Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (1270)Книжкові видання та компакт-диски (1006)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Головко О.В. 
Автоматизоване робоче місце геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Головко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено та розроблено інформаційну технологію автоматизації процесу одержання й обробки геологорозвідувальної інформації про розподіл вмісту корисного компонента у залізних рудах (ЗР) за умов підземного видобутку (ПВ). Показано, що автоматизоване робоче місце (АРМ) геолога моніторингу підземних залізорудних свердловин охоплює усі етапи одержання й обробки інформації для керування якісними показниками ЗР під час ПВ. Викладено вдосконалені інструментальні засоби моніторингу, створено базу геологічних даних (ГД). Для розмежування нееондиційних і кондиційних руд запропоновано використання розроблених алгоритмів, що дозволило більш ефективно виділяти контури рідних тіл. Представлено структуру й описано інформаційні технології у складі АРМ. Висвітлено особливості даної технології - поєднання програмного забезпечення пульта керування й обробки даних у єдину систему з метою розробки спільних форматів, автоматизації процедури одержання й обробки ГД, зменшення ймовірності появи помилок і підвищення надійності моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301-5-05 +
Шифр НБУВ: РА353296

Рубрики:

      
2.

Головкова 
Адміністративна відповідальність за порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ольга Миколаївна Головкова ; Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА365574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Головко В. А. 
Адміністративно-правове забезпечення захисту соціальних та економічних прав учасників дорожнього руху в Україні: проблеми теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Головко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми захисту соціальних та економічних прав учасників дорожнього руху в Україні. Визначено систему суб'єктів адміністративно-правового захисту прав учасників дорожнього руху, здійснено характеристику їх діяльності та надано рекомендації щодо підвищення ефективності їх функціонування. Здійснено системний аналіз адміністративно-правового регулювання захисту зазначених прав. З'ясовано адміністративно-правові засоби, адміністративно-правові гарантії, форми та методи захисту прав громадян як учасників дорожнього руху. Проаналізовано практику захисту прав учасників дорожнього руху в Україні та на цій основі розроблено конкретні пропозиції та рекомендації щодо її вдосконалення. Запропоновано авторську концепцію щодо адміністративно-правових засобів захисту соціально-економічних прав учасників дорожнього руху, профілактики правопорушень і законності, співпраці з громадськістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1-9
Шифр НБУВ: РА380092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Головкіна В.Ю. 
Вдосконалення терапевтичної і ортопедичної підготовки кореня при протезуванні хворих з відсутністю коронки зуба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Головкіна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше на території міста обласного підпорядкування (Стаханов на Луганщині) вивчено розповсюдженість повної втрати коронки зубів у населення, проаналізовано стан ортопедичної допомоги таким хворим і якість протезування штифтовими конструкціями. Визначено динаміку мікротвердості кореневого дентину зубів після ендонтичного лікування залежно від терміну його проведення. Встановлено, що методи препарування кореневого дентину (ручними інструментами або вібраційною звуковою системою) вірогідно не змінюють показники його мікротвердості. Вперше визначено показники електроопору різних ділянок кореневого дентину за різних видів ендодонтичної обробки й електроопору кореневих пломбувальних матеріалів. Розроблено прилад і спосіб підготовки кореня зуба до кріплення штифтової конструкції, який грунтується на постійному вимірі електроопору кореневого дентину. Вперше встановлено, що застосування підготовки кореня зуба з виміром електроопору кореневого дентину сприяє підвищенню ефективності протезування хворих з повним дефектом коронки зубів штифтовими конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с +
Шифр НБУВ: РА355405

      
5.

Головко В.В. 
Взаємодія металу зі шлаком при зварюванні під агломерованими флюсами низьколегованих сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / В.В. Головко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Вивчено вплив кисневого потенціалу агломерованих флюсів формування неметалевих включень. Розроблено комп'ютерну програму, яка дозволяє виконувати розрахунки складу і кількості неметалевих включень з урахуванням термодинаміки та кінетики металургійних реакцій, які протікають у шлаковій та металевій фазах, а також технологічних параметрів процесу зварювання. Показано можливості агломерованих флюсів щодо управління структурою і властивостями металу швів. Запропоновано шляхи регулювання парціального тиску кисню і водню над розплавом шлаку, технологію виготовлення низьководневих агломерованих флюсів. Розроблено агломеровані флюси нового покоління для зварювання конструкцій з низьколегованих сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.1-3 + К641.510.023.1-18 +
Шифр НБУВ: РА342449

Рубрики:

      
6.

Головко О.Б. 
Волинь і Галичина в державнополітичному розвитку Центрально-Східної Європи (ІХ - перша половина ХІІІ ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.Б. Головко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. НАН України. — Львів, 2006. — 32 с. — укp.

Здійснено узагальнення інформаційної бази джерел, введено до наукового використання загальнотеоретичні категорії, поняття та створено нову концепцію державнополітичного розвитку слов'янства Центрально-Східної Європи, зокрема, Волині та Галичини. Розглянуто вплив міжнародних взаємин (суб'єктів державного розвитку) з іншими утвореннями та етнополітичними формуваннями Східної та Центральної Європи на хід внутрішньополітичного розвитку Південно-Західної Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)4 +
Шифр НБУВ: РА343410

Рубрики:

      
7.

Шмотолоха В. І. 
Вплив пористих середовищ на термодинамічні властивості та фазову поведінку анізотропних плинів / В. І. Шмотолоха. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розвитку теоретичних пiдходiв до опису термодинамiчних властивостей анізотропних плинів та дослідженню їхньої фазової поведінки в об'ємі та у невпорядкованому пористому середовищі.Розглянуто декiлька моделей анізотропних плинів (опуклі несферичні частинки, сфероциліндричні частинки) у невпорядкованому пористому середовищі. Зокрема, значну увагу придiлено анізотропним сфероциліндричним плинам. Для опису термодинамiчних властивостей таких систем отримано вiдповiднi аналітичні вирази на основi теорiї масштабної частинки (ТМЧ), яка була узагальнена на анізотропні плини. Показано, що результати узагальненої теорiї є у доброму якісному і кiлькiсному узгодженнi iз даними комп'ютерного моделювання.ТМЧ для анізотропних плинів в невпорядкованій матрицi була використана в якостi системи вiдлiку в рамках теорiї збурень з метою вивчення фазових переходiв газ-рiдина-нематик і газ-нематик1-нематик2. Було представлено вдосконалену версію узагальненого рівняння Ван дер Ваальса для анізотропних плинів у невпорядкованих пористих матрицях. Дослiджено вплив невпорядкованого пористого середовища на фазову поведiнку цих плинiв. Показано, що зменшення пористостi пористого середовища спричинює пониження критичної температури та критичної густини, а також приводить до звуження областi спiвiснування газ-рідина на фазовiй дiаграмi. Показано вплив пористостi пористого середовища на ізотропно-нематичне та нематично-нематичне співіснування і виявлено, що пористе середовище може розширити ізотропно-нематичний фазовий перехід таким чином, що фазовий перехід газ-рідина зникає. Як перший крок, було узагальнено теорію масштабної частинки на випадок несферичних опуклих частинок у невпорядкованому пористому середовищі. Для такої моделі було досліджено вплив несферичності частинок плину і пористості пористого середовища на термодинамічні властивості такої системи. Було узагальнено вплив притягання на анізотропний несферичний плин. Було перевірено отримані результати з наявними результатами комп'ютерного моделювання для фазової поведінки твердосферного плину в матрицях різних розмірів.Було представлено розробку теорії для опису анізотропних молекулярних плинів з анізометрією частинок, молекули яких характеризуються короткодіючою відштовхувальною взаємодією. Було запропоновано узагальнення рівняння на анізотропні плини в пористих середовищах, яке базується на рівнянні стану твердих сфероциліндричних частинок у невпорядкованому пористому середовищі, отриманому в рамках теорії масштабної частинки. На основі отриманого рівняння ми проводимо дослідження ізотропно-нематичної фазової поведінки молекулярних систем в залежності від анізометрії молекул та пористості пористого середовища. Показано, що пористе середовище приводить до пониження густини ізотропно-нематичного фазового переходу. Спостережено, що точність SPT2b1 зменшується із зменшенням довжини сфероциліндричних частинок. Було запропоновано покращення теорії SPT2b1 і з цією метою розроблено два різні підходи. Перший з них - так званий підхід SPT2b1-КС-ПЛ, який включає два виправлення. Перше - корекція Карнахана-Старлінга (КС), яка покращує характеристику термодинамічних властивостей SPT при більш високій густині плину. Друге Парсонса-Лі (ПЛ) коректує опис орієнтаційного упорядкування в плині твердих сфероциліндрів при високій густині плину. Фазова діаграма плину твердих сфероциліндрів у невпорядкованому пористому середовищі розраховується двома різними способами. Один з них пов'язаний з біфуркаційним аналізом розв'язку нелінійного інтегрального рівняння для одночастинкової функції розподілу, отриманої з мінімізації вільної енергії. Другий спосіб базується на умові термодинамічної рівноваги. У дисертаційній роботі узагальнено та застосовано схему чисельного розрахунку, яка була запропонована Дж. Герцвільд з співавторами для обчислення унарної функції в об'ємі в системах з анізометрією частинок і анізотропією притягальної взаємодії дана схема була узагальнена на наявність невпорядкованого пористого середовища. Розрахованi фазовi дiаграми показали, що критичнi параметри нематогенного плину залежать вiд пористостi матрицi, що повторює ефект, який є у простих твердосферичних плинах. Наостанок, використовуючи ТМЧ для опису системи відліку, було узагальнено рівняння Ван дер Ваальса та досліджено фазову поведінку сфероциліндричних молекулярних плинів у невпорядкованому пористому середовищі. Досліджено вплив видовженості сфероциліндричних частинок на ізотропно-нематичне співіснування та показано, що збільшення видовженості частинок плину твердих сфероциліндрів приводить до появи нематично-нематичного фазового переходу. Проведено порівняння запропонованої моделі і отриманої в її рамках фазової діаграми з фазовими діаграмами, отриманими для розчинів поліпептидів полі (гамма-бензил-L-глутамату) (ПБЛГ) в диметилформаміді (ДМФА). Показано якісне узгодження отриманих результатів з експериментальними даними для розчинів поліпептидів в диметилформаміді (ДМФА).^UThe thesis is devoted to the development of theoretical approaches for the description of thermodynamic properties and phase behavior of anisotropic fluids in the bulk and in random porous media.Several models of anisotropic fluids (convex non-spherical particles, spherocylindrical particles) confined in a disordered porous medium are considered. Notably, special attention is given to anisotropic spherocylinder fluids. Analytical expressions for thermodynamic properties of such systems are obtained based on the scaled particle theory (SPT) generalized for anisotropic fluids. The results of the generalized theory are shown to be in good qualitative and quantitative agreement with computer simulations data. The SPT for anisotropic fluids in disordered media is used to describe the reference system in the framework of a perturbation theory for the study of vapor-liquid-nematic and vapor-nematic1-nematic2 phase transitions. An improved version of the generalized van der Waals equation for anisotropic fluids in disordered porous media is presented. The effect of a disordered porous medium on the phase behavior of these fluids is investigated. Lower porosity of the porous medium leads to a lower critical temperature and critical density as well as the narrowing of the vapor-liquid phase coexistence region. Effects of the porosity of the porous medium on the isotropic-nematic and nematic-nematic coexistence are studied. We show that the vapor-liquid phase transition can vanish due to the porous medium widening the isotropic–nematic phase transition. As the first step, the scaled particle theory is generalized to the case of non-spherical convex particles in a disordered porous medium. We study the effect of non-sphericity of fluid particles and the porosity of the porous medium on thermodynamic properties of such a system. Subsequently the role of attraction in anisotropic non-spherical fluids is investigated. The results obtained are tested against computer simulations data for the phase behavior of hard fluids in media of various sizes.A theory for the description of anisotropic molecular fluids with particles characterized by short-range repulsion is developed. The equation of state is generalized for anisotropic fluids in porous media based on the equation of state of hard spherocylindrical particles in a random porous medium derived in the framework of the SPT. Based on the equation obtained we investigate the isotropic-nematic phase behavior of molecular systems as a function of particle anisotropy as well as the porosity of the porous medium. We show that the porous medium lowers the density of the isotropic-nematic phase transition. The accuracy of the SPT2b1 is observed to decrease as the elongation of spherocylindrical particles decreases. Improvements to the SPT2b1 theory are proposed and, as a result, two different approaches are developed. The first one is the so-called SPT2b1-CS-PL approach which includes two corrections. One is the Carnahan-Starling correction which improves the description of thermodynamic properties at higher fluid densities. The second is the Parsons-Lee correction which improves the description of orientational ordering in a fluid of hard spherocylinders at high densities of the fluid. The phase diagram of a hard spherocylinder fluid in a disordered porous medium is calculated via two different methods. One approach is connected with the bifurcation analysis of the solution of a non-linear integral equation for the singlet distribution function obtained from the minimization of the free energy. Another approach is based on the condition of thermodynamic equilibrium.The numerical method proposed by J. Herzfeld and co-authors for the calculation of the bulk singlet function in systems with particle anisotropy and anisotropy of attractive interaction is generalized to account for the presence of a random porous medium. The phase diagrams obtained reveal that the critical parameters of a nematogenic fluid depend on the porosity of the medium, reproducing a known corresponding effect for simple spherocylinder fluids.Finally, using the SPT for the description of the reference system, the van der Waals equation is generalized and the phase behavior of a spherocylinder molecular fluid in a random porous medium is studied. The effect of the elongation of spherocylindrical particles on the isotropic-nematic coexistence is investigated. As particle elongation increases, a nematic-nematic phase transition is shown to emerge. The model proposed and the respective phase diagram are compared to the phase diagrams obtained for polypeptide solutions in dimethylformamide. The results obtained are shown to be in qualitative agreement with the experimental data for the polypeptide solutions in dimethylformamide.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Головко Т.М. 
Гендерні аспекти покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.М. Головко ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження гендерних аспектів покарання із застосуванням його до осіб різної статі. Викладено нові теоретичні положення, розкрито зміст окремих понять, їх значення для науки та практики призначення та виконання покарань. Проаналізовано підходи до вирішення гендерних проблем із застосуванням категорії гендерної адекватності, відповідно до якої біологічні особливості чоловіка та жінки не нівелюються в праві в контексті створення привілеїв чоловікам та жінкам, та враховуються на основі забезпечення адекватного ставлення суспільства до їх природних особливостей. Особливу увагу приділено гендерному аналізу норм, за допомогою яких регулюється порядок призначення покарання чоловікам і жінкам, а також порядок його відбування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)3 + Х881.9(4УКР)025
Шифр НБУВ: РА370502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Головко Т. М. 
Гендерні аспекти покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. М. Головко ; Національна академія наук України ; Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2010. — 16 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)3 + Х881.9(4УКР)025
Шифр НБУВ: РА370502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Головко Т.М. 
Гендерні аспекти покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.М. Головко ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження гендерних аспектів покарання із застосуванням його до осіб різної статі. Викладено нові теоретичні положення, розкрито зміст окремих понять, їх значення для науки та практики призначення та виконання покарань. Проаналізовано підходи до вирішення гендерних проблем із застосуванням категорії гендерної адекватності, відповідно до якої біологічні особливості чоловіка та жінки не нівелюються в праві в контексті створення привілеїв чоловікам та жінкам, та враховуються на основі забезпечення адекватного ставлення суспільства до їх природних особливостей. Особливу увагу приділено гендерному аналізу норм, за допомогою яких регулюється порядок призначення покарання чоловікам і жінкам, а також порядок його відбування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)3 + Х881.9(4УКР)025
Шифр НБУВ: РА370502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Головко В. П. 
Генерація сигналів електрорушійної сили в сплавах з вибуховою кінетикою мартенситного перетворення: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / В. П. Головко ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 30 с. — укp.

Експериментально встановлено зв'язок між появою сигналів електрорушійної сили та кінетикою мартенситного перетворення. Показано, що електричні сигнали реєструється лише у сплавах з вибуховим мартенситним перетворенням (МП). Природа появи сигналів обумовлена термоелектричними процесами за протікання МП. Зазначено, що накладання зовнішнього магнітного поля призводить до реєстрації додаткових сигналів обумовлених ефектом Фарадея. Вперше, під час зворотного МП, у сплавах системи Fe - Ni зареєстровано появу сигналів і встановлено, що кінетика зворотного перетворення аналогічна прямому. Встановлено, що на вигляд сигналів суттєво впливає швидкість охолодження/нагрівання. Оптимальною швидкістю охолодження є 0,01 - 40 °/хв., нагрівання - 2 - 50 °/хв. Визначено швидкість поширення перетворення за зворотного МП. Вона вдвічі менша у порівнянні з прямим МП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К232.204.3
Шифр НБУВ: РА377234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Головкін О.В. 
Групова злочинність та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Головкін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему запобігання групової злочинності. Визначено основні аспекти її підвищеної суспільної небезпеки. Проаналізовано поняття групового злочину. Особливу увагу приділено проблемі співвідношення групової й організованої злочинності, які базуються на спільних соціально-психологічних закономірностях і є окремими специфічними видами у загальній структурі злочинності. Підтверджено існування певних видів злочинів, які вчинюються за групової форми частіше, ніж інші (корисливої, насильницької групової злочинності). На базі соціально-психологічного підходу виявлено велике коло аспектів кримінологічного дослідження групової злочинності. Розроблено необхідні для розуміння групової злочинної поведінки визначення певних понять, а саме: групова динаміка злочинної групи, групові санкції, групові норми, груповий тиск, групові конфлікти, групова згуртованість, конфомізм, лідерство, психологічний вплив. Висвітлено аспекти, які необхідно враховувати під час розробки запобіжних заходів групової злчинності, а саме: вікові особливості; зміст, характер злочинної діяльності; типологію злочинних груп. Досліджено питання типології злочинних груп. На підставі аналізу групової злочинності розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Головко С.В. 
Діагностика уретральних рефлюксів та принципи антимікробної терапії їх госпітальних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Головко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 18 с.: мал. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано класифікацію уретральних рефлюксів (УР), установлено причини їх виникнення. Визначено клінічно картину УР у разі інфравезікальної обструкції та нейрогенних розладів, складено рангові ряди сучасних антибіотиків для проведення емпіричної антимікробної терапії таких госпітальних ускладнень катетер-асоційованої інфекції, як гострий епідидиміт, гострий фунікуліт, гострий катетеризаційний простатит, ятрогенний абсцес простати. Запропоновано оригінальну методику селективної задньої уретрографії для діагностики уретропростатичних рефлюксів, а також ефективну схему короткотермінової антимікробної профілактики катетер-асоційованої інфекції у разі трансуретральних операцій. Проаналізовано ефективність антимікробної терапії ускладнених уретропростатичних рефлюксів та показано, що в кожному відділенні актуальна тільки мінімальна кількість антибіотиків, чутливість до яких в інших клініках може бути відсутньою. Установлено, що уретропростатичні рефлюкси є основним фактором ризику у виникненні запальних захворювань зовнішніх статевих органів за умов катетеризованого сечового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.57-52 +
Шифр НБУВ: РА328327

Рубрики:

      
14.

Рубленко Н. М. 
Детекція факторів патогенності Salmonella spp. в полімеразній ланцюговій реакції / Н. М. Рубленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вивчено розповсюдженість сальмонельозу птиці на території України впродовж 2006–2019 рр. Методом полімеразної ланцюгової реакції проведено ідентифікацію генів, що кодують фактори патогенності: інвазія (invA), адгезія (agfB, sefA), ендотоксини (prt), колонізація (sopE, gipA, sodC1). Іденифіковано гени резистентності до тетрациклінів (tetG), сульфаніламідів (sulI) та інтегрон In104 – мобільний генетичний елемент, що у сальмонел локалізується на хромосомі. Інтегрон In104 містить функціональні елементи, які здійснюють реплікацію генів антибіотикорезистентності. Було визначено чутливість до антибактеріальних препаратів класу β-лактамів (амінопеніциліни: ампіцилін; цефалоспорини третього покоління: цефоперазон, цефтриаксон, цефтазидим), аміноглікозидів (гентаміцин, стрептоміцин), інгібіторів дигідрофолатредуктази (триметоприм), феніколів (хлорамфенікол) та хінолонів (налідиксова кислота, ципрофлоксацин). Проведено індукцію помірних бактеріофагів з використанням хіміотерапевтичного препарату Мітоміцин С. Розроблено набір праймерів для ідентифікації бактерій роду Salmonella та сероварів Enteritidis і Typhimurium.^UThe subject of this study is a prevalence of Salmonella spp. in Ukraine during 2006–2019. The prevalence of Salmonella serovars in different regions is analyzed, namely, the agents of fowl typhoid and Pullorum disease, as well as non-typhoid salmonellosis. In polymerase chain reaction we detected the genes encoding virulence factors: invasion (invA), adhesion (agfB, sefA), endotoxins (prt), colonization (sopE, gipA, sodC1). Also, genes conferring resistance to tetracyclines (tetG), sulfonamides (sulI) and class 1 integron In104 – a mobile genetic element that localizes on the chromosome, have been detected. The In104 integron contains functional elements that replicate antibiotic resistance genes. We determined susceptibility to antimicrobials of class β-lactams, aminoglycosides, dihydrofolate reductase inhibitors, phenicols, and quinolones. Induction of temperate bacteriophages was performed using the chemotherapeutic drug Mitomycin C. A set of primers was constructed to identify bacteria of the genus Salmonella and serovars Enteritidis and Typhimurium.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Головко О.М. 
Дослідження пластичного деформування часток і розробка раціональних технологічних параметрів газодинамічного напилення металевих порошків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.М. Головко ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

Проведено математичне моделювання процесу пластичного деформування часток при ударі об основу в умовах газодинамічного напилення з урахуванням впливу деформаційного розігріву та реологічних властивостей металу при високих швидкостях деформації. Визначені залежності температури на контакті частка-основа, часу деформування та формозмінення часток при ударі від розмірів і властивостей матеріалу часток, початкової швидкості та температури часток. Розроблено загальну математичну модель, алгоритм і програму розрахунку технологічних параметрів процесу газодинамічного напилення. Отримані експериментальні дані про вплив режимів нанесення покриття на міцність зцеплення, пористість покрить і продуктивність процесу. Результати досліджень використані при проектуванні технології та дослідного зразка устаткування для нанесення захисних покрить на зовнішню поверхню труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.03

Рубрики:

      
16.

Головко Л.В. 
Економіко-екологічні проблеми розвитку агропромислового виробництва на радіаційно забруднених територіях регіону (на прикладі Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Л.В. Головко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості розвитку та розміщення агропромислового виробництва (АПВ) на радіаційно забруднених територіях, проаналізовано вплив економічних, екологічних і соціальних факторів на ефективність розвитку АПВ. Проведено економіко-екологічне районування Київщини. Обгрунтовано вплив інноваційного менеджменту на розвиток виробництва, використання кластерів для підвищення економіко-екологічної ефективності АПВ та розроблено схему їх функціонування. Досліджено елементи управлінської структури та запропоновано напрями вдосконалення механізму управління АПВ на радіаційно забруднених територіях. Надано конкретні рекомендації та пропозиції щодо розвитку харчової та переробної промисловостей у центрах, де переробляється сільськогосподарська сировина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-28 + У9(4УКР-4КИЇ)320-28
Шифр НБУВ: РА313817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Головко І.В. 
Економічний аналіз фінансового стану підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.В. Головко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання комплексного економічного аналізу фінансового стану підприємства та його практичного застосування за двома концепціями: на основі розрахунків за дескриптивними, факторними й оптимізаційними моделями, побудованими за вихідною інформацією системи відносних показників бухгалтерської звітності, відповідно до методології СНР. Обгрунтовано розрахунок системи показників комплексного економічного аналізу, визначено надійність підприємства методами кластерного аналізу, економіко-статистичний аналіз структури балансу, а також оптимальну (відносно заданих нормативних значень) структуру балансу. Зазначено, що усі алгоритми методик мають програмне підтвердження, верифіковані та реалізовані у середовищі Visual Basic for Application для Microsoft Excel. Доведено та практично підтверджено наявність достатньої інформації бухгалтерського обліку для величини виробленої доданої вартості, запропоновано побудову бухгалтерського оборотно-сальдового балансу та проаналізовано фінансовий стан підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА367368

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ясельська Н. М. 
Електронне правосуддя як інструмент забезпечення доступу до суду в Україні та країнах Європейського Союзу: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Н. М. Ясельська. — Б.м., 2023 — укp.

Досліджуючи понятійно-категорійний апарат, який використовується у наукових дослідженнях та в національному законодавстві, а також у міжнародних правових актах щодо концепції електронного правосуддя,а саме: «електронне правосуддя», «електронне судочинство», «кіберправосуддя», «діджитал-правосуддя», «електронний суд», з'ясовано, що сьогодні все ще не існує єдиного загальнонаукового підходу. Встановлено, що широке впровадження та розвиток систем електронного правосуддя, що базується на стрімкій інтеграції новітніх цифрових технологій, породжує необхідність оволодіння певним набором навичок та знань, які надають можливість вільно та ефективно користуватись цими цифровими технологіями – «цифрова компетентність». Введено в науковий обіг поняття «цифрова компетентність у правосудді». Вперше сформовано термін «цифрова справедливість». Окреслено ключові історико-правові етапи становлення сучасної системи електронного правосуддя України. На підставі аналізу нормативно-правових актів та рішень органів суддівського самоврядування у сфері запровадження, розвитку та функціонування системи електронного правосуддя, визначено переваги системи ЄСІТС. Виявлено, що на даному етапі впровадження та використання вже функціонуючих підсистем ЄСІТС все ще існують певні чинники, які гальмують повноцінне запровадження української системи електронного правосуддя. Встановлено, що сучасний стан розвитку діджиталізації окреслює перспективу для розширення меж інтеграції в систему електронного правосуддя новітніх і більш розвинених автоматизованих рішень, таких як штучний інтелект. З’ясовано, що у науковій спільноті та законодавстві відсутня єдина загальновизнана дефініція поняття штучний інтелект, що спонукало до формування авторського поняття «штучний інтелект у судовій системі». На підставі дослідження досвіду країн Європейського Союзу та України у сфері використання штучного інтелекту окреслено дві можливі сфери їх впровадження: підтримка електронних судових систем; потенційна заміна суддів. Запропоновано на теоретичному рівні модель української системи електронного судочинства ЄСІТС 2.0. За результатами дослідження досвіду країн Європейського Союзу при використанні ними цифрових технологій у судочинстві в період пандемії, запропоновано наступні пропозиції для доопрацювання, функціонального вдосконалення та покращення систем електронного правосуддя: 1) об’єктивнапотреба у вдосконаленні нормативного (законодавчого) регламентування використання всіх елементів системи електронного правосуддя, в тому числі шляхом затвердження відповідних змін у процесуальних кодексах; 2) спрямувати державну політику країн на підвищення рівня цифрової компетентності у сфері використання електронного правосуддя як суддів та працівників судів, так і громадян; 3) забезпечити рівноцінний доступ до систем електронного судочинства, акцентуючи увагу на вразливі категорії громадян та на регіони з недостатньо розвиненим інфраструктурним доступом; 4) обладнати всі судові органи достатньою технічною базою та програмним забезпеченням з одночасним здійсненням його обслуговування спеціалістами у сфері цифрових технологій; 5) вдосконалити захист персональної інформації та судової таємниці з метою недопущення їх розкриття, в тому числі шляхом введення жорсткого покарання та відповідальності за їх несанкціоноване поширення.^UExamining the conceptual and categorical apparatus used in scientific research and in national legislation, as well as in international legal acts regarding the concept of electronic justice, namely: "electronic justice", "electronic justice", "cyber justice", "digital justice", "electronic court", it was found that, as of today, there is still no single general scientific approach. It was established that the wide implementation and development of electronic justice systems, based on the rapid integration of the latest digital technologies, creates the need to master a certain set of skills and knowledge that make it possible to freely and effectively use these digital technologies – "digital competence". The concept of "digital competence in justice" has been introduced into the scientific circulation. For the first time, the term "digital justice" was formed as a type of justice. The author outlines the key historical and legal stages of formation of the modern e-justice system of Ukraine. Based on the analysis of legal acts and decisions of judicial self-government bodies in the area of implementation, development and functioning of the e-justice system advantages of the UJITS system are identified. It was found that at this stage of implementation and use of the already functioning UJITS subsystems, there are still certain factors that inhibit the full implementation of the Ukrainian electronic justice system. It is established that the current state of development of digitalization outlines the perspective for expanding the boundaries of integration into the electronic justice system of the latest and more advanced automated solutions, such as artificial intelligence. It was found that the scientific community and the legislation lack a single universally recognized definition of the concept of artificial intelligence, which prompted the formation of the author's concept of "artificial intelligence in the judicial system". Based on a study of the experience of the countries of the European Union and Ukraine in the field of using artificial intelligence, two possible areas of their implementation are outlined: support for electronic court systems; potential replacement of judges. The author proposes a theoretical model of the Ukrainian e-justice system, the UJITS 2.0. Based on the results of the study of the experience of the European Union countries in using digital technologies in judicial proceedings during the pandemic, the following proposals are made for the finalization, functional improvement and enhancement of e-justice systems 1) an objective need to improve the regulatory (legislative) regulation of the use of all elements of the e-justice system, including by approving appropriate changes to the procedural codes; 2) to direct the state policy of countries to increase the level of digital competence in the use of e-justice of both judges and court employees and citizens; 3) to ensure equal access to e-justicesystems, focusing attention on vulnerable categories of citizens and on regions with insufficiently developed infrastructural access; 4) to equip all judicial bodies with a sufficient technical base and software with simultaneous implementation of its maintenance by specialists in the field of digital technologies; 5) to improve the protection of personal information and judicial secrecy in order to prevent their disclosure, including by introducing severe punishment and liability for their unauthorized distribution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Головко Р. А. 
Забезпечення ризикозахищеності діяльності фермерських господарств / Р. А. Головко. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження сучасної парадигми теорії ризику дозволило розкрити зміст категорії «ризикозахищеність підприємства» як сукупність організаційно-економічних заходів впливу на стратегічні підсистеми його діяльності: фінансову (стан активів, що гарантує йому постійну платоспроможність), інвестиційну (вибір та оцінка прогнозування інвестиційної привабливості потенційних об'єктів інвестування), виробничу (зниження витрат на одиницю виробленої продукції та наданих послуг) та управлінську (логічно-послідовна система дій, спрямованих на реалізацію стратегічних цілей), які забезпечують здатність підприємства до запобігання й мінімізації втрат внаслідок настання ризикових ситуацій, раціональну структуру виробництва та реалізацію конкурентних переваг. Зазначені підсистеми ризикозахищеності дають можливість всебічно охарактеризувати виробничо-господарську діяльність фермерських господарств, зробити висновки щодо ефективності використання наявних ресурсів та виявити резерви поліпшення економічного стану підприємства.^UThe study of the modern paradigm of risk theory revealed the content of the category "enterprise risk protection" as a set of organizational and economic measures to influence the strategic subsystems of its activities: financial (asset status, which guarantees it constant solvency), investment (selection and assessment of forecasting the investment attractiveness of potential investment objects), production (reduction of unit costs of products and services) and management (logically consistent system of actions aimed at implementation of strategic goals), which ensure the ability of the enterprise to prevent and minimize losses due to risky situations, rational structure of production and the realization of competitive advantages. These subsystems of risk protection provide an opportunity comprehensively characterize the production and economic activities of farms, to draw conclusions about the efficiency of use of available resources and to identify reserves for improving the economic condition of the enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Головко К. Г. 
Задачі осесиметричних коливань дискретно підкріплених оболонок обертання на пружній основі при імпульсних навантаженнях: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / К. Г. Головко ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено розробку та реалізацію числового підходу для аналізу динамічної поведінки дискретно підкріплених оболонок обертання. Одержано аналітичний розв'язок про розповсюдження гармонічних хвиль. Визначено, що числовий розв'язок зв'язаних задач про взаємодію циліндричних і сферичних оболонок з нелінійним трикомпонентним фунтом, проведений методом Мак-Кормака використовується для оцінки параметрів пружної основи. Розв'язано задачі вісиметричних коливань дискретно підкріплених циліндричних і сферичних оболонок на одно- та двопараметричній пружній основі. Проведено аналіз впливу властивостей навколишнього пружного середовища та дискретності розташування підкріплювальних ребер на механічні ефекти в неоднорідних оболонкових елементах конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.35,022
Шифр НБУВ: РА371823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського