Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (377)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРЕБЕНЮК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Гребенюк М. В. 
Англо-американська історіографія війни в Перській затоці 1990 - 1991 років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Гребенюк ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено й узагальнено англо-американську історіографію (ААІ) війни в Перській затоці. Запропоновано періодизацію набуття військово-історичних знань та обгрунтовано три етапи розвитку ААІ, пов'язані з документальною фіксацією та нагромадженням інформації, аналітичним вивченням досвіду війни та його осмисленням у порівнянні з наступними війнами. Встановлено основні наукові центри та їх роль у розвитку ААІ подій війни в Перській затоці. Шляхом аналізу широкої джерельної бази, тематичних груп і напрямків, порівняння різних наукових підходів, шкіл, висновків і тверджень окремих дослідників наведено авторську оцінку повноти ААІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-68 г + Т3(5ІРК)64-68 г
Шифр НБУВ: РА380118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гребенюк Н.Є. 
Вокально-виконавська творчість: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.Є. Гребенюк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблему вокально-виконавської творчості професійного співака з позицій психолого-педагогічного та мистецтвознавчого аспектів. На підставі загального дослідження творчої індивідуальності співака, його потенціалу та засобів формування за допомогою особистісно-орієнтованого підходу теоретично обгрунтовано та визначено її сутність й особливості виховання. Розкрито сутність та специфіку вокально-виконавської і вокально-педагогічної творчості, проаналізовано їх взаємозумовленість та взаємозалежність. Обгрунтовано та визначено зміст, структуру, специфіку вокально-педагогічної творчості, висвітлено особливості професійної підготовки викладача вокалу. Розроблено та експериментально перевірено модель творення вокально-виконавського образу як основу підготовки студента до вокально-виконавської творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-73(4УКР)
Шифр НБУВ: РА309184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гребенюк В.І. 
Застосування електричного поля постійного струму в комплексному лікуванні гнійних холангітів та холестатичної печінкової недостатності в ранньому післяопераційному періоді (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Гребенюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням лікування гострих гнійних холангітів та холестатичної печінкової недостатності у хворих на жовчокам'яну хворобу в ранньому післяопераційному періоді з використанням різних методик внутрішньотканинного електрофорезу. На основі експериментальних досліджень на собаках надано мікробіологічне обгрунтування позитивної дії електричного поля постійного струму, вивчена закономірність змін питомого електричного опору та рН жовчі. Розроблено та впроваджено в практику нові методи лікування гнійного холангіту та печінкової недостатності. При проведенні аналізу клініко-лабораторних показників дана порівняльна характеристика запропонованих і загальноприйнятих методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43-38

Рубрики:

      
4.

Гребенюк О.П. 
Клініко-патогенетичні особливості дисциркуляторних енцефалопатій з визначенням критеріїв експертної оцінки здоров'я військовослужбовців: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гребенюк ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено критерії експертної оцінки стану здоров'я військовослужбовців, хворих на гіпертонічну та атеросклеротичну дисциркуляторні енцефалопатії з урахуванням патогенетичних особливостей їх розвитку та перебігу. На підставі даних клініко-неврологічних, магнітно-резонанснотомографічних, реоенцефалографічних та нейроофтальмоскопічних обстежень 233-х хворих, з яких 144 мають хронічну гіпертонічну енцефалопатію, а 89 - атеросклеротичну дисциркуляторну, виділено провідні чинники в патогенезі формування клінічних проявів та стадій захворювань і встановлено критерії військово-лікарської експертизи військовослужбовців. Досліджено структурні зміни головного мозку хворих методом магніторезонансної томографії, визначено особливості гемодинаміки та змін на мікроциркуляторному рівні в обстежених пацієнтів. Проведено порівняльне дослідження клінічних та параклінічних даних. Сформульовано нові принципи освідчення військовослужбовців та розроблено найбільш інформативні критерії діагностики та бальної системи, які уточнюють стадію прогресування патології під час проведення військово-лікарської експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.704-3 +
Шифр НБУВ: РА353107

Рубрики:

      
5.

Гребенюк Ю.О. 
Лікування хронічної передньомедіальної нестабільності колінного суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ю.О. Гребенюк ; Укр. наук.-дослід. ін-т травматології та ортопедії. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Отримано та проаналізовано результати лікування хворих із хронічною передньомедіальною нестабільністю колінного суглоба. В експерименті на 20 препаратах колінного суглоба трупів дорослих людей вивчено довжину і тривкість на розрив сухожилля напівсухожильного м'яза, тривкість на розрив передньої хрестоподібної зв'язки. На підставі отриманих результатів удосконалено технологію пластики передньої хрестоподібної і великогомілкової зв'язок колінного суглоба. Клінічні дослідження включали 164 історії хвороби, протоколи електрофізіологічних і біохімічних досліджень хворих, розподілених на групи в залежності від методу лікування. Удосконалено схему діагностики, що узагальнила положення класифікації передньомедіальної нестабільності за анатомо-функціональним принципом, положення Міжнародного комітету документації по колінному суглобу (IKDC-форма) та електрофізіологічні і біохімічні критерії. Ця схема дозволила об'єктивізувати ступінь нестабільності до операції і результати лікування. Позитивні результати лікування отримано в 95,45% постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-5
Шифр НБУВ: РА307586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гребенюк М.С. 
Правовий статус Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД) та її еволюція: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.С. Гребенюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено еволюцію структури та специфіку функціонування правового механізму діяльності Організації, особливості міжнародно-правового становища ЮНКТАД у системі міжнародних організацій, розкрито питання юридичної сили рішень даної міжнародної Організації, характер співпраці ЮНКТАД з іншими суб'єктами економічних правовідносин в системі ООН і поза нею. Акцентовано увагу на основні напрямки і перспективи діяльності України як члена ЮНКТАД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.028.1-9 +
Шифр НБУВ: РА370115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гребенюк С.Е. 
Роль екстрасинаптичних НМДА рецепторів в СА3-СА1 збуджуючій синаптичній передачі в гіпокампі щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.Е. Гребенюк ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Вивчено механізми зміни постсинаптичного сигналу за умов високочастотної активності пресинаптичних СА нейронів. Виявлено, що у разі зміни зразка електричної активності пресинаптичного СА3 нейрона від одиночних спайків до коротких високочастотних пачок відбувається істотне збільшення постсинаптичного сигналу, що реєструється у постсинаптичному СА1 нейроні. Установлено, що короткі пачки стимуляції колатералей Шаффера, що моделюють природну активність нейронів СА3, призводять до збільшення імовірності викиду медіатора. За цього відбувається активація N-метил-D-аспартат (НМДА) рецепторів, що лежать поза постсинаптичної щільності активного синапсу. Ці НМДА рецептори містять NR2B і NR2D суб'одиниці та мають більш повільну кінетику дезактивації. Виявлено, що високочастотна електрична активність пресинаптичних СА3 нейронів викликає довготривале збільшення внеску екстрасинаптичних рецепторів у синаптичну передачу. Показано, що активація екстрасинаптичних НМДА рецепторів залежить від ефективності переносників глутамата GLT-1 типу. Виявлено, що НМДА рецептори, що знаходяться в постсинаптичній щільності, ізольовані від зовнішнього впливу нейромедіатора за допомогою систем глутаматного транспорту також GLT-1 типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 + Е60*739.12 +
Шифр НБУВ: РА332190

Рубрики:

      
8.

Гребенюк Г.В. 
Роль зовнішнього дихання та показників системи транспорту кисню в патогенезі хронічної цереброваскулярної патології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.В. Гребенюк ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено порушення функції зовнішнього дихання, що характеризують стан центральної регуляції дихання, вираженість яких зростала з прогресуваням захворювання, а також компенсаторні реакції до гіпоксії у системі транспорту кисню. Встановлено негативний вплив зазначених порушень функції зовнішнього дихання на клінічні прояви хвороби, формування патерну електроенцефалограми та на адаптаційні механізми у системі транспорту кисню. Проаналізовано залежність формування патерну дихання від стану церебральної гемодинаміки. Із поглибленням цереброваскулярної патології відбувається прогресивне підвищення генерації активних радикалів кисню в еритроцитах за рахунок появи більш реактивних частинок, а також зниження активності ключових ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази та каталази). Запропоновано диференційовану медикаментозну та немедикаментозну корекцію виявлених порушень із застосуванням препаратів "Інстенон" і "Даларгін" та дихальної гімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0
Шифр НБУВ: РА319710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гребенюк С.М. 
Руйнування еластомерів в умовах в'язкопружного нелінійного деформування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / С.М. Гребенюк ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено підхід до числового визначення параметрів механіки руйнування еластомерів з тріщинами за умов в'язкопружного нелінійного деформування. Отримано співвідношення для сингулярного просторового скінченного елементу на основі моментної схеми з потрійною апроксимацією полів переміщень, компонент деформацій та функції зміни об'єму для еластомерних матеріалів. За допомогою запропонованого елементу розв'язано низку тестових задач механіки деформівного твердого тіла та механіки руйнування. Розроблено алгоритм розрахунку параметрів механіки руйнування за умов в'язкопружного лінійного та нелінійного деформування, реалізований на ЕОМ у вигляді пакета прикладних програм. Проведено розрахунок конструкцій промислового призначення - робочих поверхонь грохота, циліндричного та трапецієподібного амортизаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж435-02
Шифр НБУВ: РА314532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гребенюк Т.М. 
Соціально-психологічна адаптація інвалідів з вадами зору до навчання у вищих навчальних закладах: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / Т.М. Гребенюк ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено особливості соціально-психологічної адаптації студентів-інвалідів за зором до навчання у вищому навчальному закладі (ВНЗ). Проаналізовано основні підходи до процесу адаптації, висвітлені у сучасній загальній і спеціальній науці. Визначено суть процесу соціально-психологічної адаптації зазначених студентів у студентській групі інтегрованого типу. Науково обгрунтовано комплекс психологічних умов та визначено фактори, які впливають на процес їх соціально-психологічної адаптації до навчання у ВНЗ. Для зазначеного контингенту осіб запропоновано методи соціометрії, діагностики психічних станів, факторів і рівнів соціально-психологічної адаптації сліпих і слабозорих студентів. Установлено рівні, критерії та показники адаптованості студентів-інвалідів за зором, а також вплив на перебіг процесу адаптації мотивів навчання за спеціальністю, спрямованою на допомогу дітям з проблемами, ідентичними реципієнтам. Обгрунтовано та розроблено структурно-функціональну модель реабілітаційно-адаптаційного супроводу інвалідів за зором. Визначено його принципи та напрямки. Впроваджено до практики вузівського навчання систему реабілітаційно-адаптаційного супроводу студентів зазначеної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.23 + Ю952.14 + Ч433.94 +
Шифр НБУВ: РА355517

Рубрики:

      
11.

Гребенюк Н.В. 
Сталий розвиток землекористування на засадах приватної власності в сільському господарстві: Автореф. дис... кадн. екон. наук: 08.08.01 / Н.В. Гребенюк ; Держ. п-во "Голов. наук.-дослід. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади системи сталого землекористування, запропоновано відповідну модель, а також систему індикації рівня сталості розвитку землекористування, яка містить екологічні, економічні та соціальні характеристики цього процесу, модель індикації, а також принципи її побудови та використання. Запропоновано екологічні, економічні та соціальні показники для визначення сталості розвитку землекористування. Обгрунтовано необхідність прийняття закону України "Про основи сталого землекористування", розроблено його структуру, визначено підходи до розробки закону України "Про землеустрій". Розвинуто теоретичні засади екологічного управління сталим розвитком землекористування, визначено перелік завдань, які він має вирішувати. Розроблено еколого-економічний механізм мобілізації коштів для постійного відновлення родючості грунту, захисту його від деградації. Проаналізовано екологічний та економічний стан розвитку землекористування в Україні та Одещині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА330265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гребенюк 
Юридико-психологічні засади розслідування злочинів, вчинених із особливою жорстокістю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / Максим Олександрович Гребенюк ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.2 + Х894.9(4УКР)3 + Ю947.1-72
Шифр НБУВ: РА365578

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гребенюк Г. М. 
Розвиток трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту на основі компетентнісного підходу / Г. М. Гребенюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробленню теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо розвитку трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту.Удосконалено компонентну структуру трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту, запропоновано концептуальний підхід до розвитку трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту, який враховує якісні, кількісні та структурні зміни трудового потенціалу персоналу шляхом формування чітких критеріїв оцінювання складових трудового потенціалу (зокрема, ціннісно-мотиваційної, кадрової, кваліфікаційної, професійної та організаційної) у межах компетенцій.Розроблено п'ятикластерну модель компетенцій підприємств залізничного транспорту, яка містить такі кластери компетенцій, як корпоративні компетенції, професійні компетенції, компетенції результативності та досвіду, потенціалу до розвитку та управлінські компетенції. Удосконалено процес формування трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту, розвинуто методичний підхід до оцінювання рівня розвитку компетенцій працівників підприємств залізничного транспорту.Розкрито організаційні засади розвитку трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту, визначено механізм функціонування Центру розвитку компетенцій трудового потенціалу АТ «Укрзалізниця», його організаційно-функціональну структуру та встановлено структурні взаємозв'язки та взаємодію Центру із закладами вищої освіти. Запропоновано корпоративно-мотиваційний механізм розвитку трудового потенціалу підприємств залізничного транспорту. Удосконалено науково-методичний підхід до оцінювання та управління інтелектуальною складовою людських ресурсів підприємства, який ґрунтується на теорії нечітких множин.^UResearch thesis is devoted to the development of theoretical and methodological provisions and practical recommendations on the development of railway transport enterprises' labor potential.Component's structure of the labor potential of railway transport's enterprises has been improved, the concept approach to the development of the railway transport enterprises' labor potential, which takes into account qualitative, quantitative and structural changes of the personnel's labor potential based on formation of clear criteria for assessing the components of labor potential (particularly, value-motivational, personnel, qualification, professional and organizational) within the competence, has been proposed.Five-cluster model of railway transport enterprises' competences has been developed, which includes such clusters of competences as corporate competences, professional competences, competences of performance and experience, of potential for development, and managerial competences. The formational process of railway transport enterprises' labor potential has been improved, a methodological approach to assessing the development level of the railway transport enterprises personnel's competence is proposed.The organizational basis for the development of the railway transport enterprises' labor potential have been disclosed, the functioning mechanism for the Center of development of the labor potential's competences at the JSC "Ukrzaliznytsya", its organizational and functional structure are determined and the structural interrelations and interaction of the center with higher educational institutions have been established. A corporately-motivational mechanism for the development of railway transport enterprises' labor potential is proposed. The scientific and methodical approach to evaluation and management of an intellectual component of the human resources at an enterprise, which bases on the fuzzy set theory, is improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Каушнян Я. М. 
Вокаліз в українській музиці: традиції та жанрово-стилістичні новації / Я. М. Каушнян. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена проблемам виявлення специфіки «співу без слів» в українському вокальному мистецтві другої половини ХХ століття на ґрунті системного вивчення його витоків і жанрово-стилістичної еволюції. Запропонована власне дефініція поняття «вокаліз». Були розглянуті інструктивні вокалізи, а також споріднені їм вокально-інтонаційні вправи в практиці світової та української вокальних шкіл, а також проаналізовані зразки художніх вокалізів в українській музиці згідно із запропонованою класифікацією. Матеріалом дослідження стали загальновизнані взірці сучасної західноєвропейської та вітчизняної музики другої половини ХХ століття: збірники І. Вілінської («Вокалізи для високого голосу» (1959), «Вокалізи для середнього голосу з фортепіано» (1961),«Вокалізи для низького голосу з фортепіано» (1962), збірник «Вокалізи» В. Крохмаля (2004); перекладення вокалізів Дж. Конконе та Ф. Абта для ансамблю і хору зі збірника І. Фарафонової та В. Портного «Панує музика над світом» (2016); вправи з методичних праць П. Голубєва «Поради молодим педагогам-вокалістам» (1963), В. Луканіна «Навчання і виховання молодого співака» (1983), К. Маслія «Виховання голосу співака» (1996); художні вокалізи: М. Жербіна «Прелюд-вокаліз», С. Людкевича «Старовинна пісня», Ю. Мейтуса «Танець Гюльнар» з опери «Махтумкулі», В. Губаренко «Вокаліз» із «Поеми» для голосу з камерним оркестром ор. 21, В. Соляніков «Вокаліз № 1, «Вокаліз № 2».^UThe dissertation studies the problems of “singing without words” specification in the Ukrainian vocal art of the second half of the twentieth century on the basis of a systematic study of its origins and genre - stylistic evolution. The actual definition of the term “vocalization” is offered in the dissertation. Instructive vocalizations have been studied as well as related vocal and intonational exercises in the practice of the world and Ukrainian vocal schools. Samples of artistic vocalizations in Ukrainian music have been analyzed in accordance with the proposed classification. The dissertation studies the problems of “singing without words” specification in the Ukrainian vocal art of the second half of the twentieth century on the basis of a systematic study of its origins and genre and stylistic evolution. The material of the study includes widely recognized samples of contemporary Western European and national music of the second half of the twentieth century: I. Vilinska's collections (“Vocalizations for the High Voice” (1959), “Vocalizations for the Middle Voice with the Piano" (1961), "Vocalizations for the Low Voice with the Piano") (1962), collection of “Vocalizations” by V. Krohmal (2004); translation of vocalizations by G. Concone and F. Abt for ensemble and choir from the collection of I. Farafonova and V. Portnoy “Rounds of Music over the World” (2016); P. Golubev's Work “Tips for Young Vocal Educators" (1963), V. Lukanin “Training and education of a young singer” (1983), K. Masliy “Developing the singer's voice” (1996); artistic vocalizations: M. Zherbin “Prelude vocalization”, S. Lyudkevich “An ancient song”, Y. Meytus “Gulnar Dance” from the Makhtumkuli opera, V. Gubarenko “Vocalization” from “Poem” for voice with Chamber Orchestra No. 21, V. Solyanikov “Vocalization No. 1”, “Vocalization No. 2”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гребенюк В. В. 
МЕТОДИКА КОМП'ЮТЕРНОЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ДАНИХ НА ОСНОВІ НЕРЕФЕРЕНТНИХ МЕТОДІВ / В. В. Гребенюк. — Б.м., 2021 — укp.

Гребенюк В.В. Методика комп'ютерної оцінки якості мультимедійних даних на основі нереферентних методів – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 123 Комп'ютерна інженерія. – Державний університет телекомунікацій Міністерства освіти і науки України. – Київ, 2021.Дисертаційна робота присвячена дослідженню питань цифрової обробки мультимедійних даних. Багато уваги приділяється поліпшенню якості, наприклад, відеоматеріалів. Оцінка якості зображень та відео невід'ємна частина процесів, в фільтрації і відновленні відео, очищенні їх від таких дефектів як, наприклад, гаусовий шум. Для досліджень в даній роботі істотне значення мають такі розділи цифрової обробки зображень як сегментація зображень, детектування кордонів, перетворення колірних просторів, морфологічна обробка зображень. Проаналізовано поточний стан та перспективи розвитку цифрової обробки мультимедійних даних, визначено основі методи, що забезпечують оцінку якості зображень та відеоматеріалів. Виявлено, що при створенні, обробці, передачі та відтворення мультимедіа, в переважній більшості випадків неможливо отримати оригінальний матеріал для порівняння і виявлення спотворень на кожному етапі життєвого циклу контенту, тому оцінки якості зображень проводили при відсутності зразка. Проведено аналіз та порівняння між собою не тільки нереферентних методів, а й також методів, що вимагають наявності еталонного екземпляру даних для порівняння та виявлення спотворень на зображеннях чи відео. У дисертації вирішена актуальна наукова задача розробки методики комп'ютерної оцінки якості мультимедійних даних на основі нереферентних методів. Удосконалено метод пошуку та оцінки артефактів стиснення на зображеннях, який відрізняється від існуючих застосуванням процедури пошуку блочності на етапі поєднання перцептивної та піксельної мір, що дозволяє краще провести оцінку артефактів стиснення на зображеннях. Таке рішення дозволило підвищити достовірність отриманих результатів на 1-2% та забезпечитизрозумілість діапазону вихідних метрик. Розроблено методику нереферентної оцінки якості зображень, яка відрізняється від існуючих тим, що розрахунок метрик відбувається шляхом статистичного аналізу яскравостей пікселів за окремими кольоровими каналами на основі розрахунку коефіцієнту варіації та розмірів прямолінійних ділянок однакової інтенсивності за геометричними розмірами напівтонового зображення, а також за окремими каналами кольоровості. Такі підходи дозволили не тільки оцінити та порівняти зображення на предмет наявності артефактів стиснення, а й дозволили за допомогою одного алгоритму провести Вперше розроблено метод виявлення артефактів подвоєння на зображеннях та кадрах відео, основою якого є застосування методів детекторівграниць Canny та Prewitt, що дозволяє виявити та оцінити величину подвоєння об'єкту на зображені та величину і напрямок змазу отриманого внаслідок фільмування швидкоплинного об'єкту з великою витримкою. Завдяки включенню в метод бінаризації зображень дозволило реалізувати автоматичний вибір порогу чутливості, що в свою чергу дозволяє підвищити точність оцінки артефактів подвоєння на 10% в порівнянні з метрикою без автоматичного підбору порогу чутливості. Розроблено методику розрахунку загальної оцінки якості відеопослідовності, яка ґрунтується на аналізі трьох величин: середньому значенні оцінок всіх кадрів відео, середньому значенні 10% найгірших оцінок та середньому значенні 1% найгірших оцінок, що дозволяє за допомогою однієї метрики оцінити якість всього відео, а не окремої його частини. Такий підхід, на відміну від існуючих, дозволяє зрозуміти яка кількість кадрів має високі оцінки якості, а за рахунок надання переваги низьким оцінкам дозволяє оцінити кількість та значення оцінок для кадрів з низькою якістю. Для підтвердження достовірності отриманих наукових результатів за допомогою програмних комплексів на мовах C# та MATLAB проведено обробку зображень та відеофайлів. Розроблена методика розрахунку загальної оцінки якості відеопослідовності дозволяє підвищити на 1-2% оцінку якості відео, в тому числі як при малому рівні спотворень. Також тестові випробування показали, що алгоритм з автоматичним підбором порогу чутливості фільтрації на основі бінаризації зображень на 10% точніше оцінює артефакти.^UGrebenyuk V.V. Methods of computer assessment of multimedia data quality based on non-reference methods - Qualifying scientific work on the rights of the manuscript. The dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 123 Computer engineering. - State University of Telecommunications of the Ministry of Education and Science of Ukraine. - Kyiv, 2021.The thesis is devoted to research on digital processing and multimedia. Much attention is paid to improving the quality of, for example, videos. Evaluating the quality of images and videos is an integral part of the processes in filtering and restoring video, cleaning them from defects such as Gaussian noise. For research in this work, such sections of digital image processing as image segmentation, border detection, color space transformation, morphological image processing are essential. The current state and prospects of development of digital processing of multimedia data are analyzed, the bases of the methods providing an estimation of quality of images and video materials are defined. It was found that when creating, processing, transmitting and playing multimedia, in the vast majority of cases it is impossible to obtain original material to compare and detect distortions at each stage of the content life cycle, so image quality assessments were performed in the absence of a sample. The analysis and comparison of not only non-reference methods, but also methods that require a reference copy of the data to compare and detect distortion in images or videos. In the dissertation the actual scientific problem of development of methods and computer estimation of quality of multimedia data on the basis of non - reference methods is solved. The method of searching and evaluating compression artifacts on the images, which differs from existing treatments using search blocking during combination of perceptual and pixel measures that can better be assessed compression artifacts in the images. This solution allowed to increase the reliability of the obtained results by 1-2% and to ensure the clarity of the range of initial metrics. A method of non-reference assessment of image quality has been developed, which differs from the existing ones in that the metrics are calculated by statistical analysis of pixel brightness by individual color channels based on the calculation of the coefficient of variation and size of rectilinear areas of equal intensity by geometric halftone image. Such approaches not only allowed to evaluate and compare images for the presence of compression artifacts, but also allowed to use an algorithm to analyze and evaluate different types of noise in images. For the first time the method of detection doubling artifacts in images and video frames, which is based on the use of methods detector boundaries Canny and Prewitt, allowing to identify and estimate the doubling of the image object and the magnitude and direction of blurring obtained by filming fastmoving object with a high shutter speed. By including the algorithm binarization images allowed to realize autom second choices IR sensitivity threshold, which in turn can increase the accuracy of the artifacts doubling to 10 % compared with the metric without automatic selection of the sensitivity threshold. The method of calculating the overall assessment of the quality of video sequences, based on an analysis of three variables: the average of estimates of video frames, average of 10% of the worst grades and average of 1% worst estimates, which allows using the same metrics to evaluate quality of the video, not individual its parts.This approach, in contrast to the existing ones, allows to understand how many staff have high quality scores, and by giving preference to low scores allows you to estimate the number and value of ratings for low quality staff. To confirm the reliability of the obtained scientific results with the help of software packages in C # and MATLAB languages, image and video files were processed. The developed technique of calculation of the general estimation of quality of video sequence allows to increase by 1-2% an estimation of quality of video, including as at a small level of distortions. Also, tests have shown that the algorithm with automatic selection of the threshold of sensitivity of filtering based on binarization of images is 10% more accurate in estimating artifacts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гребенюк Л. В. 
Удосконалення профілактики та лікування назофарингеальних проявів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей дошкільного віку / Л. В. Гребенюк. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Столярова А. В. 
Гомогенізація композиційного матеріалу з порожнистими транстропними волокнами / А. В. Столярова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні викладено підхід до гомогенізації односпрямованих композитів із транстропними матрицею та порожнистими волокнами. За допомогою методу представницького об'ємного елементу розв'язано крайові задачі про поздовжній та поперечний розтяг, поздовжній та поперечний зсув для неоднорідного та гомогенізованого матеріалу. Отримано аналітичні співвідношення для визначення ефективних пружних характеристик вказаних композитів. За основу обрано кінематичний критерій узгодження. Висвітлюються основні підходи до визначення напружено-деформованого стану волокнистих композиційних матеріалів та конструкцій, спроєктованих з їх використанням. Особливу увагу приділено врахуванню специфічних властивостей складових, таких як в'язкопружність, анізотропія та інших, при визначенні ефективних механічних характеристик композита. Окремо висвітлені питання гомогенізації композитів, армованих порожнистими волокнами. Відзначені переваги та недоліки чисельних та експериментальних підходів до визначення напружено-деформованого стану таких композитів у порівнянні з аналітичними методами. Розвинено метод представницького об'ємного елементу для гомогенізації односпрямованого композиційного матеріалу з транстропними матрицею та порожнистим волокном при поперечному та поздовжньому розтягу і зсуві, що ґрунтується на використанні кінематичних умов узгодження переміщень композиту та його складових. Уперше, на основі розв'язання задачі гомогенізації про поперечний розтяг та чистий поперечний зсув, отримано аналітичні співвідношення для визначення поперечного модуля пружності та коефіцієнта Пуассона односпрямованого композиту з транстропними матрицею та порожнистим волокном, що залежать від пружних характеристик його складових та об'ємного вмісту матеріалу волокна та порожнини у композиті. Уперше, на основі розв'язання задачі гомогенізації про поздовжній розтяг та чистий поздовжній зсув, отримано аналітичні вирази для розрахунку поздовжнього модуля пружності, коефіцієнта Пуассона та поздовжнього модуля зсуву односпрямованого композиційного матеріалу з порожнистими волокнами у випадку транстропності обох компонент композиту, що залежать від пружних характеристик його складових та об'ємного вмісту матеріалу волокна та порожнини у композиті. Проведено розрахунки за отриманими формулами та побудовано залежності ефективних пружних сталих композитів з порожнистими волокнами від об'ємного вмісту матеріалу волокна та порожнини у композиційному матеріалі. Розрахунки ефективних механічних характеристик волокнистих композиційних матеріалів за отриманими формулами демонструють високу збіжність результатів з обчисленнями за співвідношеннями Г. А. Ваніна та Д. М. Карпіноса. Практичне значення результатів роботи полягає у можливості безпосереднього використання отриманих аналітичних співвідношень для визначення ефективних пружних сталих двохфазових односпрямованих композиційних матеріалів з порожнистими волокнами, що складаються як із ізотропних, так і транстропних компонентів. Представлені у роботі аналітичні залежності дозволяють на стадії проєктування, варіюючи матеріалом матриці, матеріалом волокна, об'ємним вмістом волокна та об'ємним вмістом порожнини у ньому, отримувати композиційні матеріали із раціональними характеристиками.^UIn the dissertation research, the approach to a homogenization of unidirectional composites with transtropic matrix and hollow transtropic fibers is stated. Using the method of a representative volumetric element, the boundary value problems of longitudinal and transverse elongation, longitudinal and transverse shear for inhomogeneous and homogenized material are solved. Analytical ratios to determine the effective elastic characteristics of these composites were obtained. The kinematic criterion of coordination is chosen as a basis. The first section covers the main approaches to determining the stress-strain state of fibrous composite materials and structures designed using them. Particular attention is paid to taking into account the specific properties of the components, such as viscoelasticity, anisotropy, and others when determining the effective mechanical characteristics of the composite. The issues of homogenization composites, reinforced by hollow fibers, are covered separately. The advantages and disadvantages of numerical and experimental approaches to determining the stress-strain state of such composites, compared to analytical methods, are noted. Main tasks, that need to be solved during the research, are formulated based on analysis. Developed a method of representative volumetric element for homogenization of unidirectional composite material with transtropic matrix and hollow fiber at transverse and longitudinal elongation and shear. It is based on the use of kinematic conditions of coordination of displacements of composite and its components. For the first time, based on the solution of the problem of homogenization on transverse elongation and simple transverse shear, were obtained analytical ratios for determining the transverse modulus of elasticity and Poisson's coefficient of a unidirectional composite with a transtropic matrix and hollow fiber, depending on the elastic characteristics of its components and volumetric content of fiber and the cavity inside the composite. For the first time, based on the solution of the problem of homogenization of longitudinal elongation and simple longitudinal shear, were obtained analytical expressions for calculating the longitudinal modulus of elasticity, Poisson's ratio, and longitudinal shear modulus of unidirectional composite material with hollow fibers in the case of transtropeness of both components of the composite, depending on the elastic characteristics of its components and volumetric content of fiber and the cavity inside the composite. For the first time calculations according to the obtained formulas were performed, and the dependencies of effective elastic constants composites with hollow fibers on the volumetric content of fiber and cavity inside the composite material were constructed. Calculations of the effective mechanical characteristics of fibrous composite materials according to the obtained formulas demonstrate a high convergence of the results with the calculations based on the ratios of G. A. Vanin and D. M. Karpinos. The practical significance of the work results lies in the possibility of direct use of the obtained analytical relations to determine the effective elastic constants two-phase unidirectional composite materials with hollow fibers, which consisting of both isotropic and transtropic components. The analytical dependences presented in this thesis allow to obtain composite materials with rational characteristics at the design stage, varying the matrix's material, fiber's material, volumetric fiber's content, and volumetric content of the cavity in it.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мізерна О. Л. 
Напружено-деформований стан волокнистих композиційних матеріалів в умовах в'язкопружного деформування. / О. Л. Мізерна. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації запропоновано підхід, що є розвитком моментної схеми скінченних елементів у вигляді методу переміщень на основі варіаційного принципу Лагранжа для визначення напружено-деформованого стану в'язкопружного композиційного матеріалу. Розроблено спеціальний просторово-часовий скінченний елемент, який враховує в'язкопружні властивості матриці матеріалу та пружні властивості волокон.Розроблено підходи до розв'язку задач в'язкопружності механіки композиційних матеріалів у тривимірній постановці, на їх базі створено пакет прикладних програм. Проведено розрахунок елементів машинобудівних конструкцій різноманітної конфігурації з експлуатаційними умовами навантаження.^UThe dissertation proposes an approach that builds the moment scheme of finite elements in the form of the displacement method based on the Lagrange principle to determination of the stress-strain state of viscoelastic fibrous composite structures. A special space-time finite element taking into account the material matrix viscoelastic properties and the elastic properties of the fibers has been developed.Approaches to solving problems of composite mechanics viscoelasticity in three-dimensional model have been figured out, the application package has been created. The calculation of units of modern machine-building structures of different configurations with different power boundary conditions has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського