Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИНЕНК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Гриненко І. В. 
Засоби захисту й реалізації конституційних трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. В. Гриненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання засобів захисту та реалізації конституційних трудових прав працівників за сучасних умов розвитку України. Проаналізовано гарантії дотримання даних прав, визначено шляхи їх забезпечення. Розглянуто виникнення й еволюцію правової регламентації засобів здійснення та гарантії конституційного права на працю. Визначено суттєві характеристики. Трудовий договір є основним, але не єдиним засобом здійснення громадянином своїх конституційних трудових прав. Визначено, що конституційні трудові права реалізовуються на підставі юридичних фактичних складів, до яких слід віднести: направлення на роботу після закінчення навчального закладу, обрання на посаду, конкурсне її заміщення, призначення на посаду, прийняття-вступ у члени, якщо членство зумовлене обов'язковістю особистої праці. Доведено, що необхідно розвивати та впроваджувати в практичну діяльність нові види трудових договорів і вдосконалювати чинні за допомогою розширення їх змісту, сфери дії, покращувати гарантії реалізації конституційних трудових прав працівників залежно від галузі, а також від їх професійних і фізіологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)9
Шифр НБУВ: РА378105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гриненко Л.І. 
Клініко-прогностичне значення несприятливих факторів пре- і перинатального періодів в оцінці стану нервової системи у абітурієнтів навчальних закладів системи Міністерства внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.І. Гриненко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностичні критерії медичного відбору співробітників органів внутрішніх справ за результатами клініко-параклінічних обстежень 174-х абітурієнтів навчальних закладів (НЗ) системи Міністерства внутрішніх справ (МВС) України. Розкрито прогностичні аспекти несприятливих факторів (НФ) пре- і перинатального періодів (ППП) як факторів ризику зриву компенсаторів, за підвищених фізичних і психоемоційних навантажень. Вивчено нейропсихологічні, нейрофізіологічні та нейровізуальні особливості у абітурієнтів, у яких виявлено дію НФ ППП. Запропоновано алгоритм експертної оцінки стану нервової системи абітурієнтів навчальних закладів МВС України на підставі одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 +
Шифр НБУВ: РА370013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гриненко І.В. 
Педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю у процесі фахової підготовки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Гриненко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю. Здійснено аналіз дослідженої проблеми. Розкрито суть поняття "креативність майбутнього вчителя гуманітарного профілю". Виявлено особливості та структуру його креативності. Розроблено й обгрунтовано модель розвитку креативності майбутнього вчителя та впроваджено в навчальний процес технологію креативного багаторівневого кодування інформації, яка базується на трьох взаємопов'язаних методах інтелект-карт, АбРеСа (згортання смислу тексту) та консепту (розгортання смислової ідеї тексту).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.220 + Ю945.1 +
Шифр НБУВ: РА355591

Рубрики:

      
4.

Гриненко О. А. 
Поліпшення якості ведучих мостів сільськогосподарських тракторів загального призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.02 / О. А. Гриненко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано та розв'язано задачу з вдосконалення методики розрахунку на втомну довговічність шестерен колісного редуктора машино-тракторного агрегату у разі його використання в режимі несиметричного навантаження. Проведено експериментальні дослідження навантаженості шестерен колісних редукторів за експлуатаційних умов під час агрегатування трактора з основними сільгоспзнаряддями. Проведено стендові дослідження ведучих мостів з урахуванням їх навантаженості, визначеної під час експлуатаційних досліджень. Проаналізовано розподіл відмов колісних редукторів залежно від їх розташування й одержано ідентичні результати в процесі теоретичного математичного моделювання та розрахунків, експериментальних досліджень та аналізу відмов. Проведено числові дослідження напружено-деформованого стану елементів ведучого моста за допомогою методу скінченних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.185.1-94
Шифр НБУВ: РА373243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Гриненко Т.В. 
Регуляція фібринолізу некаталітичними ділянками молекул плазміногену/плазміну: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.В. Гриненко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Вивчено механізми регуляції фібринолітичного процесу. Досліджено взаємодію плазміногену/плазміну з фібриногеном/фібрином, її роль у регуляції швидкості гідролізу фібрину. Визначено відповідність центрів комплексоутворення окремих доменів молекул плазміногену/плазміну та фібриногену/фібрину. Установлено послідовність взаємодій молекул ферменту та субстрату за участі комплементарних центрів, яка визначає швидкість гідролізу фібрину. Визначено основні стадії, які ініціюють процес гідролізу фібрину та регулюють його швидкість. Установлено виникнення нових плазміноген-зв'язувальних центрів на стадії фібрин(оген)олізу - утворення X-фрагменту. Взаємодія з ними плазміногену змінює його конформацію на просторово витягнуту форму. Запропоновано механізм регуляції швидкості гідролізу фібринового згустка. Згідно з ним зміна конформації Глу-плазміногену забезпечує переміщення проферменту на центри, що існують у молекулах фібрину. У такий спосіб відбувається підвищення локальної концентрації плазміногену, збільшення швидкості його активації та швидкості гідролізу фібрину плазміном, що утворюється. Установлено, що всі етапи процесу фібринолізу, а саме: білок-білкові взаємодії, активація, інгібування, гідроліз фібрину регулюються некаталітичними ділянками молекул плазміногену/плазміну. Обгрунтовано, що функціональна активність плазміногену/плазміну визначається структурними відмінностями центрів зв'язування кринглових доменів, злагодженою одночасною дією декількох центрів зв'язування, конформаційною мінливістю молекули та можливістю переміни внутрішньомолекулярних взаємодій міжмолекулярними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.22*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА354517

Рубрики:

      
6.

Гриненко В.В. 
Синтез, фізико-хімічні та фармакологічні властивості похідних 2-гідроксіоксанілової та 2-гідроксималонанілової кислот: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / В.В. Гриненко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено нові біологічно активні сполуки серед похідних 2-гідроксіоксанілової та 2-гідроксималонанілової кислот і встановлено закономірності залежності структура - активність у ряду синтезованих сполук. Проведено фармакологічний скринінг синтезованих сполук щодо виявлення анальгетичної, протизапальної й антиоксидантної активнсті з урахуванням одержаних даних прогнозу фармакологічної активності. За результатами досліджень відібрано перспективну антиоксидантну сполуку з метою подальшого вивчення та впровадження - 2-хлорбензиламід 2-гідроксималонанілової кислоти. Для даної сполуки розроблено хімічні та фізико-хімічні методи ідентифікації, кількісного визначення та випробування щодо чистоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 + Г246.315 +
Шифр НБУВ: РА357633

Рубрики:

      
7.

Гриненко В. В. 
Структурний синтез компонентів цифрових систем на основі біноміальних чисел: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / В. В. Гриненко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну задачу розробки методів синтезу завадостійких компонентів цифрових систем на підставі біноміальних чисел. Вдосконалено метод синтезу послідовних біноміальних лічильників, які підвищують їх швидкодією. Запропоновано спосіб побудови біноміальних лічильників зі змінними параметрами та генераторів рівноважних кодів на їх базі. Розроблено метод аналізу завадостійкості та вибору параметрів біноміальних кодів. Визначено метод побудови завадостійких модифікованих біноміальних кодів. Встановлено методику оцінки завадостійкості пристроїв на базі біноміальних чисел з дублюванням та ухваленням рішення по провідному каналу або по каналам рівнозначними з значущості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-01
Шифр НБУВ: РА376182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ревка О. В. 
Координування процесів тромбоутворення та фібринолізу за участі клітин крові / О. В. Ревка. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню ролі клітин крові – моноцитів, нейтрофілів та тромбоцитів – у координуванні процесів утворення фібрину та фібринолізу. Вперше показано, що моноцити збільшують швидкість формування фібринового згустку, зміщуючи гемостатичний баланс процесів згортання та лізису фібринових згустків в бік тромбоутворення. Нейтрофіли з однаковою ефективністю прискорюють утворення та лізис фібринових згустків, зменшуючи загальний час існування фібринового згустку вдвічі. Вперше продемонстровано, що тромбоцити виступають центрами полімеризації фібрину та просторової організації структури фібринового згустку, що сприяє прискоренню та координуванню у просторі та часі процесів фібриноутворення і фібринолізу та обмежує розмір тромбу і час його існування. Показано, що тромбоцити, які циркулюють в кровотоці, практично не несуть на своїй поверхні Glu-плазміноген, натомість зв'язують тканинний активатор плазміногену. Агоніст-стимульовані тромбоцити набувають здатності зв'язувати плазміноген та підвищувати кількість абсорбованого тканинного активатора. Взаємодія плазміногену та тканинного активатора з тромбоцитами здійснюється за фібрин-залежним та фібрин-незалежним шляхом. Встановлено кількість плазміну, що генерується з сорбованого на поверхні активованих тромбоцитів плазміногену за дії ендогенних (тканинного активатора і урокінази) та екзогенних (стрептокінази) активаторів.Вперше визначено окремі молекулярні механізми, за якими клітини крові координують утворення та лізис фібринових згустків. До цих механізмів відносяться:- ендотелій-незалежний шлях активації протеїну С, за якого активація протеїну С відбувається безпосередньо на поверхні тромбоцитів, моноцитів та нейтрофілів;- стимуляція реакції активації плазміногену тканинним активатором плазміногену компонентами протромбінового комплексу на поверхні активованих тромбоцитів, і, відповідно, підсилення генерування плазміну;- структуризація тромбоцитами фібринового згустку, акумуляція на їх поверхні фібрину, з яким зв'язуються плазміноген і тканинний активатор плазміногену та формуються центри ініціації лізису фібринового згустку.Для виявлення порушень гемостатичного балансу у хворих з резистентною артеріальною гіпертензією запропоновано визначати кількісні параметри кривої оптичного поглинання утворення та лізису фібрину у безтромбоцитарній плазмі та плазмі, збагаченій тромбоцитами. Отримані результати є важливими для розуміння ролі клітин крові у координуванні утворення та розчинення тромбу, що може бути використаним для розробки нових та вдосконалення існуючих методів діагностики та лікування патологічних станів, пов'язаних з розвитком серцево-судинних захворювань.^UPhD thesis highlights the investigation of the role of blood cells - monocytes, neutrophils and platelets - in coordination of thrombus formation and thrombolysis. For the first time it has been shown that monocytes have a direct impact on the formation of a fibrin clot, shifting the hemostatic balance of the coagulation/lysis process towards thrombus formation. Neutrophils equally accelerate the formation and lysis of fibrin clots, reducing the overall lifetime of the fibrin clot by half.Using the method of real-time confocal microscopy, it has been shown for the first time that platelets act as centers of fibrin polymerization and organization of the fibrin clot structure, which promotes the acceleration and spatiotemporal coordination of coagulation and fibrinolysis and limits the size and lifetime of thrombus.By using flow cytometry and enzymatic activity determination methods it has been shown that platelets circulating in the bloodstream do not carry Glu-plasminogen on their surface but are able to bind it after activation. Confocal microscopy and spectrofluorimetry have demonstrated for the first time that native platelets are able to bind tissue plasminogen activator, and it has been shown that the interaction of tissue plasminogen activator with platelets is possible through fibrin-dependent and fibrin-independent mechanisms.The amount of plasmin generated on the surface of activated platelets by the action of endogenous (tissue plasminogen activator and urokinase) and exogenous (streptokinase) activators has been established.For the first time new molecular mechanisms by which blood cells coordinate the formation and lysis of fibrin clots have been identified. These mechanisms include:- endothelium-independent pathway of protein C activation, in which protein C activation occurs directly on the surface of platelets, monocytes and neutrophils;- stimulation of plasminogen activation by tissue plasminogen activator by components of the prothrombin complex in the presence of activated platelets, and, accordingly, enhancement of plasmin generation;- structuring of fibrin clot by platelets, and accumulation of fibrin on their surface, where plasminogen and tissue plasminogen activator can be bound to form centers of lysis initiation.For the evaluation of the complex effects of different platelet activities, a new method has been proposed, using platelet-rich plasma in clot waveform analysis. Investigation on platelet-rich plasma samples from patients with arterial hypertension have shown the suitability of such an approach for more adequate evaluation of the balance between procoagulant and anticoagulant processes in the plasma (including platelet-mediated) and, as a consequence, for more reliable differentiation of healthy donors and hypertension patients which should improve therapeutic approaches.The obtained results are important for understanding the role of blood cells in coordination of thrombus formation and dissolution, which can be used to improve existing and develop new methods for the diagnosis and treatment of pathological conditions associated with the development of cardiovascular diseases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Гриненко О. В. 
Хірургічне лікування гепатоцелюлярної карциноми з пухлинним тромбозом воротної вени / О. В. Гриненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена покращенню результатів хірургічного лікування хворих на гепатоцелюлярну карциному, ускладнену пухлинним тромбозом воротної вени шляхом створення, обґрунтування та впровадження нових способів резекції та реконструкції воротної вени. З метою покращення результатів хірургічного лікування гепатоцелюлярної карциноми з пухлинним тромбозом воротної вени, запропоновано три способи резекції і реконстукцію воротної вени – клиноподібне висічення стінки воротної вени з поперечним швом, висічення стінки воротної вени з аутовенозною пластикою сегментом оваріальної вени та резекція біфуркації воротної вени з портопластикою анастомозом кінець в кінець. Дослідження базується на аналізі результатів лікування 154 на хворих гепатоцелюлярну карциному, яким за період із 2002 по 2016 роки виконано 164 радикальних оперативних втручання і 25 хворих, яким була виконана експлоративна лапаротомія. Встановлено, що радикальне оперативне втручання, яке включає обширну чи розширену резекцію печінки з обов'язковою тотальною каудальною лобектомією та резекцію і реконстукцію біфуркації та стовбуру воротної вени є ефективним та безпечним методом лікування хворих на гепатоцелюлярну карциному, ускладнену пухлинним тромбозом воротної вени.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the results of surgical treatment of patients with hepatocellular carcinoma complicated by tumor thrombosis of the portal vein by creating, substantiating and implementing new methods of resection and reconstruction of the portal vein. In order to improve the results of surgical treatment of hepatocellular carcinoma with tumor thrombosis of the portal vein, three methods of resection and reconstruction of the portal vein have been proposed – wedge-shaped excision of the portal vein wall with transverse suture, excision of the portal vein wall with autovenous plague and resection of bifurcation of portal vein and portoportal anastomosis by end to end fashion. The study is based on the analysis of the results of treatment of 154 patients with hepatocellular carcinoma, who for the period from 2002 to 2016 underwent 164 radical surgeries and 25 patients who underwent exploratory laparotomy. It has been established that radical surgery, which includes major or extended liver resection with mandatory total caudal lobectomy and resection and reconstruction of the bifurcation and trunk of the portal vein, is an effective and safe method of treating patients with hepatocellular carcinoma, complicated by tumor thrombosis of portal vein.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського