Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (962)Книжкові видання та компакт-диски (776)Журнали та продовжувані видання (75)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЦЕНК$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гриценко Л.Л. 
Інвестиційне проектування в системі управління науково-технічним розвитком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.Л. Гриценко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито значення та систематизовано основні напрямки управління науково-технічним розвитком, проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційно-економічного механізму інвестиційного проектування, обгрунтовано необхідність розробки багаторівневого підходу щодо його здійснення. Сформульовано концептуальні засади формування системи інноваційно-орієнтованого інвестиційного проектування, його принципи та основні положення, обгрунтовано її роль як інструмента управління науково-технічним розвитком. Зазначено про необхідність врахування специфічних складових під час розробки техніко-економічного обгрунтування проекту в межах цієї системи. Висвітлено теоретико-методичні підходи щодо урахування науково-технічного фактора під час розрахунку показника "межове значення періоду окупності". Удосконалено науково-методичні підходи щодо розрахунку нормативу дисконтування, запропоновано механізм його галузевої диференціації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА342628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Гриценко К.Г. 
Автоматизоване енергозберігаюче управління насосною станцією системи водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.Г. Гриценко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми автоматизованого енергоощадного управління режимом роботи насосної станції. Завдання енергоощадного управління режимом роботи насосної станції у системі водопостачання вирішено за техніко-економічним критерієм ефективності, що відповідає економічним інтересам абонентів. Наведено методи формування оптимального технологічного завдання для насосної станції, енергоощадного управління режимом роботи технологічного обладнання, координації режимів роботи регульованих насосних агрегатів даної станції, їх алгоритмічне та програмне забезпечення, функціональну структуру автоматизованої системи управління насосної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА317900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гриценко С.М. 
Анестезія та інтенсивна терапія при трансплантації нирок та печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / С.М. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2002. — 35 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну програму анастезії та фармакологічного протиішемічного та протиреперфузійного захисту трансплантантів нирки та печінки. Обгрунтовано застосування блокаторів кальцієвих каналів і манітолу, які дозволили істотно зменшити число випадків відстроченої функції ниркових трансплантатів. Встановлено цільовий рівень центрального венозного тиску перед реперфузією ниркового трансплантата, яким визначається об'єм керованої інфузійної терапії кристалоїдами. Вивчено особливості кисневого режиму в ранньому післяопераційному періоді, динаміки змін продуктів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи. Досліджено їх роль залежно від типу початкової функції ниркового трансплантата. Запропоновано анастезію та інтраопераційну інтенсивну терапію за умов ортотропної трансплантації печінки. Наведено методику та тактику керування гемодинамікою вазоактивними препаратами та інфузійно-трансфузійною терапією з застосуванням селсейвера та системи швидкодії інфузії на добезпечінковому, безпечінковому етапах, а також у реперфузійну фазу післябезпечінкового етапу ортотропної трансплантації печінки без веновенозного обходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99 + Р457.51-99
Шифр НБУВ: РА319752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Гриценко В.П. 
Безконтактна оцінка переміщень і деформацій будівельних конструкцій у випробуваннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Гриценко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено коло питань у галузі експериментальних досліджень інженерних споруд, що потребують підвищеної точності вимірювання переміщень і деформацій. Досліджено особливості визначення переміщень та деформації у механіці деформованого твердого тіла з точки зору необхідності високої точності вимірювань переміщень. Розроблено методику використання лазерної інтерферометрії для безконтактної оцінки розташування об'єктів та їх переміщень і деформації. Проведено експериментальні дослідження переміщень будівельних конструкцій, а також проаналізовано їх точність у порівнянні з методами традиційної тензометрії. Запропоновано методику та практичні рекомендації щодо застосування методів лазерної інтерферометрії для експериментальних досліджень будівельних конструкцій, будівель та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-028.02
Шифр НБУВ: РА309754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гриценко О.В. 
Визначення функціоналів нейтронного потоку на зразках-свідках металу корпуса реактора ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.16 / О.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено принципово новий підхід до визначення умов опромінення зразків-свідків (ЗС) у реакторах корпусного типу, що експлуатуються на АЕС в Україні, в основі якого лежить моделювання фізичного процесу поширення нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі. Запропоновано оригінальний дворівневий зонний принцип опису об'єктів із складною геометричною структурою, у якому моделюється фізичний процес поширення частинок. Розглянуто детальну тривимірну модель внутрішньокорпусних пристроїв реактора ВВЕР-1000 та контейнерних зборок, у яких розташовуються контейнери зі ЗС, що опромінюються. Розроблено нові неаналогові методи моделювання траєкторій нейтронів, які у поєднанні з уже відомими дозволяють одержати результати розрахунків із достатньо малою статистичною похибкою за прийнятих витрат розрахункового часу. Наведено оригінальну схему організації зв'язку між наборами підпрограм геометричного блока програми розрахунку переносу нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі ВВЕР-1000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-012 +
Шифр НБУВ: РА324063

Рубрики:

      
6.

Гриценко Л. М. 
Генотипові та фенотипові ознаки вірулентності вірусів ECHO: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.06 / Л. М. Гриценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання маркерів вірулентності (МВ) для вірусів ЕСНО (Enteric cytopathogenic human orphan) на підставі вивчення їх фено- і генотипових властивостей. Досліджено МВ для штамів вірусів ЕСНО 3-х, 6-ти, 11-ти, 13-ти, 24-х, 30-х типів, ізольованих на території України. Доведено, що віруси ЕСНО різних типів, ізольовані від здорових і хворих осіб, найкраще розмножувалися та мали найбільші титри на культурі клітин RD відповідно. Встановлено, що для штамів, ізольованих від здорових осіб, найменші показники титрів були на лінії Vero; для штамів, ізольованих від хворих осіб, найменші титри реєстрували на культурі клітин HEp-2. Зазначено, що фенотипові ознаки вірулентності мають генетичне підгрунтя. Виявлено 13 точкових нуклеотидних замін між штамами, ізольованими від здорових і хворих осіб на підставі секвенування гена поверхневого капсидного білка VP1. Доведено, що для штамів, ізольованих від здорових осіб, у позиціях гена нуклеотидів 2494, 2549, 2574, 2577, 2605, 2621, 2622, 2626, 2638, 2663, 2686, 2787, 2916 характерні нуклеотиди T, C, A, A, C, G, T, G, T, T, C, T, T; для штамів, ізольованих від хворих осіб, у даних позиціях характерні нуклеотиди C, T, G, G, T, A, C, A, C, A, T, C, A. Зазначено, що встановлені нуклеотидні заміни є основою для внутрішньотипової диференціації авірулентних і вірулентних штамів вірусів ЕСНО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.76 + Р264.919 + Е326.222.114 ECHO
Шифр НБУВ: РА377804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гриценко В.П. 
Громадська діяльність Микола Аркаса: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 14 с. — укp.

Досліджено громадську діяльність М.Аркаса, визначено основні чинники формування та еволюції його світогляду. Виявлено суспільно-політичні та соціальні фактори, що вплинули на спрямування та розвиток громадської діяльності М.Аркаса. З'ясовано, що основна мета громадської діяльності М.Аркаса - формування національної свідомості серед неосвічених верств українського населення. До наукового обігу залучено значну кількість нових історичних джерел, зокрема, епістолярних. Проаналізовано культурно-просвітницьку та меценатську діяльність М.Аркаса (поширення та популяризація української мови, культури та історії України). Висвітлено значення наукової праці М.Аркаса "Історія України-Русі" у контексті українського громадського руху початку XX ст. Розглянуто реакцію наукової громадськості на історичні розвідки М.Аркаса, переглянуто проблему взаємовідносин ученого з професором М.Грушевським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Аркас М. +
Шифр НБУВ: РА355834

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гриценко П.О. 
Діагностика та прогноз перебігу плоскоклітинних раків гортані: імуноморфологічні аспекти: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / П.О. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено експресію молекулярних маркерів у випадку плоскоклітинних раків гортані з метою вдосконалення діагностики та прогнозування подальшого клінічного перебігу захворювання. Проведено аналіз експресії фракції цитокератинів, анкопротеїнів p53 іта bcl-2, проліферативної активності (на підставі експресії Кі-67) у пухлинах залежно від ступеня диференціювання, наявності метастазів, виникнення рецидивів, ефективності проведеного хіміопроменевого лікування. Визначено діагностичне, прогностичне та предбачувальне значення кожного маркера біологічних властивостей. Установлено імунофенотипи раків гортані, що відповідають кожному ступеню диференціювання пухлин з високим ризиком метастазування, рецидивування, ймовірною чутливістю до хіміотерапії та променевого лікування. Запропоновано комплекс маркерів, які дозволяють уточнити гістологічний ступінь диференціювання пухлини (реакції цитокератинів), прогнозувати ймовірність метастазування та розвитку рецидивів протягом першого року (експресію онкобілків p53 і bcl-2, високу проліферативну активність), передбачати можливу ефективність проведення хіміотерапевтичного (відсутність експресії онкобілка p53) та променевого лікування (відсутність експресії онкобілка bcl-2, високу проліферативну активність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6 +
Шифр НБУВ: РА354082

Рубрики:

      
9.

Гриценко 
Девіантна поведінка суб'єктів господарювання у трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Світлана Андріївна Гриценко ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336
Шифр НБУВ: РА359105

Рубрики:

      
10.

Дячук В. Р. 
Дисертація присвячена дослідженню регіональних моделей світобачення носіїв діалектів. Актуальність роботи зумовлена необхідністю пізнання мовної картини світу, виявлення вербальних засобів, що зберігають колективний культурний код - релігійний, міфологійний та фольклорний. Діалектна картина світу - один із різновидів вербальної картини світу, який, відображаючи особливості локального світобачення, репрезентує закарбовані в мові особливості сприйняття духовного та матеріального світів говірконосіями. Мета праці - створення моделей діалектних картин світу в середньонаддніпрянському та гуцульському ареалах задля вивчення їх як окремих обʼєктів та зʼясування їхніх спільних і відмінних рис. Предмет дослідження - когнітивні одиниці, обʼєднані навколо базових понять мати, батько, батьки, Мати Божа, вербальна реалізація концептуальних характеристик названих когнітивних одиниць у середньонаддніпрянських та гуцульських говірках. Зосередження уваги на універсальних концептах мати, батько, батьки: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / В. Р. Дячук. — Б.м., 2024 — укp.

Вибір діалектних систем середньонаддніпрянського й гуцульського мовно-культурних ареалів як обʼєкта спостереження вмотивований їхньою територіальною віддаленістю між собою, належністю до різних локальних типів культури з різним ступенем її збереження / редукції, що може оприявнити відмінності в реалізації локальних моделей.Дослідження обʼєднує три етапи: аналіз мотивації ключових слів концептів; моделювання польової структури концептів; виявлення концептуального потенціалу ключових слів когнітивних одиниць. Зібраний у діалектах матеріал проаналізовано й представлено в послідовності: аналіз концепту мати, підконцепту Мати Божа й дериватів із коренями -мат-, мам-, -нен-; опис концепту батько й вторинних лексичних одиниць із коренями -бат-, -тат-, -пап-, -от- (-ненʼ-, -дʼедʼ-); визначення когнітивних ознак концепту батьки й способів їхньої мовної експлікації в картині світу носіїв середньонаддніпрянських та гуцульських говірок. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що в ньому вперше проаналізовано концепти мати, батько, батьки як фрагменти мовної картини світу носіїв середньонаддніпрянських та гуцульських діалектів; проаналізовано вербальні засоби реалізації картини світу в територіально віддалених діалектних субконтинуумах; виявлено спільне й відмінне в цих діалектних просторах.Емпірична база дослідження - діалектні матеріали, що репрезентують середньонаддніпрянські та гуцульські говірки, зокрема: тексти, записані авторкою впродовж 2020-2023 рр. за спеціально укладеним програмою-питальником; опубліковані діалектні тексти та словники, лінгвістичні атласи інших авторів, укладені в ХХ - першій чверті ХХІ ст., фольклорні та етнографічні джерела, упорядковані в ХІХ-ХХІ ст.Для розвʼязання поставлених завдань використано такі методи: загальнонаукові (аналізу та синтезу, описовий метод, порівняння, елементи кількісного аналізу, моделювання) та власне лінгвістичні методи (метод концептуального аналізу, що передбачає моделювання й опис концептів; текстологічний (контекстуальний аналіз), що дозволив зʼясувати семантику аналізованих лексичних одиниць; метод компонентного аналізу для виявлення складників семантичної структури слів).У дослідженні представлено основні аспекти вивчення мовної, зокрема діалектної картини світу, концепту як її складника, репрезентовано модель аналізу, охарактеризовано важливість застосування методу моделювання під час дослідження обʼєктів мікро- та макрорівнів (діалектної картини світу та концептів).Встановлено, що втілення концептів мати, батько, батьки, Мати Божа в мовленні носіїв середньонаддніпрянських та гуцульських говірок віддзеркалює особливості соціокультурного контексту обраних територіально віддалених ареалів. Визначено, що локальні особливості вербальної картини світу носіїв середньонаддніпряських говірок у системі концептів мати, батько, батьки збігаються з універсальними рисами, які відображають загальноукраїнські культурні цінності.Звернено увагу на те, що вищий ступінь збереження елементів архаїчного в мовній картині світу гуцулів, порівняно із мешканцями середньонаддніпрянського ареалу, зумовлений відносною ізольованістю регіону, тривалішою відсутністю індустріалізації, збереженими гуцулами багатьох традицій та обрядодій.^UThe choice of the Middle-upper-Dnieper and Hutsul linguistic continua as the subject area is motivated by territorial incompatibility, different degrees of traditional culture preservation and reduction, which can reveal differences in the implementation of local models.The research includes three stages: analysis of keywords motivation; modeling the field structure of concepts; identification of the conceptual potential of cognitive units keywords.Material collected in the dialects is analyzed and presented in the following sequence: the analysis of the concept mother, the subconcept Mother of God and derivatives with the roots -мат-, мам-, -нен-; the description of the concept father and secondary lexical items with the roots -бат-, -тат-, -пап-, -от- (-ненʼ-, -дʼедʼ-); determination of the cognitive features of the concept parents and ways of their linguistic explication in the speakers’ worldview of the Middle-upper-Dnieper and Hutsul dialects.The empirical sources of the research include dialectal materials representing the Middle-upper-Dnieper and Hutsul dialects in particular, texts recorded by the author during 2020-2023 with a specially designed questionnaire, published dialect texts and dictionaries, linguistic atlases by other authors in the 20th - and first quarter of the 21st century, folklore and ethnographic sources compiled in the 19th -21stcentury.The research presents the main aspects of studying the linguistic in particular, dialectal worldview, the concept as its component, the analysis model, highlights the importance of applying the modeling method in the study of micro- and macro-level objects (dialectal worldview and concepts).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гриценко М. А. 
Експресія генів білків цитоскелету і матриксу в культурах фібробластів шкіри і легенів щурів у постнатальному онтогенезі / М. А. Гриценко. — Б.м., 2021 — укp.

Досліджено експресію деяких генів та вміст їх білків-продуктів у фібробластах шкіри та легенів білих щурів різного віку (0.5, 1, 3 та 24 міс.).Показано, що експресія генів Fgf 1 і Fgf 2 досягала максимуму у молодому віці; зміни Fgf8 були протилежними і частково компенсували зміни у Fgf1 і Fgf2; вміст білків у легенях був значно нижчий, ніж у шкірі. Порівняли вплив віку на гени захисних білків та їх продукти з різним механізмом дії: експресія гена убіквітину була максимальною у фібробластах обох тканин у 3 місяці, гена Tр53- в клітинах старих щурів; вміст його продукту в цьому віці мінімальний.Експресія генів специфічних для сполучної тканини Ммр була максимально в клітинах молодих тварин, як і їхніх інгібіторів Тiмр, які здатні ефективно пригнічувати розвиток протеолітичних процесів у сполучній тканині. Специфічний для колагена шаперон Нsp47 був експресований у шкірі в молодому віці, а легені, вірогідно, потребували його захисної дії у меншій мірі. Експресія досліджених генів захисних білків Мt в обох тканинах була максимальною в молодому віці; вміст їх білків змінювався різнонаправлено.Рівні експресії маркерних білків цитоскелету β і γ актинів не зазнавали значних коливань, незважаючи на деякі відмінності, які свідчать про їх здатність доповнювати один одного. Коливання рівня експресії генів тубуліну та вмісту білка не виявили чіткого напрямку в онтогенезі.Зміни експресії генів білків-посередників (нексилін, віментин, вінкулін, десмін тощо) згідно їх функцій не мали чіткої направленості.Для структурних білків матриксу - колагенів та еластину, характерними були зміни в онтогенезі експресії їх генів та вмісту білків, що призвело до підвищення жорсткості і зменшення розтяжності сполучної тканини з віком.З усіх прозапальних цитокінів найбільший рівень експресії в обох тканинах виявлено для гена Il1b. Експресія протизапального Il13 була сталою впродовж онтогенезу в обох тканинах.Модельні експерименти щодо дослідження потенційної можливості сполучної тканини шкіри та легенів відповідати на механічне напруження показали, що як експресія генів, так і вміст їх білків здатні реагувати на дію цього чинника.^UThe dissertation is devoted to the structural and regulatory protein genes expression of the cytoskeleton and intercellular matrix, their products content and static mechanical stress influence on these parameters in primary cultures skin and lungs fibroblasts of Wistar rats 0.5; 1; 3 and 24 months age. It was established that the expression of Fgf1 and Fgf2 genes reached a maximum at a young age while Fgf8 expression was opposite that partially compensated changes in Fgf1 and Fgf2; the content of protein products in the lungs was much lower than in the skin.The ubiquitin gene expression and protein content measurements indicate that at a young age fibroblasts of the skin and lungs can protect connective tissue against damage induced by various external factors by enhancing the proteolytic destruction of damaged elements.It was found that the level of the Тp53 gene expression in ontogenesis was increased, but the accumulation of this gene protein has the opposite dynamic – was the highest in the cells of young rats.The level of β and γ actin genes expression and the content of their proteins was increased with age in both lungs and skin fibroblast cultures of animals. Estimation of the potential for connective tissue of the skin and lungs respond to mechanical stress was shown that both gene expression and the content of their proteins can respond to the action of this external factor. In the case of other genes, the quantitative characteristics of the response to mechanical deformation had no general focus. This demonstrated the multi-link pathways of the adaptive response of connective tissue cells to mechanical stress.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гриценко С.Й. 
Клініко-патогенетичні особливості кардіогемодинаміки і порушень ритму серця та їх корекція у хворих на післяінфарктний кардіосклероз, асоційований із гіперурикемією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Й. Гриценко ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування епросартану та фенофібрату у хворих на післяінфарктний кардіосклероз, асоційований з гіперурикемією. На підставі результатів обстеження 147-ми хворих установлено, що гіперурикемія погіршує перебіг хвороби, посилює процеси пізнього постінфарктного ремоделювання серця й атерогенезу, на фоні яких зростає ризик виникнення складних порушень ритму та провідності. Завдяки включенню епросартану та фенофібрату до комплексної терапії досягнуто цільові рівні артеріального тиску у 85,7 % хворих, корекцію дисліпідемії, гіперурикемії та активність системного запалення. Дана теапія дозволяє запобігти ремоделюванню серця та прогресуванню систоло-діастолічної дисфункції міокарда. За рахунок цього вірогідно покращуються параметри варіабельності серцевого ритму та зменшується частота життєво небезпечних аритмій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-3 + Р410.130.41-5 +
Шифр НБУВ: РА361545

Рубрики:

      
13.

Гриценко Є.М. 
Комплексне лікування ентеральної недостатності при гострій кишковій непрохідності та розповсюдженому перитоніті у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Є.М. Гриценко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено методи комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей, оцінено їх клінічну ефективність. Встановлено основні клініко-діагностичні критерії синдрому ентеральної недостатності. Визначено клінічну ефективність інтубації тонкої кишки у дітей з гострою кишковою непрохідністю та розповсюдженим перитонітом. Розроблено новий спосіб лікування ентеральної недостатності шляхом введення препаратів через інтубаційних зонд. Виконано порівняльне дослідження з оцінюванням клінічної ефективності різних способів інтубації тонкої кишки. Доведено, що впровадження запропонованих методів комплексного лікування синдрому ентеральної недостатності у разі гострої кишкової непрохідності та розповсюдженого перитоніту у дітей сприяє прискоренню відновлення перистальтики кишечнику, зниженню кількості післяопераційних ускладнень і скороченню тривалості лікування в стаціонарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1 + Р733.457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА361197

Рубрики:

      
14.

Гриценко С.П. 
Лексичний вплив як чинник динаміки структури мови-реципієнта (на матеріалі латинських запозичень українських пам'яток кінця XVI-XVII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / С.П. Гриценко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджено вплив латинської мови на мову українськомовних пам'яток к. XVI-XVII ст. На тлі загальної характеристики соціокультурної ситуації України зазначеного періоду показано важливе значення латинської мови у шкільництві, художній творчості та урядуванні України. Широке використання латинської мови зумовило значне запозичення латиномовних елементів в українськомовних текстах. Відзначено, що тематично латинськомовні елементи охоплюють різні сфери: найповніше - тематичні групи: "Людина як істота", "Душа і розум", "Людина як член суспільства", "Організація суспільства і соціальні інститути", спорадично - "Небесні тіла", "Земля", "Простір", "Причина". Структурно запозичення розподіляють на лексичні, словосполучення, речення, фрагменти текстів; графічно - збереження графіки оригіналу, або ж середньоукраїнська кирилична графіка. Формально та семантично значна частина латинізмів адаптована українською мовою. Запозичення українською мовою латинізмів здійснювалося як безпосередньо (рецепція латинськомовних текстів), так і опосередковано (через польську, чеську, німецьку, французьку, римську, італійську мови). У роботі уточнено час переймання латинських елементів українською мовою, порівняно з тим, як до цього було потрактовано у наявній науковій літературі. Розширення лексичного та морфемного складу української мови, посилення функціонального навантаження окремих фонем української мови к. XVI-XVII ст. засвідчує важливість латинськомовних впливів як фактора динаміки структури мови-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-06

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Гриценко В.В. 
Лучні степи Київського плато: флора, рослинність, популяції рідкісних видів та охорона: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Гриценко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасного стану лучних степів Київського плато. Проаналізовано систематичний склад, біоморфологічну, еколого-ценотичну, географічну структуру флори лучних степів даного регіону, яка налічує 548 видів судинних рослин. Складено еколого-фітоценотичну класифікацію лучно-степової рослинності Київського плато, що представлена 8-ма формаціями та 65-ма асоціаціями. Охарактеризовано стан і структуру популяцій 87-ми видів, занесених до Червоної книги України. Складено список рідкісних видів, охарактеризовано їх сучасне географічне поширення в регіоні, наведено рекомендації щодо створення нових об'єктів природно-заповідного фонду. Показано ефективність охорони флористичного різноманіття та популяцій рідкісних видів рослин лучних степів на Київському плато ex situ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-09(4УКР-4КИЇ) + Е50*88(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА353729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гриценко О.М. 
Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.М. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблему відкритості інформаційних систем як чиyника політичної та соціокультурної інтеграції українського соціуму, а також вплив мас-медіа на формування політичної культури та політичного світогляду. Проаналізовано проблему збереження національно-культурної самобутності українського інформаційного простору за умов впливів глобальної медіакультури. Досліджено роль мас-медіа в процесах державотворення та побудови громадянського суспільства, зокрема проблеми взаємовідносин мас-медіа та політики, а також особливості діяльності журналіста в процесі політичного аналізу та створення політичних портретів. Висвітлено питання впливу мас-медіа на процес політичної комунікації, соціокультурні орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Зроблено порівняльний аналіз розв'язання цієї проблеми в Україні, США, Росії та Польщі. Комплексно розглянуто проблеми збереження гуманістичних цінностей за умов глобального інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ф054 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА326417

Рубрики:

      
17.

Гриценко Н. Л. 
Методичні засади використання фізико-технічних відкриттів у навчанні медичної та біологічної фізики майбутніх лікарів / Н. Л. Гриценко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вперше на основі аналізу освітніх процесів узакладах загальної середньої освіти (ЗСО) та медичних закладах вищої освіти(ЗВО) теоретично обгрунтовано, розроблено та впроваджено методичні засадивикористання фізико-технічних відкриттів у навчанні медичної та біологічноїфізики майбутніх лікарів.Створено структурно-функціональну модель використання фізикотехнічних відкриттів у навчанні медичної та біологічної фізики в ЗСО та ЗВО,при врахуванні принципу наступності навчання. Встановлено функціональнізв'язки допрофесійної (профільної) та професійної освіти в умовах професійноорієнтованого навчання. Визначено критерії формування професійнихкомпетентностей (когнітивний, процесуально-діяльнісний, мотиваційний).Розроблено і упроваджено програми профільного навчання (курсів завибором) з медичної та біологічної фізики для ЗСО з використанням фізикотехнічних відкриттів. Створено навчально-методичний комплекс «Медична ібіологічна фізика в школі».Впроваджено методику використання фізико-технічних відкриттів унавчанні медичної та біологічної фізики майбутніх лікарів в медичних ЗВО тавизначено можливості впровадження інстументарію кейс-методу та презентаційнаукових трендів.Проведене експериментальне дослідження підтвердило ефективністьвикористання кейс-методу та презентацій наукових трендів у навчаннімедичної та біологічної фізики при використанні фізико-технічних відкриттів. Висновки та результати дисертаційного дослідження можуть бутивикористані в освітньому процесі природничо-математичного напрямкупрофільного навчання в ЗСО та в М(Ф)ЗВО при підготовці студентів другого(магістерського) рівня вищої освіти галузі знань «Охорона здоров'я».^UIn the dissertation work, for the first time, based on the analysis of educationalprocesses in institutions of general secondary education (IGSE) and medicalinstitutions of higher education (MIHE) theoretically substantiated, developed andmethodologically implemented the basics of using physical and technical discoveriesin teaching Medical and Biological Physics for future doctors.A structural and functional model was proposed for the use of physical andtechnical discoveries in the teaching of Medical and Biological Physics in IGSE andMIHE with taking into account the principle of continuity of training. The functionalties of preprofessional (profile) and professional education are established inconditions of professionally-oriented learning. Criteria are proposed for the formationof cognitive, procedural-activity, and motivational professional competencies.Specialized training programs (courses on option) were developed in Medicaland Biological Physics for IGSE using physical and technical discoveries. Theeducational and methodological complex "Medical and Biological Physics at School"is created.The method of using physical and technical discoveries in teaching Medical andBiological Physics of future doctors in the MIHE, as well as the possibility ofintroducing the case-method and presentation of scientific trends are identified.Experimental studies carried out at the MIHE have confirmed the effectiveness ofusing the case-method and presentations of scientific trends in teaching Medical andBiological Physics with physical and technical discoveries taking into account. Theconclusions and results of the dissertation studies can be used in the educationalprocess of natural and mathematical direction profile training at the IGSE, as well asthe preparation of students of the second (magister's) level at the MIHE for areas ofknowledge "Healthcare".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гриценко В.В. 
Модифікація сітчастих поліціануратів реакційноздатними олігомерами та полімерами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес модифікації поліціануратів (ПЦ) реакційноздатними олігомерами та полімерами, а також роль природи модифікатора та характеру модифікації стосовно структури та властивостей полімерного матеріалу. Уперше для модифікації ПЦ використано каучуки з гідразидними, ацилгідразонними та ізоціанатними кінцевими групами. З використанням модельних органічних сполук вивчено механізм вбудовування таких каучуків до ПЦ сітки. Здійснено модифікацію ПЦ олігобутиленглікольадипінатом, зберігаючи високі термічні характеристики і поліпшуючи механічні властивості. Досліджено термоокисну стабільність послідовних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі ПЦ і сітчастого поліуретану з підвищеною сумісністю компонентів завдяки хімічному щепленню між ними. Синтезовано in situ послідовні поліціанурат-поліуретанові ВПС і розглянуто відмінності в їх структурі та властивостях у порівнянні з послідовними ВПС. Виявлено, що in situ послідовні ВПС мають більшу густину та температуру склування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-27 + Л712.72 +
Шифр НБУВ: РА332170

Рубрики:

      
19.

Гриценко В.Г. 
Нові інформаційні технології при вивченні статистичних закономірностей у процесі підготовки вчителів фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Г. Гриценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Подана науково обгрунтована методика моделювання статистичних закономірностей в рамках комп'ютерного лабораторного практикуму. Описані програмно-методичні засоби, які доповнюють систему фізичного експерименту засобами комп'ютерного моделювання та дозволяють підвищити рівень і якість вивчення статистичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)21р3-366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гриценко О.І. 
Організаційно-правове забезпечення діяльності Рахункової палати: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Гриценко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано правову природу Рахункової палати. Здійснено комплексний аналіз принципів її організації та діяльності, розкрито гарантії їх реалізації. Досліджено співвідношення функцій і повноважень Рахункової палати у контексті їх відповідності. Визначено ступінь впливу організаційно-правового забезпечення діяльності Рахункової палати на її ефективність. Проаналізовано внутрішню структуру Рахункової палати, установлено її відповідність функціям, що виконуються даною установою. Виявлено тенденції розвитку системи органів Рахункової палати та визначено основні шляхи удосконалення правового регулювання її функціонування. Розкрито взаємозв'язок етичної поведінки членів Рахункової палати з ефективністю її діяльності, наведено перелік відповідних етичних вимог. Досліджено досвід зарубіжних країн з питань організації та діяльності органів, подібних за своїм функціональним призначенням Рахунковій палаті України. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано певні пропозиції та висновки щодо дослідженої теми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)621-9 +
Шифр НБУВ: РА337504

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського