Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (495)Книжкові видання та компакт-диски (401)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРОМОВ$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Громова О.В. 
Бетони з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту штучних транспортних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Громова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 25 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено бетони на активованій в'яжучій речовині з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту та захисту бетонів транспортних споруд у підводній зоні. Проаналізовано процеси та причини порушення цілісності бетону масиву та відновлених елементів, зроблено вибір матеріалів і можливих способів ремонту споруд у підводній зоні. Встановлено, що основним критерієм довговічності відновлених елементів є якість зчеплення нового бетону зі старою бетонною кладкою та сумісність ремонтного бетону з бетоном старої кладки. Проаналізовано фізико-хімічну природу формування контактної зони, чинників, які впливають на величину зчеплення. Встановлено вплив параметрів високоінтенсивної гідравлічної активації цементної системи на технічні показники бетонної суміші, фізичні та механічні властивості бетону та контактної зони. Досліджено фізико-механічні, деформативні та експлуатаційні властивості бетону старої кладки, бетону на активованій в'яжучій речовині та контактної зони. Розроблено засади технології підводних бетонів для ремонту транспортних споруд. Економічно обгрунтовано застосування розроблених бетонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112-083-3 + Н331.006 +
Шифр НБУВ: РА323576

Рубрики:

      
2.

Громова О.М. 
Економічний механізм управління морським природокористуванням: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / О.М. Громова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальні теоретичні засади економічного механізму керування морським природокористуванням, удосконалено територіально-організаційне керування. Обгрунтовано та сформульовано інноваційні напрямки розвитку національної політики морського природокористування. Розроблено нову ідеологію економічного керування на принципах сталого розвитку за умов ринкових перетворень, основна суть якої в тому, що економічний механізм повинен цілеспрямовано забезпечувати оптимістичні сценарії розвитку ресурсно-екологічної ситуації. Теоретично обгрунтовано структуру економічного механізму, методологію формування його інструментаріїв. Розроблено систему платності в морському природокористуванні. Удосконалено принципи економіко-екологічного обгрунтування прийняття рішень та оцінки збитків у цій сфері. Обгрунтовано фінансово-інвестиційні та організаційні інструментарії активізації екопідприємництва в морському природокористуванні. Одержані результати є фундаментальними засадами нового наукового напрямку - економіки та керування морським природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА325527

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Громов В.О. 
Закритична поведінка та розгалуження розв'язків у нелінійних задачах теорії циліндричних оболонок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.О. Громов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с.: рис. — укp.

Побудовано та проаналізовано закритичні розв'язки нелінійних крайових задач, що описують поведінку циліндричних оболонок за дії осьового стиску та зовнішнього тиску. Запропоновано варіаційний метод ітеративного відокремлення змінних, що дозволяє за використання методу продовження за параметром будувати закритичні розв'язки та фіксувати особливі точки загального виду. Наведено методику аналізу особливих точок, що дозволяє установити порядок виродженості в особливій точці. З застосуванням запропонованого методу у межах широкомасштабного обчислювального експерименту з'ясовано структуру розгалуження нелінійних крайових задач, що описують деформування циліндричної оболонки для випадків зовнішнього тиску й осьового стиску, визначено області існування за параметром навантаження й нормою прогину різних закритичних форм деформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.64-2-01,022 + В251.649.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА343615

Рубрики:

      
4.

Громов О. А. 
Організація та управління інноваційною діяльністю аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. А. Громов ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено наукові засади інноваційної діяльності аграрних підприємств, визначено соціально-економічну сутність інновацій та інноваційної діяльності й організаційно-економічний механізм впровадження інновацій, розглянуто методичні підходи щодо оцінювання економічної ефективності інноваційної діяльності. Проаналізовано становлення системи організації та управління інноваційною діяльністю аграрних підприємств України: окреслено специфіку системи організації інноваціної діяльності господарських формувань, відстежено вплив інновацій на розвиток аграрних підприємств, проведено оцінювання управління впровадженням інновацій в аграрне виробництво. Розроблено напрями формування системи організації та управління інноваційною діяльністю підприємств аграрного сектору: запропоновано шляхи активізації наукових досліджень та інформаційного обслуговування аграрних підприємств щодо інновацій, напрями удосконалення управління фінасово-інвестиційним забезпеченням інновацій, оптимізацію організації управління інноваційною діяльністю аграрних підприємств через державну підтримку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-55-21
Шифр НБУВ: РА382514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Громова К.В. 
Особливості формування деструктивного туберкульозу легень та методики корекції виникаючих порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.В. Громова ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що основними рисами патоморфозу туберкульозу в Донецькій області за період 2000 - 2006 рр. було збільшення деструктивних та поширених форм туберкульозу легень. Проаналізовано, що формування інфільтративного деструктивного туберкульозу легень проходило на фоні переважання ексудативного компоненту запалення та відкладення фібрину у зону специфічного ураження з подальшим лізисом переважно фібринних мас в результаті активації фібринолітичних процесів і виділення нейтрофілами протеолітичних ферментів. Доведено ефективність застосування в інтенсивну фазу хіміотерапії хворих на деструктивний інфільтративний туберкульоз легень препарату з розторопші плямистої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА365960

Рубрики:

      
7.

Громова О.В. 
Підвищення економічної ефективності залізничних пасажирських перевезень в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.В. Громова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Охарактеризовано сучасний стан залізничних пасажирських перевезень на Україні, узагальнено теоретичні положення та вітчизняний і зарубіжний досвід організації пасажирських перевезень. Розглянуто доцільність підвищення економічної ефективності пасажирських перевезень за рахунок розвитку додаткових послуг. Запропоновано методологічний підхід до формування структури комерційних підрозділів на підприємствах промисловості та транспорту. Наведений підхід, який базується на використанні узагальненої матриці, яка забезпечує раціональне формування їх функцій і напрямків діяльності. Розроблено методики, математичні моделі для проведення досліджень послуг. Проведено математичне моделювання кривих розрахункових життєвих циклів додаткових послуг у системі пасажирських перевезень і прогнозування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)372.0-814-07
Шифр НБУВ: РА320211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Громова А.Є. 
Порівняльна оцінка ренопротекторного ефекту інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, лацидипіну та лозартану у хворих на хронічний гломерулонефрит та діабетичну нефропатію з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.Є. Громова ; Івано-Франк. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено диферецнійований підхід щодо застосування інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) еналаприлу та блокатора кальцієвих каналів (БКК) лацидипіну за результатами гострих фармакологічних проб до початку лікування у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН) та діабетичну нефропатію (ДН) з артеріальною гіпертензією (АГ). На основі порівняльного аналізу змін рівнів протеїнурії, стану ниркової гемодинаміки, систем перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) - антиоксидантного захисту (АОЗ) і гемостазу у пацієнтів з ХГН та ДН з АГ у процесі річного спостереження за ефективністю антигіпертензивних засобів ІАПФ, БКК, антагоністів рецептора до ангіотензину II (АРА II) дістала подальший розвиток ідея про існування загальної універсальної ланки ушкодження нирок, пов'язана з впливом на цей орган ангіотензину II. Вперше виявлено неоднозначний ренопротекторний вплив пролонгованого застосування ІАПФ, БКК, АРАII залежно від стану ниркової гемодинаміки, змін ниркового функціонального резерву (НФР) і стадії захворювання. Доведено пряму залежність між величиною НФР, швидкістю клубочкової фільтрації (ШКФ) та параметрами антиоксидантної системи (АОС). Вперше у пацієнтів з ХГН і ДН з АГ виявлено ренопротекторні властивості лацидипіну, зумовлені його антиоксидантним, гіпохолестеринемічним впливом. Доведено здатність периндоприлу гальмувати перебіг ХГН, особливо у пацієнтів з нефротичним синдромом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-52 + Р415.160.23-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА331759

Рубрики:

      
9.

Громова Н.О. 
Різдвяно-новорічна обрядовість українців Бойківщини (кінець ХХ - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Н.О. Громова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено традиції різдвяно-новорічних свят на Бойківщині в роки незалежності України. Розглянуто різдвяно-новорічний цикл бойків, який складається з трьох основних свят - Різдва, Нового року та Водохреща. Особливу увагу приділено вивченню ритуальних Святвечорів напередодні Різдва та Водохреща. На прикладі зимового календаря святкувань бойків встановлено, що бойківська культура за наявності субетнічних та регіональних особливостей розвивається у напрямку загальноукраїнської народної традиції. Окреслено внутрішньолокальні відмінності бойківських різдвяних традицій між двома історичними частинами Бойківщини - галицькою та закарпатською. З'ясовано, що у сучасний період мотивація багатьох різдвяних обрядодій змінена або втрачена, чимало звичаїв взагалі виходять з активного вжитку. Доведено, що у порівнянні з іншими регіонами України основу різдвяно-новорічної обрядовості на Бойківщині збережено краще. Встановлено причини змін і трансформацій традиційної зимової обрядовості бойків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)-78/79 +
Шифр НБУВ: РА354344

Рубрики:

      
10.

Громовий О.А. 
Розробка числових косокутних торцевих фрез з комбінованими схемами різання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.А. Громовий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Наведено нову комбіновану схему обробки плоских поверхонь торцевими фрезами з регулюванням положення профілюючого ножа, на підставі якої розроблено спосіб фрезерування, за яким найбільшу частину припуску видаляють різальними ножами нерухомо закріпленими відносно корпусу фрези, що рухається за коловою траекторією; чистовий припуск видаляють різальними ножами, розташованими в радіальному напрямку на найменшій відстані від осі фрези з найбільшим вильотом і які рухаються за прямолінійною траекторією, перпендикулярною до вектора повздовжньої подачі заготовки. Запропоновано інструмент, що реалізує комбіновану схему обробки. Показано, що з її використанням підвищується якість обробки в напрямку, перпендикулярному до вектора повздовжньої подачі заготовки. За результатами аналізу силового навантаження ножів торцевої фрези встановлено раціональні конструктивні параметри фрез з комбінованими схемами різання для підвищення якості обробки. Визначено геометричні та кінематичні умови забезпечення підвищення якості обробки чистовими косокутними торцевими фрезами з комбінованими схемами різання. Експериментально досліджено особливості впливу режимів різання на сили різання, шорсткість оброблених поверхонь чавунних та стальних загартованих деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634.5-1 + К634.5-56-02
Шифр НБУВ: РА321665

Рубрики:

      
11.

Громов Є. В. 
Сучасні тенденції розвитку професійної технічної освіти у Польщі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Є. В. Громов ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку технічної освіти у Польщі від її зародження до сьогодення часу в контексті загальноєвропейських освітніх тенденцій. Простежено динаміку впливу соціально-економічних змін на загальні тенденції в методології організації технічної освіти в Польщі на різних історичних етапах. Розкрито особливості сучасної структурної організації та практичної реалізації польської технічної освіти, а також перспективи її розвитку. Охарактеризовано основні чинники підготовки польських фахівців з технічних спеціальностей на усіх рівнях за умов ринкової економіки. Виявлено подібне та відмінне в системах підготовки фахівців з технічних спеціальностей України та Польщі. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації щодо можливостей творчого використання прогресивних ідей польського досвіду задля модернізації системи технічної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4ПОЛ) + Ж. р(4ПОЛ)2
Шифр НБУВ: РА376215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Громова Н.В. 
Творча самореалізація старшокласників в евристичному навчанні предметів гуманітарного циклу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.09 / Н.В. Громова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему самореалізації пізнавально-творчого потенціалу старшокласників (ПТПС) в евристичному навчанні під час освоєння дисциплін гуманітарного циклу. Визначено пізнавально-творчі якості старшокласників (ПТЯС) (поглиблена мотивація до самостійної творчості, творча взаємодія суб'єктів навчання, володіння механізмами творчої діяльності, діагностичні уміння для вимірювання й оцінки освітніх продуктів, пізнавально-творча самостійність) як свідчення успіху творчої самореалізації. Доведено, що процес формування і самореалізації ПТЯС забезпечується впровадженням дидактичної моделі, яка охоплює основні компоненти евристичної діяльності: мотиваційно-ціннісний, творчої взаємодії для освоєння теоретичного матеріалу, застосування знань та умінь у самостійному створенні учнями значимих освітніх продуктів, їх діагностики та вдосконалення. Зазначено, що дані компоненти підтримані комплексом педагогічних умов: ствердження суб'єкт-суб'єктних стосунків, забезпечення тривалого занурення учнів у значиму пізнавально-творчу діяльність, застосування науково обгрунтованого та вичерпного діагностичного інструментарію. Доведено ефективність дидактичної моделі самореалізації ПТПС у контексті евристичного освоєння предметів гуманітарного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ч421.220 + С.в6
Шифр НБУВ: РА370645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Громовик Б.П. 
Теоретико-методологічні та прикладні засади логістичного управління фармацевтичними підприємствами: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Б.П. Громовик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Уперше концептуально узагальнено теоретичні положення та методологічні аспекти фармацевтичної логістики. Визначено напрямки й особливості становлення вітчизняної фармацевтичної логістики (1956 - 2005 рр.). Удосконалено логістичне забезпечення етапів розробки та поширення лікарських засобів, логістичні механізми управління товарними запасами оптових фармацевтичних підприємств і аптек, принципи моделювання логістичних потоків фармацевтичного підприємства. Запропоновано інтегральний показник для одержання характеристики рівня логістичного обслуговування. Обгрунтовано принципи концепції використання відходів фармацевтичної галузі, зважаючи на засади логістики. Розроблено узагальнений показник ширини розвитку аптечних мереж, вісім обов'язкових і вісім доцільних управлінських рішень з організаційно-правового забезпечення діяльності інтернет-аптек в Україні. Обгрунтовано концепцію навчання з нової дисципліни "Фармацевтична логістика" для вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282 к4 + Р282 к4 + Р282 к4
Шифр НБУВ: РА341471

Рубрики:

      
14.

Громова Т.М. 
Торгівля як інституціональна форма функціонування сфери обігу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.М. Громова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретико-методологічних і соціально-економічних досліджень, а також рекомендації щодо функціонування торгівлі як інституціональної форми обігу. У контексті досягнень неокласичної та інституціональної теорії розкрито та проаналізовано суть проблем торговельних відносин, а саме: оптової та роздрібної торгівлі, конкуренції, обміну, приватизації. Проведено комплексне дослідження та теоретичне узагальнення змісту та форм прояву торговельних відносин, оптової та роздрібної торгівлі, конкуренції, обміну, впливу роздержавлення та приватизації на розвиток торговельних відносин у постсоціалістичних країнах. Визначено інституційні критерії торгівлі як складової сфери обігу та її функції. Значну увагу приділено аналізу процесу інституціоналізації торговельних відносин у трансформаційній економічній системі. Здійснено комплексне дослідження теоретичних аспектів, проблем і тенденцій розвитку оптової та роздрібної торгівлі у трансформаційний економічний період і проаналізовано стан та ефективність функціонування торговельних підприємств різних форм власності за сучасних умов. Висвітлено теорії та практичний досвід з проблем конкуренції. Наведено її класифікацію та виявлено характерні особливості у торговельних відносинах. Здійснено аналіз умов формування торговельних відносин і факторів, що впливають на них. Визначено межі державного втручання в торговельні відносини за сучасних економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У9(4УКР)421 +
Шифр НБУВ: РА353021

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Громов Є.В. 
Формування педагогічних знань і вмінь майбутніх інженерів-педагогів у процесі навчання комп'ютерних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Є.В. Громов ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність навчання комп'ютерних дисциплін у педагогічному контексті з метою формування у майбутніх інженерів-педагогів педагогічних знань і вмінь, взаємпов'язаних з використанням комп'ютерних засобів, у процесі навчання комп'ютерних дисциплін. Визначено такі знання та вміння, які доцільно формувати у процесі навчання даних дисциплін. Розроблено та теоретично обгрунтовано метод визначення множини засобів реалізації педагогічної спрямованості навчального процесу. Запропоновано метод визначення множини засобів реалізації педагогічної спрямованості навчального процесу. Створено методику формування у майбутніх інженерів-педагогів педагогічних знань і вмінь, взаємопов'язаних з використанням комп'ютерних засобів, у процесі навчання комп'ютерних дисциплін. Експериментально обгрунтовано ефективність розробленої методики для їх формування, підвищення якості знань і умінь з окремих тем базових педагогічних дисциплін, становлення професійної орієнтації майбутніх інженерів-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р3-3 +
Шифр НБУВ: РА348546

Рубрики:

      
16.

Громов Є. В. 
Теоретичні і методичні засади іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у вищих навчальних закладах Польщі та Чехії / Є. В. Громов. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації з'ясовано стан вивченості досліджуваної проблеми у вітчизняній і закордонній педагогічній літературі; визначені базові поняття та концептуальні засади процесу іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у польських і чеських закладах вищої освіти; оцінений вплив світової освітньої політики та євроінтеграційних процесів на якість іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у Польщі та Чехії; виявлені загальні та специфічні сучасні тенденції іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей; здійснений порівняльно-педагогічний аналіз особливостей іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей в Польщі, Чехії та Україні, а також визначені напрями й обґрунтовані перспективи використання позитивного досвіду польських і чеських освітян в процесі іншомовної підготовки вчителів нефілологічних спеціальностей у вітчизняних педагогічних ЗВО (підвищення мотивації студентів до вивчення іноземних мов, розвиток іншомовної міжкультурної комунікативної компетентності, посилення індивідуалізації навчання іноземним мовам, активізація обміну досвідом викладання іноземних мов між європейськими ЗВО).^UThe dissertation clarifies the state of study of the researched problem in domestic and foreign pedagogical literature; the basic concepts and conceptual principles of the process of foreign language training of future teachers of non-philological specialties in the Polish and Czech higher education institutions have been determined; the impact of world educational policy and European integration processes on the quality of foreign language training of future teachers of non-philological specialties in Poland and the Czech Republic has been assessed; general and specific modern tendencies of foreign language training of future teachers of non-philological specialties have been revealed; the comparative and pedagogical analysis of features of foreign language training of future teachers of non-philological specialties in Poland, the Czech Republic and Ukraine has been carried out; the directions and substantiated prospects of using the positive experience of the Polish and Czech educators in the process of foreign language training of teachers of non-philological specialties in domestic pedagogical higher education institutions have been determined (increasing the motivation of students to study foreign languages, the development of foreign language intercultural communicative competence, strengthening the individualization of foreign language teaching, intensifying the exchange of experience in teaching foreign languages between European higher education institutions).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Громова З. В. 
Психологічні особливості опору змінам особистості у соціальній взаємодії / З. В. Громова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному аналізу та узагальненню підходів до розуміння та визначення явища опору змінам особистості, його аспектів, маніфестацій і чинників. У дисертації здійснено вирішення актуальної наукової проблеми індивідуальних психологічних особливостей опору змінам особистості на теоретичному, емпіричному та експериментальному рівнях.Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає у тому, що: вперше за результатами комплексного аналізу встановлено взаємозв'язки між компонентами опору змінам особистості та психологічними особливостями особистості, а саме: механізмами психологічного захисту (витіснення, заміщення, раціоналізація), ригідністю (симптомокомплекс ригідності, актуальна ригідність, сенситивна ригідність, преморбідна ригідність), тривожністю (ситуативна, особистісна), психодинамічними якостями особистості (нейротизм, екстраверсія), копінг-стратегією «пошук соціальної підтримки»; вперше розроблено модель (формулу) прогнозу опору змінам на основі психологічних особливостей особистості, яка описує 70,6% розподілу рівнів опору змінам; вперше встановлено, які психологічні особливості мають найсильніший вплив на ОЗ особистості, до них належать: «актуальна ригідність», «симптомокомплекс ригідності», «сенситивна ригідність», «екстраверсія», «преморбідна ригідність», «витіснення» та «заміщення»; обґрунтовано теоретичні, методичні та практичні засади дослідження опору змінам через психологічний підхід; уточнено, поглиблено та розширено уявлення про сутність поняття «опір змінам»; набули подальшого розвитку положення та класифікації щодо причин виникнення, типів прояву, характеру та структурних складових опору змінам; обґрунтовано, розроблено та апробовано комплексну систему подолання опору змінам особистості (яка складається зі скринінгового інструментарію діагностики опору змінам, тренінгу з подолання опору змінам особистості та оцінювання ефективності подолання опору змінам) з урахуванням визначених психологічних особливостей, вплив яких встановлено у контексті опору змінам.Теоретична цінність роботи полягає в розробці уявлень про психологічні особливості опору змінам, формулюванні принципів роботи психолога на подолання опору змінам згідно з психологічними особливостями окремої особистості.Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці комплексної системи подолання опору змінам особистості. Запропонований інструментарій діагностики та оцінки опору змінам особистості, а саме «Шкала скринінгової оцінки опору змінам особистості» дає змогу виявити формування або наявність опору змінам особистості як скринінговий інструмент; розроблений та апробований «Тренінг з подолання опору змінам особистості» дає можливість зменшити та/або подолати опір змінам особистості. Матеріали дослідження також можуть бути використані у змісті таких дисциплін у ЗВО, як «Психологія управління», «Психодіагностика», «Психологія організацій», «Психологічна діагностика й оцінка персоналу організації» та у програмі підготовки фахівців з організаційної психології.^UThe dissertation is devoted to the theoretical analysis and systematization of approaches to understanding and definition of the phenomenon of change resistance, its features, manifestations and predictors. The dissertation contains the solution to a relevant scientific problem of the individual psychological characteristics of change resistance on theoretical, empirical and experimental levels.The scientific novelty of the dissertation research:For the first time, the results of a comprehensive analysis have established the relationship between the components of resistance to change and psychological characteristics of a person, namely: psychological defense mechanisms (displacement, repression, rationalization), rigidity (rigidity symptom complex, actual rigidity, sensitive rigidity, premorbid rigidity), anxiety (state, trait), psychodynamic personality traits (neuroticism, extraversion), coping strategy "social support seeking"; the developed model (formula) to predict resistance to change in a person, having its basis on psychological characteristics of a person and able to describe 70,6% of resistance to change levels distribution; for the first time it has been established which psychological characteristics have the strongest influence on person's resistance to change levels, they include: "actual rigidity", "rigidity symptom complex", "sensitive rigidity", "extraversion", "premorbid rigidity", "displacement" and "repression"; theoretical, methodical and practical bases of the research of resistance to change through the psychological approach have been substantiated; the dissertation has clarified, deepened and expanded the understanding of the concept of "resistance to change"; provisions and classifications of the causes, manifestation types, nature and structural components of change resistance have been further developed; the Comprehensive system for overcoming resistance to change in a person (screening tools to measure resistance to change, training to modify resistance to change and assessment of the effectiveness of overcoming change resistance) has been substantiated, developed and tested, accounting for certain psychological characteristics, whose the impact was established in the context of change resistance.The theoretical value of the work lies in the development of ideas about the psychological characteristics of resistance to change, the formulation of the principles of work of a psychologist to overcome or minimize resistance to change in accordance with the psychological characteristics of an individual.The practical significance of the obtained results is the design of the Comprehensive system for overcoming resistance to change in a person. The proposed tools for diagnosis and assessment of resistance to change, namely: "The Change resistance screening scale" allows to identify the formation or presence of resistance to change as a screening tool; the developed and tested "Training to overcome resistance to change" provides a tool to reduce and / or overcome resistance to change. The research results can also be used in the study plans of such disciplines as "Psychology of management", "Psychodiagnostics", "Psychology of organizations", "Psychological diagnostics and assessment of human resources" and in the training of specialists on organizational psychology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Громовий О. О. 
Становлення і розвиток законодавства про злочини проти моралі на українських землях (ІХ ст. – 1917 р.). / О. О. Громовий. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено історико-правовий аналіз процесу становлення та розвитку законодавства про злочини проти моралі на українських землях (IX ст. – 1917 р.). та практики його застосування. Наведено нове вирішення наукового завдання, яке полягало у виявленні закономірностей та особливостей розвитку законодавства про злочини проти моралі на українських землях (IX ст. – 1917 р.). Встановлено, що поняття та зміст системи злочинів проти моралі набули свого розуміння у примітивному вигляді ще в додержавний період. Зроблено висновок, що важливу роль у житті суспільства відігравала правова регламентація злочинів проти моралі за доби Київської Русі. Проаналізовано основні кримінальні санкції за злочини проти моралі за козацько-гетьманської доби. В основному ці санкції регламентувалися нормами звичаєвого права. Особливого застосування ці санкції отримали на Запорізькій Січі. Охарактеризовано розвиток законодавства, яке стосувалося злочинів проти моралі, та було врегульовано у кримінальному законодавстві на українських землях у складі Російської імперії в XIX ст. Здійснено аналіз нормативної регламентації системи злочинів проти моралі у кримінальному законодавстві Австрійської (Австро-Угорської) імперії на українських землях.^UIn the dissertation the historical and legal analysis of the process of formation and development of the legislation on crimes against morality on the Ukrainian lands (IX century – 1917) and practices of its application is carried out. A new solution to the scientific problem is given, which was to identify the patterns and features of the development of legislation on crimes against morality in the Ukrainian lands (IX century – 1917). It is established that the concept and content of the system of crimes against moralityreceived its understanding in a primitive form in the pre-state period. It is concluded that an important role in the life of society was played by the legal regulation of crimes against morality in the perioud of Kievan Rus. The dissertation analyzes the main criminal sanctions for crimes against morality in the Cossack-Hetman era. They were mainly regulated by customary law. They wereespecially used in the Zaporozhian Sich. The paper analyzes the normative regulation of the system of crimes against moralityin the criminal legislation of the Austrian (Austro-Hungarian) Empire in the Ukrainian lands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Громова О. Л. 
Гіперпластичні процеси ендометрія у жінок в пременопаузі: генофенотипові особливості, таргетна діагностика та стратегія терапії / О. Л. Громова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації узагальнено результати комплексних ретроспективних та проспективних досліджень у 1460 жінок з гіперпроліферативними станами ендометрія в пременопаузі, запропонована нова концепція їх розвитку та прогресування, проведено аналіз ефективності лікувальних заходів та профілактики рецидивів захворювання. Обстеження пацієнток включало морфологічне, імуногістохімічне, молекулярно-генетичне із врахування маркерів: Cyclin D1, р21, Кі-67, ER, PGR, β-catenin, E-cadherin, ММР-9, ВАХ, Bcl-2, сaspasa – 3; р53, р16, VEGF, CD34, поліморфізм генів р53 і L-myc. Доведено, що гіперплазія ендометрія без атипії і з атипією, а також рак ендометрія мають різні фенотипи, що свідчить про їх різне походження, отже і різні підходи до терапії. Обгрунтовано доцільність визначення рецепторного стану ендометрію перед початком призначення лікування гіперплазії ендометрія без атипії (НГЕ) з застосуванням гестагенів. Доведено, що низька експресія рецепторів до прогестерону в ендометрії жінок з НГЕ, свідчить про імовірну гормонорезистентность і призначення гестагенів у таких жінок не є доцільним у зв'язку з відсутністю умов для молекулярної взаємодії їх з гестагензалежними генами клітин ендометрію. Встановлено, що позитивний ефект прогестинів в лікуванні жінок з НГЕ пов'язаний з активацією гена-супресора р21 і гальмуванням експресії гена Cyclin D1, відповідального за ініціацію мітотичного циклу в клітинах ендометрію, а також стимулюванням диференціювання клітин і втратою їх здатності до проліферації, про що свідчило збільшення кількості клітин залозистого епітелію в ендометрії з високим рівнем експресії глікопротеіну міжклітинної адгезії E-кадгерину внаслідок лікування. У жінок з НГЕ вперше визначено три різні фенотипи ендометрія: регресуючий, стаціонарний і прогресуючий, які надають можливість індивідуального підходу до терапії: контрольоване спостереження без лікування при регресуючому, консервативне лікування при стаціонарному і оперативне - при прогресуючому фенотипі. Доведено, що у жінок, хворих на атипову гіперплазію ендометрія в клітинах ендометрію спостерігається значне зниження або втрата рецепторів до естрогенів і прогестерону, що робить його нечутливим до будь-якої гормональної терапії і засвідчує необхідність проведення у таких жінок гістеректомії. На підставі отриманих результатів дослідження розроблено таргетну діагностику, індивідуальну стратегію лікування і профілактики рецидивів НГЕ з урахування особливостей генофенотипу ендометрію, а також доведено її ефективність у жінок в пременопаузі.^UThe dissertation summarizes the results of complex retrospective and prospective studies in 1460 premenopausal women with hyperproliferative endometrial conditions. A new concept of endometrial hyperplasia development and progression has been proposed. Analysis of the effectiveness of therapeutic measures and prophylaxis of disease recurrence has been made. The examination of the patients included morphological, immunohistochemical, genetic, molecular studies measuring the expression of: Cyclin D1, p21, Ki-67, ER, PGR, β-catenin, E-cadherin, MMP-9, VAC, Bcl-2, caspase - 3; p53, p16, VEGF, CD34, polymorphism of the p53 genes and the L-myc gene. It has been proven that endometrial hyperplasia without atypia and with atypia, as well as endometrial cancer, have different phenotypes, which indicates their different origins, therefore, different approaches to therapy. The necessity of determining the receptor state of the endometrium before onset of treatment of endometrial hyperplasia without atypia with gestagens has been substantiated. It has been proven that the low expression of progesterone receptors in the endometrium in women with hyperplasia without atypia indicates a probable hormone resistance and the prescription of progestins in such women is not advisable due to the lack of conditions for their molecular interaction with progesterone-deposited genes of endometrial cells.It was found that the positive effect of progestins in the treatment of women with non-atypical hyperplasia is associated with the activation of the p21 suppressor gene and inhibition of the expression of the Cyclin D1 gene, which is responsible for the initiation of mitosis in endometrial cells, as well as the stimulation of cell differentiation and loss of their ability to proliferate, as evidenced by an increase in the level of the expression of intercellular adhesion glycoprotein E-cadherin and β-catenin as a result of treatment.In women with hyperplasia without atypia, three different phenotypes of the endometrium were first identified: regressive, stationary, and progressive, which provide an opportunity for an individual approach to therapy: controlled observation without treatment for regressive, conservative treatment for stationary and surgical treatment for a progressive phenotype. It has been proven that in women with atypical endometrial hyperplasia in endometrial cells, there is a significant decrease or loss of estrogen and progesterone receptors, which makes it insensitive to any hormonal therapy and indicates the need for hysterectomy in such women. Based on the results of the study, targeted diagnostics, an individual strategy for the treatment and prevention of hyperplasia without atypia relapses were developed, taking into account the peculiarities of the endometrial genophenotype, and its effectiveness in premenopausal women was also proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Громова О. В. 
Самотність як феномен в екзистенціальному і психоаналітичному дискурсі ХХ ст. / О. В. Громова. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дисертації є історико-філософське переосмислення і розкриття онтологічних аспектів феномену самотності в екзистенціальній і психоаналітичній парадигмі в західноєвропейській філософській думці ХХ століття.Об'єкт дослідження – феномен самотності проявлений в сучасних філософських системах в контексті історико-філософських вчень.Предмет дослідження – сутність і особливості феномена самотності в екзистенціальному і психоаналітичному дискурсах ХХ ст., реконструйовані в єдності онтологічного, феноменологічного і психоаналітичного аспектів. Методи дослідження. Теоретико-методологічне обґрунтування дослідження феномену самотності було проведено в двох напрямках: історико-філософському і проблемно-предметному. У роботі використана методологія, яка ґрунтується на феноменологічної парадигмі. Застосовані феноменологічний метод, метод редукції, герменевтичний метод, структурно-функціональний метод, що традиційно застосовуються при дослідженні загальносистемних проявів. Діалектичний метод допоміг виявити різноманітні аспекти феномену самотності в концепціях ХХ ст., показати, як відбувається процес смислової реконструкції феномену. Принцип історизму застосований у підборі прикладів і обґрунтувань для створення адекватних висновків.. Компаративний інструментарій був використаний у якості аналітичної процедури, яка дозволила порівняти різні дискурси – екзистенціальний і психоаналітичний. Наукова новизна дисертаційного дослідження. Наукова новизна отриманих результатів полягає в концептуалізації та обґрунтуванні дослідницьких меж змістовного поля феномену самотності в історико-філософському дискурсі, що дозволяє запропонувати нову модель дослідження цього феномену. Це знайшло відображення у науково встановлених положеннях, які розкривають теоретико-практичне значення і наукову новизну дисертаційного дослідження.Вперше: – встановлено, що узагальнений категоріальний і понятійний апарат класичної філософії не дає можливості повністю розкрити сутність концепту «самотність» і що тільки в екзистенціальних формах фундаментальної онтології цей концепт здобуває свій справжній смисл, який узагальнено може бути сформульований за допомогою поняття «екзистенціальна самотність»; у зв'язку із цим проаналізований глибинний смисл поняття «екзистенціальна самотність» у контексті екзистенціального й психоаналітичного дискурсів, які найбільш точно розкривають антропологічний смисл цього поняття в некласичній філософії;– завдяки порівняльному дослідженню екзистенціального й психоаналітичного дискурсів вдалося з'ясувати глибинний (за М. Гайдеґґером) смисл феномена «екзистенціальна самотність» та ввести термін «деструктуризація самотністю», який показує внутрішній процес саморуйнування людини, що представляє собою самовідчуження екзистенції й відрив людини від автентичного її дійсній природі буття; у такому підході введений термін «деструктуризуюча самотність» і проаналізовано його зміст і рецепції у філософії і культурі ХХ ст.; показано деструктивний вплив екзистенціальної самотності на світовідчування й усвідомлення особистістю себе, руйнування духовного ландшафту особистості;– доведено, що концепт «самотність» в ХХ ст. може бути описаний як один із ключових екзистенциалів; прояснення сутності феномену деструктуризуючої самотності у різних типах психоаналітичного дискурсу показало, що деструктуризація самотністю створює небезпеку втрати ідентичності, провокуючи стани, у яких «Я» витісняється (тобто спочатку формується гостре переживання самітності, ізоляція й відчуження, а потім – неадекватне відновлення здатності до адаптації у зовнішньому світі в якості «помилкового Я»); виявлено, що важка форма деструктуризуючої самотності фактично, означає безлад, порожнечу, смерть;– проведені компаративний аналіз міфів про самотність у контексті психоаналітичних теорій та реконструкція міфологічних засад концепції самотності в К. Г. Юнга та А. Камю в контексті екзистенціальних філософських течій ХХ ст., що дозволило сформулювати сутність сприйняття античного Ноmo solus як суб'єкта, пов'язаного з проблемами екзистенціального аналізу самотності (на прикладі таких класичних героїв, як Едіп, Прометей, Сізіф та ін.); – показано, що більшість робіт представника психоаналітичної філософії Е. Фромма відрізняється особливою екзистенціальною увагою до феномену самотності; у такому підході виявлена подібність його уявлень про сутність поняття «екзистенціальна самотність» з поглядами неофрейдистів; встановлено, що самотність визначається в них як складний комплекс явищ, які деструктуризують особистість; у такому контексті проаналізована оригінальна позиція Ф. Фромм-Райхман і виявлено, що поняття «самотність» у філософсько-психоаналітичній парадигмі має особливе значення для розуміння феномена деструктуризуючої самотності.Сфера – навчальний процес.^UThe dissertation work is aimed at studying loneliness in the diversity of all its forms, in the ambiguity that was reflected in the philosophical thought of the 19th - 20th centuries. The study examines existential and psychoanalytic discourse aimed at studying both empirical and ontological models of loneliness, as well as its conceptual prerequisites. The relevance of the topic is due to the fact that awareness of the depth of the problem caused by the experience of existential loneliness is becoming one of the most important topics of our time. In ontological terms, loneliness appears as a horizon of human life that creates its meaning, but at the same time is one of the most acutely experienced and always relevant problems of existence. We can talk about the totality of manifestations of loneliness, because the number of people who experience its destructive effects, only increases every year. Thanks to a comparative study of existential and psychoanalytic discourse, it was possible to clarify the deep (according to M. Heidegger) meaning of the phenomenon of "existential loneliness" and introduce the term "destructuring by loneliness", which shows the internal process of human self-destruction, represents the self-alienation of existence and the separation of a person from its authentic nature of being; in this approach, the term “destructuring loneliness” is introduced and its content and reception in philosophy and culture of the twentieth century are analyzed; the destructive influence of existential loneliness on the perception of the world and self-awareness, the destruction of the spiritual landscape of the personality are shown. It is proved that the concept of "loneliness" in the twentieth century can be described as one of the key existentials; clarification of the essence of the phenomenon of destructuring loneliness in different types of psychoanalytic discourse showed that destructuring by loneliness creates a danger of loss of identity, provoking states in which the "I" is repressed (that is, first, an acute experience of loneliness, isolation and alienation is formed, and then - inadequate restoration of the ability to adapt in the outside world as a "false I"); found that a severe form of destructuring loneliness factually means disorder, emptiness, death. A comparative analysis of the myths about loneliness in the context of psychoanalytic theories is conducted and the reconstruction of the mythological foundations of the concept of loneliness in the works of C. Jung and A. Camus in the context of existential philosophical trends of the twentieth century is carried out, which allowed to formulate the essence of the perception of the ancient Homo solus as a subject associated with the problems of existential analysis of loneliness.It is shown that most of the works of E. Fromm, a representative of psychoanalytic philosophy, are distinguished by special existential attention to the phenomenon of loneliness; this approach revealed the similarity of his ideas about the essence of the concept of "existential loneliness" with the views of the neo-Freudians; it is found that they define loneliness as a complex of phenomena that destruct the personality; in this context, the original position of F. Fromm-Reichman is analyzed and it is revealed that the concept of "loneliness" in the philosophical and psychoanalytic paradigm is of particular importance for understanding the phenomenon of destructuring loneliness. At the same time, a person experiences severe existential and mental states that border on insanity. The state of forced loneliness against one's will has become one's way of life, encourages a person to rethink the existential foundations of being, to recognize the inevitability of loneliness as an existential. Self-understanding, accompanied by another phenomenological perception of the world, represents a kind of splitting, duality, since a person is somehow forced to “double” himself, artificially “overcome” loneliness, creating an illusory Other.Sphere is the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського