Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУЛЬК$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гулько Б.І. 
Господарсько-біологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.І. Гулько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено 25 форм клонових карликових та напівкарликових підщеп яблуні в маточнику конкурсного випробування за умов західного Лісотепу України. Значну увагу приділено дослідженню процесів росту та розвитку надземної частини та кореневої системи відсадків. За комплексом господарсько-біологічних показників та економічною ефективністю виділено карликові та напівкарликові підщепи, перспективні для виробництва та подальшого вивчення в розсаднику та саду. У маточнику конкурсного випробування істотно переважали контроль карликові підщепи Д 70-456, Д 70-49, 62-396 і напівкарликові 54-118, 64-194, 71-3-150. З метою вдосконалення технологій вирощування відсадків клонових підщеп вивчено вплив загущених схем закладання маточника на параметри їх росту, розвитку кореневої системи, вихід стандартних відсадків та економічну ефективність їх продукції в таких насадженнях. Обгрунтовано переваги загущеного садіння та застосування тирси для підгортання маточних кущів, яке сприяє покращанню проходження процесу коренеутворення та полегшує проведення технологічних операцій. Рекомендовано для виробництва кращі форми клонових підщеп. Встановлено оптимальні схеми закладання маточника та придатність підщеп для вирощування в загущених насадженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гулько О.М. 
Мініінвазивна хірургія гидатидного ехінококозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Гулько ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Оцінено діагностичну ефективність УЗД, КТ і лабораторних методів дослідження у випадку ехінококозу печінки та встановлено значимість кожного методу у виборі раціональної лікувальної тактики. Розроблено показання та протипоказання до використання мініінвазивних методів лікування (лапароскопічних і УЗД-контрольованих пункційних аспірацій) з урахуванням розмірів, локалізації, стадії розвитку та наявності ускладнень паразитарної кістки. Обгрунтовано та впроваджено застосування методу електрозварювання біологічних тканин під час виконання радикальних (періцистектомії) і консервативних (ехінококектомії) операцій за умов ехінококового враження печінки. Розроблено техніку виконання лапароскопічної періцистектомії з дотриманням апаразитарності й антипаразитарності оперативного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.17-59 +
Шифр НБУВ: РА338285

Рубрики:

      
3.

Гулько Ю.А. 
Стратегії розуміння учнями творчих задач у звичайних та ускладнених умовах: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Ю.А. Гулько ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Базуючись на стратегіальному підході, визначено поняття "стратегія розуміння", "стратегіальна тенденція розуміння". Запропоновано методи та методику емпіричного дослідження. Описано види та рівні прояву в учнів стратегіальних тенденцій розуміння вербальних і графічних творчих задач. Показано, що у процесі розуміння учні середніх класів використовують об'єктивні систематичні знання, одержані з різних наук у школі. У молодших підлітків суть реалізації стратегіальної тенденції розуміння полягає у зіставленні інформації, що надходить з наявними знаннями, еталонами, у пошуку і знаходженні аналогу або варіанта комбінацій і перенесенні його у нову ситуацію. Установлення аналогу або варіанта комбінації є виникненням розуміння, а перенесення їх у нову ситуацію завершує прояв стратегіальної тенденції розуміння. У процесі такої діяльності в учнів проявляються різноманітні тактичні розумові прийоми, що адаптують аналог або комбінацію до нових умов. Описано вплив ускладнених умов на стратегіальні тенденції розуміння. З'ясовано, що за ускладнених умов (дефіциту часу, інформації, "ситуативної драматизації", раптових заборон) блокується прояв стратегіальної діяльності та в більшості випадків учні починають користуватися шаблонними методами аналогізування та комбінування. Основними блокаторами стратегіальної розумової діяльності учнів є: їх вікові розумові можливості; ускладнені умови, за яких відбувається розуміння; стереотипні, формально засвоєні знання, на які орієнтуються під час розуміння. З'ясовано вплив творчого тренінгу на реалізацію учнями стратегіальних тенденцій розуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-231.0 + Ю984.030.2-513 +
Шифр НБУВ: РА345806

Рубрики:

      
4.

Гульков Ю.К. 
Структурна гетерогенність раку шлунка: фактори прогнозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ю.К. Гульков ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гетерогенність раку шлунка на тканинному, клітинному та функціональному рівнях і визначено її вплив на інвазію судин у пухлині. Проведено гістотопографічне вивчення трьох основних типів захворювання. Вперше встановлено розбіжність у частоті гетерогенності раку шлунка. З'ясовано, що у разі кишкового типу раку шлунка на інвазію судин впливає тканинна гетерогенність пухлини, особливо під час переходу від слабкої до помірної та виразної. Вперше виявлено, що у раку шлунка дифузного типу виникнення інвазії є результатом клітинної та функціональної гетерогенності пухлини, зокрема, у разі переходу від слабкої до помірної та виразної. Доведено, що зростання гетерогенності раку шлунка з прогресуванням пухлини обумовлює зближення морфології за різних типів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2 +
Шифр НБУВ: РА357255

Рубрики:

      
5.

Гулько Л.Г. 
Управління собівартістю нових видів продукції в процесі їх виробничого освоєння (на прикладі машинобудування): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.Г. Гулько ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто економічну сутність процесу освоєння нових видів продукції на підприємствах машинобудування, особливості зміни собівартості нових виробів протягом даного періоду, а також визначено сучасні методи управління даним показником. На підставі аналізу динаміки собівартості нової продукції у період виробничого освоєння виявлено окремі невідповідності тенденцій даної динаміки раніше встановленим моделям. Запропоновано застосування нових критеріїв завершення економічного освоєння нових виробів. Розроблено схему гнучкого планування собівартості нової продукції, уточнено порядок маржинального розподілу непрямих витрат у період освоєння нових видів виробів, наведено методику визначення впливу процесу освоєння на виробничі витрати та прибуток підприємства. Обгрунтовано потребу відмови від застосування показника проектної собівартості як постійної бази визначення підвищених витрат процесу освоєння. Запропоновано використання показника граничного маржинального прибутку щодо реалізації стратегії мінімізації збитків по виробах, що освоюються у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-862-21 +
Шифр НБУВ: РА322141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гулько О. М. 
Розвиток лідерських якостей здобувачів вищої освіти у процесі здійснення студентського самоврядування: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / О. М. Гулько. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному обґрунтуванню і моделюванню розвитку лідерських якостей здобувачів вищої освіти у процесі здійснення студентського самоврядування. Запропонована модель розвитку лідерських якостей здобувачів вищої освіти у процесі здійснення студентського самоврядування передбачає реалізацію взаємопов’язаних складників: мотиваційно-ціннісного, процесуального, технологічного та результативного і втілюється завдяки діяльності Школи лідерства. Запропоновано рекомендації з реалізації розробленої моделі розвитку лідерських якостей здобувачів вищої освіти у процесі здійснення студентського самоврядування, дотримання яких на інституційному рівні та у діяльності органів студентського самоврядування спрятиме розвитку лідерських якостей студентів, шляхом активізації, розвитку та підтримки діяльності органів студентського самоврядування у ЗВО.^UThe dissertation is devoted to the theoretical justification and modeling of the development of leadership qualities in higher education students in the process of student self-government. The proposed model for the development of leadership qualities in higher education students in the process of student self-government involves the implementation of interconnected components: motivational-value, procedural, technological, and results-oriented. It is realized through the activities of the Leadership School. Recommendations for implementing the developed model for the development of leadership qualities in higher education students in the process of student self-government are proposed. Adhering to these recommendations at the institutional level and in the activities of student self-government bodies will contribute to the development of leadership qualities in students by activating, developing, and supporting the activities of student self-government bodies in higher education institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського