Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (225)Книжкові видання та компакт-диски (230)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУЦАЛ$<.>+<.>A=ЕМІЛІЯ$<.>+<.>A=СУНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гуцал І.С. 
Дієвість кредитного механізму в економіці України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / І.С. Гуцал ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 31 с.: табл. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне дослідження функціонування кредитного механізму за умов трансформаційної економіки, що сприяє розв'язанню проблем організації та керування кредитними відносинами на макроекономічних і мікроекономічних рівнях. Зокрема, обгрунтовано склад і структуру кредитного механізму як форму реалізації кредитної політики на зазначених рівнях. Запропоновано мотиваційні підходи до реалізації кредитних відносин суб'єктів даного механізму, які полягають у виробничій необхідності, комерційній доцільності та фінансовій можливості, що сприяє прогнозуванню та формуванню кредитного портфеля та ресурсного його забезпечення. Досліджено вплив загально- і внутрішньоекономічних чинників на стратегію та тактику кредитної політики комерційних банків на кредитному ринку. Наведено модель структури кредитного портфеля, яка дає змогу сегментувати кредитний ринок та адаптувати його до розвитку конкретного регіону. Розроблено методи прогнозування кредитних ресурсів для забезпечення формування кредитного портфеля комерційних банків. Запропоновано кількісні показники параметрів ефективності кредитних відносин для кредиторів та боржників, що сприятиме дієвому функціонуванню кредитного механізму. Вивчено практику кредитування комерційними банками суб'єктів господарювання, на базі якої подано рекомендації щодо вдосконалення практики оцінки кредитоспроможності клієнтів, параметрів участі кредиту в кругообігу обігових коштів та розмежування функцій підрозділів банку в процесі кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА328325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гуцало Л.В. 
Національно-територіальне районування в УСРР (20-30-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.В. Гуцало ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено національно-територіальне районування в Україні у 1920 - 1930-х рр., визначено мету та мотиви утворення національних одиниць (сільських і селищних рад, районів). Розглянуто процес становлення та функціонування системи національного районування у контексті політики партії більшовиків. Проаналізовано діяльність національно-територіальних утворень щодо задоволення потреб національних меншин та їх залучення до більшовицьких експериментів у політичній, соціально-економічній, культурно-освітній сферах. Встановлено причини та часові межі ліквідації національних сільських і селищних рад і районів у контексті політики "нового курсу" та розгортання репресій, розглянуто процес об'єднання та перейменування національних районів, проаналізовано його наслідки. Проведено порівняльне дослідження становища етнічних груп у національних районах та поза ними, виявлено відмінності у реалізації тоталітарного режиму стосовно окремих етнічних спільнот. Зроблено висновок, що заходи партійно-державних органів у 1920-ті роки щодо освіти, культури, самоуправління національних меншин були тактичним маневром з метою їх радянізації. Доведено етнічну забарвленість репресивно-терористичних акцій і депортацій. Реалізацію сталінського експерименту кваліфіковано як злочин проти українського народу й інших етносів республіки. До наукового обігу введено значну кількість нових архівних документів і статистичних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в93 +
Шифр НБУВ: РА350500

Рубрики:

      
3.

Гуцаленко О.В. 
Обгрунтування параметрів дозованої видачі мінеральних добрив бункерами машин для їх поверхневого внесення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Гуцаленко ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання визначення закономірності процесу витікання мінеральних добрив усередині бункера кузовного типу розкидача. Досліджено вплив різних факторів на якість шару і стабільність подачі мінеральних добрив до місця їх пошарового розподілу. Розроблено математичну модель процесу витікання мінеральних добрив у бункерах, методику розрахунку конструктивних і технологічних параметрів бункерів розкидачів мінеральних добрив. Наведено рекомендації у вигляді номограм для визначення довжини розвантажувального отвору, коефіцієнта витікання мінеральних добрив, а також варіанти вдосконалених конструкцій розкидачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.443
Шифр НБУВ: РА317617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гуцало М.Г. 
Організація протидії сучасному тероризму: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Г. Гуцало ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів розвитку тероризму та напрямів протидії йому, які реалізуються завдяки певним діям державних і недержавних суб'єктів. Сформульовано дефініцію понять "тероризм" і "організація протидії тероризму". Окреслено сутнісні ознаки феномену тероризму на підставі змістового дискурсу поняття "тероризм" протягом тривалого історичного періоду та виділено досліджене явище з-поміж схожих, однак неідентичних форм кримінального та політично вмотивованого насильства. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до з'ясування природи сучасного тероризму. Визначено основні геополітичні, соціально-економічні та конфесійні чинники його ескалації на сучасному етапі. Розглянуто напрями протидії тероризму на глобальному та регіональному рівнях, що здійснюються основними суб'єктами антитерористичної дії. З'ясовано концептуальну суть американської та європейської безпекової стратегії протидії тероризму. Проаналізовано підходи до реалізації антитерористичних стратегій провідними країнами світу (США, Ізраїлем, Німеччиною, Великобританією). Зазначено провідну роль невоєнних засобів безпеки. Розглянуто структуру державних систем протидії тероризму, сформованих у США та Росії. Визначено прямі й опосередковані соціально-політичні чинники, що впливають на визрівання терористичної загрози в Україні. Окреслено деякі теоретичні підходи щодо вдосконалення державної антитерористичної політики та розробки Національної програми протидії тероризму й екстремізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА358650

Рубрики:

      
5.

Гуцало О.Г. 
Основи теорії і функціонального проектування засобів вимірювання часу запізнювання сигналів, нечутливих до фазових спотворень перетворювальних каналів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.08 / О.Г. Гуцало ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичних досліджень основ функціонального проектування засобів вимірювання фазового і групового часу запізнювання сигналів, які забезпечують однозначність вимірювання, виключення методичної похибки, обумовленої нелінійністю фазочастотної характеристики досліджуваного чотириполюсника та похибки, яка вноситься перетворювальними каналами. На основі структурного синтезу розроблено і теоретично обгрунтовано оптимальні принципи побудови радіовимірювальних засобів фазового і групового часу запізнювання сигналів при їх проходженні через чотириполюсники із зосередженими та розподіленими параметрами. Розроблено методи атестації зразкових мір часу запізнювання сигналів і нові принципи побудови на їх основі пристроїв перевірки засобів вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.34 + З842-5-01

Рубрики:

      
6.

Гуцал Л. А. 
Розвиток шкільної природничої освіти на Правобережній Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л. А. Гуцал ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто цілісну картину розвитку шкільної природничої освіти в Правобережній Україні у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено основні етапи, охарактеризовано соціально-економічні, політичні, культурно-педагогічні чинники, які зумовлювали особливості її функціонування. Проаналізовано структуру та зміст шкільних природознавчих предметів, розвиток форм, методів і засобів навчання природознавства у контексті розвитку національної школи. Уточнено понятійно-категоріальний апарат, зокрема, поняття "шкільна природнича освіта", сутність методів і форм навчання природознавства у даний період. Вдосконалено сутнісні характеристики педагогічного досвіду навчання природничих предметів і шляхи його поширення на з'їздах і конференціях вчителів, нарадах, що знайшло відображення в архівних матеріалах і на сторінках педагогічної преси, особливості викладання природознавства в різних типах шкіл того часу. Введено нові та маловідомі документи та публікації у періодичних виданнях, які розширюють межі сучасних знань про шкільну природознавчу освіту другої половини XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Б.р(4УКР)2 г5,022
Шифр НБУВ: РА379204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гуцал П.З. 
Українська еміграція Канади і США та національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914 - 1923): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.З. Гуцал ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості еміграції українського населення до Канади та США у 1914 - 1923 рр. Встановлено її тимчасовий, заробітчанський характер у США та більшу стабільність у Канаді, на вільні землі якої переселялись назавжиди цілими родинними сім'ями. Розглянуто основні етапи формування сталої національної спільноти українців у складі місцевого поліетнічного населення. Досліджено утворення економічних, громадсько-політичних, релігійних, освітніх, кооперативних об'єднань української діаспори та показано їх суттєву роль у консолідації еміграції. Відзначено, що діаспора США (нейтральної у війні до квітня 1917 р. держави) створила фонд УСС, за її ініціативою президент США встановив у країні Український День, а в Канаді організували Фонд допомоги Україні. Проаналізовано морально-політичну та дипломатичну підтримку північноамериканською діаспорою України у боротьбі за державність у першій чверті XX ст., зокрема Західно-Української Народної Республіки та українського населення Східної Галичини, окупованої Польщею. Показано допомогу громадсько-політичних, кооперативних, культурно-освітніх, церковних та інших структур еміграції Західно-Українській Народній Республіці у боротьбі проти польської агресії, що фінансували діяльність її уряду в екзилі та дипломатії, а також лобіювали українську справу на мирних конференціях у Парижі 1919 р. та Генуї 1922 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-6 + Т3(4УКР33)61-45 +
Шифр НБУВ: РА340465

Рубрики:

      
8.

Гуцаленко Л. В. 
Формування адаптивної системи обліку і контролю прибутків сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / Л. В. Гуцаленко ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовано порядок формування прибутку в статичному та динамічному вимірі, визначено сутність адаптивної системи обліку та контролю, особливості її створення та результативного використання. Теоретично обгрунтовано вплив вітчизняних і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінасової звітності на формування та облікове відображення прибутку в сільськогосподарських підприємствах. Доведено вплив дотацій держави на параметри показника прибутків за умов реалізації науково-пізнавальних функцій обліку та контролю. Розроблено модель обліку та контролю прибутків сільськогосподарських підприємств в адаптивній його системі, через реалізацію прогностичної функції обліку та формування інтегрованої системи контролю процесу одержання прибутку на сільськогосподарських підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.32 + У052.9(4УКР)832.1-149.32
Шифр НБУВ: РА382503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гуцалюк О. М. 
Теоретико-методологічне забезпечення управління корпоративними інтеграційними процесами. / О. М. Гуцалюк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації подано теоретичне обґрунтування корпоративної природиінтеграційного процесу акціонерних товариств. Запропонована парадигма інтеграційноївзаємодії, орієнтована на представлення інтеграції як регулярної діяльності знарощ ування синергетичних та емерджентних властивостей інтеграційногооб'єднання. Розроблено теоретико-методологічний базис формування корпоративнихмеханізмів управління інтеграційними процесами. Обґрунтовано концепцію тарозроблено систему принципів управління корпоративними інтеграційними процесамиакціонерних товариств. Здійснена оцінка стану корпоративних відносин та визначеноособливості організації корпоративного управління в інтеграційних об'єднанняхнаціональних акціонерних товариств. Розроблено процедуру формування корпоративноїстратегії інтегрованого об'єднання. Сформовано референтний перелік правил відборуальтернатив реалізації стратегічної компліментарності, що враховує параметрирозподілу та трансформації корпоративного контролю. Розроблено методичний підхіддо динамічного обґрунтування та забезпечення імплементації інтеграційної стратегіїкорпоративного розвитку акціонерного товариства. Обґрунтовано технологіюуправління конкурентним позиціонуванням та формуванням конкурентоспроможностікорпоративного інтеграційного об'єднання акціонерних товариств. Розробленопроцедуру відбору партнерів для створення корпоративного інтеграційногооб'єднання, базовану на визначені перспективних характеристик груповогопортфелю компетенцій. Розроблено методичний підхід щодо вибору джерелформування та моделю вання структури капіталу інтегрованого корпоративногоо б 'єднання. Сформовано організаційно-методичне забезпечення процесу утвореннякорпоративних інтеграційних об'єднань ш ляхом злиття-поглинання акціонернихтовариств. Здійснено теоретико-методологічне обґрунтування оцінювання тазабезпечення економічної безпеки корпоративних інтеграційних процесів.Ключові слова: акціонерне товариство, інтеграційний розвиток, корпоративнаінтеграція, механізм управління, стратегія інтеграції, економічна безпека,конкурентне позиціонування, структура капіталу.^UThe dissertation presents the methodology and practice of managing integration processes of joint stock companies, aimed at obtaining additional advantages in the market, technological, informational and institutional spheres within the framework of the corporate integration association. The theoretical substantiation of the corporate nature of the integration process of joint stock companies' incorporation, based on the subordination of corporate co-operation to the balance of distribution of property rights along the implementation competences chains, is presented. The concept of management of corporate integration processes is theoretically grounded within the framework of which the orientation of the integration interaction of business entities to the formation of a perspective balance of property rights with regard to the creation and use of a group portfolio of competencies of joint stock companies' association is envisaged. The developed paradigm of integration interaction is oriented on the representation of integration as a regular activity on increasing the synergies and the endangered properties of the integration association. The system of principles and regularities of management of the process of corporate integration process, coordinated with the provisions of the author concept of corporate integration, was developed. The reference process-functional model of the mechanism of corporate integration is proposed. The theoretical and methodological basis for the formation of corporate management mechanisms for integration processes is developed, based on the definition of the relationship of the mechanism of corporate integration with the rest of the management mechanisms of the joint stock company. The structure and logic of the coordinated work of mechanisms of corporate integration, innovation-integration development, reflexive harmonization of corporate cultures, implementation of the program of transformations and overcoming resistance to organizational changes are substantiated. The procedure of formation of the corporate strategy of the integrated association of joint stock companies, aimed at dynamic strengthening of selected areas of activity of the association, determined within the boundaries of the integration strategy and corporate development strategy, was developed. The basis for developing a corporate strategy is the multivariate structural decomposition of the corporate integration association. The methodical approach to dynamic substantiation and implementation of the integration strategy of corporate development of the joint-stock company is developed. The technology of management of competitive positioning and formation of competitiveness of corporate integration association of joint stock companies is grounded. A selection procedure for partners for the creation of a corporate integration association, based on certain promising characteristics of the group portfolio of competencies and taking into account the parameters of corporate control distribution, has been developed. A methodical approach is developed on the choice of sources of formation and modeling of the structure of capital of the integrated corporate association, based on correlation of capital structure and parameters of corporate control implementation. The theoretical and methodological substantiation of evaluation and ensuring of economic safety of corporate integration processes is carried out. The proposed dynamic representation of the threats to the functioning of the corporate integration association. The directions of estimation of economic safety of integration development are identified. The organizational-structural construction and the sequence of introduction of the mechanism of innovation-integration development of the corporate corporate association is substantiated. Integration is the basis for the dynamic growth of innovative potential and improvement of the parameters of the activities of joint stock companies. The methodical approach to the evaluation of the success of corporate integration development processes based on the application of the stakeholder approach is substantiated. Key words: joint stock company, integration development, corporate integration, management mechanism, integration strategy, economic security, competitive positioning, capital structure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гуцалюк О. В. 
Вдосконалення процесу холодного редукування коротких циліндричних заготовок методами технологічної механіки / О. В. Гуцалюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація спрямована на розв'язок важливої науково-технічної проблеми підвищення ефективності процесу холодного редукування шляхом надання рекомендацій щодо меж використання таких технологічних параметрів: кут нахилу робочого конуса матриці та відносний обтиск заготовки, на основі використання методів технологічної механіки з врахуванням використаного ресурсу пластичності. Сформовано карту сплаву системи W-Ni-Fe (W- 89%, Ni – 7,5%, Fe – 3,5%), яка містить: криву течії, стандартні механічні характеристики, діаграму пластичності та градуювальник графік твердість – напруження – деформації. Розроблено імітаційну модель процесу редукування. Здійснено аналіз напружено-деформованого стану, що дозволило встановити параметри процесу редукування (обтиск, кут нахилу матриці, коефіцієнт тертя) та особливості його механіки з точки зору нерівномірності деформацій, шляхів деформування, контактних напружень. Обґрунтовано доцільність використання деформаційних критеріїв деформовності для визначення використаного ресурсу пластичності матеріалу заготовки в характерних її ділянках, які описуються шляхами деформування різної кривини. Отримано інженерну залежність, яка дозволяє розрахувати калібруючий діаметр матриці для одноциклового редукування, при якому забезпечується безвідмовне формоутворення. Виконано теоретичні і експериментальні дослідження впливу кута нахилу інструменту та величини обтиснення на прогнозування технологічної спадковості.^UThe dissertation is aimed at solving the important scientific and technical problem of increasing the efficiency of the cold reduction process by providing recommendations on the limits of the use of the following technological parameters: the angle of inclination of the working cone of the matrix and the relative clamping of the workpiece, based on the use of methods of technological mechanics, taking into account the used plasticity resource. A map of an alloy of the W-Ni-Fe system (W- 89%, Ni - 7.5%, Fe - 3.5%) was formed, which contains: flow curve, standard mechanical characteristics, plasticity diagram and a graph of hardness – stress – strain. A simulation model of the reduction process is developed. The analysis of the stress-strain state, which allowed to establish the parameters of the reduction process (compression, angle of the matrix, coefficient of friction) and features of its mechanics in terms of uneven deformations, deformation paths, contact stresses. The expediency of using deformation criteria of deformability to determine the used material plasticity resource of the workpiece material in its characteristic areas, which are described by the ways of deformation of different curvature, is substantiated. An engineering dependence was obtained, which allows to calculate the calibration diameter of a matrix for single-cycle reduction, which ensures trouble-free formation. Theoretical and experimental studies of the influence of the angle of inclination of the tool and the magnitude of compression on the prediction of technological heredity have been performed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Заворуєва О. С. 
Удосконалення стратегії управління розвитком туристичної галузі України / О. С. Заворуєва. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації набуло подальшого розвитку трактування сутності поняття «туристична галузь», підхід до інформаційно-методичного забезпечення управління розвитком туристичної галузі. Удосконалено підхід до оцінювання реалізації стратегії розвитку туристичної галузі України, який передбачає доповнення контрольних показників за напрямами стратегії: нормативно-правова база; розвиток людських ресурсів; маркетингова політика розвитку туризму та курортів. Розвинуто систему заходів щодо вдосконалення державної політики підтримки туристичної галузі на основі закордонного досвіду.Удосконалено концепцію управління розвитком туристичної галузі України, яка передбачає впровадження системи державного регулювання практичної реалізації напрямів політики підтримки туристичної галузі відповідно до пріоритетних напрямів стратегії розвитку туристичної галузі та критеріїв її ефективності.Удосконалено організаційно-економічний механізм забезпечення розвитку туристичної галузі України, який ґрунтується на системі послідовного здійснення організаційно-управлінських та фінансово-економічних функцій з реалізації концепції розвитку туризму через заявлену стратегію шляхом імплементації програм і стратегії розвитку туристичної галузі. Удосконалено науково-практичний підхід до посилення державного регулювання у сфері практичної реалізації стратегії розвитку туристичної галузі України, який включає напрями державної політики регулювання цієї галузі.^UThe tourism industry, the approach to the information and methodological support for the management of the tourism industry development are developed.The approach to the evaluation of the implementation of the strategy of development of the tourism industry of Ukraine, which envisages the addition of control indicators in the directions of the strategy, is improved: the legal framework; development of human resources; marketing policy of tourism and resort development. A system of measures for improving the state policy of supporting the tourism industry based on foreign experience is developed.The concept of development management of the tourism industry of Ukraine is improved, which envisages the introduction of a system of state regulation of the practical implementation of the directions of the tourism industry support policy in accordance with the priority directions of the tourism industry development strategy and its efficiency criteria.The organizational and economic mechanism of ensuring the development of the tourism industry in Ukraine, which is based on the system of consistent implementation of organizational, managerial and financial and economic functions to implement the concept of tourism development through the stated strategy through the implementation of programs and strategies for the development of the tourism industry, is developed. The scientific and practical approach to the strengthening of state regulation in the sphere of practical implementation of the strategy of development of the tourism industry of Ukraine, which includes the directions of the state policy of regulation of the tourism industry, is improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Обнявко Т. С. 
Організаційно-економічне регулювання екологізації підприємств оборонно-промислового комплексу України / Т. С. Обнявко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального завдання щодо поглиблення теоретичних засад методичного та економіко-організаційного забезпечення управління екологізацією підприємств оборонно-промислового комплексу України. Узагальнено теоретичні засади наукового підходу до визначення сутності категорії «оборонно-промисловий комплекс» і характеристики його складових. Виконано аналіз існуючих економіко-екологічних проблем підприємств оборонної промисловості України. Запропоновано концептуальний підхід до організації екологоорієнтованого господарювання в оборонній сфері. Розроблено економічний механізм стимулювання екологізації діяльності військово-промислового комплексу, що приведе до вагомих соціо-економіко-екологічних ефектів.Ключові слова: оборонно-промисловий комплекс, економічний та екологічний розвиток, забруднення довкілля, екологоорієнтоване управління, мотиваційний інструментарій.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual task – deepening of theoretical bases of methodical and economic and organizational maintenance of governing of greening of activity of the enterprises of a defence-industrial complex of Ukraine.The analysis of the existing economic and ecological problems of military formations` functioning as well as the enterprises of the defence industry of Ukraine is carried out. It is shown that all components of the domestic military-industrial complex have an extremely negative impact on the environment, having a mechanical, chemical, and biotic impact on nature.The dissertation proposes the content of the process of complex greening for all components of the domestic military-industrial complex as a continuous purposeful process of implementation of fundamentally new technical, technological, economic, organizational, informational and other solutions that will achieve the maximum possible balance between military, economic and environmental goals, preservation of ecosystems and create conditions for their self-restoration, significantly increase the efficiency of all resources and increase the quality of products and services while significantly reducing the negative impact on the environment, which will meet NATO standards, avoid environmental threats, increase the competitiveness of Ukrainian military products servicemen and employees of defence enterprises and together will systematically ensure environmentally-oriented development of all components of the domestic military-industrial complex.Theoretical bases of the scientific approach to the essence of the category "military-industrial complex" and the approach to the characteristic of its components are generalized. It is substantiated that the domestic military-industrial complex of Ukraine is a complex system, which includes the Armed Forces of Ukraine, other military formations, research organizations and defence companies, which are having a significant negative impact on the environment. It is substantiated that the issue of greening of defence enterprises cannot be solved separately from other components of the domestic military-industrial complex.The peculiarities of the impact on the environment by the enterprises of the defence industry, the Armed Forces of Ukraine and other military formations are demonstrated, the strategic vectors of their greening are determined. It is proved that the current state of development of the Armed Forces of Ukraine and organizations and enterprises of the defence industry is characterized by insufficient economic and environmental sustainability and needs to be modernized on the basis of world experience in greening the military sphere and NATO environmental standards.The organizational structure of governing of processes of greening of components of a military-industrial complex of Ukraine and organizational structure of ecological service of the defence enterprises is offered.The methodical approach to formation of administrative and economic tools of the mechanism of maintenance of processes of greening of military-industrial complex components is recommended. It is substantiated that the problem of effective functioning of the organizational and economic mechanism of greening of components of a military-industrial complex can be reached both administratively (by direct influence) economic levers and tools (methods of indirect influence). The mechanisms for stimulating environmental measures will be different for different actors.Methods of making scientifically sound decisions by environmental engineers of defence enterprises are proposed, which take into account the requirements of greening at the most important stages of the life cycle of armaments and military equipment – at the stage of their development and design, stage of production and modernization, stage of maintenance and repair.Keywords: defence-industrial complex, economic and ecological development, environmental pollution, ecologically oriented governing, motivational instruments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського