Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуменюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Гуменюк О.Л. 
Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.Л. Гуменюк ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141 + К662 +
Шифр НБУВ: РА344029

Рубрики:

      
2.

Гуменюк О.В. 
Клініко-біохімічні параметри у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Гуменюк ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання етіопатогенезу, клініки, діагностики та лікування хронічного пієлонефриту у вагітних. Встановлено, що загострення хронічних пієлонефритів у вагітних супроводжується активацією пероксидації ліпідів, пригніченням антиоксидантної системи захисту, показників клінічного та гуморального імунітету, гормональним та цитокіновим дисбалансом, розвитком хронічної плацентарної недостатності за ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку плода. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлено закономірності патогенетичного перебігу хронічного пієлонефриту, обгрунтовано методи комплексного лікування вагітних з використанням препаратів "Гінкто" та "Лівоміну", які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення перебігу вагітності, родів, післяродового періоду, стану внутрішньоутробного плода та новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА320236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Гуменюк О. А. 
Культурно-освітня діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в 1920 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Гуменюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Вперше досліджено культурно-освітню діяльність українських студентів у країнах Центрально-Східної Європи в міжвоєнний період. Розроблено новий підхід щодо висвітлення історіографії з тематики культурно-освітньої діяльності студентів в міжвоєнній Європі. Запропоновано погляд на чинники, які безпосередньо впливають на особливості формування культурних та освітніх осередків українських студентів в даних країнах. Проаналізовано форми та напрями культурно-освітньої роботи українських студентів, їх роль у розвитку української культури й обстоюванні її досягнень перед світовою спільнотою. Введено до наукового обігу архівні матеріали, які поглиблюють інформацію про українських студентів в міжвоєнній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44)61-7 + Т3(45)61-7 + Ч710.3(44/45=УКР)
Шифр НБУВ: РА379391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гуменюк О.М. 
Любовна лірика в кримськотатарському пісенному фольклорі: тематичні мотиви, особливості поетики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.М. Гуменюк ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито значення ліричної пісні у жанровій системі національного фольклору, осмислено особливу роль у ній пісні кохання. Досліджено тематичні мотиви й особливості поетики кримськотатарської фольклорної любовної лірики. Розглянуто макам - старовинний фольклорний жанр, в якому превалюють тужливі любовні мотиви та зрідка означаються світлі надії. Доведено, що глибинна емоційність зразків цього жанру поєднується з філософічною медитативністю. Проаналізовано найбільш поширений у кримськотатарському пісенному фольклорі жанр легкої ліричної пісні, в якому також превалюють любовні мотиви. З'ясовано, що для цих пісень характерна жвавість, часто грайливість, яка ефективно контрастує з відчутною у них елегійною тональністю. У легких ліричних піснях виділено три основні цикли - пісні сумного кохання, долання тривог і скрут, щасливої любові. Зроблено висновок, що характерними особливостями поетичного світу кримськотатарської народної любовної пісні є проникливе осягнення печалей і радостей кохання, передача широкої гами почуттів, тонких настроєвих відтінків, інтонаційне багатство, мальовнича метафоричність і символічна сконденсованість лаконічної образності, динамічний розвиток ліричного сюжету, за яким нерідко вгадуються обриси сюжету фабульно-оповідного, стрункість і вигадливість композиції (лінійної, ретроспективної, мозаїчної, система експресивних повторів, яка посилює орнаментальність і чітку злагодженість викладу, вишукана звукова та ритмічна організація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР=632.94)-631 +
Шифр НБУВ: РА368973

      
5.

Гуменюк О.Є. 
Модульно-розвивальна система як об'єкт соціально-психологічного аналізу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Є. Гуменюк ; Київ. держ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена висвітленню соціально-психологічних закономірностей розвивальної взаємодії вчителя і учнів в системі модульно-розвивального навчання як соціокультурній організації. Проаналізовані ідеї, принципи, категорії і поняття нової експериментальної системи, описані соціальні параметри моделі психологічного розвитку особистості (полімотивація, соціальна роль, психолого-педагогічний зміст, паритетна освітня діяльність тощо) й обгрунтовані технологічні інваріанти їх взаємозалежного втілення у досвіді педагогічних колективів середніх шкіл. Порівняння наукових підходів до соціального проектування розвивальних систем навчання дало змогу описати структуру соціально-психологічного простору розвивальних взаємин у класі, що організується у формі модульного заняття (міні-модуля). Охарактеризовані компоненти інноваційного програмово-методичного забезпечення повного освітнього циклу (знання - уміння - норми - цінності), описана методологія дослідження ефективності модульно-розвивального процесу. Подані результати системного експертно-діагностичного вивчення основних параметрів і показників психосоціального розвитку вчителів і учнів за нових експериментальних умов свідчать про якісно вищий розвитковий вплив міні-модуля на зростання культурного потенціалу особистості порівняно з традиційним уроком, а також про важливі соціально-психологічні чинники реалізації розвивальної ефективності модульних занять з боку вчителя і учнів. Доведена доцільність нової системи щодо поліпшення психологічної і методичної грамотності педагогів, зростання інтелектуального та особистісного розвитку школярів, підвищення їхньої здатності до неперервної розвивальної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.010.2-990 + Ч421.251

Рубрики:

      
6.

Гуменюк О.М. 
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.М. Гуменюк ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально апробовано організаційно-педагогічні умови професійної підготовки молодших спеціалістів стоматологічного профілю у контексті загальних вимог особистісного підходу до організації процесу професійної підготовки. На підставі факторного аналізу тенденцій розвитку систем освіти та середовищних систем і досвіду професійної підготовки допоміжних фахівців зазначеного профілю за рубежем виявлено зумовленість і необхідність фахової підготовки в Україні молодшого спеціаліста стоматологічного профілю. Обгрунтовано зміст і розроблено модель професійної підготовки нового для України фахівця - асистента лікаря-стоматолога, а також його освітньо-кваліфікаційну характеристику й освітньо-професійну програму. Визначено організаційно-педагогічні умови, які забезпечать ефективність професійної підготовки асистента лікаря-стоматолога у вищому медичному навчальному закладі, а саме: систему трисуб'єктної взаємодії навчального закладу, студента як майбутнього фахівця та потенційного роботодавця, а також педагогічні можливості для самореалізації студента як суб'єкта власної професійної підготовки. Запропоновано варіанти інтерактивного трисуб'єктного планування та адаптивного управління, методику роботи з індивідуальним навчальним "Портфелем фахівця" та колективним "Портфелем документів асоціації асистентів лікаря-стоматолога" як способи формування суб'єктного досвіду майбутнього фахівця. Шляхом експерименту доведено ефективність впровадження організаційно-педагогічних умов фахової підготовки асистента лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66 р2-34 +
Шифр НБУВ: РА329755

Рубрики:

      
7.

Гуменюк О.В. 
Підвищення продуктивності сумішок однорічних культур в системі зеленого конвеєра південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.В. Гуменюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення елементів енергоощадної технології вирощування кормових культур у зеленому конвеєрі за рахунок впровадження оптимальних систем удобрення та підбору високопродуктивних сумішок однорічних культур для весняних і післяукісних посівів. Проведено порівняння продуктивності сумішок, розглянуто особливості росту і розвитку їх компонентів у ланках зеленого конвеєра за умов застосування різних добрив. Досліджено вплив добрив на біохімічний склад та поживність кормів із сумісних посівів. Надано енергетичну та економічну оцінку вирощуванню сумішок однорічних культур. Наведено пропозиції щодо можливості розширення періоду використання ярих ранніх сумішок у зеленому конвеєрі за рахунок висіву сумішок різного видового складу, а також можливості одержання високих урожаїв однорічних сумішок у післяукісних посівах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гуменюк О.В. 
Радянізація західноукраїнських земель у 1939 - 1941 рр.: методи і напрями реалізації та сприйняття місцевим населенням: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Гуменюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто передумови приєднання західноукраїнських земель до СРСР. Висвітлено методи встановлення радянської тоталітарної системи, політику більшовицького режиму в економічній, культурній і соціальній сферах, охарактеризовано реакцію місцевого населення на нововведення, що здійснювалися. Розкрито суперечності радянізації західноукраїнських територій. Проаналізовано становище різних прошарків даного населення, вплив радянської командної системи влади на формування позиції громадськості стосовно радянської влади. Розглянуто процеси збільшення масового незадоволення, а також масштабів репресивних акцій каральних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)621-7 +
Шифр НБУВ: РА363868

Рубрики:

      
9.

Гуменюк О.Г. 
Соціально-психологічні особливості культури спілкування учнів недільних релігійних шкіл: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Г. Гуменюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-психологічні особливості культури спілкування учнів недільних релігійних шкіл. Поглиблено характеристики спілкування як соціально-психологічного феномену та форми задоволення духовних потреб молоді. Виявлено систему умов і чинників, що впливають на культуру спілкування учнів недільних релігійних шкіл. Запропоновано тезу, що релігійний компонент культури спілкування є важливою складовою духовної культури особистості. Розкрито значення релігійного макро- та мікросередовища у становленні культури спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю957.2 + Э37-677.2 + С40(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335538

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Гуменюк О.Г. 
Формування та розвиток конкурентного середовища транспортної системи регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Г. Гуменюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розвитку конкурентного середовища в економічній системі. Проведено вивчення багаторівневої методики оцінки конкурентного потенціалу та зроблено пропозиції щодо її вдосконалення, виділено методичні особливості оцінки конкурентного середовища у регіональному форматі. Визначено концептуальні складові регуляторного впливу держави на основні конструктивні елементи конкурентного механізму. Досліджено світовий досвід ефективного менеджменту системи пасажирських перевезень і визначено найбільш адаптабельні щодо вітчизняних умов її складові. Розроблено аутсорсингову модель організації системи конкурентних відносин на ринку пасажирських перевезень регіону та вдосконалено механізми їх тарифного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.7 + У9(4УКР)373.30-814 +
Шифр НБУВ: РА369172

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського