Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (384)Книжкові видання та компакт-диски (418)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П223$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельников М.М. 
Агробіологічна оцінка трави Колумба у зв'язку з інтродукцією її у Крим: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Мельников ; УААН. Ін-т ефіроолійн. і лікар. рослин. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній агробіологічній оцінці трави Колумба (Sorghum almum Parodi). Вивчені біологічні та господарські властивості насіння, надземної та підземної частин рослини, встановлені динаміка формування листкової поверхні і продуктивність фотосинтезу посівів. Визначена врожайність та якість зеленої маси трави Колумба. Розрахована економічна ефективність вирощування цієї культури та зроблено висновок про доцільність інтродукції її у Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 трава Колумба

Рубрики:

      
2.

Дударєв Д. П. 
Агробіологічні особливості багаторічних злакових трав степового екотипу і вдосконалення прийомів їх вирощування у Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Д. П. Дударєв ; Півд. філ. нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено, що за умов передгірного Криму найбільш адаптивною культурою є стоколос безостий, а за умов Присивашшя - пирій видовжений. Досліджено, що строки сівби стоколосу безостого є осінніми, підзимовими, ранньовесняними, пізньовесняними, але більш кращим є підзимовий строк сівби з глибиною загортання насіння 2 см. Визначено, що азотні добрива є одним з найбільш дієвих прийомів підвищення продуктивності посівів стоколосу безостого. Встановлено, що внесення дози азоту треба коректувати з урахуванням віку посіву та вмісту азоту в грунті. Найбільш оптимальним строком скошування посівів стоколосу безостого є фаза повного викидання волоті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА373059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Назарчук С.А. 
Агроекологічне обгрунтування оптимізації живлення суданської трави за вирощування її в основному посіві в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.А. Назарчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси росту та розвитку рослин суданської трави за умов зрошення півдня України. Визначено шляхи формування та підвищення врожаю зеленої маси і покращення її поживних якостей залежно від фонів живлення. Показано, що у даному випадку забезпечується найвища окупність добрив зеленою масою, чистий прибуток, максимальний урожай (450 ц/га) хорошої якості - з високим вмістом протеїну та кормопротеїнових одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.4-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345362

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цимбалюк В.М. 
Агротехнічне обгрунтування технологічних заходів інтенсивного використання старосіяних травостоїв в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.М. Цимбалюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено агротехнічну оцінку технологічних прийомів інтенсивного використання давньосіяного злакового травостою, зумовленого азотним удобренням з середньою дозою N 180 за різних способів його розподілу - рівномірного N 180 (45 + 45 + 45 + 45), збільшувального N 180 (0 + 30 + 60 + 90) з різними фазами використання травостою в першому циклі та тривалістю відростання між циклами. Встановлено, що збільшувальна система азотного удобрення з використанням травостою у фазі трубкування та з рівномірною тривалістю відростання його між циклами, що становить 24 дні, без забруднення довкілля та зниження агрохімічних, фізичних і біологічних показників грунту з економією коштів і електроенергії дозволяє підвищити продуктивність давньосіяного травостою до 60 ц/га сухої маси, забезпечити рівномірне надходження пасовищного корму в період вегетації трав. Доведено, що рівномірна та збільшувальна системи внесення азоту доповнюють одна одну за строками використання травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Люшняк М.В. 
Агротехнічні прийоми підвищення продуктивності травостоїв на еродованих землях, виведених з ріллі під залуження в умовах Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / М.В. Люшняк ; Вінниц. нац. аграр. ун-т НААН України. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив компонентів злаково-бобових травостоїв, передпосівного обробітку грунту й удобрення на щільність, ботанічний і біохімічний склад корму за вмістом у ньому органічних речовин і хімічних елементів, нагромадження рослинної маси протягом вегетаційного періоду й економічні, енергетичні показники їх вирощування. Встановлено, що найбільш ефективним за продуктивністю злаково-бобових травостоїв є варіант з обробітком грунту дисковою бороною на глибину 12 - 14 см у три сліди в поєднанні з удобренням, що покращує ботанічний склад, підвищує їх продуктивність і якість корму та подовжує продуктивне довголіття сіяних травостоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-47
Шифр НБУВ: РА374271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Голобородько С.П. 
Біологічні й агротехнічні основи вирощування люцерни на корм і насіння в південному Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / С.П. Голобородько ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 36 с. — укp.

Встановлено закономірності формування кормової та насіннєвої продуктивності люцерни залежно від її біологічних особливостей та основних факторів інтенсифікації виробництва рослинницької продукції, з урахуванням яких удосконалено існуючі та розроблено нові енергозберігаючі технології вирощування люцерни на корм і насіння на зрошуваних і неполивних землях півдня України. Встановлено, що гарантоване щорічне одержання високих урожаїв культури можливе за умов використання сортів інтенсивного типу, широкорядкового способу сівби. Обгрунтовано доцільність використання для збирання врожаю насіннєвих посівів першого та другого років плодоношення. Показано необхідність вибору оптимізованого укосу, оптимізації режиму зрошення, застосування інтегрованої системи захисту посівів від шкідників, збільшення кількості диких запилювачів, проведення боротьби з бур'янами, енергозберігаючої системи удобрення та своєчасного збирання врожаю. Наведено економічну та енергетичну оцінку енергозберігаючих технологій вирощування люцерни на корм і насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Харченко В.Є. 
Біологічні особливості Melilotus officinalis (L.)Pall. при вегетативному розмноженні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.Є. Харченко ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів вегетативного розмноження рослин різних років життя згідно їх біологічних особливостей. Запропоновано методику прискореного отримання селекційного матеріалу та шляхи отримання насіння з регенерантів рослин першого року розвитку, систему отримання калюсних культур листкових, сім'ядольних та гіпокотилевих експлантів, а також латеральних бруньок. На основі регуляції вмісту фітогормонів в поживному середовищі знайдено шляхи індукції морфогенезу на латеральних бруньках буркуну. Запропоновані методики дають можливість отримати вихідний матеріал для селекції та прискорити селекційний процес. Опрацювання методів вегетативного розмноження та рекомендації до їх застосування проводили, виходячи з біологічних особливостей M. officinalis. Основні результати роботи знайшли практичне впровадження під час робіт з виведення нового сорту: Буркун жовтий низькокумаринний "Сошелікир".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.8-453,022

Рубрики:

      
9.

Луців В.О. 
Використання медоносних бджіл і осмій для запилення люцерни та помідорів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.О. Луців ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про співвідносну участь медоносних бджіл і диких комах (джмелів та осмій) у запиленні квіток та формуванні врожаю насіння люцерни посівної, визначено оптимальну норму бджолиних сімей (5 - 6 на 1 га насіннєвої площі) у західному регіоні України. Вперше експериментально обгрунтовано спосіб регулювання індивідуального розвитку осмій під час розведення у штучно створеному середовищі шляхом впливу температурного фактора для досягнення синхронізації з періодом цвітіння запилюваних рослин. Доведено доцільність штучного розведення диких поодиноких бджіл для збільшення їх популяції. Встановлено, що використання медоносних бджіл та осмій у комплексному запиленні є економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 + П223.2-264.21 + П241.61-264.21 +
Шифр НБУВ: РА331936

Рубрики:

      
10.

Корягін О. М. 
Використання насичуючих схрещувань в селекції люцерни: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. М. Корягін ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т земл-тва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено можливість здійснення принципово нового напрямку в селекції люцерни посівної з використанням генів ознак від близькоспоріднених видів роду люцерна. Експериментально підтверджено генетичну природа контролю ознаки колір пелюсток квітки. Виявлено всі наявні гомозиготи за контролем кольору пелюсток квітки в природних і штучних гібридних популяціях. Вперше встановлено генетичну природу контролю форми бобу та числа спіралей у округлої форми, яка здійснюється одним локусом з двома алелями. Доведено можливість передачі генів контролю самофертильності від люцерни посівної іншим культурним видам люцерни та задовільне функціонування цих генів в зародковій плазмі гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31
Шифр НБУВ: РА373635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Янчук В.І. 
Використання показника фенотипової стабільності рослин за господарсько-цінними ознаками при створенні нового вихідного матеріалу люцерни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Янчук ; Ін-т землеробства УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено вивчення спектру мінливості, кореляцій і повторюваності господарсько-цінних ознак у 18 сортозразків люцерни різного еколого-географічного походження в умовах центрального Лісостепу України. Автором запропоновано удосконалену методику індивідуально-групового добору рослин за комплексом ознак, яка базується на використанні показника фенотипової стабільності головних ознак в часі, оцінка якого проводиться по перевищенню середньопопуляційних показників цих ознак стандарту, вирощеного в тих же умовах. Створені три групи селекційних матеріалів по насіннєвій і кормовій продуктивності та скоростиглості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-317.4,022

Рубрики:

      
12.

Турак О. Ю. 
Вплив бобово-злакових травосумішей на родючість та протиерозійну стійкість дерново-підзолистого еродованого грунту Західного Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.00 / О. Ю. Турак ; Ін-т земл-ва УААН . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень, де вперше для слабко- та середньоеродованих земель західної частини Передкарпаття визначено оптимальний набір бобово-злакових травосумішей за екстенсивного їх вирощування. Встановлено нормативи застосування мінеральних добрив, визначено параметри змін показників родючості грунту за умов залуження та ведення грунтозахисної сівозміни. Доведено агрономічну та розраховано економічну доцільність залуження еродованих земель порівняно з польовим землеробством. Досліджено вплив бобово-злакових травостоїв та удобрення на зміну агрохімічних, водно-фізичних показників родючості, процеси формування протиерозійної ефективності бобово-злакових травосумішей. Виявлено роль бобово-злакових травостоїв з різним співвідношенням компонентів на продуктивність травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-2 + П223-458
Шифр НБУВ: РА375499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ляшенко М.Ю. 
Вплив доз, форм, строків та способів застосування азотних добрив на урожай і якість післяукісної суданської трави в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / М.Ю. Ляшенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.4-434(2УКР7),022

Рубрики:

      
14.

Бугрин Л.М. 
Вплив основних агротехнічних прийомів на підвищення продуктивності бобово-злакових культурних пасовищ в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Л.М. Бугрин ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати оцінки за умов західного Лісостепу України продуктивності бобово-злакових травостоїв, якості корму, економічної та біоенергетичної ефективності експлуатації угідь відповідно до способів сівби травосуміши, режиму використання пасовища, удобрення та інокуляції насіння злакових трав. Встановлено, що оптимізація розміщення компонентів травосуміши на площині дозволяє створити кращі умови росту і розвитку бобових трав, зменшити їх конкуренцію із злаками та підвищити продуктивність угідь. Доведено, що найбільш раціональним способом використання перерослого травостою пасовищ є його скошування у фазі виходу злаків у трубку для приготування силосу та сінажу. З'ясовано, що обробка насіння злакових трав активними штамами асоціативних азотфіксаторів у поєднанні з повним мінеральним удобренням позитивно впливає на врожайність травостою. Запропоновано у процесі створення бобово-злакових культурних пасовищ висівати багаторічні трави стрічково: два рядки злаки + один рядок бобові або врозкид. Під час загінного випасу великої рогатої худоби рекомендовано п'ятиразове сінокісно-пасовищне використання невипасених у першому циклі загонів, що дозволяє ефективно експлуатувати пасовищні угіддя без зниження якості одержаних кормів. За умов дефіциту енергетичних, фінансових ресурсів, з метою зменшення забруднення довкілля доцільно поєднувати повне мінеральне удобрення з інокуляцією насіння злакових трав, що забезпечить у перші роки використання економію 25 кг д.р. азоту на кожному гектарі пасовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА308616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Єфремова Г.В. 
Вплив підсівання бобових трав на продуктивність лучних угідь у північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.В. Єфремова ; ННЦ "Ін-т землероб. УААН". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічних досліджень, які проведено у північному Лісостепу України, з вивчення закономірностей формування еколого-біологічної структури бобово-злакових травостоїв. Розроблено технологічні прийоми підвищення їх урожайності та продуктивного довголіття за рахунок підтримки на високому рівні у рослинних угрупованнях вмісту бобових компонентів шляхом підсівання їх в дернину на 2 та 3-му роках користування травостоями. На темно-сірих опідзолених грунтах розглянуто вплив підсівання бобових трав і різних фонів добрив на видовий склад сіяних ценозів, еколого-біологічні особливості та продуктивні властивості рослинних угруповань, якість трав'яного корму, нагромадження бобовими в травостоях симбіотичного азоту та рівні компенсації ним азоту мінеральних добрив, зміну фізико-хімічних і агрохімічних показників грунту. Встановлено алелопатичний вплив бобових трав на підсіяні компоненти інших видів даної групи рослин та ідентифіковано інгібуючі фізіологічно активні речовини, до яких відносяться фенольні сполуки, у першу чергу фенолкарбонові кислоти з групи оксикоричневих кислот - кумарових і ферулових. На підставі вивчення прояву дії фізіологічно активних речовин рослинних виділень різними видами обгрунтовано найкращі пари бобових трав для заміни за повторного підсівання у часі вихідного компоненту з метою послаблення аутоінтоксикації та підвищення ефекту від підсівання бобових трав. Розглянуто економічні й енергетичні аспекти застосування розроблених технологічних прийомів поліпшення угідь за допомогою використання бобових як важливого фактора підвищення білковості кормів і залучення у біологічний кругообіг екосистем найдешевшого симбіотичного азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4 + П223,2 +
Шифр НБУВ: РА349051

Рубрики:

      
16.

Гололобова 
Вплив способів основного обробітку грунту на показники його родючості та урожайність вико-вівсяної суміші: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Олена Олександрівна Гололобова ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА366107

Рубрики:

      
17.

Мануша І.Г. 
Вплив тривалості лучного періоду в кормовій сівозміні на продуктивність багаторічних трав в умовах осушуваних органогенних грунтів Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / І.Г. Мануша ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-41(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА308969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пазюк О.А. 
Генетична мінливість симбіотичних ознак люцерни посівної: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.А. Пазюк ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-31,022 + Е50*444*72,022
Шифр НБУВ: РА310723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Давидюк О.М. 
Добір багаторічних і однорічних травосумішок для створення високопродуктивних пасовищних травостоїв на низинних луках Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.М. Давидюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання добору багаторічних і однорічних травосумішок для створення високопродуктивних пасовищних травостоїв на низинних луках Полісся України. Вивчено багаторічні різностиглі бобово-злакові травосумішки та посіви ярих і озимих зернових культур разом з хрестоцвітими ранньовесняного та пізньоосіннього строків, використаних в системі конвеєру для подовження пасовищного періоду протягом сезону з 150 - 160 до 200 - 220 днів. Проаналізовано вплив складу домішок на продуктивність та якість корму, а також на надходження рослинної маси протягом вегетаційного періоду. Наведено економічні та енергетичні показники їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223,2-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сахно Г.В. 
Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно-чорноземних грунтів південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.В. Сахно ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень щодо вдосконалення перспективної технології вирощування нових селекційних сортів люцерни й еспарцету в одновидових посівах і люцерно-, а також еспарцето-злакових травосумішок з метою одержання стабільних урожаїв абсолютно сухої речовини за високого вмісту перетравного протеїну та зменшення енергетичних витрат. Досліджено залежність поживності корму від зміни видового ботанічного складу за роками використання. Провдено економічну й енергетичну оцінку їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223,2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343150

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського