Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П223.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Мельников М.М. 
Агробіологічна оцінка трави Колумба у зв'язку з інтродукцією її у Крим: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Мельников ; УААН. Ін-т ефіроолійн. і лікар. рослин. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній агробіологічній оцінці трави Колумба (Sorghum almum Parodi). Вивчені біологічні та господарські властивості насіння, надземної та підземної частин рослини, встановлені динаміка формування листкової поверхні і продуктивність фотосинтезу посівів. Визначена врожайність та якість зеленої маси трави Колумба. Розрахована економічна ефективність вирощування цієї культури та зроблено висновок про доцільність інтродукції її у Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 трава Колумба

Рубрики:

      
2.

Свистунова І.В. 
Кормова продуктивність тритикале озимого на зелений корм залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / І.В. Свистунова ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив строку сівби та біологічних особливостей сорту на процес формування врожаю і якості зеленої маси тритикале озимого. Залежно від погодних умов, сорту та строку сівби встановлено особливості росту та розвитку рослин, динаміку формування ними площі листкової поверхні й елементів продуктивності у порівнянні з житом і пшеницею озимими. Визначено енергетичну й економічну ефективність вирощування сортів тритикале озимого, різних за темпами формування зеленої маси. За результатами досліджень виробництву рекомендовано висівати сорти, різні за інтенсивністю нарощування вегетативної маси, у строки, які відповідають їх біологічним вимогам до гідротермічних умов вирощування. Виявлено, що кращими за продуктивністю й економічною ефективністю є сорти АД 3/5, АДМ 9, Поліський 29 та АД 52, збирання яких у фазі колосіння забезпечує протягом 10 - 15-ти днів надходження зеленої маси на рівні 33,0 - 46,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4 + П223.9-4 тритикале +
Шифр НБУВ: РА355815

Рубрики:

      
3.

Тодорова Л.В. 
Особливості вирощування та використання сильфію пронизанолистого в умовах Південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Тодорова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження особливостей формування продуктивності сильфію пронизанолистого у разі вирощування за посушливих умов Південного Степу залежно від складових технології вирощування: строків сівби та схеми розміщення рослин, строків укосу, віку рослин і тривалості використання плантацій. Установлено залежність росту, розвитку та формування врожайності сильфію пронизанолистого від умов вегетації, взаємопов'язаних з гідротермічним режимом грунтово-кліматичної зони й основними технологічними елементами. Визначено оптимальну схему розміщення рослин у посіві та строки їх укосу для одержання максимального врожаю. Виявлено залежність біохімічного складу та поживленості зеленої маси сильфії пронизанолистого від строків укосу. Розроблено основні елементи енергозберігальної технології вирощування даної рослини за умов Південного Степу, які застосовано у фермерських господарствах Запорізької та Одеської областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4 сильфія +
Шифр НБУВ: РА361738

Рубрики:

      
4.

Заболотна В.П. 
Особливості симбіотичної азотофіксації і продуктивність козлятника східного: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.П. Заболотна ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості симбіотичної азотофіксації та продуктивності козлятника східного. Встановлено, що козлятник східний досить добре інфікується як специфічними бульбочковим бактеріями Rhzobium galegae, так і неспецифічними Sinorhizobium meliloti. Визначено, що передпосівна інокуляція насіння активізує процеси симбіотичної азотофіксації, фотосинтезу та дихання рослин, що призводить до підвищення насіннєвої продуктивності, урожаю надземної маси та накопичення в ній білка. Показано, що серед досліджуваних штамів бульбочкових бактерій нйкомплементарнішим є створений штам Rhizobium galegae МС-1. Визначено оптимальну концентрацію молібдену - 100 г/га, застосування якої під час вирощування козлятника в зоні Західного Лісостепу України активізує фізіолого-біохімічні процеси, підвищує його продуктивність та покращує якість урожаю. Обгрунтовано доцільність внесення у перший рік вегетації невеликих доз (30 кг/га) мінерального азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 козлятник східний +
Шифр НБУВ: РА322406

Рубрики:

      
5.

Сметана С.І. 
Продуктивність пажитнице-кострицевого гібриду залежно від технологічних прийомів його вирощування в умовах західного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / С.І. Сметана ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей росту та розвитку, а також формування врожаю зеленої маси та насіння нажитнице-кострицевого гібриду залежно від оптимізації агрофітоценозів однорічних культур, норм висіву та способів сівби, доз мінеральних добрив, а також надано економічну й енергетичну оцінки технології вирощування пажитнице-кострицевого гібриду. На підставі результатів одержаних даних рекомендовано впровадження до виробництва даної технології, яка забезпечує сталий врожай зеленої маси та насіння у господарствах західного Лісостепу України з різним рівнем ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344883

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лавренко С.О. 
Розробка елементів технології вирощування чини посівної на зрошуваних землях півдня УкраЇни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Лавренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с.: табл. — укp.

Наведено результати оцінки основних складових частин агротехнічного комплексу вирощування зерна чини посівної (Lathyrus sativus L.) сорту "Красноградська 5" на зрошуваних землях півдня України, який сприяє підвищенню її продуктивності та якості продукції. Виявлено оптимальний строк та спосіб сівби і норму висіву насіння, які дозволяють підвищити азотфіксацію та покращити якість зерна. Установлено вплив глибини оранки, норми мінеральних добрив на ріст, розвиток рослин та їх продуктивність. Надано комплексну оцінку якості одержаного врожаю залежно від норм мінеральних добрив, глибини основного обробітку грунту, строків, норм висіву та способу сівби чини посівної. З'ясовано, що формування задовільних водно-фізичних властивостей орного шару грунту завдяки здійсненню полицевого обробітку на глибині 20 - 22 см створює оптимальні умови для росту та розвитку рослин чини посівної. Показано, що оптимальне розміщення насіння на площі під час сівби створює умови для формування більшої кількості бобів і насіння на рослині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4(4УКР) чина +
Шифр НБУВ: РА338239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коваль О.М. 
Створення та добір вихідного матеріалу для селекції чини посівної з округлою і кутасто-округлою формою насіння: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Коваль ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Наведено результати трирічного (2000 - 2002 рр.) вивчення колекційних сортозразків чини посівної за умов північного Степу України. Визначено вплив гідротермічних чинників на вегетаційний період досліджуваної культури. Встановлено позитивну залежність тривалості вегетації від кількості опадів і негативну - від суми температур. Виявлено найбільш стійкі до рослинних хвороб (іржі, аскохітозу та фузаріозу) сортозразки чини. Проведено оцінку продуктивності та якості зерна та визначено найбільш перспективні сорти за даними показниками. Встановлено коефіцієнти кореляції елементів продуктивності з урожайністю та між собою, а також ступінь мінливості господарсько-цінних ознак. З'ясовано характер їх наслідування та відібрано ряд продуктивних ліній чини, досліджуваних у селекційному розсаднику та контрольному випробуванні. Рекомендовано до розмноження номер 307 як новий сорт під назвою Сподіванка (Красноградська 9).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-3 чина посівна +
Шифр НБУВ: РА334670

Рубрики:

      
8.

Фекета 
Фізіологічні особливості культурних та природних форм лядвенця рогатого (Lotus corniculatus L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Ірина Юріївна Фекета ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-27 лядвенець + Е522.926.13 Fab*73
Шифр НБУВ: РА330600

Рубрики:

      
9.

Миронова Л.М. 
Формотворчий процес у гібридних популяціях стоколосу безостого в умовах зрошення півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Миронова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається дисертація, в якій відображені результати досліджень 1993-1997 рр. по вивченню формотворчого процесу в гібридних популяціях стоколосу безостого і створенню вихідного матеріалу. Вперше в умовах зрошення півдня України визначені особливості успадкування і мінливості головних господарсько-цінних ознак. Вивчені закономірності формоутворення кількісних ознак. Виявлені кореляційні взаємозв'язки між деякими ознаками, які мають важливе селекційне значення. Це дає можливість більш цілеспрямовано проводити селекційну роботу із цією культурою. В результаті досліджень створено новий селекційний матеріал, який доцільно використовувати в подальшому селекційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 стоколос безостий

Рубрики:

      
10.

Ткачук О. П. 
Формування кормової продуктивності козлятнику східного та його сумішки із стоколосом безостим при безпокривній і підпокривній сівбі в умовах Лісостепу правобережного: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / О. П. Ткачук ; Вінниц. нац. аграр. ун-т, НААН України, Ін-т кормів. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9
Шифр НБУВ: РА384509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кобак С.Я. 
Формування продуктивності бобів кормових залежно від способу сівби, густоти рослин та доз азотних добрив в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.Я. Кобак ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей росту, розвитку та формування фотосинтетичної, симбіотичної, індивідуальної та зернової продуктивності бобів кормових залежно від впливу способу сівби, густоти рослин і доз азотних добрив, здійснено біоенергетичну оцінку, а також проаналізовано технологію у аспекті її конкурентоспроможності. На підставі одержаного узагальненого матеріалу рекомендовано використовувати у виробництві найбільш економічно вигідну та конкурентоспроможну модель технології вирощування бобів кормових на зерно за умов правобережного Лісостепу України, яка забезпечує формування врожайності зерна на рівні 3,36 т/га, вміст сирого протеїну в зерні 30,5 % та його вихід 1,03 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.91-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345772

Географічні рубрики:

      
12.

Резніченко В.П. 
Формування продуктивності козлітнику східного залежно від технологічних прийомів вирощування в півничному Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Резніченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно формування продуктивності козлятнику східного під час вирощування на насіння та корм за різних технологічних прийомів, що частково вирішує проблему дефіциту кормового білка. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що козлятник східний доцільно вирощувати на зелений корм у чистих посівах, які за складних погодних умов здатні забезпечити тваринництво високопоживними кормами, частково ліквідувати дефіцит кормового білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4 козлятник східний +
Шифр НБУВ: РА366721

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського