Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ДІДКОВСЬКА$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Дідковська Л.І. 
Економічний механізм раціонального використання та охорони земельних ресурсів в аграрній сфері: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.І. Дідковська ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування" НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання сучасного землекористування в аграрній сфері, висвітлено теоретичні та прикладні аспекти підвищення та збереження родючості грунтів, доведено необхідність посилення охорони земель сільськогосподарського призначення за ринкових умов на підставі застосування дійового економічного механізму стимулювання раціонального використання та охорони земель. Сформульовано науково-методичні засади, які грунтуються на економіко-екологічному підході, та практичні рекомендації щодо формування такого механізму під час здійснення в Україні заходів з поглиблення й удосконалення земельної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА343546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дідковська М.В. 
Методи оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Дідковська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення (ПЗ) протягом усього життєвого циклу з урахуванням сучасних тенденцій щодо його розробки та тестування. Запропоновано узагальнену модель оцінки якості ПЗ на базі негомогенного пуасонівського процесу та обчислено її параметри. Відзначено, що функція інтенсивності виявлення несправностей запропонованої моделі враховує процеси навчання та відображає процес проведення тестування. Експериментальним шляхом доведено її працездатність та переваги у порівнянні з попердньо існуючими моделями оцінки надійності. Розроблено нові критерії та метрики інтеграційного тестування ПЗ з урахуванням новітніх тенденцій щодо компонентно-базового програмування та з використанням діаграм UML. Показано, що дані критерії дають можливість розробити плани проведення тестування на ранніх етапах створення ПЗ та дозволяють одержати перелік об'єктів і подій, які необхідно протестувати для кожного із запропонованих критеріїв. Відзначено, що даний процес легко автоматизується, що є необхідною складовою загального процесу автоматизації тестування, а також обов'язковим компонентом під час перевірки якості спроектованого тесту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА341785

Рубрики:

      
3.

Дідковська І.О. 
Омбудсмен у системі інститутів правової держави: порівняльно- політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Дідковська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше винесено проблему визначення статусу омбудсмена в політичних системах України та країн Євросоюзу. Проаналізовано об'єкт діяльності інституту омбудсмена, під яким розуміється захист прав і основних свобод людини та досліджено генезис прав людини в аспекті сприйняття людини як суб'єкта міжнародних відносин. Досліджено теоретичне підгрунтя функціонування правової та соціальної держави. Надано пропозиції внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Аргументовано необхідність надання омбудсмену права законодавчої ініціативи та введення в Україні посад спеціалізованих омбудсменів. Досліджено моделі інституту обмудсмена, запроваджені в багатьох європейських країнах світу. Доведено, що даний інститу не належить до жодної з гілок державної влади, маючи особливий статус, як феномен, що відображає політичну та правову культуру суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф081 + Ф022 + Х809(4УКР)62-931 +
Шифр НБУВ: РА349653

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
4.

Дідковська Л.І. 
Особливості уявлень про своє майбутнє у старшокласників із соматичними порушеннями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.І. Дідковська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено психологічні детермінанти побудови старшокласниками з певними соматичними порушеннями власної часової перспективи (уявлення про своє майбутнє). Запропоновано новий підхід до розв'язання проблеми побудови особистістю власного майбутнього, який грунтується на концепції суб'єктно-діяльнісного підходу та теорії цілепокладання. Розкрито специфіку співвідношення форм цілепокладання (мріяння, задум, передбачення, намір, самовизначення), способів об'єктивації останніх в суб'єктивній картині життєпроектування (ескіз, стратегія, програма, план) і зумовлених ними типів побудови особистістю майбутньої часової перспективи у просторі бажаного майбутнього (аморфний, локальний, констеляційний, цілісний). Установлено, що процес і результат побудови особистістю образу власного майбутнього призводить до таких змін актуальної структури особистості, які можуть розглядатися як особистісне новоутворення. Запропоновано використовувати одержані дані як диференційно-діагностичні критерії процесуальних і змістових характеристик уявлень про своє майбутнє старшокласників загалом, що страждають на соматичні порушення, а також під час організації заходів психокорекційного (психотренінгового) спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.514.02 + Ч421.331.3
Шифр НБУВ: РА326529

Рубрики:

      
5.

Дідковська Т.О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення працівників на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.О. Дідковська ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Розкрито сутність пенсійного забезпечення даної категорії працівників, охарактеризовано його сучасний стан та удосконалено понятійний апарат. Проаналізовано особливості формування правовідносин у даній сфері. Вперше запропоновано розрізняти види пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Виділено початковий етап й обгрунтовано умови виникнення їх пенсійної право- та дієздатності, встановлено підстави виникнення права на пенсію на пільгових умовах, визначено порядок її призначення та проаналізовано проблеми, які виникають в процесі оформлення. Розглянуто міжнародні та національні нормативно-правові акти регулювання пенсійного забезпечення робітників, які працюють на підприємствах зі шкідливими та важкими умовами праці. Обгрунтовано шляхи удосконалення порядку призначення та виплати пенсій на пільгових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 +
Шифр НБУВ: РА356740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дідковська Б.В. 
Прогнозування розвитку зовнішньоторговельних зв'язків України з ЄС: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Б.В. Дідковська ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку зовнішньої торгівлі товарами України з ЄС, досліджено досвід її моделювання. Запропоновано методику прогнозування розвитку зовнішньоторговельних зв'язків України з ЄС. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей прогнозування розвитку зовнішньоторговельних зв'язків України з ЄС. За домопогою ex-post прогнозу наведено оцінку точності запропонованих рівнянь та комплексу моделей. Для випадку порушення класичних передумов регресійного аналізу створено алгоритм застосування рекурентних методів оцінки параметрів моделей. Розроблено базовий прогноз, запропоновано сценарії та імітаційні прогнози розвитку зовнішньоторговельних зв'язків України з ЄС. На основі показників базового прогнозу та сценарних розрахунків зроблено висновки про підвищення ефективності зовнішньої торгівлі товарами України з ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-230.38 +
Шифр НБУВ: РА353731

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дідковська Т.П. 
Технологічні основи виготовлення та застосування гуматів під овочеві культури: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Т.П. Дідковська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено технологічний процес виготовлення трьох форм гумінових препаратів з сапропелю (гумату калію, гумату натрію та гумату амонію) з використанням промислового обладнання - диспергатора (кавітатора). Показано, що кількість обробок препаратами, що забезпечують найвищу врожайність овочів, залежить від культури вирощування, а саме: для огірків необхідно проводити дві обробки (у фазу 2 - 4-х листочків та на початку бутонізації); для помідор - п'ять обробок ( у фазу 2 - 4-х листочків, на початку бутонізації, у фазу цвітіння, у фазу плодоношення та через 15 днів після останньої); для перця солодкого - дві обробки (замочування розсади й обробку на початку бутонізації). Обгрунтовано економічну й енергетичну ефективність застосування гумінових препаратів за умов вирощування овочів у закритому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241-434.2 + П241-434.2 + П241-434.2
Шифр НБУВ: РА365446

Рубрики:

      
8.

Абрамюк О. О. 
Копінг як чинник суб’єктивного благополуччя шлюбних партнерів.: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / О. О. Абрамюк. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації подано теоретичне узагальнення та емпіричне розв’язання наукової проблеми місця та значення копінгу подружжя серед чинників суб’єктивного благополуччя шлюбних партнерів. Теоретично обґрунтовано та емпірично визначено ефективний копінг подружжя та окреслено основні напрямки психологічної роботи щодо діагностики (адаптовано методичний інструментарій діадного копінгу) та розширення (научіння) копінгу (індивідуального та діадного) шлюбних партнерів з метою збереження та/чи відновлення суб’єктивного благополуччя шлюбних партнерів. На основі узагальнення теоретико-методологічних підходів до розуміння суб’єктивного благополуччя окреслено його концептуальну структуру; описано чинники суб’єктивного благополуччя шлюбних партнерів та встановлено, що копінг подружжя є одним з найважливіших інструментів вирішення проблеми ефективної взаємодії шлюбних партнерів під дією стресовпливів (стрес, конфлікти). На підставі результатів глибинного теоретичного аналізу копінгу подружжя обґрунтовано його специфіку в сімейній системі: визначено зміст поняття «копінг», описано різновиди копінгу шлюбних партнерів, розкрито особливості копінгу в сімейній системі та його роль у переживанні суб’єктивного благополуччя шлюбними партнерами. Проаналізувавши наукові підходи до трактування та розуміння копінгу шлюбних партнерів в структурі їхнього суб’єктивного благополуччя, враховуючи специфіку сімейної системи та можливість кожного з партнерів (як суб’єктів активності) впливати на власне та суб’єктивне благополуччя партнера, побудовано теоретичну модель копінгу шлюбних партнерів в структурі чинників їхнього суб’єктивного благополуччя. Для вимірювання діадного копінгу шлюбних партнерів було здійснено повну адаптацію Опитувальника діадного копінгу DCI українською мовою. На основі ґрунтовного аналізу емпіричних даних, створено модель динаміки подружньої підсистеми під впливом стресу та його купування, активуючи копінг подружжя чи/і індивідуальну захисну систему особистості. Отримані емпіричні результати постали основою для побудови моделі копінгу як чинника суб’єктивного благополуччя шлюбних партнерів. На основі одержаних теоретичних та емпіричних результатів розроблено рекомендації щодо психологічної, психосоціальної та психотерапевтичної роботи з парами з метою ефективної адаптації, збереження та відновлення благополуччя шлюбних партнерів після стресоподії, а також окреслено напрямок психоедукаційного розвитку та створення тренінгових програм з окресленої тематики. З огляду на нові виклики перед українськими сім’ями внаслідок повномасштабного вторгнення в Україну результати дослідження можуть бути покладені в основу розробки психоедукаційних програм щодо ефективного стресодолання в сім’ях, що внаслідок війни переживали гострі та пролонговані стреси, були розділені та потребують допомоги в реадаптації та відновленні їхнього індивідуального та сімейного благополуччя.^UThe thesis presents a theoretical generalization and empirical solution of the scientific problem of the place and importance of spousal coping among the factors of subjective well-being of marriage partners. It theoretically substantiates and empirically defines effective coping of spouses, and outlines the main areas of psychological work on diagnosis (the methodological toolkit of dyadic coping has been adapted) and expansion (teaching) of coping (individual and dyadic) of marriage partners, with the aim of preserving and/or restoring the subjective well-being of marriage partners. Based on the generalization of theoretical and methodological approaches to the understanding of subjective well-being, its conceptual structure is outlined; is described factors of subjective well-being of marriage partners and establishes that spousal coping is one of the most important tools for solving the problem of effective interaction between marriage partners under the influence of stressors (stress, conflicts). Based on the results of in-depth theoretical analysis of spousal coping, its specificity in the family system has been substantiated: the meaning of the concept of «coping» has been established, the types of marriage partners' coping have been described, the features of coping in the family system and its role in the experience of subjective well-being by marriage partners have been revealed. Having analyzed scientific approaches to the interpretation and understanding of marriage partners' coping in the structure of their subjective well-being, taking into account the specifics of the family system and the capability of each partner (as activity actors) to influence their own and their partner's subjective well-being, the theoretical model of marriage partners' coping has been built in the structure of factors of their subjective well-being. To measure the dyadic coping of marriage partners, a full adaptation of the DCI in Ukrainian was carried out. Based on a thorough analysis of empirical data, a model was created of the dynamics in the marital subsystem under the influence of stress and its elimination activating the spouse's coping and/or the individual defense system. The obtained empirical results served as a basis for building a coping model as a factor of subjective well-being of marriage partners. Based on the obtained theoretical and empirical results, recommendations were developed for psychological, psychosocial and psychotherapeutic work with couples in order to effectively adapt, preserve and restore the well-being of marriage partners after a stressful event, and the area of psychoeducational development on the outlined topic was outlined. In view of the new challenges facing Ukrainian families as a result of the fullscale invasion of Ukraine, the results of our study can be used as a basis for the development of psychoeducational programs for effective stress management in families that, as a result of the war, experienced acute and prolonged stress, were separated and need help in readaptation and restoration of their individual and family well-being.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського