Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ДІДУК$<.>+<.>A=ІННА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Дідук І.А. 
Взаємини між дітьми в сім'ї як чинник їх психосоціального розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.А. Дідук ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто психологічні особливості психосоціального розвитку особистості у контексті сиблінгової взаємодії. З'ясовано що, значимість сиблінгової взаємодії полягає у прагненні знайти один в одному емоційну підтримку, психологічну безпеку, схвалення, відчути власну значимість, цінність і компетентність, внаслідок чого задовольняється потреба дитини у власній активності та пізнанні навколишнього світу. Встановлено, що важливим продуктом сиблінгової взаємодії є накопичення дитиною власного досвіду взаємодії, удосконалення образу "Я", зокрема, знань про свої можливості та їх межі. Порівняння ставлень і позиції дитини зі ставленнями та позицією сиблінга у сім'ї сприяє розширенню та об'єктивізації у неї уявлення про себе. Гармонійність взаємин дітей у сім'ї сприяє позитивності уявлення. Виділено 5 типів сиблінгової взаємодії (за критерієм спрямованості особистості у спілкуванні): конкуренцію, пристосування, компроміс, ігнорування та співпрацю. Найбільш поширеними серед них виявлено типи компромісу та пристосування. З'ясовано, що з системою взаємин дітей у сім'ї пов'язаний ступінь досягнення дитиною семирічного віку психологічної зрілості необхідної для шкільної адптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ч491.0
Шифр НБУВ: РА315081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дідук А.Г. 
Правовий режим конфіденційної інформації: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Г. Дідук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового режиму конфіденційної інформації як нетипового об'єкта цивільного права. Розглянуто різні визначення поняття інформації як такої (per se) у сфері точних наук, а також описані вченими у даній галузі знань властивості-ознаки інформації, з якими закон може пов'язати правові наслідки. Розкрито сутність інформації як об'єта в науці цивільного права у контексті різних концепцій - проприєтарної, виключних прав і фактичної монополії. Запропоновано визначення інформації як "повідомлення, що містить (у собі) відомості", які можуть бути конфіденційними та документованими. Визначено сутність понять конфіденційної інформації, комерційної таємниці та ноу-хау у контексті цивільного права та законодавства України. Розглянуто міжнародні стандарти, яким повинна відповідати конфіденційна інформація, зокрема комерційна таємниця та ноу-хау. Проаналізовано чинне законодавство України та зарубіжне законодавство, що регулює дані види інформації. З урахуванням специфіки нетипового об'єкта цивільного права розкрито зміст поняття "права доступу" до конфіденційної інформації як більш адекватного терміна на відміну від "права на інформацію". Зроблено висновок, що суб'єктивного права на конфіденційну інформацію не існує й обгрунтовано необхідність захисту "охоронюваного законом інтересу" особи, яка фактично контролює цю інформацію. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України стосовно конфіденційної інформації (комерційної таємниці та ноу-хау).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)901.325 + Х849(4УКР)042 +
Шифр НБУВ: РА360042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дідук І. І. 
ВПЛИВ МОДИФІКУВАННЯ ОКСИДАМИ ТИТАНУ, ЦИРКОНІЮ ТА БОРУ РОЗПЛАВІВ ГІРСЬКИХ ПОРІД НА ЇХ ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ОТРИМАНИХ ВОЛОКОН / І. І. Дідук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена рішенню актуальної науково-технічної задачі в області матеріалознавства базальтоволокнистих матеріалів, яка полягає у виявленні впливу добавок оксидів титану, цирконію та бору на фізико-хімічні характеристики алюмосилікатних розплавів із гірських порід, процеси волокноутворення, структуру та фізико-хімічні властивості волокон, що надалі дозволить науково-обґрунтовано створювати нові композиційні матеріали зі заздалегідь заданими фізико-механічними та фізико-хімічними характеристиками і структурою. Застосування нових волокон для виробництва матеріалів та композитів дозволить зменшити ризики, пов'язані з руйнуваннями стратегічних об'єктів та споруд (доріг, мостів, дамб, контейнерів, сховищ хімічних та радіоактивних відходів, фільтрувальних матеріалів та ін.). Практичне значення матеріалів дисертації підтверджено актом впровадження та патентами України на винахід та корисні моделі.^UДисертація присвячена рішенню актуальної науково-технічної задачі в області матеріалознавства базальтоволокнистих матеріалів, яка полягає у виявленні впливу добавок оксидів титану, цирконію та бору на фізико-хімічні характеристики алюмосилікатних розплавів із гірських порід, процеси волокноутворення, структуру та фізико-хімічні властивості волокон, що надалі дозволить науково-обґрунтовано створювати нові композиційні матеріали зі заздалегідь заданими фізико-механічними та фізико-хімічними характеристиками і структурою. Застосування нових волокон для виробництва матеріалів та композитів дозволить зменшити ризики, пов'язані з руйнуваннями стратегічних об'єктів та споруд (доріг, мостів, дамб, контейнерів, сховищ хімічних та радіоактивних відходів, фільтрувальних матеріалів та ін.). Практичне значення матеріалів дисертації підтверджено актом впровадження та патентами України на винахід та корисні моделі.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського