Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАЦИШИН$<.>+<.>A=ХРИСТИН$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Христинченко Н. П. 
Адміністративно-правові засади діяльності юристів в міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. П. Христинченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади діяльності юристів у міліції. Запропоновано характеристику історичних джерел виникнення та становлення їх діяльності. Розглянуто системний аналіз сутності юридичної діяльності міліції й окреслено суб'єкт її реалізації. Проаналізовано стан наукових розробок і визначено існуючі проблеми діяльності юристів у міліції з метою їх конкретизації та дослідження. Визначено місце та роль діяльності юристів у міліції за сучасних умов. З'ясовано особливості адміністративно-правового забезпечення практичної діяльності юристів у міліції, визначено форми та методи діяльності юристів у міліції та розроблено пропозиції щодо їх вдосконалення. Встановлено сутність та уточнено значення державного та громадського контролю, нагляду за юридичною діяльністю міліції, надано пропозиції щодо підвищення їх дієвості, визначено місце та значення кадрового, матеріально-технічного, фінансового й інформаційного забезпечення діяльності юристів у міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА377582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дацишин Х.П. 
Метафора в українському політичному дискурсі (за матеріалами сучасної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Х.П. Дацишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості використання метафори у сучасному українському політичному дискурсі друкованих мас-медіа. Розглянуто її комунікативний, когнітивний і структурно-морфологічний аспекти. Здійснено аналіз окремих метафор як конструктивних та деструктивних компонентів дискурсу на комунікативному рівні, на когнітивному - виокремлено основні семантичні типи метафори та зроблено висновок про нові тенденції у формуванні мовної картини світу, а на стуруктурно-морфологічному рівні виявлено вплив морфологічної належності сигніфіката метафоричного компонента тексту на стійкість оцінки політичного явища або особистості. Встановлено особливості політичної метафори як окремого типу транспонованих висловів і з'ясовано її роль в індивідувальному мовленні журналістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ч612.11 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА334806

Рубрики:

      
3.

Дацишин О.П. 
Розрахункові моделі механіки руйнування для оцінювання довговічності твердих тіл при їх циклічній контактній взаємодії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / О.П. Дацишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 42 с. — укp.

Базуючись на механіці матеріалів, сформульовано розрахункову модель з метою дослідження процесів руйнування та прогнозування довговічності твердих тіл за їх циклічного контактування. Наведена модель дозволяє здійснювати розрахунок траєкторій розвитку тріщин на базі розв'язків сингулярних інтегральних рівнянь двовимірних контактних задач теорії пружності для тіл з криволінійними тріщинами та критеріїв локального руйнування за складного напруженого стану з урахуванням характеристик циклічної тріщиностійкості матеріалів і експлуатаційних параметрів трибоспряжень. Алгоритми побудови траєкторій розвитку тріщин у зоні контакту враховують зміну напружено-деформованого стану, спричиненого збільшенням тріщини та переміщенням контртіла (зміною навантаження) у циклі контактування, а також можливу зміну механізму руйнування у процесі поширення тріщини та тертя між її берегами. Побудовано та розв'язано сингулярні інтегральні рівняння (СІР) нових контактних задач теорії пружності для півплощини, послабленої системою криволінійних тріщин, зокрема задач з урахуванням тертя між контактуючими тілами та берегами тріщин. Запропоновану модель застосовано до двох видів втомної контактної взаємодії твердих тіл, а саме: кочення (кочення з проковзуванням) і фретинг-втоми. Розроблено розрахункові алгоритми, які дають змогу будувати траєкторії розвитку тріщин і оцінювати залишкову довговічність елементів відповідних спряжень залежно від найважливіших експлуатаційних параметрів і особливостей цих взаємодій у циклі контактування. Досліджено процеси руйнування (еволюцію системи крайових паралельних і розгалужених тріщин і підповерхневої тріщини) у тілах кочення за умов сухого тертя, зволоження, межового змащування. На підставі зіставлення одержаних теоретичних результатів і відомих експериментальних даних установлено причини та закономірності формування типових пошкоджень тіл кочення, а саме: ямкування (pitting), відшарування (spallling), "нора" (squat), поверхневе розкришування (cracking, cheks). Вивчено процеси руйнування у зоні циклічного контакту двох тіл за умов фретинг-втоми, зокрема залежно від коефіцієнта тертя й умов зчеплення/проковзування між тілами, форми основи контртіла (характеру модельного контактного навантаження). Наведено приклади розрахунку залишкової контактної довговічності за різних стадій розвитку (за механізмом поперечного зсуву і/або нормального відриву) приповерхневих тріщин за експлуатаційних умов кочення для деяких підшипникових, рейкових і валкових сталей, а за умов фретинг-втоми - для титанових сплавів. Сформульовано умови для визначення розмірів частинок викришування з урахуванням експлуатаційних параметрів трибоспряження та характеристик циклічної тріщиностійкості матеріалу за зсуву та відриву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4,022 + В251.104,022 +
Шифр НБУВ: РА354738

Рубрики:

      
4.

Дацишин М.Б. 
Тенденції розвитку інвестиційної політики в Україні та її оцінка на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / М.Б. Дацишин ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Сформульовано поняття "регіональна інвестиційна політика". Проаналізовано тенденції розвитку інвестиційної політики на сучасному етапі в Україні. На підставі порівняльного аналізу оцінки інвестиційної привабливості регіону та наступної динаміки економічного зростання запропоновано методичний підхід до оцінювання ефективності регіональної інвестиційної політики. Проведено рейтингове оцінювання регіонів України за підсумками 2000 - 2002 рр. За результатами дослідження сформовано систему критеріїв для визначення ефективності функціонування спеціальних економічних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-18
Шифр НБУВ: РА327048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванюк В. Д. 
Фінансово-правове регулювання ринку криптовалют в Україні / В. Д. Іванюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є одним із перших в Україні комплексних досліджень фінансово-правового регулювання ринку криптовалют в Україні. Актуальність теми дослідження обумовлена: по-перше, необхідністю функціонування ринку криптовалют у правовому полі, що уніфікує розуміння сутності юридичної природи криптовалюти усіма суб'єктами розрахункових правовідносин, органами державної влади, суб'єктами господарювання, фізичними особами; по-друге, потребою узгодження українського законодавства, що регламентує ринок криптовалют з європейським з огляду на євроінтеграційний курс України; по-третє, важливістю збалансування інтересів держави та інтересів учасників ринку криптовалют; по-четверте, необхідністю своєчасного попередження, виявлення та реагування на вчинення правопорушень у сфері обігу криптовалют, які здійснюються з використанням найсучасніших інформаційних технологій; по-п'яте, необхідністю розширення клієнтської бази фінансових установ за рахунок осіб, що вважають за краще використовувати саме криптовалюти для оплати товарів і послуг.У дисертаційному дослідженні комплексно визначено фінансово – правові засади регулювання ринку криптовалют в Україні на основі аналізу теоретико-правових досліджень, чинного законодавства України та міжнародного досвіду, розроблено пропозиції щодо удосконалення нормативної та правореалізаційної діяльності у цій сфері.^UThe dissertation is one of the first in Ukraine complex research of legal and financial regulation of the cryptocurrency market in Ukraine. Topicality of the research is determined by: firstly, the need of cryptocurrency market functioning in the legal field, which will unify understanding of the legal nature of cryptocurrency by all subjects of currency legal relations, public authorities, business entities, individuals; secondly, the need to harmonize Ukrainian legislation governing the cryptocurrency market with European considering Ukraine's European integration course; thirdly, the importance of balancing interests of state and interests of cryptocurrency market participants; fourthly, the need for timely prevention, detection and response to the commission of offenses in the field of cryptocurrency circulation, which are carried out using the latest information technology; fifthly, the need to expand the client base of financial institutions at the expense of individuals who prefer to use cryptocurrencies to pay for goods and services. In the dissertation the foundations of financial and legal regulation of the cryptocurrency market in Ukraine based on the analysis of theoretical and legal research, current legislation of Ukraine and international experience are comprehensively determined, proposals for improving normative and law enforcement activities in this area are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Дацишин К. Є. 
Розробка технології низькоалергенного гідролізату білків сироватки для збагачення молочних продуктів спеціального призначення / К. Є. Дацишин. — Б.м., 2021 — укp.

Дацишин К.Є. Розробка технології низькоалергенного гідролізату білків сироватки для збагачення молочних продуктів спеціального призначення.– Кваліфікаційна наукова робота на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.04 – технологія м'ясних, молочних продуктів і продуктів з гідробіонтів. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя МОН України, Національний університет харчових технологій МОН України, Київ, 2021. Дисертаційна робота присвячена розробці технології низькоалергенного гідролізату білків молочної сироватки, що отриманий в умовах, які забезпечують утворення біологічно активних пептидів для збагачення продуктів спеціального призначення. Науково обґрунтовано необхідність отримання гідролізатів білків сироватки молока в умовах, що забезпечують збереження природних біологічно активних пептидів та перспективність використання таких гідролізатів у продуктах спеціального призначення. Розроблено технологію виробництва гідролізату білків сироватки молока у фізіологічних умовах та отримано такий гідролізат у промислових масштабах. В отриманому гідролізаті білків сироватки молока було проведено характеристику молекулярно-масового розподілу продуктів протеолізу. В результаті проведених досліджень встановлено, що до двох із п'яти діапазонів, які були виділені за молекулярними масами (0-700 Да і 700-1500 Да), входять майже 40% всіх продуктів протеолізу, що можуть містити близько 80% всіх відомих БАП з протеїнів сироватки молока. Зокрема показано, що в запропонованих умовах утворюються антигіпертензивні пептиди. Експериментально доведено, що гідролізат концентрату сироваткових білків, отриманий у фізіологічних умовах, не викликав алергічних реакцій у піддослідних тварин, що свідчить про його знижену алергенність. Такий гідролізат було використано для отримання продуктів: «Молочний напій з гідролізатом білків сироватки молока», «Паста сиркова з гідролізатом білків сироватки молока» та «Соєвий продукт з гідролізатом білків сироватки молока» із зниженими алергенними властивостями та підвищеною біологічною цінністю. Отримані продукти охарактеризовано за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Підтверджено відсутність у готових продуктах білків алергенів сироватки молока та підвищення вмісту біологічно активних низькомолекулярних пептидів за рахунок внесення гідролізату білків сироватки. Ключові слова: гідролізати білків сироватки молока, біоактивні пептиди, алергенність, продукти спеціального призначення.^UDatsyshyn K.Ye. Development of technology of low-allergenic whey protein hydrolysate for special dairy products enrichment. - Qualifying scientific work on the rights of the manuscript. The dissertation for the candidate degree of technical sciences on the specialty 05.18.04 – technology of meat, dairy products and products from hydrobionts. –Ternopil Ivan Puluj National Technical University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, National University of Food Technologies of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021. The dissertation is devoted to the development of technology of low-allergenic whey proteins hydrolysate for special purpose dairy products enrichment. The need to obtain whey proteins hydrolysates in conditions that ensure saving of natural biologically active peptides and the perspectivity for the use of such hydrolysates is scientifically substantiates in the work. A comparative analysis of whey proteins hydrolysates obtained with different proteolytic enzymes of microbiological, plant and animal origin have been done. It is shown that at close values of the proteolysis degree, the ratio of products by molecular weights can significantly differ. Electrophoretic studies of hydrolysates of whey protein concentrate indicate differences in the accessibility of different protein fractions to the action of proteolytic enzymes. The highest degree of proteolysis of β-LG and α-LA fractions, according to the results of the research, showed pancreatin and neutral protease. The conditions of proteolysis that provide the formation of native biologically active peptides among the proteolysis products have been scientifically substantiated in the work. Chromatographic characterization of proteolysis products fractions, which include native biologically active peptides, has been performed. On the basis of substantiated physiological conditions of proteolysis, which provide the yield of native biologically active peptides, technological regulations for the whey proteins hydrolysate obtaining have been developed. Obtained in such conditions hydrolysate was used to develop special products technologies. The whey proteins hydrolysate was evaluated by molecular weight distribution before use. It has been found that two of the five ranges selected by molecular weight contain almost 40% of all proteolysis products, which may contain about 80% of all known BAP from whey proteins. The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that the conditions of whey proteins hydrolysates obtaining, which ensure the formation of natural biologically active peptides, are scientifically substantiated for the first time. The presence of lactokinins - peptides with antihypertensive effect in the obtained hydrolysate was experimentally confirmed. The obtained results indicate that the most promising ingredients for the creation of products with antihypertensive action are low molecular weight products of whey proteins proteolysis. It is experimentally proven that the whey proteins hydrolysate obtained in physiological conditions did not cause allergic reactions in experimental animals, which indicates its reduced allergenicity. Technologies of dairy products with the obtained whey proteins hydrolysate with saved natural bioactive peptides, and low-allergenic combined product enriched with whey proteins hydrolysate with replacement casein by another high-value food protein are proposed. The use of low-allergenic whey proteins hydrolysate in such products allows to save their biological value, as well as to use them in the diet for people with intolerance to whey proteins and caseins. On the basis of the conducted researches the technological schemes of special products manufacturing «Milk drink with WPH», «Cheese paste with WPH» and «Soy product with WPH» have been developed. Technological regulations of new products manufacturing have been substantiated, their organoleptic, physicochemical, microbiological indicators have been investigated. Electrophoretic and chromatographic methods established the absence of whey protein allergens in the obtained products and confirmed increasing in the content of the fraction of low molecular weight peptides, which include BAP. Key words: whey proteins hydrolysates, bioactive peptides, allergenicity, special purpose products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Христинець Н. А. 
Теоретичне та експериментальне дослідження параметрів вібросегрегації при створенні градієнтних проникливих матеріалів / Н. А. Христинець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню питань створення градієнтних проникливих матеріалів з металевих порошків сталі, що вилучені з відходів металорізального виробництва та сапоніту методами вібросегрегації. Отримані матеріали використовували у якості фільтрів для очищення технічних рідин з метою забезпечення тонкості очищення, а також підвищення екологічної безпеки та раціонального використання відходів машинобудівного виробництва з визначенням шляхів їх утилізації. У результаті теоретичних та експериментальних досліджень розроблено новий матеріал з відходів промислового виробництва та природного матеріалу сапоніту. Він має покращені властивостей у порівнянні з аналогічними вітчизняними та зарубіжними розробками. Удосконалено технологічну схему формування порошків. Побудовано математичну модель поведінки системи. На основі математичної моделі розроблено комп'ютерний програмний комплекс для формування та аналізу поведінки порошків під дією вібрації. Визначено характеристики сформованих градієнтних матеріалів, що забезпечують змінну пористість, міцність, проникність за висотою зразка.^UThe dissertation is devoted to solving of the issues concerning production of gradient penetrating materials from steel metal powders removed from metal-cutting production and saponite using vibrosegregation methods. The materials produced were used as filters for purifying technical fluids in order to provide purification fineness, as well as increasing of environmental safety and rational use of machinery waste with their disposal determination. As a result of theoretical and experimental studies, a new material from waste of industrial production and saponite. It has the improved properties in comparison with similar home and foreign developments. The technological scheme of powders formation taking into account modification. Mathematical model of the system's behavior by experiment planning has been constructed, its coefficients. On mathematical model basis, computer software complex has been developed to form and analyze the behavior of powders under action of vibration. The characteristics of the formed gradient materials providing variable porosity, strength, permeability by height of the sample have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського