Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (166)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч612.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Олтаржевський Д.О. 
Висвітлення екологічної тематики на сторінках сучасної української преси (засади, проблематика, досвід, жанрові форми та мовностилістичні прийоми): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Д.О. Олтаржевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка; Ін-т журналістики. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз висвітлення екологічної тематики в сучасних загальнонаціональних українських друкованих засобах масової комунікації (ЗМІ) з урахуванням світового досвіду категоризації сучасних видів преси. Запропоновано розподіляти загальнополітичні друковані мас-медіа за спільними тенденціями у поданні проблематики довкілля на три умовні категорії: масову, якісну й офіційну пресу. Систематизовано форми висвітлення екологічної тематики залежно від комунікативних можливостей кожної категорії мас-медіа. Визначено проблематику, жанрові особливості та мовностилістичні прийоми висвітлення питань екології у сучасних українських ЗМІ. Проаналізовано форми та тенденції розгляду проблематики довкілля в Інтернет-виданнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620 + Ч612.11 + Б1 +
Шифр НБУВ: РА332050

Рубрики:
  

      
2.

Дерепа М.С. 
Висвітлення спорту в періодичній пресі України (2000 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / М.С. Дерепа ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто періодичну пресу України щодо висвітлення спорту зокрема, характерні особливості, зміст, тематичну спрямованість, внутрішню структуру, рубрикацію, жанрову структуру, авторський склад, найбільш популярні в Україні види спорту, актуальні проблеми, підготовку, а також проведення та підбивання підсумків Олімпійських ігор. Вивчено інтереси, інформаційні потреби, уподобання читацької аудиторії української преси щодо висвітлення подій у спорті, визначено напрями удосконалення останнього в пресі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51в2 : Ч612 + Ч612.11(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326596

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Яценко А.М. 
Голодомор в Україні 1932 - 1933 років як проблема світової журналістики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / А.М. Яценко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Виконано комплексне дослідження явища голодомору в Україні 1932 - 1933 рр. як однієї з провідних тем української та світової журналістики. Проведено грунтовний аналіз його різних аспектів, зокрема національно-соціального, морально-правового, демографічного, історичного, інформаційного та мовно-концептуального. З'ясовано особливості висвітлення явища голодомору 1930-х рр. в українських і закордонних періодичних та монографічних джерелах (даного історичного періоду та сучасних). Охарактеризовано специфіку функціонування образу публіциста в газетному тексті доби тоталітарної журналістики (на прикладі львівського щоденника "Діло" 1932 - 1937 рр.). Вперше виконано мовно-концептуальний аналіз лексеми голод 1932 - 1933 рр. у художніх, публіцистичних і наукових текстах і досліджено її семантичне поле на підставі вивчення лексико-графічних праць. Доведено, що голодомор спричинив появу в українській мові специфічних неологізмів, абревіатур, стійких словосполучень і формування нових жанрів усної народної творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.115:Т3 +
Шифр НБУВ: РА334829

      
4.

Мальцева В.В. 
Економічна проблематика на сторінках преси ФРН (1996 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Мальцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано економічні розділи надрегіональної преси Німеччини, зокрема, газет "Suddeutshe Zeitung", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Die Welt", "Die Zeit". Розглянуто проблемно-тематичний рівень функціонування економічної преси, досліджено тематику економічних розділів. Висвітлено вплив економічної інформації на свідомість читача та аспект маніпулятивних технологій на основі економічної інформації. Акцентовано увагу на важливості спеціальної підготовки професійних економічних журналістів та досвіді німецької практики. Доведено, що від кваліфікації журналістів, які пишуть на економічну тематику залежить розвиток економічного сектору преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА329672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойко О.В. 
Зовнішньополітичний образ України та чинники його формування в друкованих англомовних ЗМІ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. досліджень. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Здійснено контент-аналіз публікацій на українську тематику у зарубіжних англомовних мас-медіа, завдяки чому визначено консолідований політичний образ України, сформований у свідомості закордонних споживачів інформації. Досліджено теоретичний і практичний аспекти творення нових технологій формування об'єктивного зовнішньополітичного іміджу України. Наведено напрями цілеспрямованого ефективного використання інформації держави та про країну. Запропоновано шляхи використання іміджевого потенціалу щодо переорієнтації міжнародної громадської думки про Україну з метою її інтеграції у європейський і світовий політичний, економічний та культурно-інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА317054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Панасенко Е.А. 
Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.А. Панасенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психологічної та журналістської літератури визначено теоретичні засади формування образу ідеального учителя, підгрунтям якого став християнський ідеал людини. Визначено передумови виникнення ідеалу, обгрунтовано його сутність і структуру, з'ясовано етапи, пріоритетні тенденції, чинники, що вплинули на формування ідеалу педагога. Розкрито провідну роль самовдосконалення у наближенні вчителя до ідеалу, розглянуто шляхи його втілення в діяльності педагогів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА314139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Романчук О.К. 
Історична публіцистика як складова системи державотворення та самоорганізації громадянського суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.К. Романчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено роль історичної публіцистики, як важливої складової систем розкриття сутності нашого минулого, державотворення, самоорганізації посттоталітарного суспільства в Україні у суспільство громадянське. Обгрунтовано правомірність застосування в журналістській практиці системного підходу до вивчення історичних фактів, суспільних явищ. Викладено філософські та політичні позиції учасників даних процесів, зокрема у таких аспектах, як мораль, культура, мова в комплексі системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11(4УКР) + Т3(4УКР)64-5
Шифр НБУВ: РА313380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дацишин Х.П. 
Метафора в українському політичному дискурсі (за матеріалами сучасної періодики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Х.П. Дацишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості використання метафори у сучасному українському політичному дискурсі друкованих мас-медіа. Розглянуто її комунікативний, когнітивний і структурно-морфологічний аспекти. Здійснено аналіз окремих метафор як конструктивних та деструктивних компонентів дискурсу на комунікативному рівні, на когнітивному - виокремлено основні семантичні типи метафори та зроблено висновок про нові тенденції у формуванні мовної картини світу, а на стуруктурно-морфологічному рівні виявлено вплив морфологічної належності сигніфіката метафоричного компонента тексту на стійкість оцінки політичного явища або особистості. Встановлено особливості політичної метафори як окремого типу транспонованих висловів і з'ясовано її роль в індивідувальному мовленні журналістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ч612.11 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА334806

Рубрики:

      
9.

Дубінець І.В. 
Педагогічна просвіта батьків у вітчизняній періодичній пресі другої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.В. Дубінець ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальність проблеми педагогічної просвіти батьків у досліджуваний період, виявлено динаміку становлення та розвитку ідеї педагогічної просвіти батьків, визначено систему психолого-педагогічних та медико-фізіологічних знань, необхідних батькам для ефективної реалізації завдань виховання. Розкрито сутність, мету, завдання, засоби, способи та специфіку розумового, морального, естетичного виховання дітей у сім'ї. Узагальнено напрями здійснення педагогічної просвіти батьків на сторінках педагогічної преси. Узагальнено досвід організації батьківських гуртків, комітетів, спілок, товариств. Порівняно зміст та форми педагогічної просвіти батьків, що мали місце у досліджуваний період за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР) + Ч612.11(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Щербакова О.А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Щербакова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Аналізується роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглядаються характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміка громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслюються перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

      
11.

Щука Г.П. 
Проблеми розвитку сільської школи в українській педагогічній пресі в 50 - 80-ті роки ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.П. Щука ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено основні тенденції та особливості публікацій у 1950 - 1980-ті рр. На базі сучасної методології проаналізовано розвиток сільських шкіл у системі освіти України у даний період у контексті історичних і освітніх реформ. Розглянуто стан наукової розробки проблеми в історико-педагогічній літературі. Наведено характеристику української педагогічної преси цього періоду. Розкрито основні проблеми діяльності сільських шкіл, які висвітлювала педагогічна преса України, а саме: зміст освіти, трудове виховання та профорієнтація учнів, матеріально-технічне та кадрове забезпечення, організація управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63 + Ч424(4УКР)714.8 + Ч612.3(4УКР)6-5 + Ч612.113/115 +
Шифр НБУВ: РА354560

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Уліцка О.В. 
Регіональна преса у конфліктному полі місцевих органів влади (за матеріалами львівських газет 1994 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Уліцка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше всебічно досліджено аспект журналістського висвітлення конфліктних процесів в органах влади. Конфлікт розглянуто як важливий змістовий та формотвірний елемент журналістських творів. З використанням реальних газетних матеріалів проаналізовано змістове, жанрове, сюжетно-композиційне та стилістичне відображення конфліктності засобами журналістики. З'ясовано особливості висвітлення у пресі певних параметрів процесів, зокрема, структури, типології, причин, динаміки, функцій. Доповнено загальноприйняту типологію конфліктів новими критеріями диференціації, актуальними для дослідження, суперечностей, поданих на сторінках газет. Уперше розроблено та обгрунтовано модель діяльності преси у конфліктних процесах, яка дає змогу визначати стратегію та тактику журналістського відтворення конфліктностей. Надано рекомендації працівникам засобів масової інформації щодо висвітлення конфліктної тематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.113.115 +
Шифр НБУВ: РА335968

      
13.

Власенко В.І. 
Українська преса як фактор впливу на міжнародну діяльність держави (проблеми становлення і розвитку відносин України та НАТО у 90-х роках): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.І. Власенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив друкованих засобів масової інформації різного політичного спрямування на міжнародну діяльність держави на прикладі становлення та розвитку відносин між Україною та НАТО у 1990-х роках. Дослідження проведено на основі публікацій у дев'яти провідних українських газетах. За допомогою класичних методів соціологічного аналізу текстів масової комунікації з'ясовано, у чому полягають і чим зумовлені можливості та ефективність впливу друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) на вироблення та реалізацію зовнішньої політики України, зокрема у важливому її напрямку - розвитку відносин з Північноатлантичним оборонним союзом. Висвітлено реалізацію новітніми українськими ЗМІ (пресою) виконання функції формування об'єктивної громадської думки. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі. Визначено їх роль у процесі підготовки та прийняття державних зовнішньополітичних рішень. Вказано на важливість налагодження співпраці між пресою та владними структурами, причетними до прийняття зовнішньополітичних рішень з метою відстоювання державних інтересів України на міжнародній арені. Встановлено, що протягом даного етапу вплив друкованих ЗМІ на прийняття важливих зовнішньополітичних рішень був недостатнім через низку об'єктивних і суб'єктивних причин. Викладено пропозиції працівникам ЗМІ та представникам владних структур щодо поліпшення системи підготовки журналістів-міжнародників та прискорення євроінтеграційних процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ч612.4(4УКР) + Т3(4УКР)64-6
Шифр НБУВ: РА311621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Мамонтова Е.В. 
Фактор преси у конституційному процесі в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Е.В. Мамонтова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито роль і місце друкованих засобів масової інформації у розвитку конституційного процесу в Україні. На підставі вивчення методів та стилю роботи багатьох вітчизняних газет різних політичних орієнтацій проведено порівняльний аналіз ступеня та факторів їх впливу на хід конституційного процесу і зміст нового Основного Закону України. Зроблено відповідні висновки та сформульовано практичні рекомендації щодо їх наукового і практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф055.1 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА310263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Бадрак В.В. 
Фактори ефективності впливу друкованих ЗМІ (преси) на електорат: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / В.В. Бадрак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено роль друкованих засобів масової інформації (ЗМІ) під час парламентської та президентської передвиборчих кампаній 1998 - 1999 рр. в Україні та визначено фактори ефективності впливу друкованих матеріалів на громадську думку. Дослідження проводилося на прикладі діяльності основних загальнонаціональних видань України. Проведено порівняльний контент-аналіз провідних друкованих ЗМІ. Висвітлено досвід роботи й оцінки соціологічних служб та іноземних спостерігачів. Обгрунтовано необхідність розвитку друкованих ЗМІ на сучасному етапі, розкрито їх роль у побудові в державі політично структурованого суспільства. Досліджено та класифіковано основні прийоми і методи, які використовувались пресою з метою впливу на електоральні настрої. Виявлено, що навіть за умов зростання рівня плюралізму та свободи друкованих ЗМІ, зростання професіоналізму у роботі національних видань, їх розвитку перешкоджає низка проблем. Наведено пропозиції щодо поліпшення політичної комунікації та вільного доступу до інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф018
Шифр НБУВ: РА308076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського