Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (162)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАЦЮК$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дацюк А.В. 
Збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / А.В. Дацюк ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен збройних етнополітичних конфліктів і здійснено системний аналіз їх впливу на національну безпеку держави, яку розглянуто як взаємопов'язані види безпеки. Досліджено вплив збройних етнополітичних конфліктів на політичну, економічну, інформаційну, екологічну, гуманітарну, соціальну, демографічну сфери національної безпеки. Зроблено висновок, що зазначені конфлікти становлять загрозу не лише національній безпеці держав, на території яких вони відбуваються, а й національній безпеці інших держав, реалізації національних інтересів яких перешкоджають ці конфлікти. З урахуванням цього врегулювання збройних етнополітичних конфліктів розглянуто як складову внутрішньої та зовнішньої політики національної безпеки. Визначено роль України у врегулюванні збройних етнополітичних конфліктів сучасності, що є умовою захисту її національної безпеки від загрози цих конфліктів і важливим кроком на шляху забезпечення її зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР) + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА348585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дацюк І.П. 
Механізми соціального захисту військовослужбовців у трансформаційному суспільстві: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І.П. Дацюк ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід реалізації соціального захисту військовослужбовців за кордоном. Проведено оцінку діяльності органів військового управління з метою визначення шляхів подолання соціальних проблем галузі шляхом соціологічних досліджень. Висвітлено поняття "механізм соціального захисту військовослужбовців" як "результат взаємодії органів влади та громадських організацій військовослужбовців". Визначено шляхи вдосконалення системи соціального захисту військовослужбовців із застосуванням структурно-функціонального підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)26 + С40(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дацюк 
Обгрунтування параметрів змінних брального і підбирально-повертального апаратів льонозбиральної машини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Леонід Миколайович Дацюк ; Львівський держ. аграрний ун-т. — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161
Шифр НБУВ: РА336224

      
5.

Дацюк І.О. 
Спадковий рак молочної залози: клінічні, морфологічні та імуногістохімічні особливості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / І.О. Дацюк ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено біологічні особливості спадкового раку молочної залози (РМЗ). На підставі клініко-генеалогічного обстеження 184-х хворих на РМЗ виділено групи пацієнтів зі спадковим, сімейним і спорадичним РМЗ. Показано відмінності спадкового РМЗ від сімейного та спорадичного, а також асоціацій злоякісних пухлин різних локалізацій у сім'ях хворих на спадковий і сімейний РМЗ. Виявлено, що у хворих на спадковий РМЗ екзогенні й ендогенні фактори ризику менше впливають на розвиток пухлин, ніж у хворих на сімейний і спорадичний РМЗ. На підставі вивчення клінічних особливостей досліджуваної патології встановлено, що для спадкового раку РМЗ характерним є менший розмір пухлин, проте більш злоякісний перебіг і гірша виживаність хворих. Вивчено морфологічні й імуногістохімічні особливості пухлин. Доведено, що пухлини хворих на спадковий РМЗ є низькодиференційованими, характеризуються відсутністю або низьким рівнем експресії рецепторів естрогенів, прогестерону та білка BRCA1. Наведено рекомендації щодо використання результатів комплексного обстеження пацієнтів з РМЗ у практику діяльності онкологічних клінік з метою формування груп хворих на спадковий РМЗ з подальшим динамічним спостереженням з метою раннього виявлення даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 +
Шифр НБУВ: РА356018

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дацюк Л.О. 
Структурно-функціональний стан системи еритрону за дії низькоінтенсивного іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.О. Дацюк ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що 30-добове фракційне рентгенівське випромінювання щодобовою дозою 1 сГр призводить до змін у системі еритрону й обумовлює перебудову метаболізму еритроцитів периферичної крові через вплив на кістково-мозкові попередники. Виявлено зміну популяційного складу та гемолітичної стійкості еритроцитів та еритроїдних клітин кісткового мозку у процесі та після припинення впливу іонізуючого випромінювання в сумарній дозі 30 сГр. Досліджено зміну співвідношення кількісного вмісту мінорних компонентів гемоглобіну внаслідок інтенсифікації процесів дозрівання еритроїдних клітин кісткового мозку та порушення динамічної рівноваги між виходом еритроцитів у кров'яне русло та їх елімінацією. Вперше одержано дані про зміни в ступені асоціації окремих інтегральних білків цитоплазматичної мембрани еритроцитів з білками цитоскелету. Показано, що зміни активності ензимів обміну вуглеводів та антиоксидантного захисту в системі еритрону є компенсаторною реакцією на дію малих доз іонізуючого випромінювання. На підставі встановлених структурно-функціональних порушень клітин еритрону уточнено сучасні уявлення про механізми впливу низькоінтенсивного іонізуючого випромінювання у діапазоні доз 10 - 30 сГр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241-638.23 + Е60*669.343.1-638.23 +
Шифр НБУВ: РА363427

Рубрики:

      
7.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дацюк В.В. 
Теорія електронно-коливальної релаксації та оптичних переходів молекул в активних середовищах ексимерних лазерів та мікрорезонаторах: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.В. Дацюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження змінних механізмів льонозбиральної машини (брального та підбирально-повертального апаратів) з метою забезпечення її універсальності. На підставі порівняльного вивчення комбайнового та роздільного способів збирання льону запропоновано схему льонозбиральної машини зі змінними апаратами. Досліджено особливості функціонування пасових передач та визначено їх основні параметри для брального та підбирально-повертального апаратів. Обгрунтовано раціональний розподіл тисків у поперечних рівчаках брального апарату в процесі його функціонування. Досліджено перехід стебел з вивідного рівчака в канал поперечного транспортера льонозбиральної машини. Обгрунтовано параметри та розміщення чистиків шківів і роликів. Визначено спожиту потужність під час роботи льонозбиральної машини. Проведено порівняльне дослідження комбайнової та роздільної технологій збирання льону. На підставі результатів польових випробувань обладнаної бральним і підбирально-повертальними апаратами універсальної льонозбиральної машини визначено її економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 + З86-531.49 +
Шифр НБУВ: РА335642

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
10.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Дацюк В. В. 
Лісова рослинність Волинської височини: синтаксономія, динаміка, охорона / В. В. Дацюк. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вивченню сучасного стану лісової рослинності Волинської височини, її синтаксономічних особливостей, антропогенної динаміки та охорони. Наведено історичний нарис дослідження лісів Волинської височини із основними напрямами їхнього вивчення. Указано на фізико-географічні особливості розміщення ВВ та основні чинники розподілу лісів у регіоні. Здійснено характеристику ґрунтів ВВ, особливостей гідрологічного режиму та геоморфологічних характеристик окремих районів. Проаналізовано основні формації лісової рослинності, здійсненна їхня характеристика та наведений перелік асоціацій. Розроблено класифікаційну схему рослинності лісів Волинської височини на принципах домінантної класифікації (шість формацій, дев'ять субформацій, 24 груп асоціацій і 57 асоціацій). Указано на особливості територіальної диференціації рослинного покриву лісів регіону. Визначенні та охарактеризовані зміни рослинності лісів та охарактеризовані основні їхні стадії. На еколого-ценотичних профілях подано розподіл угруповань із характеристиками і особливостями розподілу. Здійснено созологічний аналіз раритетної флори лісів Волинської височини, яка складає 42 види різного рівня охорони. Раритетний фітоценофод лісів представлений чотирма асоціаціями, включеними до «Зеленої книги України». Здійснено аналіз природно-заповідного фонду лісових екосистем ВВ, указано на перспективні шляхи його розширення та охорони. Розроблено рекомендації щодо управлінням лісовими екосистемами, відновлення та збереження лісових фітоценозів.^UThe paper is devoted to study of the current state of the forest vegetation of the Volyn Upland, its syntaxonomical features, anthropogenic dynamics and conservation.The historical review of the studying of the forests of the Volyn Upland with the main directions of their research is presented. The physical and geographical features of the location of this territory and main factors of the forest distribution within it are indicated. The soil composition of the Volyn Upland is characterized. Features of the hydrological regime and geomorphological characteristics of individual regions within the Volyn Upland are revealed. The analysis of the main formations of the forest vegetation, their characteristics and a list of associations are carried out.The classification scheme of the forest vegetation of the Volyn Upland was developed on principles of the dominant approach. It includes six formations, nine subformations, 24 groups of associations and 64 associations. Features of the territorial differentiation of the plant cover of forests on the territory of the Volyn Upland are indicated. Major changes of the forest vegetation was carried out and their main stages were characterized. Ecological-coenotic profiles show the spatial distribution of forest communities. Sozological analysis of the flora of forest communities was made. 42 rare species from different conservation lists are presented on studied territory. Rare forest communities consist of four rare association from "The Green Data Book of Ukraine". The analysis of the natural reserve fund of forest ecosystems of the region was carried out, perspective directions for its expansion and protection are indicated. Recommendations for the management of forest ecosystems and main directions of restoration and preservation of phytocoenoses have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дацюк В. В. 
Публічна політика щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні / В. В. Дацюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації опрацьовано теоретичні положення і розроблено науково обґрунтовані практичні рекомендації з удосконалення публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні.Встановлено, що стигма та дискримінація досі залишаються поширеними явищами в Україні. Стигма та дискримінація, які пов'язані з ВІЛ/СНІДом, обмежують права ВІЛ-інфікованих та призводять до їх дезадаптації в суспільному житті. Боротьба з проявами стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД є несистемною, незлагодженою, розрізненою, науково необґрунтованою та неефективною.Сучасний стан проблеми ВІЛ/СНІДу свідчить про недосконалість публічної політики щодо протидії стигматизації та дискримінації, що пов'язані з ВІЛ/СНІДом. Визначено, що механізми реалізації публічної політикиз подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД – це комплекс прийнятих загальнодержавних рішень, розроблених та ухвалених за участю державних і недержавних інституцій, що реалізуються системними діями органів публічної владишляхом застосуванням комплексного механізму з протидії стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД на принципах публічності, прозорості, рівності, відкритості, взаємодії, зворотного зв'язку та суспільного блага з метою збереження здоров'я населення в інтересах як конкретної людини (особистості), так і суспільства загалом.Комплексний механізм реалізації публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД– цесукупність взаємопов'язанихсуб'єктів, інструментів та заходів публічної політики, що безпосередньо входять до нормативно-правового, медико-соціального, фінансово-економічного, організаційно-функціонального, інформаційно-комунікативного, освітнього механізмів профілактики і запобігання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД.Встановлено, що основними механізмами публічної політики України з подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД є такі: нормативно-правовий, медико-соціальний, фінансово-економічний, організаційно-функціональний, інформаційно-комунікативний, освітній. Показано, що неефективні комунікації становлятьодну з основних перешкод на шляху досягнення успіху в боротьбіз проявами стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих. З'ясовано, що частинами сучасних ефективних комунікативних процесів є цифровізація та використання IT-технологій.Визначеноосновні детермінанти виникнення й поширення стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, які слід враховувати при формуванні та реалізації відповідної публічної політики. Серед детермінант, що сприяють поширенню й посиленню стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих, розрізняють модифіковані(медичні, економічні, кадрово-управлінські, соціальні та правові), на які можливо впливати, та немодифіковані(культурні, етичні та релігійні), які важко змінити. Виявлено значну готовність до стигматизації та дискримінації з боку викладачів і студентів закладів медичної освіти. Високий рівень стигматизації та дискримінації до ВІЛ-інфікованих з боку студентів та викладачів закладів медичної освітивиявляється в готовності відмовити в наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим/хворим на СНІД.Автором розроблено, апробовано та запропоновано програму курсу “Протидія стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих” в навчальних програмах дисциплін “Медсестринство в інфектології, дерматології, терапії, педіатрії”. Розширено навчальні програми дисципліни “Основи правознавства” за тематикою “Нормативно-правове забезпечення у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, стигматизації та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ” для закладів медичної освіти I-II рівня акредитації (які впроваджено у Київському медичному коледжі).Науково обґрунтовано та розроблено модель публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД в Україні, що включає:суб'єкти формування та реалізації публічної політики в досліджуваній сфері на основі міжсекторального підходу, передбачає реалізацію цієї моделі із застосуванням комплексного механізму. Застосування розробленої моделі забезпечить зниження стигми та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ, і сприятиме підвищенню рівня соціальної адаптації останніх.З метою впровадження та реалізації комплексу заходів, організації та координування зусиль усіх зацікавлених акторів запропоновано створити у складі Центру громадського здоров'я МОЗ України підрозділ з моніторингу та протидії стигматизації й дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД. Доведено, що необхідно на законодавчому рівні визначити запропоновані автором поняття дискримінації, стигми, стигматизації та вразливих груп населення щодо ВІЛ-інфекції/СНІДУ.Ключові слова: публічна політика, сфера охорони здоров'я, стигма, дискримінація, подолання стигми та дискримінації, ВІЛ-інфікований/хворий на СНІД, людина, що живе з ВІЛ, механізм реалізації публічної політики щодо подолання стигми та дискримінації ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД.^UThe dissertation develops theoretical provisions and develops scientifically-based practical recommendations for improving public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients in Ukraine.It is established that stigma and discrimination are still common phenomena in Ukraine. The stigma and discrimination associated with HIV/AIDS infringe on the rights of HIV-positive people and result in their maladaptation in public life. The current state of the HIV/AIDS problem indicates the imperfection of the state policy to combat the stigma and discrimination associated with HIV/AIDS. It has been determined that the mechanisms for implementing public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients – this is the set of the national decisions made, developed, and adopted with the participation of the state and non-state institutions, implemented by systematic actions of public authorities through the application of a comprehensive mechanism to counteract stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients based on the principles of publicity, transparency, equality, openness, interaction, feedback and the public good in order to preserve the health of the population in the interests of both a particular person (individual) and society as a whole.In particular, it is established that the main mechanisms of public policy of Ukraine to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients are as follows: regulatory, medical and social, financial and economic, organizational and functional, information and communication, and educational mechanisms. It has been demonstrated that ineffective communications are one of the main obstacles to success in combating stigma and discrimination against HIV-positive people. It is found out that digitalization and the use of IT technologies are the parts of the modern effective communication processes. The main determinants of the emergence and spread of stigma and discrimination against HIV-positive people are identified, which should be taken into account when forming and implementing the appropriate public policies. Among the determinants that contribute to the spread and strengthening of stigma and discrimination of HIV-positive people, there are modified ones that can be influenced, and unmodified ones that are difficult to change. A significant willingness to stigmatize and discriminate on the part of teachers and students of the medical educational institutions – future healthcare professionals – was revealed. The high level of stigmatization and discrimination against HIV-positive people by the students and teachers of the medical educational institutions is reflected in the willingness to refuse medical care to HIV/AIDS-infected patients.It has been proven that they need to review and improve the training program on the problem of stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients in medical educational institutions. For this purpose, the author developed, tested, and proposed a program for the medical educational institutions of the I-II accreditation level in the curriculum of the subjects “Nursing in Infectology, Dermatology, Therapy, and Pediatrics “Fundamentals of Law” of the course “Countering Stigmatization and Discrimination of HIV-positive People” and “Regulatory Support in the Field of Combating HIV/AIDS, Stigmatization and Discrimination against People Living with HIV”. It has been demonstrated that an important reason for the high level of stigmatization and discrimination of HIV-positive people by future healthcare professionals and teachers of the medical educational institutions is the imperfection of the national state program in this area, in particular, the lack of the set of measures to prevent and counteract stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients.The model of public policy for overcoming stigma and discrimination of HIV/AIDS-infected patients in Ukraine has been scientifically based and developed, which covers the subjects of the formation and implementation of the public policy in the field under study based on a cross-sectoral approach, taking into account the determinants of the emergence and spread of stigma and discrimination of HIV/AIDS-infected patients, international practice and regulatory legislation. In order to implement the set of measures, organize and coordinate the efforts of all the interested artists, it is proposed to create a unit for monitoring and countering stigmatization and discrimination of HIV/AIDS-infected patients within the Public Health Center of the Ministry of Health of Ukraine. Keywords: public policy, healthcare, stigma, discrimination, overcoming stigma and discrimination, HIV/AIDS-infected patients, the person living with HIV, the mechanism for implementing public policy to overcome stigma and discrimination against HIV/AIDS-infected patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Павлинюк О. Р. 
Лазерно-індуковані поверхневі структури та вплив транспорту поверхневого заряду на електрогідродинамічні явища / О. Р. Павлинюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню значення механічного тиску світла для формування лазерно-індукованих періодичних поверхневих структур (ЛІППС) та роль транспорту поверхневого заряду в електромеханіці та електрокінетиці. Обчислені розподіли нормального тиску та тангенціального напруження на поверхні твердого тіла, які виникають внаслідок інтерференції електромагнітного поля лазерних імпульсів та збудження поверхневих плазмон-поляритонів. Розраховано розподіл об'ємних електрострикційних сил. Встановлено, що утворення ЛІППС можливе через непружні деформації внаслідок механічної дії одиничних лазерних фемтосекундних імпульсів. Досліджено значення поздовжніх електромагнітних хвиль у формуванні ЛІППС. Узагальнено коефіцієнти Френеля на випадок збудження поздовжніх електромагнітних хвиль. Встанолено умови застосування моделі неідеальних діелектриків Тейлора-Мелчера та проведено її узагальнення, враховуючи електрочні та дифузійні поверхневі струми та розпад поверхневого заряду. Вперше визначено залежність ефективної провідності кулі від кутового розподілу поля.^UThe dissertation is devoted to the research of the value of mechanical pressure of light for the formation of laser - induced periodic surface structures (LIPSS) and the role of surface charge transport in electromechanics and electrokinetics. The distributions of normal pressure and tangential stress on the surface of a solid body, which arise due to the interference of the electromagnetic field of laser pulses and the excitation of surface plasmon polaritons, are calculated. The distribution of bulk electrostrictive forces is calculated. It is established that the formation of LIPSS is possible due to inelastic deformations due to the mechanical action of single laser femtosecond pulses. The significance of longitudinal electromagnetic waves in the formation of LIPSS has been studied. The Fresnel coefficients in the case of excitation of longitudinal electromagnetic waves are generalized. The conditions of application of the model of non-ideal Taylor-Melcher dielectrics are established and its generalization is carried out, taking into account electronic and diffusion surface currents and surface charge decay. For the first time, the dependence of the effective conductivity of a sphere on the angular distribution of the field is determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Дацюк Н. М. 
Сакральне мистецтво в оздобленні храмів Тернопільщини ХХ – початку ХХІ століття.: автореферат дис. ... д.філософ : 023 / Н. М. Дацюк. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є сакральне мистецтво на території Тернопільської області. Метою наукової роботи є аналіз особливостей сакрального мистецтва в оздобленні храмів Тернопільщини ХХ – початку ХХІ століття. У роботі вперше здійснено спробу комплексного дослідження сакрального мистецтва в оздобленні храмів Тернопільщини. Приділено увагу художньо-стилістичним особливостям живописних творів у храмах ХХ – початку ХХІ ст.. Тернопільської обл. в контексті розвитку храмового мистецтва Західної України; показано роль сучасних митців регіону в процесі духовного відродження України. Аналізуються етапи формування та розвитку сакрального мистецтва на території Тернопілля. Розкриваються різноманітні творчі підходи та пошук власної манери виконання сакральних мистецьких творів митцями краю. Проаналізовано використання нетрадиційних матеріалів і технік в оздобленні храмів, що спрямовані на християнина ХХІ століття. Уточнено й уведено в науковий обіг дані про маловідомі мистецькі твори у храмових комплексах Тернопільщини. Наукова робота проводилась із застосуванням загальнонаукових (емпіричних і теоретичних методів), а також спеціальних методів дослідження. На емпіричному рівні було зібрано необхідний матеріал для подальшого аналізу, сформована джерельна база, створена гіпотеза, що визначила хід наукового пошуку. За допомогою теоретичних методів визначено основні поняття та взаємозв’язки, обґрунтовано основні теоретичні положення в роботі. Серед спеціальних методів використовувались натурні обстеження, порівняльно-історичний і мистецтвознавчий аналізи.^UThe object of the research is sacred art (monumental paintings, icons, iconostases, stained glass) in the territory of the Ternopil region. The aim of the scientific work is to analyze the features of sacred art in the decoration of churches in the Ternopil region in the 20th to early 21st centuries. The study represents the first attempt at a comprehensive investigation of sacred art in the decoration of churches in the Ternopil region. Attention is paid to the artistic and stylistic features of pictorial works in the Ternopil region churches of the 20th to early 21st centuries within the framework of the development of church art in Western Ukraine. The role of contemporary artists in the region in the process of the spiritual revival of Ukraine is also stressed. The stages of the formation and development of sacred art in the Ternopil region are analyzed. Various creative approaches and the search for a unique style in creating sacred artistic works by local artists are revealed. The use of non-traditional materials and techniques in decorating churches, aimed at the Christians of the 21st century, is analyzed. Some additional information about lesser-known artistic works in the church complexes of the Ternopil region is clarified and introduced into scientific circulation. The scientific work was carried out using general scientific (empirical and theoretical methods) as well as special research methods. On the empirical level, necessary material was collected for further analysis, a source base was formed, and a hypothesis was developed that determined the direction of the scientific search. Theoretical methods were employed to define basic concepts and relationships, and, hence, fundamental theoretical positions in the work were substantiated. Among the special methods used were on-site inspections, comparative-historical, and art-historical analyses.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського