Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЗЮБЕНК$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Дзюбенко П. О. 
Декор в архітектурі міста Харкова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / П. О. Дзюбенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу декоративної пластики та декоративно-монументального мистецтва на формування архітектурно-художнього образу окремих будівель і в цілому міської забудівлі Харкова - його історичної частини. Створено базу даних за допомогою детального опису значної кількості архітектурних об'єктів. Проведено композиційний аналіз за системною класифікацією архітектурно-декоративної пластики О.О. Тіца найяскравіших взірців архітектурних об'єктів стилів міста кінця XVII - першої половини XX ст. Виявлено значною мірою стилеутворювальну роль художнього декору у системі композиційних засобів формування синтезованого архітектурно-художнього образу споруд. Простежено вплив європейської, російської й архітектурної стилістики на самобутню українську Слобожанську архітектуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)4/6-2 + Щ110.543
Шифр НБУВ: РА379748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дзюбенко О.М. 
Еколого-економічні пріоритети розвитку лісоресурсного комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.М. Дзюбенко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено еколого-економічні пріоритети організації та розвитку лісоресурсного комплексу України як передумову переходу галузі на засади екологічно збалансованого розвитку. Проведено узагальнення науково-методологічних засад використання лісових ресурсів в еколого-економічній сфері. Оцінено ліс як основний засіб виробництва й ефективний чинник стабілізації навколишнього середовища. Наведено аналітичну оцінку тенденцій розвитку лісоресурсної сфери за умов реформування економіки. Висвітлено тенденції відтворення лісових ресурсів, сформульовано пріоритетні напрямки структурної трансформації лісоресурсного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-96 + У9(4УКР)341.0-280 +
Шифр НБУВ: РА347965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дзюбенко Л.М. 
Організаційно-економічне забезпечення прибутковості підприємств (за матеріалами деревообробних комбінатів України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.М. Дзюбенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні та практичні засади системного організаційно-економічного забезпечення прибутковості підприємств і розроблено рекомендації щодо його формування та впровадження за динамічних ринкових умов. Досліджено взаємозв'язок прибутковості та конкурентних переваг підприємств. Розглянуто передумови формування прибутковості, стратегічні заходи та способи реструктуризації виробництва та впровадження аутсорсингу, визначено напрями раціоналізації ціноутворення та витрат підприємств. Вперше визначено процес прибутковості підприємства як сукупність відповідних складових елементів-категорій. Розкрито зміст понять "прибутковість підприємства", "рентабельність", "дохідність". Уточнено видову класифікацію прибутковості підприємств як результату його діяльності. Охарактеризовано основні етапи формування прибутковості підприємства, запропоновано альтернативні стратегії її підвищення. Наведено аналітичну оцінку прибутковості деревообробної промисловості України. Обгрунтовано методичні підходи щодо забезпечення процесу прибутковості підприємства, на базі яких здійснено оптимізацію управлінських рішень на окремих деревообробних комбінатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.1-864 +
Шифр НБУВ: РА352981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дзюбенко О.Г. 
Планування діяльності підприємства в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Дзюбенко ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади планування діяльності підприємства з метою максимізації ефективності його діяльності, розкрито властивості сфери тактичного планування, яка підлягає формалізації. Визначено її зв'язки зі сферами стратегічного та оперативного планування, які, згідно з запропонованою концепцією синхронного планування, узгоджують сферу тактичного планування із зовнішнім оточенням діяльності підприємства. Розроблено модель синхронного планування діяльності, яка одночасно координує планові рішення, прийняті в різних матеріально-виробничих підрозділах підприємства, а також визначені на довго- та короткотермінову перспективу. Глобальний критерій оптимізації обгрунтовано як максимум капіталізованої вартості підприємства. Запропоновано засіб, який дає змогу оцінити ефективність моделі планування з врахуванням чинників: ефекту, адекватності моделі реальним умовам та вартості її застосування. Оцінку та адаптацію планових рішень, прийнятих в моделі синхронного планування, запропоновано здійснювати в межах формалізованої системи планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-23 +
Шифр НБУВ: РА325798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дзюбенко О. А. 
Поліпшення паливно-економічних та екологічних показників автомобіля на основі оптимізації параметрів системи управління запалюванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / О. А. Дзюбенко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та новий розв'язок задачі покращання паливно-економічних та екологічних показників автомобіля. Проведено теоретичні та практичні дослідження впливу параметрів іскрового розряду системи запалювання на робочий процес двигуна, за результатами яких запропоновано концепцію багатопараметричного керування запалюванням. Розроблено математичну модель об'єкта керування, яка дозволяє одержати оптимальні параметри системи запалювання (СЗ) залежно від комплексного критерію, який визначається умовами експлуатації автомобіля. Встановлено метод адаптивної настройки СЗ під конкретні умови експлуатації автомобіля й експериментально доведено доцільність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-045
Шифр НБУВ: РА373248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Дзюбенко Н.В. 
Просторово-функціональна структура поселень крячків в екосистемах басейну верхньої течії р. Дністер: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.В. Дзюбенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З'ясовано передумови змін поширення та чисельності крячків роду Chlidonias на заході України, установлено закономірності біотропного розподілу, динаміки чисельності крячків у басейні верхнього Дністра та чинники, що їх визначають. Описано просторову та часову структури колоній птахів з рослинністю у межах поселень та виділено трофічно-просторові групи у біотопах. З'ясовано роль крячків у орнітокомплексах водно-болотяних екосистем регіону. Проведено оцінку антропогенного впливу на їх колонії у даному регіоні та рекомендовано напрямки охорони колоніальних видів у контексті підтримки біорізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.2 Lar*80 +
Шифр НБУВ: РА327493

Рубрики:

      
8.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Дзюбенко Н.В. 
Роль глутаматних рецепторів NMDA-типу в регуляції шлункової секреції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Дзюбенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив блокаторів різних сайтів глутаматних рецепторів NMDA-типу на рівень шлункової секреції у щурів. Установлено, що блокатор іонного каналу глутаматних NMDA-рецепторів МК-801 гальмує карбахолінову шлункову секрецію та посилює стимульовану інсуліном та 2-дезокси-D-глюкозою секрецію соляної кислоти. Констатовано існування різних субпопуляцій глутаматних рецепторів NMDA-типу, вплив яких на шлункову секрецію залежить від їх локалізації. Блокатор фенілциклідинового сайту глутаматних NMDA-рецепторів пірилен і поліамінного сайту аркаїн гальмують шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, пентагастрином та інсуліном і не впливають на рівень секреції, спричиненої гістаміном та 2-дезокси-D-глюкозою. Блокатор гліцинового сайту L-701, 324 гальмує шлункову секрецію, стимульовану карбахоліном, інсуліном та 2-дезокси-D-глюкозою. З'ясовано, що ефект впливу МК-801, L-701, 324 на карбахолінову, а пірилену й аркаїну - на карбахолінову та пентагастринову шлункову секрецію знімається двобічною стовбуровою ваготомією. Зроблено висновок, що до реалізації стимульованої шлункової секреції залучені центральні глутаматні рецептори. Жоден сайт глутаматних NMDA-рецепторів не залучений до реалізації базальної та гістамінової шлункової секреції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*02 +
Шифр НБУВ: РА360601

Рубрики:

      
10.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дзюбенко О.Л. 
Юридична техніка відомчої нормотворчості в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.Л. Дзюбенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблемні питання юридичної техніки, наведено загальну характеристику її видів. Розкрито сутність таких теоретико-правових категорій, як право-, законо- та нормотворчість. На підставі аналізу видів юридичної техніки та способів відомчої нормотворчості сформульовано визначення поняття "юридична техніка відомчої нормотворчості", розглянуто її види та складові (правила, засоби, прийоми, способи). Обгрунтовано доцільність поділу правил юридичної техніки відомчої нормотворчості за критерієм її видів. Розглянуто правила нормопроектування відомчих актів, які включають правила їх зовнішнього оформлення та правила викладу текстів. Визначено сутність відомчих підзаконних актів як результату відомчої нормотворчості, наведено загальну характеристику їх видів. Розкрито принципи права, які використовуються у відомчій нормотворчості. Висвітлено стан юридичної техніки відомчої нормотворчості в Україні й обгрунтовано шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-328.3
Шифр НБУВ: РА371728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дзюбенко Г. А. 
Формозберігаюче наближення функцій / Г. А. Дзюбенко. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації встановлено ряд класичних за виглядом оцінок формозберігаючого наближення (ФЗН) функцій поліномами та сплайнами на відрізку і на дійсній осі, описано місце цих оцінок серед інших досягнень в теорії ФЗН і в класичній теорії наближення без обмежень, доведено низку прикладів, що свідчать про неможливість покращення вказаних результатів (за порядком наближення тощо) і зроблено стислий огляд тематики за останні тридцять років. Під "формою" розуміється зміна знаку, або зміна монотонності, або опуклості, або q-монотонності (на відрізку/періоді) у функції, а під "формозбереженням" – і у наближаючого її многочлена/полінома/сплайна. Тобто на відміну від класичного наближення без обмежень у ФЗН наближаючі многочлени/поліноми/сплайни не осцилюють як завгодно, а зберігають вказані геометричні властивості функції. Відомо, що наблизити монотонну, опуклу, або q-монотонну функцію (q>2) алгебраїчними многочленами, які збережуть її форму, цілком можливо (тобто теорема Вейєрштрасса про наближення многочленами справджується для ФЗН). В той же час, в деяких випадках порядки (або швидкості) ФЗН значно "гірші" за порядки найкращих наближень без обмежень, тоді як в інших вони "майже такі самі". Також в певних випадках класичні за формою оцінки наближення без обмежень зберігаються у ФЗН – в інших ні. В дисертації, зокрема, з'ясовані ці випадки, тобто представлено результати про справджуваність і хибність рівномірних і поточкових оцінок похибок ФЗН в термінах різних модулей гладкості.^UIn the thesis a number of classical in form estimates of Shape Preserving Approximation (SPA) of functions by polynomials and splines on a finite interval and on the real axe are proved, the place of each of these results among other achievements in the theory of SPA and the classical approximation theory without restrictions is described, a number of examples is proved to show that it is not possible to improve the indicated estimates (in the sense of order of approximation, etc.), and a brief overview of the topic over the last thirty years is made. "Shape" refers to changes of sign, or monotonicity, or convexity, or q-monotonicity (on an interval/period) of a function, whereas "preservation of the shape" – also of polynomials/splines that approximate this function. That is, in contrast to the classical approximation without restrictions, in SPA, the approaching polynomials /splines do not oscilate arbitrarily, but preserve the specified geometric properties of the function. It is known that it is quite possible to approximate a monotone, or convex, or q-monotone function (q>2) by algebraic polynomials which will preserve its shape (i.e., the Weierstrass theorem on approximation by polynomials is true for SPA). At the same time, in some cases, the degrees (or speeds) of SPA are much "worse" than the best approximations without restrictions, while in the others – they are "almost the same". Also, in certain cases, the classical in form estimations of approximation without restrictions is stored in the SPA – in others no. In the thesis, in particular, these cases have been clarified, that is the results on validity and invalidity of uniform and pointwise estimates of errors of SPA in terms of different moduli of smoothness are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Дзюбенко О. М. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення розвитку лісового сектору України / О. М. Дзюбенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розглянуто теоретико-методологічні основи інвестиційноінноваційного забезпечення розвитку лісового сектору, зокрема розкрито суть інвестиційно-інноваційного забезпечення розвитку лісового сектору, виокремлено особливості інвестиційно-інноваційного забезпечення розвитку лісового господарства та проаналізовано зарубіжний досвід інвестиційноінноваційного розвитку лісового сектору на предмет його імплементації у практику функціонування сировинного та переробного сегментів лісового сектору національного господарства України. Узагальнено теоретичні підходи та сформульовано авторське трактування поняття «інвестиційно-інноваційне забезпечення розвитку лісового сектору», яке розглядається як поєднання традиційних та інноваційних форм, методів,способів, інструментів та важелів фінансового забезпечення модернізації, реконструкції, оновлення та технічного переоснащення основного капіталу лісогосподарських підприємств та підприємств переробних ланок лісового сектору, а також впровадження сучасних продуктових інновацій та управлінських технологій у лісове господарство, переробку деревини, індустрію утилізації деревних відходів та у сферу залучення у господарський обіг несировинних корисностей лісу. У роботі розроблено авторський концепт класифікації інноваційних процесів у лісовому секторі, який виокремлює продуктові та процесні інновації у лісогосподарському та лісопереробному сегментах, які за відповідного інституціонального забезпечення дадуть можливість підвищити ефективність ведення лісового господарства та результативність використання Єлісосировини та несировинних корисностей у переробних та сервісних фазах лісопродуктового ланцюга. Сформовано інституціональне середовище інвестиційно-інноваційного забезпечення лісового сектору, що базується на інституціональному підґрунті, яке включає базові інститути лісогосподарювання, інститути інвестування та інституціональних інноваторів, що дозволяє диверсифікувати набір методів та способів господарського освоєння лісоресурсного потенціалу та підвищитиефективність залучення лісосировини та несировинних корисностей лісу у відтворювальний процес. Проведено оцінку бюджетно-інвестиційної спрямованості податкових платежів державних лісогосподарських підприємств, що надходять до Зведеного бюджету України та позабюджетних фондів, яка передбачає кластеризацію обласних управлінь лісового та мисливського господарства за наступними індикаторами: 1) рівень соціальної спрямованості (відношення суми єдиного соціального внеску до суми всіх податків, що сплачуються до Зведеного бюджету України, та єдиного соціального внеску); 2) рівень рентної спрямованості (відношення суми рентної плати, що надходить до публічних бюджетів, до загальної суми податків, які сплачуються до Зведеного бюджету України); рівень місцевої концентрації (відношення податків, що надійшли до місцевих бюджетів, до загальної суми податків, сплачених до публічних фінансових фондів). Сформовано механізм модернізації індустрії виробництва деревних енергоресурсів, який передбачає максимізацію використання паливноенергетичного потенціалу лісового сектору, а саме: лісосічних відходів, відходів деревообробки, біоенергетичних культур та відходів сільськогосподарського виробництва, що використовуються у виробництві паливних енергетичних ресурсів на основі зв'язування з деревною сировиною.^UThe thesis considers theoretical and methodological bases of investment and innovative development of the forest sector, in particular the essence of investment and innovative development of the forest sector. The peculiarities of investment and innovative development of forestry are highlighted. The analysis of foreign experience of investment and innovative development of the forest sector for its implementation in practice of functioning of raw and processing segments of the forest sector of the national economy of Ukraine is performed. The theoretical approaches are summarized. The author's interpretation of the concept of «investment and innovative development of the forest sector»is provided. This interpretation is considered as a combination of traditional and innovative forms, methods, ways, instruments and tools of financial support modernization, reconstruction, upgrade and technical re-equipment of fixed capital from forest enterprises and enterprises of processing units of the forest sector and the implementation of modern product innovation and management technologies in forestry, timber processing, the wood waste recycling industry and the involvement of non-primary forest utilities in the economic turnover. A mechanism for modernizing the wood energy production industry has been formed, which provides for maximizing the use of the fuel and energy potentialof the forest sector, namely: logging waste, wood processing waste, consumed wood, bioenergy crops and agricultural waste used in the production of fuel and energy resources based on binding with wood raw materials. It is established that the activation of the processes of effective use of the fuel and energy potential of the forest sector should be based on the system of institutional support for innovative and technological modernization of the wood energy products industry, which provides for the expansion of various types of public and privatepartnership, the creation of municipal enterprises with the participation of regional and basic level territorial communities, the formation of associations of associative, cluster and cooperative types, and the institutionalization of forms of direct and indirect state financial support.It is proved that the institutional support for innovative and technological modernization of the wood energy products industry should provide for the creation of prerequisites for the introduction of innovative forms and methods of increasing and using the fuel and energy potential of the forest sector. It is established that such innovative forms and methods should be: reengineering the use of logging waste and other components of forest biomass; the use of franchising forms of establishing the production of wood energy resources; application of outsourcing methods in harvesting, processing and storage of wood biomass in the energy sector; transfer of modern technologies for processing wood waste, used wood and bioenergy crops; production and technical cooperation of permanent forest users, woodworking businesses and households.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського