Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (828)Книжкові видання та компакт-диски (724)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>A=ДМИТРЕНК$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дмитренко С.М. 
Громадсько-просвітницька діяльність української інтелігенції в Лівобережній Україні другої половини ХІХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.М. Дмитренко ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 17 с. — укp.

Висвітлено суспільно-просвітницькі джерела та орієнтири виникнення громадсько-освітнього руху в Україні. Розглянуто освітню діяльність і науково-педагогічну спадщину учасників національного громадсько-просвітницького руху ХІХ ст., їх педагогічний досвід, теоретичні узагальнення, надбання в царині виховання, демократизації та націоналізації освіти, ролі української мови у розвитку дитини, які збагатили українську педагогічну думку, сприяли піднесенню її до рівня європейської. Обгрунтовано висновок, що основу педагогічних поглядів української інтелігенції склала ідея народності у вихованні. На основі зібраних і систематизованих архівних матеріалів, документів, посібників, довідників та епістолярної спадщини розкрито форми та способи поширення освіти серед широких верств населення. Визначено роль і місце найвизначніших представників громадсько-просвітницького руху (В.Білозерського, О.Кониського, М.Костомарова, П.Куліша, І.Нечуя-Левицького, О.Потебні,П.Чубинського та ін.) у формуванні національної самосвідомості українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч710.3(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА311659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дмитренко 
Человек на рынке труда: социальные проблемы занятости и безработицы: Автореф. дис... канд. социол. наук: 22.00.04 / Светлана Матусовна Дмитренко. — Кишинев, 2000. — 49 с. — Текст на молд. языке. - Описано по переводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4МОЛ)240.5
Шифр НБУВ: РА310002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Дмитренко С.О. 
Чинники захворюваності та смертності в осіб з артеріальною гіпертензією сільської популяції (проспективне популяційне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / С.О. Дмитренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Вперше вивчено динаміку розповсюдженості артеріальної гіпертензії (АГ) та основних чинників ризику в неорганізованій сільській популяції протягом 10-річного періоду. Досліджено розповсюдженість АГ у селі, її чинників ризику серед чоловіків та жінок залежно від соціальної та професійної орієнтації обстежених. Встановлено розповсюдженість поведінкових чинників ризику АГ у селі не лише окремо, але і у різних комбінаціях серед сільських чоловіків та жінок. Визначено рівень фізичної активності сільської популяції України залежно від віку, рівня освіти, сімейного стану та наявності АГ. Використано під час вивчення звички вживання алкоголю серед сільських жителів частотно-кількісний критерій, що характеризує інтенсивність вживання алкогольних напоїв та регіональні особливості звички поведінки. Висвітлено обтяжену спадковість серцево-судинних захворювань за батьківською та материнською лініями й особливості взаємозв'язку АГ з основними чинниками ризику в сільських пробандів з обтяженою спадковістю. Наведено порівняльну характеристику серед сільських жителів електрокардіографічних змін в осіб з нормальним та підвищеним артеріальним тиском. Виявлено кореляційну залежність між ішемічними змінами на електрокардіографію та чинниками ризику. Досліджено рівень ліпідів у сироватці крові серед сільських чоловіків та жінок залежно від наявності АГ у різних статево-вікових групах. Встановлено відносний ризик розвитку АГ в осіб з надлишковою масою тіла, гіперхолестеринемією та гіпертригліцеридемією. Визначено рівень смертності у сільській популяції України за 3-річний період у розрахунку на 1000 людино/років з урахуванням АГ та чинників ризику. Проведено порівняльну характеристику смертності сільського населення залежно від здійснених заходів щодо первинної та вторинної профілактики АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА313968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитренко М.Г. 
Управління фінансами комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.Г. Дмитренко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано існуючі та обгрунтовано нові підходи до управління фінансами комерційних банків. На підставі всебічного аналізу фінансового стану банківської системи України визначено цілі та функції управління фінансами комерційного банку, обгрунтовано методологічні засади щодо управління активами й зобов'язаннями комерційного банку. Визначено завдання стратегічного планування та аналізу джерел формування капіталу банку. Обгрунтовано напрямки вдосконалення процесу управління фінансами комерційних банків на підставі керування потоками фінансової інформації, рівнем вартості позичок банку як основного напрямку забезпечення прибутковості банку, а також визначено підходи до організації фінансового обліку та звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.34-93-21
Шифр НБУВ: РА318655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дмитренко І.Є. 
Формування пріоритетів у розвитку підприємств регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Є. Дмитренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність економічних інтересів як основи формування пріоритетних напрямків у розвитку підприємств регіону. Узагальнено особливості формування пріоритетів на різних рівнях господарювання, зважаючи на необхідність встановлення їх взаємозв'язку з пріоритетами у розвитку підприємств регіону. Визначено можливості формування пріоритетних напрямків розвитку підприємств регіону за умов відповідних змін у зовнішньому середовищі, проаналізовано економічне становище підприємств регіону. Розроблено основні принципи побудови адаптивної структури системи пріоритетів у розвитку підприємств. З'ясовано послідовність етапів життєвого циклу формування та реалізації пріоритетів у розвитку підприємств регіону, а також основні напрями його інтенсифікації. Наведено принципові підходи щодо формування стратегії реалізації пріоритетних напрямів розвитку підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290
Шифр НБУВ: РА317505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дмитренко О.О. 
Імуногенетична характеристика дітей з нетоксичним дифузним зобом ІА - ІБ ступеня щитоподібної залози, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / О.О. Дмитренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні особливості розподілу імуногенетичних алелей у дитячій популяції,встановлені асоціативні зв'язки між деякими параметрами іммунної системи та генетичними характеристиками крові у дітей з нетоксичним дифузним зобом (НДЗ) за наявності або відсутності впливу наслідків Чорнобильської аварії. Проаналізовано ступінь значущості генетичних алелей різних систем крові у формуванні тиреоїдної передпатології за умов поліфакторного впливу. На основі отриманих даних показано роль імуногенетичного контролю імунологічних процесів у патогенезі захворювань щитовидної залози, що передбачає ряд додаткових критеріїв для ранньої діагностики та прогнозування пострадіційної тиреоїдної патології. На основі встановлених закономірностей обгрунтовано неохідність диспансерного нагляду за дітьми з НДЗ, які знаходяться у стані передпатології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-25 +
Шифр НБУВ: РА321165

Рубрики:

      
7.

Дмитренко А.І. 
Діагностика ймовірності банкрутства підприємств та формування антикризових програм їх діяльності (за матеріалами взуттєвих підприємств України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.І. Дмитренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексне теоретико-прикладне розв'язання проблеми підвищення ефективності антикризового менеджменту. Розроблено системний підхід до здійснення антикризового управління на промислових підприємствах на базі побудови та функціонування антикризових систем. Подано розширене економічне трактування банкрутства, удосконалено його класифікаційну систему, виділено основні причини виникнення кризових ситуацій. Наведено концептуальні засади здійснення антикризового менеджменту на вітчизняних взуттєвих підприємствах. Розроблено методики для здійснення антикризової діагностики стану суб'єкта господарювання на базі оцінки потенціалу запобігання банкрутству, яка здійснюється з використанням вдосконаленого методу аналізу грошових потоків. Запропоновано рекомендації щодо прогнозування та виявлення фактів неправомірного використання інституту банкрутства. Наведено технологію розробки, впровадження та оцінки ефективності здійснення антикризової діяльності підприємства. За результатами аналізу прогнозних грошових потоків визначено сукупність реактивних і перевентивних антикризових заходів для вітчизняної взуттєвої компанії та зроблено прогнозну оцінку їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67-932.1 +
Шифр НБУВ: РА330175

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дмитренко А.С. 
Функціональна морфологія кровоносної системи, гемомікроциркуляторного русла та м'язових волокон литкового м'яза при дії загальної глибокої гіпотермії (мікро-ультрамікроскопічне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / А.С. Дмитренко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з використанням комплексних методів дослідження одержано повну морфофункціональну інформацію про гемомікроциркуляторне русло, установлено градацію артерій та вен, описано будову м'язової тканини в нормі, а також визначено сукцинатдегідрогеназну активність і топографію глікогену. На гістологічному, ультраструктурному рівнях визначено зміни в кровоносній системі та ланках гемомікроциркуляторного русла в литковому м'язі на висоті дії загальної глибокої гіпотермії. Виявлено, що відразу після дії холодового фактора в артеріальному руслі спостерігається спазм, значною мірою в дрібних сосудах. За результатами ультрамікроскопічного дослідження установлено, що просвіт артеріол є різко звуженим, у венулах ендотеліоцити - набряклими та випинаючими в їх просвіт, а також виявлено стаз форменних елементів крові. Завдяки морфометричного аналізу спостережено місцеву поперечну посмугованість у м'язових волокнах литкового м'яза. Виявлено, що м'язові волокна є набряклими та розміщені нерівномірно. На ультраструктурному рівні в окремих ділянках зазначено чергування констрикції м'язових волокон з їх дилятацією, сукцинадегідрогеназна активність м'язових волокон є зниженою, а також виникає прогресивне зменшення кількості гранулярного глікогену. Уперше на гісто-, ультраструктурному та гістохімічному рівнях простежено морфофункціональний стан кровоносної системи, гемомікроциркуляторного русла, м'язових волокон, сукцинатдегідрогеназної активності та кількості й топографії глікогену в різні терміни після дії загальної глибокої гіпотермії на скелетних м'язах. Доведено, що в ранні терміни (1, 3, 7 діб) після дії гіпотермії в кровоносній системі, гемомікроциркуляторному руслі переважають набрякові явища структурних елементів стінки судин, стаз у венозному руслі з дилатацією просвіту та стоншення стінок вен. Показано реактивно-деструктивні зміни в м'язових волокнах, мітохондріях, наявність зниження сукцинатдегідрогеназної активності та кількості глікогену. Гістологічно та гістохімічно доведено, що у віддалені терміни (14, 30 діб) поступово відновлюються в структурні компоненти кровоносної системи, ланки гемомікроциркуляторного русла та м'язової тканини, превалюють компенсаторно-пристосувальні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА329487

Рубрики:

      
9.

Дмитренко О.П. 
Оцінка структурно-функціонального стану кісткової тканини у людей різного віку та статі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.П. Дмитренко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено АРМ "Остеолог" для скринінгу, моніторингу структурно-функціонального стану кісткової тканини в людей різного віку та статі. Створено референтну базу щодо нормативних рентгеностеоденситометричних показників для представників української популяції. Визначено антропометричні показники, які впливають на даний стан, а також з'ясовано "антропометричний портрет" хворого з остеопорозом та його ускладненнями. Запропоновано діагностичний алгоритм оцінки структурно-функціонального стану кісткової тканини та виділення груп ризику щодо остеопорозу з використанням методів рентгеноденситометрії та антропометрії, який є одним з альтернативних варіантів діагностики порушень дослідженого стану кісткової тканини, прогнозування остеопоротичних переломів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-5 + Р418.110.40-5 +
Шифр НБУВ: РА328626

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Дмитренко Т.В. 
Підвищення екологічної безпеки використання джерельних вод (на прикладі Харківського регіону): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.В. Дмитренко ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Розроблено методику моніторингу якості води підземних джерел, що дає змгу проводити систематичні спостереження за станом джерел і одержувати інформацію про відповідність якості води питним нормативам (на прикладі Харківського регіону). Гідрохімічно та екологічно обгрунтовано виділення трьох природно-техногенних поверхів підземної гідросфери урбанізованої території з урахуванням природних умов та техногенних чинників. Розроблено метод розрахунку й обгрунтування розмірів зон санітарної охорони джерел з використанням балансової моделі, що дозволяє цілеспрямовано здійснювати заходи з охорони і санації в зонах живлення джерел. Запропоновано концептуальний підхід до вирішення питання щодо екологічно безпечного використання джерельних вод, що передбачає урахування екологічних аспектів, структури міської забудови, що склалася, прогнозу міграції техногенних забруднень, екстремальних обставин та розроблено комплекс відповідних науково-технічних і організаційних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.2 +
Шифр НБУВ: РА334315

Рубрики:

      
11.

Дмитренко Г.В. 
Державне управління процесами адаптації податкової системи України до вимог Європейського Союзу: Автореф. дис... кадн. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації податкової системи України до вимог і умов Європейського Союзу (ЄС). З'ясовано, що основна стратегічна мета податкової політики - утворення в державі стабільної податкової системи для забезпечення достатнього рівня надходжень платежів до бюджетів різних рівнів, ефективного функціонування економіки країни, формування справедливого підхіду щодо оподаткування всіх категорій платників податків, створення сприятливих умов подальшої інтеграції України до світового співтовариства. Зроблено висновок, що стабільність податкового законодавства за умов євроінтеграції сприяє впровадженню помірного податкового навантаження на платників, забезпечує надійний захист їх прав і гарантій, подальше підвищення економічного розвитку, істотно впливає на спрощення процедури адміністрування податків та зменшення порушень і зловживать у сфері ухилень від їх сплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА332244

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дмитренко М.І. 
Корекційне видалення тимчасових зубів у комплексному ортодонтичному лікуванні тісного положення фронтальних зубів в змінному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.І. Дмитренко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність та узагальнено особливості клінічної картини тісного положення фронтальних зубів. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого методу лікування тісного положення в змінному прикусі з корекційним видаленням тимчасових зубів і збереженням загальної кількості постійних. Доведено, що корекційне видалення тимчасових зубів дозволяє скоротити середній термін активного лікування в 2,45 рази у порівнянні з традиційним методом розширення щелеп і зберегти загальну кількість постійних зубів завдяки наявності просторового резерву під час зміни тимчасових молярів премолярами з урахуванням росту щелеп під дією ортодонтичних апаратів оригінальної конструкції. Відзначено, що середній термін активного лікування тісного положення фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп комбінованими конструкціями скорочений у 1,45 рази у порівнянні зі знімними конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА336787

Рубрики:

      
13.

Дмитренко О.П. 
Структура та оптичні властивості плівок фулеренів при легуванні і опроміненні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Дмитренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 23 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА335982

Рубрики:

      
14.

Дмитренко Н.М. 
Науково-методичні підходи до прогнозування фонду оплати праці у системі макропоказників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Дмитренко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання прогнозування величини фонду оплати праці в системі макроекономічних показників та удосконалення державного регулювання оплати праці за сучасних економічних умов. Розкрито економічну сутність категорій оплати праці, зокрема їх місце в системі національних рахунків. Досліджено основні фактори, які впливають на величину фонду оплати праці. Розглянуто концептуальні підходи щодо її прогнозування та регулювання. Проаналізовано формування динаміки та структури фонду оплати праці. Розроблено методичні підходи щодо прогнозування обсягу фонду оплати праці й алгоритм його розрахунку на базі вивчення видів економічної діяльності, категорій працівників і рівня розвитку регіонів. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм державного регулювання фонду оплати праці. Визначено основні напрями його удосконалення з урахуванням особливостей перехідної економіки. Наведено рекомендації щодо збільшення обсягів фонду оплати праці, розмірів заробітної плати та оптимізації чисельності й структури працівників. Основні результати наукового дослідження використано в процесі розробки заходів щодо реформування системи оплати праці та реалізації Стратегії подолання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245-230.38 +
Шифр НБУВ: РА336346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дмитренко М.Й. 
Ділове спілкування як феномен соціальної дійсності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.Й. Дмитренко ; Харк. ун-т повітр. сил. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання соціально-філософского аналізу ділового спілкування як відносно самостійного явища громадського життя. Значну увагу приділено зівставленню спілкування та ділового спілкування у контексті категорій загального й особливого, що дозволяє виявити якісні характеристики й особливості функціональної спрямованості ділового спілкування. Представлено ділове спілкування у своїй якісній визначеності. Виявлено характерні риси, що дозволяють інтерпретувати його як факт історичних змін соціальної дійсності, культурних і цивілізаційних перетворень, які відбуваються у суспільстві, як модифікацію спілкування й одиницю видового різноманіття у системі соціальної взаємодії. Розглянуто аспект ділового спілкування як феномену соціальної дійсності та його системотвірні детермінанти, серед яких визначено морально-етичну імперативність, знаково-символічне поле та координати динаміки (конфлікт, співробітництво).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю953.41 + Ю704.8 +
Шифр НБУВ: РА341392

Рубрики:

      
16.

Дмитренко В.С. 
Технологія завадостійкого кодування для систем автоматизованого управління мобільними об'єктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.С. Дмитренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи побудови технології завадостійкого кодування для інформаційних каналів АСУ мобільними об'єктами, створену на базі поєднаного застосування запропонованих повних класів шумоподібних ДЧ-сигналів і ортогональних кодів псевдовипадкової перебудови робочої частоти - ППРЧ-кодів, що дозволяє суттєво підвищити завадозахищеність інформаційних каналів АСУ мобільними об'єктами. Побудовано регулярні методи синтезу нових класів оптимальних, композиційних і великих систем ДЧ-сигналів, що базуються на урахуванні алгебричної та мультиплікативної структури простих і розширених полів Галуа. Обгрунтовано фізичні принципи побудови структурної схеми інформаційного каналу управління (ІКУ), що реалізує запропоновану технологію передавання команд управління: TDM - CDMA - FFH - часове розділення каналів у межах кожного ІКУ, кодове ущільнення сигналів різних ІКУ, швидкі стрибки робочої частоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-017 +
Шифр НБУВ: РА346557

Рубрики:

      
17.

Дмитренко М.К. 
Українська фольклористика другої половини ХІХ століття: методологічний дискурс: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.07 / М.К. Дмитренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Вивчено формування та розвиток академічних наукових шкіл у фольклористиці (міфологічної, культурно-історичної, психологічної), діяльність видатних вчених. Висвітлено становлення вітчизняної моделі міфологічної школи у загальноєвропейському та слов'янському контекстах. Оцінено наукову спадщину українських вчених як самодостатню й оригінальну. М.Дмитренко розкрив чимало маловідомих сторінок діяльності вчених, а саме: М.Костомарова, П.Куліша. О.Потебні, О.Котляревського, М.Драгоманова. М.Сумцова, І.Франка. По-новому розглянуто діяльність представників культурно-історичної школи, період переходу української фольклористики від романтизму до позитивізму (М.Максимовича, І.Срезневського, П.Лукашевича, "Руської трійці", Й.Бодянського, П.Куліша), внесок учених у розробку проблем національного й інтернаціонального у фольклорі, своєрідність втілення на науковому полі теорії запозичення (міграції сюжетів), теорії самозародження. До аналізу залучено чисельні фольклористичні, етнологічні праці, епістолярій, оцінки українських і зарубіжних учених, архівні матеріали. Показано основоположну роль О.Потебні у формуванні психологічної школи. Проаналізовано фольклористичну концепцію вченого, його ставлення до міфологів, ідей культурно-історичної, антропологічної шкіл. Розглянуто вчення О.Потебні про психологію народної творчості, особливості культурного обміну між народами, слова та художній образ, про символ і дослідження фольклорної символіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(45УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА345617

      
Категорія: Будівництво   
18.

Дмитренко А.Ю. 
Принципи функціонально-планувальної організації малих сільських поселень (на прикладі Північно-Східного регіону України): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / А.Ю. Дмитренко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання перспективної функціональної спеціалізації та принципи планування організації малих сільських поселень за сучасних соціально-економічних та демографічних умов. Запропоновано їх функціональну спеціалізацію, що сприяє стабілізації населення та розроблено концепцію перспективної організації сільської поселенської мережі. Визначено принципи вдосконалення функціонально-планувальної структури малих сільських поселень. Описано планувальні прийоми щодо поселень з розвинутим рекреаційним сектором та фермерських господарств, визначено основні етапи реалізації таких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н850.3 +
Шифр НБУВ: РА343413

Рубрики:

      
19.

Дмитренко С.С. 
Аутолейкоцитарна перфузія кінцівок з медикаментозним насиченням в комплексі хірургічного лікування хворих на діабетичну стопу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Дмитренко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність аутолейкоцитарну перфузію ліків за умов комплексного хірургічного лікування пацієнтів з синдромом діабетичної стопи (СДС). Визначено низьку обізнаність хворих на цукровий діабет (ЦД) щодо цієї патології, а також вплив на формування СДС взаємообтяжуючих показників ризику, а саме: наявності гіпертензії, ожиріння, ретинопатії та протеїнурії на тлі не компенсованого ЦД - гіперглікемії. Показано, що СДС супроводжується значними гемодинамічними змінами та зростанням показників ендогенної інтоксикації. Установлено, що СДС поглиблює ендогенну інтоксикацію та взаємообтяжує ЦД, призводить до значних гемодинамічних порушень, виявлених доплерометричними дослідженнями. З'ясовано, що використання у комплексі лікування СДС аутолейкоцитарної перфузії ліків сприяє покращенню загального стану пацієнта, прискоренню компенсації ЦД, зменшенню рівня ендогенної інтоксикації. Відзначено, що аутолейкоцитарна перфузія ліків дозволяє скоротити тривалість лікування, здійснює клінічний ефект і може бути рекомендована для міждисциплінарного застосування. Визначено, що дана стратегія дозволила скоротити кількість ампутацій у 1,4 разів. Зроблено висновок, що для підвищення ефективності комплексного лікування й усунення ендогенної інтоксикації у пацієнтів з СДС у процесі лікування необхідно використовувати даларгін, який здійснює анаболічний ефект і моделює опіатергічні процеси протеосинтезу у пацієнтів з СДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА341950

Рубрики:

      
20.

Дмитренко І.В. 
Молекулярно-генетичні порушення, асоційовані з гострими лейкеміями у дітей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / І.В. Дмитренко ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено порушення каріотипу, експресію химерних генів, клональних перебудов генів Ig, а також порушення в мікросателітній дезоксірибонуклеїновій кислоті у співставленні з показниками перебігу гострих лейкемій у дітей. Відзначено, що наявність клітин зі спорідненими клонами прогностично несприятлива ознака для перебігу гострих лейкемій, хворі з полімеразною ланцюговою позитивною реакцією щодо генів AML1/ETO та TEL/AML1 краще відповідають на терапію. Виявлено, що клональні перебудови генів імуноглобулінів, а також порушення в мікросателітних локусах D9S171 та D12S98 є молекулярними маркерами пухлинного клону у дітей, хворих на гострі лімфобластні лейкемії. На основі оцінки мінімальної резидуальної хвороби, заснованої на скринінгу химерних транскриптів та клональних порушень генів імуноглобулінів виділено хворих з вищим ризиком розвитку раннього рецидиву гострих лейкемій. Наведено генетичні критерії прогнозування перебігу захворювання. Розроблено оптимальну схему досліджень генетичних порушень у дітей з гострими лейкеміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022-2 + Р733.411.022-2
Шифр НБУВ: РА342413

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського