Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОМАНОВ$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Домановський А.М. 
Державний контроль та регулювання торгівлі у Візантії IV - IX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Домановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основне завдання візантійського уряду в плані регулювання зовнішньої торгівлі - бажання вигідно отримувати високоліквідні східні товари, причому не здійснювалося жодних спроб державної організації посередницької зовнішньої торгівлі з метою отримання комерційного прибутку. Зазначено, що відсутність у імперському адміністративному апараті спеціальних відомств, діяльність яких була б спрямована на забезпечення контролю та регулювання торгівлі - наслідок перманентного превалювання політики над економікою. Окремі "спеціалізовані" чиновники (відомство епарха міста Константинополя, коммеркіарії, авідики тощо) були рідкістю, а сфера їх діяльності торкалася переважно важливої у політичному плані зовнішньої торгівлі. Відзначено, що важливим засобом регулювання внутрішньої торгівлі була податкова система: податкові реформи Анастасія І (491 - 518 рр.) в 498 р. та Константина V (741 - 775 рр.) в 767 р. мали на меті запустити або інтенсифікувати функціонування ринкових механізмів. У цілому, особливості, принципи, завдання державного регулювання торгівлі у Візантії були викликані специфічними характеристиками комерційного обміну будь-яких докапіталістичних суспільств, в яких торгівля переважно обслуговувала споживчі функції. Втручання з боку держави лише посилювало ці особливості й запобігало появі в усталеній економічній системі ранньосередньовічної Візантії можливостей для розширеного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-2 +
Шифр НБУВ: РА349772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Доманов Є.О. 
Індуктивно-резонансний перенос енергії в мембранних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Є.О. Доманов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено індуктивно-резонансний перенос енергії (ІРПЕ) в модельних ліпідних та білково-ліпідних мембранах, розглянуто питання розвитку і застосування ІРПЕ як кількісного методу досліджень. Проаналізовано систему моделей ІРПЕ для опису найбільш важливих ситуацій в біофізичних дослідженнях мембран. Висвітлено вплив орієнтаційних ефектів на ефективність переносу енергії в мембранах. Розроблено методологію вимірювання і аналізу багатовимірних масивів даних ІРПЕ в мембранах, що забезпечує отримання найбільш повної і статистично достовірної структурної інформації за даними стаціонарної флуоресцентної спектроскопії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.7 +
Шифр НБУВ: РА336151

Рубрики:

      
4.

Доманова І.Ю. 
Інститут добровільного представництва в цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Ю. Доманова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Наведено теоретичне визначення поняття та конститутивних ознак представництва, формулювання узагальнених законодавчих засад цивільно-правового регулювання добровільного представництва. Розкрито суть поняття, правової природи й елементів добровільного представництва, його особливостей у порівнянні з законним представництвом. Досліджено реальний стан законодавства та формулювання пропозицій, спрямованих на усунення суперечностей, що мають місце щодо добровільного представництва як способу здіснення цивільних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА351284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ганніченко 
Формування комунікативної компетенції майбутніх економістів засобами дидактичної гри у процесі мовної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Тетяна Анатоліївна Ганніченко ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА365838

Рубрики:

      
6.

Доманова Г.С. 
Чернігівський магістрат: статус, структура та основні напрями діяльності (друга половина XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.С. Доманова ; Чернігів. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено всебічне дослідження історії Чернігівського магістрату - органу міського самоврядування, що виник в результаті надання місту магдебурзького права. Визначено структуру міського уряду на чолі з війтом, принципи обрання міських урядовців, формування канцелярії та допоміжного персоналу. Окреслено території, які перебували під юрисдикцією Чернігівського магістрату. Охарактеризовано кількісний склад і соціально-економічне становище чернігівського міщанства. Проаналізовано основні напрями діяльності магістрату, його взаємини з урядовими установами Гетьманщини та Російської держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН-2Ч)4-5 +
Шифр НБУВ: РА349889

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського