Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Денисенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Денисенко В. А. 
Духовна освіта в Україні X - XVIII ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. А. Денисенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 31 с. — укp.

Проаналізовано архівні документи, вітчизняну та зарубіжну історіографію, мемуари та матеріали періодичних видань. Вперше комплексно досліджено історію духовної освіти в Україні протягом майже тисячоліття. Розкрито динаміку розвитку освітнього процесу, соціальні передумови виникнення релігійної мережі освітніх закладів, показано роль духовної освіти у формуванні культурного простору тогочасного суспільства. Проаналізовано вплив богословської та теологічної спадщини, книжкової культури на розвиток духовної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 + Э370.9(4УКР)-67
Шифр НБУВ: РА382196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Денисенко В.Г. 
Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Г. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності розповсюдження фазових сингулярностей на прикладах їх локальної самотрансформації в локальні крайові дислокації зі зміною знаку топологічного заряду. Дані результати одержано для випадків проходження оптичного вихору через циліндричну лінзу, та для випадку трансформації диполя оптичних вихорів у кільцеву крайову дислокацію. Розглянуто можливість подвійної знакозміни знаку оптичного вихору, що залежить від параметрів пучка. Розроблено нову методику для визначення величини та знаку топологічного заряду оптичного вихору, що базується на використанні циліндричної лінзи та особливостях хвильового фронту після неї. Досліджено вид та характер розподілу орбітального кутового моменту складних комбінованих пучків, таких як диполі та квадруполі оптичного вихору. За допомогою комп'ютерного моделювання встановлено зміну розподілів інтенсивності, фази, розподіл орбітального кутового моменту та хвильові поверхні комбінованих пучків у разі топологічних реакцій - анігіляціях диполів та квадруполів ОВ та у випадку проходження диполя через кільцеву крайову дислокацію. Запропоновано нову методику непрямого вимірювання параметрів Стокса, що дозволила одержати числові характеристики еліптично поляризованого поля та дослідити тонку структуру такого поля - С-точки, L-контури, розподіли азимуту поляризації та еліптичність. Експериментально підтверджено виконання знакового принципу для технологічного індексу С-точок та петлевого закону, сформульованих у роботах І.Фройнда, на основі виміряних характеристик побудовано сітку топологічних особливостей векторного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА330977

Рубрики:

      
3.

Денисенко В.А. 
Підготовка майбутнього вчителя-філолога до проведення експедиційної роботи з учнями загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.А. Денисенко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Визначено суть, компоненти та рівні готовності студентів-філологів вищого педагогічного навчального закладу до пошуково-експедиційної роботи з учнями загальноосвітньої школи, розкрито зміст і завдання експедиційної народознавчої роботи та розроблено програму експедиційних досліджень. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель підготовки майбутнього вчителя-філолога до проведення такої роботи з учнями, визначено педагогічні умови, які підвищують ефективність цього складного особистісного утворення. Запропоновано підготовку студентів-філологів до проведення експедиційної роботи з учнями здійснювати у процесі аудиторної та позааудиторної народознавчої діяльності, різних видів експедицій (фольклорної, діалектологічної, етнографічної, етнопедагогічної) та педагогічної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.п/р + Ч489.518.5 +
Шифр НБУВ: РА324418

Рубрики:

      
4.

Денисенко В.А. 
Теоретичні основи моделювання і аналізу дискретно-безперервних систем із структурою, що управляється: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.А. Денисенко ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теорії дискретно-безперервних мереж і створення на її основі математичних моделей, що адекватно описують динаміку систем, що складаються з взаємодіючих безперервних компонентів (апаратів, агрегатів, пристроїв) і дискретних (логічних пристроїв, мікроконтролерів). Розвинені теоретичні основи дискретно-безперервних систем з керованою структурою, що включають визначення узагальнених векторів входу, стану і виходу, узагальнених операторів переходу і виходу системи в дискретно-безперервному просторі станів об'єкта керування з керованою структурою (ОКзКС)і системи загалом, досліджені деякі її властивості і рішення прикладних задач оптимізації. Розроблені прогресивна технологія і графічне програмне середовище для моделювання і дослідження ОКзКС спільно з безперервними і логічними підсистемами керування, захисту, блокування і сигналізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.6-01с11 + З810.2

Рубрики:

      
5.

Денисенко В.С. 
Умови стійкості руху нелінійних механічних систем, які встановлені на основі локально-лінійних апроксимацій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / В.С. Денисенко ; Нац. акад. наук України, Ін-т механіки ім. С.П. Тимошенка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Одержано достатні умови асимтотичної й експоненціальної стійкості нульового стану рівноваги локально-лінійних неперервних, дискретних і імпульсних систем. Встановлено умови робастної стійкості лінійних систем з імпульсною дією у вигляді деяких обмежень на параметри досліджуваної системи. Зазначено, що значна частина одержаних результатів зводить задачу стійкості нульового розв'язку локально-лінійних систем до питання сумісності деякої системи лінійних матричних нерівностей в класі додатно визначених матриць. Досліджено стійкість стаціонарних рухів деяких механічних систем і наведено розв'язок задачі математичної біології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-7,022 +
Шифр НБУВ: РА369402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Денисенко В.В. 
Формування ціннісних орієнтацій майбутніх учителів початкових класів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Денисенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійно-педагогічних ціннісних орієнтацій майбутніх учителів початкових класів. Висвітлено історико-методологічні аспекти цієї проблеми, проаналізовано її сучасний стан, розкрито суть понять "аксіологія", "цінності", "професійно-педагогічні ціннісні орієнтації", "навчальні ціннісні орієнтації", "педагогічна технологія". Визначено основні критерії, умови, зміст, методи формування професійно-педагогічних ціннісних орієнтацій. Обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічну технологію такого формування у майбутніх вчителів початкових класів. Розкрито мету, завдання, основні етапи впровадження зазначеної технології у навчально-виховний процес вищого навчального закладу. Установлено, що участь студентів в усіх етапах технології сприяє зростанню рівня сформованості їх професійно-педагогічних ціннісних орієнтацій. На підставі кількісних і якісних результатів експериментальної роботи показано ефективність впровадження розробленої педагогічної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 +
Шифр НБУВ: РА340514

Рубрики:

      
7.

Денисенко В. І. 
Формування та функціонування в Україні політичного режиму Віктора Януковича (2010–2014 рр.) / В. І. Денисенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є політична система України протягом 1990 – 2014 рр. Предмет дослідження – особливості формування та функціонування режиму особистої влади В. Януковича. Мета дослідження: детальний аналіз обставин та причин виникнення, структури, механізмів влади та внутрішніх суперечностей режиму четвертого Президента України. Результати дослідження: у дисертації на основі аналізу комплексу документальних та наративних джерел досліджено формування та функціонування режиму особистої влади Віктора Януковича в контексті історичних реалій 1990-х – початку 2010-х рр. Для розкриття проблеми залучено низку соціальних та політичних теорій. Автор доводить, що становлення режиму особистої влади Віктора Януковича було складовою частиною ширшого процесу формування та посилення донецького клану на основі регіональних еліт Донецької та Луганської областей. Останній виступав як виразник політичних інтересів цієї неформальної групи на посадах голови обласної державної адміністрації та премʼєр-міністра. Після перемоги на президентських виборах 2010 р. В. Янукович розпочав активну діяльність зі збільшення власних повноважень та можливостей впливати на систему державного управління. Кроками до захоплення всієї повноти влади стали формування «коаліції тушок» за допомогою депутатів-перебіжчиків та фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина та комуністів; відновлення дії Конституції 1996 р. за допомогою Конституційного Суду; приборкання опозиційних сил: прихильників Тимошенко, Податкового майдану, праворадикальних організацій та інших осередків спротиву за допомогою репресій та підкупу. Загалом на кінець 2011 р. Україна вже перебувала в цілком іншій політичній реальності, аніж на момент перемоги В. Януковича. Сукупність змін протягом 2010-2011 рр. Дає підстави говорити про державний переворот. Очільник донецького клану зосередив у власних руках величезні формальні та неформальні важелі впливу, фактично знищивши демократичні запобіжники встановлення авторитарного режиму. Основу режиму Віктора Януковича становила «Сім'я» – група близьких людей навколо його старшого сина О. Януковича. Говорити про її оформлення можна станом на 2012 рік, коли відбувалася низка ключових перестановок в уряді та стрімке зростання бізнес-структур Януковича-молодшого. Крах режиму Януковича був опосередковано пов'язаний з міжнародною політикою. Але головною причиною падіння створеної ним вертикалі були її глибокі внутрішні суперечності. Примітивна внутрішня та зовнішня політика спричинила гостру політичну кризу, задля вирішення якої потрібно було вийти за межі сповідуваних донецьким кланом підходів неформальних домовленостей, адміністративного ресурсу та корупції. Однак сам Янукович не був здатним на такі радикальні кроки. Цілком закономірно, його режим занепав під тиском ним же створених суперечностей під час Революції Гідності. Сфера використання: створення узагальнюючих праць з історії України другої половини ХХ – початку ХХІ ст., для укладання історичних, політичних енциклопедій, довідників, а також для розробки навчальних курсів, освітніх програм, підручників для загальноосвітніх закладів і закладів вищої освіти.^UThe object of research is the political system of Ukraine during 1990 - 2014. The subject of research - the peculiarities of the formation and functioning of the regime of personal power of Viktor Yanukovych. The purpose of the study: a detailed analysis of the circumstances and causes, structure, mechanisms of power and internal contradictions of the regime of the fourth President of Ukraine. Results of the research: The dissertation presents a complex analysis of factual and narrative sources,highlighting the formation and functioning of individual power regime of Victor Yanukovich government in the context of historic realities of 1990s – early 2010s.The research is based on a number of social and political theories.The author proves the fact, that the establishment of the regime of individualpower of Victor Yanukovych was an integral part of a wider trend, the formation and strengthening of the Donetsk clan comprising regional elites of Donetsk and Luhansk oblasts. He was to air the “voice” of political interests of this informal group when holding the post of the Head of Regional State Administration and Vice PrimeMinister. After winning the presidential elections in 2010, Victor Yanukovych took active steps to extend his individual responsibilities and rights to influence the systemof state administration. The steps towards his seizing ultimate power included forming a “titushki coalition” with the help of “turncoat” deputies and deputy factions of Party of Regions, Lytvyn's Block and Communists; resuming the legal power of Constitution of 1996 with the help of Constitutional Court; curbing oppositional powers through repressions and bribery, including Tymoshenko associates, Tax Maidan, right-wing radical organizations and other resistance organisations. Generally, by the end of 2011 Ukraine had been witnessing alternative political reality, different from the one relevant at the moment of V. Yanukovych presidential election victory. When takentogether, all the political changes occurring 2010-2011 indicate the coup. The head of the Donetsk Clan had single-handedly consolidated huge formal and informal power leverages, having in fact eliminated all democratic “fuses” to prevent the establishment of authoritarian regime. The backbone of Viktor Yanukovych's regime was “The Family” – a group of associates of his elder son, O. Yanikovych. Its formalization became clearly visible in 2012, when a number of key government administration posts were reshuffled, followed by rapid expansion of junior Yanukovych businesses. The collapse of Yanukovych regime was indirectly ignited by internationalpolitics. Still, the main reason of the abrupt downfall of the elaborately created authority vertical were its inner inconsistencies. Primitive internal and external policyhad led to acute political crisis. Its resolution demanded going beyond the practices, “preached” by the Donetsk Clan, those being informal agreements, administrativepressure and corruption. However, Yanukovych himself was hardly capable of taking such radical steps. Quite predictable was the fact, that his regime fell under pressureof the controversies and conflicts he himself created during the Revolution of Honour. Scope: creation of generalizing works on the history of Ukraine of the second half of the XX - beginning of the XXI century, for compiling historical, political encyclopedias, reference books, as well as for developing training courses, educational programs, textbooks for secondary and higher education institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського