Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=Дрозд О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Дрозд О.М. 
Агроперетворені грунти солонцевих комплексів сухого Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.М. Дрозд ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання напряму еволюції досліджуваних грунтів і тривалості післядії меліоративної плантажної оранки та встановлено, що закономірності змін грунтових процесів у плантажованих і неплантажованих солонцевих грунтах Сухого Степу України проявляються у розсоленні та розсолонцюванні, а у плантажованих грунтах ще й у покращанні агрофізичних властивостей. Зазначено, що одноразове проведення меліоративної плантажної оранки забезпечує позитивну післядію на властивості грунтів і урожайність сільськогосподарських культур протягом 50-ти років. Доведено, що результатом довготривалої післядії меліоративної плантажної оранки є утворення високопродуктивних, екологічно стійких агроперетворених грунтів, що не мають аналогів у природі за своїми морфологічними, агрофізичними та фізико-хімічними властивостями. Створено математичну модель продуктивності сільськогосподарських культур на плантажованих грунтах, що дозволило виявити три етапи еволюції цих грунтів, які відрізняються за грунтовими показниками та врожайністю культур. Виявлено, що одержана модель дає можливість прогнозувати врожайність сільськогосподарських культур і визначити динаміку впливу окремих показників. Удосконалено систему оцінки придатності грунтів для проведення меліоративної плантажної оранки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.234-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дрозд О.Ю. 
Адміністративна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Ю. Дрозд ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито ознаки самовільного зайняття земельної ділянки як адміністративного проступку, проаналізовано його юридичний склад. Визначено основні стадії адміністративного провадження у справах щодо самовільного зайняття земельної ділянки, проаналізовано діяльність уповноважених суб'єктів на кожній з даних стадій. Досліджено практику застосування адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дрозд О.В. 
Дуплекс-сонографічні критерії у визначенні показів та виборі методів хірургічного лікування хронічної венозної недостатності, ускладненої гострим тромбофлебітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Дрозд ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вибору тактики та об'єму оперативного лікування хронічної венозної недостатності, ускладненої гострим тромбофлебітом на основі ультразвукового дуплексного ангіосканування. Сформульовано наступні принципи хірургічного лікування даної патології. При гострому тромбофлебіті на фоні варикозної хвороби та рецидиву варикозної хвороби усувається сам процес гострого тромбофлебіту і причини виникнення варикозної хвороби та рецидиву варикозної хвороби. При гострому тромбофлебіті на фоні післятромбофлебітної хвороби усувається гострий тромбофлебіт та покращується венозний відплив крові з кінцівки; при неможливості покращити на даний момент венозний відплив - усувається гострий тромбофлебіт, не погіршуючи існуючий компенсаторний кровообіг. Обстеження і хірургічне лікування хворих проводилось в ургентному порядку. Обсяг оперативного лікування залежав від виявлених ультразвуковим дуплексним ангіоскануванням топографо-функціональних патологічних змін у венозному руслі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052

Рубрики:

      
4.

Дрозд О.О. 
Порівняльна оцінка ефективності різних методів токолітичної терапії при передчасних пологах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Дрозд ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Наведено клініко-статистичний аналіз передчасних пологів та визначено їх частоту, яка складала за досліджений період 7,7 %. Встановлено, що ніфедипіну, на відміну від сірчанокислої магнезії та гініпралу, притаманна більш виражена пригнічуюча дія на гладеньком'язові смужки міометрія. Проаналізовано зворотнопропорційну залежність токолітичної ефективності сірчанокислої магнезії та гініпралу відносно ступеня виразності загрози передчасних пологів. Відзначено, що дані допплерометричного дослідження кровотоку в матково-плацентарно-плодовому комплексі вказують на покращення кровообігу під впливом ніфедипіну, на відміну від сірчанокислої магнезії та гініпралу. Розроблено диференційований підхід до токолітичної терапії під час передчасних пологів у вагітних з наявністю екстрагенітальної патології та акушерських ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА342352

Рубрики:

      
5.

Дрозд О.М. 
Продуктивність нових сортів льону-довгунця і льону олійного залежно від способів сівби та системи удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Дрозд ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати лабораторних, польових і виробничих дослідів, вивчено закономірності росту та розвитку рослин льону-довгунця та льону олійного, формування врожаю насіння, соломи й волокна та зміни фізико-механічних властивостей і прядивної здатності чесаного волокна за різних способів сівби та системи удобрення. Установлено залежність формування врожаю соломи, насіння та волокна від погодних умов вегетаційного періоду льону. Надано економічну оцінку елементам технології вирощування. За результатами досліджень розроблено та рекомендовано виробництву проект технології вирощування льону-довгунця та льону олійного, що забезпечить формування максимальної насіннєвої та волокнистої продукції з їх високою якістю за умов Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4 + П214.19-4 +
Шифр НБУВ: РА339926

Рубрики:

      
6.

Дрозд О.В. 
Теоретичні основи, методи та засоби функціонального діагностування вузлів обчислювальних пристроїв з використанням природної надмірності при виконанні приблизних обчислень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / О.В. Дрозд ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Одержано оцінки, які свідчать про суттєве зниження достовірності контролю результатів для сучасних методів функціонального діагностування (ФД) сучасних обчислювальних пристроїв (ОП), що демонструють нову властивість відбраковувати достовірні результати приблизних обчислень. Запропоновано пороговий та імовірнісний підходи для підвищення достовірності контролю результатів. Сформульовано концепцію використання природних ресурсів контролю (ПРК). Виділено клас скорочених арифметичних операцій та розроблено поширений на них узагальнений метод контролю за модулем з підвищенням достовірності контролю результатів. Запропоновано методи ФД, що використовують ПРК з метою спрощення засобів контролю та підвищення його достовірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З97-07 +
Шифр НБУВ: РА326368

Рубрики:

      
7.

Франкевич П. Л. 
Адміністративно-правові засади адміністрування податків в умовах децентралізації: досвід Польщі та можливості його використання в Україні / П. Л. Франкевич. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації на основі аналізу теоретичних джерел, законодавчих актів України та Польщі, а також практики реалізації їх положень наведено узагальнення та вирішення нової проблематики – визначення адміністративно-правових засад адміністрування податків в умовах децентралізації, висвітлено кращі практики Польщі у цій сфері та запропоновано можливості їх застосування в Україні.Визначається поняття та особливості адміністрування податків в Україні. Досліджується проблема адміністрування податків в Україні в контексті децентралізації. Надається характеристика правовим засадам адміністрування податків в умовах децентралізації в Україні. Визначаються та характеризуються принципи адміністрування податків в Україні за умов децентралізації. Здійснюється історико-правовий аналіз децентралізаційних процесів в Польщі. Визначається специфіка децентралізаційної політики Польщі. Окреслюються особливості роботи механізму адміністрування податків в контексті децентралізації в Польщі. Встановлюються перспективи розвитку національного механізму адміністрування податків за умов децентралізації. Визначаються можливі шляхи використання польського досвіду при удосконаленні адміністрування податків за умов децентралізації в Україні.^UThe author of the dissertation on the basis of the analysis of theoretical sources, legislative acts of Ukraine and Poland, as well as practices of implementation of their provisions, has provided a generalization and solution of the new problem – administrative and legal principles of taxes administration in terms of decentralization have been defined, the best practices of Poland in this area have been highlighted and the possibilities of its application in Ukraine have been offered.The concept and specific features of taxes administration in Ukraine have been defined. The problem of taxes administration in Ukraine in terms of decentralization has been researched. The author has provided characteristics of legal principles of taxes administration in Ukraine in terms of decentralization. The principles of taxes administration in Ukraine in terms of decentralization have been defined and characterized. Historical and legal analysis of the genesis of decentralization processes in Poland has been carried out. The specifics of Poland's decentralization policy have been determined. Specific features of taxes administration mechanism's operation in terms of decentralization in Poland have been outlined. The perspectives for developing the national taxes administration mechanism under thedecentralization have been established. Possible ways of using Polish experience while improving taxes administration in terms of decentralization in Ukraine have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Антонюк В. В. 
Енергоорієнтовані моделі контролепридатності та методи моніторингу FPGA компонентів в системах критичного застосування / В. В. Антонюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення контролепридатності компонентів систем критичного застосування, що управляють об'єктами підвищеного ризику в енергетиці, на транспорті та інших галузях. Контролепридатність є необхідною умовою перетворення відмовостійких рішень у відмовонебезпечні, що є важливим для критичних застосувань. Проблема прихованих несправностей свідчить про необхідність розвивати контролепридатність схем за межі її логічної форми. Пропонуються енергоорієнтовані моделі контролепридатності схем FPGA проектів, що визначають для них нижню та верхню межу можливих значень розсіяної або споживаної потужності та відповідні області неможливих значень, що свідчать про несправності. На основі цих моделей розроблено та досліджено методи моніторингу схем FPGA компонентів систем критичного застосування для виявлення прихованих несправностей в ланцюгах загальних сигналів та коротких замикань за суттєвою зміною розсіяної та споживаної потужності, що оцінюються за показниками температури та струму споживання.^UThe thesis is devoted to the issues of increasing the checkability of the components of the safety-related systems that manages of high-risk objects in the energy, transport and other industries. Checkability is a prerequisite for converting fault-tolerant solutions to fail-safe ones, which is important for critical applications. The problem of hidden faults indicates the need to develop checkability of the circuits beyond the limits of its logical form. Power-oriented models of the checkability of FPGA projects, defining for them the lower and upper limits of the possible values of dissipated or consumed power and the corresponding areas of impossible values, indicating a fault, are proposed. Based on these models, methods for monitoring the FPGA components of safety-related systems for identifying hidden faults in the chains of common signal and short circuits by a significant change in dissipated and consumed power, which are estimated by temperature and current consumption, have been developed and investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Наджафлі Е. М. 
Адміністративно-правові принципи адвокатської діяльності в Україні / Е. М. Наджафлі. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню принципів здійснення адвокатської діяльності в Україні. Останню запропоновано визначати у двох розуміннях – широкому та вузькому: в першому значенні вона включає зовнішньо- і внутрішньоорганізаційну діяльність, а в другому − пов'язана із легальним визначенням даної категорії та стосується надання правової допомоги. Аналіз теоретичних положень сутності правових принципів і принципів права дав змогу сформулювати ознаки та дефініцію поняття «принципи здійснення адвокатської діяльності», визначити їх форми, джерела. Шляхом їх систематизації було виокремлено загальні, міжгалузеві та організаційно-функціональні принципи здійснення адвокатської діяльності, надано їм характеристику та з'ясовано зміст.Міжнародні стандарти здійснення адвокатської діяльності досліджено на прикладі функціонування інституту адвокатури Бельгії, Великої Британії, Греції, Іспанії, Італії, Сполучених Штатів Америки, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії.Запропоновано окремі шляхи вдосконалення адміністративного законодавства, що визначає основні засади адвокатської діяльності в Україні.^UThe dissertation is devoted to the comprehensive study of the principles of lawyer activity in Ukraine. The latter is proposed to be defined in two senses broadly and narrowly: in the first meaning it includes external and internal organizational activity, and in the second it is connected with the legal definition of this category and concerns the provision of legal aid. The analysis of the theoretical positions of the essence of legal principles and principles of law has allowed to formulate signs and definitions of the concept of "principles of lawyer activity", to determine their forms, sources and to organize their systematization. On the basis of which the general, interdisciplinary and organizational-functional principles of advocacy were allocated, their characteristics were given and the content was clarified. International standards for advocacy have been investigated on the basis of the functioning of the Bar Association, Belgium, Great Britain, Greece, Spain, Italy, the United States, France, Switzerland, Sweden and Japan.On the basis of which some ways of perfection of the administrative legislation, defining the basic principles of advocacy in Ukraine are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кузнєцов М. О. 
Моделі та методи підвищення контролепридатності схем на FPGA та достовірності результатів в цифрових компонентах систем критичного застосування / М. О. Кузнєцов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена питанням покращення цифрових компонентів, спроектованих на FPGA з LUT-орієнтованою архітектурою для систем критичного застосування. Пропонуються моделі та методи підвищення контролепридатності схем цифрових компонентів і достовірності обчислюваних результатів на основі багатоверсійності програмного коду FPGA проектів для запобігання накопиченню прихованих несправностей та їх прояву в нормальному й аварійному режимі, відповідно. Розроблено та досліджено моделі створення версій програмного коду з інвертуванням пам'яті LUT та перестановкою її бітів. Розроблені моделі покращують версійну надмірність рішень та дозволяють вибирати версії для підвищення контролепридатності схем і достовірності результатів при збереженні апаратної реалізації проекту. На основі цих моделей розроблено методи підвищення контролепридатності схем і достовірності результатів для домінуючої константної несправності пам'яті LUT вузлів, несправності замикання адресних входів LUT вузлів та усунення прихованих несправностей їх виявленням та маскуванням відповідно в нормальному та аварійному режимі.^UThe dissertation is devoted to the issues of improvement of digital components designed on FPGA with LUT-oriented architecture for safety-related systems. Models and methods for enhancing the checkability of digital component circuits and the trustworthiness of calculated results are proposed based on the multi-version program code of the FPGA projects to prevent the accumulation of hidden faults and their manifestation in normal and emergency mode, respectively. Models for creating program code versions with inverting LUT memory and rearranging its bits have been developed and investigated. The developed models improve the version redundancy of the solutions and allow to choose the versions to increase the checkability of the circuits and the trustworthiness of the results while maintaining the hardware implementation of the project. On the basis of these models, methods for increasing the checkability of circuits and the trustworthiness of the results for the dominant constant memory failure of LUT units, the fault of closing the address inputs of LUT units and the elimination of hidden faults by their detection and masking respectively in the normal and emergency mode were developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Денисенко А. В. 
Інформаційна технологія візуалізації функціонування складних систем на базі дискретно-безперервних мереж / А. В. Денисенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей, методів і засобів, що забезпечують розширення функціональних можливостей, зменшення матеріальних і часових витрат на дослідження, розробку і експлуатацію систем візуалізації функціонування СТК . Для цього було розроблено нову концептуальну модель організації інтегрування IТВ функціонування СТК. Одержав подальший розвиток метод розробки динамічної аналітичної моделі СТК, який відрізняється від відомих формуванням вектору простору стану СТК на основі композиції та декомпозиції в межах теорії дискретно-безперервних мереж на базі мереж Петрі. Розроблено метод узгодження, що забезпечує створення інтегрованої IТВМ з коректною взаємодією двох середовищ з різною ієрархічною побудовою. Розроблено метод побудови математичної моделі СТК, який характеризується інтегрованим використанням засобів моделювання для створення веб-додатків. Одержала подальшого розвитку математична модель СТК, яка, на відміну від існуючих рішень, додає до функцій середовища DCNET запропоновану функцію зворотного зв'язку з платформою анімації. Результатом розроблених моделей і методів стало розширення функціональних можливостей, зменшення матеріальних і часових витрат на дослідження, розробку і експлуатацію систем візуалізації функціонування СТК в середньому в 10 разів в залежності від супутніх обставин.^UThe thesis is devoted to the development of models, methods and tools that provide the expansion of functional capabilities, reduction of material and time costs for research, development and operation of systems for visualizing the CTS (Complex Technological Systems) functioning. For this purpose, a new conceptual model of the organization of VTI (Visualization Technology Information) integration of CTS functioning was developed. The method of developing a dynamic analytical model of CTS, which differs from the known ones by the formation of the CTS state space vector on the basis of composition and decomposition within discrete-continuous networks,based on Petri nets, was further developed. The method of coordination is developed, which provides the creation of an integrated VTI with the correct interaction of two environments with different hierarchical construction is created. A method for building a mathematical model of STС, which is characterized by the integrated use of modelingtools to create ВЕБ-applications is developed. The mathematical model of CTS, which unlike previously existing solutions, adds to functions of the DCNET environment the offered feedback function with a platform of animation, has received further development. The result of the developed models and methods was functionality expansion, reduction of material and time expenses for research and operation of visualization systems of CTS functioning in 10 times.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дрозд О. О. 
Основи зберігання плодів зерняткових культур з післязбиральною обробкою інгібітором етилену: автореферат дис. ... д. с.-г. н. : 06.01.15 / О. О. Дрозд. — Б.м., 2023 — укp.

Мета досліджень – наукове обґрунтування технологічних аспектів післязбиральної обробки інгібітором етилену плодів яблуні та груші для збереження товарних і споживних властивостей та продовження холодильного зберігання.Об’єкт досліджень – процеси зміни якості яблук і груш за післязбиральної обробки інгібітором етилену під час холодильного зберігання та пост-холодильної експозиції за температури 18…20 °С, залежно від регіону вирощування, рівня інтенсивності саду (підщепа), терміну збирання (ступінь знімальної стиглості), режиму охолодження та концентрації 1-МЦП.Предмет досліджень – холодильне зберігання яблук зимових сортів і груш ранньо- та пізньоосіннього терміну достигання із застосуванням післязбиральної обробки інгібітором етилену 1-МЦП і режиму охолодження.Методи досліджень: загальнонаукові – гіпотеза, аналіз і синтез, індукція та дедукція, абстрагування і конкретизація, системний аналіз й узагальнення; спеціальні – лабораторний (активність синтезу плодами етилену, інтенсивність дихання і тепловиділення, природні втрати, товарні властивості, щільність м’якуша, основне забарвлення шкірки, компоненти хімічного складу, вихід соку), математико-статистичний (зв’язки між показниками і вплив чинників на збереженість – дисперсійний, регресійний, кореляційний аналізи), органолептичний (дегустаційна оцінка), порівняльно-розрахунковий (економічна ефективність зберігання за післязбиральної обробки інгібітором етилену).Наукова новизна одержаних результатів полягає у вирішенні науково-практичної проблеми та виявленні закономірностей збереження товарних і споживних властивостей плодів зерняткових культур залежно від регіону вирощування, типу саду, терміну збирання врожаю, режиму охолодження та післязбиральної обробки інгібітором етилену.– сформовано теоретичні положення та методичну базу досліджень з післязбиральної обробки інгібітором етилену плодів яблуні і груші залежно від регіону вирощування, типу саду (підщепа), терміну збирання (ступінь знімальної стиглості) та режиму охолодження;– встановлено та запропоновано ефективне застосування диференційованих доз інгібітора етилену для збереження товарності і споживних властивостей плодів;– визначено раціональні технологічні параметри та режими післязбирального охолодження яблук для збереження товарних і споживних властивостей продукції;– досліджено вплив 24-годинного затримання післязбирального охолодження плодів груші на фізіологічні процеси, зміну хімічного складу, товарні і споживні властивості продукції під час зберігання та реалізації (пост-холодильна експозиція);– науково обґрунтовано застосування режиму охолодження і доз інгібітора етилену для досягнення високих показників дегустаційної оцінки плодів яблуні та груші після зберігання;– розраховано, науково обґрунтовано та запропоновано індекс інгібування синтезу плодами етилену за обробки яблук і груш диференційованими дозами інгібітора етилену;– обґрунтовано економічну доцільність застосування різних доз інгібітора етилену для післязбиральної обробки плодів зерняткових культур. Розроблена й рекомендована технологічна інструкція зі зберігання яблук пізнього терміну достигання для різних регіонів вирощування з інтенсивного (підщепа М.9) і традиційного (ММ.106) насаджень, різних термінів збирання (початок і повна знімальна стиглість) за післязбиральної обробки інгібітором етилену, а також технологічна інструкція зі зберігання груш пізньоосіннього терміну достигання різних термінів збирання (початок і повна знімальна стиглість) за режиму післязбирального охолодження й обробки інгібітором етилену (виробниче випробування).Удосконалено методику «Визначення етилен-активності плодів».Запропоновано диференційовані дози інгібітора етилену для післязбиральної обробки плодів: органолептичні властивості яблук сорту Ренет Симиренка покращувати обробкою препаратом СмартФрешSM, в. р. п. (д. р. – 1-метилциклопропн, 3,3 %) дозою 0,051 г/м3, випробувати у виробництві післязбиральну обробку груш сорту Яніс дозою 0,034 г/м3 (препарат СмартФреш) за 24-годинної затримки охолодження.^UThe purpose of the research is the scientific substantiation of the technological aspects of post-harvest treatment with an ethylene inhibitor of apple and pear fruits for the preservation of commercial and consumer properties and the continuation of cold storage.The object of research is the processes of changes in the quality of apples and pears after post-harvest treatment with an ethylene inhibitor during cold storage and post-cold exposure at a temperature of 18...20 °C, depending on the growing region, the level of garden intensity (rootstock), the harvesting period (the degree of removal ripeness), cooling regime and 1-MCP concentration.The subject of the research is the cold storage of apples of winter varieties and pears of early and late autumn ripening with the use of post-harvest treatment with the ethylene inhibitor 1-MCP and the cooling regime.Research methods: general scientific - hypothesis, analysis and synthesis, induction and deduction, abstraction and concretization, system analysis and generalization; special - laboratory (activity of ethylene synthesis by fruits, intensity of respiration and heat release, natural losses, marketable properties, pulp density, main skin color, components of the chemical composition, juice yield), mathematical and statistical (relationships between indicators and the influence of factors on preservation - dispersion, regression, correlation analyses), organoleptic (tasting evaluation), comparative-calculation (economic efficiency of storage with post-harvest treatment with an ethylene inhibitor).The scientific novelty of the obtained results lies in the solution of a scientific and practical problem and the identification of patterns of preservation of marketable and consumer properties of the fruits of grain crops depending on the region of cultivation, type of garden, harvesting period, mode of cooling and post-harvest treatment with an ethylene inhibitor.– theoretical provisions and methodological base of research on post-harvest treatment of apple and pear fruits with an ethylene inhibitor were formed, depending on the region of cultivation, type of garden (rootstock), harvesting period (degree of picking ripeness) and cooling mode;– the effective use of differentiated doses of ethylene inhibitor was established and proposed to preserve the marketability and consumption properties of fruits;– rational technological parameters and modes of post-harvest cooling of apples are determined to preserve the marketable and consumer properties of the products;– the impact of 24-hour post-harvest cooling of pear fruits on physiological processes, changes in chemical composition, marketable and consumer properties of products during storage and sale (post-refrigeration exposure) was investigated;– the application of the cooling regime and doses of the ethylene inhibitor to achieve high indicators of the tasting evaluation of apple and pear fruits after storage is scientifically justified;– the index of inhibition of ethylene synthesis by fruits was calculated, scientifically substantiated and proposed for the treatment of apples and pears with differentiated doses of the ethylene inhibitor;– the economic expediency of using different doses of ethylene inhibitor for post-harvest processing of the fruits of grain crops is substantiated.Developed and recommended technological instructions for storing late-ripening apples for different regions of cultivation from intensive (rootstock M.9) and traditional (MM.106) plantings, different harvesting dates (beginning and full picking ripeness) with post-harvest treatment with an ethylene inhibitor, as well as technological instructions for storing late-autumn pears reaching different harvest times (beginning and full picking ripeness) under post-harvest cooling and treatment with an ethylene inhibitor (production test).The methodology "Determination of ethylene activity of fruits" has been improved.Differentiated doses of ethylene inhibitor are proposed for post-harvest processing of fruits: the organoleptic properties of Renet Simyrenko apples can be improved by treatment with SmartFreshSM, v. r.p. (d.r. – 1-methylcyclopropn, 3.3%) at a dose of 0.051 g/m3, to test in production the post-harvest treatment of pears of the Yanis variety at a dose of 0.034 g/m3 (SmartFresh preparation) with a 24-hour cooling delay.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського