Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (286)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ЖУКОВСЬК$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=ЗІНОВІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
2.

Жуковський Я.З. 
Вплив ксенобіотиків на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця у осіб молодого і зрілого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.З. Жуковський ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив умов професійно-шкідливої праці та асоційованих з нею ксенобіотиків (КС) на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено, що гострий інфаркт міокарда (ГІМ) і нестабільна стенокардія (НС) у осіб молодого та зрілого віку виникають переважно внаслідок поєднання чинників професійної шкідливості з іншими загальновідомими факторами ризику ІХС: тютюнопалінням, побутовим і соціальним стресом, гіпертонічною хворобою, спадковою схильністю та цукровим діабетом, зловживанням алкоголю. Виявлено, що ГІМ у осіб, які працюють за професійно-шкідливих умов, частіше протікає з атиповим, помірно вираженим больовим синдромом, супроводжується більш вираженою та тривалою гіперкоагуляцією та пригніченням системи фібринолізу. Встановлено, що чинники професійної шкідливості зумовлюють дисбаланс в імунній системі, який полягає в активації гуморальної ланки імунітету та надмірній продукції циркулюючих імунних комплексів, а також пригнічення Т-клітинного імунітету й активацію кілерного механізму. Експериментально доведено вплив нітрату свинцю на зміни імунокомпетентних клітин крові кісткового мозку, внаслідок яких виникає лізис значної кількості лімфоцитів, частина В-лімфоцитів трансформується у плазматичні клітини, Т-лімфоцити - у цитотоксичні, з'являються моноцити-макрофаги та незрілі форми тромбоцитів. З'ясовано, що під впливом нітрату свинцю у мікроциркуляторному руслі серця виникають реологічні розлади, відбувається порушення мікрогемодинаміки та ураження судинного ендотелію і кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331749

Рубрики:

      
3.

Жуковський В.К. 
Вплив напружено-деформованого стану на термо-пружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.К. Жуковський ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено метод фазомодульованої кореляційної спекл-інтерферометрії, який базується на використанні кореляції фаз спеклів. З використанням цього методу створено прилад, чутливий до деформацій порядку 0,1 мкм. Удосконалено голографічний метод діагностики фізико-механічних властивостей листових матеріалів, який є неруйнівний та дозволяє проводити дослідження за нестаціонарних умов. Оптимізовано комплексний метод визначення компонент тензора піддатливості гексагональних і кубічних монокристалів на підставі даних дослідження полікристалічних структур. Одержано повний набір пружних модулів ряду актуальних матеріалів листової форми з кубічною та гексагональною симетрією кристалів. Розроблено метод прогнозування пружних властивостей матеріалів кубічної симетрії кристалів за заданої текстури. Одержано розподіл залишкових напружень, які виникають у разі прокатки та відпалювання листових матеріалів з використанням рентгенівських методів та методів кореляційної спекл-інтерферометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3 + К62-7 с108-5 +
Шифр НБУВ: РА340906

Рубрики:

      
4.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
5.

Жуковська О.А. 
Інтервальні моделі прийняття колективних рішень в умовах ризику: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.А. Жуковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено та досліджено інтервальні моделі прийняття колективного рішення групи незалежних експертів за умов ризику. Моделі передбачають використання апріорної інформації про частоти помилок, допущених експертами у процесі оцінювання випадкового стану об'єкта. Удосконалено методи множення інтервалів у формі центр-радіус у класичному та розширеному просторах. Проведено порівняння з іншими відомими підходами. На підставі одержаних результатів досліджено формальні умови, що з заданою довірчою ймовірністю гарантують оптимальність колективного рішення та дозволяють оцінювати і порівнювати кваліфікації експертів під час здійснення діагностики випадкових станів об'єктів. Доведено умови існування скінченного об'єму експериментальної вибірки, та з'ясовано, що для довільної ймовірності завжди можна визначити скінченний обсяг експериментальної вибірки до практичного застосування побудованих інтервальних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА346060

Рубрики:

      
6.

Жуковський О.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нейропротекторної терапії легкої черепно-мозкової травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Жуковський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено та оцінено стан процесів гіпоксії, про- та антиоксидантної рівноваги, викликаних потенціалів, рівня нейронспецифічної енолази у динаміці легких черепно-мозкових травм (ЛЧМТ) з урахуванням запропонованого патогенетичного лікування. Установлено позитивний вплив триметазидину на клінічний перебіг, показники когнітивних потенціалів, рівень молочної кислоти, про- та антиоксидантів, нейроспецифічної енолази у крові хворих з ЛЧМТ. Вивчено показники зорових акустично-стовбурових та когнітивних потенціалів у діагностичному комплексі обстежень пацієнтів з ЛЧМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 +
Шифр НБУВ: РА333571

Рубрики:

      
7.

Жуковська В.В. 
Лексико-семантичні та граматичні характеристики англійського дієслова у художньому тексті: лінгвостатистичний аспект (на матеріалі популярних політичних романів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Жуковська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено лінгвостатистичне дослідження системних і функціональних характеристик англійського дієслова у художніх творах жанру популярного політичного роману. Показано, що лексико-семантичні, морфологічні та синтаксичні властивості дієслова взаємодіють у мовленні. Ця взаємодія проявляється у взаємозв'язку лексико-семантичних і морфологічних, лексико-семантичних і синтаксичних, морфологічних і синтаксичних характеристик дієслова. Зазначено, що взаємозалежність частот є одним з проявів цієї взаємодії. Установлено взаємозв'язок між семантикою дієслова та частотою груп його словозмінних форм, семантикою дієслова та типом і частотою моделей його граматичної сполучуваності, частотою груп словозмінних форм дієслова та типом і частотою моделей його граматичної сполучуваності. Доведено, що дієслова й іменники суспільно-політичної семантики мають жанротвірний потенціал і забезпечують реалізацію прагматичної спрямованості творів жанру популярного політичного роману. Установлено залежність між жанром твору, його темою й авторським використанням дієслівної та іменникової лексики певної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш401.171 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА341862

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Жуковський В.М. 
Морально-етичне виховання в американській школі (30-і роки XIX ст. - 90-і роки XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.М. Жуковський ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2004. — 35 с. — укp.

За результатами вивчення оригінальних джерел і літератури визначено та охарактеризовано основні етапи морально-етичного виховання в американській школі: 1830 - 1890 рр. - становлення дослідженого виховання на основі спільних для всіх конфесій християнських моральних цінностей; 1890 - 1940 рр. - здійснення його на основі світської гуманістичної моралі; 1940 - 1970 рр. - тенденція до здійснення морально-етичного виховання в школі на моральних цінностях, інтенсивні пошуки спільного для всіх американців комплексу моральних цінностей. Розкрито зміст, форми, методи, засоби виховання та виховну діяльність учителя на кожному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч33(7СОЕ) +
Шифр НБУВ: РА328606

Рубрики:

      
9.

Жуковський О.І. 
Національні меншини Правобережної України у 20-ті роки ХХ століття: суспільно-політичний та культурний розвиток: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.І. Жуковський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто динаміку чисельності та питомої ваги євреїв, поляків, німців у Правобережній Україні, визначено особливості розселення їх за губерніями. Досліджено процес створення національних адміністративно-територіальних одиниць. Висвітлено основні тенденції, зміст, форми, напрямки національно-державного будівництва на Україні, а також участь євреїв, поляків, німців у національних громадських організаціях і партіях. Наголошено, що політика коренізації та відповідні заходи направлялися не на дійсне відродження національних особливостей всіх національностей, а слугували основним засобом їх радянізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)61-56 +
Шифр НБУВ: РА343360

Рубрики:

      
10.

Жуковський 
Проблема "еnergeiа" у філософському вченні Григогія Палами: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Віктор Васильвич Жуковський ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416.377
Шифр НБУВ: РА365950

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жуковська Г.М. 
Проблема історичної пам'яті у творчості Ліни Костенко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.М. Жуковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і особливості художнього втілення проблеми історичної пам'яті у творчості Л. Костенко на підставі комплексного вивчення її життєвого та творчого шляху. Досліджено еволюцію проблем історичної пам'яті в різних жанрах творчості поетеси, охарактеризовано особливості та закономірності художнього відтворення історичних подій. Вперше розглянуто питання осмислення історичної пам'яті в історичному віршованому романі Л. Костенко "Берестечко". Простежено зв'язок давноминулих подій з сучасністю, майстерність авторки у відтворенні атмосфери доби Хмельниччини, визначено внесок Л. Костенко в демістифікацію легендаризованих національних героїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4Костенко, Л.54
Шифр НБУВ: РА316931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Ярославцева 
Репродуктивна біологія деяких видів родини Lamiaceae lindley: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Анастасія Дмитрівна Ярославцева ; УААН; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16Lam*696
Шифр НБУВ: РА367354

Рубрики:

      
13.

Жуковська Н.З. 
Стратегія розвитку спільного підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.З. Жуковська ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні і методологічні основи організації спільного підприємництва в Україні на підставі оцінки ефективності функціонування та стратегії їх розвитку. Запропоновано методичні підходи до формування стратегії спільного підприємства (СП) на основі узгодженості інтересів вітчизняних і зарубіжних партнерів, розроблено класифікацію СП, визначено найбільш прогресивні форми їх організації в Україні. Основну увагу приділено обгрунтуванню методичних підходів до формування стратегії розвитку СП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)829
Шифр НБУВ: РА308582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Жуковська А.Ю. 
Трансформація національних систем державного регулювання економіки під впливом глобальних чинників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.Ю. Жуковська ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження систем державного регулювання економіки. Визначено чинники та тенденції формування сучасної парадигми даного регулювання під впливом глобальних чинників. Розроблено концептуальну парадигму адаптації національної системи державного регулювання економіки до змін, спричинених впливом глобальних чинників. Здійснено прогнозування соціально-економічних наслідків такої адаптації. Удосконалено інституційне забезпечення національної системи державного регулювання економіки за умов впливу зазначених чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21,01 +
Шифр НБУВ: РА352025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Жуковська Ю.Г. 
Центральні статистичні класифікації України (методичне забезпечення побудови): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / Ю.Г. Жуковська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародний і національний досвід розробки та впровадження центральних статистичних класифікацій видів економічної діяльності та продукції, розглянуто практичні питання удосконалення їх чинних редакцій. Наведено дані про структури центральних міжнародних, європейських і національних класифікацій видів економічної діяльності та продукції: ISIC (Rev. 3.1) та ISIC (Rev. 4), NACE (Rev. 1.1) та NACE (Rev. 2), CPC (Ver. 1.1) та CPC (Ver. 2), CPA (Rev. 1) та CPA (Rev. 2), розглянуто класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) (ДК 009:2005). Запропоновано нову редакцію КВЕД і центральної статистичної класифікації продукції (ЦСКП), удосконалено структуру ЦСКП. Розроблено методичне забезпечення проведення зіставлень видів економічної діяльності під час переходу від КВЕД (ДК 009:2005) до нової редакції КВЕД. Побудовано таблиці відповідності кодів видів діяльності та продукції за запропонованою редакцією КВЕД (4 знаки) та новою структурою ЦСКП (5 знаків) з урахуванням змін європейських класифікацій видів економічної діяльності (NACE Rev. 2) та продукції (CPA Rev. 2). Запропоновано варіант гармонізації класифікацій діяльності ISIC (Rev. 4) - NACE (Rev. 2) - КВЕД (нова редакція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-022.2 +
Шифр НБУВ: РА356485

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Жуковський В. В. 
Математичне та комп'ютерне моделювання масопереносу сольових розчинів в каталітичних та дисперсних середовищах частинок мікропористої структури / В. В. Жуковський. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси тепло- та масопереносу сольових розчинів в каталітичних та дисперсних середовищах частинок мікропористої структури. Метою досліджень є підвищення адекватності існуючих та розробка нових математичних моделей процесів фільтрації сольових розчинів, зокрема, радіонуклідів, в каталітичних та дисперсних середовищах частинок мікропористої структури; розвинення скінченно-різницевих методів для знаходження чисельних розв'язків відповідних нелінійних крайових задач; розв'язання поставлених крайових задач; проведення чисельних експериментів та їх аналіз; побудова оптимального архітектурного рішення для програмного комплексу з використанням паралельних обчислень в хмарному середовищі. Для побудови математичних моделей використано підходи механіки пористого середовища, теорії фільтрації, тепло- та масопереносу як в ґрунтових, так і в каталітичних та дисперсних середовищах частинок мікропористої структури. Для знаходження чисельних розв'язків поставлених крайових задач використовувалися чисельні методи математичної фізики, зокрема монотонна локально-одновимірна та неявна різницеві схеми для рівнянь параболічного типу, що містять першу похідну, метод прогонки з використанням паралельних обчислень. Наукова новизна: вперше побудовано одновимірні математичні моделі міграції забруднених речовин при фільтрації підземних вод у ґрунтовому середовищі за наявності каталітичних частинок мікропористої структури; удосконалено дані математичні моделі з урахуванням неізотермічних умов, нелінійної залежності коефіцієнтів дифузії та фільтрації від концентрації, впливу дифузії у скелеті ґрунту; вперше побудовано нелінійну двовимірну математичну модель міграції радіонуклідів при фільтрації підземних вод до системи горизонтальних фільтрів-вловлювачів у каталітичному пористому середовищі з метою пришвидшення очищення забруднених ґрунтів; дістав подальшого розвитку метод скінченних різниць та метод прогонки за рахунок розпаралелювання алгоритмів, що дозволяють прискорити його швидкодію завдяки більш ефективному використанню обчислювальних ресурсів комп'ютерних систем зі спільною пам'яттю при розв'язуванні відповідних крайових задач тепломасопереносу. Практичне значення: розроблено інтелектуальний інтерфейс у вигляді кросплатформенного комплексу програмного забезпечення NanoSurface, що дозволяє проводити комп'ютерне моделювання масопереносу сольових розчинів при фільтрації підземних вод в каталітичних та дисперсних середовищах частинок мікро- та нанопористої структури на різних операційних системах (Windows, Linux, iOS) та хмарному середовищі Azure. Результати наукових досліджень впроваджено в роботі Рівненської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» для моделювання вертикальної міграції радіонуклідів та ТзОВ «Волиньсапрофос» при покращенні формули поліпшувача ґрунту та добрива. Математичні моделі були використані в роботі Інституту сільського господарства Західного Полісся для дослідження процесу вапнування із використанням шламів, що були отримані після очистки води, яка використовувалась при охолодженні реакторів Рівненської АЕС. Програмний комплекс NanoSurface використовувався управлінням економіки, інфраструктури та інвестиційної діяльності Рівненської районної державної адміністрації для формування ефективних стратегій оцінки ризику та прогнозування міграції різного роду речовин в ґрунтових масивах при розробленні проектів прогнозів економічного і соціального розвитку області на середньо- та довгостроковий період. Науково-методичні розробки та результати дисертаційних досліджень використано у навчальному процесі при виконанні кваліфікаційних робіт студентами освітніх програм «Прикладна математика» та «Комп'ютерні науки», а також при підготовці та викладанні ряду тем з наступних дисциплін: «Теорія систем та математичне моделювання», «Математичне і комп'ютерне моделювання природних та техногенних процесів», «Паралельні та розподілені обчислення». Сфера використання: в інженерній практиці в науково-дослідних інститутах, установах водного господарства, конструкторських бюро, проектних організаціях під час проектування, будівництва та подальшої експлуатації сучасних гідромеліоративних та очисних систем з метою поліпшення стану земель з несприятливими водними режимами та побудови ефективних стратегій оцінки ризику та планування очищення ґрунтів.^UThe dissertation is devoted to the updating of existing and the construction of new nonlinear one-and two-dimensional mathematical models of pollutants migration in the soil mass in the catalytic particles of a microporous structure presence, i.e. taking into account the influence of the mass transfer in porous micro- and nanosorbents to the overall kinetics of the process. The given mathematical models with the account of nonisothermal conditions, nonlinear dependence of diffusion and filtration coefficients on concentration, diffusion influence in the soil skeleton have been improved.Finite-difference methods for solvind numerical solutions of the corresponding nonlinear boundary value problems in one-dimensional and two-dimensional cases have been developed. On the basis of developed algorithms a software complex NanoSurface was created using parallel computing in a cloud environment. Verification of NanoSurface code and its comparison with other software complexes of modeling processes of underground hydromechanics has been carried out.A series of numerical experiments was conducted and their analysis. The influence of micro and nanoparticles sorbent, temperature, nonlinear dependences of filtration rate and diffusion coefficients on the filtration of saline solutions in saturated media is shown.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ярославський А. О. 
Формування механізму управління економічною безпекою підприємств / А. О. Ярославський. — Б.м., 2021 — укp.

Невід'ємною складовою успiшної дiяльностi та стабільного економічного розвитку вітчизняних підприємств є належний рівень економічної безпеки. Дослідивши наукові погляди щодо сутнісного наповнення економічної безпеки підприємства визначено, що кожен підхід має певні переваги та недоліки, проте жоден з них не відповідає комплексним характеристикам. У роботі запропоновано синергічний підхід до формування мети та функціонування системи економічної безпеки, а також авторське бачення поняття «економічна безпека підприємства». У ході дослідження систематизовано та уточнено функціональну структуру економічної безпеки підприємства, що, на відміну від існуючих підходів, уможливлює здійснення ґрунтовного аналізу та ефективного управління економічною безпекою підприємства. Здійснено аналіз сучасних механізмів управління економічною безпекою підприємства та доведено, що дане поняття, як предметна область загального механізму управління підприємством, не отримало належного трактування та дослідження. У роботі представлено формалізацію дефініції «організаційно-економічний механізм управління економічною безпекою підприємства» та сформовано систeмоутворюючі домінанти механізму управління економічною безпекою підприємств, що дозволило визначити елементи і функціональні та iєрархiчні зв'язки між ними. Так, на основі аналізу фахової економічної літератури, яка присвячена питанням управління економічною безпекою підприємства, запропоновано виокремлювати наступні складові механізму управління економічною безпекою підприємства, а саме: організаційну, економічну, моніторингову, мотиваційну та функціональну. В роботі здійснено оцінку зернопереробної галузі та визначено, що галузь в цілому та зернопереробні підприємства, зокрема, потерпають від ряду фінансових, нормативно-законодавчих та технічних проблем, вирішення яких сприятиме підвищенню рентабельності та інвестиційної привабливості зернопереробної промисловості. Також проаналізовано фінансово-господарську діяльності зернопереробних підприємств Вінницької області і визначено їхні сильні та слабкі сторони. Систематизовано зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на економічну безпеку зернопереробних підприємств і виокремлено їх основні підгрупи, що, зважаючи на тенденції та перспективи розвитку економіки країни в цілому та ринку переробки зерна, полегшить процес прийняття управлінських рішень. Досліджено методичні підходи до оцінки економічної безпеки підприємства, охарактеризовано їх значимість, переваги та недоліки. Запропоновано алгоритм проведення оцінювання рівня економічної безпеки підприємств та розкрито особливості формування індикаторів оцінки. Згруповано систему показників оцінювання економічної безпеки підприємств за кожною її складовою, що дозволить виявити проблемні ділянки та деструктивні зміни компонент економічної безпеки, попередити можливі загрози для функціонування підприємства.Розроблено структурну модель механізму управління економічною безпекою підприємства, яка базується на комплексній системі оцінки економічної безпеки і включає інструменти, важелі та методи управління економічною безпекою, що забезпечує ідентифікацію проблем та відхилень у діяльності підприємства на основі запропонованих заходів здійснюють їх усунення або коригування з мeтою наближeння пoточних параметрів oб'єкта до планoвих норм. Удосконалено видові характеристики та порядок формування і реалізації стратегії управління економічною безпекою підприємства, що сприятиме ефективному розвитку підприємства в умовах невизначеності та ризиків. Проведена систематизація видів стратегій дозволила запропонувати стратегії управління за сферами впливу на економічну безпеку зернопереробних підприємств і включити до їх складу: логістичну; ресурсну (матеріально-технічну, енергетичну); організаційну ( географічну, політико-правову); кадрову та фінансову стратегії.Упорядковано сукупність підсистем забезпечення механізму управління економічною безпекою та виокремлено підсистему фінансового забезпечення (самофінансування, кредитування, страхування, державне фінансування, інвестування), нормативно-правового (загальне, спеціальне), кадрового (працівники, підрозділи, служби), інформаційного (внутрішнє, зовнішнє), організаційно-методичного (інструкції, статутні положення, методики оцінки та забезпечення економічної безпеки підприємства) та технічного (комплекс програмно-технічних засобів, що забезпечують функціонування всіх систем механізму).^UAn integral part of successful activity and stable economic development of domestic enterprises is an appropriate level of economic security. Having studied the scientific views on the essential content of the economic security of the enterprise, it is determined that each approach has certain advantages and disadvantages, but none of them meets the complex characteristics. The paper proposes a synergistic approach to the formation of the purpose and functioning of the system of economic security and the author's vision of the concept of "economic security of the enterprise".In the course of the research the functional structure of economic security of the enterprise is systematized and specified, which, in contrast to the existing approaches, allows for a thorough analysis and effective management of economic security of the enterprise.The analysis of modern mechanisms of management of economic safety of the enterprise is carried out and it is proved that this concept, as a subject area of the general mechanism of management of the enterprise, has not received proper interpretation and research. The paper presents the formalization of the definition of "organizational and economic mechanism of economic security management of the enterprise" and formed the system-forming dominants of the mechanism of economic security management of enterprises, which allowed to determine the elements and functional and hierarchical relationships between them. Thus, based on the analysis of professional economic literature, which is devoted to the management of economic security of the enterprise, it is proposed to identify the following components of the mechanism of economic security of the enterprise, namely: organizational, economic, monitoring, motivational and functional.The paper evaluates the grain processing industry and determines that the industry as a whole and grain processing enterprises, in particular, suffer from a number of financial, regulatory and technical problems, the solution of which will increase the profitability and investment attractiveness of the grain processing industry. The financial and economic activity of grain processing enterprises of Vinnytsia region is also analyzed, their strengths and weaknesses are identified. External and internal factors that affect the economic security of grain processing enterprises are systematized and their main subgroups are identified, which, given the trends and prospects of the country's economy as a whole and the grain processing market will facilitate management decisions.Methodical approaches to the assessment of economic security of the enterprise are investigated, their significance, advantages and disadvantages are characterized. An algorithm for assessing the level of economic security of the enterprise is proposed and the peculiarities of the formation of assessment indicators are revealed. A system of indicators for assessing the economic security of enterprises for each of its components is grouped, which will identify problem areas and destructive changes in the components of economic security, to prevent possible threats to the functioning of the enterprise.A structural model of the economic security management mechanism of the enterprise is developed, which is based on a comprehensive system of economic security assessment and includes tools, levers, methods of economic security management, which provides identification of problems and deviations in the enterprise. parameters of the object to the planned norms.Improved species characteristics and the order of formation and implementation of the strategy of economic security management of the enterprise, which will contribute to the effective development of the enterprise in conditions of uncertainty and risk. The systematization of types of strategies allowed to propose management strategies in the areas of impact on the economic security of grain processing enterprises, and to include in their composition: logistics; resource (logistical, energy); organizational (geographical, political and legal); personnel and financial strategy.The set of subsystems for providing the economic security management mechanism has been streamlined and the subsystem for financial support (self-financing, lending, insurance, public financing, investment), regulatory (general, special), personnel (employees, departments, services), information (internal, external) has been singled out. , organizational and methodological (instructions, statutory provisions, methods of assessing and ensuring the economic security of the enterprise) and technical (a set of software and hardware that ensures the functioning of all systems of the mechanism).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ярославцев С. О. 
Когнітивні порушення при депресивних розладах: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.16 / С. О. Ярославцев. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініко-психологічних, психометричних та патопсихологічних закономірностей формування когнітивних порушень при депресивних розладах різного походження, особливостей суїцидального ризику, когнітивного регулювання емоцій і соціального функціонування цих хворих, виділенню критеріїв діагностики когнітивних порушень при депресивних розладах і розробці комплексної програми терапії та реабілітації хворих цієї категорії.Проведено популяційне дослідження 362 пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах: 123 пацієнтів з рекурентними депресивними розладами (РДР), 141 хворих з біполярними депресивними розладами (БД) та 98 пацієнтів з пролонгованою депресивною реакцією (ПДР).В результаті клініко-психопатологічного дослідження встановлено, що когнітивні розлади при депресіях окреслені наявністю порушень розумових і мнестичних процесів, виконавчих функцій, уваги, сприйняття і когнітивного регулювання емоцій. Доведено, що різним варіантам депресивних розладів відповідають специфічні порушення пізнавальних процесів. В результаті клініко-анамнестичного аналізу виділені предиктори наявності когнітивних порушень при різних варіантах депресій. У процесі аналізу суїцидальної поведінки було встановлено, що суїцидальна поведінка у пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах визначалась вираженістю клініко-психопатологічних симптомів депресії, наявністю стресових факторів та їх повторюваністю; анамнестичною обтяженістю; порушеннями комунікативних стосунків; наявністю аутоагресивних предикторів; суперечливим характером суїцидальних намірів; ідеаторними особливостями суїцидальних думок; характеристиками суїцидальної спроби, яка планується. На основі результатів проведеного клініко-психопатологічного дослідження науково обґрунтовано, розроблено та впроваджено у практику комплексну систему терапії когнітивних порушень при депресивних розладах, їх базовим засобом є адекватна психофармакотерапія, ефекти якої зпотенційовані когнітивно-поведінковою терапією та різними видами реабілітаційних втручань (психоосвіта, тренінг когнітивних функцій, тренінг ефективних копінг-стратегій, комунікативний тренінг та техніки саморегуляції).Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі вперше представлено закономірності та механізми формування, а також клінічну феноменологію когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, визначено їх структуру в залежності від типу депресивного розладу. Встановлено клініко-психопатологічні особливості депресивних проявів у пацієнтів з когнітивними порушеннями, проведено їх порівняльний аналіз та визначений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей і вираженості когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів.Вперше систематизовано особливості суїцидального ризику у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивного розладу, визначені чинники антиризику суїцидальної поведінки, встановлений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей, виразності суїцидального ризику і когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів. Вивчено особливості соціального функціонування у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивних розладів.На основі комплексного аналізу результатів дослідження розроблено і впроваджено в практику охорони здоров'я комплексну програму терапії та реабілітації пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах.Практичне значення одержаних результатів. Практична значущість результатів дослідження визначається розробкою клініко-психопатологічних та патопсихологічних критеріїв діагностики когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, а також комплексної системи лікування та реабілітації таких пацієнтів. На підставі всебічного дослідження когнітивних порушень у пацієнтів з депресивними розладами різного ґенезу розроблено комплексну чотирьох етапну комплексну програму терапії та реабілітації, яка базується на принципах біопсихосоціального підходу, спрямована на редукцію клінічних ознак депресії, поліпшення когнітивних функцій та відновлення соціального функціонування пацієнта. Ефективність розробленої системи терапії та реабілітації є вірогідно вищою при порівнянні зі стандартними схемами лікування.^UThe dissertation is dedicated to the study of clinical-psychological, psychometric and pathopsychological regularities of the formation of cognitive disorders in depressive disorders of various origins, the characteristics of suicidal risk, cognitive regulation of emotions and social functioning of these patients, the selection of diagnostic criteria for cognitive disorders in depressive disorders and the development of a comprehensive program of therapy and rehabilitation of these patients categoriesA population study of 362 patients with cognitive impairment in depressive disorders was conducted: 123 patients with recurrent depressive disorders (RDD), 141 patients with bipolar depressive disorders (BD) and 98 patients with prolonged depressive reaction (PDR).As a result of a clinical and psychopathological study, it was established that cognitive disorders in depression are defined by the presence of disorders of mental and mnestic processes, executive functions, attention, perception, and cognitive regulation of emotions. It has been proven that specific disorders of cognitive processes correspond to various variants of depressive disorders. As a result of the clinical and anamnestic analysis, predictors of the presence of cognitive disorders in various variants of depression were identified. On the basis of the results of the clinical-psychopathological research conducted, a complex system of therapy for cognitive disorders in depressive disorders was scientifically substantiated, developed and implemented in practice, their basic remedy is adequate psychopharmacotherapy, the effects of which are potentiated by cognitive-behavioral therapy and various types of rehabilitation interventions (psychoeducation, training of cognitive functions , training of effective coping strategies, communicative training and self-regulation techniques).The implementation of these programs in psychiatric practice made it possible to reduce the clinical manifestations of depressive disorders (reduction of objective and subjective signs of depression, reduction of internal tension, improvement of sleep and concentration of attention, reduction of apathy, pessimistic and suicidal thoughts, improvement of cognitive functions, reduction of maladaptive cognitive emotion regulation strategies.Scientific novelty of the obtained results. The dissertation presented for the first time the patterns and mechanisms of formation, as well as the clinical phenomenology of cognitive disorders in various types of depressive disorders, and determined their structure depending on the type of depressive disorder.Clinical-psychopathological features of depressive manifestations in patients with cognitive disorders were established, their comparative analysis was carried out and the relationship between clinical-psychopathological features and severity of cognitive disorders in various types of depressive disorders was determined.For the first time, the features of suicidal risk in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorder were systematized, anti-risk factors for suicidal behavior were determined, and the relationship between clinical and psychopathological features, expressiveness of suicidal risk and cognitive impairment in various types of depressive disorders was established. Peculiarities of social functioning in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorders were studied.On the basis of a comprehensive analysis of the research results, a comprehensive program of therapy and rehabilitation of patients with cognitive impairment in depressive disorders was developed and implemented in health care practice.Practical significance of the obtained results. The practical significance of the research results is determined by the development of clinical-psychopathological and pathopsychological criteria for the diagnosis of cognitive disorders in various types of depressive disorders, as well as a complex system of treatment and rehabilitation of such patients.On the basis of a comprehensive study of cognitive disorders in patients with depressive disorders of various genesis, a comprehensive four-stage comprehensive program of therapy and rehabilitation was developed, which is based on the principles of a biopsychosocial approach, aimed at reducing the clinical signs of depression, improving cognitive functions, and restoring the patient's social functioning. The effectiveness of the developed system of therapy and rehabilitation is probably higher when compared with standard treatment schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Жуковська А. Ю. 
Доктрина управління інклюзивним розвитком національної економіки: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.03 / А. Ю. Жуковська. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єктом дослідження є процес управління інклюзивним розвитком національної економіки. Метою дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних положень та вироблення науково-практичних рекомендацій щодо управління інклюзивним розвитком національної економіки. Методи дослідження: аналіз, синтез, дедукція, індукція, аналогія, моделювання, абстрагування, узагальнення, інституційний та структурний підходи, статистичний, порівняльний, системний, структурний, факторний і категоріальний аналіз, контент-аналіз, інверт-аналіз та бібліометричний аналіз, методи класифікації та систематизації, кореляційно-регресивний аналіз, метод економіко-математичного прогнозування, підхід за моделлю М. Портера. 2. Результати: концептуальні положення розробки доктрини управління інклюзивним розвитком національної економіки; методичний підхід до оцінки потенціалу національної економіки в сфері інклюзивного розвитку; методичний підхід до розрахунку рівня інклюзивного розвитку національної економіки; науковий підхід до формування категоріального апарату управління інклюзивним розвитком національної економіки; науково-методичний підхід до розробки системи управління інклюзивним розвитком національної економіки; рівнева модель інституційного забезпечення управління інклюзивним розвитком національної економіки; системний підхід до ідентифікації детермінантів сучасної парадигми розвитку національної економіки; структурний підхід до дослідження концептуальних підходів до розвитку національної економіки через призму виявлених детермінантів; структурний підхід до узагальнення методичних засад оцінки рівня інклюзивного розвитку національної економіки; структурний підхід до дослідження потенціалу національної економіки в сфері інклюзивного розвитку; управлінський механізм розбудови інклюзивного середовища національної економіки, програми та механізми інтегрування літніх людей в економічні процеси; методичний підхід до формування інклюзивно-орієнтованих територіальних громад на основі використання принципів універсального дизайну; інклюзивний підхід до надання публічних послуг шляхом розширення способів її здійснення; методичний підхід до підвищення доступності медичних послуг за рахунок впровадження інноваційних інформаційних технологій їх надання; управлінський механізм розвитку інклюзивного підприємництва як інструменту досягнення інклюзивного розвитку національної економіки; методичні підходи до використання інструментарію кроскультурного менеджменту та моделі кейс-менеджменту в діяльності інклюзивних підприємств. Наукова новизна отриманих результатів полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних підходів та виробленні науково-практичних рекомендацій щодо формування і реалізації доктрини управління інклюзивним розвитком національної економіки. Впроваджено у діяльність Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України, Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної військової адміністрації, Управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради, Почаївської міської ради, КНП «Тернопільський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Тернопільської обласної ради. Сфера використання: управління національної економікою.^UThe object of research is the process of managing the inclusive development of the national economy. The purpose of the research is to substantiate the theoretical and methodological provisions and develop scientific and practical recommendations for managing the inclusive development of the national economy. Research methods: analysis, synthesis, deduction, induction, analogy, modeling, abstraction, generalization, institutional and structural approaches, statistical, comparative, systemic, structural, factor and categorical analysis, content analysis, invert analysis and bibliometric analysis, classification methods and systematization, correlation-regression analysis, method of economic-mathematical forecasting, approach based on M. Porter's model. 2. Results: conceptual provisions for the development of the doctrine of management of the inclusive development of the national economy; methodical approach to assessing the potential of the national economy in the field of inclusive development; methodical approach to calculating the level of inclusive development of the national economy; a scientific approach to the formation of a categorical management apparatus for the inclusive development of the national economy; a scientific and methodological approach to the development of a management system for the inclusive development of the national economy; level model of institutional support for managing the inclusive development of the national economy; a systematic approach to the identification of determinants of the modern paradigm of the development of the national economy; a structural approach to the study of conceptual approaches to the development of the national economy through the prism of identified determinants; a structural approach to the generalization of methodological principles for assessing the level of inclusive development of the national economy; a structural approach to researching the potential of the national economy in the field of inclusive development; management mechanism for building an inclusive environment of the national economy, programs and mechanisms for integrating older people into economic processes; methodical approach to the formation of inclusive-oriented territorial communities based on the use of principles of universal design; an inclusive approach to the provision of public services by expanding the methods of its implementation; a methodical approach to increasing the availability of medical services due to the introduction of innovative information technologies for their provision; management mechanism for the development of inclusive entrepreneurship as a tool for achieving inclusive development of the national economy; methodical approaches to the use of cross-cultural management tools and the case management model in the activities of inclusive enterprises. The scientific novelty of the obtained results lies in the substantiation of theoretical and methodological approaches and the development of scientific and practical recommendations for the formation and implementation of the doctrine of management of the inclusive development of the national economy. Introduced in the activities of the Directorate for Strategic Planning, Policy Coordination and European Integration of the Ministry of Social Policy of Ukraine, the Department of Architecture, Urban Planning, Housing and Communal Affairs and Energy Saving of the Ternopil Regional and Military Administration, the Department of Strategic Development of Ternopil City Council, Pochaiiv City Council and KNP «Ternopil Regional Information and Analytical Center of Medical Statistics» of Ternopil Regional Council. The sphere of use is a management of the national economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського