Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (893)Книжкові видання та компакт-диски (752)Журнали та продовжувані видання (493)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАДОРОЖН$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Задорожна Л.В. 
Ідеї педагогічної майстерності в діяльності Глухівського вчительського інституту (1874 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Задорожна ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено цілісному аналізу ідей педагогічної майстерності викладачів Глухівського учительського інституту О.Бєлявського, І.Андрієвського, М.Демкова, М.Тростнікова, В.Голубєва, В.Сельонкіна, С.Криловського, М.Григоревського, І.Липницького, А.Дєбєдєва. Розкрито зміст поняття "педагогічна майстерність", її компоненти, напрями та умови. Проаналізовано педагогічну діяльність викладачів інституту щодо формування педагогічної майстерності вихованців навчального закладу. На основі позитивного досвіду Глухівського інституту розроблено рекомендації з метою удосконалення процесу підготовки педагогічних кадрів у вузах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)5 + Ч489.514(4УКР)711.3
Шифр НБУВ: РА309346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Задорожна С.М. 
Автономія сторін в міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Задорожна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження автономії волі сторін договору у міжнародному приватному праві. Розкрито сутність вільного вибору права як колізійно-правової свободи, висвітлено історію виникнення та розвитку автономії волі. Здійснено спробу філософського виправдання вільного вибору права в міжнародному приватному праві. Проведено порівняльно-правовий аналіз зарубіжного законодавства та легального закріплення в українському приватному праві досліджуваної проблеми. Встановлено умови та межі (формальної сфери дії) застосування автономії сторін, розглянуто її правові наслідки (змістовну сферу дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-2 +
Шифр НБУВ: РА348041

Рубрики:

      
3.

Задорожна С.М. 
Відтворення людського потенціалу в умовах трансформації регіональних соціально-економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.М. Задорожна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо розширеного відтворення людського потенціалу за умов трансформації регіональних соціально-економічних систем. На піставі ретроспективної оцінки теоретичних поглядів і підходів уточнено зміст категорії "людський потенціал", виявлено чинники, що впливають на його відтворення, здійснено їх класифікацію та запропоновано методичні підходи щодо оцінки та дослідження даного процесу. Обгрунтовано методологічні засади мотиваційного механізму відтворення людського потенціалу у період сучасного етапу трансформаційних перетворень. Запропоновано концепцію функціонування моделі регулювання відтворення людського потенціалу. Визначено складові інституційних засад механізму використання людського потенціалу. Запропоновано напрямки його регулювання на підставі збалансування попиту та пропозиції на ринку праці, а також реформування оплати праці та мотивації трудової діяльності. Розширено зміст складових елементів механізму мотивації ефективного відтворення людського потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА344903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Задорожний З.-М.В. 
Внутрішньогосподарський облік в будівництві: методологія та організація: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / З.-М.В. Задорожний ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2007. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано суть внутрішньогосподарського обліку як складової управлінського. Визначено суть внутрішньогосподарського обліку, розкрито його об'єкти, предмет і метод, основні завдання, аспекти його історичного розвитку. Досліджено питання вдосконалення класифікації витрат, доходів і фінансових результатів діяльності будівельних підприємств, їх аналітичного та синтетичного обліку, узгодження чинних нормативних і законодавчих актів. Запропоновано методику та систему організації внутрішньогосподарського обліку даних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231 в +
Шифр НБУВ: РА354085

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Задорожна Г.О. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на біоелектричну активність гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов та умов стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Задорожна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив вихрових імпульсних магнітних полів (МП), які створені їх обертанням у правому та лівому напрямку, на сумарну фонову електричну активність ерго- та трофотропної зон гіпоталамуса щурів за фізіологічних умов і за умов моделювання стресу. Зазначено, що зміни біоелектричної активності гіпоталамуса (БЕАГ) під дією вихрового імпульсного магнітного сигналу залежать від напрямку обертання поля та від вихідного стану досліджених структур. Встановлено відповідність змін параметрів електрогіпоталамограми щурів під дією МП змінам показників БЕАГ під час розвитку стрес-реакції за результатами експериментів. Визначено закономірності дії МП на організм тварин як стресу-чинника та вміст кортикостерону у сироватці крові щурів. Доведено, що вихрове МП правого обертання більш виражає зміни електрогіпоталамограми щурів, що свідчить про відповідність правоспрямованого магнітного сигналу структурній анізотропії біооб'єктів; дії МП на зміни біоелектричної активності гіпоталамуса стресованих щурів більш інтенсивні та починаються раніше у порівнянні зі змінами, які вносить ізольований вплив стресу та поля. Визначено відмінність у формуванні відповіді на МП від стрес-відповіді, яка полягає у більш виражених змінах в елетричній активності трофотропного відділу гіпоталамуса, в період стресу більша варіативність аналізованих показників спостерігається в ерготропній зоні гіпоталамуса. Підтверджено активацію трофотропних реакцій під дією МП дослідженнями балансу вегетативної регуляції за даними варіативності серцевого ритму та поведінковими показниками у тесті "відкрите поле".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32-633.3 + Е60*739.177.32*112.4 +
Шифр НБУВ: РА368034

Рубрики:

      
6.

Задорожна М.І. 
Гуманізація суспільної свідомості (державно-управлінський аспект): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.І. Задорожна ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдань гуманізації суспільної свідомості через діяльність органів влади та державного управління. Виявлено, що гуманізованою є лише зріла свідомість, важливим чинником розвитку якої є співпраця і взаємодія у межах громадянського суспільства, накопичення соціального капіталу. Доведено, що стиль управління суттєво впливає на гуманізацію суспільної свідомості як фактор сприяння або перешкоди її зрілості та самореалізації підлеглих. Запропоновано принципи та методи гуманізації суспільної свідомості, які можуть використовувати владні інституції й органи державного управління. Визначено систему інституцій, які могли б взяти на себе відповідальність за вирішення проблеми гуманізації суспільної свідомості. Розкрито роль гуманітарних предметів у підготовці майбутніх політиків і державних службовців. Обгрунтовано значення національної ідеї та компромісного вирішення конфліктів для втілення гуманістичних ідеалів суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9 + Ю702.22 + Ю703.11 +
Шифр НБУВ: РА356623

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Задорожний О. С. 
Діагностична значимість нового способу довгохвильової фундусграфії у хворих з субретинальними неоваскулярними мембранами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. С. Задорожний ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 18с. — укp.

Розроблено новий пристрій і новий спосіб фотореєстрації структур очного дна та спосіб кількісної оцінки фотозображень. Встановлено, що довгохвильова фундусграфія на відміну від флюоресцентної ангіографії дозволяє без використання контрастних речовин візуалізувати хоріоїдальні судини та субретинальну неоваскулярну мембрану "класичного" й "прихованого" типу. Доведено, що довгохвильова фундусграфія дозволяє уточнити морфометричні характеристики субретинальної неоваскулярної мембрани. Встановлено, що даний новий неінвазивний спосіб фотореєстрації, а також спостереження в динаміці за структурами очного дна підвищує вірогідність виявлення субретинальних неоваскулярних мембран на 12 % і може використовуватися в комплексному обстеженні хворих поряд з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-4
Шифр НБУВ: РА370844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коган М. Б. 
Діагностична значимість способу діафаноскопії з використанням транспальпебрального інфрачервоного випромінювання у хворих з травмою ока / М. Б. Коган. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт. Проникаюче поранення та забій очного яблука. Мета. Підвищити ефективність діагностики посттравматичних змін очного яблука (при забої та проникаючому пораненні з або без наявності внутрішньоочних сторонніх тіл очного яблука) способом діафаноскопії з транспальпебральним освітленням в інфрачервоному діапазоні спектра. Методи. В експерименті проводилась інфрачервона діафаноскопія. В клініці проводилась візометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія, кольорове фотографування переднього відділу очного яблука, інфрачервона діафаноскопія з транспальпебральним освітленням, рентгенографія з або без протеза Комберга-Балтіна, ультразвукове дослідження заднього відділу ока та переднього відділу ока, ультразвукова біометрія. Статистичний аналіз проводився з використанням програмного пакету Statistica 10.0. Наукова новизна. Доповнено наукові дані про пряму залежність розмірів структур війчастого тіла від довжини передньо-заднього відрізку очного яблука у осіб з еметропією, гіперметропією та міопією. Так, при довжині очей 20-22,9 мм ширина плоскої частини війчастого тіла склала в середньому 3,1 ± 0,7 мм, при довжині очей 23-24,9 мм – 4,1 ± 0,3 мм, з довжиною очей 25-35 мм – 5,0 ± 0,8 мм. Вперше встановлено, що особливості поглинання, відбиття і заломлення випромінювання ближнього інфрачервоного (довжина хвилі 940 нм) діапазону спектра обумовлюють можливість візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл незалежно від природи походження, розташованих в передньому відділі ока, при транспальпебральному освітленні, в тому числі при порушенні прозорості оптичних середовищ ока. Вперше встановлено збільшення ширини відростчатої частини війчастого тіла у пацієнтів після забою очного яблука середнього та тяжкого ступеня в порівнянні з парними інтактними очима, що може свідчити про наявність посттравматичного набряку структур війчастого тіла. Так, у пацієнтів з забоєм очного яблука визначено збільшення ширини відростчатої частини війчастого тіла ураженого ока (2,5 ± 0,1 мм) порівняно з парними інтактними очима (2,0 ± 0,1 мм). Практичне значення. Діафаноскопія в інфрачервоному діапазоні спектра з транспальпебральним освітленням дозволяє візуалізувати важкодоступні структури плоскої та відростчатої частини війчастого тіла за рахунок особливостей поглинання і пропускання цими структурами інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі 940 нм. Розроблено новий спосіб візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл в інфрачервоному діапазоні спектра, який дозволяє неінвазивно отримати зображення структур переднього відрізку ока (кон'юнктива, рогівка, лімбальна та паралімбальна частина, райдужна оболонка, війчасте тіло, кришталик) та внутрішньоочних сторонніх тіл відносно структур війчастого тіла. Використання нового способу діафаноскопії з транспальпебральним шляхом освітлення в інфрачервоному діапазоні спектра в візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл підвищує вірогідність виявлення внутрішньоочних сторонніх тіл, розташованих в передньому відділі ока, на 10% в порівнянні з ультразвуковим та рентгенологічним дослідженням за рахунок виявлення як рентген-позитивних внутрішньоочних сторонніх тіл, так і рентген-негативних, в тому числі малих розмірів (від 0,5 до 1 мм). Діафаноскопія з транспальпебральним шляхом освітлення в інфрачервоному діапазоні спектра у хворих з забоєм очного яблука дозволяє неінвазивно візуалізувати посттравматичні дефекти райдужки та склери (прикореневі іридодіалізи, надриви зіничного краю райдужної оболонки, субкон'юнктивальні розриви склери в передньому відрізку ока) за рахунок зміни особливостей поглинання і пропускання інфрачервоного випромінювання цими структурами. Результати роботи впроваджено в клінічну практику відділу посттравматичної патології ока ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України», м. Одеса; очного підрозділу хірургічного відділення № 2 КУ «Старобільське районне територіальне медичне об'єднання», м. Старобільськ, Луганська область; клінічного високоспеціалізованого центру мікрохірургії ока з блоком очної травми та гострої патології органів зору Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова Вінницької обласної Ради», м. Вінниця. Сфера застосування. Медицина, офтальмологія.^UObject. Penetrating globe injury and contusion of the globe. Purpose. To improve the efficacy of diagnosis for trauma-related changes of the eye globe (blunt trauma, penetrating injury with/without intraocular foreign bodies) by using infrared transpalpebral transillumination. Methods. Infrared transillumination was performed in the experimental study. Visometry, biomicroscopy, ophthalmoscopy, infrared transpalpebral transillumination, X-ray examination with and without using the Komberg-Baltin prosthesis, ultrasound scanning of the anterior eye and posterior eye, ultrasound biometry were performed in the clinical study. Statistical analysis was performed using the software package Statistica 10.0. Scientific novelty. Scientific data on the direct relationship between the dimensions of the ciliary body structures and axial length in people with emmetropia, hyperopia, and myopia was upgraded. Thus, in patients with axial length ranging from 20 mm to 22.9 mm, 23 mm to 24.9 mm, and from 25 mm to 35 mm, pars plana width was 3.1 ± 0.7 mm, 4.1 ± 0.3 mm, and 5.0 ± 0.8 mm, respectively. It was found for the first time that, due to the absorption, reflection and refraction features of the near-infrared light (940 nm wavelength), infrared transpalpebral transillumination made it possible to visualize intraocular foreign bodies, independently on their nature, localized in the anterior segment of the eye with transpalpebral illumination, also in the presence of opaque media. It was found for the first time that the ciliary body pars plicata width was wider in patients with moderate and severe contusion of the eye as compared to fellow intact eyes, which may evidence the presence of post-traumatic ciliary body edema. Thus, the ciliary body pars plicata width in patients with contusion of the globe was 2.5 ± 0.1 mm vs. 2.0 ± 0.1 mm in fellow intact eyes. Practical value. Infrared transpalpebral transillumination was found to enable visualization of hard-to-reach structures of the ciliary body pars plicata and pars plana due to the absorption and transmission of infrared radiation with a wavelength of 940 nm. A new method of visualization of intraocular foreign bodies in the infrared range of the spectrum was developed, which allows non-invasive imaging of structures of the anterior segment of the eye (conjunctiva, cornea, limbal and paralimbal part, iris, ciliary body, lens) and intraocular foreign bodies relative to ciliary body structures. Using a developed method of infrared transpalpebral transillumination together with radiographic and ultrasonic methods of visualization increased the efficacy of intraocular foreign bodies detection in the anterior segment of the eye, in general, by 10% due to both increased detection of X-ray-negative and small (0,5-1 mm) intraocular foreign bodies. Infrared transpalpebral transillumination for the patients with contusion of the globe enabled noninvasive imaging the damage to the iris and the sclera (iridodialysis in the iris root area, tears of the pupillary margin, subconjunctival scleral ruptures) due to variations in absorption and transmission of the near-infrared light by these structures. The results of the work were introduced into the clinical practice of the Department of post-traumatic pathology of the eye of the State institution “The Filatov Institute of Eye Diseases and Tissue Therapy of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine”, Odesa; surgical department № 2 of the municipal institution "Starobilsk District Territorial Medical Association", Starobilsk; clinical highly specialized center of eye microsurgery with a block of eye trauma and acute pathology of the visual organs of the Municipal non-profit company "The Pirogov Vinnytsia Regional Clinical Hospital of the Vinnytsia Regional Council", Vinnytsia. Scope. Medicine, ophthalmology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Задорожний 
Державне регулювання доходів суб'єктів господарювання на підставі удосконалення прямого оподаткування: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / Володимир Петрович Задорожний ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА326517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Задорожний А.І. 
Дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / А.І. Задорожний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено метод аналізу довгострокової динаміки процесів підтоплення сільськогосподарських угідь з використанням сучасних методів синергетики, зокрема математичних методів системного статистичного моделювання. Систематизовано дані еколого-меліоративного моніторингу Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції. Створено базу даних і знань. Побудовано гістограми розподілу площ за рівнем грунтових вод для окремих об'єктів та регіону. Розроблено метод ситуаційного прогнозування підтоплення сільськогосподарських угідь з урахуванням прогнозної динаміки опадів і водоподачі, який базується на побудові дискретного ланцюга Маркова. Ідентифікація ланцюгів Маркова для конкретних об'єктів залежно від прогнозованої зовнішньої ситуації дає змогу здійснити ситуаційне прогнозування процесів підтоплення та побудувати відповідні прогнозні гістограми на підставі оцінки підтоплених земель. Порівняно суму відхилень ймовірностей фактичних станів ланцюга Маркова у прогнозований момент часу та прогнозні ймовірності цих станів, виражені у частках одиниці або у відсотках і показано задовільну для практичних цілей точність прогнозу, що є обгрунтуванням методу та підтвердженням можливості його використання для ситуаціфного прогнозування у складі системи еколого-меліоративного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241 +
Шифр НБУВ: РА345474

Рубрики:

      
11.

Задорожна Л. В. 
Електродинамічні та гравітаційні прояви космічних струн: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. В. Задорожна ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено спостережувані характеристики гравітаційної й електромагнітної дії космічних струн. Одержано аналітичні формули підсилення блиску фонових зірок за гравітаційного лінзування деякими конфігураціями петель і вигляд їх критичних кривих. Розглянуто релятивістський рух та взаємодію надпровідної космічної струни з космічною плазмою та розроблено модель генерації релятивістської ударної хвилі навколо петлі струни, розраховано спектри нетеплового випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі навколо струни. Визначено вплив релятивістських ефектів на випромінювання прикаспових областей надпровідних струн. Показано, що таке випромінювання можна зареєструвати з космологічних відстаней від петлі до спостерігача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА378927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Задорожня О.М. 
Ефективність схрещування баранів м'ясної породи олібс з матками дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Задорожня ; УААН; Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано використання баранів м'ясної породи олібс на матках дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи за умов степової зони України. Проведено комплексні наукові дослідження та вивчено фенотипові ознаки, біологічні особливості чистопородного молодняку дніпропетровського типу та помісей першого покоління за олбісом. Надано порівняльну оцінку основним господарсько-корисним ознакам овець, визначено динаміку гістологічної будови шкіри та гематологічних показників, а також взаємозв'язок основних селекційних ознак в популяції дослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-33 +
Шифр НБУВ: РА338916

Рубрики:

      
13.

Задорожня В. Ю. 
Зміни вмісту цинку, міді та магнію в соматичних клітинах в умовах дії алкоголю на організм: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. Ю. Задорожня ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше визначено характер змін вмісту біометалів у гранулоцитах крові, інсулоцитах, нейронах гіпокампу, клітинах Панета та простати внаслідок дії алкоголю. Встановлено, що зміни вмісту цинку в гранулоцитах крові, інсулоцитах, клітинах Панета за різних стадій алкоголізації корелюють зі змінами кількості секреторного матеріалу в даних клітинах і відображають його метаболізм у всьому організмі в стані алкоголізації. Вперше встановлено, що визначені зміни вмісту біометалів на різних стадіях алкоголізації віднесені до ознак неспецифічного адаптаційного синдрому клітинної системи. Доведено високу ефективність фармакологічних препаратів цинктерал і купреніл для корекції змін вмісту відповідного металу та дисбалансу даних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.451-3
Шифр НБУВ: РА372723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Задорожна Н.Т. 
Кероване проектування документообігу в управлінських інформаційних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Н.Т. Задорожна ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Визначено нові принципи моделювання й оптимізації задач керування технологічними процесами (ТП) проектування управлінської інформаційної системи (УІС). Розроблено концепцію визначення інформаційних характеристик документів УІС для відображення їх обсягу та часу використання, орієнтовану на побудову маршрутів документів та оцінку кількісних показників їх потоків в УІС. Подано модель електронного документообігу в УІС , спрямовану на адекватне відображення процесів обробки документів. Створено формальні моделі керування проектуванням системи, ТП якої містить множину процесів переробок різних сукупностей робіт проекту з оцінкою їх виконанання відповідно до плану. Розроблено методику керованого проектування документообігу УІС на базі запропонованих моделей плану проекту, інформаційних характеристик і потоків документів, яка враховує ресурси, час, вартість, забезпечуючи їх керування та планування у межах заданого масштабу проекту. Наведено методичні рекомендації щодо проектування системи електронного документообігу з врахуванням специфіки її функціонування в органах державного управління України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 +
Шифр НБУВ: РА333874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Задорожна Б.В. 
Клініко-параклінічні характеристики гострого і проміжного періодів легкої черепно-мозкової травми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Б.В. Задорожна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Уперше комплексно вивчено вміст нуклеїнових кислот, L-аргініну, середніх молекул (СМ), активності нуклеаз, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у сироватці крові та кількості нітритів у сечі хворих з легкою черепно-мозковою травмою (ЛЧМТ) у динаміці її гострого та проміжного періодів. Виявлено залежність даних показників від тяжкості травми, тривалості та клінічних особливостей перебігу гострого та проміжного періодів ЛЧМТ, наявності супутньої алкогольної інтоксикації, а також від фазності перебігу процесу. Запропоновано критерії та розроблено рекомендації для проведення корекції порушень, які виникають, нуклеїнового гомеостазу, активності нуклеаз, ПОЛ, обміну NO та концентрації СМ у гострому періоді струсу головного мозку (СГМ) за допомогою фенібуту. Доведено, що використання даного препарату у комплексному лікуванні хворих з СГМ у гострому періоді у порівнянні з традиційною терапією сприяє більш швидкому регресу клінічних проявів травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 +
Шифр НБУВ: РА334303

Рубрики:

      
16.

Задорожній О. М. 
Клінічний перебіг, діагностика та лікування кровотеч при синдромі Меллорі - Вейсса: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. М. Задорожній ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено ендоскопічну класифікацію локалізації розривів слизової оболонки по відношенню до стравохідно-шлункового з'єднання у відповідності з судинними зонами даної області. Встановлено високу ефективність ендоскопічної ін'єкційної терапії для зупинки кровотечі, високу частоту виникнення її рецидивів, однаково високу ефективність електрохірургічних методів у випадку тривалої кровотечі. Доведено необхідність проведення мініінвазивних ендохірургічних втручань на розривах слизової оболонки у разі ендископічних стигматів F IIA, F IIB з метою зниження частоти рецидивів кровотечі. Визначено оптимальний об'єм діагностично-лікувальної тактики у разі синдрому Меллорі - Вейсса, застосування якої покращило результати лікування хворих за рахунок зменшення кількості діагностичних помилок, частоти виникнення рецидивів кровотечі, тривалості лікування та виключення необхідності оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2
Шифр НБУВ: РА380269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Задорожний Б. Ю. 
Конституційні обов’язки держави із забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Б. Ю. Задорожний. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація вирішує конкретне науково-практичне завдання щодо формування комплексу теоретичних положень і практичних рекомендацій, спрямованих на забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні.Проаналізовано сучасний стан правових досліджень в аспекті правовідносин, пов’язаних із реалізацією конституційних обов’язків держави щодо забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні. Обґрунтовано, що питання забезпечення свободи підприємницької діяльності в державі, не забороненої законом, має надважливе теоретичне і практичне значення, тому що від змісту, системності та якості правового регулювання, практичної реалізації державою своїх конституційних обов’язків у цій сфері правовідносин залежить добробут її громадян, конституційна гарантованість їх економічних прав і свобод, а також економічна конкурентоспроможність самої держави. Проте актуальність цих питань здебільшого озвучують вчені у сфері державного управління та економіки, натомість наука права фактично оминає їх своєю дослідницькою увагою, що є невиправданим в умовах необхідності швидкої та якісної післявоєнної відбудови України, подолання будь-яких перешкод на шляху євроінтеграційних процесів тощо.У дисертації здійснено аналіз правового закріплення обов’язків держави із забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні, осмислено соціальну цінність реалізації означених конституційних обов’язків держави для сталого економічного розвитку демократичного суспільства. Досліджено правову природу обов’язків держави, які перманентно формуються під впливом звичаєвих, ментальних, владних, соціальних, безпекових, військових, адміністративно-управлінських, релігійних, моральних та інших чинників і засобом юридичної мови поступово формалізувалися у правові тексти та дістають об’єктивізацію у системі національних і міжнародних правових актів.Аргументовано необхідність удосконалення механізму забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні як сфери реалізації конституційний обов’язків держави. Доведено, що значимість правового регулювання обов’язків держави у конституційному законодавстві здійснюється не заради формального впливу на суспільні відносини, а з метою отримання очікуваного правового результату, змістовним виявом якого є певний правопорядок, що досягається шляхом цільової дії норм права на ті ж таки суспільні відносини, внаслідок чого в державі встановлюється правовий режим законності, якому підпорядковуються суб’єкти права, які є носіями певного правового статусу, невід’ємними складниками якого є їхні права та обов’язки. Запропоновано шляхи удосконалення національного законодавства у сфері забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні, не забороненої законом. Основний вектор такого удосконалення має поєднувати національні здобутки у сфері розвитку вільного підприємництва та умови інтеграції національної економічної системи в європейський економічний простір. Доведена необхідність доповнення, внесення змін до національної системи законодавства задля усунення недоврегулювань, наявність яких не сприяє забезпеченню свободи підприємницької діяльності в Україні. Виявлено, що національне законодавство не містить механізму примусового виконання рішень національних судів, відповідачем у яких є іноземна держава.З’ясовано, що система та функціонал інституцій державної виконавчої влади, зокрема, «дорадчих та інших допоміжних органів і служб», які діють при главі держави, а також «консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів», що створені за рішенням Кабінету Міністрів України, не є прозорими для суспільства, що ставить під сумнів не тільки фаховість персонального складу працівників таких «допоміжних» служб та органів, результати та обсяги фінансування їхньої роботи, а й унеможливлює визначення їх ролі в механізмі забезпечення свободи підприємницької діяльності. Обґрунтовано необхідність доповнення національної правової системи законодавчим актом, предмет правового регулювання якого має визначати комплекс питань, пов’язаних зі статусом, порядком організації і діяльності самоврегулівних організацій, а також унормуванням релевантних наглядових взаємин між такими організаціями і державою задля зміцнення забезпечення свободи підприємницької діяльності в Україні.^UThe dissertation is one of the first monographic studies of the state's constitutional obligations to ensure freedom of entrepreneurial activity in Ukraine, based on the results of which proposals were formulated to improve the mechanism for ensuring the state's constitutional obligations in this area of legal relations. Reasonable necessity for proper legal regulation of business activity, implementation of a policy of estimated taxation of business entities, provision of true free competition in this sphere of relations, prevention of monopolization in business spheres, establishment of transparent rules for privatization, eradication of even the slightest manifestations of corruption, which is an extremely important task for Ukraine at the path of the European and Euro-Atlantic course, the irreversibility of which is constitutionally regulated and demanded by the need to ensure the national security of Ukraine. In the dissertation, an analysis of the legal establishment of the state's obligations to ensure freedom of entrepreneurial activity in Ukraine was carried out, and the social value of the implementation of the specified constitutional obligations of the state for the sustainable economic development of a democratic society was analyzed. The legal nature of the duties of the state, which are permanently formed under the influence of customary, mental, power, social, security, military, administrative-management, religious, moral and other factors, and are gradually formalized into legal texts by means of legal language and are objectified in system of national and international legal acts. The need to improve the mechanism for ensuring freedom of entrepreneurial activity in Ukraine as a sphere of implementation of the state's constitutional obligations is argued. It is proved that the significance of the legal regulation of state duties in constitutional legislation is not carried out for the sake of formal influence on social relations, but for the purpose of obtaining an expected legal result, the meaningful manifestation of which is a certain legal order, which is achieved through the targeted action of legal norms on the same social relations , as a result of which a legal regime of legality is established in the state, to which subjects of law are subject who are carriers of a certain legal status, the integral components of which are their rights and obligations. Ways to improve national legislation in the sphere of ensuring freedom of entrepreneurial activity in Ukraine, which is not prohibited by law, are proposed. The main vector of such improvement should combine national achievements in the field of free enterprise development and the conditions for the integration of the national economic system into the European economic space. The necessity of supplementing and making changes to the national legislation system in order to eliminate irregularities, the presence of which does not contribute to ensuring the freedom of entrepreneurial activity in Ukraine, has been proven. It was found that the national legislation does not contain a mechanism for enforcement of decisions of national courts, in which the defendant is a foreign state. It was found that the system and functionality of state executive institutions, in particular, «advisory and other auxiliary bodies and services» operating under the head of state, as well as «consultative, advisory and other auxiliary bodies» created by the decision of the Cabinet of Ministers of Ukraine, are not transparent to society, which calls into question not only the expertise of the staff of such «auxiliary» services and bodies, the results and scope of financing their work, but also makes it impossible to determine their role in the mechanism of ensuring freedom of entrepreneurial activity. The necessity of supplementing the national legal system with a legislative act is justified, the subject of legal regulation of which should determine a complex of issues related to the status, order of organization and activity of self-regulatory organizations, as well as the normalization of relevant supervisory relations between such organizations and the state in order to strengthen the provision of freedom of entrepreneurial activity in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Задорожна О.М. 
Концепт "час" в українській поетичній мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Задорожна ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вербалізацію концепту "час" в українській поезії другої половини XX ст. Визначено особливості концептуальної та мовної картини світу в системі загальних уявлень про світ. Запропоновано сучасну лінгвістичну інтерпретацію концепту та його вербалізацію. Охарактеризовано категорію часу у парадигмі наукових знань. Розглянуто час як об'єкт лінгвістичних студій. Поділено вербалізатори концепту на групи за вираженням певного типу часу (астрономічного, біологічного, історичного). Запропоновано методику аналізу статики та динаміки концепту на матеріалі мовотворчості письменників - представників різних поколінь. Досліджено експліцитне й імпліцитне відображення концепту, парадигматичні та синтагматичні відношення у системі його вербалізаторів. Установлено функціонально-стилістичні характеристики темпоральної лексики у художньо-образній системі поетичної мови. Простудійовано епітети з часовими семами. Описано метафоричні комплекси та порівняльні конструкції, компонентами яких є темпоральні номінації. Запропоновано показник частотності вербалізаторів концепту "час". Укладено словник сполучуваності ключових темпоральних лексем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА359948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Задорожний О.С. 
Криміналістична характеристика ухилень від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів та основні положення їх розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.С. Задорожний ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми розслідування ухилень від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів за сучасних умов. Проведено комплексний аналіз елементів криміналістичної характеристики (способів злочинної діяльності, особи злочинця, типових слідів злочину), виділено криміналістично значимі ознаки злочинної діяльності. Розкрито зміст діяльності правоохоронних органів на початковому етапі розслідування ухилень від сплати податків з урахуванням особливостей типових слідчих ситуацій. Запропоновано комплекс найбільш ефективних засобів вирішення тактичних завдань та прийомів проведення окремих слідчих дій, які мають специфічний характер у справах щодо ухилення від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х881.9(4УКР)117.8 + Х881.9(4УКР)117.8
Шифр НБУВ: РА344684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Задорожній Р. О. 
Методи та моделі підвищення точності вимірювання геометричних розмірів об'єктів зондовими мікроскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / Р. О. Задорожній ; Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес взаємодії зонда зі зразком і розроблено математичну модель рівняння вимірювання розмірів на атомно-силовому мікроскопі, в якій враховуються похибки, що виникають в процесі взаємодії зонда та зразка. Розглянуто проблему виникнення переміщення вістря зонда під час нахилу осі сканувального зондового мікроскопа, одержано математичну модель впливу знайденого ефекту на точність вимірювання. Вдосконалено метод коригування параметрів неортогональності сканера. Розвинено метод сканування, який проводить вимірювання параметрів поверхні з кутом нахилу бічних стінок виступів менше кута нахилу твірної конуса зонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.1 + В338.28 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА375279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського