Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (743)Книжкові видання та компакт-диски (473)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Подсолонко 
Актуалізація компетенцій у системі упрвління конкурентоспроможною економікою регіонів: автореф. дис... д-ра. екон. наук: 08.00.05 / Олена Адольфівна Подсолонко ; Національна академія природоохоронного та курортного будівництва. — Сімф., 2009 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА366336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стежко Н.В. 
Безпека людського розвитку в Україні та шляхи підвищення її рівня: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Н.В. Стежко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади забезпечення безпеки людського розвитку на національному та регіональному рівнях й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо механізмів їх реалізації. Проаналізовано теоретичні засади визначення безпеки людського розвитку, її основні складові. Систематизовано внутрішні та зовнішні чинники впливу на безпеку людського розвитку. Розроблено концептуальну модель, яка визначає зміст і спрямованість заходів забезпечення безпеки людського розвитку. Розкрито роль цілей розвитку тисячоліття у забезпеченні безпеки людського розвитку. Здійснено комплексний аналіз рівня безпеки людського розвитку в Україні та її регіонах на базі запропонованої системи показників-індикаторів. Наведено порівняльну оцінку рівня безпеки людського розвитку України з країнами ЄС. Визначено цілі розвитку тисячоліття для України та напрямки формування регіональної політики щодо їх реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду розроблено рекомендації щодо підвищення рівня безпеки людського розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94-995 + У9(4УКР)0-94-995 +
Шифр НБУВ: РА354487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Новак А.Я. 
Взаємозв'язок податково-бюджетних та грошово-кредитних важелів в стратегії економічного зростання України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.Я. Новак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано взаємну причинно-наслідкову залежність зміни параметрів податково-бюджетної та грошово-кредитної політики, що відображається у загальноекономічних змінах у країні, а також необхідність урахування цієї взаємозалежності під час проведення економічної політики державними органами влади для забезпечення єдиної цілеспрямованості макроекономічного регулювання. Запропоновано шляхи використання взаємозв'язку податково-бюджетних і грошово-кредитних важелів економічної політики для забезпечення фінансової безпеки держави, розвитку фінансових ринків країни та реалізації стратегії економічного зростання України. Наведено практичні рекомендації щодо запровадження взаємоузгодженого використання податково-бюджетних і грошово-кредитних важелів економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)26 + У9(4Укр)0-94
Шифр НБУВ: РА319599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Простотіна С. В. 
Вимірювання диференціації доходів населення в системі регулювання соціально-економічного розвитку регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / С. В. Простотіна ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні проблеми вимірювання диференціації доходів населення в системі регулювання соціально-економічного розвитку регіонів (СЕРР). Обгрунтовано необхідність формування середнього класу в системі соціальної стратифікації як основи сталого економічного розвитку. Досліджено стан СЕРР із позиції політики формування доходів, поглиблено методологію дослідження диференціації доходів населення в системі регіональної політики. Запропоновано метод "лекало-еталона" для оцінювання ступеня нерівномірності розподілу доходів серед населення регіонів, а також зміни в технології використання коефіцієнта Джині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА375327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Задорожна С.М. 
Відтворення людського потенціалу в умовах трансформації регіональних соціально-економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.М. Задорожна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо розширеного відтворення людського потенціалу за умов трансформації регіональних соціально-економічних систем. На піставі ретроспективної оцінки теоретичних поглядів і підходів уточнено зміст категорії "людський потенціал", виявлено чинники, що впливають на його відтворення, здійснено їх класифікацію та запропоновано методичні підходи щодо оцінки та дослідження даного процесу. Обгрунтовано методологічні засади мотиваційного механізму відтворення людського потенціалу у період сучасного етапу трансформаційних перетворень. Запропоновано концепцію функціонування моделі регулювання відтворення людського потенціалу. Визначено складові інституційних засад механізму використання людського потенціалу. Запропоновано напрямки його регулювання на підставі збалансування попиту та пропозиції на ринку праці, а також реформування оплати праці та мотивації трудової діяльності. Розширено зміст складових елементів механізму мотивації ефективного відтворення людського потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА344903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тимченко Б.П. 
Вплив тіньової економіки на формування доходів населення в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.П. Тимченко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що за умов ринкової трансформації економіки формується нова модель доходів населення - факторна, основні доходи створюються за чинниками виробництва: працею, власністю, землею, підприємницькими здібностями. Виявлено, що створення, розподіл і перерозподіл доходів знаходиться під впливом тіньової економіки, яка набула в Україні масштабно-вибухового характеру. Тому саме потенціал факторних складових не одержав свого розвитку. Зазначено, що тіньові процеси стали невід'ємною рисою способу життя населення країни. Сформовано нові моделі поведінки - тіньові практики як стійкі та масові взаємодії суб'єктів різного рівня (макро-, мезо-, мікро-), спрямовані на одержання прихованого доходу та пов'язані з порушенням законів та інших формально-правових норм. Виявлено основні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у перехідній економіці, де головними чинниками є тривала криза доходів, інституціональна несформованість факторних доходів, неефективність державного регулювання доходів. Показано, що серед тіньових доходів населення переважають такі, які сформувалися у сфері розподілу та перерозподілу, а не у сфері виробництва. Систематизовано основні методи оцінки масштабів тіньової економіки. Виявлено основні напрямки її впливу на доходи населення. Надано пропозиції стосовно мінімізації цього впливу на сукупні доходи населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА326256

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мельниченко О.А. 
Державна політика щодо підвищення рівня та якості життя населення: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.А. Мельниченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та концептуальні підходи до вдосконалення механізму реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення України. Удосконалено систему соціальних індикаторів, яка є важливою складовою моніторингу рівня та якості життя населення. Систематизовано причини поглиблення диференціації населення за рівнем і якістю їх життя. Оцінено результативність регуляторного впливу держави на рівень задоволення основних потреб населення України. Обгрунтовано основні засади соціально відповідального суспільства, в якому всі без виключення його члени зобов'язані відповідати за свої дії, вчинки чи бездіяльність. Розроблено методологію реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення, яка передбачає реалізацію національної стратегії запобігання бідності та комплексне застосування механізму підвищення рівня добробуту населення, подолання та запобігання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*665-94 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА370745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кролевець О. А. 
Державне регулювання доходів населення в контексті формування середнього класу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. А. Кролевець ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність доходів як економічної категорії, визначено джерела та чинники їх формування. Визначено теоретичні та правові засади державного регулювання доходів населення. Досліджено роль доходів у формуванні середнього класу. Обгрунтовано критерії визначення середнього класу в Україні на підставі головного соціального стандарту - прожиткового мінімуму. Проаналізовано рівень та динаміку доходів населення України, тенденції рівня життя. На підставі диференціації доходів та обгрунтованих критеріїв визначено частку представників середнього класу в Україні. Проведено оцінювання ефективності державного регулювання доходів населення в Україні. Визначено основні напрями державної політики підвищення доходів і рівня життя населення України, обгрунтовано основні підходи розробки Стратегії формування в Україні середнього класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01
Шифр НБУВ: РА376881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фертікова 
Добробут як фактор економічного зростання в національній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Тетяна Михайлівна Фертікова ; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА358746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Станкевич Ю.Ю. 
Домогосподарство в ринковій економічній системі та його відображення у світовій економічній думці XX ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Станкевич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис домогосподарства, розкрито його сутність у наукових працях економістів XX ст. на підставі використання принципів цивілізаційної парадигми та системного аналізу. Розглянуто характерні риси діяльності сучасного домогосподарства, зокрема, виробництво, обмін, споживання та заощадження. Проаналізовано різні підходи щодо класифікації домогосподарств, досліджено взаємозв'язки даної господарської форми з іншими суб'єктами ринкової економічної системи, зокрема, з державною й економічними організаціями. Висвітлено еволюцію домогосподарства на українських землях у період розвитку ринкових відносин. Розкрито роль сім'ї у становленні домогосподарства, визначено особливості її життєдіяльності у період командно-адміністративної системи. Висвітлено погляди радянських учених щодо сутності та функцій сім'ї. Проаналізовано передумови загострення кризи інституту сім'ї у другій половині XX ст. (втрата орієнтації суспільства на сімейні цінності, розвиток феміністичного руху, збільшення часу на здобуття освіти, зменшення рівня народжуваності). Охарактеризовано основні етапи розвитку домогосподарства в Україні за часів незалежності. Охарактеризовано їх сучасне становище шляхом аналізу таких компонентів, як економічна складова, соціально-демографічна поведінка та нормативно-правова база, що регулює діяльність суб'єктів ринкової економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У02(0)6 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Литвак М.Л. 
Домогосподарство в умовах перехідної економіки інверсійного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.Л. Литвак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено еволюцію наукових поглядів на домогосподарство, а також його місце в економічній системі. Здійснено компаративний аналіз проблематики домогосподарства у сучасній економічній теорії. Систематизовано класифікаційні характеристики, критерії та показники розвитку й оцінки діяльності домогосподарства, за допомогою яких може бути здійснено його повне та змістовне дослідження, а також сектора домогосподарств України за умов економіки інверсійного типу. Виявлено критерії розподілу економічної та соціальної відповідальності держави та домогосподарства. Наведено практичні рекомендації з метою вдосконалення соціальної політики держави щодо регулювання діяльності домогосподарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА336007

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Марець О.Р. 
Домогосподарство в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.Р. Марець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості діяльності домогосподарства як економічного суб'єкта у перехідній економіці України. З'ясовано сутність, види та функції домогосподарств. Проаналізовано сучасний інструментарій його дослідження, розглянуто показники діяльності домогосподарств у системі національних рахунків. Виявлено особливості інституційного середовища домогосподарств у командній системі та зміну їх функцій у перехідній економіці. Здійснено макроекономічний аналіз домогосподарства у перехідній економіці України в аспекті розгляду його найважливіших функцій. Оцінено нерівність розподілу складових доходів та видатків між домогосподарствами різних типів. Відповідно до здійснених обчислень з'ясовано значення складників грошового доходу у нерівності розподілу грошового доходу домогосподарств. Проаналізовано ефективність державного регулювання доходів домогосподарств, запропоновано заходи щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА331239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Можайкіна Н.В. 
Домогосподарство як суб'єкт економіки, яка трансформується: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.В. Можайкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Виявлено соціально-економічні особливості функціонування домогосподарств у трансформаційній економіці на підставі результатів комплексного дослідження системи факторів, що детермінують їх життєдіяльність. Доведено актуалізацію ролі домогосподарств за умов становлення ринкової економіки. Визначено механізм взаємодії основних факторів, що впливають на життєдіяльність домогосподарств і формують господарську свідомість їх членів. Установлено взаємозв'язок між домогосподарством, родиною та особистістю. Проаналізовано основні поведінкові стратегії домогосподарств та їх членів, визначено основні етапи адаптації індивидів і домогосподарств до ринкових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА362434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гнатишин Й.П. 
Доходи і видатки сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Й.П. Гнатишин ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади дослідження доходів і видатків сільського населення. Визначено систему показників, які характеризують рівень і динаміку грошових і сукупних доходів домогосподарств. Досліджено основні складові соціально-економічного механізму формування доходів і видатків сільського населення на підставі аналізу даних статистики домогосподарств. Вивчено головні чинники, які впливають на рівень доходів населення за умов перехідної економіки. Досліджено взаємозв'язок між величиною доходів населення та розвитком сільськогосподарського виробництва, зокрема особистих селянських господарств. Установлено вплив рівня доходів та витрат населення на ефективність функціонування АПК. Обгрунтовано основні напрями забезпечення комплексного розвитку сільських територій, покращання зайнятості сільського населення, розвитку соціальної інфраструктури. Розроблено пропозиції з удосконалення пенсійного забезпечення сільських жителів. Обгрунтовано перспективні параметри доходів сільських домогосподарств, за яких забезпечується достатній рівень життя та зростання їх платоспроможності. Визначено основні напрями вдосконалення соціально-економічного механізму формування перспективного рівня доходів сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 + У9(4УКР)320-942 +
Шифр НБУВ: РА334484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кубатко О. В. 
Еколого-економічні механізми забезпечення сталого розвитку на рівні регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Кубатко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Змодельовано та проаналізовано залежність між доходами населення та забрудненням атмосферного повітря для регіонів України. Запропоновано та використано еколого-економічну конвергенцію розвитку регіонів України як оцінку ефективності існуючих механізмів забезпечення сталого розвитку. Обгрунтовано, що виявлена в результаті дослідження економічна конвергенція вказує на ефективність економічних механізмів підтримання збалансованості економічного розвитку регіонів України. Вдосконалено економічний механізм стимулювання природоохоронної діяльності суб'єктів господарювання в напрямку екологічно сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА371219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Савенко О.Л. 
Економічний механізм державного регулювання доходів населення в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Л. Савенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні засади формування державної політики доходів. Проаналізовано головні тенденції у сфері доходів населення за умов становлення ринкових відносин в Україні. Визначено категорії доходів населення та їх місце у системі соціально-економічних відносин. Оцінено розвиток номінальних і реальних доходів та іх складових у взаємозв'язку із станом економіки. Розглянуто систему сучасних індикаторів доходів, з врахуванням їх структури та порівняння з індексами споживчих цін, межею малозабезпеченості, прожитковим мінімумом тощо. Надано оцінку купівельної спроможності грошових доходів у середньому на душу населення, середньомісячної заробітної плати та середньої пенсії за групами продовольчих та непродовольчих товарів. Визначено регіональні особливості, фактори формування та розподілу доходів у перехідній економікі, а також динаміку питомої ваги кожного регіону у загальних обсягах грошових доходів і витрат населення України. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання оплати праці, а саме встановлено економічно та соціально обгрунтований рівень мінімальної заробітної плати, запроваджено систему оплати праці працівників бюджетної сфери, контроль за проведенням індексації доходів громадян. Розроблено механізм оподаткування доходів фізичних осіб. Розглянуто механізм пенсійного забезпечення шляхом впровадження трирівневої системи, в якій більша частина пенсійних виплат формується за рахунок заощаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21 +
Шифр НБУВ: РА322106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Заяць В. С. 
Економічний механізм формування доходів населення в регіонах та напрями його вдосконалення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. С. Заяць ; НАН України ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено формування сукупних доходів населення як регіонально обумовлений процес, визначено домінантні чинники впливу та напрями їх дії. Проведено класифікацію основних функцій доходів населення в регіональному економічному просторі з виділенням таких, як функція капіталізації, інвестиційна, мотиваційна, стимулювальна, соціалізації, захисна. Визначено соціально-економічну сутність і структуру даного механізму, його основні інструменти. Розроблено методологічні та методичні засади комплексної оцінки даного механізму з визначенням алгоритму та системи оцінних індикаторів. Виявлено новітні тенденції трансформаційних змін щодо формування сукупних доходів населення регіонів України й економічного механізму їх забезпечення. Проведено комплексну оцінку міжрегіональної диференціації сукупних доходів населення та їх асиметрії. Досліджено специфіку сучасного механізму трансформації доходів населення в інвестиційний ресурс регіону. Розроблено концептуальні засади вдосконалення даного економічного механізму з визначенням його пріоритетних завдань та цілей. Обгрунтовано науково-методичні засади регіональної політики доходів населення, а також стратегічні напрями її активізації. Запропоновано економічно доцільні типи механізму формування доходів населення на перспективу, диференційовані по регіонах України. Розроблено моделі стратегії диверсифікації джерел надходження доходів населення регіонів з урахуванням можливих траєкторій їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У9(4УКР)0-942
Шифр НБУВ: РА377549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Саввов А.І. 
Економічні засади та державні механізми сприяння становленню середнього класу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.І. Саввов ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо забезпечення економічних передумов та державних мотиваційних механізмів становлення середнього класу. Обгрунтовано державний механізм сприяння нарощенню його потенціалу в Україні, що обумовлено значенням даного класу у зміцненні економіки, підвищенні життєвого рівня населення, зменшенні його майнового розшарування та вирішенні задач щодо стратегії подолання бідності. Висвітлено сучасні теоретико-методологічні напрацювання в аспекті економічної та соціальної суті середнього класу та його ознак, а також визначено економічні передумови формування. Оцінено основні чинники його сучасного стану та груп населення, які ідентифікують себе до прошарку середнього класу, формують його ядро. З'ясовано механізми сприяння та напрями удосконалення державних економічних важелів становлення потужного середнього класу. Досліджено питання посилення мотиваційних механізмів розвитку підприємницької діяльності шляхом забезпечення його економічного інтересу. Розроблено положення щодо становлення даного класу за умов перехідної економіки та практичні рекомендації з питань посилення сприяння його як впливового важеля створення потужного економічного потенціалу держави. Запропоновано прогнозні варіанти збільшення прошарку середнього класу в Україні на базі економічного розвитку соціально-трудового потенціалу суспільства та його добробуту - вдосконалення та запровадження нових механізмів його державної підтримки. Обгрунтовано модуль державного механізму, спрямованого на досягнення поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*422 +
Шифр НБУВ: РА339107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського