Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАКРЕВСЬК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ЕНГЕЛЬСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Закревський В.Е. 
Артетип досконалої людини як феномен суспільної свідомості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.Е. Закревський ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми формування і функціонування уявлень про людську досконалість в ментальному просторі локальних соціальних спільнот, їх вплив на спрямованість поведінки людей і соціальну динаміку. Висвітлено особливості духовно-моральної самодетермінації поведінки людей, яка базується на методологічній установці про те, що соціальний індивід є системоутворюючим елементом (агентом) соціальних спільнот. Сформульовано та обгрунтовано доцільність введення в соціальну філософію нового поняття "архетип досконалої людини" - ідеального предмету ментального простору людства, який містить уявлення, накопичені у колективній пам'яті як результат підсвідомого та свідомого відображення, духовно-моральний та соцікулььтурний феномен, який успадковується від покоління до покоління та переходить у цілісний образ (паттерн), людини, яка сама себе усвідомлює та відтворює. Проаналізовано конструктивний вплив архетипу досконалої людини на соціальну динаміку, його оновлюючий та гуманістично-перетворюючий потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА319839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Закревський А.М. 
Діагностика та прогнозування перебігу деструктивних гіпоксичних уражень центральної нервової системи у доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Закревський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність проведення комплексної оцінки клінічних симптомів, нейросонографічних й електроенцефалографічних патернів, вмісту циклічних нуклеотидів - циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ), циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), пуринів - ксантину (Кс), гіпоксантину (ГКс), їх співвідношення у крові та лікворі для ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних деструктивних уражень центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених. Доведено необхідність та ефективність проведення комплексного нейросонографічного моніторингу та електроенцефалографічного картування у новонароджених з гіпоксичним ураженням (ГУ) ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Вперше встановлено можливість діагностувати наявність деструкції головного мозку, прогнозувати перебіг ГУ ЦНС, визначати стан гематоенцефалічного бар'єру за допомогою визначеного вмісту циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лікворі та крові доношених новонароджених з ГУ ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Встановлено характер зв'язку між системами циклічних нуклеотидів (ЦН) як вторинних месенджерів реалізації специфічної клітинної відповіді, та пуринів як критеріїв гіпоксичного ураження, що дозволяє визначити варіанти функціонування гомеостатичних механімзів компенсації. Вперше за допомогою комплексних досліджень клінічного стану, нейросонографічного моніторингу, електроенцефалографічного картування, показників цАМФ, цГМФ, Кс, ГКс одержано дані, що дозволяють діагностувати наявність деструкції головного мозку та прогнозувати перебіг ГУ ЦНС. На підставі проведеного системного аналізу створено новий патогенетично обгрунтований спосіб ранньої діагностики та прогнозування перебігу ГУ ЦНС у доношених новонароджених у гострому періоді захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА346194

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Закревська І.П. 
Особливості організації судинного русла хвоста напівводних гризунів як органа терморегуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.П. Закревська ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне анатомо-гістологічне дослідження судин хвоста напівводних гризунів та деяких видів наземних ссавців. Виявлено судини хвоста, раніше не описані в анатомічній літературі, а саме: глибокі та поверхневі гілки серединної та дорсальної хвостових артерій і вен, а також підшкірну хвостову артерію та вену. Виділено типи галуження судин хвоста. У результаті порівняльного аналізу виявлено характерні морфологічні особливості судин хвоста напівводних гризунів, за рахунок яких хвіст можна вважати органом терморегуляції. Установлено, що судинне русло хвоста досліджених видів побудоване за роздільним типом, що забезпечує зберігання тепла та його ефективне розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Cri*633*732.13 + Е60*731.56 +
Шифр НБУВ: РА360654

Рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Закревська Л.М. 
Оцінка та підвищення конкурентоспроможності підприємств кондитерської промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Закревська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні рекомендації стосовно визначення рівня безпеки підприємств на ринку шляхом впровадження індексу ступеня безпечності, який дає змогу максимальною мірою врахувати об'єктивні характеристики кондитерських підприємств та спрогнозувати вплив різних чинників на підвищення рівня їх конкурентоспроможності. Запропоновано використання методики аналітичного групування з рівновеликими інтервалами підприємств кондитерської промисловості для визначення ролі розміру підприємства щодо рівня його конкурентоспроможності. Удосконалено модель її оцінки, уточнено структуру факторів, що мають бути оцінені: конкурентоспроможності продукції, фінансової та збутової діяльності, ефективності управління виробництвом і ділової співпраці з постачальниками сировини з використанням комплексного показника. Запропоновано методичні підходи до рейтингової оцінки конкурентоспроможності підприємств кондитерської промисловості шляхом обгрунтування доцільності застосування індексу Харфіндела - Хіршмана, який обчислюється з використанням показника частки реалізованої продукції, що дає змогу реально оцінити ступінь домінування підприємств на ринку. Розвинуто методи оцінки конкурентоспроможності підприємств та запропоновано методику групування за ознаками, що базуються на теорії рівноваги підприємства та галузі й теорії факторів виробництва. Визначено шляхи та напрями підвищення рівня конкурентоспроможності кондитерських підприємств, що передбачають удосконалення системи комунікацій маркетингової діяльності. Наведено теорію конкурентоспроможності з використанням методу "аналізу ієрархій" для досліджених підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.7 +
Шифр НБУВ: РА335028

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Закревська О.В. 
Холестероз жовчного міхура: клініко-морфологічна характеристика, оптимізація діагностики та лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.В. Закревська ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методики діагностики та лікування холестерозу жовчного міхура (ЖМ). Визначено особливості клінічних, лабораторно-інструментальних і морфологічних проявів холестерозу ЖМ на базі результатів порівняльного дослідження даної патології з хронічним і ксантогранульоматозним холециститом. Розроблено бальні системи діагностики холестерозу ЖМ за клінічними та лабораторно-інструментальними показниками, які можна визначити у загальноклінічній практиці: розгорнену (24 ознаки) та скорочену (6 ознак). Доведено, що урсодезоксихолева кислота позитивно впливає на перебіг дифузного сітчастого холестерозу ЖМ, забезпечує клінічний регрес і сприяє усуненню ультразвукових ознак захворювання з відновленням функціональної активності ЖМ, а також обумовлює тенденцію щодо нормалізації ліпідного спектра крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11 +
Шифр НБУВ: РА355437

Рубрики:

      
8.

Закревська Т. О. 
Процесуальний статус свідка у кримінальному процесі України / Т. О. Закревська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем процесуального статусу свідка у кримінальному процесі України з огляду на нормативні положення чинного кримінального процесуального законодавства та теорію кримінального процесуального права України. Продемонстровано ґенезу становлення та розвитку процесуального статусу свідка укримінальному процесі України. Надано кримінальну процесуальну характеристику свідка як учасника кримінального провадження. Охарактеризовано показання свідка як джерело доказів. Проведений аналіз порядку надання правової допомоги свідку укримінальному проваджені й розглянуто специфіку її надання при проведенні окремих слідчих (розшукових) дій. Узагальнено наукові погляди щодо поняття та меж забезпечення безпеки свідка у кримінальному процесі України й зарубіжних країнах. Запропоновано шляхи застосування та перспективи удосконалення заходів забезпечення безпеки свідка у кримінальному процесі України.^UIn the dissertation, a comprehensive study of theoretical and practical problems of the procedural status of a witness in the criminal process of Ukraine is carried out, taking into account the regulatory provisions of the current criminal procedural legislation and the theory of criminal procedural law of Ukraine. The history of the formation and development of the procedural status of a witness in the criminal process of Ukraine is demonstrated. The article provides criminal procedural characteristics of a witness as a participant in criminal proceedings. The testimony of the witness is characterized as a source of evidence. The analysis of the procedure for providing legal assistance to a witness in a criminal process is carried out and the specifics of its provision during certain investigative (search) actions are considered. Scientific views on the concept and boundaries of ensuring the safety of a witness in the criminal process of Ukraine and foreign countries are generalized. Ways of application and prospects for improving measures to ensure the safety of a witness in the criminal process of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського