Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (292)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАРУБ$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>+<.>A=ЯКОВЛЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Зарубіна А. В. 
Географічні основи формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / А. В. Зарубіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто загальну стратегію формування та розвитку регіональної екомережі на території Кіровоградщини: узагальнено теоретичні та методологічні аспекти екомережної концепції з адаптацією до регіональних особливостей, визначено основні проблемні фактори та можливі ресурси для формування в межах конкретного регіону. Проаналізовано історичні етапи господарського освоєння та природозаповідання в межах Кіровоградщини. Виділено природні ядра, екокоридори, які охоплюють більшість об'єктів і територій природно-заповідного фонду. Обгрунтовано територіально-функціональну структуру регіональної екомережі в розрізі фізико-географічних районів у межах регіону дослідження, створено низку картосхем. Визначено шляхи ландшафтно-екологічної оптимізації території дослідження за умов проектування екомережі, напрями раціонального землекористування в межах Кіровоградщини, висвітлено суспільно-економічне значення розробленої природоохоронної стратегії для регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР4-4КІР)08 + Б1(4УКР-4КІР) в75,022
Шифр НБУВ: РА376239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Заруба П.І. 
Кримінальна відповідальність за злочини у сфері приватизації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.І. Заруба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження проблем кримінальної відповідальності за злочини у сфері приватизації. Здійснено кримінально-правовий аналіз складу злочинів у сфері приватизації, зокрема, таких, як незаконна приватизація державного та комунального майна, незаконних дій щодо приватизаційних паперів, недотримання відповідальною особою обов'язкових умов щодо приватизації державного та комунального майна або підприємств та їх подальшого використання. Визначено основні елементи та ознаки злочинів у сфері приватизації. Наведено рекомендації щодо застосування відповідних кримінально-правових норм у судово-слідчій практиці. Обгрунтовано пропозиції щодо подальшого удосконалення кримінального та регулювального законодавства у сфері приватизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА352674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Зарубіна Н.Є. 
Особливості накопичення гамма-випромінюючих радіонуклідів макроміцетами на території зони відчуження та "південного сліду" після аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.Є. Зарубіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано динаміку вмісту радіонуклідів у макроміцетах Чорнобильської зони після аварії на ЧАЕС. Д Обгрунтовано, що після аварії на ЧАЕС макроміцети накопичували всі гамма-випромінюючі радіонукліди аварійного викиду. Визначено, що кількість радіонуклідів залежить від 3-х головних критеріїв: щільності забруднення радіонуклідами грунтів, належності макроміцетів до певної екологічної групи та глибини розташування міцелію у грунті. Встановлено, що для першого етапу характерне повільне збільшення даного радіонукліда, а з 1995 р. зменшення. Виявлено вплив іонізуючих випромінювань на розміри спор макроміцетів певних видів, що є показником їх радіаційного ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*801&1-652.152(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зарубін В.С. 
Планування багатономенклатурного виробництва управляючою експертною системою в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.С. Зарубін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну проблему планування багатономенклатурного виробництва управляючою експертною системою за умов невизначеності. Розроблено комплекс математичних моделей щодо функціонування спеціалізованої управляючої експертної системи планування виробництва, яка входить до складу автоматизованої системи управління підприємством. Зазначено, що дана методика розв'язання задачі планування виробництва допомагає ефективно розв'язати задачу планування за умов, коли технічні характеристики обладнання задані нечітко. Розглянуто формальну модель задачі планування виробництва, що враховує випадковий характер попиту на продукцію, наявність сировинних та інших ресурсів, прибуток на реалізацію, витрати на зберігання нереалізованої частини продукції. Викладено точний і наближений методи для розв'язання задачі математичного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-23в611 +
Шифр НБУВ: РА352760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зарубін І.Є. 
Синтез механізмів ефективної платіжної політики великого металургійного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Є. Зарубін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведеного дослідження процесів фінансового менеджменту підприємств металургійної промисловості України розроблено концепцію синтезу механізмів ефективної платіжної політики великого металургійного комплексу на базі принципів адаптивного підходу. Створена концепція дозволяє вчасно уникнути фінансових втрат, зумовлених зміною умов економічного середовища, а також підвищити платоспроможність і фінансову стійкість металургійного комплексу з урахуванням стратегічних цілей розвитку. Запропоновано механізми управління платежами на рівнях стратегічного й оперативного управління, які базуються на організаційно-правових методах і методах економіко-математичного моделювання. Реалізація механізму функціонування інформаційної системи управління платежами великого металургійного комплексу, який передбачає використання сучасних інформаційних технологій і методів синтезу експертних систем, а також забезпечує підвищення ефективності організаційних і економічних процесів управління платежами комплексу у межах формування ефективної платіжної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-93-21 +
Шифр НБУВ: РА353442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Заруба В.М. 
Синявський Антін Степанович: життя, наукова та громадська діяльність (1866-1951): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.П.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена всебічному науковому вивченню та висвітленню життєвого шляху, наукової та громадської діяльності видатного вченого та суспільного діяча А.С. Синявського (1866-1951). На підставі широкого кола архівних та друкованих джерел і літератури, вперше в українській історичній науці встановлюються та аналізуються маловідомі та раніш замовчувані події і показується роль в них А.Синявського. Значну увагу приділено аналізові праць вченого з історії, археології, педагогіки, географії. Визначається роль і місце вченого в розвитку національно-визвольного руху і української науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Синявський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зарубінська І. Б. 
Теоретико-методичні основи формування соціальної компетентності студентів вищих навчальних закладів економічного профілю: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / І. Б. Зарубінська ; Ін-т вищ. освіти НАПН України . — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи та методику формування соціальної компетентності майбутніх фахівців економічного профілю, обгрунтовано педагогічні умови її реалізації, експериментально перевірено їх педагогічну ефективність. З'ясовано сутність поняття "соціальна компетентність особистості", її структуру, визначено критерії (ціннісно-мотиваційний, когнітивний, операційно-технологічний, рефлексивний, особистісний), показники та рівні сформованості соціальної компетентності студентів ВНЗ економічного профілю. Розроблено методику діагностики соціальної компетентності у студентському віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312
Шифр НБУВ: РА380665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Заруба К.В. 
Технологічні та якісні властивості вовни овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / К.В. Заруба ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні відомості з питань формування продуктивності та технологічних показників вовни в овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи з різним характером песижності під час народження. Вивчено вікову мінливість господарсько-корисних ознак у овець від народження до віку 27 місяців. Одержано нові дані щодо характеру вовнового покриву новонароджених ягнят, кількісного та якісного складу песиги, її топографічної мінливості та процесів випадіння, інтенсивності росту та розвитку молодняку, сортового складу рун, вікової та топографічної мінливості якісних показників вовни. Установлено взаємозв'язок між песижністю новонароджених ягнят з їх подальшою продуктивністю та якістю вовни. Установлено інтенсивне та синхронне на різних ділянках тулуба випадіння песиги у перші місяці життя ягнят. Достатньо високі коефіцієнти повторюваності живої маси ярок у 4 - 8-місячному віці та тонини - у віці 2 і 8 місяців з показниками 15-місячних ярок свідчать про можливість відбору з цими показниками у ранньому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3,1 + П661.3,1 + П661.3,1
Шифр НБУВ: РА360506

Рубрики:

      
9.

Заруба В.М. 
Українське козацьке військо в російсько-турецьких війнах останньої чверті XVII століття: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Заруба ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 2004. — 36 с. — укp.

На базі широкого кола джерел досліджено героїчну боротьбу народу України проти експансії Османської імперії та Кримського ханату в 1670-х - 1690-х рр. Розкрито історіографію проблеми, вивчено склад, комплементацію, озброєння та військове мистецтво тогочасних збройних сил українського народу. Детально розглянуто бойові дії першої російсько-турецької війни 1676 - 1681 рр. - Чигиринські походи, боротьба за Правобережжя, дії козацьких польових підрозділів, умови підписання Бахчисарайської угоди. Установлено провідну роль козацької армії у другій російсько-турецькій війні 1686 - 1700 рр. - в Кримських, Дніпровських та Азовських походах, у воєнних акціях у степах. Запропоновано суттєві доповнення до історії реєстрового та охотницького військ, а також біографії І.Самойловича, І.Мазепи, І.Новицького, компанійських та сердюцьких полковників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(2)461.685.2 +
Шифр НБУВ: РА330432

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Заруба Ю.О. 
Фінансовий механізм підвищення конкурентоспроможності банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.О. Заруба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Проаналізовано теоретичні основи конкурентоспроможності банку з урахуванням особливостей банківської діяльності. Визначено місце та значення фінансового механізму у забезпеченні конкурентного розвитку банку, сформульовано принципи та особливості його функціонування. Встановлено вплив складових власного капіталу банку на стабільність його фінансового механізму. Розроблено підходи до менеджменту депозитних ресурсів стосовно зниження чутливості клієнтів банків до коливань ринкових процентних ставок, стабілізації обсягу та підвищення привабливості депозитних вкладень. Проаналізовано ефективність кредитної активності банків з урахуванням стану ринку кредитів і депозитів, обгрунтовано напрямки кредитної експансії банків України. Удосконалено методологічні підходи щодо віднесення витрат на собівартість банківських послуг. Досліджено управління прибутковістю банку за умов динамічної ринкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА324270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Заруба С. В. 
МІКРОЕКСТРАКЦІЯ У ПОЄДНАННІ З ОПТИЧНИМИ МЕТОДАМИ ДЕТЕКТУВАННЯ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ АНІОННИХ СПОЛУК ФОСФОРУ, СУЛЬФУРУ ТА ЙОДУ / С. В. Заруба. — Б.м., 2021 — укp.

Заруба С.В. Мікроекстракція у поєднанні з оптичними методами детектування для визначення аніонних сполук Фосфору, Сульфуру та Йоду. – Рукопис.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю 02.00.02 – аналітична хімія. – Київський національний університет імені Тараса Шевченка МОН України, Київ, 2021.Дисертація присвячена вдосконаленню стадій розділення фаз, перемішування, відбору екстракту та вимірювання аналітичного сигналу при мікроекстракційному розділенні та концентруванні.Розроблені нові методики визначення неорганічних аніонів: йодиду (сумарного йоду), йодату, фосфату, сульфіту та тіоціанату, які базуються на різноманітних техніках проведення мікроекстракції із спектрофотометричним детектуванням. Показана можливість практичного застосування розроблених методик аналізу із застосуванням мікроекстракційного концентрування з оптичним детектуванням для визначення аніонних сполук Фосфору, Сульфуру та Йоду у різних типах вод, харчових продуктах та біологічних рідинах людини. Ключові слова: дисперсійна рідинна мікроекстракція, краплинна рідинна мікроекстракція, неорганічні аніони, спектрофотометрія, оптичний зонд.^UThe Thesis is devoted to improving stages of the phase separation, mixing, extract selection and measurement of an analytical signal during the microextraction separation and concentration. Effectiveness of the proposed solutions is illustrated by development of new methods for determination of inorganic anions: iodide (total iodine), iodate, phosphate, sulfite and thiocyanate, which are based on various techniques of microextraction with the spectrophotometric detection.It has been found that higher alcohols (1-undecanol and 1-decanol) have the good extraction ability in relation to phosphorus heteropolyblues. Expediency of using a hybrid droplet-dispersed microextraction (МЕ) technique for determination of inorganic anions by an example of definition of orthophosphate-anion has been substantiated. It is shown that the rate of establishment of extraction equilibrium in the dispersive liquid-liquid microextraction (DLLME) based on solidification of a floating organic drop (DLLME-SFO) is much higher than that in the classical droplet liquid microextraction based on solidification of a floating organic drop (DLME- SFO) (10 and 120 minutes accordingly) while maintaining the ease of selection of an extract from the water phase surface. Freezing the extract in a dynamic mode allows to achieve the easy phase separation without the use of a centrifuge, which is usually used in microextraction. A new microextraction-photometric technique has been developed in the form of DLLME-SFO for definition of orthophosphate-anions in aqueous samples (river and tap water), which is based on the formation of a stibium-molybdophosphate complex followed by its subsequent reduction with ascorbic acid and extraction using 55 microliters of 1-undecanol. A microextraction-photometric technique in the form of a vortex liquid microextraction (VLLME) has been developed for determination of orthophosphate-ions in aqueous samples. The limit for detection of phosphate (expressed as Р) is 0.18 ϻg/l, and the duration of extraction is only 90 s. Interfering effect of up to 0.3 mg/l of As (V) can be eliminated by masking with sodium thiosulphate.For the first time, the possibility of using a co-solvent (tetrachloride carbon) is shown, and the advantages of its application are substantiated to change density of the organic phase in the vortex extraction determination of inorganic anions by means of an example of iodide-anion. This approach allowed to minimize the volume of the extraction solvent – amyl acetate, which is lighter than water, due to the possibility of separation and collection of the extract at the bottom of the extraction ware. It has been found that the microextraction determination of iodide in excess of iodate- anions in the form of ІА with astrafloksin in the hydrochloric medium goes through the stages of formation of a complex aggregate ICl2-, formation of ІА out of AF and extractive removal of ІА. A microextraction-photometric technique for determination of iodide in mineral waters has been developed. The advantages of using colorless counter-ions in the microextraction-photometric determination of anions are shown by an example of defining some inorganic forms of iodine in the form of ionic associate with anion I3– and colorless counter-ion – tetrabutylammonium cation (TBA+). Expediency of using N-bromosuccinimide (NBS) as an oxygen carrier, and oxalic acid as a reducing agent of excess of oxidizer has been proposed and substantiated. Microextraction-photometric techniques for determination of the main forms of iodine in mineral and sea waters and table salt – iodide- and iodate-anions, with a detection limit of 8.8 and 8.3 nmol/l accordingly, have been developed. The possibility of the simultaneous determination of I–, IO3– and total iodine in a standardized test solution using VLME is shown. The simultaneous determination of these ions is possible at a ratio of I– to IO3– from 10:1 to 1:10. Definition of I2 is not hindered by the 5000-fold excess of I– and IO3–.For the first time, the possibility of using an optical probe and the advantages of its application to conduct ME into a droplet is shown by an example of determination of sulfite- and thiocyanate-anion. The use of the optical probe allowed to combine selection of the extract and its transfer to the microchemical apparatus in one stage, which simplified and speeded up the analysis. Fixing a droplet of the extraction solvent on the probe increases its stability with the intensive mixing of the donor phase, which allows to significantly decrease the time for establishment of extraction equilibrium. Microextraction-photometric techniques for determination of sulfite-anions in food products (in the form of HS-DLME) and thiocyanate-anions in human saliva (in the form of DLME-DI) have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського