Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (346)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАЯЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Заяць В.А. 
Біологічні і господарські властивості та перспективи вирощування персика в зоні українських Карпат: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Заяць ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розроблено наукові засади та селекційні програми з виведення нових сортів персика з темночервоним листям і нових сортів з червоною м'якоттю. Удосконалено та доповнено внутрішньовидову класифікацію персика звичайного. Розкрито концепцію біологічного ефекту червоних пігментів у листках червонолистих форм персика й участі антоціанів у фотосинтезі та нагромадженні органічних сполук. Введено в культуру якісно нові червонолисті та червоном'ясі форми персика. Висвітлено основні технологічні заходи щодо вирощування персика та нектарина в зоні Українських Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заяць В.М. 
Дискретні моделі коливних систем та методи аналізу їх динаміки: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / В.М. Заяць ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено підхід до побудови дискретних моделей коливних систем, за яким здійснюється введення в матрицю переходу станів нелінійних функцій, які мають ділянки швидких і повільних рухів, а також ділянку з від'ємним значенням похідної за великих амплітуд коливань, вірогідність якого математично обгрунтовано на підставі теорії системного аналізу та теорії стійкості. Створено новий клас дискретних моделей коливних систем, які мають значно ширший діапазон динамічних режимів у порівнянні з відомими моделями. Розроблено методи та реалізовано алгоритм знаходження амплітуди та частоти гармонічних і квазігармонічних коливань довільної кратності, апробовані на створених моделях. Вірогідність одержаних результатів доведено шляхом здійснення комп'ютерного моделювання, а також їх збігом з певними частковими результатами, наведеними в літературі. Установлено необхідні та достатні умови стійкості основних режимів роботи дискретних моделей коливних систем, на базі яких побудовано області стійкості основних режимів та досліджено області синхронізації цих режимів за дії зовнішнього збурення. Розроблено методи визначення симетричних, несиметричних режимів і хаотичних рухів у коливних електричних контурах з феромагнітними осердями за умови їх роботи у режимі дискретного часу. Сформульовано критерії виявлення можливих динамічних режимів у коливних системах дискретної природи, які не потребують повного аналізу системи та не зумовлені особливостями самої системи, а мають універсальний характер. Розроблено метод пошуку рухів, близьких до хаотичних на підставі вивчення динаміки дискретних нелінійних послідовних і паралельних контурів з введенням феромагнітного осердя в котушку індуктивності, які можна розглядати як компоненти складних систем, що суттєво спрощує аналіз динаміки систем такої природи. Установлено умови конвергентності цих моделей, що спрощує процедуру проектування реальних пристроїв з даними режимами функціонування. Запропоновано метод формування дискретних ознак за умов реалізації комп'ютерної системи ідентифікації користувача комп'ютера за його рухомоторними реакціями. Застосування дискретної моделі у розробленій системі забезпечує вірогідність ідентифікації користувача на 90 %. Ефективність системи підтверджено результатами комп'ютерного моделювання та проведених статистичних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА353452

Рубрики:

      
3.

Заяц 
Діагностичне значення аналізу хвилі Р методом електрокардіографії високого підсилення у хворих на пароксизмальну та персистуючу форми фібриляції передсердь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Марина Анатоліївна Заяц ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-4
Шифр НБУВ: РА359836

Рубрики:

      
4.

Заяць В. С. 
Економічний механізм формування доходів населення в регіонах та напрями його вдосконалення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. С. Заяць ; НАН України ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено формування сукупних доходів населення як регіонально обумовлений процес, визначено домінантні чинники впливу та напрями їх дії. Проведено класифікацію основних функцій доходів населення в регіональному економічному просторі з виділенням таких, як функція капіталізації, інвестиційна, мотиваційна, стимулювальна, соціалізації, захисна. Визначено соціально-економічну сутність і структуру даного механізму, його основні інструменти. Розроблено методологічні та методичні засади комплексної оцінки даного механізму з визначенням алгоритму та системи оцінних індикаторів. Виявлено новітні тенденції трансформаційних змін щодо формування сукупних доходів населення регіонів України й економічного механізму їх забезпечення. Проведено комплексну оцінку міжрегіональної диференціації сукупних доходів населення та їх асиметрії. Досліджено специфіку сучасного механізму трансформації доходів населення в інвестиційний ресурс регіону. Розроблено концептуальні засади вдосконалення даного економічного механізму з визначенням його пріоритетних завдань та цілей. Обгрунтовано науково-методичні засади регіональної політики доходів населення, а також стратегічні напрями її активізації. Запропоновано економічно доцільні типи механізму формування доходів населення на перспективу, диференційовані по регіонах України. Розроблено моделі стратегії диверсифікації джерел надходження доходів населення регіонів з урахуванням можливих траєкторій їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У9(4УКР)0-942
Шифр НБУВ: РА377549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Заяць О.А. 
Міське громадянство Львова XV - XVIII ст. (за реєстрами прийняття до міського права): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Заяць ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено функціонування інституту львівського міського громадянства у XV - XVIII ст. З використанням реєстрів новоприйнятих громадян та інших джерел встановлено, що львівське міське громадянство поділялося на ремісниче та купецьке, міське та передміське. З'ясовано, що існували також етно-конфесійні (некатолицькі) модифікації львівського громадянства - українське та вірменське. Зазначено, що механізм одержання громадянства у Львові був простіший для корінних львів'ян та складніший для прибулого населення. Вивчено питання інтенсивності прийняття міського громадянства та показано, що поповнення львівської громади відбувалося високими темпами. За цього установлено перевагу прибулого населення у порівнянні з місцевим, однак спостережено тенденцію до поступового зменшення між ними різниці у кількості. Відзначено, що серед прибулих домінували вихідці з південної частини Речі Посполитої, українці та вірмени становили незначну частку новоприйнятих громадян. Показано, що професійний слад львівських міщан був досить розмаїтим - міське громадянство приймали як купці, так і широкі ремісничі кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4 + Х2(4УКР-2ЛВО)4-523.72 +
Шифр НБУВ: РА340664

Рубрики:

      
6.

Заяць О.С. 
Моделювання топографії, будови та внутрішнього гравітаційного поля Місяця: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.С. Заяць ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення топографії, будови та внутрішнього гравітаційного поля Місяця. Досліджено особливості моделювання топографії Місяця методом середньої квадратичної колокації з використанням даних лазерної альтиметрії. Запропоновано нові аналітичні вирази для апроксимації емпіричних коваріаційних функцій, побудовано моделі топографії Місяця та здійснено оцінку їх точності. Удосконалено наближений метод моделювання розподілу неоднорідностей надр Місяця, зокрема одержано простіші співвідношення для обчислення коефіцієнтів зв'язку стоксових сталих зі степеневими моментами густини, здійснено їх перевірку, запропоновано методику формування матриць зв'язку стоксових сталих зі степеневими моментами густини. Побудовано модель тривимірного розподілу неоднорідностей надр Місяця, здійснено детальний аналіз та інтерпретацію одержаних результатів. Запропоновано метод моделювання неоднорідностей внутрішнього потенціалу Місяця. Побудовано моделі внутрішнього потенціалу та його похідних для радіальної моделі. Створено модель неоднорідностей внутрішнього потенціалу для тривимірного випадку розподілу неоднорідностей Місяця. Проведено порівняльний аналіз розподілу неоднорідностей густини та потенціалу в надрах Місяця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.137-4,022 +
Шифр НБУВ: РА346681

Рубрики:

      
7.

Заяць Л.М. 
Морфофункціональні зміни в легенях при дії екзо- та ендогенних факторів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.09 / Л.М. Заяць ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Вивчено закономірності структурних змін компонентів аерогематичного бар'єру й активності сурфактанту легень за дії екзо- й ендогенних факторів. Установлено, що у білих щурів, які перебували в екологічно чистій зоні, респіраторний відділ легень має типову для інтактних тварин будову. У тварин з екологічно несприятливої зони через 30 діб у стінці альвеоли було виявлено реактивні зміни, через 60 - дистрофічно-деструктивні, а через 90 діб - компенсаторно-пристосувальні процеси. Інгаляція діоксиду сірки спричинює більш виражені зміни у респіраторному відділі легень, а застосування ліпіну після гострого отруєння ним - значне покращення структури аерогематичного бар'єру тільки у перші 24 год. За перитоніту набряк компонентів аерогематичного бар'єру виявляється через 30 хв після початку експерименту. За пізніх термінів (3 - 24 год) переважають деструктивно-дистрофічні зміни, різко знижується активність сурфактанту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-2 +
Шифр НБУВ: РА346471

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Заяць Г. В. 
Обгрунтування конструктивних параметрів відновлюваних кулькових опорно-поворотних кругів баштових кранів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.05 / Г. В. Заяць ; Одеський національний політехнічний університет. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-445.225-048
Шифр НБУВ: РА369256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Заяць О. В. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки керівників загальноосвітніх навчальних закладів до управлінської діяльності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Заяць ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Представлено два види управління освітою - управління функціонуванням системи й управління її розвитком. Розкрито положення демократизації як основи та стрижня нової державної політики в галузі освіти та правову систему демократичного управління освітою. Визначено розмежування повноважень між центральними та місцевими органами управління освітою. Висвітлено наукове забезпечення управління освітою. Розглянуто головні документи управління системою освіти України та державно-громадську модель управління освітою. Встановлено проблему автономії ВНЗ і специфіку управління ними. Розглянуто питання цінность інформації й її потребу для управління в процесі його демократизації, проблему кількості та якості інформації для управління освітою на різних рівнях її організації. Вдосконалено шляхи подолання існуючого дефіциту інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА376935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заяць В. С. 
Правове регулювання участі представника у судовому адміністративному процесі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Заяць ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність звернення до витоків цивільного процесу - римському праву - і здійснення наукового аналізу з позиції рецепції інституту судового представництва під час розгляду спорів публічно-правового характеру у римському праві, що базується на спільних принципово важливих засадах обох форм судових процесів - цивільного та адміністративного. Процесуальне представництво у судовому адміністративному процесі розглянуто як: сукупність відносин, процесуальна діяльність певних категорій осіб щодо представництва, інститут адміністративного судочинства. Представництво у судовому адміністративному процесі визначено як сукупність адміністративних процесуальних правовідносин, в яких одна сторона зобов'язана або має право вчиняти юридично значимі процесуальні дії від імені іншої особи, охоронювані законом інтереси якої вона представляє, або на захист прав, свобод та інтересів якої діє у адміністративних судах. Суб'єктом представництва названо індивідуалізовану фізичну особу, яка породжує адміністративні процесуальні правовідносини з приводу представництва у судовому адміністративному процесі й у межах яких вона виступає як їх реальний їх учасник. Специфіка судового адміністративного процесу впливає на міру та ступінь використання у процесі суб'єктів, що здійснюють добровільне чи законне представництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.117
Шифр НБУВ: РА381976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Заяць І.Я. 
Правовий статус області в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Я. Заяць ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження правового статусу області. Проаналізовано конституційно-правову природу області, історико-правові аспекти становлення та розвитку обласного поділу в Україні. Досліджено питання ролі області щодо захисту спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст, які є на території області, а також узгодження спільного інтересу цих громад із загальнодержавним інтересом. Розглянуто проблемні питання регіональної політики та питання реформування територіальної організації області. Значну увагу приділено ролі та значенню області у сучасній політико-правовій системі України, засадам та конституційно-правовим особливостям, а також традиціям формування і функціонування обласного поділу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА308646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Заяць О.І. 
Продуктивність та якість яєць курей-несучок при включенні до комбікорму зерна пайзи і глауконіту: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Заяць ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено ефективність використання різної кількості цільного зерна пайзи вітчизняного сорту "Надія" та природного мінералу глауконіту Хмельницького родовища у складі комбікорму для несучих курей і вивчено їх вплив на яєчну продуктивність, якість харчових яєць, перебіг метаболічних процесів у організмі, ефективність використання кормів і рентабельність виробництва яєць. Установлено, що використання у годівлі курей у пік несучості впродовж 90-та днів зазначених компонентів позитивно впливає на перебіг обміну речовин в організмі птиці, підвищує її несучість і вихід яєчної маси, покращує харчову та біологічну якість яєць. Для підвищення несучості курей, збільшення маси яєць, зменшення витрат корму на одиницю продукції, а також для підвищення прибутку та рентабельності даного виробництва рекомендовано використовувати комбікорм з заміною у його складі 5 % подрібненого зерна пшениці аналогічною кількістю цільного зерна пайзи сорту "Надія" та домішкою 2 % глауконіту Хмельницького родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА364034

      
13.

Заяц Ю.В. 
Роль активних методів в інтенсивному лікуванні тяжкообпечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Ю.В. Заяц ; Дніпропетр. держ. мед. акад. МОЗ України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми лікування тяжкообпечених у період опікового шоку. Встановлено залежність формування поліорганних порушень від умов макро- та мікроциркуляції з перерозподілом кровотоку, ушкодження еритрону, імунних змін та ендогенної інтоксикації. На підставі вивчення змін гемодинамічного профілю опіковий шок охарактеризовано як гіповолемічний і вазогенний. Встановлено I та II типи (стадії) діастолічної дисфункції лівого шлуночка серця, що відображає ступінь тяжкості порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки за опікового шоку. Виявлено, що порушення макроциркуляції поєднувалися з мікроциркуляторними змінами у внутрішніх органах, внаслідок яких відбувались деструктивні та дистрофічні відхилення, які формують синдром поліорганних порушень. Показано, що ендогенна інтоксикація у разі опікового шоку супроводжується порушенням монооксигеназної й екскреторної, а також імунної ланки системи детоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА334593

Рубрики:

      
14.

Заяць Д.Д. 
Ситуаційний підхід до тактики перевірки показань на місці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Заяць ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано висновок про виокремлення в теорії криміналістики ситуації слідчої дії як наукової категорії, визначено суть і поняття ситуації слідчої дії, розроблено класифікації даних ситуацій. Розкрито суть ситуаційного моделювання перевірки показань на місці та визначено типові й конкретні види моделей ситуацій зазначеної слідчої дії. Розвинуто поняття перевірки показань на місці, визначено її криміналістичні особливості, запропоновано криміналістичну класифікацію перевірки показань на місці. Визначено суть та структуру тактичної комбінації "перевірка показань на місці" й удосконалено систему тактичних рекомендацій щодо її проведення. Розкрито суть ситуаційного підходу до перевірки даних показань та обгрунтовано взаємозв'язок і взаємозумовленість типових ситуацій зазначеної слідчої дії та тактики перевірки показань підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого, свідка на місці події злочину. Удосконалено систему організаційних заходів, тактичних правил підготовки і прийомів проведення перевірки показань підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого, свідка на місці за умов сприятливої та конфліктної ситуації. Розроблено концептуальні положення тактики перевірки показань підсудного, свідка, потерпілого на місці події злочину під час судового слідства, визначено процесуальні та криміналістичні особливості проведення перевірки показань на місці та обгрунтовано доцільність законодавчого визначення перевірки показань на місці судом. Побудовано систему тактичних правил і прийомів перевірки показань підсудного, свідка, потерпілого на місці події злочину за умов безконфліктної та конфліктної ситуацій судового слідства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)23 + Х893.9(4УКР)722.071 +
Шифр НБУВ: РА334794

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
15.

Заяць Д.Д. 
Статутне регулювання системи місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Д.Д. Заяць ; Класич. приват. уні-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні напрацювання, встановлено періоди піднесення зацікавлення науковців статусною тематикою, удосконалено понятійно-категорійний апарат з даної проблеми. Розкрито сутність статусу територіальної громади як основного локального нормативно-правового акту. Висвітлено історичні передумови, традиції та розвиток статусного регулювання в Україні й Європі. Розглянуто проблематику процесу розробки та прийняття статусів територіальних громад в Україні та виявлено основні тенденції розробки статутів в інформаційній, організаційній і процедурній площинах. Проаналізовано статусне регулювання статусу органів і посадових осіб місцевого самоврядування, а також основних форм безпосередньої участі членів територіальної громади у вирішенні локальних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-324
Шифр НБУВ: РА371930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Заяць Т.М. 
Теоретичний опис квазістаціонарних станів, які знаходяться вище порогу утворення збуджених іонів, в задачі іонізації гелію швидкими електронами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.М. Заяць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод взаємодіючих конфігурацій у зображенні комплексних чисел. Розглянуто аспект його застосування до задачі іонізації атома гелію електронним ударом. Розвинуто підхід, який дозволяє проаналізувати розпад m квазістаціонарних станів у n відкритих каналів. Показано, яким чином розроблений метод реалізує більш прості наближення. Створено пакет прикладних програм для числових розрахунків. Досліжено процеси прямої та резонансної іонізації атома гелію вище порогу N = 2. Розраховано спектроскопічні характеристики автоіонізаційних станів, що збігаються до третього порогу атома гелію. Вивчено вплив різних фізичних факторів на спектроскопічні характеристики автоіонізаційних станів. Підхід дозволяє оцінити внесок кожного резонансного стану у процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.524в41.8,022 + В382.904.403.5в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА361698

      
17.

Заяць Є.І. 
Удосконалення організаційного забезпечення системи управління ефективністю будівельного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Є.І. Заяць ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні положення обгрунтування питомих виробничих витрат, у разі розрахунку яких враховуються організаційно-економічні фактори. Систематизовано чинники та параметри, що впливають на ефективність будівельного виробництва, виявлено закономірності цього впливу, а також визначено його кількісні оцінки. Удосконалено систему організаційного забезпечення системи управління ефективністю будівельного виробництва (СУЕВ) за видами витрат та його структурними підрозділами. Розроблено технологію використання організаційного забезпечення СУЕВ як сукупності способів і засобів обліку продукції для виробництва ресурсів, що дає змогу, на відміну від існуючих способів, організувати всебічний облік асортименту за новими формами. Досліджено питання кадрового забезпечення управлінського обліку для СУЕВ, яка дозволяє залучити до облікової роботи тих, хто втрачає ресурси і випускає продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-07-21 +
Шифр НБУВ: РА338310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Заяць О. Р. 
Удосконалення та обгрунтування методів профілактики та лікування патологічного мезіального зміщення бічних зубів у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Р. Заяць ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено поширеність зубощелепних аномалій і дефектів зубних рядів у дітей різних вікових груп. Запропоновано конструкції протезів для профілактичного заміщення дефектів зубних рядів, зумовлених передчасним видаленням молочних молярів і доведено ефективність його застосування у дітей. Проведено у дітей у період змінного прикусу морфометричний аналіз стану горбів верхньої щелепи та запропоновано їх розподіл за формою, висотою та довжиною. Запропоновано апарат для дисталізації молярів з використанням високих випуклих довгих горбів верхньої щелепи як внутрішньоротової дистальної опори та доведено ефективність його застосування у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.62-5
Шифр НБУВ: РА372720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Заяць А. Є. 
Міське суспільство Волині XVI ‒ першої половини XVII ст. / А. Є. Заяць. — Б.м., 2019 — укp.

У дослідженні розглянуто процес становлення та функціонування міського суспільства Волині у ранньомодерну добу. Проаналізовано проблему дефініції, класифікації та термінології міських поселень; вивчено функції міських поселень та фактори їх розвитку. З'ясовано роль власників приватних та старост королівських міст на формування устрою та особливості розвитку волинських міст. Особлива увага приділена міському управлінню та участі у ньому війта, лентвійта, ради, лави та найманих міських урядників. Описано міське судочинство та його особливості у королівських та приватних містах. Прослідковано джерела формування міської громади, її правове становище, соціальну структуру, етнічний та професійний склад, а також місце шляхти у міському соціумі.^UThe reseach studies the process of establishment and functioning of Volhynia urban society in the Early Modern era. The study analyzes the issue of definition, classification and terminology of urban settlements; functions of urban settlements and their development factors are examined. The role of private cities owners and royal cities Starostas was figured out in terms of system formation and peculiarities of Volhynia cities development. Special attention is dedicated to city administration and Vogt, Leitvogt, council and hired servicemen involvement in it. Judicature and its peculiarities in royal and private cities are depicted. The study provides insights into the sources of urban community formulation, its legal position, social structure, ethnic and professional structure, as well as Szlachta's role in the urban society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Заяць Б. Р. 
Роль інститутів громадянського суспільства у процесі запобігання корупції в органах державної влади та органах місцевого самоврядування України: адміністративно-правовий вимір. / Б. Р. Заяць. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено системний аналіз ролі інститутів громадянського суспільства у процесі запобігання корупції в органах державної влади та органах місцевого самоврядування України шляхом системного вирішення ряду доктринальних теоретико-правових та конкретних практично-прикладних задач.Внаслідок проведеного узагальнення положень законодавства України, дослідження значного обсягу наукових розвідок, котрі предметно стосуються окремих аспектів проблематики, ідентифікованої в якості самостійних векторів наукового пошуку здійсненого здобувачем в межах даної кваліфікаційної роботи, встановлена фактична відсутність гомогенності нормативного та теоретико-методологічного кластерів відображення інституту інтеграції громадянського суспільства в континіум суб'єктів запобігання корупції.Практично підтверджено, що ефективність здійснення заходів щодо нейтралізації корупційного фактору у діяльності публічного апарату перебуває у прямій залежності від ступеня проактивності інститутів громадянського суспільства щодо реалізації антикорупційних ініціатив, а відтак доведена необхідність системного дослідження форм та методів налаштування практичної взаємодії правоохоронних інститутів держави з соціальним середовищем у площині запобігання корупції.Узагальнення наукових робіт вітчизняних теоретиків права практично продемонструвало існуючу загрозливу тенденцію ідентифікації антикорупційної діяльності в якості виключної прерогативи держави. У свою чергу, абстрагування соціальних інститутів від здійснення заходів щодо нетралізації корупційних викликів в сучасному соціально-правовому просторі свідчить про недостатню увагу, яка приділяється науковцями даному питанню, що, корелюючи з міріадами недоліків національного законодавства, забезпечує подальшу експоненту експансію проявів корупції у всіх сферах соціальної комунікації.Обґрунтовано, що інтенсифікації участі інститутів громадянського суспільства у площині заходів щодо запобігання корупції істотним чином сприятимуть наступні заходи:• Детальна нормативна регламентація статусу, повноважень та форм поточного функціонування громадських антикорупційних організацій;• Удосконалення окремих приписів національного законодавства, які стосуються проблеми запобігання корупції чи синалагматичних правових інститутів, які, у тій чи іншій мірі, визначають методику антикорупційної діяльності;• Перегляд існуючої моделі місцевого самоврядування, що передбачатиме ефективніший процес використання плебіциту як форми безпосереднього народовладдя та слугуватиме запорукою мобілізації суб'єктів приватного права у призмі подолання викликів, які постають перед національною правовою системою;• Підвищення транспарентності публічного управління на всіх рівнях функціонування державного апарату та органів місцевого самоврядування в Україні;• Імплементація передового та апробованого досвіду іноземних держав у сфері антикорупційної діяльності в усталену практику національного правозастосування.Доцільність детального опрацювання проблеми асиміляції інститутів громадянського суспільства в призмі суб'єктів запобігання корупції обґрунтована рядом факторів, ключовими серед яких є низька дієвість сучасної методики протидії корупційним правопорушенням, засвідчена перманентним зростанням кількості корупційних деліктів та значний антикорупційний потенціал соціального середовища, повноцінна реалізація котрого неможлива без актуалізації національної правової системи.Розглянуто ключові перешкоди на шляху ефективного залучення громадянського суспільства у сферу запобігання корупції та запропоновано ефективні засоби щодо їх усунення, включно з пропозиціями щодо удосконалення національного законодавства^UThe dissertation deals with the complex analysis of the role of civil society institutions in the process of corruption prevention in public institutions of Ukraine with the help of empirical material, systematized in a number of doctrinal researches, specialized on relevant problems.Due to the generalization of the current condition of the Ukrainian legislation combined with consolidation of a significant amount of scientific researches that are related substantially to certain aspects of the problem identified as independent vectors of the current dissertation, the actual lack of homogeneity of normative and social aspects of civil society anticorruption activity was indicated.It is practically confirmed that the effectiveness of implementation of measures, specialized for neutralization of the corruption factor in the activities of the public institutions is directly dependent on the level of intensity of activities of civil society institutions in the implementation of anti-corruption initiatives, and therefore the need of systematic study of the forms and methods of setting up the practical interaction of civil institutions with law enforcement bodies has been underlined.Generalization of the scientific researches, attached to the problem of dissertation, has practically demonstrated the existing threatening tendency to identify anti-corruption activity as the exclusive prerogative of the state institutions. In turn, the abstraction of social institutions from realization of their full anticorruption potential, in the modern socio-legal entity, demonstrates the lack of due attention paid by scientists to the current issue, that, correlating with the various deficiencies of national legislation, provides all necessary conditions for the further exponential expansion of the phenomenon of corruption.It is substantiated that intensification of participation of civil society institutions in the field of corruption prevention will be significantly contributed with the help of the following measures:• Detailed normative regulation of the status, powers and forms of activities of public anti-corruption organizations;• Improvement of certain norms of national law that are related to the prevention of corruption or related legal phenomenon that, to varying degrees, determine the methodology of anti-corruption activities;• Revision of the existing model of local self-government, especially in the terms of more efficient process of plebiscite usage as a form of direct democracy, and will serve as a trigger for the mobilization of private participants in the prism of counteraction with the challenges facing the national legal system;• Increasing transparency of public administration at all levels of functioning of the state apparatus and local self-government bodies in Ukraine;• Implementation of the best practices of foreign countries in the field of anti-corruption activities.The necessity of identification of methodology of civil society institutions assimilation in the prism of the subjects of corruption prevention is substantiated by a number of factors, among which the most important are the low effectiveness of modern methods of counteracting corruption offenses, confirmed with the permanent increase of the number of corrupt law offences, significant anticorruption potential of civil society, related with the necessity of national legal system modernization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського