Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>A=Заремба О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Заремба О.С. 
Видавничо-бібліотечна інфраструктура української еміграції в Чехо-Словаччині між двома світовими війнами: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.С. Заремба ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено критерії, що вплинули на діяльність видавництв та бібліотек, наведено структурну, тематичну та типологічну специфіку книжкового репертуару українських видавництв ЧСР. Встановлено залежність функціонування видавничо-бібліотечної інфраструктури українців від державно-політичних орієнтирів ЧСР. Висвітлено діяльність еміграційних українських громадських організацій у галузі книжкової справи. Проаналізовано внесок окремих особистостей (науковців, письменників, політиків, культурно-освітніх і громадських діячів) у становлення та розвиток видавничо-бібліотечної інфраструктури еміграції у ЧСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4ЧЕХ=УК)6 + Ч617.3(4ЧЕХ=УК)6 +
Шифр НБУВ: РА322046

Рубрики:

      
2.

Заремба О.О. 
Облік і аудит виробничих витрат та формування собівартості швейної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Заремба ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено основні проблеми швейного виробництва та напрями їх вирішення. Досліджено стан і розвиток теорії обліку витрат та формування собівартості продукції. Критично оцінено їх організацію та методологію щодо відповідності сучасним вимогам управління швейними підприємствами. З метою підвищення оперативності та достовірності обліково-економічної інформації запропоновано єдину інтегровану базу даних з використанням новітніх комп'ютерних технологій. Розроблено класифікацію виробничих витрат. Обгрунтовано необхідність впровадження удосконаленого нормативного обліку, організованого за місцями виникнення витрат і центрами відповідальності. Наведено рекомендації щодо вдосконалення обліку прямих і непрямих витрат швейного виробництва та їх розподілу. Досліджено теоретичні, меодичні та практичні питання щодо процесу калькулювання собівартості швейної продукції. Доведено доцільність нормативного попередільного калькулювання собівартості продукції. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації та методики аудиту виробничих витрат на формування собівартості швейної продукції. Математично описано аналітичні процедури аудиту для з'ясування кількісного взаємозв'язку між витратами, їх визначальними факторами та управлінням діяльністю підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.65-148.6 +
Шифр НБУВ: РА335181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Заремба О.В. 
Облік і контроль страхування майна: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Заремба ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення обліку та контролю операцій майнового страхування у страхових компаніях України. Визначено основні проблеми у сфері страхування та запропоновано шляхи їх вирішення. Наведено критичну оцінку організації та методології обліку та контролю операцій страхування щодо їх відповідності сучасним вимогам управління. З метою підвищення оперативності та достовірності обліково-економічної інформації запропоновано інтегрування всіх видів господарського обліку операцій страхування у єдиній системі на основі використання новітніх комп'ютерних технологій. Розглянуто методологічні механізми обліку страхової діяльності. На підставі вивчення світового досвіду страхування запропоновано удосконалення методики обліку та контролю страхових платежів, операцій перестрахування, формування страхових резервів і виплат страхових відшкодувань на базі єдиного підходу щодо обліку операцій страхування. Досліджено методи оцінки технічних резервів страхових компаній та обгрунтовано доцільність застосування методу "pro rata temporis відповідно до характеру надання страхової послуги. Проаналізовано особливості здійснення контролю операцій страхування та створено модель управління за місцями прийняття рішень з урахуванням розвитку новітніх тенденцій, зокрема контролінгу. Запропоновано алгоритм поточного контролю операцій страхування. Створено методологію обліку майнового страхування з застосуванням розширеного аналітичного обліку на рахунках страхових платежів і страхових виплат за методом нарахування. Запропоновано методику контролю якісних і кількісних результатів діяльності страхової компанії, що сприяє фінансовій стабільності, зменшує ризик банкрутства та є надійним гарантом щодо запобігання збиткам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.27 +
Шифр НБУВ: РА334807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заремба О.В. 
Особливості перебігу нестабільної стенокардії, зміни в імунній системі, біохімічних показниках крові та варіабельності серцевого ритму у хворих, робота яких пов'язана з професійними шкідливостями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Заремба ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено механізми розвитку нестабільної стенокардії (НС) у хворих, робота яких пов'язана з професійними шкідливостями, з застосуванням нових підходів до метаболічної терапії (корвітину). Наведено нові відомості про патофізіологічні механізми НС, удосконалено методи її лікування. На підставі комплексного аналізу змін імунної системи розвинуто теорію про клінічні та патогенетичні характеристики перебігу НС у зазначених хворих, досліджено вплив метаболічного лікарського засобу корвітину на патогенетичні процеси, які зумовлюють перебіг і прогресування нестабільної стенокардії. За результатами проведених досліджень установлено, що застосування корвітину за умов комплексного лікування хворих з НС, робота яких пов'язана з професійними шкідливостями, пригнічує процеси перекисного окиснення ліпідів, активує антиоксидантний захист, нормалізує симпато-парасимпатичний баланс та імунну реактивність, покращує клінічний перебіг захворювання, ліпідний спектр крові та гемостаз. Доведено, що лікувальний ефект комплексної терапії з використанням корвітину більш виражений у хворих на НС, робота яких не пов'язана з професійними шкідливостями. У разі лікування пацієнтів з НС, які працюють за професійно-шкідливих умов, доза корвітину повинна бути більшою, а комплексне лікування - тривалішим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67 + Р410.140.67
Шифр НБУВ: РА364325

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського