Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (170)Книжкові видання та компакт-диски (250)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КІЙКО$<.>+<.>A=ОРЕСТ$<.>+<.>A=АНТОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Кійко В.І. 
Військова справа у Галицькому та Волинському князівствах, ХI - ХIV ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.І. Кійко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

На основі вітчизняної та зарубіжної історіографії, аналізу нових документальних матеріалів і археологічних пам'яток узагальнено дані про генезу військової справи русичів у XI - XIV ст. Проаналізовано військово-політичну діяльність галицьких і волинських князів, зокрема, Данила Романовича (1201 - 1268), Лева Даниловича (1229 - 1301), Любарта Гедиміновича (бл. 1308 - 1384), а також досліджено розвиток їх військової тактики та стратегії. Аргументовано, що участь широких мас міщан і селян общинників у військових формуваннях князів і бояр була підгрунтям військової могутності галицьких і волинських дружин. Розглянуто етапи розвитку та особливості місцевої фортифікації, особливості української зброї та військової техніки XI - XIV ст. Висвітлено міжнародні аспекти запровадження нових видів озброєння у галицько-волинській армії даного періоду, а також відтворено військову тактику та стратегію галицько-волинських полководців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-54 +
Шифр НБУВ: РА367968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кійко А.С. 
Динамічні процеси у надпровідних мікроструктурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / А.С. Кійко ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто беззіштовхувальну еволюцію напівпровідного параметра порядку та динамічну поведінку надпровідних кубітів за їх збудження сигналами різного виду. Одержано квантове кінетичне рівняння для функції розподілу Вігнера. Одержано відгук надпровідного параметра порядку на зміну в часі константи електрон-фононної взаємодії. В межах дворівневої моделі розглянуто типи збуджень у надпровідних кубітах - коливання Рабі й ефект Ландау - Зенера. Розраховано залежні від часу та середні заселеності рівнів кубіту за умов впливу на нього сигналів спеціального виду. Наведено можливість одержання у потоковому кубіті інверсної заселеності. Досліджено зміну зсуву фази alpha у резонансному контурі, пов'язаному з кубітом, через зовнішній вплив на потоковий кубіт у вигляді серії прямокутних електромагнітних імпульсів. Показано, що відгук резонансного контуру суттєво залежить від співвідношення між константами релаксації та часом затримки між імпульсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31,022 +
Шифр НБУВ: РА369719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Антонович С.О. 
Драматургічна творчість українських письменників-емігрантів середини ХХ століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.О. Антонович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито специфіку української еміграційної драматургії середини ХХ ст. Проаналізовано п'єси О. Бабія, І. Багряного, Л. Коваленко, Ю. Косача, І. Костецького, І. Чолгана, А. Юриняка в контексті традицій національної літератури та філософсько-мистецьких впливів у західноєвропейській культурі. Досліджено проблеми абсурдності людського існування, безгрунтів'я. Визначено поетикальні особливості драм, зокрема, авторських жанрових рішень, способів зображення образів дійових осіб, ролі ремарок, сюжетно-композиційної організації творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)-336 +
Шифр НБУВ: РА370029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кійко Ю.Є. 
Лексико-семантична група дієслів переміщення в сучасній німецькій мові (парадигматичні та синтагматичні властивості): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.Є. Кійко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичну групу(ЛСГ) дієслів переміщення в сучасній німецькій мові в парадигматичному (квантитативному, словотвірному, фоносемантичному) та синтагматичному аспектах. Визначено середню кількість значень дієслів переміщення в сучасній німецькій мові. Встановлено зв'язок полісемічності з частотою дієслів переміщення у словниках та тип їх розподілу за словником Duden. Проведено інвентаризацію ЛСГ дієслів переміщення та досліджено їх парадигматичні та синтагматичні характеристики за допомогою формальних і неформальних методів. Описано дистрибутивні формули дієслів переміщення та сполучувальні властивості найбільш частотних з них. Встановлено словотвірні особливості дієслів переміщення та їх дериваційну продуктивність. Розкрито фонетичне значення дієслів переміщення в сучасній німецькій мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.6
Шифр НБУВ: РА314904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Кійко Л.М. 
Методи й засоби контролю різьбових з'єднань трубних колон: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Л.М. Кійко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано конструкції нарізних з'єднань трубних колон з урахуванням можливостей їх неруйнівного контролю. Визначено взаємозв'язки між параметрами, що характеризують якість нарізних з'єднань, та інформативними сигналами, за якими оцінюються ці параметри. Встановлено закономірності поширення ультразвукових коливань у нарізних частинах труб, в тому числі обважнених, для розробки способів контролю. Удосконалено та доповнено існуючі способи контролю якості додаткових діаметральних і торцевих ущільнень типу "метал - метал" різьбових з'єднань трубних колон. Досліджено можливість використання принципу агрегатування методик контролю типових елементів нарізних з'єднань шляхом апробації. Розроблено технічні засоби та технології для реалізації способів контролю якості різьбових з'єднань та необхідне для їх ефективного використання нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51-041.121
Шифр НБУВ: РА317610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кійко 
Науково-технічні основи процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.06 / Орест Антонович Кійко ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.708.4
Шифр НБУВ: РА359226

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Кійко А.І. 
Підвищення ефективності протибуксувальних систем електровозів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / А.І. Кійко ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В.Лазаряна. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності протибуксувальних систем електровозів за рахунок створення та впровадження мікропроцесорних систем виявлення межових сил зчеплення колісних пар з рейками, а також покращання тягово-зчіпних властивостей, зменшення паливно-енергетичних й експлуатаційних витрат електровозів. Запропоновано математичну моедль, методику й алгоритми моделювання на ПЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232.1-015.2 + О275.77 +
Шифр НБУВ: РА361944

Рубрики:

      
8.

Кійко В.В. 
Товарознавча оцінка молока, обробленого високим тиском: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В.В. Кійко ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено якість питного молока, виробленого за інноваційною технологією "паскалізації", яка передбачає обробку за раціональним режимом високого тиску, температури та тривалості дії. Доведено перспективність використання цієї технології в молочній промисловості, що дозволить максимально зберегти нативну харчову та біологічну цінність молока та подовжити термін його зберігання. На підставі аналізу у порівняльному аспекті механізму впливу паскалізації та традиційної високотемпературної обробки (пастеризації) молока встановлено, що обробка високим тиском має більш щадний вплив на складові молока, в результаті чого максимально зберігається нативна біологічна цінність продукту. Проведено комплексне товарознавче оцінювання якості коров'ячого паскалізованого молока, а саме: досліджено особливості зміни його білкової та жирової фаз, вітамінного та мінерального складу та сенсорних властивостей. З'ясовано, що паскалізація суттєво не змінює кількісний склад білків, жиру та лактози. Незначних змін зазнають окремі білкові фракції молока, що пов'язано з розробкою казеїнових міцел і частковою денатурацією сироваткових білків. У процесі паскалізації відбувається диспергування молочного жиру (ефект гомогенізації). Встановлено, що паскалізація сприяє максимальному збереженню вітамінів у молоці. Розроблено технологічну схему паскалізації, яка не передбачає операцію гомогенізації та його розливу після обробки, що знижує вірогідність повторного обсіменння продукту під час виробництва. Доведено, що якість паскалізованого молока відповідає чинній нормативній документації. Установлено гарантійний термін зберігання нового продукту - не більше семи діб. Проведено комплекс організаційних заходів щодо впровадження наукових розробок у практику. Очікуваний економічний ефект від впровадження розробок становить 573,4 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л950.41 +
Шифр НБУВ: РА364233

Рубрики:

      
9.

Аносова Ю. В. 
Юрисдикція міжнародних судових органів щодо злочину геноциду / Ю. В. Аносова. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів та Міжнародного Суду ООН щодо злочину геноциду з позицій інтегративного підходу до відповідальності індивідів та держав згідно з міжнародним правом. Розглядаються концептуальні підходи щодо розуміння юрисдикції міжнародних судових органів. Висвітлюється комплексна природа Конвенції про геноцид. Досліджуються особливості тлумачення міжнародними кримінальними судами складу та окремих елементів злочину геноциду. Здійснюється історичний огляд процесу прийняття та характеризується змістовне наповнення юрисдикційних положень статей 6 та 9 Конвенції про геноцид. Пропонуються шляхи застосування статті 6 Конвенції для "підсилення" юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочину геноциду. Досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів за параметрами ratione personae, ratione loci, ratione temporis. В контексті юрисдикції ratione personae міжнародних кримінальних судів детально охарактеризовано форми відповідальності за злочин геноциду. Констатується, що Міжнародний Суд ООН, юрисдикція якого базується на "компромісній умові" статті 9 Конвенції про геноцид, є дієвим механізмом забезпечення відповідальності держав за геноцид. Детально характеризується юрисдикція Міжнародного Суду ООН за параметрами ratione personae, ratione materiae, ratione loci, ratione temporis. На підставі вищевикладеного робиться висновок про те, що в сучасному міжнародному праві спостерігається тенденція до зближення режимів відповідальності держав та індивідів за злочин геноциду.^UThe dissertation explores jurisdiction of the international criminal courts and the International Court of Justice over the crime of genocide under the integrative approach to responsibility of individuals and states in international law. The conceptual approaches to the understanding of the concept of jurisdiction of the international judicial bodies are analysed. The complex nature of the Genocide Convention is highlighted. The interpretation of the elements of crime of genocide by the international courts is explored. The historical overview of the Genocide Convention adoption process is presented as well as the characteristic of the content of its jurisdictional provisions of the Articles 6 and 9. The new ways of the application of Article 6 of the Genocide Convention are offered, which might be used for “reinforcement” of the jurisdiction of the International Criminal Court for the crime of genocide. The jurisdiction of the international criminal courts under the components ratione personae, ratione loci, ratione temporis is explored. In the context of the jurisdiction ratione personae of the international criminal courts, forms of liability for the crime of genocide are analysed in detail. It is claimed that the International Court of Justice, with its jurisdiction based on “compromissory clause” of Article 9 of the Genocide Convention, might be regarded as an effective mechanism for holding states responsible for genocide. The jurisdiction of the International Court of Justice under the components ratione personae, ratione materiae, ratione loci and ratione temporis is analysed in detail. Taking into account the aforementioned analysis, it is concluded that in contemporary international law there is a tendency for approximation of the regimes of state and individual responsibility for the crime of genocide.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Школьна Н. О. 
Німецька фахова мова промислової автоматизації: структура, семантика і функціювання / Н. О. Школьна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню структурно-семантичних і функційних особливостей німецької фахової мови промислової автоматизації. Висвітлено теоретично-методологічні засади дослідження фахових мов і терміносистем, описано історію й особливості розвитку термінології німецької фахової мови промислової автоматизації, визначено основні етапи її становлення та встановлено фактори, що впливають на формування аналізованої термінології в німецькій мові. На основі тезаурусного моделювання охарактеризовано семантичні відношення між термінами німецької фахової мови промислової автоматизації. Встановлено парадигматичні відношення у терміносистемі промислової автоматизації (синонімія, антонімія, полісемія, омонімія), визначено місце і роль термінів-епонімів, описано генетичні джерела термінології німецької фахової мови промислової автоматизації. Виявлено терміни з найбільшою словотвірною продуктивністю й описано структурні моделі терміносполук. Запропоновано типологію текстів німецької фахової мови промислової автоматизації, описано їх структурно-композиційні, морфологічні і синтаксичні властивості та встановлено термінологічну насиченість німецьких фахових текстів промислової автоматизації. Ключові слова: фахова мова, промислова автоматизація, тезаурусне моделювання, парадигматичні відношення, словотвірна продуктивність, структурні моделі, типологія текстів.^UThe thesis is dedicated to the study of structural-semantic and functional features of the German language for special purposes of industrial automation. The theoretical and methodological foundations of studying professional languages and terminology are described, the history of the terminology development for the German language for special purposes of industrial automation are highlighted, the main stages of its formation are determined and the factors influencing the formation of the analyzed terminology in German are identified. The terminology is considered as a thesaurus taking into account the organization of the field of special knowledge, the terminological field of the term and the establishment of semantic relations between the terms. It has been established that paradigmatic relations such as polysemy, homonymy are typical for the corpus of the analyzed language for specific purposes. The genetic sources of the German language for special purposes of industrial automation terms and terminology are established. The typology of texts of the German language for special purposes of industrial automation is proposed, their structural-compositional, morphological and syntactic properties are characterized, and the terminological saturation of German professional texts of industrial automation is considered.Key words: professional language, industrial automation, thesaurus modelling, paradigmatic relations, word-forming productivity, structural models, typology of texts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Стегніцька Л. В. 
Англійські клінічні терміни-епоніми: лексикографічний і структурно-семантичний аспекти / Л. В. Стегніцька. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню термінів-епонімів сучасної англійської фахової мови клінічної медицини в річищі структурно-семантичної наукової парадигми. Виокремлено й проаналізовано структурні типи термінів, виявлено їх модифікації і продуктивність, описано парадигматичні відношення в корпусі термінів та охарактеризовано джерела пропріативних компонентів у складі клінічних термінів. Запропоновано власну семантичну класифікацію пропріативів та апелятивів у складі термінів-епонімів, установлено кількісні характеристики кожної тематичної групи, виокремлено найпродуктивніші стрижневі компоненти термінів-епонімів. Розглянуто вияви вторинної номінації в процесі утворення термінів-епонімів, яка знайшла своє відображення в таких стилістичних засобах, як метафора, метонімія, порівняння, алюзія, каламбур, плеоназм, евфемізм, парадокс, еліптичні конструкції та повтори. Значну увагу приділено стандартизації та уніфікації пропріативного компонента епоніма. У роботі запропоновано методику укладання словникадовідника епонімічних термінів, розроблено макро- і мікроструктуру словника, запропоновано принципи транскодування та трансформації власних назв. Ключові слова: термін-епонім, фахова мова, власна назва, синоніми, омоніми, полісемія, тематичні групи, вторинна номінація.^UThis dissertation is devoted to the study of lexicographic and structural-semantic peculiarities of the eponymous terms of the English professional language of medicine. The study of terms has been carried out in line with the structural-semantic linguistic paradigm. In this study the structural types of terms are distinguished and analysed, their modifications and efficiency are identified, paradigmatic relations in the corpus of terms are described, and sources of proprial components of clinical terms are characterized. Our own semantic classification of proper names and appellatives within the eponymous terms is proposed, quantitative characteristics of each thematic group are defined, the most productive core components of the eponymous terms are identified. The cases of secondary nomination in the formation of eponymous terms, reflected in such stylistic means as metaphor, metonymy, simile, allusion, pun, pleonasm, euphemism, paradox, elliptical constructions and repetitions, are examined. Considerable attention paid to standardization and unification of the proprial component of eponyms. Elaborated recommendations for fixation of clinical eponyms in lexicographic sources will contribute to the unification and standardization of medical terminology as a whole. The method of compiling a dictionary-reference of eponymous terms is proposed in the study. The macro- and microstructure of the dictionary has been developed, the principles of transcoding and transformation of proper names have been suggested. Keywords: eponymous terms, professional language, proper name, synonyms, homonyms, polysemy, thematic groups.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кійко С. Г. 
Методологія предиктивної адаптації управління портфелем проєктів енергозбереження на металургійних підприємствах / С. Г. Кійко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження розв'язує науково-прикладну проблему створення й упровадження методологічних основ управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах з урахуванням стратегічних цілей, обмеженості ресурсів і ризиків, що є актуальною та має загальнодержавне значення. Вирішення цієї проблеми пов'язане з розв'язанням протиріччя між необхідністю реалізації програм енергозбереження на металургійних підприємствах і недосконалістю науково обґрунтованих засобів досягнення цієї мети у вигляді моделей і методів управління портфелями проектів енергозбереження, у яких повною мірою не враховується безліч взаємозв'язаних потоків енергоресурсів, вимог, цілей і стратегій поводження окремих підрозділів металургійних підприємств, а також динаміка виробничих процесів. Було виконано аналіз загальної проблеми управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах, розглянуто основні підходи й стандарти до управління портфелями проектів та виконано огляд сучасних рішень щодо енергоменеджменту для визначення найбільш перспективних напрямів досліджень. Виконано аналіз завдань і проблем планування й управління енергоспоживанням технологічних процесів металургійного виробництва, що визначають прийняття ключових рішень при управлінні портфелями проектів енергозбереження. Розроблено теоретичні основи методології управління проектами й програмами енергозбереження на металургійних підприємствах. Побудовано модель формування портфеля проектів відповідно до стратегії енергоефективності металургійного підприємства. Розроблено метод оцінювання пріоритетів енергетичної політики металургійного підприємства. Розроблено модель аналізу енергоспоживання металургійного підприємства й оцінювання якості паливно-енергетичного балансу. Розроблено методи планування й прогнозування енергоспоживання металургійного підприємства. Розроблено імітаційну модель для вирішення завдань щодо керування розподілом енергоресурсів на металургійному підприємстві. Розроблено методичні основи формування організаційного механізму керування енергозбереженням на металургійних підприємствах. Розроблено інформаційну технологію управління портфелями проектів енергозбереження на металургійних підприємствах для команди проектного менеджменту офісу управління проектами.^UThe dissertation research solves the scientific and applied problem of creation and implementation of methodological bases of portfolio management of energy saving projects at metallurgical enterprises, taking into account strategic goals, limited resources and risks, which is relevant and of national importance. The solution to this problem is to resolve the contradiction between the need for implementing energy saving programs in metallurgical enterprises and the imperfection of scientifically sound means to achieve this goal in the form of models and methods of portfolio management of energy saving projects, which do not take into account many interconnected energy flows, requirements, goals and strategies of individual divisions of metallurgical enterprises, as well as the dynamics of production processes. An analysis of the general problem of portfolio management of energy saving projects at metallurgical enterprises is performed, the main approaches and standards for project portfolio management are considered and a review of modern energy management solutions is identified to determine the most promising areas of research. The author conducts an analysis of tasks and problems of planning and management of power consumption of technological processes of metallurgical production, which determine the adoption of key decisions in the portfolio management of energy saving projects. Theoretical bases of project and program management methodology of energy saving at the metallurgical enterprises are developed. The model of project portfolio formation in accordance with the energy efficiency strategy of the metallurgical enterprise is built. A method for assessing the priorities of the energy policy of a metallurgical enterprise is developed. The model of the analysis of energy consumption of the metallurgical enterprise and an estimation of quality of fuel and energy balance is developed. Methods of planning and forecasting energy consumption of a metallurgical enterprise are developed. A simulation model is developed to solve problems in managing the distribution of energy resources at a metallurgical enterprise. Methodical bases of formation of the organizational mechanism of management of energy saving at the metallurgical enterprises are developed. Information technology for portfolio management of energy saving projects at metallurgical enterprises is developed for the project management office team.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Рубанець Т. В. 
Конверсиви в сучасній англійській мові: структурно-семантичні, функційні і лінгвокреативні аспекти / Т. В. Рубанець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню структурно-семантичних, функційних і лінгвокреативних особливостей конверсивів у сучасній англійській мові. Висвітлено ключові теоретико-методологічні підходи до явища конверсії, описано історію дослідження конверсії на різних етапах розвитку лінгвістичної думки, прослідковано особливості трактування конверсії в річищі системно-структурної та комунікативно-функційної лінгвістичних парадигм. На основі структурно-семантичного аналізу охарактеризовано структурні особливості конверсивів, семантику твірних і похідних слів у складі іменникових, прикметникових і дієслівних конверсивних пар, виокремлено моделі конверсії в англійській мові й виявлено регулярні семантичні переходи між твірними та похідними словами. Установлено взаємозв'язки конверсії з синонімією, описано співвідношення конверсії та полісемії, розглянуто роль семантичної аналогії як способу утворення конверсивів. Описано місце й роль конверсивів-неологізмів у відображенні мовної картини світу, виокремлено та розподілено конверсиви неологізми другої половини XX – початку XXІ століть за тематичними групами (наука й новітні технології, освоєння космосу, медицина і спорт, військова справа, політика та соціальна сфера, побут) і встановлено кількісні характеристики їх уживання в текстах художньої прози і публіцистики. Ключові слова: конверсія, словотвір, транспозиція, синонімія, полісемія, семантична аналогія, лексико-семантичні групи, тематичні групи.^UThe thesis is devoted to the study of the conversives structure, semantic and functional characteristics in modern English. The conversives studying has been carried out in line with the structural-semantic and communicative-functional paradigms with some particular attainments of the linguocognitive scientific paradigm, which makes possible to apply the integrative approach to conversion. The main approaches to the phenomenon of conversion in line with system-structural, communicative-functional and cognitive paradigms are analyzed and linguistic concepts working definitions used in the work are formulated. The conversion types and limits, and conversives formation regularities are described and the conversives study peculiarities at different stages of linguistic thought development are observed. The parts-of-speech conversives features are characterized, the semantic transitions features are described, the conversives structural models and their modifications are determined. The main focus is made on the generatives and derivatives semantics in the composition of conversion pairs. In order to establish regular semantic changes in the conversives formation, the conversion semantic models are singled out, quantitative characteristics of each model are established and the most productive transitions from the generative to the derivative are described. The conversion linguo-creative potential in English is analyzed, the conversion relationships with synonymy and polysemy are studied, and the role of analogy as a way of conversives forming is established. The examples from the dictionaries of neologisms are analyzed taking into account the socio-economic preconditions of their appearance, the peculiarities of the use of neologisms as a reflection of the linguistic picture of the human world are described, quantitative characteristics of the spread of neologisms-conversives in different time periods are established.Key words: conversion, conversive, word formation, transposition, synonymy, polysemy, semantic analogy, lexical-semantic groups, thematic groups, linguo-creative potential.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Антонович М. О. 
Особливості функціонування особистості наркозалежних / М. О. Антонович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та виконання науково-практичного завдання, пов'язаного з вивченням психологічних особливостей функціонування особистості наркозалежних та розробкою системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, що несуть емоційну холодність, відторгнення, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки, що може виступати фактором преморбідного формування адикції.Виявлено, що емоційна сфера наркозалежної особистості або певні емоційні стани виступають актуалізуючими факторами при активації вже сформованих ранніх дезадаптивних схем. переживання та насамперед для уникання активації ранніх дезадаптивних схем. Встановлено, що серед особливостей базових емоційних станів у досліджених групах дослідження (ГД) переважали «Відраза» – 15,7 %, «Презирство» – 13,7 %, «Страх» – 14,7 %, «Сором» – 13,7 %, «Провина» – 13,7 %. Аналізом міри емоційних переживань за індексом позитивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 37,3 % ГД. У свою чергу сильний ступінь виразності виявлено у 17,6 % ГД. За індексом гострих негативних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 32,4 % ГД, сильний ступінь – у 13,7 % ГД. За індексом тривожно-депресивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 26,5 % ГД, сильний ступінь виразності – у 19,6 % ГД.Вперше проведено наукове обґрунтування та дослідження ранніх дезадаптивних схем, базових емоційних станів наркозалежних, подальшого розвитку дістало уявлення щодо ідентифікаційних характеристик, особливостей функціонування Self-системи, характерологічних типів особистості, як патернів функціонування наркозалежної особистості. Розроблена прогностична модель логістичної регресії для визначення факторів ризику розвитку наркозалежності. Доведено, що формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, які несуть лише емоційну холодність, відторгнення дитини, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки. Такі стосунки обумовлюють акумуляцію негативного досвіду, який виступає фактором преморбідного формування адикції та певних стилів поведінки особистості в дорослому житті; характерно стабільне переживання негативних станів емоційної сфери особистості, що вступають в різке протиріччя з ідеологічними, моральними або естетичними принципами і установками суспільства. Виявлено, що емоційні стани та ранніх дезадаптивних схем є взаємозалежними, так як ранні дезадаптивні схеми виступають одним із предикторів формування емоційної сфери особистості та в подальшому емоційний стан виступає актуалізуючим фактором при активації сформованих РДС, що є характерними для всіх видів наркотичної залежності.Практична значущість отриманих результатів полягає в розробці системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Дана система містить загальні засади та підходи психологічної підтримки наркозалежних осіб та програму психологічної корекції наркозалежних за допомогою системи арт-терапевтичних тренінгів, яка враховує виявлені психологічні мішені впливу. Для психодіагностики та наркологічної практики вагомого значення набуває створений надійний психодіагностичний інструментарій визначення ризиків формування наркотичної залежності. Запропонований алгоритм програми психологічної корекції, враховує досягнення цілей та базується на психокорекційних мішенях впливу, включає гнучку систему психологічних інтервенцій, адаптовану до реальних клінічних умов реалізації психологічних втручань.Ключові слова: адикція, агресивність, базові емоційні стани, безробіття, взаємини у сім'ї, деліквентні підлітки, конфліктні родини, наркозалежна особистість, нарцистична регуляція, особистісна ідентичність, психологічна корекція, психотерапія, ранні дезадаптивні схеми, соціальний стрес, тривога.^UIn the dissertation, the theoretical generalization and performance of the scientific and practical task connected with studying of psychological features of functioning of the personality of drug addicts and development of system of psychological support and correction of drug addicts is carried out. The formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry emotional coldness, rejection, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support, which can be a factor in premorbid addiction.It was found that the emotional sphere of a drug-addicted person or certain emotional states are actualizing factors in the activation of already formed early maladaptive schemes, experiences and, above all, to avoid activation of early maladaptive schemes. It is established that among the features of basic emotional states in the studied research groups (RG) «Disgust» prevailed – 15,7%, «Contempt» – 13,7%, «Fear» – 14,7%, «Shame» – 13,7%, «Guilt» – 13,7%. Analysis of the degree of emotional experiences according to the index of positive emotions showed a weak degree of expression in 37,3% of RG. In turn, a strong degree of expression was found in 17,6% of RG. According to the index of acute negative emotions, a weak degree of expression was found in 32,4% of RG, a strong degree – in 13,7% of RG. According to the index of anxiety-depressive emotions, a weak degree of expression was found in 26,5% of RG, a strong degree of expression – in 19,6% of RG.Scientific novelty of the obtained results. For the first time scientific substantiation and research of early maladaptive schemes, basic emotional states of drug addicts, further development got an idea of identification characteristics, features of Self-system functioning, characterological types of personality, as patterns of functioning of drug addict. The prognostic model of logistic regression for definition of risk factors of development of drug addiction is developed.It is proved that the formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry only emotional coldness, rejection of the child, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support. Such relationships lead to the accumulation of negative experiences, which is a factor in the premorbid formation of addiction and certain behavioral styles of the individual in adult life; characterized by a stable experience of negative states of the emotional sphere of the individual, which come into sharp conflict with the ideological, moral or aesthetic principles and attitudes of society.It was found that emotional states and early maladaptive schemes (EMS) are interdependent, as early maladaptive schemes are one of the predictors of the formation of the emotional sphere of personality and further emotional state is an actualizing factor in activating the formed EMS, which are characteristic of all types of drug addiction.The practical significance of the obtained results is to develop a system of psychological support and correction of drug addicts. This system contains general principles and approaches of psychological support of drug addicts and a program of psychological correction of drug addicts with the help of a system of art-therapeutic trainings, which takes into account the identified psychological targets of influence. For psychodiagnostics and narcological practice, the created reliable psychodiagnostic tools for determining the risks of drug addiction become important. The proposed algorithm of the psychological correction program takes into account the achievement of goals and is based on psychocorrectional targets of influence, includes a flexible system of psychological interventions, adapted to the real clinical conditions of psychological interventions.Key words: addiction, aggression, basic emotional states, unemployment, family relationships, delinquent adolescents, conflicting families, drug addicts, narcissistic regulation, personal identity, psychological correction, psychotherapy, early maladaptive patterns, social stress, anxiety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Подібка Т. І. 
Закономірності впливу розмірних характеристик бездефектних ділянок соснових та букових ламелей на формостійкість меблевих щитів: автореферат дис. ... д.філософ : 187 / Т. І. Подібка. — Б.м., 2023 — укp.

Розроблено математичні моделі прогнозування формостійкості для меблевих щитів товщиною 24 мм із склеєних букових рейок. Експериментально визначено стріли прогину для МЩ із деревини сосни звичайної (Pinus sylvestris) та побудовано адекватну регресійну модель залежно від почергового укладання радіальних (Врад) та тангентальних (Втан) рейок ширинами 20, 50 та 80 мм при товщині 20 мм. Експериментально визначено стріли прогину для МЩ із деревини бука звичайного (Fagus sylvatica L.) різного поперечного перерізу, зокрема товщиною (Втов= 16, 24, 32 мм) та шириною (Вшир = 36, 60, 84 мм). Отримано регресійну залежність для прогнозування формостійкості МЩ, із деревини бука звичайного (Fagus sylvatica L.) товщиною 24 мм, шириною (Вшир = 36, 60, 84 мм) та кутом нахилу річних шарів, Ан: тангентальний 0-30º; напіврадіальний 31-60º; радіальний 61-90º. Розроблено математичну модель розрахунку економічної ефективності ЕЕМЩ процесу одержання монолітних та зрощених ламелей із бездефектних відрізків залишків деревини (ЗД) та первинної деревини (ПД).^UMathematical models have been developed for predicting dimensional stability for 24-mm-thick FP made of glued beech wood strips. Deflections for FP made of Scots pine wood (Pinus sylvestris) were experimentally determined and an adequate regression model was built depending on the alternate laying of radial (Brad) and tangential (Вtang) strips with widths of 20, 50, and 80 mm at a thickness of 20 mm. The deflection was experimentally determined for FP made of common beech wood (Fagus sylvatica L) of different cross-sections, in particular, with thickness (Вthickness = 16, 24, 32 mm) and width (Bwidth = 36, 60, 84 mm). A regression relationship was obtained for predicting the dimensional stability of furniture panels, made of common beech wood (Fagus sylvatica L.) with a thickness of 24 mm, width: (Bwidth = 36, 60, 84 mm) and the angle of inclination of the annual layers, Aangle: tangential 0-30º; semi-radial 31-60º; radial 61-90º. A mathematical model has been developed for calculating the economic efficiency (EEFP process) of obtaining monolithic and jointed lamellas from defect-free pieces of wood residues (WR) and primary wood (PW).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського