Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КІМ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Кім 
Аналіз та оптимізація всеспрямованих та гостроспрямованих вісесиметричних дводзеркальних антен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Олексій Семенович Кім ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.432-01 с116
Шифр НБУВ: РА308246

Рубрики:

      
2.

Кім 
Безробіття в трансформаційній економіці: причини, форми, тенденції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Тетяна Іванівна Кім ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58
Шифр НБУВ: РА328938

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кім О.О. 
Вплив зовнішньоекономічної діяльності на інституційні перетворення в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.О. Кім ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено питання інституційної трансформації та вплив на формування інституційної структури окремих видів зовнішньополітичної діяльності. Зауважено щодо актуальності формування системи етики суспільства як підгрунтя інституційної структури. На підставі моделі "митник-імпортер" наочно показано дієвість інституту, який дозволяє найбільш ефективно боротися з проявами корупції, перевищенням посадових повноважень й іншими зловживаннями, а також злочинністю, внаслідок чого підвищується дієвість інституційної структури та її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 +
Шифр НБУВ: РА342282

Рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кім Єн Дар 
Методологічні основи удосконалення високовольтних лінійних ізоляторів та методів їх випробувань: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / Кім Єн Дар ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розвинено методи розрахунку механічних і електричних характеристик ізоляційних конструкцій. Скориговано діючі, розроблено альтернативні методи визначення стійкості ізоляторів до дії високих напруг, до забруднень за умов підвищеної вологості та температури. Досліджено електро-фізико-хімічні процеси в об'ємі та на поверхні ізоляторів, зумовлені цими діями. Надано рекомендації для оптимального конструювання, шляхи підвищення технічних та експлуатаційних характеристик ізоляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-047.5 + З279-047.5
Шифр НБУВ: РА325208

Рубрики:

      
6.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
7.

Кім К.В. 
Особливості розвитку стресостійкості майбутніх правоохоронців у процесі професійної підготовки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / К.В. Кім ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми стійкості до стресу під час навчання курсантів у ВНЗ. Розроблено та реалізовано програму емпіричного дослідження. Визначено фактори, що детермінують рівень дослідженої стійкості курсантів. Розроблено тренінгову програму з її формування. Визначено ефективність запропонованої програми. Виявлено, що стійкість до стресу є професійно значущою якістю курсанта як майбутнього працівника (співробітника) правоохоронних органів держави, а технологія формування стійкості до стресу під час навчання курсантів у ВНЗ сприяє їх професійному розвитку і є ефективним засобом профілактики професійної стагнації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Х819(4УКР)112.01 р3-3:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА360390

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кім Л.А. 
Терміни з незмінюваним залежним компонентом у системі засобів спеціальної номінації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.А. Кім ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Здіснено структурно-семантичне та функціонально-ономасіологічне вивчення незмінюваних залежних компонентів (НЗК) та термінів у аспекті їх місця у системі засобів термінологічної номінації з використанням репрезентативного матеріалу, який відображає новітнє слововживання, зафіксоване у спеціальних словниках з економіки, металургії, інформатики та математики. З'ясовано комплекс ознак НЗК і критеріїв їх визначення у системі засобів спеціальної номінації. Виявлено та комплексно проаналізовано типи незмінюваних означень, що функціонують як термінокомпоненти у різних сферах спеціальної комунікації. Розглянуто орфографічну варіантність новітніх термінів з НЗК в аспекті їх лексикографічної інтерпретації. На матеріалі економічної терміносфери досліджено розподіл термінів з НЗК за тематичними стратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34 +
Шифр НБУВ: РА342011

      
Категорія:    
10.

Кімстач О.Ю. 
Трансформаторно-асинхронна система для електропривода герметичних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / О.Ю. Кімстач ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено спрощену методику розрахунку характеристик герметичного асинхронного двигуна з магнітним екрануванням з використанням заступної схеми, на базі якої проведено порівняльний аналіз цього типу двигунів з трансформаторно-асинхронною системою (ТАС). Розроблено математичну модель ТАС без та з урахуванням магнітного опору й розглянуто питання числового інтегрування системи диференціальних рівнянь за допомогою ЕОМ, що дає змогу моделювати різні режими ТАС. Розроблено закон частотного регулювання швидкості обертання двигуна ТАС, який дозволяє одержати плавне регулювання в широкому діапазоні. Розроблено нові технічні рішення та удосконалення конструкції ТАС для різноманітних умов використання. Запропоновано методику розрахунку потужності та головних геометричних співвідношень трансформатора ТАС, яка дозволяє одержати ТАС з мінімальними масовартісними показниками. Проведено експериментальне дослідження ТАС концентричного та комбінованого типу ТАС-0,55/2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.632-048 +
Шифр НБУВ: РА322991

Рубрики:

      
11.

Кім Ю.Г. 
Управління системою фінансової безпеки підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.02 / Ю.Г. Кім ; Вищ. навч. закл. "Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено управління системою фінансової безпеки підприємства та розроблено рекомендації щодо його вдосконалення за умов економічної невизначеності. Розкрито суть національної, державної, економічної та фінансової безпеки України, розглянуто їх взаємозв'язок і місце фінансової безпеки підприємства в національній безпеці. Досліджено й узагальнено світовий і вітчизняний досвід управління системою фінансової безпеки підприємства. Обгрунтовано концептуальний підхід до формування такого управління з урахуванням галузевих особливостей і джерел фінансування. Вивчено підходи до оцінювання сучасних фінансових ризиків та їх вплив на формування управління системою фінансової безпеки підприємств за різних умов. Проведено системний аналіз і розраховано прогнозні оцінки розвитку показників управління системою фінансової безпеки підприємств за умов світової фінансової кризи та постійного дефіциту фінансових ресурсів. Обгрунтовано шляхи вдосконалення даного управління на базі сучасних організаційно-економічних і правових засад, а також підходи до формування основних елементів управління системою фінансової безпеки та методи її функціональної підтримки на базі контролінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-995-21 +
Шифр НБУВ: РА363916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кімуржий М. І. 
Управління потенціалом розвитку підприємств житлово-комунального господарства. / М. І. Кімуржий. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: процес управління підприємствами житлово-комунального господарства.Мета: обґрунтування теоретико-методичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення управління потенціалом розвитку підприємств житлово-комунального господарства. Методи: декомпозиційного та семантичного аналізу, індукції і дедукції, аналогії і порівняння, побудови наукових гіпотез, компаративного й історико-логічного аналізу, наукового абстрагування та системного підходу, економіко-математичні моделі та розрахунково-аналітичні методи спостереження, вимірювання, аналізу та порівняння, коефіцієнтний метод, побудова інтегрального показника та модифікованої графоаналітичної моделі, метод Дельфі, метод SPACE-аналізу, методи ітераційного кластерного та таксономічного аналізу.Запропоновано: удосконалено: структурно-функціональний механізм управління потенціалом розвитку підприємств ЖКГ, науково-методичний підхід до оцінювання ресурсозабезпеченості управління потенціалом розвитку підприємств ЖКГ, науково-методичний підхід до оцінювання сприятливості чинників зовнішнього середовища, методичний підхід до визначення типу стратегії управління потенціалом розвитку підприємств ЖКГ, науковий підхід до управління потенціалом розвитку підприємств ЖКГ;набули подальшого розвитку: визначення змісту поняття «потенціал розвитку підприємства», методичний підхід до оцінювання ефективності реалізації стратегії управління потенціалом розвитку за видами діяльності (водопостачання, водовідведення, теплопостачання та надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій.Сфера використання: підприємства житлово-комунального господарства.^UObject: process of management of housing and communal services enterprises.Purpose: substantiation of theoretical and methodological provisions and development of practical recommendations for improving the management potential of development of housing and communal services enterprises.Methods: decomposition and semantic analysis, induction and deduction, analogies and comparisons, construction of scientific hypotheses, comparative and historical-logical analysis, scientific abstraction and systematic approach, economic-mathematical models and calculation and analytical methods of observation, measurement, analysis and comparison, coefficient method, construction of integral index and modified graph analytical model, Delphi method, SPACE analysis method, iterative cluster and taxonomic analysis methods.It is offered: it is improved:proposed: improved: structural and functional mechanism of managing the potential of housing and utilities development, scientific and methodological approach to assessing resource management of housing and utilities development potential, scientific and methodical approach to assessing the environmental factors, the methodical approach to determining the type of housing and utility management strategy scientific approach to managing the development potential of utilities; gathered subsequent development:: defining the content of the concept of "enterprise development potential", methodical approach to assessing the effectiveness of the implementation of the strategy for managing development potential by types of activities (water supply, sewerage, heat supply and maintenance of buildings and adjoining territories.Sphere of the use:: Housing and communal services enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шестакова О. В. 
Структурно-семантичні та функціональні особливості лінгвістичної термінології сучасної корейської мови. / О. В. Шестакова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вперше у вітчизняному кореєзнавстві було описано основні методологічні концепції та теоретичні праці, які використовуються у сучасній корейській лінгвістиці, і які можна віднести до наступних мовознавчих шкіл: традиційна лінгвістика, дескриптивна лінгвістика, трансформаційногенеративна граматика. До теоретичної бази, сформованої корейськими лінгвістами відносимо праці Чу Ші Кйона, Чхве Хйон Бе, Ко Йонг Ґина, Нам Ґі Шіма, Ю Хйон Кйонга. Описано етапи становлення лексикографічної галузі, яка є відправною точкою перших термінознавчих праць. Уперше у вітчизняному кореєзнавстві проаналізовано вплив міжнародних термінознавчих праць на формування термінознавства корейської мови. Описано основні теоретичні концепції, що використовуються у сучасному корейському термінознавстві, проблеми стандартизації лінгвістичної термінології та ключові дискусійні питання сучасної корейської лінгвістики.^UFor the first time in Ukrainian Korean studies, main methodological concepts and theoretical works that are being used in modern Korean linguistics were described. These concepts and works can be divided into three groups: traditional linguistics, descriptive linguistics and transformational-generative grammar. The theoretical basis of Korean linguistics includes works of the following Korean linguists: Ju Si-gyeong, Choe Hyeon-bae, Go Yeong-geun, Nam Gi-sim, Yu Hyeon-gyeong. Main stages of Korean lexicography development, which was a preliminary step of terminology studies development, were described. Intra- and extralinguistic factors of terminology formation were determined. For the first time in Ukrainian Korean studies, the influence of international scientific works related to terminology studies on the formation of Korean terminology studies is analyzed. The main theoretical concepts used in modern Korean terminology studies, linguistic terminology standardization problems, and key controversial issues of modern Korean linguistics are described.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Кімстач Т. В. 
Дослідження та розробка олов’яно-алюмінієвої бронзи з підвищеними ливарними, триботехнічними та корозійними властивостями: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.16.01 / Т. В. Кімстач. — Б.м., 2023 — укp.

Процеси структуроутворення сплавів мідного кута системи Cu-Sn-Al при фазових перетвореннях за евтектико-перитектичним характером кристалізації. Закономірності структуроутворення сплавів немонотектичного інтервалу концентрацій мідного кута діаграми стану Cu–Sn–Al, з метою підвищення їх механічних, ливарних, антифрикційних та корозійних властивостей. Стандартні методи та загальноприйняті методики, в числі яких методи: оптичної металографії, растрового електронно-мікроскопічного, рентгеноспектрального мікроскопічного, диференційного термогравіметричного, енергодисперсійного спектрального, рентгеноструктурного фазового аналізів; визначення механічних і технологічних властивостей бронз та статистична обробка експериментальних даних. Встановлений евтектико-перитектичний характер структуроутворення сплавів мідного кута системи Cu-Sn-Al з вмістом Sn до 7% (мас.) Al до 11 % (мас.). Набули розвитку уявлення щодо закономірностей зміщення концентраційного інтервалу існування однофазного структурного стану до 3 % (мас.) Sn в мідному куті системи Cu-Sn-Al при вмісті Al до 7,4 % (мас.) та Sn 1…6 % (мас.) завдяки формуванню хімічної сполуки Cu5Sn. Встановлені закономірності комплексного впливу Sn та Al при їх вмісті до 6 % (мас.) кожного у хімічному складі бронзи системи Cu-Sn-Al та домішкових елементів (Fe, Si, Pb, Zn) в межах до 0,6 % (мас.) кожного на структуру та рівень механічних властивостей бронзи. Встановлені залежності між показниками механічних властивостей та вмістом основних компонентів литої, розробленої в роботі, бронзи БрО3А3 оптимізованого складу з 3…4 % (мас.) Sn та Al кожного. Це дозволяє прогнозувати механічні властивості бронзи БрО3А3 в залежності від її хімічного складу, що забезпечить виготовлення литих деталей із заданим рівнем експлуатаційних властивостей. Металургія: металознавство та термічна обробка металів. Впроваджено.^UCu-Sn-Al copper angle alloys processes of structure formation during phase transformations according to eutectic-peritectic crystallization character. State diagram Cu–Sn–Al copper corner alloys in non-monotectic concentration interval structure formation regularities in order to their mechanical, casting, antifriction and corrosion properties improving. Standard methods and generally accepted methodology, including: optical metallography, scanning electron microscopic, X-ray spectral microanalysis, differential thermogravimetric, energy dispersive spectral, X-ray structural phase analyses; bronzes mechanical and technological properties determination and experimental data statistical processing. Cu-Sn-Al system copper angle alloys with Sn content up to 7% (wt.) and Al up to 11% (wt.) eutectic-peritectic character of structure formation has been established. Existence of single-phase structural state concentration interval ideas about regularity of shifting up to 3 % (wt.) Sn in Cu-Sn-Al system copper corner with Al content up to 7.4 % (wt.) and Sn 1...6 % (wt.) due to chemical compound Cu5Sn formation has been developed. Sn and Al with their content up to 6% (wt.) each complex influence in Cu-Sn-Al system bronze chemical composition and impurity elements (Fe, Si, Pb, Zn) up to 0.6% (wt. ) each on bronze structure and mechanical properties level regularities have been established. Dependences between cast bronze BrO3A3, developed in work, mechanical properties indicators and main components with optimized composition of 3...4% (wt.) Sn and Al each have been established. This makes it possible to predict BrO3A3 bronze mechanical properties depending on its chemical composition, which will ensure cast parts production with operational properties at required level. Metallurgy: metal science and heat treatment of metals. Implemented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського