Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КІСЬ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кісь О.Р. 
Жінка в українській селянській сім'ї другої половини XIX - початку ХХ століття: гендерні аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Р. Кісь ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наукову доцільність застосування гендерного підходу в історико-етнологічних дослідженнях української культури, що сприяє їх більшій об'єктивності та цілісності. Якісний зміст стереотипу фемінінності українців відповідає патріархальному канону внаслідок дії архаїчних та християнських світоглядних чинників. Висвітлено становище жінки у подружжі, зумовлене її значними майновими правами. Господарські обов'язки жінки визначені традиційним гендерним розподілом праці у сім'ї. В особистих стосунках та етикеті простежено дію подвійного морального стандарту поведінки чоловіків та жінок. Процес гендерної соціалізації дівчат завідчує етнокультурну специфіку форм та способів формування жіночої ідентичності в українській сім'ї (у ритуалах, іграх, іграшках, трудовому вихованні). Періоди життя жінки та її функції у сім'ї дозволили класифікувати базові соціально-вікові статуси (дівчинка, дівчина, жінка, баба) та ключові соціальні ролі (дружина, мати, господиня). Усталений сценарій реалізації жінкою гендерної програми передбачав життя у подружжі, тоді як самотні жінки (вдови, покритки) розглядались як соціальна аномалія. Розкрито особливості поведінки та контактів із соціальним оточенням згаданих категорій жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-521
Шифр НБУВ: РА319168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
5.

Кісь Г. Р. 
Механізм забезпечення ефективного відтворення економічного потенціалу торговельного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. Р. Кісь ; Центр. спілка спожив. товариств України ; Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено систему, показники, моделі оцінки та методичний інструментарій управління економічним потенціалом за потреби зростання конкурентоспроможності й інвестиційної привабливості підприємств торгівлі. Обгрунтовано послідовність ефективного відтворення економічного потенціалу, зокрема шляхом фінансування у найбільш інвестиційно привабливі елементи ресурсів торговельного підприємства. Відображено систему оцінки ефективності механізму відтворення ресурсів у торгівлі, зокрема шляхом приведення окремих показників до інтегрованого рівня. Визначено засоби моніторингу використання і відтворення економічного потенціалу торговельного підприємства. Обгрунтовано засоби стратегічного та тактичного планування, оперативного управління процесом формування, використання та відтворення економічного потенціалу, що включають бізнес-планування інвестиційних проектів розвитку економічного потенціалу торговельного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21
Шифр НБУВ: РА382688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кісь В.М. 
Розробка технології відновлення напірних трубопроводів водовідведення з використанням профільованого поліетилену: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Кісь ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено оптимальну комбінацію ефективних вітчизняних матеріалів і виробів, властивості яких забезпечують необхідні міцність, водонепроникність, корозійну стійкість і зносостійкість конструкцій для відновлення напірних трубопроводів водовідведення. Визначено раціональні параметри технологічних процесів зведення монолітного армоцементного трубопроводу-вкладиша методом напівциркуляційної цементації; монолітного склоармобетонного трубопроводу-вкладиша методом напірного бетонування з відведенням вільної води через перфоровану склотканину-арматуру; збірно-монолітного залізобетонного трубопроводу вкладиша методом введення тонкостінних труб-вкладишів і бетонування міжтрубного простору. Запропоновано методику розрахунку міцності конструкцій трубопроводів-вкладишів. Науково обгрунтовано технологічні та організаційні рішення щодо відновлення напірних трубопроводів водовідведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-041 +
Шифр НБУВ: РА340425

Рубрики:

      
8.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
9.

Кісь С. Я. 
Управління економічною безпекою підприємств нафтогазового комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. Я. Кісь ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність економічної безпеки, проведено класифікацію потенційних загроз, удосконалено систему методичних підходів до вимірювання та оцінювання рівня економічної безпеки, що дозволяють ураховувати кількісні й якісні чинники економічно безпечного функціонування держави, галузі, підприємництва. Розглянуто напрями удосконалення управління економічною безпекою підприємств нафтогазової галузі на основі результатів дослідження та оцінювання підприємств нафтогазового комплексу України на відповідність критеріям і вимогам моделі управління якістю діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-995-21
Шифр НБУВ: РА374712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вікторова 
Формування професійно-термінологічної компетентності студентів вищих аграрних навчальних закладів у фаховій підготовці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Леся Вікторівна Вікторова ; Чернігівський держ. педагогічний ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш141.14-913.34
Шифр НБУВ: РА366159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Кісь О.П. 
Формування стратегії зовнішньоекономічної діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.П. Кісь ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено теоретичні засади дослідження проблеми формування стратегії зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Узагальнено та доповнено підходи до визначення змісту ряду категорій стратегічного менеджменту та розкриття взаємозв'язків основних елементів системи стратегічного управління ним. Сформульовано основні методичні й організаційні проблеми формування стратегії зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств за умов транзитивної економіки. Проаналізовано сучасний стан їх зовнішньоекономічної активності та оцінено стратегії, які вони за цього використовують. Досліджено суть, структуру та проблеми формування організаційно-економічного механізму зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано методику дослідження зовнішніх ринків та методичне забезпечення прийняття рішень щодо вибору стратегічних зон господарювання. Розроблено рекомендації стосовно визначення напрямів підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на світових ринках. Запропоновано алгоритм підбору форм міжнародних операцій, адекватних стратегії зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Наведено методичні підходи щодо розробки маркетингової стратегій під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності та впровадження електронного маркетингу у міжнародному бізнесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.1-21 +
Шифр НБУВ: РА340015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) / І. В. Віктор. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З'ясовані природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору «учнівства через традицію». На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню «добре знайоме суспільство». На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації. Ключові слова: герменевтика, ментальність, міжкультурний діалог, національна культура, перформативний поворот, постмодернізм, ритуал, соціокультурне конструювання, суб'єкт, суспільна міфологія, традиція, філософія культури, філософська антропологія.^UThe thesis is devoted to the complex of philosophical research of rituals on the material of Ukrainian culture. The aim is to investigate the ritual in contemporary Ukrainian society, the influence on myths and rituals of mass culture and its mechanisms, philosophical and anthropological characteristics and changes of ritual in the symbolic space of Ukrainian postmodern culture.For the first time: - the classification of the basic rituals of Ukrainian culture has been carried out, the philosophical and anthropological principles of such possible classifications have been clarified (psychoanalysis, psychoanalytic anthropology, mythopoetics, genetic analysis, initiation and phenomenological theory of ritual); - the natural and cultural components of the rituals of Ukrainian culture from the point of view of «apprenticeship through tradition» (F. Vaal) have been clarified; - the concept of «parallax» has been applied to explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture; - the significance of intercultural dialogue for the modern Ukrainian culture of the beginning of the XXI century and the inclusion of traditional ceremonial complex in general mental installations of Ukrainians has been clarified. Clarified: - the concept of ritual and rite; - cultural-anthropological and philosophical-anthropological methods of rituals research in the context of «performative turn». Further development was found: - identification of the main semantic images and symbols in the Ukrainian cultural world picture, their basic realization in rituals and holidays (the center of the world, the world tree, the earth-mother, the grain-life, the temple, the tavern-tavern, the feast as meeting with the ancestors, education as involvement in a family, etc.); - disclosure of the importance of cultural heredity, traditions for the current state of Ukrainian culture, the place of ritual culture in it; - a philosophical generalization of the socio-cultural level of «well-known society», which for a long time was represented in the Ukrainian culture by an expanded family, a sociable community, and thus the Ukrainian traditional culture maintains a high adaptive potential, a capacity for modernization.In developing the typology of rites of Ukrainian culture, the following groups of rituals will play the most important role: - rituals of agrarian direction; - family rituals; - rituals of transition and ancestors (birth, death, wedding); - rituals of the center of the world and temple space; - rituals of upbringing and life trials (initiations). Tradition as a cultural heritage can effectively support itself when simultaneously perform the function of communication and divergence. Tradition is supported as abstract principles and technologies, as well as personification, while traditionally reproduced by heroism, when certain definite principles of tradition are embodied in personalities, national heroes. Stereotypes contribute to the reproduction of traditions derived from certain national cultures, and stereotypes can function as nationally marketed in a globalized world. The concept of «parallax» can explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture. The dialectical process of the development of tradition includes the disappearance or transformation of cultural-specific (ethnic) stereotypes, as well as the spread of new myths in local traditions. A number of the ideas presented in the dissertation can contribute to further advancement in the explication of fundamental philosophical concepts (tradition, archetype, power, ideology, mass culture, myth, globalism).Key words: hermeneutics, intercultural dialogue, mentality, national culture, performative turn, philosophical anthropology, philosophy of culture, postmodernism, ritual, social mythology, sociocultural design, subject, tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Андибур А. П. 
УПРАВЛІННЯ ВЗАЄМОДІЄЮ СУБ'ЄКТІВ СФЕРИ ПІДГТОВКИ ЛЮДСЬКИХ РЕСУРСІВ НАФТОГАЗОВИХ ПІДПРИЄМСТВ / А. П. Андибур. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню теоретико-методичних положень та обґрунтуванню практичних рекомендацій щодо управління взаємодією суб'єктів сфери підготовки людських ресурсів нафтогазових підприємствПроведено аналіз забезпеченості нафтогазових підприємств належними людськими ресурсами, встановлено головні проблеми взаємодії суб'єктів сфери підготовки людських ресурсів нафтогазових підприємств. Представлено умови реорганізації традиційних «суб'єкт-об'єктних» стосунків в ієрархічній піраміді системи МОН, які передбачають участь у виробленні, прийнятті і реалізації важливих рішень щодо спільної діяльності як суб'єктів, так і об'єктів управління, представлених людським та інтелектуальним капіталами їх носіїв.Розроблено концептуальна модель, яка ілюструє взаємозв'язок між потребами професійного розвитку людини та мотивів здобуття нею необхідних для цього обсягів знань.Обгрунтувано необхідні зміни у підходах до неперервного навчання та розвитку людських ресурсів нафтогазових підприємств, удосконалено механізм функціонування ЗО в ринкових умовах з врахуванням необхідності проведення «ментального реінжинірингу». Запропоновані інновації до мінімізації впливу ефектів В. Парето і М. Рінгельмана у діяльності ЗО, які передбачають використання авторських та удосконалених підходів з подальшим підтвердженням ефективності їх впровадження.На прикладах реалізованих змін в управлінні взаємодією ЗО та нафтогазових підприємств (ПАТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта», ПАТ «Укрнафта») продемонстровано ефективність застосування авторських пропозицій.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological provisions and the substantiation of practical recommendations on the management of interaction between subjects of the human resources training field of oil and gas enterprises.The analysis of oil and gas enterprises provision with the proper human resources has been carried out, the main problems of subjects interaction of human resources training sphere of oil and gas enterprises have been identified.The conditions of reorganization of the traditional «subject-object» relations in the hierarchical pyramid of the MES system are represented, which involve participation in the elaboration, adoption and implementation of important decisions on the joint activity of both subjects and objects of management represented by human and intellectual capital of their carriers.A conceptual model is developed that illustrates the interrelation between the needs of person professional development and the motives for obtaining the necessary volume of knowledge.The necessary changes in the approaches to continuous training and development of oil and gas enterprises human resources are substantiated, the mechanism of the operation of the EI in the market conditions has been improved, taking into account the need for "mental reengineering" carrying out.Innovations to minimize the influence of V. Pareto and M. Ringelmann's effects on the EI activities are proposed, which involve the use of author's and improved approaches with further confirmation of their implementation effectiveness.On the examples of realized changes in the management of interaction of EI and oil and gas enterprises (PJSC «Ukrgazvydobuvannya», JSC «Ukrtransnafta», PJSC «Ukrnafta») it is demonstrated the effectiveness of application of copyright offers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Вікторов Б. В. 
Інноваційний розвиток мережевих підприємств / Б. В. Вікторов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено розробку теоретичних, методичних та практичних аспектів дослідження інноваційного розвитку мережевих підприємств у вітчизняному та міжнародному бізнесі та визначення шляхів удосконалення управління ним.Представлено систематизацію основних поглядів щодо трактування сутності поняття мережевого підприємства. З огляду на визначені сутнісні ознаки та функції мережевих підприємств сформульовано авторський підхід до трактування досліджуваного поняття. А саме, визначено, що мережеве підприємство є бізнес-структурою учасників, які об'єднуються та забезпечують взаємодію з огляду на можливість розвитку нових більш потужних бізнес-структур, досягнення цільових орієнтирів завдяки здійсненню спільної господарської діяльності, в умовах певного координування або на договірних умовах. Встановлено, що наукова новизна представленого трактування полягає в тому, що в ньому враховано основні категорії призначення (необхідності) створення та розвитку учасників мережевої структури, які основані на об'єднанні ідентифікаційних ознак мережі. Виходячи із розглянутих ознак та представленого трактування визначено авторський підхід до складу основних засад соціально-економічної необхідності мережевих підприємств, який включає: потребу забезпечення позитивної динаміки росту та / або стабілізації бізнесу за рахунок створення більш потужних бізнес-структур, можливості використання комплексних рішень в управлінській сфері та застосування інновацій різних категорій; ймовірність досягнення високих цільних орієнтирів завдяки партнерській та узгодженій взаємодії учасників, основаній на певних організаційно-економічних моделях. Визначено основні наукові підходи стосовно класифікування ознак, які визначають типи мережевих підприємств, що функціонують на сучасному етапі розвитку. Наведено пропозицію стосовно розширення традиційних наукових підходів завдяки виокремленню ознаки членства всіх учасників партнерства у якості структурних елементів, які підпорядковуються єдиному керівному центру мережі (за умов централізації) та ознаки інноваційності продукції (послуг). Дослідження основних підходів до систематизації типологічних ознак мережевих підприємницьких структур дозволило визначити власний підхід до вказаної проблеми. Вказано, що цей підхід передбачає положення наукових підходів, враховує сучасну практику розвитку мереж, які здійснюють діяльність на міжнародних ринках. Також авторська пропозиція дозволяє розширити теоретичну базу дослідження, може бути використана в процесі історіографії змін мережевої економіки країни.^UThe development of theoretical, methodical and practical aspects of the research of innovative development of network enterprises in domestic and international business and the identification of methods to improve its management have been carried out in the PhD thesis.The systematization of the basic views on the interpretation of the essence of the concept of network enterprise has been presented. Taking into account the defined essential features and functions of network enterprises, the author's approach to the interpretation of the concept under research has been formulated. In particular, it has been determined that the network enterprise is a business structure of participants, which team up and ensure interaction in view of the possibility of developing new more powerful business structures, achieving targets through joint economic activities, in terms of certain coordination or contractual terms. It has been established that the scientific novelty of the provided interpretation is that it takes into account the main categories of purpose (necessity) of creation and development of participants in the network structure, which are based on the combination of network identification features. Based on the considered features and the presented interpretation, the author's approach to the basic principles of socio-economic necessity of network enterprises, which includes the need to ensure positive growth dynamics and / or stabilization of business by establishing more powerful business structures, the possibility of using integrated management solutions and application of innovations of different categories, the probability of achieving high overall goals due to partnership and coordinated interaction of participants, based on certain organizational and economic models, has been determined.The main scientific approaches to the classification of features that determine the types of network enterprises operating at the present stage of development have been identified. The proposal to expand traditional scientific approaches due to distinguishing the indicator of membership of all partners as structural elements that subordinate to a single management center of the network (in case of centralization) and the indicator of innovation of products (services), has been presented. The research of the main approaches to the systematization of typological features of network business structures has allowed to determine the author's own approach to this problem. It has been stated that this approach provides for the provisions of scientific approaches, takes into account the current practice of developing networks operating in international markets. In addition, the author's proposal allows to expand the theoretical basis of the study, may be used in the process of historiography of changes in the network economy of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гандір Х. .. 
Управління змінами в енергозабезпеченні Алжиру з використанням потенціалу впливу на людські ресурси / Х. .. Гандір. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі забезпечення належногоуправління процесами енергетичного переходу національного господарстваАлжиру на нові умови виробництва і споживання електричної енергії, якіполягають у адаптації загальносвітового тренду скорочення споживаннявикопних енергоресурсів з поступовою заміною їх джерелами відновлюваноїенергетики.На основі оригінальної інтерпретації просторової графо-аналітичноїмоделі пошуку і формування соціально-відповідальної взаємодії в процесахзмін органів влади, множин суб'єктів бізнесу і громадянського суспільствадетерміновано умови досягнення парето-оптимальних результатів їхспівробітництва з врахуванням інтересів всіх учасників, в яких національнасистема мас-медіа виступає додатковим елементом удосконаленого контурууправління змінами за К. Левіним, який сприяє гармонізації цілей таінтересів учасників.Показано, що виправлення стану з управління змінами в процесіенергетичного переходу суб'єктів національної економіки до нової «гнучкоїенергетичної моделі» вимагає посилення ролі, впливу і результативностіорганів влади, як головного суб'єкта управління змінами в час енергетичногопереходу. Для цього, в якості одного із елементів системи управління цимпроцесом доцільно використати національну систему мас-медіа, покликануналагодити та інтенсифікувати комунікації між всіма ключовими учасникамипроцесу енергетичного переходу шляхом створення загальнонаціональногоінформаційного майданчика та забезпечити право кожного із учасників намаксимальну поінформованість, обов'язковість оприлюднення, розгляду,оцінки та аргументованого відхилення або врахування їх пропозицій щодореалізації нової енергетичної політики уряду, поведінки бізнесу і споживачівв процесі реалізації прийнятих урядом країни відповідних документів^UThe dissertation is devoted to the problem of ensuring proper managementof Algerian national economy' energy transition to the new conditions ofproduction and consumption of electricity, which consist in adapting the globaltrend of reducing fossil energy consumption with gradual replacement ofrenewable energy sources.Analysis of the specifics of the change management' mechanism in thenational economy using the mass media system to change the mentality andbehavior of human resources, modeling the interaction of major actors in thenational economy under pareto-efficient use of national resources allowed to statethat development and management of the realization of change program must becarried out with the active participation of the national media system, included inthe management circuit in the mode of «object-subject» and designed to activelyinfluence on the formation of socially responsible interaction of government,business and citizens, which, as a result, will be more active and adequatelyrespond to the problems of the country, the needs of the national economy andpopulation.Based on the original interpretation of the spatial graphical and analyticalmodel of socially responsible interaction' search and formation in the processes ofgovernment change, multiplicity of business entities and civil society, theconditions for achieving pareto-optimal results of their cooperation are determinedtaking into account the interests of all participants, which has the national massmedia system as an additional element of the improved contour of changemanagement according to K. Levin, which contributes to the harmonization ofgoals and interests of participants.Based on this, in order to ensure the proper implementation of theRenewable Energy and Energy Efficiency Program of Algeria 2011-2030, it isrecommended to establish an independent institution «Non-GovernmentalInformation Agency for Energy Transition» (NIASEP) with the functions of thesubject of educational, information and communication influences on the massmedia and the entire population of the country to form the necessary changes innational intelligence and mentality. To do this, a virtual communication platformshould be created to publish, discuss and adjust the needed by government andsociety ideas, goals, plans and programs of change in the process of energytransition of the national economy to the new energy model with obtaining positiveeconomic, social and environmental results by all participants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Вікторенко І. Л. 
Теоретичні і методичні засади формування інтеграційної компетентності вчителя початкових класів Нової української школи / І. Л. Вікторенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації представлено цілісне й системне дослідження теоретичних і методичний засад, практичного розв'язання проблеми формування інтеграційної компетентності майбутніх учителів початкових класів Нової української школи.Продовжено періодизацію генези фахової підготовки вчителя початкової школи в Україні, описано провідні тенденції її інноваційного етапу. Визначено пріоритетні напрями дослідження професійної підготовки вчителя початкових класів в сучасних умовах, обґрунтовано методологічну стратегію наукового пошуку розв'язання досліджуваної проблеми. Охарактеризовано теоретичне підґрунтя реформи НУШ, що дозволило установити його кореляцію з освітніми системами Фінляндії, Норвегії, Польщі, США та ін. Визначено, що вирішення проблеми фрагментарності та вузькоспрямованості освітнього процесу в початковій школі полягає в широкому застосуванні інтегрованого навчання, зокрема в упровадженні інтегрованого курсу «Я досліджую світ» – провідної змістової інновації НУШ. Обґрунтовано потребу оновлення змісту підготовки майбутніх учителів початкової школи, окреслено нові професійні ролі вчителя НУШ: тьютор, фасилітатор, коуч-ментор, «агент змін», едвайзер, медіапедагог, дослідник, «медик». На засадах системно-структурного підходу уточнено і надано дефініції таких понять: «професійна компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна методична компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна базова компетентність учителя початкових класів НУШ», «предметна психолого-педагогічна компетентність учителя початкових класів НУШ»; «міждисциплінарна інтеграція в професійній підготовці вчителя початкових класів НУШ». Досліджено, обґрунтовано та надано визначення ключового поняття дослідження «інтеграційна компетентність учителя початкових класів НУШ»: особистісний феномен, що полягає в здатності на високому науковому й методичному рівнях корелювати предметні базові, предметні психолого-педагогічні та предметні методичні компетентності під час планування й організації освітнього процесу на уроках з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у Новій українській школі. Упроваджено в практику авторське навчально-методичне забезпечення курсу «Методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ».Розроблено та теоретично обґрунтовано структурно-функціональну систему формування інтеграційної компетентності майбутнього вчителя початкових класів НУШ; визначено її педагогічні умови та експериментально перевірено в 4 етапи: теоретико-формувальний, констатувально-діагностичний, формувально-практичний, контрольно-підсумковий. На основі статистичного аналізу результатів експериментальної роботи підтверджено ефективність структурно-функціональної системи формування та розвитку інтеграційної компетентності в майбутніх учителів початкових класів НУШ.^UThe dissertation presents a holistic and systematic study of the theoretical and methodological foundations and practical solutions to the problem of integration competence formation of future teachers of the New Ukrainian School (NUS).According to the analysis of a wide range of scientific sources, regulations in the field of education, the periodization of the genesis of primary school teachers' vocational training in Ukraine is specified, the leading trends of its innovative stage are described. The study of vocational training of primary school teachers in modern conditions is represented by six of their priority directions: general pedagogical, methodological, personal and professional, historical and pedagogical and the direction “foreign theory and practice”. The methodological strategy of scientific search for solving the given problem is substantiated.Due to the analysis of scientific sources, it is found out that the implementation of state policy in the field of reforming General Secondary Education “New Ukrainian School” began with the primary stage of the education system, taking into account the experience of Finland, Norway, Poland, the USA and etc. The main factors that provided the constant and effective implementation of the reform in practice and played a certain role in initiating and implementing the reform of the national system in Ukraine are generalized. Each component of the New Ukrainian School Concept, that is the theoretical and methodological foundation of the reform “New Ukrainian School”, is a reflection of the success factors of educational systems in Finland, Norway and Poland.It is established that the challenges of the time have actualized the need for large-scale revision and improvement of educational programs, changes in the content of primary school students' training, approaches to education, which are reflected in the New Ukrainian School Concept. Solving the problem of fragmentation and narrowness of the educational process in primary school depends on the widespread use of integrated learning, in particular, the integrated course “I Explore the World”, that is a way of complex implementation of competence, activity, personally oriented and integrated approaches to learning. “Integration” and the derived concept “integrated learning” are defined as an innovative approach to the reform “New Ukrainian School”. New professional roles of the New Ukrainian School teacher are outlined: tutor, facilitator, coach-mentor, “change agent”, advisor, media educator, researcher, “practice nurse”.On the basis of the system and structural approach the definitions of such concepts as “professional competence of the NUS primary school teacher”, “subject methodical competence of the NUS teacher”, “subject basic competence of the NUS teacher”, “subject psychological and pedagogical competence of the NUS teacher”, “interdisciplinary integration in the vocational training of primary school teachers of the New Ukrainian School” are specified. The definition of the key concept of the study “integration competence of the NUS primary school teacher” is investigated, substantiated and given. It is hierarchical interaction at high scientific and methodological levels of subject basic, subject psychological and pedagogical and subject methodological competencies of higher education students in planning and organizing educational process in classes of integrated course “I Explore the World” at NUS. The structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian School as an integral complex of scientific, theoretical and methodical providing is developed, theoretically substantiated and experimentally verified. The pedagogical conditions of implementing the structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school are defined; methodical and technological components of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school are justified.The author's educational and methodical support of the course “Methods of Teaching the Integrated Course “I Explore the World” is developed and put into practice; criteria and indicators for measuring integration competence of a future primary school teacher of the New Ukrainian School and the levels of formation are determined.Experimental verification of the structural and functional system of integration competence formation of a future primary school teacher of the New Ukrainian school was carried out in 4 stages: theoretical and formative, ascertaining and diagnostic, formative and practical, control and final. The analysis of the experimental work results confirmed the effectiveness of the structural and functional system of formation and development of integration competence of future primary school teachers of the New Ukrainian School.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кісь-Коркіщенко Л. В. 
Обґрунтування конструктивно-кінематичних параметрів завантаження ковшів зернових норій. / Л. В. Кісь-Коркіщенко. — Б.м., 2021 — укp.

У зв'язку з поширенням обсягів вантажно-розвантажувальних робіт при виконанні різних технологічних операцій с зерновими матеріаламизбільшується попит на високоефективні норії різної продуктивності та висоти. В процесі їх удосконалення, що до стабільності роботи та надійності були досягнути значні результати за рахунок використання нових матеріалів та результатів науково-дослідних робіт. Особливе значення надавалося дослідженню процесів розвантаження, тому що вважалося, що втрати продуктивності були пов'язані з утворенням, так званого, зворотного сипу як в робочу так і холосту труби.Однак до теперішнього часу проблемним залишається завдання дослідження процесу завантаження ковшів, від якого залежить продуктивністьнорії і сталість її роботи. Цій проблемі присвячено незначну кількість робіт, а отримані результати не відображають фізичну сутність процесу і не відповідають даним, отриманим в процесі експлуатації.Незважаючи на простоту, процес має складний динамічний характер, що залежить не тільки від конструктивно-кінематичних параметрів завантаження,але і від маловивчених, специфічних фізико-механічних характеристик зернових матеріалів таких як: пружність шару, опірність зрушенню всередині матеріалу, пористість при різній щільності упаковки, коефіцієнтів тертя при русі по опорних поверхнях і при лавиноподібному витіканню по спусках. Визначення цих властивостей є актуальним завданням механіки сипучих матеріалів.Дисертаційне дослідження присвячено вирішенню питань, пов'язаних з визначенням фізико-механічних властивостей сипучого зернового матеріалу і з процесами заповнення ковшів зернових норій при різних способах їх завантаження. Таким чином тема дисертаційної роботи є актуальною в науковому і прикладному відношенні, а результати роботи спряють розвитку зернової галузі сільського господарства та підвищення експортного потенціалу України.Метою дослідження є підвищення продуктивності зернових норій із забезпеченням стабільності заповнення завантаження ковшів черезобґрунтування конструктивно-кінематичних параметрів із урахуванням фізикомеханічних властивостей зернових матеріалів.Об'єктом дослідження є завантаження норійних ковшів з урахуванням фізико-механічних властивостей шару зернового матеріалу.Відповідно, предметом дослідження є закономірності впливу конструктивно-кінематичних параметрів норій на завантаження ковшівзерновими матеріалами.Методи дослідження, що застосувавались у роботі є аналітичні дослідження з використанням методів теорії пружності, законів фізики татеоретичної механіки, планування експерименту що до визначення кількості повторень іспитів залежно від відносної похибки вимірювань та необхідногопроценту надійності, методики графічної обробки даних іспитів, застосування розроблених пристроїв та сучасних вимірювальних приладів.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що вперше встановлено залежності дотичних напружень, кутових деформацій зерновогошару та коефіцієнту опору зсуву від параметрів укосу, що враховують параметривнутрішнього зсуву; вперше аналітичними методами визначено коефіцієнт заповнення ковшів та коефіцієнти опору при зачерпуванні з насипу тазавантажені по ходу і проти ході тягового елемента.Отримав подальший розвиток метод визначення параметрів внутрішнього зсуву та граничних значень функції текучості зернових матеріалів і раціональнихконструкційно-кінематичних параметрів заповнення ковшів, що на відміну від відомих враховує дотичні напруження, кутові деформації зернового шару та коефіцієнт опору;Удосконалено метод розрахунку зернових норій, що на відміну від відомих враховує коефіцієнт заповнення ковшів при зачерпуванні з насипу та завантажені по ходу і проти ході тягового елемента.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що залежності отримані в процесі аналітичних та експериментальних досліджень, дозволяють визначити раціональні конструктивні і кінематичні параметри робочих органів, які забезпечують задану продуктивність та стабільність роботи норії.Результати роботи та розроблені рекомендації можна використати, як на стадії проектування нових машин, так і при модернізації існуючих з метою підвищення їх продуктивності. Одержані результати роботи впроваджено у виробничій процес: при розробці норій продуктивністю 100-350 т/год і висотою 30-60 м на Карлівському машинобудівному заводі та Харківському заводі елеваторного обладнання; для налаштування норій на роботу в оптимальному режимі на ООО СП «Білий колодязь». В дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення науково-прикладної задачі, що виявляється в обґрунтуванні конструктивно-кінематичних параметрів завантаження ковшів зернових норій через із урахуванням фізико-механічних властивостей зернових матеріалів. Це дозволило підвищити продуктивність зернових норій та забезпечитистабільність заповнення завантаження ковшів.^UDue to the expansion of the volume of loading and unloading operations in the performance of various technological operations with grain materials, thedemand for highly efficient bucket elevator of different productivity and height is increasing. In the process of their improvement, to the stability of work andreliability were achieved significant results through the use of new materials and research results. Particular importance was attached to the study of unloading processes, because it was believed that the loss of productivity was associated with the formation of the so-called backfill in both the working and idle pipes.However, to date, the problem remains the study of the process of loading buckets, which depends on the productivity of the bucket elevator and thesustainability of its work. A small amount of work is devoted to this problem, and the results obtained do not reflect the physical nature of the process and do not correspond to the data obtained during operation.Despite the simplicity, the process has a complex dynamic nature, which depends not only on the structural and kinematic parameters of the load, but also on poorly studied, specific physical and mechanical characteristics of grain materials such as layer elasticity, resistance to shear inside the material, porosity at different packing densities. Coefficients of friction during movement on bearing surfaces andat avalanche-like flow on descents. Determining these properties is an urgent task in the mechanics of bulk materials.The dissertation research is devoted to the decision of the questions connected with definition of physical and mechanical properties of loose grain material and with processes of filling of ladles of grain burrows at various ways of their loading.Thus, the topic of the dissertation is relevant in scientific and applied terms, and the results of the work will help the development of the grain sector of agriculture and increase the export potential of Ukraine.The purpose of the study is to increase the productivity of grain burrows with ensuring the stability of the filling of the buckets through the justification ofstructural and kinematic parameters, taking into account the physical and mechanical properties of grain materials.The object of the study is the loading of bucket elevator buckets, taking intoaccount the physical and mechanical properties of the layer of grain material.Accordingly, the subject of the study is the patterns of influence of structural and kinematic parameters of bucket elevator on the loading of buckets with grainmaterials. The research methods used in the work are analytical studies using the methods of elasticity theory, laws of physics and theoretical mechanics, experimentplanning to determine the number of test repetitions depending on the relative measurement error and the required percentage of reliability, methods of graphicalprocessing of exam data, application of developed devices and modern measuring instruments.The scientific novelty of the obtained results is that for the first time the dependences of the tangential stresses, angular deformations of the grain layer andthe shear resistance coefficient on the slope parameters, which take into account the parameters of the internal shear; for the first time the coefficient of filling of bucketsand coefficients of resistance at scooping from an embankment and loaded on the course and against a course of a traction element are defined by analytical methods.The method of determining the parameters of internal shear and limit values of the yield strength of grain materials and rational structural and kinematicparameters of bucket filling, which, in contrast to the known ones, takes into account tangential stresses, angular deformations of the grain layer and coefficient ofresistance; the method of calculating grain burrows has been improved, which, in contrast to the known ones, takes into account the coefficient of bucket filling when scooping from the embankment and loaded along and against the traction element


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського