Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=КАПЛУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Каплун В.В. 
Автономні системи електроживлення сільськогосподарських споживачів з різнорідними джерелами електроенергії: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / В.В. Каплун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення надійності й ефективності автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів. Розглянуто науково-технічні передумови побудови автономних систем електроживлення як комплексу автономних електрогенерувальних установок та технологічного обладнання у сільському господарстві. Установлено закономірності функціонування структурних організацій різнорідних джерел електроенергії та їх впливу на надійнісно-вартісні характеристики. Відзначено, що впровадження результатів досліджень забезпечує комплексне рорзв'язання задач надійного автономного електроживлення сільськогосподарських споживачів, зменшує енергетичні та ресурсні витрати. Розвинуто метод структурно-алгоритмічної оптимізації автономних систем електроживлення з традиційними та поновлюваними джерелами. Доведено, що реалізація автономних систем з заданими функціональними властивостями потребує комплексного оцінювання за показниками надійності та питомої собівартості електроенергії. З використанням результатів дослідження розв'язано прикладні задачі розрахунку показників надійності й ефективності автономних систем електроживлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1 + З273 +
Шифр НБУВ: РА361057

Рубрики:

      
2.

Каплун Ю.І. 
Асимптотичні розв'язки сингулярно збурених диференціальних рівнянь з імпульсною дією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Ю.І. Каплун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Вивчено та розроблено алгоритм побудови асимптотичних розв'язків сингулярно збурених диференціальних рівнянь з імпульсною дією, розглянуто питання існування, періодичності розв'язків породжувальних і вихідних задач. Наведено теореми оцінки різниці між точним і наближеними розв'язками, визначено достатні умови існування періодичних асимптотичних розв'язків для сингулярно збурених диференціальних рівнянь з імпульсною дією. Обгрунтовано необхідні та достатні умови існування розривних розв'язків рівнянь, що не розв'язані стосовно невідомої функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617.1,022
Шифр НБУВ: РА317388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Каплун І.П. 
Вдосконалення форми напірної характеристики малогабаритної насосної ступені шнекового типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.П. Каплун ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження робочого процесу малогабаритної насосної ступені шнекового типу, встановлено вплив геометричних параметрів проточної частини на форму її напірної характеристики. Розроблено фізичну модель течії в каналах досліджуваної ступені під час роботи на знижених подачах. Розглянуто процес переформування структури течії в каналах ступені у разі використання прямих осьових пазів і визначено механізм їх дії. Експериментально встановлено оптимальні інтервали геометричних параметрів ступені для забезпечення стабільної форми її напірної характеристики. Розроблено рекомендації щодо проектування малогабаритних ступеней шнекового типу з удосконаленою формою напірної характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-53 +
Шифр НБУВ: РА350815

Рубрики:

      
4.

Каплун П.В. 
Вплив покриттів на зносостійкість і довговічність підшипників кочення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.В. Каплун ; Ін-т надтвердих матеріалів НАН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

уЗапропоновано новий комплексний теоретико-експериментальний підхід щодо підвищення зносостійкості та довговічності підшипників кочення нанесенням зміцнюючих покриттів. На підставі теоретичних досліджень напружено-деформованого стану моделі пластини з багатошаровим покриттям під час її контактного навантаження виявлено вплив конструкції та фізико-механічних характеристик покриття на величину контактних напружень в композиції покриття - основа та обгрунтовано шляхи їх зменшення. Досліджено кінематику руху кульок в упорних підшипниках кочення, одержано формули для визначення швидкості та коефіцієнта проковзування кульок відносно кілець. Експериментальними дослідженнями виявлено вплив конструкції фізико-механічних властивостей покриттів та твердості основи на зносостійкість та довговічність підшипників кочення в мастилі, на підставі яких обгрунтовано перспективність застосування дифузійних покриттів та покриттів, одержаних методом іонного азотування в плазмі тліючого розряду. Для зміцнення поверхні уточнено механізм зношування поверхні кочення з покриттями в мастилі. Розроблено рекомендації та нову технологію для підвищення зносостійкості та довговічності підшипників кочення. Ефективність даних пропозицій підтверджено за допомогою промислових випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.32-02 + К500.145.32 +
Шифр НБУВ: РА330477

Рубрики:

      
5.

Каплун Т.М. 
Грецький розспів у контексті російської церковно-співацької практики середини XVII - XVIII століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.М. Каплун ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше у вітчизняному музикознавстві розглянуто історичні та теоретичні засади музикознавчої теорії грецького розспіву. Виявлено, систематизовано та проаналізовано співацькі рукописи, що містять велику кількість піснеспівів грецького розспіву. Виявлено служби та співацькі книги, цілком розспівані досліджуваним розспівом. Складено репертуарно-жанровий список піснеспівів грецького розспіву, що застосовувався у російській богослужбовій практиці другої половини XVII - XVIII ст. Розшифровано та зіставлено невменні та нотолінійні варіанти піснеспівів, що дає змогу виявити єдність цих форм запису церковних піснеспівів на межі XVII - XVIII ст. Здійснено розшифровку значного кола багатоголосних зразків грецького розспіву, представлених у крюковій та нотолінійній формах запису. Проведено стилістичний аналіз піснеспівів грецького розспіву та з'ясовано індивідуальні жанрово-стильові критерії досліджуваного явища у багаторівневій системі російського церкового співу перехідного періоду, визначеного Н.Герасимовою-Персидською як "встреча двух эпох".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)4-44 +
Шифр НБУВ: РА340052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Каплун В.В. 
Експлуатаційний контроль контактних з'єднань сільських електроустановок термочутливими пристроями з ефектом пам'яті форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / В.В. Каплун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення надійності та ефективності експлуатації контактних злучень у сільських електроустановках. Базуючись на принципах робочого діагностування розроблено спосіб експлуатаційного контролю контактних з'єднань з використанням вмонтованих засобів контролю технічного стану, виготовлених на основі сплаву з ефектом пам'яті форми. Запропоновано імовірнісну математичну модель оптимізації строків проведення оглядів і профілактик системи контактних злучень під час експлуатаційного контролю. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень роботи контактних з'єднань, оснащених вказівниками перегріву, виготовленими на основі сплавів з ефектом пам'яті форми Cu - Al - Mn.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П07,1
Шифр НБУВ: РА315831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Каплун О.А. 
Облік і контроль виробничих витрат пивоварної промисловості: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Каплун ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто технологічні та організаційні особливості виробництва пива, які впливають на методику обліку і контролю витрат. Доведено неефективність діючої системи та обгрунтовано необхідність її удосконалення. Запропоновано конкретні шляхи покращення аналітичного і синтетичного обліку сировини і матеріалів, витрат на оплату праці і витрат, пов'язаних з організацією виробництва і управлінням. Особливу увагу приділено проблемам оптимізації статей їх аналітичного обліку та процесу узагальнення виробничих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-148.6 +
Шифр НБУВ: РА327875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Каплун А. В. 
Розвиток систем підготовки кваліфікованих робітників у Болгарії і Польщі (кінець XIX - XX ст.): автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / А. В. Каплун ; НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2011. — 42 с. — укp.

Здійснено цілісний порівняльно-педагогічний аналіз проблем розвитку систем підготовки кваліфікованих робітників у Болгарії та Польщі (кінець ХІХ - ХХ ст.). Розкрито тенденції й особливості розвитку систем професійної освіти даних країн, управління ними на різних історичних етапах, вдосконалення змісту, принципів, функцій та науково-методичного забезпечення діяльності професійних шкіл різних типів. Досліджено вплив глобалізаційних та інтеграційних процесів на трансформацію національних систем професійної освіти та навчання у Болгарії та Польщі за умов Європейського Союзу. Обгрунтовано чинники, які зумовлюють зміни в системах професійної освіти та навчання у Болгарії та Польщі на початку ХХІ ст. Виявлено спільні принципи їх розбудови за умов ринкової економіки в європейському контексті, а також особливості розвитку систем професійної освіти та навчання даних країн за умов неперервної освіти. Виявлено подібне та відмінне у розвитку систем підготовки кваліфікованих робітників Болгарії, Польщі й України. Охарактеризовано можливості використання прогресивних ідей досвіду підготовки кваліфікованих робітників Болгарії та Польщі за умов модернізації системи професійної освіти в Україні з урахуванням прогресивних ідей євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч463(4БОЛ) + Ч463(4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА382371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Каплунов М.І. 
Уніфікація структур, атрибутів, операцій в інформаційно-математичних моделях інтегрованої системи управління дискретним виробництвом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.І. Каплунов ; НАН України. Ін-т проблем мат. машин і систем. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове визначення поняття ресурсу, розроблено універсальний інтерфейс для опису взаємозв'язку та взаємодії різних типів ресурсів з виробничим компонентом системи управління підприємством. Створено уніфіковану модель об'єкта управління дискретного виробництва, характерною рисою якої є введення причинно-наслідкової залежності у використанні ресурсів різних типів і універсальна операція "розвузлування" як головна операція обробки інформації, яка дозволяє моделювати об'єкт управління за допомогою дерева ресурсів, що становить новий підхід у моделюванні дискретних виробничих систем. Розроблено детальний алгоритм операції "розвузлування" об'єкта управління. Створено комплекс інформаційно-математичних моделей, що дозволяє автоматично формувати сітковий графік виконання виробничого плану на базі інформації про уніфікований об'єкт управління з використанням операції "розвузлування". Обгрунтовано достатність запропонованого пакету інформації про уніфікований об'єкт управління для повноцінного функціонування системи управління виробничими процесами. Розроблено комплекс інформаційно-математичних моделей, що дозволяють здійснювати рішення базових виробничих задач, а саме: розрахунки потреби у ресурсах та планової собівартості виробів, управління ціноутворенням, формування календарного плану-графіка виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.48 +
Шифр НБУВ: РА331800

Рубрики:

      
10.

Каплун С.О. 
Формування професійної компетентності майбутніх офіцерів служб тилу у процесі вивчення спеціальних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С.О. Каплун ; Республік. вищ. навч. закл. "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми формування професійної компетентності майбутніх офіцерів служб тилу в процесі вивчення спеціальних дисциплін. Проаналізовано теоретичне підгрунтя цієї проблеми. Уточнено базові категорії та поняття дослідження. Визначено педагогічні умови формування професійної компетентності майбутніх офіцерів служб тилу. Обгрунтовано необхідність введення в процес їх професійної підготовки спеціального курсу "Організація діяльності начальника служби тилу" з метою розвитку об'єктивних можливостей розвитку пізнавальних, професійних і діяльнісних цінностей та мотивів майбутнього військового фахівця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)393.15-33
Шифр НБУВ: РА373710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Каплун Д. В. 
Оптимізація методики підйому та мобілізації слизових клаптів при проведенні клаптевих операцій в порожнині рота / Д. В. Каплун. — Б.м., 2020 — укp.

Згідно зі встановленими задачами, створено математичну модель деформації слизових клаптів при проведенні клаптевих операцій в попрожнині рота на першому етапі аугментації альвеолярного відростка. Одним з факторів, який впливає на вертикальну та горизонтальну атрофію альвеолярного відростка є порушення мікроциркуляції саме в слизових клаптях. На підставі цього, нами зроблена спроба біомеханічного обґрунтування пластичного розтягнення та встановлення фізіологічної межі звуження просвіту судини з метою збереження їх функції транспортування крові на післяопераційному етапі. Також нами застосовано закон Гука для вивчення лінійних співвідношень між компонентами напружень та деформацій. Математична модель має форму у вигляді паралелепіпеда з гранями, паралельними координатним осям, схильним до дії нормальної напруги, але на відміну від шкірно-жирових клаптів, рівномірно розподіленої по обох протилежних гранях при поступовому розтягненні. На відміну від інших авторів, залежність між деформацією та напруженням нами вивчалася за допомогою двох фізичних констант: модуля пружності при розтягуванні та коефіцієнтом Пуассона, який, на відміну від цифрових констант шкіри, складає 0,012-0,016. Саме цей факт, на нашу думку, і впливає на неможливість розтягнення слизового клаптя у межах більших ніж 4-6% від його початкової довжини, що в подальшому було підтверджено морфологічними дослідженнями.^UBased on the designated tasks, we have created a mathematical model of the deformation of mucosal flaps during flap surgeries in the oral cavity during the first stage of the alveolar process augmentation. Given the fact that one of the factors which affect the vertical and horizontal atrophy of the alveolar process is a violation of microcirculation of the mucous flap, we have performed an attempt of biomechanicalsubstantiation of the plastic stretching and physiological limits of narrowing of the vessels with the purpose of preserving their function of transporting blood at the postoperative stage. Along with that, we have applied Hooke's law to study linear relationships between stress and strain components. The mathematical model was constructed in the form of a parallelepiped with faces that are parallel to the coordinate axes and are prone to the action of normal stress, but in contrast to skin and fat flaps, this stress is evenly distributed over two opposite faces with gradual stretching. Unlike other authors, we studied the relationship between strain and stress using two physical constants: the modulus of elasticity under tension and the Poisson's ratio, which, in 8 contrast to the digital constants of the skin, is 0.012-0.016. In our opinion, this fact affects the impossibility of stretching the mucosal flap within greater ranges than 4-6% of its initial length, which was later confirmed by morphological studies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бобровник В. М. 
Управління електроспоживанням закладів вищої освіти для підвищення їх енергоефективності / В. М. Бобровник. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено науково-прикладне завдання подальшого розвитку теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо підвищення енергоефективності систем електрозабезпечення закладів вищої освіти (ЗВО), яке ґрунтується на удосконаленні наявних і розробці нових управлінських моделей та технічних рішень шляхом оцінювання рівнів електроспоживання і зменшення втрат електроенергії у внутрішніх мережах на основі моніторингу.Наукова новизна отриманих результатів: 1. Вперше запропоновано метод аналізу рівнів електроспоживання з урахуванням особливих періодів освітнього процесу, сезонності та підвищення рівня ефективності використання аудиторного фонду, що дозволило отримати математичні моделі для планування витрат на електрозабезпечення ЗВО; 2. Дістали подальшого розвитку математичні моделі прогнозування питомого споживання електроенергії об'єктами інфраструктури ЗВО з урахуванням класу енергоефективності будівель, що дозволило достовірно оцінювати рівні електроспоживання та здійснювати техніко-економічне обґрунтування впровадження паралельних активних фільтрів для зменшення втрат у електротехнічних комплексах інфраструктури ЗВО; 3. Отримані нові аналітичні вирази для складової повної потужності трифазної чотирипровідної системи електроживлення, яка зумовлена основною гармонікою струму нейтралі та потужністю спотворення за відомими значеннями активних та реактивних потужностей окремих фаз, які використані для розрахунку додаткових витрат електричної енергії в електротехнічних комплексах інфраструктур ЗВО без зміни метрологічної бази; 4. Удосконалено спосіб керування паралельним активним фільтром трифазної чотирипровідної системи електропостачання, який відрізняється збільшенням інтервалу осереднення потужності навантаження та напруг живлення до тривалості періоду зміни навантаження, що дозволяє майже вдвічі зменшити втрати в залежності від форми зміни графіку активної потужності навантаження. Одержані результати дали змогу шляхом моделювання виконати прогнозне оцінювання рівнів електроспоживання і перевірити їх достовірність, порівнюючи їх з даним служби енергоменеджменту університету за попередні роки. Використання результатів моделювання дозволяє розробляти методичні рекомендації щодо впровадження комплексу енергоощадних заходів в освітньому закладі з урахуванням існуючої інженерної інфраструктури та підвищити ефективність управління електроспоживанням.Ключові слова: заклад вищої освіти, управління електроспоживанням, модель електроспоживання, потужність втрат, паралельний активний фільтр з накопичувачем енергії, енергоменеджмент.^UThe scientific novelty of the obtained results and the provisions submitted for defense is the deepening of existing, development and substantiation of new approaches to power management and reduction of electricity losses in the electrical infrastructure of higher education institutions to improve their energy efficiency. The findings of the research are as follows: 1. For the first time the method of the analysis of levels of power consumption taking into account special periods of educational process, seasonality and increase of efficiency of use of an auditory fund is offered that allowed to receive the mathematical device for planning of expenses for power supply of institution of higher education; 2. Mathematical models for forecasting specific electricity consumption by institution of higher education infrastructure objects were further developed taking into account the energy efficiency class of buildings, which allowed to reliably assess electricity consumption levels and provide feasibility study for the introduction of shunt active filter to reduce losses in institution of higher education infrastructure; 3. New analytical expressions are obtained for the component of full power of three-phase four-wire power supply system, which is due to the main harmonic of neutral current and distortion power according to known values of active and reactive powers of separate phases, which are used to calculate additional electricity bases; 4. The method of controlling a shunt active filter of a three-phase four-wire power supply system has been improved. The practical significance of the obtained results of the work is to improve the methods and means of managing the modes of electricity consumption to increase the energy efficiency of electrical complexes of the infrastructure of higher education institutions. The use of simulation results allows developing methodological recommendations for the implementation of a set of energy saving measures in the educational institution, taking into account the existing engineering infrastructure and increasing the efficiency of electricity consumption management.Keywords: institution of higher education, power management, power consumption model, power losses, shunt active filter with energy storage, energy management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського