Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (128)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРДАШ$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кардашук В. С. 
Автоматизація керування процесом аерозольного нанокаталізу в системах утилізації відходів хлорорганічного синтезу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. С. Кардашук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано систему автоматизації керування процесом аерозольного нанокаталізу для утилізації відходів хлорорганічного синтезу з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів для підвищення ефективності процесу утилізації широкого спектру хлорорганічних відходів хімічного виробництва та збільшення виходу продуктів для подальшого синтезу. Розроблено математичну модель процесу та проведено його декомпозицію на підсистеми. Запропоновано структуру та методи реалізації дворівневої системи автоматизації керування процесом. Встановлено методи компенсації збурень та координації контурів керування. Визначено програмне забезпечення системи автоматизації та систему відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л610.94
Шифр НБУВ: РА373672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Кардашевська Л.І. 
Антагоністи кальцію в тривалій терапії хворих на ішемічну хворобу серця з імплантованим електрокардіостимулятором: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.І. Кардашевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено ектопічну активність шлуночків та оцінено зміни ектопічної активності міокарда, динаміку артеріального тиску та його циркадний ритм, систолічну та діастолічну функції міокарда, поріг стимуляції серця під впливом тривалої терапії антагоністами кальцію короткої та тривалої дії у хворих на ішемічну хворобу серця (IXC) з імплантованим електрокардіостимулятором (ЕКС). Доведено, що антогоністи кальцію тривалої дії сприяють ефективному лікуванню хворих на ішемічну хворобу серця з імплантованим штучним водієм ритму, перебіг якої ускладнений стабільною стенокардією й артеріальною гіпертензією. Доведено високу ефективність амплодипіну серед антогоністів кальцію (ніфедипіну, верапамілу, амплодипіну). Обгрунтовано раціональне призначення окремих антагоністів кальцію у хворих з імплантованим ЕКС та наявністю серцевої недостатності відповідно до їх впливу на систолічну або діастолічну функції лівого шлуночка. Встановлено можливість підвищення ектопічної активності міокарда через тривале застосування ніфедипіну у хворих на IXC з імплантованим водієм ритму, що обмежує його використання через можливість розвитку фатальних аритмій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА315999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кардаш А.М. 
Комплексне відновне хірургічне лікування хворих з травматичним пошкодженням нервів (клінічне та експериментальне дослідження): автореф. дис.... д-ра мед. наук: 14.01.05 / А.М. Кардаш ; Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання результатів хірургічного лікування хворих з пошкодженням нервових стовбурів за рахунок комплексного хірургічного лікування з застосуванням методів, які сприяють підвищенню якості освіження та зіставлення відрізків нерва перед зшиванням, захисту місця зшивання від рубцевої тканини та магнітної стимуляції регенерації нервових стовбурів. Експериментальна частина роботи виконана на 45-ти безпородних собаках обох статей від 2-х д - 5 р. масою тіла 6 - 11,2 кг і 32 білих щурах лінії Вістар обох статей масою тіла 250 - 350 г. Вивчено результати комплексного лікування 797-ми хворих з пошкодженням нервів: чоловіків 583 (73,1 %), жінок (26,9 %). Проведений експеримент довів позитивний вплив пульсуючого магнітного поля (ПУМП) на регенерацію нервових стовбурів після їх зшивання, а саме: прискорюється початок регенерації, збільшуються швидкість та якість регенерації пошкодженого нерва. Встановлено, що застосування розробленого способу освіження відрізків нервового стовбура перед накладанням швів дозволяє виконати рівномірне, перпендикулярне розсіченння нерва, що дає змогу якісніше накладати шви на нервові стовбури. Охарактеризовано, що застосування магнітотерапії в ранні строки після накладання шва на травмований нерв дозволяє в 92,7 % випадків досягти повного відновлення функцій травмованої кінцівки, в 7,3 % - з обмеженням. Розроблено методику та новий матеріал для тубажа нервів, які зшивають, що дозволяють захистити місце зшивання від стискання рубцевою тканиною і знизити до мінімуму вплив однієї з основних причин уповільненої та неякісної регенерації нерва. Обгрунтовано, що в результаті комплексного хірургічноголікування хворих з пошкодженням периферичних нервів у 81 % спостережень вдалося досягти повного відновлення функції кінцівки, в 15,2 % - з певними обмеженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-5 +
Шифр НБУВ: РА366300

Рубрики:

      
4.

Кардаш Л.В. 
Мовні засоби вираження заперечення і протиставлення в українській літературній мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Кардаш ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно описано засоби вираження категорій заперечення та протиставлення у сучасній українській літературній мові. З'ясовано суть заперечення та протиставлення як універсальних значеннєвих категорій, розглянуто їх класифікаційні межі. Установлено різнорівневі засоби, які представлять цю семантику. Виявлено та проаналізовано два комунікативні види заперечення та протиставлення - контрарне та контрадикторне. Заперечення та протиставлення як мовні універсалії виражено у системі засобів, які умовно можна поділити на імпліцитні й експліцитні. Експліцитні засоби вираження заперечення поділяють на словотвірні та лексичні, серед імпліцитних вирізнено лексичні й інтонаційно-просодичні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-2 +
Шифр НБУВ: РА361791

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Кардаш В.П. 
Підвищення ефективності експлуатації виконавчих механізмів суднових пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.П. Кардаш ; Одес. нац. мор. акад. (ОНМА). — О., 2008. — 19 с. — укp.

Показано, що значна частина енергії розсіюється у виконавчих механізмах (ВМ) суднових пристроїв (СП), а також до 50 % потоку відмов становить руйнування підшипникових вузлів. Підвищення ефективності може бути досягнуто шляхом рекуперації енергії, підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) за рахунок зменшення витрат на тертя, а також зниженням інтенсивності зношування. Побудовано узагальнений робочий цикл СП. Створено експериментальний стенд ВМ гідрофікованого СП. Впроваджено високочастотний метод вимірювання інтенсивності зношування, а для управління триботехнічними процесами запропоновано концепцію підвищення довговічності вузлів, ККД та зниження шуму та вібрації. Враховано рідиннокристалічну природу матеріалу, який знаходиться в зоні взаємодії ланок механізму. Розроблено нанотехнологію нанесення прошарку орієнтанта даного мастильного матеріалу. Впровадження одержаних результатів дозволяє підвищити довговічність вихідних вузлів більше, ніж утричі, знизити витрати мастильного матеріалу, час і витрати на обслуговування та ремонт ВМ СП, підвищити загальний ККД СП на 3 - 5 %, зменшити шумність роботи СП на 2- 5 дБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА359759

Рубрики:

      
6.

Кардаш Н.В. 
Підготовка майбутніх учителів обслуговуючої праці до організації самостійної роботи учнів у процесі вивчення художніх ремесел: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Кардаш ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх учителів обслуговувальної праці до організації самостійної роботи учнів у процесі вивчення художніх ремесел. Проаналізовано різні підходи до тлумачення поняття "самостійна робота" та суміжних понять, стан підготовки майбутніх учителів обслуговувальної праці до організації самостійної роботи учнів у різних педагогічних вузах України, обгрунтовано педагогічні умови цієї підготовки. Розкрито психолого-педагогічні засади організації самостійної роботи. Визначено критерії та рівні сформованості готовності студентів до зазначеного виду діяльності. Уточнено поняття "готовність до організації самостійної роботи". Розроблено методику підготовки майбутніх учителів обслуговувальної праці до організації самостійної роботи учнів та проведено її експериментальну перевірку. Наведено методичні рекомендації щодо самостійної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.518.5 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА346077

Рубрики:

      
7.

Кардаш В.І. 
Регулювання інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.І. Кардаш ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методи регулювання процесу інвестування соціальної інфраструктури регіону на прикладі житлово-комунального комплексу регіону з використанням регіональних важелів впливу. Важливе місце серед них посідає інвестиційне замовлення на розвиток житлово-комунального комплексу регіону. Запропоновано методи визначення потреби в інвестиціях і фінансових можливостей розвитку житлово-комунального комплексу регіону та методику формування муніципального інвестиційного замовлення на його розвиток. Викладено пропозиції щодо залучення коштів приватних інвесторів і населення на розвиток житлово-комунального комплексу регіону, формування системи економічного стимулювання інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА312211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кардаш 
Творчий розвиток філологічної спадщини О.Потебні в сучасній лінгводидактиці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ірина Миколаївна Кардаш ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1г(4УКР)5д Потебня О.О.4
Шифр НБУВ: РА366004

Географічні рубрики:

      
9.

Кардаш О.В. 
Технологія як пріоритетний чинник дизайну одягу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.03 / О.В. Кардаш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Розв'язано наукову проблему синтезу естетичних і утилітарних складових у процесі дизайнерського проектування одягу. Виконано узагальнений естетичний аналіз дизайну одягу. Визначено залежність між естетичними показниками матеріалу та його технологічними властивостями. Розроблено системну модель естетичного формотворення одягу. Встановлено інтегральний коефіцієнт відбивної здатності драпірованої поверхні та параметризовано її показники. Запропоновано інтегральний коефіцієнт - ступінь деформування та його критичне значення в якості чинника дизайнерської організації матеріалу у формі елементів одягу. Визначено типові задачі та запропоновано графоаналітичні дизайнерські методи параметричного формотворення у одностадійних і багатостадійних процесах. Розроблено методологічне та комп'ютерне забезпечення для визначення показників дизайнерського проектування. Наукові розробки адаптовано до різновидів одягу та впроваджено у його виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2 +
Шифр НБУВ: РА348160

Рубрики:

      
10.

Кардаш О. Н. 
Латинська та кирило-мефодіївська церковні традиції ІХ–ХІ ст.: східний фронтир канонічного протистояння.: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / О. Н. Кардаш. — Б.м., 2023 — укp.

Виконана дисертаційна робота присвячена проблемі канонічного протистояння латинської та кирило-мефодіївської церковних традицій у країнах Центральної та Східної Європи упродовж ІХ–ХІ ст. Об’єктом дисертаційного дослідження виступають латинська та кирило-мефодіївська церковні традиції в контексті церковно-інституалізаційних процесів, міжнародних відносин та міжобрядової канонічної конфронтації на теренах Центральної та Східної Європи ІХ–ХІ ст. Тож мета дисертаційного дослідження передбачає об’єктивний аналіз та синтез комплексу історичних фактів, подій, явищ і закономірностей, а також церковно-догматичних складових, пов’язаних з канонічною конфронтацією двох окреслених церковних традицій означеного регіону. Теоретико-методологічні основи дисертаційної роботи обумовлені використанням принципів наукового пізнання: об’єктивності, історизму, термінологічного аналізу, альтернативності, а також загальнонаукових методів актуалізації, історіографічного аналізу і синтезу, індукції, дедукції, конкретизації, історичної аналогії, системно-структурного методу; спеціальноісторичних методів: історико-генетичного, порівняльно-історичного, компаративного, синхроністичного; методів джерелознавчих студій – евристичного, герменевтичного, історико-критичного, методу перехресного аналізу джерел; міждисциплінарного методу картографії. Наукова новизна дисертаційної роботи полягає у всебічному дослідженні історії слов’яно-латинського церковно-релігійного протистояння та реконструкції фронтиру канонічного протистояння між латинською та кирило-мефодіївською церковними традиціями в його динаміці, просторово-часовій трансформації і регіональних вираженнях у країнах Центральної та Східної Європи ІХ–ХІ ст. Результати дослідження можуть бути використані при написанні фахових публікацій з означеної проблематики, а також при підготовці різноманітних методичних розробок, курсів лекцій, практикумів та профільних навчально-методичних посібників з історії Середніх віків і спеціалізованих курсів з історії середньовічної Церкви. Матеріали дисертації можна використати при маркуванні туристичних маршрутів зонами окремих середньовічних монастирів, сакральних комплексів, городищ, а також в консультуванні художнього та документального кіновиробництва зі схожої проблематики.^UThe completed dissertation work is devoted to the problem of the canonical confrontation between the Latin and Cyrillo-Methodian ecclesiastical traditions in the countries of Central and Eastern Europe during the 9th–11th centuries. The object of the PhD research deals with the Latin and Cyrillo-Methodian church traditions in the context of church-institutionalization processes, international relations and inter-rite canonical confrontation in the region of Central and Eastern Europe during the 9th–11th centuries. Therefore, the purpose of the dissertation studies involves an objective analysis and synthesis of a complex of historical facts, events, phenomena and laws, as well as church-dogmatic components related to the canonical confrontation of two outlined church traditions of the specified region. The theoretical and methodological foundations of the dissertation are determined by the use of the principles of scientific knowledge: objectivity, historicism, terminological analysis, alternative principle, as well as general scientific methods of actualization, historiographical analysis and synthesis, induction, deduction, concretization, historical analogy, system-structural method. The PhD papers are also based on the historical-genetic, comparative-historical, comparative, synchronistic methods, as well as on the methods of source studies – heuristic, hermeneutic, historical-critical methods, the method of cross-analysis of sources, interdisciplinary method of cartography. The scientific novelty of the dissertation consists in a comprehensive study of the history of the Slavic-Latin church-religious struggle and the reconstruction of the frontier of the canonical confrontation between the Latin and Cyrillo-Methodian church traditions in its dynamics, spatial-temporal transformation and regional expressions in the countries of Central and Eastern Europe during the 9th–11th centuries. The results of the research can be used in the preparation of professional publications on the specified issues, as well as in the preparation of various methodological developments, lecture courses, workshops and profile educational and methodological guides on the history of the Middle Ages and specialized courses on the history of the medieval Church. The materials of the dissertation can be used in the marking of tourist routes by zones of individual medieval monasteries, sacred complexes, hillforts, as well as in consulting artistic and documentary film production on similar issues.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського