Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (697)Книжкові видання та компакт-диски (453)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРПЕЦ$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
2.

Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071

Географічні рубрики:

      
3.

Андрійчук Л.О. 
Фізіолого-гігієнічне обгрунтування критеріїв регламентації та оцінки шуму побутових електричних машин і приладів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.О. Андрійчук ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше на базі соціолого-гігієнічного опитування виявлено особливості режиму користування побутовими електричними машинами та приладами (ПЕМП) в побуті. Встановлено залежність оцінки ПЕМП як джерел шуму від характеру діяльності та відпочинку в житлі, віку, статі, стану самопочуття, умов мешкання людини. Вперше визначено добове дозоване акустичне навантаження на користувача від ПЕМП за типових умов експлуатації, еквівалентні рівні звуку від ПЕМП, що впливають на людину в помешканні. Доведено закономірності формування експозиційних рівнів шуму в житловому середовищі. Надано всебічну гігієнічну оцінку ПЕМП як джерелам шуму. Створено акустичну модель шуму середньостатистичного набору ПЕМП для експериментальних досліджень. Удосконалено принципи експериментального дослідження шумових ефектів на організм людини. Простежено закономірності формування біоефектів шуму низької та середньої інтенсивності. Вперше виявлено особливості впливу на організм людини акустичного навантаження від ПЕМП. З використанням системного підходу на базі фізіолого-гігієнічного дослідження, опитування, акустичного та математичного моделювання встановлено пороговий рівень та дозу шуму ПЕМП. Удосконалено психофізіологічні критерії з метою оцінки шуму низької та середньої інтенсивності на організм людини. Проаналізовано принципи, критерії оцінки та регламентації шуму ПЕМП у житловому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.88
Шифр НБУВ: РА311183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Андрійчук І.П. 
Формування позитивної Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.П. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито значення Я-концепції особистості у контексті підготовки майбутнього фахівця у галузі практичної психології. Виявлено показники й особливості Я-концепції особистості студентів у процесі навчання у вузі. Обгрунтовано можливість гармонізації Я-концепції особистості на основі активізації у студентів процесів самопізнання, самоаналізу та саморегуляції. Сформульовано теоретичні положення, що лежать в основі формування позитивної Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів, а саме: орієнтація на цінність особистісного досвіду як важливого компонента змісту освіти, активізація суб'єктності як умова становлення зрілої особистості, стимуляція осмисленого учіння у навчальній діяльності, реалізація суб'єкт-суб'єктної взаємодії викладачів і студентів у навчально-виховному процесі. Створено та апробовано концептуальну психолого-педагогічну модель особистісної підготовки майбутніх практичних психологів, яка включає систему організації роботи щодо гармонізації Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА324261

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
8.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
10.

Андрійцьо В.Д. 
Примусове виконання обов'язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Андрійцьо ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + З839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА330271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрійчук М.Д. 
Підвищення ефективності теплогенеруючих установок в умовах екологічного моніторингу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / М.Д. Андрійчук ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень динаміки діючих об'єктів теплогенеруючих установок (ТГУ) потужністю 4 - 12 МВт уперше показано, що під час навантаження та розвантаження об'єкта його постійні часу різні. Це дало змогу обгрунтувати необхідність побудови спеціалізованих систем забезпечення теплових режимів для комплексного підвищення економічності та екологічності ТГУ. Одержано передатні функції теплогенеруючого об'єкта за різних режимів його роботи у зосереджених параметрах і у розподілених, показано сфери їх застосування. Розв'язок математичної моделі здійснено з використанням апроксимаційних виразів функцій Бесселя, що істотно полегшує розрахунок процесу нестаціонарного теплообміну. Запропоновано критерії оцінки значущості членів математичної моделі ТГУ, що базуються на її динамічній декомпозиції та дають змогу спростити математичну модель без внесення істотних погрішностей у кінцевий результат. Розвинуто теорію систем забезпечення теплових режимів ТГУ з питань ідентифікації об'єктів регулювання, побудови математичних моделей об'єктів, що дало змогу визначити закони регулювання, які підвищують економічність та екологічність ТГУ. Обгрунтовано доцільність використання регуляторів на елементах нечіткої логіки у системах забезпечення теплових режимів, що дозволяє підвищити ефективність ТГУ. Адаптовано до умов ТГУ математичну модель процесу поширення викидів у навколишнє середовище, запропоновано методику розрахунку характеристик викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5 +
Шифр НБУВ: РА334357

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
13.

Андрійчук І.В. 
Ефективність використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів в регіоні (на прикладі Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Андрійчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості регіону за рівнем використання деревної біомаси як енергоресурсу, яка дає змогу інвесторам вибирати найбільш ефективні інноваційні технології. Розвинуто механізм забезпечення ефективності використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів на базі розширення фінансових інструментів, а саме: створення спеціальних фінансових фондів, використання проектів спільного впровадження. Удосконалено підходи до обгрунтування ставки дисконту під час проведення оцінки інвестицій використання деревної біомаси у регіонах, які дозволяють визначити її величину з урахуванням ризиків, притаманних конкретному регіону. Запропоновано алгоритм економічної оцінки ефективності інноваційних проектів використання деревної біомаси у регіоні, що забезпечує спрощення та прискорення розрахунків на базі комп'ютерних технологій. Наведено методику економічної оцінки даних проектів використання деревної біомаси як паливно-енергетичного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-554.08 +
Шифр НБУВ: РА345094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Карпець Л.А. 
Український спортивний жаргон: структурно-семантичний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.А. Карпець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію становлення української жаргонології у контексті європейських досліджень соціальних явищ, основні етапи її становлення, напрямки й аспекти. На підставі лексичних і загальнотеоретичних праць розглянуто термінологічний ланцюг "жаргон - арго - сленг", а також суперечності у визначенні та виокресленні явищ. З'ясовано основні ознаки сучасного жаргону та спортивного зокрема, причини та мотиви до розвитку. Виявлено основні типи та способи номінації у спортивному жаргоні, їх особливості у порівнянні з кодифікованими номенами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 +
Шифр НБУВ: РА344729

      
15.

Андрійців С.С. 
Особливості ортопедичного лікування часткової втрати зубів конструкціями зубних протезів у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.С. Андрійців ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних вивчення функціонального стану серцево-судинної системи за показниками холтерівського моніторування, добового моніторингу артеріального тиску (АТ), а також дослідження варіабельності ритму серця розроблено диференційований підхід до вибору методу ортопедичного лікування часткових дефектів зубних рядів у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Доведено, що за часткових дефектів зубних рядів знімне протезування показано за наявності у хворих на ІХС стенокардаії II - III функціонального класу (ФК), вираженої вегетативної реакції, помірного підвищення АТ, коливання частоти серцевих скорочень (ЧС) і подвійного добутку. З'ясовано, що тимчасове знімне протезування показано за часткового дефекту зубного ряду та наявності стенокардії I - II ФК, значних коливань АТ, ЧСС та подвійного добутку, без вираженої вегетативної реакції. Зазначено, що незнімне протезування показано за умов адекватних коливань АТ, ЧСС і подвійного добутку та за відсутності нападів стенокардії, вегетативних реакцій. Установлено, що застосування розробленого алгоритму вибору ортопедичного лікування у хворих на ІХС дозволяє підвищити ефективність надання спеціалізованої стоматологічної допомоги до 100 %, що супроводжується повною адаптацією серцево-судинної системи. Розроблено й апробовано у клініці ортопедичної стоматології метод фіксації центрального співвідношення щелеп за фіксованої висоти прикусу у хворих на ІХС. Показано, що використання даного методу сприяє зменшенню кількості відвідувань лікаря-стоматолога-ортопеда та зниженню психоемоційного навантаження. На підставі оцінки психоемоційного стану шляхом анкетування у хворих на ІХС за умов надання ортопедичного лікування доведено роль важкості функціонального стану стенокардії, вегетативних реакцій, рівня АТ, коливань ЧСС у взаємозв'язку зі станом зубощелепної системи у формуванні глибини астенії та депресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА341559

Рубрики:

      
16.

Карпець М.В. 
Високотемпературні структурно-фазові перетворення в нестехіометричних, розупорядкованих фазах втілення, надтвердих та інтерметалічних сполуках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Карпець ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 39 с. — укp.

За допомогою методу високотемпературної in-situ дифрактометрії досліджено фазові перетворення за високих температур у моно- та полікристалічних зразках різних класів сполук. Вивчено звичайні нестехіометричні карбідні та оксидні фази втілення з вакансіями в металоїдній та металічній підгратці та нанокристалічні порошки; надтверді фази нітриду бору, спечені в ударних хвилях; гідридоутворюючі сплави; інтерметаліди з квазікристалічною складовою. В інтервалі температур 293 - 1 273 К досліджено фазові перетворення за участю квазікристалічної фази у водорозпилених порошках <$Eroman {Al sub 63 Cu sub 25 Fe sub 12 }, легованих Se, Cr та сукупністю елементів TiCrSi. Встановлено, що наявність квазікристалів у зразках системи Al - Fe - Cr обумовлює утворення в них метастабільної фази <$Eroman {Al sub 6 Fe}>. Вивчено вплив структурного стану на водень-сорбційні властивості апроксимантної фази W(NiZrNi) та сплавів типу <$Eroman AB sub 2>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В375.1,022 +
Шифр НБУВ: РА349955

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Андрійчук К.М. 
Системи вентиляції зі струминними елементами регулювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / К.М. Андрійчук ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено засоби удосконалення аеродинамічних характеристик складних вентиляційних систем. Запропоновано оригінальні схеми вентиляційних установок, які передбачають використання струминних дефлекторних елементів як регулювальних органів. Наведено математичну модель розрахунку аеродинамічних характеристик цих елементів. З використанням методу статичної декомпозиції одержано узагальнену математичну моодель аеродинамічних характеристик складної вентиляційної системи. Розроблено прикладну ("VENT-OPTIMA") для визначення її оптимальних параметрів. Завдяки ортогональному плануванню експериментів визначено зв'язок між коефіцієнтом гідравлічного опору струминного регулювального елемента та його геометричними параметрами. Розглянуто способи регулювання продуктивності вентиляційних установок. Визначено область ефективного використання байпасного способу регулювання. Розглянуто питання використання ежекційних пристроїв з метою поліпшення економічних характеристик вентиляційних систем. Запропоновано критерій оптимізації економічних характеристик складних систем вентиляції, який враховує аеродинамічні та вартісні характеристики системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.202 +
Шифр НБУВ: РА348479

Рубрики:

      
18.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:

      
19.

Андрійченко Л.В. 
Удосконалення елементів технології вирощування ярої пшениці в умовах південного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Андрійченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив строків сівби сортів твердої та м'якої ярої пшениці на елементи структури врожаю та продуктивність посівів. Визначено інтервал допустимих строків сівби для сортів ярої пшениці "Харківська 26" (м'яка) та "Харківська 27" (тверда), а також оптимальні норми висіву насіння з урахуванням строку сівби. Встановлено більш високу ефективність використання ярої м'якої пшениці в покривному посіві стручковим способом з еспарцетом у порівнянні з ярим ячменем. Досліжено вплив доз і співвідношення мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування врожаю та якості зерна сортів ярої пшениці. Наведено біоенергетичну та економічну оцінку застосування досліжуваних елементів технології вирощування ярої пшениці. Розраховано математичні моделі для прогнозування врожаїв ярої пшениці залежно від дозування мінеральних добрив, строків сівби та норм висіву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351157

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карпець Л.М. 
Оптимізація методів відновлення зубів вітчизняним композитним матеріалом "Кромлайт-Z": автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.М. Карпець ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування бічних зубів з каріозними враженнями з застосуванням вітчизняного гібридного композитного матеріалу "Кромлайт-Z" за рахунок оптимізації методів оновлення. Наведено результати лабораторних і клінічних досліджень. Здійснено комплексне оцінювання фотокомпозитних відновлень бічних зубів з застосуванням зазначеного матеріалу за оптимізованими методами. За результатами експериментальних досліджень установлено покращання крайового прилягання пломбувальних матеріалів до твердих тканин бічних зубів за умов застосування "сандвіч"-техніки. Проведено клінічні спостереження 141-го пацієнта через 3, 6, 12 і 24 місяці після проведення реставрації зубів та показано доцільність застосування вітчизняного гібридного композитного матеріалу "Кромлайт-Z" для реставрації бічних зубів. Для покращання крайового прилягання до твердих тканин зуба рекомендовано застосовувати "сандвіч"-техніку. Доведено зменшення кількісного складу мікрофлори на поверхні реставрацій в результаті застосування постбондингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52 с03 +
Шифр НБУВ: РА360117

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського