Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРПЮК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карпюк О. А. 
Організаційно-економічні засади формування та розвитку ринку освітніх послуг (регіональний аспект): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. А. Карпюк ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні підходи до дослідження та вдосконалення ринку освітніх послуг регіону й обгрунтовано шляхи його модернізації. Визначено економічну сутність і зміст дефініцій "освітня послуга", "регіональний ринок освітніх послуг", "обсяги реалізації освітянських послуг", "розміщення ринку освітніх послуг". Розкрито особливості формування та розвитку ринку освітніх послуг на мезорівні, систематизовано та доповнено фактори та принципи його виникнення та розвитку як складової не лише соціальної сфери, а й регіональної економіки в цілому. Здійснено комплексне оцінювання стану системи освіти та ринку освітніх послуг на державному та регіональному рівнях з точки зору його економічної ефективності та ресурсного забезпечення. Запропоновано економіко-математичну модель розвитку ринку освітніх послуг регіону з урахуванням дії соціально-економічних і демографічних факторів, на основі якої здійснено прогноз основних показників освітнього ринку на перспективу до 2016 р. Обгрунтовано стратегічні напрями та пропозиції щодо подальшого розвитку регіонального ринку освітніх послуг із врахуванням потенційних загроз і можливостей регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684 + У9(4УКР)49:Ч30/49
Шифр НБУВ: РА380591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Карпюк І.А. 
Особливості взаємодії паль, заглиблених вдавлюванням, з грунтом основи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / І.А. Карпюк ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про вплив крупності, щільності та вологості піску на зусилля вдавлювання, енергію заглиблення, несучу здатність, розміри зон активного ущільнення та силового впливу навколо вдавлених та забивних моделей паль. Установлено залежності між несучою здатністю та зусиллям вдавлювання паль, а також несучими здатностями, основними осіданнями вдавлених і забивних паль для різних піщаних грунтів, які значно доповнюють та уточнюють сучасні уявлення про роботу таких паль. Одержано дані про взаємний негативний вплив двох поруч розташованих моделей паль з різним ступенем навантаження та їх несучу здатність, осідання, напружений стан піщаних грунтів основи. Уперше встановлено кількісну залежність додаткового осідання одиночної палі, зумовленого вдавлюванням та роботою сусідньої палі, від рівня її навантаження, відстані між ними, характеристик грунтів. Розвинуто нормативну методику прогнозування несучої здатності вдавлених паль з урахуванням зусилля їх вдавлювання, несучої здатності забивних паль за ідентичних грунтових умов. Наведено пропозиції стосовно визначення основних і додаткових осідань розглянутих паль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-04 +
Шифр НБУВ: РА329023

Рубрики:

      
4.

Карпюк Р.П. 
Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до розв'язання педагогічних ситуацій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Р.П. Карпюк ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію формування в майбутніх учителів фізичної культури готовності до розв'язання педагогічних ситуацій, яка передбачає застосування системи принципів, етапів, педагогічних умов, форм, методів і прийомів навчання. З'ясовано суть, структуру, показники та рівні готовності майбутніх учителів фізичної культури до розв'язання педагогічних ситуацій. Визначено специфічні особливості та створено класифікацію педагогічних ситуацій, які виникають у діяльності вчителя фізичної культури. Розвинуто положення щодо обгрунтування та структурування змісту професійної підготовки даних вчителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р30 + Ч51 р30 + Ч51 р30
Шифр НБУВ: РА335443

Рубрики:

      
5.

Карпюк Р.П. 
Теоретичні і методичні засади професійної підготовки майбутніх фахівців з адаптивного фізичного виховання у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Р.П. Карпюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито понятійно-термінологічний апарат вищої фізкультурної освіти зі спеціалізації "Адаптивне фізичне виховання". Удосконалено форми та методи професійної підготовки майбутніх фахівців з адаптивного фізичного виховання з урахуванням ідей гуманізації та демократизації освіти, творчого розвитку особистості, можливостей використання комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карпюк У.В. 
Фітохімічне вивчення промислових сортів Glycine hispida та створення на їх основі лікарських субстанцій: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / У.В. Карпюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проведено систематичне фітохімічне вивчення трави сої щетинистої, заготовленої у стадії цвітіння, а також сортів, що входять до Державного реєстру сортів України. Досліджено якісний склад і кількісний вміст різних груп біологічно активних речовин у сировині й одержаних ліпофільних фракціях з дослідженої сировини. З трави сої щетинистої виділено 28 індивідуальні речовини, а саме: 4 гідроксикоричні кислоти, 3 кумарини, 9 флавоноїдів, 7 ізофлавоноїдів, 1 похідну бензойної кислоти, 1 похідну сечовини, 1 стероїд і 2 хлорофіли, встановлено їх структуру. Визначено кількісний вміст вуглеводів, фенольних сполук, а також 17-ти амінокислот, 19-ти макро- та мікроелементів. Одержано ліпофільні фракції з трави сої, визначено їх якісний склад та кількісний вміст 10-ти жирних кислот, 4-х токоферолів, хлорофілів і карротиноїдів. Розроблено проекти аналітично-нормативної документації "Трава сої щетинистої" та "Густий екстракт з трави сої щетинистої". Встановлено виражену анаболічну дію густого екстракту з трави сої у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виражену антиооксидантну та гепатозахисну дію густого екстракту з трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. Встановлено помірно виражені гіпоглікемічні властивості густого естракту з трави сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя щетиниста +
Шифр НБУВ: РА365864

Рубрики:

      
7.

Агаєва О. А. 
Розрахункова надійність прогінних залізобетонних конструкцій / О. А. Агаєва. — Б.м., 2019 — укp.

Об′єкт досліджень – мінливість параметрів напружено-деформованого стану балкових залізобетонних конструкцій з попередньо напруженою робочою арматурою; мета дослідження – розробка математичних моделей з регулювання розрахункової надійності прогінних попередньо напружених залізобетонних конструкцій у рекомендованих межах із забезпеченням їх несучої здатності за першою групою граничних станів, мінімальними витратами матеріалів та урахуванням мінливості фізико-механічних властивостей бетону і арматури; методи – збір, вивчення та аналіз літературних джерел, формулювання завдань досліджень, аналіз отриманих результатів, формулювання висновків і рекомендацій, визначення розрахункової надійності натурних конструкцій за запропонованими рекомендаціями, використання математичної теорії планування експерименту та апробованих імовірнісно-статистичних методів аналізу випадкових величин; результати – отримані нові оцінки розкиду втрат попереднього напруження і діючих зусиль в арматурі, коефіцієнти варіації міцності нормальних і похилих перерізів, а також показники надійності прогінних попередньо напружених залізобетонних конструкцій; новизна – розроблено 12 адекватних математичних моделей, які дозволяють не тільки достовірно прогнозувати надійність вказаних конструкцій та оцінювати ступінь впливу на її величину найбільш важливих конструктивних чинників, а й досліджувати спрямованість спільної зміни несучої здатності та характеристики надійності зі зміною цих чинників; запропонований алгоритм регулювання розрахункової надійності прогінних залізобетонних конструкцій з попередньо напруженою арматурою; впроваджено – у навчальний процес ОДАБА при підготовці магістрів, а також у проектній практиці будівельної організації ТДВ «Чорноморгідробуд».^UObject of research – variability of stress-strain state parameters of beam reinforced concrete structures with prestressed main reinforcement; goal – development of mathematical models for regulating the design reliability of span prestressed reinforced concrete structures in the recommended limits with the assurance of their bearing capacity by the first group of limit states and minimal consumption of materials, taking into account the variability of physical and mechanical properties of concrete and reinforcement; methods – collection, study and analysis of literature sources, formulation of research tasks, analysis of the obtained results, formulation of conclusions and recommendations, determination of design reliability of full-scale structures according to the proposed recommendations; the use of experimental design techniques and proven probabilistic-statistical methods of the analysis of random variables; results – new estimates of prestress losses and acting forces scatter in the reinforcement, coefficients of variation of the strength of normal and oblique sections, as well as reliability indexes of span prestressed reinforced concrete structures were obtained; novelty – 12 adequate mathematical models were developed that allow not only to predict accurately the reliability of specified structures and estimate the degree of influence of the most important constructive factors on its magnitude, but also to investigate the direction of the common change in bearing capacity and reliability index with the change of these factors; an algorithm of regulation of design reliability of span reinforced concrete structures with prestressed reinforcement is proposed; implemented – into educational process of OSACEA during the masters training, as well as into the design practice of construction organization «Chernomorgidrobud».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Даниленко Д. С. 
Несуча здатність пошкоджених силовими тріщинами балок, підсилених металевими обоймами / Д. С. Даниленко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт досліджень – підсилені попередньо напруженими металевими обоймами пошкодженні наскрізними нормальними і перехресними похилими силовими тріщинами балкові залізобетонні елементи, що зазнають впливу малоциклових знакозмінних навантажень високих рівнів; мета дослідження - отримання результатів експериментально - теоретичних досліджень несучої здатності, тріщиностійкості та деформативності підсилених попередньо напруженими металевими обоймами пошкоджених наскрізними силовими нормальними і перехресними похилими тріщинами ЗБК за дії малоциклового знакозмінного навантаження високих рівнів; вдосконалення існуючих та розробки нових фізичних і розрахункових моделей несучої здатності вказаних ЗБК за дії зазначеного навантаження; методи дослідження – збір, вивчення та аналіз літературних джерел, формулювання задач досліджень, розробка методики виконання натурних та числових експериментів із застосуванням математичної теорії планування, сучасних методів вимірювання деформацій матеріалів, обробка та аналіз отриманих результатів, математичне та фізичне моделювання напружено-деформованого стану дослідних елементів, порівняння результатів розрахунків з експериментальними даними, формулювання основних висновків та розробка рекомендацій по впровадженню досліджень у практику проектування; результати – експериментально доказана можливість та доцільність відновлення і підсилення пошкоджених силовими тріщинами залізобетонних балок за рахунок тристороннього обтиснення, встановлений механізм їх деформування, тріщиноутворення та руйнування; новизна – вперше запропонований спосіб та пристрій відновлення і підсилення пошкоджених силовими тріщинами залізобетонних балок, закріплений патентом України на винахід, досліджений вплив конструктивних чинників та факторів зовнішньої дії на несучу здатність пошкоджених наскрізними силовими тріщинами залізобетонних елементів. Підсилених попередньо напруженими металевими обоймами; розвинута фізична і вдосконалена розрахункові моделі сумісної робботи системи "пошкоджена балка – металева обойма підсилення"; впроваджено – у навчальний процес ОДАБА при підготовці магістрів за спеціальністю "Будівельні конструкції, будівлі та споруди", а також у проектній практиці ТОВ «СТІКОН».^UThe object of research – reinforced by prestressed metal clamps damage through through normal and cross inclined force cracks beam reinforced concrete elements exposed to low-cycle alternating loads of high levels; the purpose of the study - to obtain the results of experimental - theoretical studies of bearing capacity, crack resistance and deformability reinforced by prestressed metal clamps damaged by through force normal and cross inclined cracks of reinforced concrete under the action of low-cycle alternating load of high levels; improvement of existing and development of new physical and calculation models of bearing capacity of the specified reinforced concrete under the action of the specified load; research methods - collection, study and analysis of literature sources, formulation of research problems, development of methods of field and numerical experiments using mathematical planning theory, modern methods of measuring deformations of materials, processing and analysis of results, mathematical and physical modeling of stress-strain state of research elements , comparison of results of calculations with experimental data, formulation of the basic conclusions and development of recommendations on introduction of researches in design practice; results - experimentally proved the possibility and expediency of restoration and reinforcement of reinforced concrete beams damaged by force cracks due to three-sided compression, the mechanism of their deformation, crack formation and destruction is established; novelty - the first proposed method and device for restoration and reinforcement of reinforced concrete beams damaged by force cracks, fixed by the patent of Ukraine for the invention, investigated the influence of structural factors and external factors on the bearing capacity of damaged through cracks reinforced concrete elements. Reinforced with pre-tensioned metal clips; developed physical and improved calculation models of joint operation of the system "damaged beam - metal reinforcement clip"; introduced - in the educational process OSACEA in the preparation of masters in the specialty "Building structures, buildings and structures", as well as in the design practice of LLC "STIKON".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Целікова А. С. 
Несуча здатність бетонних балкових конструкцій, армованих базальтопластиковою арматурою / А. С. Целікова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт досліджень – сумісна робота бетону і BFRP у балках, що зазнають впливу короткочасного статичного навантаження; мета дослідження - визначення впливу статичного навантаження на несучу здатність, тріщиностійкість та деформативність конструкцій, армованих BFRP, з урахуванням зміни конструктивних чинників, вдосконалення деформаційного методу їх розрахунку, що базується на фізичній нелінійності деформування бетону і арматури та розвиток інженерної методики розрахунку їхньої несучої здатності; методи дослідження – ознайомлення з досвідом використання BFRP в Україні та розвинених країнах світу, вивчення та аналіз літературних джерел, розробка методики виконання натурних та числових експериментів із застосуванням теорії планування, загальних методів механіки залізобетону, обробка та аналіз отриманих результатів, математичне і комп'ютерне моделювання напружено-деформованого стану дослідних елементів та порівняння результатів розрахунків з експериментальними даними, формулювання основних висновків, абстрагування, аналіз, синтез, індукція, дедукція; результати – запропонований розрахунок несучої здатності похилих перерізів базальтобетонних балок з великими і середніми прольотами зрізу, за похилою тріщиною із застосуванням змінних коефіцієнтів , та базальтобетонних балок з малим прольотом зрізу, за похилою смугою та використанням змінного коефіцієнта ; новизна – вперше розкриті особливості деформування, тріщиноутворення та руйнування приопорних ділянок базальтобетонних балок з малим, середнім та великим прольотами зрізу з урахуванням їх складного напружено-деформованого стану. Встановлено, що заміна сталевої арматури на більш податливу BFRP при всіх інших однакових конструктивних чинниках і характері навантаження призводить до зменшення несучої здатності похилих перерізів дослідних елементів, в середньому, на 47%, збільшення прогинів на 50 % і зменшення тріщиностійкості на 23%; впроваджено – у навчальний процес ОДАБА при підготовці магістрів за спеціальністю "Будівельні конструкції, будівлі та споруди", а також у проектній практиці ТОВ «СТІКОН».^UThe object of research - the joint work of concrete and BFRP in beams exposed to short-term static load; The purpose of the study is to determine the effect of static load on bearing capacity, crack resistance and deformability of structures reinforced with BFRP, taking into account changes in structural factors, improving the deformation method of their calculation based on physical nonlinearity of concrete and reinforcement deformation and development of engineering methods for calculating their bearing capacity; research methods - acquaintance with the experience of using BFRP in Ukraine and developed countries, studying and analysis of literature sources, development of methods for field and numerical experiments using planning theory, general methods of reinforced concrete mechanics, processing and analysis of results, mathematical and computer modeling stress-strain state of experimental elements and comparison of calculation results with experimental data, formulation of basic conclusions, abstraction, analysis, synthesis, induction, deduction; results - the proposed calculation of the bearing capacity of inclined sections of basalt concrete beams with large and medium spans, inclined crack with the use of variable coefficients , and basalt concrete beams with small section span, inclined strip and the use of variable coefficient ; novelty - for the first time the peculiarities of deformation, crack formation and destruction of supporting sections of basalt concrete beams with small, medium and large spans of the section taking into account their complex stress-strain state are revealed. It was found that the replacement of steel reinforcement with more pliable BFRP with all other identical design factors and the nature of the load leads to a decrease in the load-bearing capacity of the inclined sections of the test elements, on average by 47%, increase deflections by 50% and reduce crack resistance by 23%; implemented - in the educational process of OSABA in the preparation of masters in the specialty "Building structures, buildings and structures", as well as in the design practice of LLC "STICON".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського