Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЦА$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Кацадзе Т.Л. 
Аналіз функціонування електричних систем на основі структурної зв'язності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Т.Л. Кацадзе ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с. — укp.

Запропоновано загальну математичну модель електричної системи (ЕС), основною структурною частиною якої є ядро, функціональна цілісність якого визначає нормальне функціонування ЕС. Розроблено метод, математичні моделі, алгоритм аналізу структурної зв'язності ЕС на базі математичного апарату q-зв'язності, загальну структуру та математичні моделі блоків матриці чутливості, яка відбиває взаємний вплив режимних параметрів об'єктів ЕС і призначена для здійснення на її основі аналізу структурної зв'язності системи, а також новий модельний базис експертної системи EXSYLEN+, призначений для здійснення аналізу рівня функціонування ЕС стосовно її спроможності поглинати зовнішні несприятливі збурення. До складу модельного базису включено модуль оцінювання режимних параметрів ЕС, модуль збору, аналізу, архівування та передачі на верхній ієрархічний рівень керування ЕС даних про поточний стан і режимні параметри об'єктів контрольованої ЕС S+. Розроблено модуль дослідження основних напрямків поширення зовнішніх збурень і вибору можливих керуючих впливів, спрямованих на покращання рівня функціонування системи стосовно адаптованості ЕС до умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-01 +
Шифр НБУВ: РА322919

Рубрики:

      
2.

Кацан С.В. 
Ефективність нового способу непрямої селективної лазерної коагуляції у лікуванні хворих віковою макулопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / С.В. Кацан ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 18 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування хворих на вікову макулопатію розроблено новий спосіб непрямої селективної лазерної коагуляції, що дозволяє вибірково коагулювати пігментний епітелій сітківки макулярної ділянки з мінімальним впливом на нейроепітелій та судинну оболонку. Вперше обгрунтовано показання щодо проведення непрямої селективної лазерної коагуляції у хворих на вікову макулопатію. Зокрема встановлено, що даний вид оперативного втручання доцільно проводити, якщо вікова макулопатія характеризується м'якими зливними друзами висотою більше 60 мкм, товщиною сітківки у ділянці фоваса більше 200 мкм, гостротою зору не менше 0,7. За допомогою оптичної когерентної томографії вперше виявлено достовірні зміни товщини сітківки в сторону збільшення залежно від ступеня важкості захворювання. Показано, що непряма селективна лазерна коагуляція сприяє зменшенню товщини сітківки макулярної ділянки, а також висоти друз у хворих на вікову макулопатію. Експериментально доведено ефективність застосування непрямої селективної лазерної коагуляції для лікування хворих на вікову макулопатію залежно від ступеня важкості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 +
Шифр НБУВ: РА348048

Рубрики:

      
3.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кацал В.А. 
Оптимізація програми комплексного хірургічного лікування хворих з розповсюдженим гнійним перитонітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Кацал ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 23 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз результатів лікування хворих на розповсюджений гнійний перитоніт (РГП) та встановлено фактори, які впливають на перебіг післяопераційного періоду та сприяють виникненню післяопераційних ускладнень, які супроводжуються летальністю. Розроблено та впроваджено до практики метод передопераційного дренування та санації черевної порожнини у програмі комплексної передопераційної підготовки хворих на РГП. Створено та впроваджено до комплексного лікування хворих на РГП метод ретроперитонеальної пролонгованої антибактеріальної терапії, якого доцільно використовувати у післяопераційний період. Розроблено та впроваджено для застосування за клінічних умов пристрій для керованої пролонгованої декомпресії шлунково-кишкового тракту й інтраінтестинального електрофорезу, а також оптимізовану програму лікування хворих на РГП, яка передбачає використання розроблених методик і пристрою, за яких має проводитись ендоскопічне дренування та лапаросанація у передопераційному періоді і наступна спрямована антимікробна терапія та пролонгована керована декомпресія органів травного каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА335252

Рубрики:

      
5.

Кацавець Р. С. 
Судові промови державного обвинувача та адвоката-захисника у кримінальному судочинстві України: правові, етичні, логічні та мовні проблеми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Р. С. Кацавець ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання судових промов державного обвинувача й адвоката-захисника у судовому процесі, зокрема, наголошено на характерних рисах, структурі, засобах і прийомах побудови. Визначено ораторське мистецтво як складник професійних якостей судових риторів. Обгрунтовано та сформульовано конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень КК та КПК України, спрямовані на вдосконалення професійної діяльності судових ораторів з метою зростання правових, мисленнєво-мовленнєвих, етичних тенденцій у кримінальному судочинстві України на рівні сучасних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)73 + Х895.9(4УКР)1 + Ш141.14-713
Шифр НБУВ: РА375517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кацай О. Г. 
Розробка технології отримання ліпосомальної форми цитохрому С для лікування офтальмологічних захворювань / О. Г. Кацай. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати експериментальних досліджень з обґрунтування складу та розробки оптимальної дослідно-промислової технології виробництва ліпосомального цитохрому С. На першому етапі досліджень були розроблені специфікації вхідного контролю на діючу речовину та фосфоліпіди. Проведено дослідження їх фізико-хімічних і технологічних показників відповідно до загальних вимог ДФУ до фармацевтичних субстанцій та норм специфікацій виробників. З урахуванням на фізико-хімічних властивостей запропонованих фосфоліпідів та діючої речовини запропоновано спосіб отримання ліпосомального цитохрому С, що полягає в: отриманні плівки фосфоліпідів; гідратації фосфоліпідної плівки в розчині цитохрому С для отримання емульсії мультиламелярних (багатошарових) везикул (MLV); гомогенізації під високим тиском емульсії MLV до отримання емульсії малих юніламелярних везикул (SUV). Для розробки був обраний фосфатний сольовий буфер із рН 6,8, що не виявляє токсичних властивостей і широко використовується у виробництві лікарських препаратів. Оцінено вплив складу ліпосом на рівень інкапсуляції та розмір часток при створенні ліпосомальної форми цитохрому С. За результатами досліджень запропоновано співвідношення фосфатидилхолін: дипальмітоїлфосфатидилгліцерол (1,20 : 1,0), що забезпечує максимальну інкапсуляцію цитохрому С (95,88 %). Обґрунтовано доцільність проведення ліофілізації, за допомогою підходу Quality by Design досліджено процес ліофілізації ліпосомальної форми цитохрому С, оцінено вплив кріопротекторів і температури вторинного сушіння на якість ліофільно висушеного іпосомального цитохрому С. Оптимальним кріопротектором була обрана лактоза в концентрації 6 %. Установлено значення оптимальної температури вторинного сушіння 300С, при якій зразки демонстрували кращі результати збереження початкових розмірів, вмісту залишкової вологи, а також давали дали кращі результати за показниками часу утворення емульсії.^UIn the thesis presented the results of an experimental study on the development of the composition and the development of optimal technology for the production of liposomal cytochrome C. A method was proposed of producing a liposomal cytochrome C. The critical steps of this method: obtaining a lipid film; hydration of this film in a solution of cytochrome C until obtaining an emulsion of multilamellar vesicles (MLV); high-pressure homogenization of MLV emulsion to getting small unilamellar vesicle (SUV). For evelopment, we have chosen a phosphate salt buffer with pH 6.8, which has no toxic properties and widely uses in the manufacture of drugs. The influence of liposome composition was evaluated on the encapsulation efficiency and particle size during the creation of the liposomal form of cytochrome C. As a result of studies, the ratio of phosphatidylcholine: dipalmitoylphosphatidylglycerol (1.20: 1.0) was proposed, which provides the maximum encapsulation of cytochrome C (95.88%). The necessity to choose the form of lyophilization for solution preparation was shown with the example of stability evaluation of aqueous cytochrome C-containing liposomes and freeze-dried cytochrome C-containing liposomes. During the observation period, the aqueous solution shows the growth of degradation products (free fatty acids and lysophosphatidylcholine) by 202.5% and 409.7%, respectively, 16 compared with the reference values, as well as the decrease of the content of phosphatidylcholine and dipalmitoylphosphatidylcholine by 1.5 and 1.0%. At the same time, there were no significant changes in the composition of FD-Cyt-LS samples. The composition of freeze-dried cytochrome C-liposomes contained per 1 vial: 2.025 mg of cytochrome C, 18 mg of egg phosphatidylcholine, 15 mg of DPPG, 180 mg of lactose monohydrate, 2.34 mg of potassium dihydro phosphate, 24.4 disodium hydrophosphate. The optimum industrial technology of obtaining freeze-dried liposomal cytochrome C is substantiated and developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського