Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (178)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КИСІЛЬ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
4.

Кисіль В.І. 
Механізми колізійного регулювання в сучасному міжнародному приватному праві: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Кисіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Узагальнено питання розвитку законодавчих механізмів і доктринальних принципів вирішення колізій у міжнародному приватному праві (МПрП) в історичному плані та на сучасному етапі. Реалізовано мету узагальнення та теоретичного обгрунтування тенденцій формулювання колізійних форм та основних інститутів МПрП у законодавчих актах майже 30 держав. Проаналізовано нормативні засоби розв'язання класичних колізійних проблем (колізії законів різних держав) і специфічних колізій (ієрархічних, інтертемпоральних, інтерлокальних та інтерперсональних). Приділено увагу питанням вибору оптимальної форми законодавчого закріплення механізмів колізійного регулювання у сучасному МПрП. Обгрунтовано висновок стосовно провідної ролі національного законодавства у регулюванні питань МПрП на сучасному етапі, доцільність здійснення кодифікації МПрП у вигляді окремого комплексного закону. Подано практичні рекомендації щодо удосконалення окремих положень Книги VIII проекту ЦК України, присвяченої міжнародному приватному праву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0
Шифр НБУВ: РА314901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кисільова Е. А. 
Нарисово-есеїстичне начало прози С. Д. Довлатова: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Е. А. Кисільова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше проведено аналіз жанрово-стильових особливостей прози С. Довлатова з урахуванням впливу на неї нарисної та есеїстичної поетики. Охарактеризовано міжжанровий синтез, що грунтується на органічному включенні документально-автобіографічного початку у твори письменника. Розглянуто особливості відображення доби 1960 - 1980-х рр. через особистий письменницький досвід. Висвітлено співвідношення норми й абсурду як характерної риси втіленого у творах письменника часу. Виявлено функцію образу автора-персонажа в оповідній структурі довлатовської прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО=411.2)6-4 Довлатов С. Д. 534
Шифр НБУВ: РА380249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кисіль В.В. 
Пародійна творчість К.С.Буревія: еволюція образу автора в пародіях Едварда Стріхи, політичний та естетичний дискурс, поетика комічного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.В. Кисіль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Уперше узагальнено та систематизовано окремі відомості, які стосуються жанру пародії та пародіювання у творчості К.С.Буревія, простежено еволюцію наратора, розвиток поета-містифікатора. Зазначено, що характерними рисами пародійної творчості К.С.Буревія є уміщення пародій у періодичних виданнях пародійованих літературних угруповань, творення текстового пародійного дискурсу, жанрова еволюція пародій, порушення табуйованих тем. На підставі проведеного дослідження встановлено, що К.Буревій приділяв особливу увагу літературно-критичному обгрунтуванню пародій Е.Стріхи. Запропоновано виділити окремий жанр літературної творчості - жанр покаянного листа, наведено його характерні ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Буревій,К.С. 537 +
Шифр НБУВ: РА325049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кисіль Т.М. 
Редукція матриць над кільцями Безу скінченного стабільного рангу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Т.М. Кисіль ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено різні класи кілець Безу скінченного стабільного рангу в аспекті можливості діагональної редукції матриць над даними класами кілець. Знайдено нові класи комунікативних і некомунікативних кілець елементарних дільників. Надано новий опис правого кільця Безу скінченного стабільного рангу. Показано, що майже проста область Безу є кільцем елементарних дільників тоді та тільки тоді, коли вона є 2-простою. Даний критерій є частковою відповіддю на відкриту проблему про описання кілець елементарних дільників. Показано, що всюди адекватне кільце Ерміта є кільцем елементарних дільників тоді та тільки тоді, коли воно є кільцем стабільного рангу 2. Досліджено вплив структури максимально неголовних ідеалів областей Безу на редукцію матриць над цими кільцями. Показано, що область Безу стабільного рангу I з умовою Дубровіна, в якій довільний максимально неголовний ідеал є ідеалом, є кільцем елементарних дільників за Хенріксеном. Установлено взаємозв'язок максимально неголовних ідеалів дуо-кілець з факторіальними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.50 +
Шифр НБУВ: РА352036

Рубрики:

      
9.

Кисіль З.Ф. 
Розробка та клінічне впровадження штучних зубів підвищеної твердості в знімних зубних протезах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / З.Ф. Кисіль ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі клінічного обстеження стану зубних рядів у знімних протезах залежно від терміну користування та клінічних умов виявлено передчасне стирання пластмасових штучних зубів у 94,5 % пацієнтів, які використовували знімні протези протягом 1 - 2 років. Розроблено рецептуру нового композитного матеріалу, використаного для виготовлення штучних зубів "Естедент-композит". На підставі результатів фізико-механічних випробувань достовірно доведено перевагу композитних штучних зубів "Естедент-композит" у порівнянні з пластмасовими зубами "Естедент-02", що підтверджено результатами вивчення їх структури дифракційними методами. Проведено токсикологічні випробування та виявлено індиферентність композитних зубів. За даними мікробіологічних досліджень in vitro встановлено мінімальний рівень бактеріальної адгезії до розроблених штучних зубів. На підставі результатів клінічних досліджень та електроміографії жувальних м'язів пацієнтів, що користувались знімними зубними протезами і штучними зубами "Естедент-композит" показано можливість збереження на більш тривалий термін форми їх оклюзійної поверхні та висоти прикусу у порівнянні з пластмасовими зубами, що обумовлює подовження терміну користування функціонально-придатними знімними протезами та зменшення кількості ускладнень протезування, пов'язаних зі стиранням штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с +
Шифр НБУВ: РА353115

Рубрики:

      
10.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
11.

Кисіль Н.М. 
Соціально-культурна сфера: територіальна організація та особливості розвитку (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Н.М. Кисіль ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну суть соціально-культурної сфери Львівщини, визначено підходи до її вивчення, конкретизовано класифікаційні ознаки та висвітлено компонентну структуру. Обгрунтовано роль соціально-культурної сфери у формуванні людського капіталу суспільства, а також описано пріоритети розвитку галузей освіти, культури та охорони здоров'я на перспективу у світлі адміністративної реформи в Україні. Охарактеризовано стан територіальної організації та з'ясовано рівень розвитку соціально-культурної сфери у адміністративних районах Львівщини. Розроблено методичні підходи до удосконалення територіальної організації та розвитку соціально-культурної сфери регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Льв)49
Шифр НБУВ: РА317739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кисіль О.О. 
Структурні особливості плазматичної та мітохондріальної мембран ентероцитів тонкої кишки щурів за дії іонізуючої радіації та кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / О.О. Кисіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.1*716-638 + Е60*734.247.1*72*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА328686

Рубрики:

      
13.

Кисіль В.І. 
Теоретичні основи і прикладні аспекти застосування добрив у біологічному землеробстві: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.04 / В.І. Кисіль ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 34 с. — укp.

За результатами досліджень, виконаних протягом 1983 - 2000 рр., визначено основні принципи ведення біологічного землеробства за умов України, розроблено теорію комфортного живлення сільськогосподарських культур, опрацьовано нові оригінальні способи використання традиційних і нетрадиційних видів органічних і мінеральних добрив, які забезпечують отримання високоякісної екологічно чистої та біологічно повноцінної рослинницької продукції. Виявлено закономірності транслокації з грунту в сільськогосподарські культури елементів живлення за умов формування в орному шарі зон трофічного комфорту. Досліджено особливості змін показників родючості чорнозему типового в біологічному землеробстві. Запропоновано систему застосування органічних і мінеральних добрив у сівозмінах Лівобережного Лісостепу для отримання екологічно чистої та біологічно повноцінної рослинницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2-7 + П040.3-7
Шифр НБУВ: РА315824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Вікторова 
Формування професійно-термінологічної компетентності студентів вищих аграрних навчальних закладів у фаховій підготовці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Леся Вікторівна Вікторова ; Чернігівський держ. педагогічний ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш141.14-913.34
Шифр НБУВ: РА366159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кисільова В.П. 
Формування творчої особистості учня профільного ліцею у процесі навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.П. Кисільова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості організації навчально-виховної роботи у профільному природничо-науковому ліцеї та висвітлено її вплив на формування творчої особистості учня. На підставі аналізу психолого-педагогічної літератури розкрито сутність поняття "готовність ліцеїста до організації та проведення науково-дослідницької діяльності", визначено його зміст, рівні, критерії та показники. Теоретично обгрунтовано зміст ліцейної освіти, орієнтований на специфіку академічного рівня навчання, що знайшло відображення у відповідній структурі робочого навчального плану ліцею. Здійснено відбір форм і методів навчання, які направляють діяльність ліцеїстів на процесуальні аспекти змісту освіти з одночасним формуванням у них особистісної та соціальної спрямованості на професію дослідника в галузі природничих наук. Експериментальним шляхом встановлено наявний рівень творчих можливостей учнів природничо-наукового ліцею. Експериментально доведено результативність впливу системи роботи педагогічного колективу щодо формування творчої особистості ліцеїста на рівень готовності його до організації та проведення науково-дослідницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.5 + Б.р(4УКР)7-3
Шифр НБУВ: РА315955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
17.

Кисіль А.І. 
Циклоприєднання та ацилювання хлорангідридами карбонових кислот похідних піримідо[2,1-альфа]ізоіндолону, триазоло[5,1-альфа]ізоіндолу та імідазо[2,1- альфа]ізоіндолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.І. Кисіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію похідних 6-алкіл-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону з похідними малеїніміду. Досліджено взаємодію похідних імідазо[2,1-a]ізоіндолів з малеїнімідами за співвідношення 1:2. Доведено, що реакція відбувається з утворенням перегрупованих адуктів 1:2. Запропоновано метод синтезу раніше невідомих мезо-заміщених монометин-ціанінів ряду триазоло[2,1-a]ізоіндолу та імідазо[2,1-a]ізоіндолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371.1 +
Шифр НБУВ: РА351212

      
18.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) / І. В. Віктор. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З'ясовані природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору «учнівства через традицію». На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню «добре знайоме суспільство». На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації. Ключові слова: герменевтика, ментальність, міжкультурний діалог, національна культура, перформативний поворот, постмодернізм, ритуал, соціокультурне конструювання, суб'єкт, суспільна міфологія, традиція, філософія культури, філософська антропологія.^UThe thesis is devoted to the complex of philosophical research of rituals on the material of Ukrainian culture. The aim is to investigate the ritual in contemporary Ukrainian society, the influence on myths and rituals of mass culture and its mechanisms, philosophical and anthropological characteristics and changes of ritual in the symbolic space of Ukrainian postmodern culture.For the first time: - the classification of the basic rituals of Ukrainian culture has been carried out, the philosophical and anthropological principles of such possible classifications have been clarified (psychoanalysis, psychoanalytic anthropology, mythopoetics, genetic analysis, initiation and phenomenological theory of ritual); - the natural and cultural components of the rituals of Ukrainian culture from the point of view of «apprenticeship through tradition» (F. Vaal) have been clarified; - the concept of «parallax» has been applied to explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture; - the significance of intercultural dialogue for the modern Ukrainian culture of the beginning of the XXI century and the inclusion of traditional ceremonial complex in general mental installations of Ukrainians has been clarified. Clarified: - the concept of ritual and rite; - cultural-anthropological and philosophical-anthropological methods of rituals research in the context of «performative turn». Further development was found: - identification of the main semantic images and symbols in the Ukrainian cultural world picture, their basic realization in rituals and holidays (the center of the world, the world tree, the earth-mother, the grain-life, the temple, the tavern-tavern, the feast as meeting with the ancestors, education as involvement in a family, etc.); - disclosure of the importance of cultural heredity, traditions for the current state of Ukrainian culture, the place of ritual culture in it; - a philosophical generalization of the socio-cultural level of «well-known society», which for a long time was represented in the Ukrainian culture by an expanded family, a sociable community, and thus the Ukrainian traditional culture maintains a high adaptive potential, a capacity for modernization.In developing the typology of rites of Ukrainian culture, the following groups of rituals will play the most important role: - rituals of agrarian direction; - family rituals; - rituals of transition and ancestors (birth, death, wedding); - rituals of the center of the world and temple space; - rituals of upbringing and life trials (initiations). Tradition as a cultural heritage can effectively support itself when simultaneously perform the function of communication and divergence. Tradition is supported as abstract principles and technologies, as well as personification, while traditionally reproduced by heroism, when certain definite principles of tradition are embodied in personalities, national heroes. Stereotypes contribute to the reproduction of traditions derived from certain national cultures, and stereotypes can function as nationally marketed in a globalized world. The concept of «parallax» can explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture. The dialectical process of the development of tradition includes the disappearance or transformation of cultural-specific (ethnic) stereotypes, as well as the spread of new myths in local traditions. A number of the ideas presented in the dissertation can contribute to further advancement in the explication of fundamental philosophical concepts (tradition, archetype, power, ideology, mass culture, myth, globalism).Key words: hermeneutics, intercultural dialogue, mentality, national culture, performative turn, philosophical anthropology, philosophy of culture, postmodernism, ritual, social mythology, sociocultural design, subject, tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кисіль Д. В. 
Фотолюмінесцентні та структурні властивості піролітичних вуглецевих нанопреципітатів, диспергованих у пірогенному оксиді кремнію / Д. В. Кисіль. — Б.м., 2020 — укp.

Продемонстровано, що нанодисперсний порошок пірогенного SiO2 може бути використаний в якості високодисперсної твердотільної матриці для піролітичного синтезу люмінесцентних нанорозмірних вуглецевих преципітатів із керованим спектром випромінювання (з ближньої УФ до видимої області спектру). Встановлено, що хемо-термічна обробка високодисперсного порошку пірогенного SiO2 із використанням фенілтриметоксисилану в якості вуглецевого прекурсору призводить до формування вуглецевих нанопреципітатів (наноточок), диспергованих у вищезазначеному порошку, та виникненню смуг випромінювання в УФ та видимій областях спектру. Висунуто припущення, що під час термічного відпалу відбувається реконструкція приєднаних кремнійорганічних сполук, яку можна розглядати як комбінацію (1) утворення поліциклічних молекулярно-подібних вуглецевих кластерів та (2) агрегації вуглецю в аморфну структуру. Запропоновано пояснення, що випромінювання композитів SiO2:С пов'язано з поліциклічними вуглецевими молекулами/кластерами, їх ексимерами та агрегатами. Продемонстровано практичний потенціал нового нанокомпозитного матеріалу в якості люмінофору для джерел штучного білого світла, а також для синтезу люмінесцентних наноміток, які можуть бути використані для візуалізації біологічних об'єктів субклітинного розміру.^UIt was demonstrated that nanodispersed fumed SiO2 powder can be used as a highly dispersed solid-state matrix for the pyrolytic synthesis of carbon nanoscale luminescent precipitates with a tunable emission spectrum (from the near UV to the visible spectral region). It was found that chemo-thermal treatment of a highly dispersed fumed SiO2 powder using phenyltrimethoxysilane as a carbon precursor leads to the formation of carbon nanoprecipitates (nanodots) dispersed in the aforementioned powder and the appearance of emission bands in the UV and visible spectral regions. It was suggested that during thermal annealing the reconstruction of organosilicon compounds attached to the surface of SiO2 particles occurs, which can be considered as a combination of (1) the formation of polycyclic molecular-like carbon clusters and (2) carbon aggregation into an amorphous structure. It was assumed that radiation of SiO2:C composites in the UV and visible spectral regions is associated with polycyclic carbon molecules/clusters, their excimers and aggregates. The practical potential of the new nanocomposite material as a phosphor for artificial white light sources, as well as for the synthesis of luminescent nanolabels that can be used to visualize biological objects at the subcellular level, was demonstrated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Вікторов Б. В. 
Інноваційний розвиток мережевих підприємств / Б. В. Вікторов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено розробку теоретичних, методичних та практичних аспектів дослідження інноваційного розвитку мережевих підприємств у вітчизняному та міжнародному бізнесі та визначення шляхів удосконалення управління ним.Представлено систематизацію основних поглядів щодо трактування сутності поняття мережевого підприємства. З огляду на визначені сутнісні ознаки та функції мережевих підприємств сформульовано авторський підхід до трактування досліджуваного поняття. А саме, визначено, що мережеве підприємство є бізнес-структурою учасників, які об'єднуються та забезпечують взаємодію з огляду на можливість розвитку нових більш потужних бізнес-структур, досягнення цільових орієнтирів завдяки здійсненню спільної господарської діяльності, в умовах певного координування або на договірних умовах. Встановлено, що наукова новизна представленого трактування полягає в тому, що в ньому враховано основні категорії призначення (необхідності) створення та розвитку учасників мережевої структури, які основані на об'єднанні ідентифікаційних ознак мережі. Виходячи із розглянутих ознак та представленого трактування визначено авторський підхід до складу основних засад соціально-економічної необхідності мережевих підприємств, який включає: потребу забезпечення позитивної динаміки росту та / або стабілізації бізнесу за рахунок створення більш потужних бізнес-структур, можливості використання комплексних рішень в управлінській сфері та застосування інновацій різних категорій; ймовірність досягнення високих цільних орієнтирів завдяки партнерській та узгодженій взаємодії учасників, основаній на певних організаційно-економічних моделях. Визначено основні наукові підходи стосовно класифікування ознак, які визначають типи мережевих підприємств, що функціонують на сучасному етапі розвитку. Наведено пропозицію стосовно розширення традиційних наукових підходів завдяки виокремленню ознаки членства всіх учасників партнерства у якості структурних елементів, які підпорядковуються єдиному керівному центру мережі (за умов централізації) та ознаки інноваційності продукції (послуг). Дослідження основних підходів до систематизації типологічних ознак мережевих підприємницьких структур дозволило визначити власний підхід до вказаної проблеми. Вказано, що цей підхід передбачає положення наукових підходів, враховує сучасну практику розвитку мереж, які здійснюють діяльність на міжнародних ринках. Також авторська пропозиція дозволяє розширити теоретичну базу дослідження, може бути використана в процесі історіографії змін мережевої економіки країни.^UThe development of theoretical, methodical and practical aspects of the research of innovative development of network enterprises in domestic and international business and the identification of methods to improve its management have been carried out in the PhD thesis.The systematization of the basic views on the interpretation of the essence of the concept of network enterprise has been presented. Taking into account the defined essential features and functions of network enterprises, the author's approach to the interpretation of the concept under research has been formulated. In particular, it has been determined that the network enterprise is a business structure of participants, which team up and ensure interaction in view of the possibility of developing new more powerful business structures, achieving targets through joint economic activities, in terms of certain coordination or contractual terms. It has been established that the scientific novelty of the provided interpretation is that it takes into account the main categories of purpose (necessity) of creation and development of participants in the network structure, which are based on the combination of network identification features. Based on the considered features and the presented interpretation, the author's approach to the basic principles of socio-economic necessity of network enterprises, which includes the need to ensure positive growth dynamics and / or stabilization of business by establishing more powerful business structures, the possibility of using integrated management solutions and application of innovations of different categories, the probability of achieving high overall goals due to partnership and coordinated interaction of participants, based on certain organizational and economic models, has been determined.The main scientific approaches to the classification of features that determine the types of network enterprises operating at the present stage of development have been identified. The proposal to expand traditional scientific approaches due to distinguishing the indicator of membership of all partners as structural elements that subordinate to a single management center of the network (in case of centralization) and the indicator of innovation of products (services), has been presented. The research of the main approaches to the systematization of typological features of network business structures has allowed to determine the author's own approach to this problem. It has been stated that this approach provides for the provisions of scientific approaches, takes into account the current practice of developing networks operating in international markets. In addition, the author's proposal allows to expand the theoretical basis of the study, may be used in the process of historiography of changes in the network economy of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського