Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛИМК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Климкова І. І. 
Культура парламентської діяльності: світовий досвід та українські реалії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / І. І. Климкова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні підходи до феномену культури парламентської діяльності (КПД), визначено та розкрито сутність поняття "культура парламентської діяльності", співвідношення понять "культура парламентської діяльності", "політична культура", "політична діяльність", "парламентська діяльність". На основі аналізу типів політичної культури охарактеризовано моделі КПД у країнах сталої демократії. Доведено, що для транзитних суспільств оптимальною моделлю КПД є консенсусна модель, яка дозволяє шляхом укладання пактів між парламентськими фракціями приймати нормативно-правові рішення парламентом, що забезпечує відносну ефективність його функціонування. Проаналізовано антиномії становлення КПД. На підставі виконаних досліджень сформульовано практичні рекомендації щодо формування демократичної, консенсусної моделі КПД в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА382679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Климкович Т.А. 
Особливості часових змін аномального магнітного поля та векторів індукції у Закарпатському сейсмоактивному прогині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т.А. Климкович ; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості динаміки аномального магнітного поля і векторів індукції у зв'язку з сейсмотектонічними процесами у Закарпатті. Для підвищення якості та оперативносі досліджень було розроблено методи відбракування некондиційних даних, метод кореляції з синус-функцією на асиметрично заданому півперіоді для виявлення малоамплітудних аномалій у рядах спостережень геомагнітного поля, методику та програмне забезпечення обробки великих масивів цифрових магнітоваріаційних спостережень. Це дозволило виявити нові особливості у часових рядах геомагнітного поля та векторів індукції. На основі зіставлення зі сейсмічним режимом показано, що у Закарпатському сейсмоактивному прогині крім класичних бухтоподібних аномалій провісникового типу тектомагнітні аномалії можуть проявлятися також у вигляді довготривалих трендових змін, різких змін рівня поля та суттєвого підвищення дисперсії у часових рядах. Виявлено просторово-часову кореляцію аномальних проявів компонент векторів індукції та аномальних змін геомагнітного поля з розташуванням епіцентрів близьких землетрусів. Збільшення кількості часових рядів векторів індукції дозволило вказати на існування закономірностей їх сезонних і добових змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21 +
Шифр НБУВ: РА367545

Рубрики:

      
6.

Климків Ю.Б. 
Радянський фактор у розвитку збройних сил Польщі (1943 - 1956 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю.Б. Климків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження Радянського фактора у розвитку збройних сил Польщі у 1943 - 1956 рр. Висвітлено цілі Кремля у створенні Польських збройних сил на території СРСР, аспекти репресивної діяльності у Війську Польському (ВП), контроль радянського керівництва за військом, його політизацію. Проаналізовано допомогу, надану СРСР з метою відновлення військово-промислового комплексу. Досліджено діяльність радянських військових кадрів у ВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4ПОЛ)1:63 + Т3(4ПОЛ)63-55 +
Шифр НБУВ: РА335220

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Климко Т.Ю. 
Стратегічне управління підприємницькою діяльністю в регіоні (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Т.Ю. Климко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні підходи до стратегічного управління підприємницькою діяльністю в регіоні, сучасні парадигми й ефективність такого управління підприємницькою діяльністю у контексті регіональної економіки. Проаналізовано стан діяльності підприємств у промисловості Закарпатського регіону, на підставі якого встановлено необхідність проведення моніторингу їх фінансового стану за основними фінансовими показниками на підставі моделі "дерева фінансових показників". На підставі стратегічної ідентифікації розроблено рекомендації щодо вибору відповідної стратегії розвитку підприємств у контексті регіональної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)60-131.1 + У9(4УКР-4ЗАК)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА357739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Климко С.Г. 
Формування людського капіталу та механізм його використання в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.Г. Климко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні питання відтворення людського капіталу за умов транзитивної економіки. Визначено економічну сутність, якісні та кількісні характеристики людського капіталу, обгрунтовано вплив інвестицій в освіту, охорону здоров'я, науку, соціальну сферу на формування продуктивних здібностей, особистісних якостей та мотивації трудової діяльності. Виявлено основні суперечності формування людського капіталу та форми їх вирішення. Проаналізовано стан і динаміку інвестицій в людський капітал на різних рівнях за умов ринкових перетворень. Доведено необхідність зміни політики держави, підприємств, організацій та поведінки населення шляхом усвідомлення, розвитку та законодавчого закріплення у відповідних нормативних документах цілей та системи пріоритетів суспільства у сфері відтворення людського капіталу; використання інститутів соціального партнерства у процесі інвестування в освіту, охорону здоров'я та соціальний захист населення; прискорення зміни якості та структури людського капіталу за рахунок розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності. Обгрунтовано доцільність використання світового досвіду інституційного забезпечення формування людського капіталу за умов перехідного періоду, визначено напрямки зростання ефективності його реалізації, пов'язані з використанням вітчизняного інноваційного потенціалу. Наведено пропозиції щодо удосконалення мотивації та стимулювання інтелектуальної праці та посилення впливу підприємницького управління на формування конкурентоспроможності людського капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА332073

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського