Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (145)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛЮЧК$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ключко Д.Є. 
Геостратегічна дилема України: теоретико-методологічний аналіз та інституціональні рішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Є. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 23 с. — укp.

Проаналізовано складну, пов'язану з історичним минулим, геополітичну ситуацію України. Розроблено та обгрунтовано згідно з геополітичними засадами та зовнішньополітичними реаліями рекомендації щодо пошуку шляхів набуття Україною європейської ідентичності, залучення українського суспільства до європейських цивілізаційних стандартів, визначення суб'єктності країни за умов глобалізаційних геостратегічних конфігурацій "центр - периферія". Розкрито роль національної еліти та державної бюрократії у здійсненні геостратегічних стосунків України, підкреслено необхідність здійснення політичної реформи в Україні. Запропоновано, як фактор розв'язання геостратегічної дилеми України, задіяти парадигму "транзитивної держави" Ж.Готтмана. Визначено роль України в геостратегічних процесах як ініціатора створення кадастру злочинів, що підпадатимуть під визначення "тероризм". Підкреслено, що для успішної інтеграції України у євроатлантичні структури необхідно здійснити адаптацію технічного, тактичного та оперативного рівнів безпеки України до стандартів ЄС та НАТО. Наголошено на необхідності технічної оперативно тактичної сумісності системи безпеки України з відповідною системою Євроатлантичного Альянсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф022 + Ф037.1 +
Шифр НБУВ: РА340367

Рубрики:

      
2.

Ключка В.М. 
Діагностика та хірургічне лікування олігоастроцитом півкуль великого мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.М. Ключка ; Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На світлооптичному рівні встановлено патоморфологічні особливості олігоастроцитом (ОА) півкуль великого мозку. Виявлено неоднорідність їх гістологічної структури та різноманітність взаємодії компонентів. Установлено критерії анаплазії ОА. Вперше вивчено особливості генної експресії ОА та показано їх генетичну неоднорідність за рівнем експресії генів - основного протеїну мієліту (MPB) і гліофібрилярного кислого протеїну (GFAP). Проведено генетично-морфологічне зіставлення для ОА. Встановлено динаміку змін гістоструктури ОА у разі продовженого росту пухлини, що визначає результативність повторних операцій. Виявлено особливості комп'ютерної томографії (КТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ) та однофотонно-емісійної комп'ютерної томографічної (ОФЕКТ) семіотики ОА та відмінності томографічних даних ОА різного ступеня анаплазії. Встановлено відмінні ознаки ОА від гліальних пухлин іншої гістоструктури за даними КТ, МРТ, ОФЕКТ. Установлено залежність клінічних проявів ОА від гістологічної структури та ступеня анаплазії пухлини. Обгрунтовано тактику хірургічного лікування хворих на ОА півкуль великого мозку з урахуванням особливостей їх гістологічної структури. Оптимізовано тактику нейрохірургічного лікування хворих з продовженим ростом ОА. Встановлено ефективність розроблених методів хірургічних втручань з диференціальним застосуванням мікрохірургічної та лазерної техніки для ОА різної гістологічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59 +
Шифр НБУВ: РА365469

Рубрики:

      
3.

Ключка В.Л. 
Механізм антикризового державного регулювання галузевих ринків: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Л. Ключка ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм антикризового державного регулювання галузевих ринків. Розглянуто суть і характеристики таких механізмів за сучасних умов. З застосуванням системного підходу проаналізовано процес управління галузевим ринком. Досліджено характеристики державного регулювання зазначених ринків в Україні за умов перехідної економіки. Розглянуто суть, характеристики та можливість застосування у таких процесах органічної теорії суспільства. Сформульовано принципи державного регулювання галузевих ринків, які базуються на розгляді суспільства як організму. Запропоновано механізм даного регулювання, що функціонує у стані рівноваги та у кризовому стані. Обгрунтовано параметри системи моніторингу стану галузевих ринків і заходи щодо стабілізації основних показників ринкової кон'юнктури. Досліджено кризові явища на товарних ринках України, що актуалізувались протягом 2005 р., виявлено фактори, що мають найбільше значення у процесі дестабілізації цих ринків та визначено загальні напрямки державного регулювання. Розроблено рекомендації щодо регулювання ринків зерна, цукру, нафтопродуктів і вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-97-21 +
Шифр НБУВ: РА343846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ключка Ю.П. 
Оцінка пожежовибухонебезпеки систем зберігання та подачі водню на основі оборотних гідридів інтерметалідів та розробка рекомендацій щодо її зниження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.П. Ключка ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у зв'язку з постійно зростаючим споживанням водню, існує проблема його пожежовибухобезпечного одержання та зберігання. Визначено, що одним з перспектвних методів зберігання водню є його зберігання в хімічно зв'язаному стані, зокрема, у формі гідридів інтерметалідів. Показано, що за використання методу "нульмірної" балістики одержано модель, яка описує процеси генерації водню та дозволяє одержувати характеристики системи зберігання та подачі (СЗП) як в штатному, так і в аварійному режимах роботи. Розроблено алгоритми оцінки пожежовибухонебезпеки (ПВН) СЗП водню, що базується на використанні системи логічних формул, одержаних за допомогою граф-схем алгоритмів і схем дерева подій, а також інформації щодо параметрів, які характеризують режими роботи системи та особливості технології генерації водню. Розроблено рекомендації щодо зниження рівня ПВН СЗП на основі гідридів інтерметалічних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264-909н6 +
Шифр НБУВ: РА344230

Рубрики:

      
5.

Ключкович А.Ю. 
Партійна система Німеччини: політологічний аналіз механізму взаємодії органів державної влади та політичних партій (1990 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Ю. Ключкович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми функціонування партійної системи об'єднаної Німеччини, проаналізовано механізм взаємодії органів державної влади та політичних партій у 1990 - 2005 рр., а також сучасне партійне законодавство ФРН. Визначено основні напрями правового регулювання діяльності політичних партій, особливості регламентації партійно-владної взаємодії. Висвітлено роль партій у забезпеченні функціонування системи органів державної влади Німеччини. Досліджено чинники та ступінь впливу партій на формування та функціонування вищих конституційних органів державної влади. Описано партійно-політичний склад федеральних та земельних органів виконавчої та законодавчої влади, особливості партійного представництва на центральному та регіональному рівнях парламентсько-урядової системи ФРН. Охарактеризовано основні фактори міжпартійної взаємодії, виявлено стійкі коаліційні зв'язки між основними партіями. Розкрито партійну природу німецької демократії та залежність стабільного розвитку політичної системи від стійкості партійної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4НІМ) + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА343008

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ключковська Н. Р. 
Порівняльна характеристика кулькоподібних та балкової систем фіксації покривних протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Р. Ключковська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено варіанти вирішення питання покращання фіксації знімних конструкцій протезів у хворих з малою кількістю зубів або коренів за допомогою покривних протезів з кулькоподібною та балковою системами фіксації. Вивчено зміни ретенційних властивостей матриць залежно від кількості циклів "накладання - знімання" протезних конструкцій. Клінічними й експериментальними дослідженнями доведено неможливість уникнення зношення патричної частини замкового кріплення у процесі експлуатації покривних протезів. Проведено порівняльну оцінку процесу зношування та втрати лінійних розмірів патричних частин кулькоподібної та балкової систем фіксації. Здійснено порівняльне лабораторне та клінічне оцінювання фіксаційних властивостей кулькоподібних атачменів і балкової системи фіксації. Визначено терміни адаптації пацієнтів до покривних протезів з різними системами фіксації у порівняльному аспекті. Розроблено методику внутрішньоротової реставрації зношеної патричної частини кулькоподібного атачмена без вилучення останнього з кореня. Запропоновано практичні рекомендації щодо застосування покривних протезів з кулькоподібними та балковими системами фіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА385935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ключковська 
Структурування змісту інтегративного підручника з іноземних мов для майбутніх фахівців інженерних спеціальностей: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ірина Михайлівна Ключковська ; Тернопільський національний педагогічний ун-т ім. Володимира Гнатюка. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.215.1 + Ш12-913-2
Шифр НБУВ: РА341617

Рубрики:

      
8.

Ключко Л.В. 
Територіальна організація релігійної сфери Харківського регіону: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Л.В. Ключко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено релігійну сферу Харківського регіону. Поглиблено теоретико-методичні основи дослідження релігійної сфери (РС) та її територіальної організації. Запропоновано соціально-географічне визначення індикативної функції релігії, як засобу відображення ступеня збурення соціуму, та менталітетоформувальної функції, як чинника формування його духовності. Дослідженно особливості формування та становлення РС Слобожанщини. Виявлено чинники, що впливають на особливості її розвитку в Харківському регіоні. Встановлено особливості просторового розподілу елементів РС для найчисельніших конфесій. Проведено грунтовний аналіз територіальних особливостей розвитку компонентів релігійноії сфери Харківського регіону, їх кількісних та якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)685 + Э29(4УКР-4ХАР)3
Шифр НБУВ: РА373322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гузій І. С. 
Інтегративний підхід до професійної підготовки майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи / І. С. Гузій. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Мета дослідження – теоретичне обґрунтування та експериментальна перевірка ефективності дидактичних умов формування інтегральної педагогічної компетентності викладача фахових дисциплін у межах спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Методи дослідження: аналіз і синтез, моделювання, узагальнення, систематизація, опитування, спостереження, педагогічний експеримент, методи математичної статистики.Вперше визначено та обґрунтовано дидактичні умови використання інтегративного підходу до професійної підготовки фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи (інтеграція професій майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи у контексті компетентнісного підходу, що передбачає розвиток педагогічної компетентності викладача фахових дисциплін; інтеграція фахових компетентностей у контексті метапредметного підходу, спрямована на формування інтегральної педагогічної компетентності викладача фахових дисциплін засобами вивчення відповідних метапредметів; інтеграція процесуального аспекту на засадах середовищного підходу, яка передбачає адаптацію метапредмету в освітньому середовищі професійної діяльності викладача фахових дисциплін, залученого до професійної підготовки фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи); виконано аналіз професійної підготовки майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи як педагогічної проблеми; висвітлено інтегративний підхід як засіб підвищення якості професійної підготовки та визначено загальнонаукові підходи до його використання у професійній підготовці майбутніх фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи; розроблено модель формування інтегральної педагогічної компетентності викладача фахових дисциплін у межах спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і визначено рівні сформованості їхньої педагогічної компетентності. Уточнено сутність поняття «педагогічна компетентність викладача» та конкретизовано її для викладача фахових дисциплін у межах спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Набули подальшого розвитку положення щодо формування фахових, зокрема педагогічних компетентностей викладачів фахових дисциплін, залучених до професійної підготовки фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи.^UThe professional training of future specialists in Information, Library and Archival Studies is the research object. The research aim lies in theoretical substantiation and experimental effectiveness verification of the didactic conditions of integral pedagogical competence formation of a professional subject's teacher within Information, Library and Archival Studies. The research methods: analysis and synthesis, modelling, generalization, systematization, survey, observation, pedagogical experiment, methods of mathematical statistics.For the first time the didactic conditions for using the integrative approach to professional training of specialists in Information, Library and Archival Studies have been determined and substantiated (integration of professions of future specialists in Information, Library and Archival Studies in the context of the competence approach, which provides for pedagogical competence development of professional subjects teachers; integration of professional competences in the context of the meta-subject approach, aimed at forming integral pedagogical competence of a professional subjects teacher by means of studying relevant meta-subjects; integration of the procedural aspect on the principles of environmental approach, which involves adaptation of the meta-subject in educational environment of professional activity of a professional subjects teacher, who is involved in the professional training of specialists in Information, Library and Archival Studies); professional training of future specialists in Information, Library and Archival Studies as a pedagogical problem has been analysed; the integrative approach as a means of improving the quality of professional training has been described and general scientific approaches to the professional training of future specialists in Information, Library and Archival Studies have been defined; the model of integral pedagogical competence formation of professional subjects teacher within Information, Library and Archival Studies has been developed and the levels of formation of their pedagogical competence have been determined. The notion ‘pedagogical competence' of a teacher has been clarified and specified as for professional subject's teacher within Information, Library and Archival Studies. The ideas concerning the formation of professional and pedagogical competences of professional subject's teachers involved in the professional training of specialists in Information, Library and Archival Studies gained further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ключка Л. В. 
Регуляція антимікробної та антиадгезивної активності поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii IMB B-7405 / Л. В. Ключка. — Б.м., 2021 — укp.

Мікробні поверхнево-активні речовини (ПАР) завдяки комплексу фізико-хімічних (здатність до емульгування, зниження поверхневого та міжфазного натягу) та біологічних (антимікробна та антиадгезивна активність, здатність до руйнування біоплівок) властивостей є препарата ми мультифункціонального призначення, перспективними для застосування в різних галузях промисловості та природоохоронних технологіях. Проте істотним недоліком цих продуктів мікробного синтезу є залежність їхніх властивостей від умов вирощування продуцентів, оскільки ПАР є вторинними метаболітами і синтезуються у вигляді комплексу подібних сполук, склад і співвідношення яких можуть змінюватися в різних умовах культивування. Згідно з даними літератури основними підходами до регуляції біологічної активності мікробних ПАР є їх постфермента¬ційна хімічна модифікація, а також вдосконалення штамів-продуцентів методами метаболічної та генетичної інженерії.Дисертаційна робота присвячена розробці простіших, але не менш ефективних шляхів регуляції антимікробної та антиадгезивної активності поверхнево-активних речовин, синтезованих Nocardia vaccinii IMВ B-7405.У дисертаційній роботі показано, що виявлення потенційних активаторів і/або інгібіторів ключо¬вих ферментів біосинтезу компонентів комплексу мікробних ПАР, відпо¬відальних за певні властивості, з наступною відповідною модифікацією складу поживного середовища дає змогу регулювати склад комплек¬су, а отже, й властивості цільового продукту. Так, встановлено, що у N. vaccinii IMВ B-7405 ключовим ферментом біосинтезу поверхнево-активних аміноліпідів, відповідальних за антимікробну активність ПАР, є НАДФ+-залежна глутаматдегідрогеназа, активаторами якої є катіони кальцію, натрію та калію. Підвищення у середовищі культивування штаму ІМВ В-7405 концентрації хлориду кальцію з 0,1 до 0,4 г/л чи додаткове внесення 0,5-1,0 г/л хлориду натрію, хлориду калію чи їх суміші супроводжувалося підвищенням НАДФ+-залежної глутаматдегідрогеназної активності у 1,5-3 рази, а також посиленням антимікробної та антиадгезивної активності синтезованих ПАР, мінімальні інгібуючі концентрації (МІК) яких щодо бактеріальних (Bacillus subtilis БТ-2, Escherichia coli ІЕМ-1, Staphylococcus aureus БМС-1) і дріжджових (Candida tropicalis PE-2, Candida albicans Д-6 Candida utilis БВС-65) тест-культур були в 1,8−125 разів нижчими, а адгезія тест-культур на абіотичних поверхнях, оброблених такими ПАР, в 1,1−1,6 разів нижчою порівняно з показниками, встановленими для поверхнево-активних речовин, одержаних на базовому на середовищі без додаткового внесення катіонів.Ключові слова: Nocardia vaccinii IMВ B-7405, поверхнево-активні речовини, регуляція, антимікробна та антиадгезивна активність^UMicrobial surface active substances (SAS, surfactants) due to a complex of physicochemical (ability to emulsify, decrease surface and interfacial tension) and biological (antimicrobial and antiadhesive activity, ability to biofilms destruction) properties are multifunctional preparations, promising for use in various industries and environmental technologies. However, a significant disadvantage of these microbial synthesis products is the dependence of their properties of producers growing conditions, since surfactants are secondary metabolites and synthesized as a complex of similar compounds, the composition and ratio of which can change under different cultivation conditions.According to the literature, the main approaches to the regulation of biological activity of microbial surfactants are their post-fermentation chemical modification, as well as the improvement of producer strains by methods of metabolic and genetic engineering.The dissertation is devoted to the development of simpler, but no less effective ways of regulation of antimicrobial and antiadhesive activity of surfactants synthesized by Nocardia vaccinii IMV B-7405.The dissertation shows that the detection of potential activators and / or inhibitors of key enzymes of the components microbial surfactant complex biosynthesis, responsible for certain properties, followed by appropriate modification of the nutrient medium composition allows to regulate the composition of the complex and, consequently, the properties of target product. Thus, it was found that the key enzyme of biosynthesis of N. vaccinii IMV B-7405 surface-active aminolipids - responsible for antimicrobial activity of surfactants is NADP+ -dependent glutamate dehydrogenase, the activators of which are cations of calcium, sodium and potassium. The increase of IMV B-7405 strain culture medium concentration of calcium chloride from 0.1 to 0.4 g/l or application additional of 0.5-1.0 g/l of sodium chloride, potassium chloride or there mixture was accompanied by an increase in NADP+-dependent glutamate dehydrogenase activity by 1.5-3 times, as well as enhancing the antimicrobial and antiadhesive activity of the synthesized surfactants, the minimum inhibitory concentrations (MIC) of which against to bacterial (Bacillus subtilis BT-2, Escherichia coli IEM-1, Staphylococcus aureus BMS-1) and yeast (Candida tropicalis PE-2, Candida albicans D-6 Candida utilis BVS-65) test cultures were 1.8−125 times lower, and the adhesion of test cultures on abiotic surfaces treated with such surfactants, 1.1−1,6 times lower compared to the established for surfactants obtained on the basis medium without additional introduction of cations.Key words: Nocardia vaccinii IMV B-7405, surfactants, regulation, antimicrobial and antiadhesive activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського