Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (127)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=КОБЕЙССІ$<.>+<.>A=ХУССЕЙН$<.>+<.>A=КАСС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Хуссейн М.Х. 
Арабо-африканські країни у світовій системі господарювання: інтеграційні спрямування та перспективні моделі розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.Х. Хуссейн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-практичні рекомендації щодо участі арабо-африканських країн у системі світового господарства. Досліджено теоретичні засади розвитку світової економіки, суть, види та напрямки розвитку міжнародної економічної інтеграції, вплив інтеграційних процесів на розвиток економік країн. Проаналізовано включення арабо-африканських країн до світового господарства. Здійснено економіко-математичний аналіз їх розвитку. Запропоновано напрямки розвитку даних країн як регіонального утворення. Визначено перспективні моделі їх участі у міжнародному розподілі праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6)80 +
Шифр НБУВ: РА357165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кассан К. 
Інтеграція, як необхідна умова прогресу перехідних економік: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / К. Кассан ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено історико-логічний аналіз послідовності та спадкоємності у здійсненні процесів європейської інтеграції. Встановлено, що інтеграційні процеси набули загального характеру та забезпечили активізацію найбільш мобільних елементів господарювання (капіталу, робочої сили, товарів, сировини, матеріалів). Визначено економічні закономірності формування та розвитку європейської інтеграції та використання системи світового розподілу праці. Зроблено причинно-наслідковий аналіз взаємозв'язку об'єктивних економічних умов з формами економічної інтеграції, виділено елементи її вертикально-ієрархічної структури. З'ясовано, що розвиток європейської інтеграції обумовлює необхідність якісних змін в інституціональному середовищі країн-учасників. Проведено дослідження явищ та процесів, які відбуваються у вертикальній інституціональній структурі економіки. Розглянуто структурні зміни в окремих галузях і сферах польської економіки. Наведено чинники, які сприяють та протидіють інтеграції Польщі з Європейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0 + У9(4ПОЛ)0 +
Шифр НБУВ: РА330643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хуссейн М.Х. 
Методи багаторічного прогнозу масового розмноження озимої совки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / М.Х. Хуссейн ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу обгрунтовано закономірності масового розмноження озимої совки. Проведено екологічне районування первинних осередків даного шкідника в Україні. На основі теорії циклічності динаміки популяцій розроблено алгоритм багаторічного прогнозу масового розмноження озимої совки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.679 Agrotis segetum
Шифр НБУВ: РА308096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
4.

Хуссейн В. М. 
Методи керування безпілотним літальним апаратом на основі оптико-електронної вимірювальної системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / В. М. Хуссейн ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено методи визначення просторових координат безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на основі обробки відеосигналу, що відрізняються від відомих узгодженням методів обробки зображень і проективної геометрії, що дозволяє в реальному масштабі часу визначати кути орієнтації, зміщення та масштаб у площині оптичної сцени для широкого класу оптико-електронної вимірювальних систем. Удосконалено метод управління квадротором на основі застосування законів нечіткого моделювання правил, який відрізняється від відомих застосуванням продукційних правил для опису зв'язку між вхідними та вихідними параметрами, що дозволяє використовувати досвід оператором за управління БПЛА в екстремальних режимах, до яких відноситься режим посадки. Розглянуто метод управління квадротором у недетермінованому середовищі на основі агентного підходу, який відрізняється від відомих можливістю здійснювати формування траєкторії польоту залежно від імовірності переходів, що дозволяє враховувати випадковий характер зовнішнього середовища, в якій знаходиться БПЛА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-52
Шифр НБУВ: РА380656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кассіч В.Ю. 
Мінливість мікобактерій, епізоотологічний моніторинг, заходи і засоби боротьби з туберкульозом тварин в умовах радіаційного впливу: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / В.Ю. Кассіч ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 42 с. — укp.

Вивчено мінливість мікобактерій і епізоотичної ситуації з туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) за умов впливу іонізуючої радіації, розроблено нові й вдосконалено існуючі засоби та способи діагностики туберкульозу тварин. Визначено, що вплив різних доз іонізуючих променів має стимулюючу, пригнічуючу та стерилізуючу (бактерицидну) дію на мікобактерії. Показано, що стимулюючі дози гамма-опромінювання (0,00645 - 0,0645 Кл/кг) сприяють прискоренню росту на живильних середовищах референтних штамів і польових ізолятів збудників туберкульозу й атипових мікобактерій. Установлено, що механізм стимулюючої дії малих доз гамма-випромінювання обумовлений прискоренням метаболізму ліпідів у мембранах мікобактерій у процесі перекисного окиснення ліпідів. Стимулюючу дію опромінення використано для прискорення бактеріологічної діагностики туберкульозу, а стерилізуючу - для удосконалення способу девіталізації мікобактерій. Визначено особливості гісто-морфологічних проявів туберкульозу тварин за умов радіаційного впливу. Розроблено способи прискорення біологічного дослідження на туберкульоз та диференціації псевдоалергічних туберкулінових реакцій з використанням імуносупресорної та аутосенсибілізуючої дії іонізуючої радіації на організм хворих на туберкульоз тварин. Вивчено епізоотичну ситуацію з туберкульозу ВРХ, що утримується на забруднених радіонуклідами територіях України та розроблено методичні рекомендації "Вплив іонізуючого випромінювання на стан епізоотичної ситуації по туберкульозу великої рогатої худоби в господарствах України". Установлено, що на радіактивно забруднених внаслідок Чорнобильської аварії територіях України реалізація заходів, передбачених існуючими нормативними документами, забезпечує діагностику, профілактику та ліквідацію у господарствах туберкульозу худоби. Удосконалено існуючі та розроблено нові заходи і засоби діагностики туберкульозу тварин. Запропоновано технологію виготовлення та методи контролю сухого живильного середовища для культивування мікобактерій. Розроблено новий склад середовища, використання якого дає змогу прискорити бактеріологічне дослідження на туберкульоз. Наведено комплекс активних і специфічних засобів алергічної діагностики дослідженої хвороби ссавців: "Туберкулін очищений (ППД) для ссавців у стандартному розчині", ТУУ 24.400497087.645-2001; "Алерген сухий очищений з атипових мікобактерій (ААМ)", ТУУ 24.4-00497087-697-2003; "Розчинник мікобактеріальних алергенів", ТУУ 24.4.00497087-698-2003.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-7 +
Шифр НБУВ: РА333495

Рубрики:

      
6.

Хуссейн Мохамед Ель-Хожайрі 
Моніторинг технічного стану транспортних газотурбінних двигунів в експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Хуссейн Мохамед Ель-Хожайрі ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено систему моніторингу технічного стану (ТС) газотурбінних двигунів (ГТД) під час експлуатації за високотемпературним корозійним пошкодженням лопаток турбін. Створено газодинамічний стенд для проведення тривалих випробувань з введенням в газовий потік корозійно-активних речовин. Розроблено програму та методику стендових корозійних випробувань лопаток турбін та зразків жароміцних матеріалів за умов контрольованого робочого середовища. Одержано характеристики корозійної стійкості жароміцних сплавів, що використовуються для виготовлення лопаток турбін ГТД. Обгрунтовано методику лінійного аналізу корозійних пошкоджень лопаток турбін. На підставі результатів експериментальних досліджень розроблено математичні моделі пошкодження лопаток турбін ГТД за корозійною втратою маси, глибиною та швидкістю корозії залежно від температури, концентрації корозійно-активних речовин в газовому потоці та тривалості роботи двигуна на кожному режимі. З використанням даних моделей запропоновано систему моніторингу ТС ГТД за експлуатаційних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-044-082 +
Шифр НБУВ: РА337791

Рубрики:

      
7.

Кобейссі Хуссейн 
Принципи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Кобейссі Хуссейн ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану на прикладі архітектурної спадщини міст Бейрута, Сайди. Проаналізовано розвиток архітектурної спадщини Лівану періодів Оттоманської імперії (початок XVI - початок XX ст.) і Французького мандату (1920 - 1943 рр.). Виявлено загальні принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX ст. Надано рекомендації щодо проведення реставраційно-відбудовної діяльності і використання особливостей Бейрутського еклектизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)6 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА330080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Хуссейн Рамез Мехді 
Принципи формування комфортного світлового архітектурного середовища у країнах Арабського Сходу: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Хуссейн Рамез Мехді ; Харк. держ. техн. ун-т буд. та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто актуальний напрямок у в теорії архітектури - комфортність світлового середовища у контексті урбоекологічного підходу. Проаналізовано кліматологічні й історико-культурні передумови розвитку архітектурних методів формування такого середовища за умов спекотного клімату. Систематизовано традиційні та високотехнологічні архітектурно-композиційні прийоми формоутворення, які сприяють створенню комфортного світлового середовища за природно-кліматичних умов арабо-ісламських країн. Наведено результати експериментальних досліджень функціональної та формоутвірної дії світлотіньових співвідношень у традиційній і сучасній арабській архітектурі. Розроблено принципи та рекомендації щодо формування комфортного світлового середовища у сучасних житлових і громадських будинках країн Арабського Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(53) + Щ110.541 + Н113.7 + Н7-022.7 +
Шифр НБУВ: РА348466

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Кассов В.Д. 
Розвиток наукових основ виробництва порошкових електродів та удосконалення технології зносостійкого наплавлення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / В.Д. Кассов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано рішення науково-технічної проблеми підвищення прдуктивності наплавлювальних робіт, якості наплавленого металу, забезпечення необхідної зносостійкості та економії матеріальних ресурсів на підставі удосконалення методів розрахунку та розробки технологічних рекомендацій. Запропоновано комплекс математичних моделей і програмних засобів з автоматизованого розрахунку та проектування технології процесу виготовлення порошокової стрічки, що враховують особливості чинної технологічної схеми та вимоги щодо якості готового електрода. Створено математичні моделі теплового стану вильоту порошкової стрічки та порошкового дроту, що дозволяють визначити температуру у будь-якій точці електрода. Розроблено програмно-методичний комплекс для розрахунку технологічних параметрів процесу наплавлення та складу порошкового електрода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644 + К722.541.56 +
Шифр НБУВ: РА343316

Рубрики:

      
10.

Хуссейні Саед Файзула 
Хірургічне лікування дітей з вродженими діафрагмальними грижами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Хуссейні Саед Файзула ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.364.405.4
Шифр НБУВ: РА366340

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського