Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (361)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗИР$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Козирев О.С. 
В.Г.Мальований у суспільно-політичному русі України 70 - 80-х років ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Козирев ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи, особливості, форми та засоби діяльності В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України у контексті проблеми типологічної спорідненості й самобутності українського народолюбства та російського народницва в ідеології та соціальній практиці. Розкрито роль діяча стосовно зміцнення радикально-демократичної течії в українському національному русі, подоланні його організаційної аморфності та програмної неоформленості. Висвітлено зміст та особливості співпраці В.Г.Мальованого з російським народництвом та українською національно-демократичною еміграцією. Розглянуто питання щодо його участі у спробі створення українського політичного товариства "Вільна Спілка". Визначено місце В.Г.Мальованого у суспільно-політичному русі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-8 Мальований +
Шифр НБУВ: РА336024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козирєва Н.Ю. 
Взаємодія епічного, драматичного та ліричного начал в оповіданнях А.П.Чехова 80-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Н.Ю. Козирєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано ранню прозу одного з найвизначніших представників російської літератури кінця XIX - початку XX ст. - А.П.Чехова. Дослідження художнього світу прози Чехова надало можливість визначити головні характерні риси нових різновидів оповідання, притаманні прозі XX ст. З'ясовано найбільш важливі принципи взаємодії оповідального, драматичного та ліричного начал у прозі Чехова 1880-х рр., які стали необхідною умовою виникнення нових форм і спричиненим трансформацію жанру оповідання. Це сприяло формуванню другорядного жанру епічної прози на авансцені російської літератури в той момент, коли закінчувався певний період її розвитку та починався новий. Запропоновано опис жанрових різновидів чеховського оповідання 1880-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Чехов,А.П.534
Шифр НБУВ: РА317769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Козирєв А. В. 
Закономірності утворення фаз і діаграма стану системи B - Mg - MgO при тиску 2 ГПа: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / А. В. Козирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше побудовано діаграми стану систем Mg - B, Mg - MgO і підсистеми В - Mg - MgO за тиску 2 ГПа. Визначено область кристалізації дибориду магнію із розплаву системи В - Mg - MgO при тиску 2 ГПа. Досліджено, що формування структури, яке відповідає рівноважному стану, в результаті довготривалої витримки або підвищення температури призводить до зменшення надпровідних характеристик. Визначено механічні характеристики зразків надпровідних матеріалів системи Mg - B і встановлено, що нанотвердість і модуль Юнга матеріалу досягають 39 ГПа та 430 ГПа відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.25-4 + Г534.5,0 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА375674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козирєв В.К. 
Запорозька спадщина на півдні України останньої чверті ХVІІІ - початку ХІХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.К. Козирєв ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-культурні традиції, що склалися на запорозьких землях у останній чверті XVII - на початку XIX ст. Визначено історіографічні засади сприймання запорозької спадщини та її місце у системі управління та адміністративному устрої південного краю. Показано традиціоналізм у розвитку сільського господарства, зокрема скотарства. Висвітлено специфіку розвитку традиційних запорозьких промислів - рибальства та чумацтва - після скасування Січі. Простежено вплив традицій січового козацтва на формування релігійного світосприймання місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294.1 + Т3(4Укр7)4
Шифр НБУВ: РА316952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Козир О. В. 
Конституційне право особи на недоторканність житла: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Козир ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено права на недоторканність житла як одного з конституційних прав особи. З'ясовано основні етапи становлення та розвитку даного права, сучасний стан його закріплення у міжнародно-правових актах і національному законодавстві. Визначено зміст та елементи конституційного права на недоторканність житла, підстави та принципи його обмеження. Проаналізовано гарантії реалізації конституційного права на недоторканність житла, встановлено роль ОВС в інституційному механізмі забезпечення даного права. Узагальнено міжнародно-правові стандарти та зарубіжний досвід щодо забезпечення недоторканності житла, виявлено наявні прогалини та суперечності у чинному законодавстві, що регламентує дане право в Україні, сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА379647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Козир Н.Є. 
Корекція клімактеричних порушень у жінок з доброякісною патологією молочних залоз: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Н.Є. Козир ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено клініко-психологічні особливості, а також зміни ендокринологічного статусу та метаболізму у жінок з клімактеричними порушеннями (КП) без та з доброякісною патологією молочних залоз (ДПМЗ). Доведено роль психосоціальних факторів у генезі розвитку КП у пацієнток цієї групи. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними, біохімічними та психовегетативними змінами у жінок з КП без та з ДПМЗ. Розширено наукові уявлення про патогенез КС, обгрунтовано необхідність удосконалення методики корекції ендокринологічних і метаболічних порушень. Показано роль диференційованого підходу для проведення замісної гормональної та метаболічної терапії у корекції ендокринних і психовегетативних змін у жінок з КП без та з ДПМЗ. З метою зниження частоти та ступеня тяжкості КП у таких пацієнток розроблено та впроваджено комплекс лікувально-профілактичних заходів з використанням диференційованого підходу до проведення замісної гормональної та метаболічної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р712.59
Шифр НБУВ: РА371109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Козирєва В.П. 
Кримінальні покарання майнового характеру за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.П. Козирєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і мету покарань майнового характеру, наведено їх визначення. Проаналізовано історію розвитку цих покарань у вітчизняному законодавстві. Здіснено порівняльний аналіз покарань майнового характеру у кримінальному законодавстві певних європейських країн, США та Японії. Значну увагу приділено юридичному аналізу таких покарань, питанням їх взаємоспіввідношення, а також злочинів, за яких можливе їх призначення на практиці. Як покарання майнового характеру запропоновано визначити штраф, виправні роботи, службові обмеження для військовослужбовців, конфіскацію майна. За результатами досліджень сформульовано регламентації та призначення покарань майнового характеру за кримінальним законодавством України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.3 +
Шифр НБУВ: РА349542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козирева М.Е. 
Німецькі національні райони Півдня України як адміністративно-територіальні одиниці 20 - 30-х рр. XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Е. Козирева ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 18 с. — укp.

Показано вплив специфіки розвитку німецьких поселень регіону на характер виділення німецьких районів за радянських часів. Висвітлено чинники їх створення в УСРР. Визначено особливості їх формування на різних етапах здійснення радянською владою національного районування. З'ясовано кількісну та часову динаміку функціонування німецьких районів і варіативність набуття національного статусу. Досліджено аспект розвитку за умов непу, характер змін за умов встановлення командно-адміністративної системи та чинники ліквідації німецьких районів Півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)61 + Т3(4УКР7)61-56 + Х809(4УКР7=Нім)79-1 +
Шифр НБУВ: РА366543

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Козир Г.Р. 
Розробка складу та технології м'якої лікарської форми з фенольним гідрофобним препаратом прополісу для застосування в стоматології: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Г.Р. Козир ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі результатів фізико-хімічних, біофармацевтичних, мікробіологічних та біологічних досліджень розроблено оптимальний склад та раціональну технологію стоматологічного гелю "Пропостом" з фенольним гідрофобним препаратом прополісу (ФГПП). Запропоновано показники якості препарату і методики їх визначення. Вивчено властивості гелю, встановлено його стабільність у процесі зберігання. Проведено доклінічні дослідження і доведено високу антимікробну, протизапальну та специфічну активність нового лікарського препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 + Р281.7/9 пропостом +
Шифр НБУВ: РА329369

Рубрики:

      
10.

Козир О.М. 
Система управління витратами підприємств залізничного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Козир ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методичі підходи до системного управління витратами. Проаналізовано витрати підприємств Південної залізниці та визначено основні тенденції їх зміни. Виявлено закономірності впливу на них різних чинників. Запропоновано напрямки вдосконалення управління витратами підприємств даного транспорту за середньостроковий період. Розроблено модель їх оптимізації. З урахуванням факторів, умов і тенденцій зміни оптимальних витрат підприємств залізничного транспорту запропоновано принципи оптимальних витрат, наведено поняття оптимальних витрат. Розглянуто різні методи сучасного прогнозування. Установлено, що пасажирські перевезення змінюються з часом за лінійною залежністю першого порядку, а вантажні перевезення та всі експлуатаційні витрати - за законом параболи - другого порядку, які дозволяють з високою вірогідністю визначити обсяг робіт у аспекті перспективи. Проведено моделювання факторів рівноваги та показано, що у разі використання принципу "витрати - обсяги виробництва - прибуток" можна повністю або частково уникнути збитковості пасажирських перевезень без їх перехресного субсидування з боку вантажних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-862-21 +
Шифр НБУВ: РА354799

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Козирєва О.В. 
Соціально-економічна спрямованість інноваційного розвитку підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.В. Козирєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено зміст поняття "соціально-економічний потенціал" та охарактеризовано його складові (соціальну, екологічну, організаційну та економічну). Проаналізовано сучасний стан розвитку фармацевтичного виробництва. На широкому практичному матеріалі показано залежність стійкого інноваційного розвитку фармацевтичних підприємств від рівня їх соціально-економічного потенціалу. Доведено необхідність державного регулювання інноваційного процесу у фармацевтичній галузі. Розглянуто існуючі методи оцінки соціально-економічного потенціалу підприємства та удосконалено методику його розрахунку для фармацевтичної галузі. Побудовано багатофакторну модель впливу незалежних змінних на рівень розвитку соціально-економічного потенціалу фармацевтичного підприємства. Наведено методичні рекомендації щодо забезпечення організаційно-економічної стійкості фармацевтичного підприємства шляхом формування його соціально-економічного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-55 +
Шифр НБУВ: РА334684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Козир 
Теорія та практика формування професійної майстерності вчителів музики в системі багаторівневої освіти: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02; 13.00.04 / Алла Володимирівна Козир ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)31-34 + Ч421.42
Шифр НБУВ: РА366209

Географічні рубрики:

      
13.

Козирєв А. В. 
Наукові засади термобаричного формування наноструктури матеріалів електротехнічного призначення на основі MgB2 з високим рівнем надпровідних властивостей / А. В. Козирєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної проблеми створення надпровідних матеріалів електротехнічного призначення на основі MgB2, що була успішно вирішена шляхом встановлення закономірностей термобаричного формування надпровідної наноструктури і механізмів піннінгу. Це дозволило досягти найвищих за відомі з літератури значень надпровідних характеристик і розробити технології виготовлення виробів з властивостями та розмірами, необхідними для ефективного їх застосування у надпровідних електричних машинах, струмообмежувачах та потужних магнітах, що працюють при температурах кипіння рідкого водню і неону. Показано, що високий рівень густини критичного струму в MgB2, а також у твердих розчинах MgB2-xOx зі структурою MgB2, досягається за рахунок формування наноструктури з високим вмістом дисперсних включень або наношарів Mg-B-О та вищих боридів магнію за рахунок піннінгу на границях розділу цих фаз.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific and technical problem of creation of MgB2-based superconducting materials for electrotechnic which has been successfully solved by establishment of patterns of thermobaric formation of superconducting nanostructure and pinning mechanisms. This allowed achieving the highest values of superconducting characteristics than known from the literature and developing manufacturing technologies of MgB2-based superconducting materials with properties and dimensions necessary for their effective use in superconducting electric machines, current limiters and powerful magnets operating at boiling temperatures of liquid hydrogen and neon. It been shown that high level of critical current density in MgB2, as well as in solid solutions MgB2-xOx with MgB2 structure, is achieved due to forming a nanostructure with a high content of dispersed inclusions or nanolayers of Mg-B-O and higher magnesium borides by pinning on the boundaries of these phases.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Козир Б. Ю. 
Гібридне багаторівневе дуальне управління інфраструктурними проєктами та програмами в умовах невизначеності. / Б. Ю. Козир. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук заспеціальністю 05.13.22 «Управління проєктами та програмами». – Київськийнаціональний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти інауки України, Київ, 2020.Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-технічної проблеми,пов'язаної з побудовою систем гібридного багаторівневого дуальногоуправління інфраструктурними проєктами та програмами в умовахневизначеності. Аналіз тенденцій розвитку систем управлінняінфраструктурними програмами показує, що ключовими факторами є надійністьреалізації, ефективність при створенні цінностей та екологічна гармонізація.При цьому підвищення рівня ефективності впровадження інфраструктурнихпрограм є стратегічним напрямом розвитку економіки України. Ключову роль вуспішному вирішенні нагальних проблем інфраструктурних проєктів тапрограм, у тому числі задоволення певних галузей економіки з поліпшеннямстану навколишнього середовища, визначатимуть інноваційні технології,спрямовані на розвиток «інтелектуальних» технологій, тощо. Проведений аналізстану і проблем систем регіонів, міст, селищ і споживачів України визначивактуальність та практичну значущість досліджень щодо реалізаціїінфраструктурних проєктів в умовах турбулентності, побудови гібридноїбагаторівневої методології управління інфраструктурними програмами наоснові конвергентного збалансованого підходу. При цьому в дисертації виявленіпроблеми та виклики щодо впровадження інфраструктурних проєктів тапрограм як драйверів розвитку в Україні. Побудована холістична модельвирішення проблем реалізації інфраструктурних проєктів та програм на основібагаторівневого дуального управління в межах гібридних методологій, щопоєднують різні за принципами управління моделі. Система індикаторівконтролю ефективності реалізації інфраструктурних програм та конвергентнамодель масштабування проєктів в багаторівневій схемі управління в умовахзначної невизначеності визначають специфіку запропонованої методології.Проведені експериментальні дослідження запропонованих підходів, моделей іметодів управління інфраструктурними програмами підтвердили їх адекватністьта ефективність застосування. Гібридна методологія управлінняінфраструктурними програмами поєднує класичну водоспадну модель тамодель гнучких життєвих циклів Agile на основі застосування методівконвергенції знань. Термінологічна база з методології управлінняінфраструктурними проєктами та програмами розширена шляхом базових тадодаткових означень: «гібридне управління інфраструктурними програмами»,«дуальне управління програмами в умовах невизначеності», а також визначенняна основі запропонованих нових положень дисертаційного дослідження, щорозкривають глибину проєктно-орієнтованого управління інфраструктурнимипроєктами та програмами. Розроблені нові науково-методологічні основи —41моделі та методи проактивних технологій дуального управління портфелемінфраструктурних проєктів в умовах початкової невизначеності, змінностіхарактеристик об'єкта, його структури, динамічності оточення і обмеженостіінвестиційного забезпечення. Методологія проактивного дуального управлінняінфраструктурними проєктами на основі адаптивних технологій базується натрьох взаємопов'язаних адаптивних системах: планування і формування,моніторингу та управління змінами, і регламентує формування стійкого дозбурень у процесі управління, що дає можливість запобігати істотномузниженню якості управління і втраті керованості проєктної діяльності.Розроблено концептуальну модель проактивного управлінняінфраструктурними проєктами на основі дуальної теорії і принципу зворотнихзв'язків динамічних систем, яка враховує взаємозв'язок і взаємозумовленістьпроцесів функціонування та розвитку об'єкта управління і системи управління,а також взаємодію із зовнішнім середовищем, і дозволяє шляхом удосконаленняуправлінських компетенцій підвищити результативність проєктної діяльності.Модель і метод моніторингу поточного впливу інфраструктурних проєктів надосягнення стратегічних цілей розвитку; моделі та метод балансуванняінфраструктурних проєктів в умовах інвестиційних обмежень, а такожпортфельного моніторингу формують методологію дуального управлінняпортфелем інфраструктурних проєктів на основі гібридних технологій. Наоснові розроблених гібридної методології, моделей, методів і механізмівпобудовано систему управління інфраструктурними програмами одночасногоуправління та навчання (дуального управління). Методологію перевіренопрактикою використання механізмів систем гібридного багаторівневогоуправління інфраструктурними проєктами та програмами в умовахтурбулентності ринків.Ключові слова: управління інфраструктурними проєктами та програмами,дуальне управління, конвергенція знань, гібридна багаторівнева методологія.^UThe dissertation is devoted to the solution of the important scientific andtechnical problem, connected with the construction of systems of hybrid multileveldual management of infrastructure projects and programs in the conditions ofuncertainty. The analysis of the tendencies of the development of the infrastructuremanagement systems shows that the key factors are reliability of implementation,efficiency in value creation and ecological harmonization. At the same time,improving the level of implementation of infrastructure programs is a strategic42direction for the development of the Ukrainian economy. The key role in successfullysolving the pressing problems of infrastructure projects and programs, including thesatisfaction of certain sectors of the economy with the improvement of theenvironment, will be determined by innovative technologies aimed at thedevelopment of "intelligent" technologies, etc. The conducted analysis of the stateand problems of the systems of regions, cities, settlements and consumers of Ukrainehas determined the relevance and practical significance of the studies on theimplementation of infrastructure projects in the conditions of turbulence, constructionof a hybrid multilevel methodology for managing infrastructure programs on thebasis of a converged balanced approach. At the same time, the dissertation identifiesproblems and challenges regarding the implementation of infrastructure projects andprograms as drivers of development in Ukraine. A holistic model for solving theproblems of the implementation of infrastructure projects and programs based onmultilevel dual control within hybrid methodologies that combine different modelmanagement principles is built. The system of indicators for monitoring theeffectiveness of the implementation of infrastructure programs and the convergedmodel of project scaling in a multi-level management scheme under conditions ofconsiderable uncertainty determine the specifics of the proposed methodology.Experimental studies of the proposed approaches, models and methods of managinginfrastructure programs have confirmed their adequacy and effectiveness. HybridInfrastructure Management methodology combines the classic waterfall model andthe Agile Flexible Life Cycle model based on the application of knowledgeconvergence methods. The terminology base for infrastructure project and programmanagement methodology has been expanded by basic and additional definitions:―hybrid infrastructure program management‖, ―dual program management underuncertainty‖, as well as definitions based on the proposed new thesis researchprovisions that reveal the depth of project-oriented management infrastructureprojects and programs. New scientific and methodological bases are developed -models and methods of proactive technologies of dual management of a portfolio ofinfrastructure projects in the conditions of initial uncertainty, variability ofcharacteristics of the object, its structure, dynamic environment and limitedinvestment support. The methodology of proactive dual management of infrastructureprojects based on adaptive technologies is based on three interconnected adaptivesystems: planning and formation, monitoring and change management, and regulatesthe formation of perturbations in the management process, which prevents asignificant reduction in the quality of management and loss of controllability of theproject . The conceptual model of proactive management of infrastructure projects isdeveloped on the basis of dual theory and principle of feedbacks of dynamic systems,which takes into account the interconnection and interdependence of processes offunctioning and development of the object of management and control system, aswell as interaction with the external environment, and allows by improvementmanagement competencies to increase the effectiveness of project activities. Modeland method of monitoring the current impact of infrastructure projects on theachievement of strategic development goals; models and method of balancinginfrastructure projects in terms of investment constraints, as well as portfolio43monitoring, formulate a methodology for dual portfolio management of infrastructureprojects based on hybrid technologies. Based on the developed hybrid methodology,models, methods and mechanisms, a system of management of infra-square programsof simultaneous management and training (dual control) was built. The methodologyis tested by the practice of using mechanisms of hybrid multilevel management ofinfrastructure projects and programs in the conditions of market turbulence.Keywords: infrastructure project and program management, dual management,knowledge convergence, hybrid multilevel methodology


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Герасименко В. П. 
Підвищення надійності захисту та попередження появи небезпечних струмів витоку в системах електроживлення напругою 0,38 кВ / В. П. Герасименко. — Б.м., 2021 — укp.

Тваринницькі приміщення відносяться до приміщень з підвищеною вологою і хімічно активним середовищем, тому системам захисту в процесі експлуатації електротехнічних комплексів і систем тваринницьких приміщень приділяється значна увага. Проаналізувавши наукову літературу можна відзначити, що практично відсутні дослідження з підвищення надійності захисту та попередження появи небезпечних струмів витоку в системах електроживлення тваринницьких приміщень напругою 0,38 кВ з елементами інтелектуального захисту від струмів витоку. У зв'язку з цим можна констатувати, що подальшим розвитком досліджень є вивчення фізичного процесу появи небезпечних струмів витоку в електротехнічних комплексах та системах тваринницьких приміщень, встановлення закономірностей та взаємозв'язків, і як результат розробка інтелектуального засобу захисту від струмів витоку з функціями прогнозування та попередження. Створено на базі гібридної нейромережі математичний апарат опрацювання прогнозів величин струмів витоку та розроблено критерій вибору типу нейронної мережі для зменшення похибки прогнозування. Інтелектуальний блок відрізняється від існуючих тим, що включає: опрацювання виходу першої нейромережі; опрацювання виходу другої нейромережі; опрацювання інформації щодо попередньо зареєстрованих фактичних значень струму витоку чим забезпечується здійснення вибору кращої нейромережі відповідно до розробленого критерію. У випадку, якщо такий критерій позитивний, то для прогнозування потрібнозастосовувати нейрону мережу на основі теорії часових рядів, якщо негативний – вибирається нейрона мережа на основі технологічнихпараметрів. Архітектуру ГНМ інтегрування предиктів НМТП та НМЧР синтезовано у ANFIS-Editor пакеті математичних програм «MATLAB».Параметри функціонування електродвигунів та роботи нейронної мережі записуються в базу даних, що дає можливість до навчання нейромережевої моделі у процесі функціонування системи залежно від достовірності прогнозу струму витоку. Використавши спеціалізований програмний пакет «Statistica», оцінили результати тесту Красклера - Уоллеса, які продемонстрували, що ймовірністьприйняття вибраної гіпотези р = 0,973. Запропонований метод інтелектуального захисту від негативного впливу струмів витоку втваринницьких приміщеннях, відрізняється від існуючих можливістю проводити оперативну діагностику та прогнозувати величини струмів витоку чим забезпечується здатність попереджувати про можливість перевищення їх допустимих значень. Розроблена система прогнозування значень струмів витоку електрообладнання тваринницького приміщення здійснює аналіз та оперативно-диспетчерське управління електротехнічним комплексом тваринницького приміщення в залежності від результатів прогнозу. Система складається із двох рівнів. На верхньому рівні розташовується персональний комп'ютер, де знаходиться SCADA - система збору та обробки інформації таінтелектуальна система прогнозування струмів витоку. На нижньому рівні розташовані виконавчі механізми, датчики мікроклімату приміщення та датчики зворотних зв'язків параметрів роботи електродвигунів. Метою функціонування комп'ютерно-інтегрованої системи управління електротехнічним комплексом тваринницького приміщення на основі прогнозування значень струмів витоку є запобігання впливу струму витоку на умови утримання тварин та виникнення небезпечних наслідків для живих організмів. Також задачею комп'ютерно-інтегрованої системи є формування бази даних, що накопичується в процесі управління тваринницьким приміщенням. Остаточне рішення про вимкнення чи ремонт електродвигуна приймає оператор. В дисертації для технічної та програмної реалізаціїрозроблюваної системи управління електротехнічним комплексом тваринницького приміщення використано SCADA Trace Mode.Економічну ефективність можна виразити через недоотримання прибутку. Однією з причин недоотримання прибутку у тваринництві є вплив струму витоку на молоковіддачу корів. Вже напруга в 2 - 3 мА викликає у корови почастішання серцевого ритму, а струм більше 10 мА - стрес. Так, у дійних корів при тривалій або систематичній дії на них струмів витоку спостерігається затримка молоковіддачі, а при відгодівлі ВРХ спостерігається зменшення привісів.^ULivestock facilities are facilities with high humidity and a chemically active environment, so protection systems in the operation of electrical systems and systems of livestock facilities are given considerable attention. Analyzing the scientific literature, it can be noted that there are virtually no studies to improve the reliability of protection and prevention of dangerous leakage currents in power supply systems of livestock premises with a voltage of 0.38 kV with elements of intelligent protection against leakage currents. In this regard, it can be stated that further development of research is the study of the physical process of dangerous leakage currents in electrical complexes and systems of livestock facilities, establishing patterns and relationships, and as a result the development of intelligent leakage protection with forecasting and warning. The proposed method of intellectual protection against the negative effects of leakage currents in livestock facilities differs from the existing ones by the ability to quickly diagnose and predict the magnitude of leakage currents, which provides the ability to warn of the possibility of exceeding their allowable values. The developed system of forecasting the values of leakage currents of the electrical equipment of the livestock premises carries out the analysis and operational-dispatching management of the electrical complex of the livestock premises depending on the results of the forecast. The system consists of two levels. At the top level is a personal computer, which houses SCADA - a system for collecting and processing information and an intelligent system for predicting leakage currents. At the lower level, there are actuators, indoor microclimatesensors, and feedback sensors for the parameters of electric motors. The purpose of the computer-integrated control system of the electrical complex of livestock premises based on forecasting the values of leakage currents is to prevent the impact of leakage current on the conditions of animals and the occurrence of dangerous consequences for living organisms. Also, the task of a computerintegrated system is to form a database that accumulates in the process of managing livestock space. The final decision on switching off or repairing the electric motor is made by the operator. In the dissertation, SCADA Trace Mode is used for technical and software realization of the developed control system of an electrotechnical complex of an animal room. Economic efficiency can be expressed through the lack of profit. One of the reasons for the lack of income in animal husbandry is the impact of leakage current on the milk yield of cows. Already a voltage of 2 - 3 mA causes cows to increaseheart rate, and a current of more than 10 mA - stress. Thus, in dairy cows with prolonged or systematic exposure to leakage currents, there is a delay in milk production, and when fattening cattle there is a decrease in weight gain.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Козирод О. Г. 
Методика навчання учнів технічному моделюванню у закладах позашкільної освіти / О. Г. Козирод. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена проблемі навчання учнів основ початкового технічного моделювання у закладах позашкільної освіти. У роботі проаналізовано передовий вітчизняний і зарубіжний досвід роботи закладів позашкільної освіти; особливості змісту та організації освітнього середовища закладу науково-технічного напряму, яке характеризується сприятливістю освітніх впливів на формування особистісних компетентностей вихованців гуртків технічного моделювання. Визначено, що пізнавальна, практична, творча та соціальна компетентності, набуті учнями у позашкільній освіті, доповнюють процес формування ключової компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій. У дисертації науково обґрунтовано та експериментально перевірено модель методики навчання учнів технічному моделюванню у гуртках відповідного профілю в єдності теоретико-методологічного, змістово-процесуального та діагностично-оцінювального компонентів. Окреслено критерії та показники, на основі яких визначено рівні сформованості компетентностей вихованців гуртків. Розроблено і впроваджено в навчальний процес закладів позашкільної освіти науково-технічного напряму навчальні програми «Початкове технічне моделювання», освітній комплекс методичних матеріалів з питань організації роботи гуртків початкового технічного моделювання, довідник керівника гуртка закладу позашкільної освіти.^UThe dissertation is devoted to the problem of teaching students the basics of primary technical modeling in institutions of extracurricular education. The paper analyzes the advanced native and foreign experience of extracurricular education institutions; features of the content and organization of the educational environment of the institution of scientific and technical direction, which is characterized by the favorable educational influences on the formation of personal competencies of students of technical modeling groups. It is determined that cognitive, practical, creative and social competencies acquired by students in extracurricular education complement the process of forming key competencies in the field of natural sciences, engineering and technology. The model of a technique of training of students to technical modeling in groups of the corresponding profile in unity of theoretical-methodological, semantic-procedural and diagnostic-estimating components is scientifically substantiated and experimentally checked in the dissertation. Criteria and indicators are outlined, on the basis of which the levels of competence formation of students of groups are determined. Educational programs "primary technical modeling", an educational set of methodological materials on the organization of work of primary technical modeling groups, a reference book of the head of the group of an institution of extracurricular education have been developed and implemented in the educational process of institutions of extracurricular education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

КОЗИР О. В. 
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ КОРОТКИХ ТЕПЛОВИХ ІМПУЛЬСІВ / О. В. КОЗИР. — Б.м., 2021 — укp.

Робота містить результати дослідження, які спрямовані на підвищення точності вимірювання температури коротких теплових імпульсів.Проаналізувавши існуючи методи вимірювання температури було запропоновано використовувати для вимірювання температури коротких теплових імпульсів термопару у перехідному режимі її роботи, а дійсні значення температурного сигналу відновлювати шляхом вирішення оберненої задачі вимірювання.У роботі набув подальшого розвитку метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на зовнішньому розігріві спаю термопари лазерним променем шляхом створення квазіступінчатого сигналу температури. Розроблено метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на внутрішньому розігріві спаю термопари струмом гармонічної форми із періодом, що на декілька порядків менший від найменшої передбачуваної сталої часу, що забезпечує дію на спай температурного сигналу у формі стрибка. Розроблено метод ідентифікації динамічної характеристики термопари, заснований на визначенні сталої часу термопари шляхом аналізу амплітудно-фазової частотної характеристики термопари по другій гармоніці, яку отримують внутрішнім розігрівом спаю термопари гармонічним струмом. Розроблено метод вимірювання поточної температури коротких теплових імпульсів, який відрізняється можливістю відновлювання форми температури короткого теплового імпульсу за виміряними значеннями термо-ЕРС термопари, за рахунок включення у зворотній зв'язок операційного підсилювача апаратурно-реалізованої динамічної характеристики термопари. Ключові слова: температура, тепловий імпульс, вимірювання, перехідна характеристика, АФЧХ, підвищення точності, ідентифікація динамічних характеристик, термопара.^UThe thesis contains the results of research aimed at improving the accuracy of measuring the temperature of short heat pulses.The analysis of current state of development of methods and tools for measuring temperature, which are based on the use of the dependence of various physical phenomena on temperature, as direct temperature measurement is not possible, is carried out in the work.In the dissertation work in the scientific plan the following results are received:1. For the first time, a method of thermocouple identification by a radio pulse of current, which allowed to obtain a complete transient characteristic in contrast to other methods that use current for heating, which receive a decreasing front and then mathematically converted to an increasing front, is proposed. This method uses a radio current pulse to heat the thermocouple. By spreading the frequency of the heating signal and the reaction of the thermocouple, it became possible to isolate the slowly increasing signal of the thermocouple against the background of a high frequency signal that heats the thermocouple using analog filtering of the high frequency component by a notch filter;2. For the first time was developed a method of thermocouple identification by determining the frequency response of a thermocouple using infra-low frequency current, which has an advantage over other methods due to the stability of obtaining time constant values. The peculiarity of this method is to create the total temperature by heating the junction of the thermocouple with an electric sinusoidal current. In this case, the voltage of the second harmonic is released on the terminals of the thermocouple, due to the heating of the thermocouple according to the Joule effect. Also, there is the first harmonic component, which is due to the voltage drop due to the ohmic resistance of the thermocouple wires and the action of the Thomson and Peltier effects, which are proportional to the first degree of the current flowing through the thermocouple. The ratio of the amplitudes of the output and input voltages on the second harmonic gives the frequency response. The difference of their phases on the second harmonic gives Phase response.3. Improved methods for identifying the dynamic characteristics of the laser beam by creating a quasi-stage signal, which allows to obtain the mode of setting the thermoEMF signal at the output of the thermocouple.4. The method of measuring the temperature of short thermal pulses is improved, which allows to compensate the dynamic measurement error in real time, by using the parameters obtained on the basis of identification of dynamic characteristics of the thermocouple in the system of thermal inertia compensation of the thermocouple. The peculiarity of this method is the use of time constants of the thermocouple to compensate its thermal inertia and, as a consequence, increase the accuracy of measuring the temperature of short thermal pulses. The time constants of the thermocouple will be obtained on the basis of the approximation of the frequency response of the thermocouple. The frequency response is obtained using the above method of identifying the dynamic characteristics of thermocouples. Each defined time constant characterizes the link of the delay of the first order. By including the inertia link in the feedback system of the system, the thermal inertia of the thermocouple, which is described by a certain time constant, is compensated. By connecting the links in series with the inertial link connected to the feedback, which corresponds to the time constant found, it is possible to fully compensate for the effect of thermal inertia of the thermocouple on the input temperature signal. This compensates dynamic error of thermocouple temperature measurement.Keywords: temperature, thermal impulse, measurement, transient characteristic, bode plot, increase of accuracy, identification of dynamic characteristics, thermocouple.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Козирацький Є. О. 
Відображення властивостей багатокомпонентнихпорошкових і композиційних матеріалів у керованих акустичних полях / Є. О. Козирацький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачінаукового обґрунтування та експериментального підтвердження забезпеченняякісно нового рівня відображення властивостей багатокомпонентних порошкових ікомпозиційних матеріалів в генерованих акустичних полях за рахунок їхньогокерування.В результаті критичного аналізу сучасного стану використання акустичнихметодів під час досліджень гетерогенних середовищ та проведення модельних 23експериментів сформульовані вихідні принципи й проблеми практичногозастосування акустичних полів для оцінки властивостей багатофазних порошковихта композиційних матеріалів. При цьому виявлені, досліджені і систематизовані закласами (вихідні компоненти матеріалу, технологія його виготовлення, особливостіматеріалу, метод вимірювань, геометрія зразка) фактори впливу на результатитакої оцінки.Для відпрацювання технології створення багатокомпонентних порошкових такомпозиційних матеріалів за критеріями досягнення певних модулів пружностібули сформульовані умови отримання високої точності вимірювання величиндинамічних модулів пружності та виміряні динамічні модулі пружності уконкретних матеріалах. При цьому акцентовано увагу, що найбільш суттєвіпохибки вимірювань характеристик пружності багатофазних порошковихматеріалів стосуються, перш за все, не точності апаратних пристроїв, апринципових підходів до їхнього застосування.Отримано ряд якісно нових результатів стосовно контролю властивостейматеріалів (характеристики пружності матеріалів медичного призначення, розподілвластивостей за об'ємом матеріалу, особливості процесів компактування таконтактоутворення, у тому числі в анізотропних матеріалах, контроль стадійності,відпрацювання технологічних режимів, тощо).Методологія, яка дістала розвитку в роботі, дозволяє на основі аналізуособливостей будови матеріалу і розв'язуваної задачі шляхом керуванняакустичним полем й адекватної постановки експерименту синтезувати акустичніметоди прогнозування і контролю, діагностичні параметри яких мають підвищенучутливість до конкретної властивості, особливостей структури або дефектівматеріалу із будь-якою складною структурою і тому сьогодні їх вжевикористовують в ІПМ НАН України для одержання якісно нової інформації проструктуру і реальні вірогідні значення властивостей порошкових і композиційних,у тому числі багатокомпонентних, матеріалів, під час відпрацювання технології їхстворення, при виготовлені, паспортизації та експлуатації виробів з них, дляпорівняння і тестування різних матеріалів за певними властивостями. Проведенорозробки, які пройшли апробацію в умовах виробництва.Ключові слова: порошкові та композиційні матеріали, пористі пресовки,титан, багатошаровий мікроламінат, псевдосплав, модулі пружності, швидкістьпоширення пружних хвиль, акустичні методи, неруйнівний контроль.^UThe thesis is devoted to solving the topical scientific and technical problem ofscientific substantiation and experimental confirmation of providing a qualitatively newlevel of imaging the properties of multicomponent powder and composite materials in thegenerated acoustic fields due to their control.As a result of a critical analysis of the current state of the use of acoustic methodsin studying heterogeneous media and carrying out the model experiments, the initialprinciples and problems of the practical application of acoustic fields to assess theproperties of multiphase powder and composite materials are formulated. At the sametime, the factors influencing on the results of such an assessment were found, investigatedand systematized by the classes (initial components of the material, technology of itsmanufacture, material features, measurement method, sample geometry).To develop the technology for creating multicomponent powder and compositematerials according to the criteria for achieving certain elastic moduli, the conditionswere formulated to obtain high accuracy in measuring the values of dynamic elasticmoduli, and dynamic elastic moduli were measured in specific materials. At the sametime, the attention is focused on the fact that the most significant errors in measuring theelastic characteristics of multiphase powder materials are related, first of all, not to theaccuracy of hardware devices, but to the fundamental approaches to their application.A number of qualitatively new results were obtained concerning the control ofproperties (characteristics of elasticity of medical materials, distribution of propertiesover the material volume, features of compaction and contact formation processes,including in anisotropic materials, control over staging, development of technologicalmodes, etc.).The methodology developed in this work allows, on the basis of the analysis of thestructural features of the material and the problem being solved by controlling theacoustic field and the adequate formulation of the experiment, to synthesize acousticprediction and control methods, the diagnostic parameters of which have an increasedsensitivity to a specific property, structural features or material defects with any complexstructure. Therefore today they are already used at the Institute of Applied Mathematicsof the National Academy of Sciences of Ukraine to obtain qualitatively new informationabout the structure and real probable values of the properties of powder and composite,and multicomponent materials, during the development of the technology of theircreation, in the manufacture, certification and operation of products from them, forcomparison and testing of various materials by certain properties. The developmentstested in production conditions have been carried out.Keywords: powder and composite materials, porous compacts, titanium,multilayer microlaminate, pseudoalloy, elastic modulus, elastic wave propagation speed,acoustic methods, non-destructive testing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського