Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (454)Книжкові видання та компакт-диски (442)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗЛОВСЬК$<.>+<.>A=ХРИСТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Христинченко Н. П. 
Адміністративно-правові засади діяльності юристів в міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. П. Христинченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади діяльності юристів у міліції. Запропоновано характеристику історичних джерел виникнення та становлення їх діяльності. Розглянуто системний аналіз сутності юридичної діяльності міліції й окреслено суб'єкт її реалізації. Проаналізовано стан наукових розробок і визначено існуючі проблеми діяльності юристів у міліції з метою їх конкретизації та дослідження. Визначено місце та роль діяльності юристів у міліції за сучасних умов. З'ясовано особливості адміністративно-правового забезпечення практичної діяльності юристів у міліції, визначено форми та методи діяльності юристів у міліції та розроблено пропозиції щодо їх вдосконалення. Встановлено сутність та уточнено значення державного та громадського контролю, нагляду за юридичною діяльністю міліції, надано пропозиції щодо підвищення їх дієвості, визначено місце та значення кадрового, матеріально-технічного, фінансового й інформаційного забезпечення діяльності юристів у міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА377582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Козловський М.П. 
Біоіндикаційні властивості фітонематодних угруповань наземних екосистем Карпатського регіону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 40 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структурно-функціональної організації нематодних угруповань у корінних і похідних біогеоценозах різних рослинних поясів Карпат. Конкретизовано визначення поняття "комплекс нематод" і наведено класифікацію даних комплексів за функціональними ознаками. Розроблено методику оцінки змін функціональної організації грунтових нематод у похідних екосистемах, у порівнянні з корінними, а також оцінки санітарного стану екосистем на базі біоіндикаційних властивостей нематодних угруповань. Показано принципові відмінності у споживанні енергії нематодними угрупованнями в корінних і похідних біогеоценозах. Визначено основні шляхи формування нефітопатогенних комплексів нематод у похідних лісових біогеоценозах. Запропоновано нові способи збереження природного структурного та функціонального різноманіття фітонематод, а також підвищення стійкості та продуктивності лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*801.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Козловський В.І. 
Важкі метали в екосистемах висотного профілю Чорногори (Українські Карпати): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.І. Козловський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у порівнянні з кларковими значеннями, грунти збагачені Pb і Cd (2 - 3 рази), збіднені Fe, Zn (2 - 4 рази), Cu (5 - 13 разів) Mn (20 - 50 разів). Середній вміст Cu, Zn, Mn, Fe у рослинному покриві знаходиться на рівні кларкових значень для рослинності суші. Має місце перевищення над кларковими значеннями (на порядок величини та більше) вмісту Cd і Pb. Вміст макро- та мікроелементів у сніговому покриві не перевищує значень, характерних для найменш антропогенно змінених фонових районів Землі. Концентрації металів у мохах і лишайниках Чореногори є вищими, ніж середні значення для фонових екосистем Європи. Зазначено, що аналіз гербарних зразків мохів початку XX ст. часових трендів нагромадження важких металів не виявив, встановлено, що у гербарних і сучасних зразках трапляються концентрації металів, вищі за середні значення у Європі останнього десятиліття. Виявлено тісні кореляційні зв'язки між елементами у рослинних об'єктах, важливу роль у формуванні мікроелементного складу яких відіграє атмосферне живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806(4УКР3) + Е0*807*801.48(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА319227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козловська І.К. 
Вплив заміщення на метамагнетизм в IUCoAl/I: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / І.К. Козловська ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна, Ін-т фізики Акад. наук Чес. Республіки. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив заміщення на метамагнетизм у UCoAl. На основі проведених вимірів побудовані магнітні фазові діаграми для всіх систем. Виявлено два типи магнітного поводження: поступове пригнічення метамагнетизму і співіснування в деякому інтвервалі феромагнітної та метамагнітної компонент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В334,022
Шифр НБУВ: РА319303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Козловський Є.В. 
Державне регулювання в галузі туризму: становлення та розвиток в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Є.В. Козловський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне дослідження актуальних політико-управлінських проблем становлення та розвитку державного регулювання у галузі туризму. Сформульовано практичні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання туристичної діяльності. Досліджено особливості підготовки фахівців у даній сфері. Визначено проблеми державного регулювання розвитку соціального та сільського зеленого туризму. Запропоновано механізми створення позитивного образу України як туристичної держави, нові форми просування національного туристичного продукту на внутрішньому та міжнародному ринку туристичних послуг, методику підвищення ефективності управління інвестиційними проектами у туристичних центрах України, шляхи можливого співробітництва органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання, які надають туристичні послуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Козловський 
Кінетичні явища в кобальтитах A'1-xA''xCoO3-[дельта](A' = Ho, Er, La; A'' = Sr, Ca, Ag): автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Анатолій Антонович Козловський ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022
Шифр НБУВ: РА368458

Рубрики:

      
7.

Козловський І.В. 
Клініко-лабораторні критерії ефективності лапароскопії в лікуванні безпліддя у жінок, які перенесли змішані генітальні інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Козловський ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби лікування трубно-перенатального безпліддя у жінок, зумовленого захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), на основі прогнозування ймовірності зачаття шляхом визначення клініко-лабораторних критеріїв ефективності ендоскопічного втручання, проведення комплексної протизапальної та імуномодулюючої терапії з метою покращання репродуктивного здоров'я та реабілітації генеративної функції. На основі серологічних, гормональних, імунологічних, ультрасонографічних, морфологічних досліджень уточнено характерологічні особливості стану репродуктивних органів під час безпліддя внаслідок перенесених ЗПСШ. Вивчено ультразвукові, гормональні та імунологічні параметри функціонування репродуктивної системи у разі безпліддя внаслідок запальних захворювань органів малого тазу (ЗЗОМТ) та ЗПСШ. Вперше вивчено взаємовідносини між ендокринним гомеостазом, балансом цитокінів у перитональній рідині та наслідками ендоскопічних втручань за трубно-перитонального безпліддя. Визначено клініко-лабораторні та ендоскопічні критерії оцінки ефективності комплексного лікування безпліддя з урахуванням морфофункціонального стану маткових труб та яєчників, гормонального гомеостазу у жінок з генітальними інфекціями. Удосконалено алгоритм обстеження, обгрунтовано та впроваджено у практику комплексну програму реабілітації репродуктинвої функції у разі безпліддя, сричиненого захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024 +
Шифр НБУВ: РА341804

Рубрики:

      
8.

Козловський О.А. 
Клініко-патогенетичне значення функціонально-метаболічної активності лейкоцитів при сальмонельозі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Козловський ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Внаслідок проведеного клініко-цитохімічного обстеження 235-ти хворих на сальмонельоз одержано додаткові відомості про динаміку цитохімічних показників нейтрофілів залежно від проведеної терапії. Встановлено патогенетичну значущість зміни коефіцієнта співвідношення сукцинатдегірогеназа / лактатдегідрогеназа і можливість його використання для оцінювання ефективності лікування сальмонельозу. Одержано нові дані щодо значущості динаміки нитросинього тетразолію-тестування для моніторингу функціональної активності нейтрофілів за умов терапії хворих на сальмонельоз. Установлено необхідність підтримки цитохімічних показників на оптимальному для патологічного процесу, але відмінному від нормального, рівні. Вперше виявлено сприятливий вплив пробіотика ентерола-250 на неспецифічну резистентність організму хворих на сальмонельоз, що патогенетично доводить доцільність його застосування за умов комплексної терапії сальмонельозу. Показано недоцільність використання за середньотяжкого гастроінтестинального сальмонельозу антибактеріальних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-3 +
Шифр НБУВ: РА365869

Рубрики:

      
9.

Козловський А. Т. 
Контролінг інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі / А. Т. Козловський. — Б.м., 2020 — укp.

Метою дисертаційної роботи є розвиток теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо впровадження ефективного контролінгу інвестиційної діяльності для забезпечення якісного здійснення інвестиційного процесу та прийняття обґрунтованих стратегічних рішень на підприємствах молокопереробної галузі. Об'єктом дослідження є контролінг інвестиційної діяльності підприємств в частині здійснення реальних інвестицій, а предметом − теоретико-методичні і практичні питання впровадження та реалізації контролінгу інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі.Дисертацію присвячено дослідженню контролінгу інвестиційної діяльності на вітчизняних молокопереробних підприємствах. Розглянуто теоретичні засади визначення суті контролінгу інвестиційної діяльності. Систематизовано науково-практичний інструментарій здійснення контролінгу у сфері оперативного та стратегічного управління інвестиційною діяльністю. Консолідовано організаційні засади регламентації інвестиційної діяльності, запропоновано підхід до оцінювання ефективності запровадження використання контролінгу інвестиційної діяльності на підприємствах молокопереробної галузі. Розроблено науково-практичний інструментарій контролінгу соціальних, екологічних та інвестицій у нематеріальні активи; визначено роль інвестиційного контролера в даному процесі. Надано практичні рекомендації щодо використання інструментів оперативного та стратегічного контролінгу інвестиційної діяльності. Запропоновано рамку здійснення пост-аналізу системи стратегічного планування (у тому числі в частині інвестиційного плану), системи стратегічного контролінгу інвестиційної діяльності та окремих інвестиційних проєктів. Виконано оцінку інвестиційної активності та спроможності підприємств молокопереробної галузі, а також рангову та структурно-індексну оцінку інвестиційної активності підприємств галузі, надано релевантні пропозиції.Ключові слова: контролінг, інвестиційна діяльність, молокопереробні підприємства, пост-аналіз, інвестиційна активність, інвестиційна спроможність, контролінг інвестиційної діяльності.^UThe purpose of the dissertation is to develop theoretical foundations and develop practical recommendations for the implementation of effective controlling of investment activities to ensure quality implementation of the investment process and the adoption of sound strategic decisions in the dairy industry. The object of the study is the controlling of investment activities of enterprises in terms of real investment, and the subject of this study are theoretical and methodological and practical issues of implementation of controlling of investment activities in the dairy industry.The dissertation is devoted to the research of investment activities controlling at domestic dairy processing enterprises. The theoretical principles of determining the essence of investment activities controlling, by analyzing approaches to the definition of the category "controlling", are investigated; The differences between the concepts of "investment activities controlling", "investments controlling", "investment projects controlling" were determined. The directions of investment activities controlling at each stage of the investment process are separated and methodical tools used in the course of investment activities controlling are investigated. This ultimately enables to identify the scope of responsibility of the investment controllers and the tools they use.The scientific and practical tools for carrying out controlling in the field of operational and strategic management of investment activity are systematized by identifying necessary tools at the pre-investment, investment and post-investment stages of project implementation and investment strategy as a whole. This makes it possible to determine optimal schemes of financing approval for various categories of investment projects, as well as a practical mechanism for analyzing the sensitivity of investment projects using the Monte-Carlo method.Organizational principles of regulation of investment activities by defining internal procedures that should be used for the regulation of processes related to the implementation of investment projects were consolidated. This will ultimately allow to achieve faster project implementation, optimal use of labor and financial resources of the company during the implementation of investment projects. An estimation of investment activities controlling application efficiency at domestic dairy processing enterprises is carried out.Also, approaches to the analysis of options for organizing the investment activities controlling at enterprises were offered. This should be done in relation to the overall level of investment activity and taking into consideration the position of management of the company.The scientific and practical tools for controlling of investments in social, environmental and intangible assets are presented, as well as the role of the investment controller in this process.Methodical provision of tools for strategic investment activities controlling through the definition of the mechanism and timing of implementation of actions related to the preparation of the strategic plan, proposals for categorization of projects, fixation of the format of provision and presentation of data within the preparation of the strategic plan. A survey among management of the largest dairy enterprises was also conducted on the scale of use of strategic planning. Specific tools for post-analysis of strategic planning, including investment strategy, as well as for post-analysis of implemented strategies were presented. Tools for specific investment projects post analysis were also presented.Opportunities were offered for improvement of the current controlling process, for example, using specific controlling instruments during the analysis of investment projects. Opportunities were suggested for improvement of the process of investment projects financing coordination.The framework for post-analysis of the strategic planning system (including, in terms of the investment plan), the system of strategic control of investment activities and the post-analysis of individual investment projects was proposed.An assessment of the investment activity and capacity of dairy processing enterprises was also conducted. In addition, rank and structural-index estimations of investment activity of dairy industry enterprises were conducted.Keywords: controlling, investment activities, dairy industry enterprises, post-implementation review, investment activity, investment capacity, investment activities controlling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мамут оглу Р. А. 
Кримська діаспора Туреччини у процесі репатріації киримли на історичну Батьківщину (кін. 1980 х – поч. 2000 х рр.). / Р. А. Мамут оглу. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню ролі кримської діаспори Туреччини у процесі повернення народу киримли на історичну Батьківщину, осмисленню її внеску та впливу, обґрунтуванню його значення у відродженні культури киримли, захисту їхніх прав та свобод. Дисертація є першим у вітчизняній історіографії комплексним науковим дослідженням історії кримської діаспори у Туреччині на етапі її перетворення з громади турків кримського походження у сучасну діаспору киримли. Уперше проаналізована діяльність організованого діаспорного руху у Туреччині, а також вплив кримської діаспори Туреччини на процес повернення та облаштування народу киримли з місць колишнього заслання на історичну Батьківщину – Крим та процеси відродження національної культури, освіти та духовності. Дисертація являє собою системне дослідження, що узагальнює архівний, польовий та письмовий матеріал. Одним з головних методів дисертаційного дослідження є також один з методів «усної історії», коли джерелом інформації були спеціально проведені інтерв'ю з діячами та активістами кримської діаспори Туреччини, які активно працювали наприкінці 1980-х та початку 2000 х рр. Джерельну базу дослідження склали архівні документи, які здебільшого є неопублікованими, мемуари, преса і особисті спогади автора. Неопублікована частина джерел була почерпнута в архівах діаспорних організацій Анкари, Бурси, Ескішехіра, Істанбула тощо. Крім того, важливим джерелом слугували дослідження, що пов'язані з різними аспектами соціального життя кримської діаспори, особливо дисертації представників самої діаспори киримли. Починаючи з кінця 1980 х рр. організований рух діаспори став частиною загальнонаціонального руху киримли. Вплив кримської діаспори Туреччини у процес повернення та облаштування народу киримли на історичній Батьківщині є вкрай великим, а внесок до деяких сфер суспільно-політичного життя киримли, таких як, культура, освіта, мистецтво, духовність, часто-густо був вирішальним та визначав напрямок розвитку. Висновки та положення дисертаційного дослідження відкривають наукові знання про роль та вплив кримської діаспори Туреччини на процес повернення народу киримли на історичну Батьківщину, відродження його національної культури, захист громадянських прав та свобод киримли, відносини між Україною та Туреччиною. Результати дослідження можуть бути використані в ході підготовки зовнішньополітичної діяльності державних органів України у стосунках, зокрема, з кримською діаспорою Туреччини та, у ширшому плані, з політичними та урядовими органами Турецької Республіки з огляду на стратегічні партнерські відносини між нашими країнами. Основні положення й висновки дослідження можуть бути використані для підготовки праць та підручників, що узагальнюють теми з історії народу киримли, кримської діаспори, при розробці відповідних навчальних курсів і спецкурсів.^UThis dissertation is devoted to study a role of the Crimean diaspora of Turkey in the repatriation process of the Qırımlı nation to their historical Motherland, to try to understand its contribution and influence, to substantiate its importance in a revival of the Qırıml's culture, to protect their rights and freedoms. The dissertation is the first comprehensive scientific research of the history of the Crimean diaspora in Turkey in the Ukrainian historiography during a stage of its transformation from a community of Turks by the Crimean origin to the modern Qırımlı diaspora. Activities of the organized diaspora's movement of Turkey and an influence of the Crimean diaspora of Turkey to the repatriation process of the Qırımlı nation from the former places of the exile and its resettlement in the historical Motherland – Crimea as well as processes to revive the national culture, education and spirituality are studied for the first time. The dissertation is a systematic research to summarize archival, field and written materials. One of the main methods for the dissertation's research is also on of methods of «oral history», when as an information source are especial interviews with figures and activists of the Crimean diaspora in Turkey, who acted actively from the late 1980s to the early 2000s. A source base for this research is consisted of archival documents that are mostly unpublished ones as well as memoirs, periodicals and the author's personal reminiscences. Unpublished sources have been found in the archives of the diaspora organizations in Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul, etc. Besides that, researches for various aspects of the Crimean diaspora's social life, especially the dissertations of the Crimean diaspora's representatives are the important source. Conclusions and statements of the thesis is uncovering scientific knowledge on a role and influence of the Crimean diaspora in Turkey to the return process of the Qırımlı nation to their historical Motherland, the rebith of their national culture, protection of the Qırımlı's civil rights and freedoms, relations between Ukraine and Turkey. Taking into consideration of strategic partner relationship between our countries, results of this research can also be used for foreign affairs of the Ukrainian government to communicate with both the Crimean diaspora of Turkey and the Turkish Republic's governmental bodies. Cardinal principles and conclusions of this research can be used to prepare generalized works and textbooks on the Qırımlı nation, the Crimean diaspora, to elaborate appropriate courses of studies and option courses. As from the late 1980's, the organized diaspora movement became as the integral part of the Qırımlı nationwide movement. The impact of the Crimean diaspora in Turkey on the repatriation and resettlement processes of the Qırımlı nation in the historical Motherland was very significant one, and its contribution to some spheres of the Qırımlı social and political life, such as culture, education, arts, spirituality, was often decisive one and it had determined a direction for development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Козловський С.В. 
Макроекономічне моделювання та прогнозування валютного курсу в Україні на основі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / С.В. Козловський ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нову класифікацію методів прогнозування економічних процесів, досліджено процес формування валютного курсу в Україні, описано та систематизовано основні чинники, що впливають на формування курсу національної валюти. Запропоновано у разі моделювання курсу валюти використовувати не тільки кількісні, але й якісні чинники, задані лінгвістично, а також враховувати рефлексивні дії учасників валютного ринку. Наведено методику прогнозування валютних курсів на основі теорії нечіткої логіки, яка є універсальною та може бути використана для прогнозування будь-яких економічних процесів. Створено реально діючу комп'ютерну програму прогнозування валютного курсу, яка працює в режимі "самонавчання", тобто, за умов нагромадження інформації достовірність прогнозів підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2 +
Шифр НБУВ: РА322680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ліщиновська Н. О. 
Метод синтезу розподілених високодобротних резонаторів з розрідженим діапазоном частот для радіотехнічніх пристроїв та засобів телекомунікацій / Н. О. Ліщиновська. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі сформульовано та вирішено актуальне наукове завдання щодо розробки науково-методичного апарату синтезу високодобротних резонаторів з розрідженим спектром для фільтруючих систем засобів телекомунікацій. Вирішення поставленого наукового завдання забезпечує розрахунок і можливість побудови фільтруючої системи зі зниженим затуханням в смузі пропускання і розширеною областю затримання, що дозволяє підвищити ефективність роботи телекомунікаційних пристроїв.На основі спектрального підходу розроблено метод синтезу резонаторів на нерегулярних лініях передачі. На відміну від відомих способів побудови резонаторів запропонований метод дозволяє одночасно синтезувати розподілені коливальні системи за заданим розподілом резонансних частот в заданій частотній області і величиною добротності основного типу коливань. Показано, що спектральний метод найбільш ефективний при синтезі неоднорідних резонаторів з врахуванням втрат. Розроблено топології полоскових і коаксіальних резонаторів, що мають максимальну добротність.Ключові слова: пристрій, радіоелектронне обладнання, лінія передачі, резонатор, добротність, резонансна частота, фільтр, пристрій частотної селекції, хвильовий опір, амплітудно-частотна характеристика.^UIn the robot, the scientific development of the development of a scientific-methodical apparatus for the synthesis of high-quality resonators with a developed spectrum for filter systems for telecommunication systems has been formulated. The renewal of the supplied science department will ensure the development of the system and the ability to induce the filtering system to reduce the attenuation in smoothies and the broadened area of operation, as well as allowing the development of telecommuting efficiency.On the basis of the spectral approach, the method for the synthesis of resonators on irregular transmission lines has been broken up. On the basis of different ways ofstimulating the resonators in the proponation, the method allows one hour to synthesize the generation of colival systems for a given rise of resonance frequenciesin a given frequency region and the value of the quality factor of the main type of colivan. It is shown that the spectral method is the most effective in the synthesis ofnon-uniform resonators with interruptions. The topology of strip and coaxial resonators has been broken down to provide the maximum quality factor.Key words: device, radioelectronic equipment, transmission line, resonator, quality factor, resonant frequency, filter, frequency selection device, wave impedance, amplitude-frequency response.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гріненко С. А. 
Методи і засіб оцінювання зрілості програмних продуктів / С. А. Гріненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів і засобу оцінки зрілості програмних продуктів. У роботі обґрунтовано необхідність оцінювання зрілості при створенні програмного продукту. Для оцінювання зрілості програмних продуктів в процесі його розробки створено методи, які ґрунтується на автоматизованій багатокритеріальній оцінці зрілості. Застосування методів дозволяє ґрунтовно управляти зрілістю програмних продуктів з урахуванням ресурсів розробки. Розроблено математичні моделі оцінки та забезпечення зрілості програмних продуктів. Модель оцінки зрілості використання є трирівневою і ґрунтується на методиці оцінки кожного рівня даної моделі. Для дослідження програмних продуктів на зрілість була розроблена класифікація властивостей, які досліджуються відповідними методами, а також розроблені та реалізовані оригінальні алгоритми для виконання аналізу властивостей. На основі запропонованих моделей та методів створено програмну систему, яка підтримує вирішення задачі оцінювання зрілості програмних продуктів, ґрунтуючись на автоматизованій оцінці з врахуванням критеріїв та метрик програмних продуктів.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and tools for assessing the maturity of software products. The paper substantiates the need to assess maturity when creating a software product. To assess the maturity of software products in the development process, methods have been created that are based on an automated multi-criteria assessment of maturity. The use of methods allows you to thoroughly manage the maturity of software products, taking into account development resources. Mathematical models for assessing and ensuring the maturity of software products have been developed. The use maturity assessment model is three-tier and is based on the assessment methodology for each level of the model. To study software products for maturity, a classification of properties was developed, which are investigated by appropriate methods, and original algorithms were developed and implemented to perform property analysis. On the basis of the proposed models and methods, a software system has been created that supports solutions to the problem of assessing the maturity of software products, based on an automated assessment taking into account the criteria and metrics of software products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Якимчук Н. М. 
Методи боротьби з перевантаженнями телекомунікаційних мереж нових поколінь шляхом формування потоків різнорідного мережевого трафіку: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.12.02 / Н. М. Якимчук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена створенню методів та пристроїв формування потоків різнорідного мережного трафіку. Показано, що такий різнорідний трафік є самоподібним (фрактальним). Основною специфікою самоподібного трафіку є виникнення швидких спорадичних сплесків інтенсивності при середній порівняно низькій інтенсивності трафіку на протяжних інтервалах передачі даних. Це приводить до наростання черг у буферній пам'яті і, як наслідок, перевантажень комутаційних вузлів. Тому задача дослідження та розробки нових методів побудови пристроїв формування трафіку з адаптацією до змін параметрів та стану мережі є актуальною. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності функціонування телекомунікаційних мереж нових поколінь шляхом усунення перевантажень апаратно-програмними засобами адаптивного перетворення статистики вхідного трафіку. У дисертаційній роботі отримані наступні нові наукові результати. 1. Удосконалено модель управління параметрами інформаційних потоків у телекомунікаційних мережах. На відміну від існуючих, запропоновану модель побудовано на підґрунті теорії марківських процесів, що дозволяє аналізувати потоки самоподібного трафіку з не гаусівськими імовірнісними розподілами, зокрема, розподілами з важкими хвостами (long-tale distributions). 2. Вперше розроблено алгоритм визначення перевантажень за інформаційним критерієм. В якості критерію пропонуємо використати апроксимовану ентропію параметрів часових рядів. Була розрахована залежність ентропії розподілів від імовірності успішної передачі даних одного із мережних вузлів. Показано вплив ентропії розподілу на потрібний ресурс для обміну даними. 3. Удосконалено метод адаптивного формування потоків мережного трафіку з непрямим зворотним зв'язком. Метод відрізняється від раніше запропонованих тим, що має принципово розширений вектор керуючих дій, внаслідок чого виключається потреба у додатковому каналі зворотного зв'язку. 4. Вперше розроблено метод оптимізації параметрів та структури формувача мережного трафіку з контролем довжин інтервалів перевищення рівнів параметрів потоку та введенням додаткового модуля прогнозування необхідного розміру буфера відповідно до змін інтенсивності надходження вхідних пакетів.У першому розділі здійснено аналіз сучасного стану проблеми проектування, впровадження та застосування формувачів мережного трафіку, перспектив реалізації єдиного інформаційного простору у будь-якій мережі, контрольованій за допомогою системи формування мережного трафіку і т.д. Проаналізовано основні чинники виникнення перевантажень, за результатами аналізу сформульовано мету й задачі та досліджені механізми управління мережами, такі як управління мережними ресурсами за стандартами концепції управління TMN (Telecommunication Management Network). Досліджено математичні моделі мережного трафіку; особливу увагу приділено статистиці самоподібного трафіку з повільно убуваючими часовими та частотними залежностями й імовірнісними розподілами з "важкими хвостами". Другий розділ присвячений методам моніторингу та аналізу мережного обладнання, яке використовується для розв‘язання задач управління характеристиками мережі. Побудовано узагальнену модель управління параметрами інформаційних потоків у телекомунікаційних мережах. Сформульовані спрощуючі припущення щодо початкових умов функціонування мережного сегменту. Сформовано алгоритм визначення мережевих аномалій на основі ентропії часових рядів. Показано, що швидкість зростання необхідного обсягу пам'яті в комутаційних вузлах зростає при збільшенні параметра Херста. Розглянуто формувач трафіку зі змінними швидкостями надходження і обробки пакетів. Розглянуто методи адаптивного формування потоків мережного трафіку і способи настройки структур управління систем з непрямим зворотним зв'язком, які керують параметрами і структурою формувача. Розроблено загальний функціонал ефективності передачі з основними та додатковими ключовими мережними функціями. У четвертому розділі проведений аналіз ефективності розроблених методів та пристроїв формування трафіку телекомунікаційних мереж нових поколінь. Розглянуті порівняльні характеристики часу очікування та середньої кількості повідомлень у чергах; проведено порівняння параметрів черг M/M/1, M/D/1 та Qd/D/1 і дослідження впливу якості формування трафіку на імовірності блокування та відкидання пакетів для різних моделей очікування. Розроблена схема адаптивного формувача трафіку М-го порядку з використанням модифікованого модуля прогнозування на основі предіктора Сміта. Показано, що при степеневому згладжуванні та двохкроковому прогнозуванні спостерігається зменшення інтервалу спадання частоти приблизно на 25% у порівнянні із експоненціальним згладжуванням.^UThe dissertation is devoted to the creation of methods and devices for the formation of flows of heterogeneous network traffic. It is shown that such heterogeneous traffic is self-similar (fractal). The main feature of self-similar traffic is the occurrence of rapid sporadic bursts of intensity at average and relatively low traffic intensity at long data transfer intervals. This leads to the growth of queues in the buffer memory and, as a result, overloads of switching nodes. Therefore, the task of researching and developing new methods of building traffic shaping devices with adaptation to changes in network parameters and status is urgent.The aim of the dissertation is to increase the efficiency of the functioning of telecommunication networks of new generations by eliminating overloads with hardware and software means of adaptive transformation of incoming traffic statistics.The following new scientific results were obtained in the dissertation work.1. The model for managing the parameters of information flows in telecommunication networks has been improved. Unlike the existing models, the proposed model is built on the basis of the theory of Markov processes, which allows the analysis of self-similar traffic flows with non-Gaussian probability distributions, in particular, long-tale distributions.2. For the first time, an algorithm for determining overloads based on the information criterion was developed. As a criterion, we suggest using the approximated entropy of time series parameters. The dependence of the entropy of distributions on the probability of successful data transmission of one of the network nodes was calculated. The influence of the distribution entropy on the required resource for data exchange is shown.3. The method of adaptive formation of network traffic flows with indirect feedback has been improved. The method differs from the previously proposed ones in that it has a fundamentally expanded vector of control actions, as a result of which the need for an additional feedback channel is eliminated. 4. For the first time, a method of optimizing the parameters and structure of the network traffic shaper was developed with the control of the length of the intervals of exceeding the levels of the flow parameters and the introduction of an additional module for predicting the required buffer size according to changes in the intensity of incoming packets.In the first section, an analysis of the current state of the problem of design, implementation and application of network traffic shapers, prospects for the implementation of a single information space in any network controlled by a network traffic shaping system, etc., was carried out.The main causes of overloading were analyzed, based on the results of the analysis, the goal and objectives were formulated, and the mechanisms of network management were investigated, such as the management of network resources according to the standards of the TMN (Telecommunication Management Network) management concept. Mathematical models of network traffic were studied; special attention is paid to self-similar traffic statistics with slowly decreasing time and frequency dependencies and probability distributions with "heavy tails".The second section is devoted to methods of monitoring and analysis of network equipment, which are used to solve problems of managing network characteristics. A generalized model of managing the parameters of information flows in telecommunication networks has been built. Simplifying assumptions regarding the initial conditions of the network segment's functioning are formulated. An algorithm for determining network anomalies based on the entropy of time series has been developed. It is shown that the rate of growth of the required amount of memory in switching nodes increases with an increase in the Hurst parameter. The traffic shaper with variable speeds of arrival and processing of packets is considered. The methods of adaptive formation of network traffic flows and methods of setting up control structures of systems with indirect feedback, which control the parameters and structure of the shaper, are considered. A general transmission efficiency functionality with core and additional key network functions is developed.The scheme of the M-th order adaptive traffic shaper using a modified prediction module based on the Smith predictor was developed. It is shown that with power-law smoothing and two-step forecasting, there is a decrease in the frequency drop interval by approximately 25% compared to exponential smoothing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Козловська С. Г. 
Методи синтезу груп симетричних операцій для потокового шифрування / С. Г. Козловська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено підвищенню якості систем потокового шифрування конфіденційної інформації за рахунок збільшення стійкості та варіативності перетворення завдяки додатковому використанню груп двохоперандних двохрозрядних операцій синтезованих на основі додавання за модулями два та чотири.Для цього розроблено метод побудови та дослідження двохоперандних операцій криптоперетворення на основі результатів обчислювального експерименту, шляхом формалізації, класифікації та математичного перетворення. Розроблено методи синтезу груп симетричних двохрозрядних двохоперандних операцій потокового шифрування завдяки результатам обчислювального експерименту шляхом застосування результатів реалізації розробленої технології та табличного представлення класифікації групи однооперандних двохрозрядних операцій криптографічного перетворення, а також встановлення нових раніше невідомих взаємозв'язків між однооперандними та двохоперандними операціями. Удосконалено метод підвищення стійкості та надійності потокового шифрування на основі додаткового застосування синтезованих груп симетричних двохоперандних операцій криптографічного перетворення інформації, що забезпечило підвищення стійкості та варіативності потокового шифрування.^UThe thesis is devoted to the improvement of the confidential information's stream ciphering systems at the expense of increasing the stability and variability of transformation basing on the additional use of two-operand two-bit operations' groups synthesized on the bases of modulo-2 and modulo-4 addition.For this purpose, a method for constructing and investigating the two-operand operations of cryptographic transformation based on the results of a calculation experiment, through formalization, classification and mathematical transformation has been developed. The synthesizing methods of symmetric two-bit two-operand stream ciphering operations' groups based on the results of a calculation experiment are developed using the implementation results of the developed technology and the table representation of the group's classification of the one-operand two-bit operations of cryptographic transformation, as well as establishing the new previously unknown relationships between one-operand and two-operand operations. The method of increasing the stability and reliability of stream ciphering basing on the additional application of the synthesized groups of symmetric two-operand operations of cryptographic information transformation has been improved, which has provided increased stability and variation of stream ciphering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Приходько Т. Ю. 
Моделі каналів витоку інформації високошвидкісних систем передачі даних / Т. Ю. Приходько. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-технічної задачі розроблення моделей каналів витоку інформації для високошвидкісних систем передачі даних. В результаті проведеного аналізу каналів витоку і засобів захисту інформації встановлено, що існуючі методи побудови перешколоподавляючих фільтрів технічних систем передачі інформації (ТСПІ) з ростом швидкості передачі даних мають ряд недоліків. Зокрема, використовувані методи синтезу фільтрів орієнтовані переважно на усунення каналів витоку в області порівняно низьких частот (не більше одиниць гігагерц). При цьому під час аналізу амплітудно-частотних характеристик (АЧХ) фільтрів використовуються найпростіші еквівалентні схеми зосереджених резисторів, індуктивностей і конденсаторів, які справедливі для низькошвидкісних ТСПІ. Внаслідок цього із зростанням частоти використовувані еквівалентні схеми стають несправедливими, що призводить до помилок при побудові перешкодоподавляючих фільтрів. Розроблено метод визначення хвильового опору фільтрів по центральним частотам каналів витоку інформації. Визначено обмеження на протяжність смуги захисту від зовнішнього деструктивного впливу. Синтезовані секції фільтрів, що забезпечують мінімальний перепад хвильових опорів при заданій частотній області захисту від зовнішніх деструктивних впливів. Розроблено метод синтезу фільтрів нижніх частот з розширеною смугою захисту від зовнішніх впливів. Даний метод доцільно використовувати при побудові фільтрів кіл живлення систем передачі інформації. Ключові слова: технічний засіб передачі інформації, канал, витік інформації, деструктивний вплив, зовнішній вплив, захист інформації, високошвидкісні системи, амплітудно-частотна характеристика.^UThe thesis is devoted to the development of models of information leakage channels for high-speed data transmission systems. As a result of the analysis of the leakage channels and information protection means, it is established that the existing methods of constructing interference suppression filters of information transmission means with an increase in the data transfer rate have a number of drawbacks. In particular, the filter synthesis methods used are oriented primarily to the elimination of leakage channels in the region of relatively low frequencies (not more than 1 GHz units). In this case, the analysis of the amplitude-frequency characteristics (AFC) of filters uses the simplest equivalent circuits of lumped resistors, inductances and capacitors, which are valid for low-speed of information transmission means. As a consequence, as the frequency increases, the equivalent circuits used become unjustified, which leads to errors in the construction of noise suppression filters. It was found that with an increase in the information transmission rate, the elements of the used lumped filters become distributed chains: long lines. Therefore, for the design of filters for high-speed systems, it is necessary to take into account the wave nature of the processes occurring. It is shown that disregard of the wave nature of processes in filters leads to the appearance of unauthorized frequency channels of information leakage. These parasitic frequency regions can also serve as channels of destructive external influence on the processed information up to its partial or complete destruction. To eliminate these shortcomings, it is proposed to use transmission lines with variable wave impedance (non-uniform transmission lines) as elements of noise suppression filters. Specific filter circuits have been developed that have increased information security properties in comparison with existing analogs based on lumped and distributed elements. Additional lumped and distributed elements (loops) can be connected to the developed filtering sections. This makes it possible to further increase the noise immunity of technical means of information transmission. The existence of an additional (phantom) channel of information leakage through shielded power circuits has been proven: in this case, a phantom channel is formed due to the propagation of waves with an even (in-phase excitation) power line. A filter model was developed and analyzed taking into account the information leakage channel. It is shown that the level of the total information signal propagating through the transmission line will be determined by the signal level in the even and odd channels. Therefore, when developing filters that prevent leakage of an information signal through the power supply circuits, it is necessary to additionally estimate the signal level in the second channel. It was found that the channels of information leakage are determined by the location of the zeros and poles of the input resistance of the line, on the basis of which the filter is built. A method for determining the wave impedance of filters by the central frequencies of the information leakage channels has been developed. Limitations on the length of the strip of protection from external destructive effects have been determined. Sections of filters are synthesized that provide a minimum drop in wave impedances at a given frequency range of protection from external destructive influences. A method for the synthesis of low-pass filters with an extended protection band against external influences has been developed. This method is advisable to use when building filters for power supply circuits of information transmission systems. A model for estimating the destructive noise impact on a distributed filter of high-speed digital channels in case of imperfect synchronization of high-speed digital systems for binary phase modulation (BPSK) using a phase-locked loop is developed, inhomogeneous lines, in combination with additional concentrated and distributed inclusions, allows to adjust the level of attenuation in the area of the barrier, and accordingly the degree of destruction of the processed information, compared with filters built on segments of homogeneous lines. Key words: technical means of information transfer, channel, information leakage, destructive influence, external impact, information protection, high-speed systems, amplitude-frequency response.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Козловський В.О. 
Морально-психологічний потенціал державних службовців (організаційно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / В.О. Козловський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано морально-психологічний потенціал державних службовців. Досліджено чинники та механізми його формування за сучасних умов. Розглянуто узагальнені підходи щодо даного питання. Виявлено малодосліджені аспекти формування морально-психологічного потенціалу. Запропоновано модель співвідношення потенціалу управління та його морально-психологічного компонента. Значну увагу приділено питанням створення умов реалізації морально-психологічного потенціалу державних службовців - кадровому моніторингу ефективності діяльності та її морально-психологічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА341086

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Козловська Г.О. 
Морфофункціональні особливості будови та розвитку клапанів аорти та легеневого стовбура в онтогенезі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.О. Козловська ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2007. — 15 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості будови та розвитку клапанів аорти та легеневого стовбура в онтогенезі. З застосуванням морфологічних, гістологічних та імуногістохімічних методів обстежено 146 людей та їх серця, зокрема в ембріональному та плодовому періодах. Вивчено вікову динаміку структурних компонентів клапанів аорти та легеневого стовбура. На підставі результатів дослідження одержано дані про структурно-функціональні особливості їх розвитку та побудови протягом онтогенезу. Установлено вікову динаміку структур клапанів аорти та даного стовбура в онтогенезі. Визначено закономірності цих змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*33*692.131.1 + Е60*33*693.23 +
Шифр НБУВ: РА353162

Рубрики:

      
19.

Козловська Г.В. 
Організаційна свідомість: діалектика індивідуального і суспільного: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Г.В. Козловська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано узагальнювальну концепцію існування організаційної свідомості. Наведено визначення даного феномена як осмислення та переживання людиною впливу організаційних ідей, знань, поглядів, ціностей, норм поведінки, почуттів на процеси утворення, упорядкування й удосконалення структур власного життєвого світу. Обгрунтовано наукові підходи та методологічну базу щодо характеристики організаційної свідомості, проаналізовано її природу, сутність, зміст і форми. Досліжено індивідуальну та суспільну форми організаційної свідомості. Виділено критерій і показники її зрілості, які простежено на розвитку організаційної свідомості німців, французів та українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА348731

Рубрики:

      
20.

Козловська Л.В. 
Порівняльний аналіз формування української політичної еліти на зламних етапах XX століття (кінець 10-х і 90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.В. Козловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено напрямки майбутнього розвитку політичної еліти в Україні, позитивні та негативні тенденції процесу формування української політичної еліти (УПЕ) двох вирішальних епох країни. Проаналізовано роль масонства у формуванні УПЕ кінця 10-х рр. ХХ ст. Розглянуто синтез еліт у сучасній Україні та в часи Визвольних змагань. Обгрунтовано політичну боротьбу в державі з погляду класової боротьби, конкуренції ідей та з точки зору еволюції політичної еліти. Досліджено роль підприємницької еліти та процес трансформації колишньої еліти - номенклатури СРСР в еліту незалежної України. Подано типологію УПЕ та охарактеризовано зміну генерацій в українській еліті. Проаналізовано можливості українських політичних партій з точки зору належності їх лідерів до політичної та економічної еліти. Досліджено регіональний аспект і місцеві особливості у формуванні політичної еліти за принципами партійності і земляцтва в сучасній Україні. Вперше проведено порівняльний аналіз еліти сучасної країни і Визвольних змагань, а також системне теоретико-методологічне осмислення проблем формування політичних еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*666*422.12
Шифр НБУВ: РА310256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського