Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗУБ$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козуб О.О. 
Електоральні преференції як індикатор ефективності економічної політики: регіональний вимір: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.О. Козуб ; Класич. прив. ун-т. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз економічної політики з теоретичних позицій соціології економіки, розглянуто її особливості на регіональному рівні. Визначено чинники впливу на формування економічної політики й емпіричні показники її громадських оцінок. Розкрито сутність економічної політики як сукупності соціальних практик різних соціальних суб'єктів, інститутів та організацій з приводу визначення напрямів і програм соціально-економічного розвитку суспільства. Встановлено, що різні за самооцінкою матеріального стану групи населення орієнтуються на різні типи економічної політики. Зроблено висновок, що зміст економічної політики є важливою детермінантою електоральної активності громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*18:У + С5*666*18:У + С5*666*18:У + С5*666*18:У
Шифр НБУВ: РА357036

Рубрики:

      
2.

Козуб Г.О. 
Зв'язана задача термопружності для конструкцій з анізотропних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Г.О. Козуб ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено підхід до числового рішення зв'язаних задач термопружності анізотропних шаруватих конструкцій за силових і термічних навантажень. Одержано співвідношення для тривимірного скінченного елемента, який враховує особливості полів переміщень і температур у шаруватій конструкції з анізотропними шарами. З використанням запропонованого елемента розв'язано низку тестових задач термопружності та теплопровідності. Розроблено алгоритм розв'язання зв'язаної задачі термопружності, реалізований як пакет прикладних програм. Проведено розрахунок конструкцій промислового призначення, зокрема, багатошарового обтікача, великогабаритних шин типу 40.00, 27.00 та 18.00.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж47-02 +
Шифр НБУВ: РА360608

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Козубенко Н.В. 
Зміна рівня нервовоспецифічних білків під впливом експериментального соматогенного болю та фармакокорекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Козубенко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив експериментального післяопераційного соматогенного болю на рівень окремих нервовоспецифічних білків у мозку щура. Показано, що у оперованих щурів стан гіпералгезії супроводжується зниженням локомоторної та дослідницької активності. Підтверджено наявність післяопераційної гіпералгезії на відсутність інфекційного запалення. Визначено вплив нестероїдного протизапального препарату на вміст нервовоспецифічних білків за умов гіпералгезії. Проведено кореляційний аналіз та аналіз вітсоткового вмісту різних форм білків, специфічних для нейронів і астроглії й глікозаміноглікат-зв'язуючої активності білків міжклітинного матриксу за умов післяопераційного болю та впливу даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Р453.87-52 +
Шифр НБУВ: РА335689

Рубрики:

      
4.

Козубський В.О. 
Інформаційна безпека держави: Кримський регіон: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Козубський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інформаційної уразливості держави на прикладі кримського регіону у контексті геополітичного положення півдня України з урахуванням його багатонаціонального та транзитного статусу у структурі держави. Виявлено та досліджено місце та роль кримського регіону у контексті внутрішньої та зовнішньої політики України. Проведено комплексний аналіз кримської інформаційної складової інформаційного простору держави. Розглянуто питання щодо єдиного інформаційного простору Причорноморського регіону у цілому. Уперше до наукового обігу введено раніше закриті матеріали радянського військово-промислового комплексу і, насамперед, матеріали, взаємопов'язані з дослідженням ближнього космосу у частині спостереження та контролю над інформаційними потоками засобів масових комунікацій. Проведено комплексний аналіз мас-медійного ринку у Криму, виявлено ключові аспекти інформаційного тиску та формування регіональної складової інформаційного простору, зокрема, внутрішні та зовнішні чинники. Розроблено науковий проект Причорноморського Регіонального інформаційного Центру країн-партнерів Організації Чорноморського Економічного співробітництва у контексті національної програми інформатизації та програми конверсії з використанням матеріально-технічної бази Національного центру управління та випробування космічних засобів Національного космічного агенства України, розташованого у Криму. Сформульовано рекомендації для державних установ, що мають розв'язувати проблеми інформаційної безпеки держави та зовнішньої політики України у Причорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Х849(4УКР-6КРМ)04 +
Шифр НБУВ: РА341161

Рубрики:

      
5.

Козуб Н.О. 
Інформаційна технологія моделювання модифікованих дискретних елементів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.О. Козуб ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

Розв'язано актуальну наукову задачу щодо розробки інформаційної технології моделювання модифікованих дискретних елементів. Вперше сформульовано концепцію інформаційної технології моделювання дискретних моделей для розв'язання задач наближення та дослідження поліноміальних базисних функцій двох аргументів, яка об'єднує геометричне моделювання, числовий аналіз і комп'ютерне експериментування. На основі розроблених моделей, методів і алгоритмів створено інформаційну систему "SERENDIP" для моделювання стандартних і модифікованих базисів серендипової сім'ї з покращеними властивостями, котра вміщує каталог альтернативних моделей бікубічної інтерполяції. Адекватність одержаних результатів підтверджено математичним обгрунтуванням, числовим модкелюванням і розв'язанням задач, для яких відомі результати, одержані іншими методами або іншими науковцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141,0 + З970.826.01 +
Шифр НБУВ: РА367012

Рубрики:

      
6.

Козуб Л.В. 
М.П.Драгоманов - дослідник історії суспільно-політичного руху ХІХ століття в Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.В. Козуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виділено й обгрунтовано головні підходи М.П.Драгоманова до вивчення історії розвитку українського національного, радикально-демократичного (народницького), ліберально-демократичного (земського) руху та визначено результати досліджень ученого. Проаналізовано з сучасних позицій головні засади українських дорадянських, радянських, діаспорних та сучасних досліджень спадщини Драгоманова. Залучено різноманітну джерельну інформацію, маловідомі твори ученого, архівні матеріали. Висунуто низку істотно нових положень, узагальнено розрізнений і безсистемний матеріал, суттєво уточнено погляди М.П.Драгоманова на визначальні явища суспільно-політичного руху в Україні з'ясовано його ставлення до діяльності окремих громадсько-політичних лідерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Драгоманов +
Шифр НБУВ: РА321184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Козуб Н.М. 
Маркетингова діяльність сільськогосподарських підприємств Причорноморського регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.М. Козуб ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні дослідження сутності, стану та взаємозв'язку маркетингової діяльності та ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств у пореформений період. Проаналізовано нові теоретично-методологічні підходи щодо визначення маркетингу. Уточнено категорії "маркетинг" та "ринок". Доведено, що маркетингова діяльність агропідприємств є нагальною необхідністю та важливою умовою їх ефективної роботи. Визначено основні закономірності формування та показники оцінки рівня ефективності маркетингової діяльності, її вплив на фінансовий стан аграрних підприємств регіону. Розроблено науково-практичні засади формування маркетингових структур, обгрунтовано необхідність створення різних господарських та міжгосподарських служб по здійсненню агромаркетингової діяльності. Запропоновано способи підвищення її ефективності шляхом збільшення виробництва та покращання технології переробки продукції, формування попиту та стимулювання її збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)321.0-211.1
Шифр НБУВ: РА330905

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козуб Л.М. 
Мінливість ознак і методи оцінки якості волокна індивідуальних рослин льону-довгунця на перших етапах селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Козуб ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 23 с. — укp.

Всебічно вивчено якість волокна льону-довгунця з метою використання установлених закономірностей в селекції. На прикладі 10-ти сортів контрасних за якістю волокна показано характер мінливості та взаємозв'язку ознак якості волокна - гнучкості, міцності, тонкості - з морфологічними та господарсько цінними ознаками залежно від сорту, площі живлення рослин, умов року, анатомічної будови стебла. Проведено порівняльне вивчення різних методів оцінки якості волокна. Виявлено та рекомендовано окремі нові прийоми селекції льону-довгунця на підвищення продуктивності та якості волокна. Передано в держсортовипробування новий перспективний сорт "Глінум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317 +
Шифр НБУВ: РА325099

Рубрики:

      
9.

Козуб Т. О. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок в умовах хронічного стресу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. О. Козуб ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених у 150-ти жінок-студенток з психоемоційною напругою у порівнянні з даними психологічно адаптованих жінок. Показано, що вірогідними факторами ризику розвитку психоемоційної напруги в обстеженнях вагітних є незареєстрований шлюб, відсутність чоловіка, відсутність підтримки партнера або родичів, поєднання навчання з роботою, мешкання в гуртожитку, непланована та небажана вагітність. Розроблено методику ведення вагітних жінок-студенток, які перебувають у стані хронічного стресу, і доведено її ефективність у порівнянні з традиційними методами спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62
Шифр НБУВ: РА380790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Козуб Д.А. 
Перехідні процеси в економіці індустріального типу: зміст та методи структурування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Д.А. Козуб ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти багатокритеріального структурування економічної системи. Проаналізовано роль трансакційних витрат ринкового та неринкового характеру, визначено можливості відображення їх у прикладній моделі. Обгрунтовано необхідність застосування чотирирівневої системи економічних моделей з використанням мікроімітаційного підходу. Установлено, що низька частка доданої вартості свідчить про відповідне реагування економіки України на вплив дестабілізуючих факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4Укр)0-961-31
Шифр НБУВ: РА317123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Козуб М.М. 
Порівняльна оцінка лапароскопічних методик лікування у відновленні репродуктивної функції хворих із дермоїдними кістами яєчників: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.М. Козуб ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено вплив променевої аргонової та біполярної коагуляції й ушивання тканини яєчників кетгутом на її структуру та репродуктивну функцію самок щурів лінії Вістар. Розроблено нову методику лапароскопічного лікування пацієнток з дермоїдними кістами яєчників за допомогою променевої аргонової коагуляції. Вперше вивчено дію запропонованого методу на репродуктивну функцію пацієнток з даною патологією. Доведено позитивний вплив променевої аргонової коагуляції на показники відновлення фертильності та зниження утворення спайкового процесу у хворих протягом післяопераційного періоду. Встановлено ступінь впливу супутнього полікістозу яєчників і спайкового процесу органів малого тазу на результат лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА355963

Рубрики:

      
12.

Козуб І. Г. 
Правове регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. Г. Козуб ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто концептуальні підходи до сутнісної характеристики та змісту поняття "особи зі зниженою працездатністю". Описано особливості трудової дієздатності таких осіб. З'ясовано, що особи, визнані недієздатними за цивільним правом, повинні визнаватися такими ж за трудовим правом. Проаналізовано та наведено визначення міжнародних стандартів у сфері праці осіб зі зниженою працездатністю. Розглянуто гарантії права на працю даних осіб. Висвітлено проблеми правозастосовної практики правового регулювання праці осіб зі зниженою працездатністю. Запропоновано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства України в частині порушених проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)153
Шифр НБУВ: РА373219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Козубська О.Б. 
Сакральна готика середньовічного Львова: історичний контекст: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Козубська ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено обставини та фактори появи перших католицьких храмів міста, вивчено весь комплекс сакральної готики міста на широкому історичному тлі. Проаналізовано ісунючі історіографічні традиції стосовно середньовічних пам'яток, переглянуто датування, а також обставини їх фундації. Подано новий погляд на завдання місій францисканського й домініканського орденів на руських землях і уточнено період їх присутності. Значну увагу приділено верифікації поширених версій про заснування домініканських монастирів Русі, зокрема у Львові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)4-7 +
Шифр НБУВ: РА329013

Рубрики:

      
14.

Козуб Л.С. 
Соціолінгвістичні особливості просодичної організації тексту англійської комерційної телереклами (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.С. Козуб ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження соціолінгвістичних особливостей функціонування просодичних засобів тексту англійської комерційної телереклами. З використанням комунікативно-прагматичного підходу до вивчення особливостей просодичної організації англійської комерційної телереклами проаналізовано та систематизовано її функціональні, структурні та соціолінгвістичні ознаки, які обумовлюють специфіку взаємодії системи просодичних засобів усної реалізації рекламного тексту. Обгрунтовано альтернативні структурно-алгоритмічні схеми взаємовпливу лінгвальних засобів у процесі передачі змісту тексту телереклами, на основі яких здійснено опис варіантів інтонаційних моделей актуалізації англійської комерційної телереклами, розрахованої на адресата з високим, середнім і низьким соціальним статусом. Експериментально визначено інваріант інтонаційної моделі реалізації тексту англійської комерційної телереклами та диференційні ознаки її варіантних проявів, параметри яких описані у межах структурних компонентів текстів та на їх стиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716 + Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА335832

Рубрики:

      
15.

Козуб С. М. 
Технологія вилучення сполук кадмію із відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / С. М. Козуб ; Нац. техн. ун-т "Харк. політех. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено термодинамічні дослідження з вивчення взаємодії компонентів відпрацьованого акумулятора з розчином нітратної кислоти. Виконано дослідження з вивчення впливу параметрів на процес розчинення відпрацьованого Ni-Cd акумулятора: температури, концентрації, pH та ОВП розчину. На підставі одержаних даних запропоновано математичну модель процесу розчинення. Вивчено розчинність сполук кадмію, ніколю та заліза за одночасної їх присутності в розчині кислоти. Запропоновано реактор, який забезпечує достатню інтенсивність перемішування у разі відсутності рухомих частин, який поєднує процес розчинення з процесом осадження суспензії оксиду заліза. Запропоновано принципову технологічну схему й основне обладнання для одержання сполук кадмію з відпрацьованих акумуляторів. Розраховано економічні показники запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.28
Шифр НБУВ: РА384190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Козуб О.В. 
Формування системи управління промисловими підприємствами на засадах контролінгу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Козуб ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що для більшості українських підприємств контролінг зрозумілий як допоміжна технічна функція, яка обслуговує процес створення та прийняття управлінських рішень. Удосконалено структуру управління підприємством на основі формування служби контролінгу, яка є функціонально виокремленим напрямом у його роботі та дає змогу оптимізувати діяльність інших економічних служб з аналітичних позицій. Розроблено концептуальний підхід щодо формування внутрішньої структури та складу служби контролінгу, який базується на поетапному його впровадженні, оптимальний склад якої включає: начальника контролінгового відділу, контролера-технолога, контролера-аналітика та контролера інформаційних систем. Узагальнено й охарактеризовано основні етапи впровадження підсистеми оперативного контролінгу, де відображено весь необхідний обсяг робіт, який повинен бути здійснений у ході реалізації кожного з етапів. Розроблено конкретні рекомендації з реалізації проекту впровадження підсистеми оперативного контролінгу в управління діяльністю підприємств і розраховано економічний ефект від упровадження системи контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21 +
Шифр НБУВ: РА366402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Козуб Ю. Г. 
Моделювання термопружного деформування конструкцій з еластомерів та еластомерних композитів із початковими напруженнями на основі методу скінченних елементів / Ю. Г. Козуб. — Б.м., 2019 — укp.

На основі моментної схеми скінченних елементів побудовано розв'язувальні співвідношення просторових скінченних елементів для визначення напружено-деформованого стану, температурних полів дисипативного розігріву конструкцій з еластомерів та еластомерних композитів з урахуванням початкових напружень. На основі фундаментальних положень нелінійної теорії пружності створено чисельну методику моделювання нелінійного термопружного деформування попередньо навантажених шаруватих конструкцій з ізотропними та анізотропними шарами. Для моделювання процесів деформування шаруватих конструкцій з початковими напруженнями розроблено шаруватий скінченний елемент з лінійним законом апроксимації для кожного шару. При побудові розв'язувальних рівнянь такого елементу використовується суперелементний підхід. Розроблено модифіковані розрахункові співвідношення просторових скінченних елементів для рішення задач теплопровідності шаруватих анізотропних тіл. Побудовано алгоритми чисельного моделювання термомеханічних полів в ізотропних та анізотропних тілах на основі рішення зв'язаної задачі термов'язкопружності. Створено пакет прикладних програм для визначення напружено-деформованого стану конструкцій зі слабостисливих еластомерів та композитів з еластомерною матрицею з урахуванням початкових напружень. Проведено аналіз достовірності, збіжності та ефективності розрахункових співвідношень на основі порівняння отриманих рішень з аналітичними, чисельними та експериментальними опублікованими даними. На основі розробленої методики і програмних засобів досліджено особливості термов'язкопружного деформування та розроблено ефективний підхід до визначення ресурсу вібро- та сейсмоізоляторів з еластомерним демпфером. На базі розробленого пакету прикладних програм визначено та проаналізовано напружено-деформований стан та температурні поля дисипативного розігріву конструкцій з гумокордних матеріалів.^UBased on the momentary finite element scheme, the resolving relations of spatial finite elements are constructed to determine the stress-strain state, temperature fields of dissipative heating of structures made of elastomers and elastomeric composites, taking into account the initial stresses. On the basis of the fundamental provisions of the nonlinear theory of elasticity, a numerical method for modeling nonlinear thermally elastic deformation of preloaded layered structures with isotropic and anisotropic layers has been created. To simulate the deformation processes of layered structures with initial stresses, a layered finite element with a linear approximation law for each layer is developed. When constructing the solving equations of this element, we use a super-elemental approach. Modified computational ratios of spatial finite elements are developed to solve the problems of thermal conductivity of layered anisotropic bodies. The algorithms for numerical simulation of thermomechanical fields in isotropic and anisotropic bodies have been constructed based on the solution of the linked problem of thermo viscoelasticity. A package of applications has been created to determine the stress-strain state of structures of weakly compressible elastomers and composites with an elastomeric matrix, taking into account the initial stresses. The reliability, convergence and efficiency of the calculated ratios are analyzed based on the comparison of the obtained solutions with the analytical, numerical and experimental published data. On the basis of the developed methodology and software, the features of thermally-elastic deformation are investigated and an effective approach to the determination of the life of vibration and seismic isolators with elastomeric dampers is developed. Based on the developed package of applications, the stress-strain state and temperature fields of dissipative heating of structures made of rubber cord materials were determined and analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Козубцова Л. М. 
Удосконалення методів моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення / Л. М. Козубцова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.05 – “Комп'ютерні системи та компоненти”. – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»; м. Київ, 2020.У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково-прикладна задача удосконалення методів комбінованого моніторингу кіберзахищеності інформаційної системи спеціального призначення, розрахунку показників кіберстійкості, що увійшли в основу методу моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення. У дисертаційному дослідженні виявлено протиріччя між: об'єктивною потребою спеціальних користувачів у інформаційних системах спеціального призначення пристосованих до роботи в кіберпросторі; постійною вразливістю і незахищеністю інформаційних систем спеціального призначення від загрози нульового дня, що проявляється в непередбаченості кіберстійкості; відсутністю адекватних методів моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення. Визначені суперечності, а також практична значущість моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення, мереж та їх компонентів, обумовили необхідність у методах контролю, визначенні параметрів комп'ютерних систем та мереж, їх пристроїв та компонентів і зумовили розв'язання науково-прикладної задачі та вибір теми дослідження – “Удосконалення методів моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення”, яка відповідає науковій спеціальності 05.13.05 – “Комп'ютерні системи та компоненти”.Найбільш важливі наукові результати, отримані в дисертації, такі:1. Удосконалено метод моніторингу кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення. Відмінність цього методу від існуючих, полягає в тому, що в основу методу покладено процедури декомпозиції інформаційної системи на компоненти за критерієм вразливості до деструктивних інформаційних впливів. Застосовано етапи планового/позапланового пасивного й активного моніторингу кіберзахищеності та аналітичні розрахунки ризику кібербезпеки. Метод дозволяє розраховувати кіберстійкість компонентів системи та надавати прогноз можливого ризику кібербезпеки з метою мінімізації інформаційних втрат користувачів. 2. Удосконалено метод розрахунку показників кіберстійкості інформаційної системи спеціального призначення. Відмінність цього методу від існуючих, полягає в тому, що в його основу методу покладено аналітичні обчислення кіберстійкості декомпозованих компонентів інформаційної системи та системи в цілому, вихідні дані яких одержуються за результатом застосування методів пасивного та активного моніторингу інформаційної системи. Метод дозволяє розрахувати показники кіберстійкості системи протягом певного моменту часу.3. Удосконалено метод комбінованого моніторингу кіберзахищеності інформаційної системи спеціального призначення. Відмінність цього методу від існуючих, полягає в тому, що в його основу покладено комбінування пасивного й активного моніторингу кіберзахищеності інформаційної системи та аналітичні вирази, що враховують коефіцієнти функціональної працездатності компонентів системи, які чутливі до деструктивних інформаційних впливів. Метод дозволяє одержати числові значення кіберзахищеності інформаційної системи на деякий момент часу при відсутності та наявності деструктивних впливів. Таким чином, поставлені наукові задачі вирішено в повному обсязі, мети дослідження досягнуто, а саме: підвищити кіберстійкість інформаційної системи спеціального призначення в кібернетичному просторі в умовах випадкових дій зовнішніх деструктивних інформаційних впливів. У зв'язку з високою динамічністю розширення предметної сфери доцільно спрямувати дослідження на розширення моніторингу параметрів, які впливають на підвищення кібербезпеки компонентів інформаційної системи спеціального призначення.Ключові слова: метод, моніторинг, кіберстійкість, кібернадійність, кіберживучість, кіберзахищеність, інформаційна система спеціального призначення, кіберпростір.^UDissertation for obtaining the degree of the Candidate of Technical Sciences in the specialty 05.13.05 – "Computer systems and components". – Open International University of Human Development "Ukraine"; Kyiv, 2020.In this dissertation it is solved a relevant scientific task - improvement of methods for monitoring the cyber stability of a special-purpose information system, calculating cyber resilience that became the basis for a method of monitoring cyber resilience of a special-purpose information system. In the dissertation study it is revealed a contradiction between the objective need of special users in a special-purpose information system adapted to operate in cyberspace; constant vulnerability and insecurity of a special-purpose information system from zero-day threats that appears in unpredictability of cyber resilience; the lack of adequate methods of monitoring cyber resilience of a special-purpose information system. Identified contradictions and practical importance of monitoring of cyber resilience of a special-purpose information system, networks and components caused the necessity in control methods, determination of parameters of computer systems and networks, their devices and components led to the solution of a scientific problem and choice of research topic – “Improvement of methods for monitoring the cyber stability of a special-purpose information system", which corresponds to the scientific specialty 05.13.05 - "Computer systems and components".The most important scientific results obtained in the dissertation are:1. The method of monitoring the cyber stability of a special-purpose information system has been improved. The difference between this method and existing ones is that the method is based on procedures for decomposing an information system into components based on the criterion of vulnerability to destructive information impacts. The stages of planned / unplanned passive and active monitoring of cyber security and analytical calculations of cyber security risk are applied. The method allows to calculate the cyber stability of system components and to predict the possible risk of cyber security in order to minimize losses of user information. 2. The method of calculating the cyber stability indicators of a special-purpose information system has been improved. The difference between this method and the existing ones is that the method is based on analytical calculations of cyber stability of decomposed components of the information system and the system as a whole, the initial data of which is extracted as a result of using methods of passive and active monitoring of the information system. This method allows you to calculate the system's cyber stability indicators for a certain time period.3. The method of combined monitoring of cyber security of a special-purpose information system has been improved. The difference between this method and the existing ones is that it is based on a combination of passive and active monitoring of cyber security of the information system and analytical expressions that take into account the coefficients of functional performance of system components that are sensitive to destructive information impacts. The method allows you to get numerical values of cyber security of the information system at a certain time in the absence and presence of destructive influences. The set of scientific provisions formulated and justified in the dissertation work is a solution to the current scientific problem of improvement of methods for combined monitoring of cyber security, calculating indicators of cyber stability, which are the basis of the method for monitoring the cyber stability of a special-purpose information system. Thus, the set scientific tasks have been solved in full, the research goal has been achieved, namely, to increase the cyber stability of the special-purpose information system in cybernetic space in the conditions of accidental actions of external destructive information influences. Due to the high dynamics of the subject area expansion, it is advisable to direct the research to expand the monitoring of parameters that affect the increase of cybersecurity of special-purpose information system components.Keywords: method, monitoring, cyber stability, cyber reliability, cyber survivability, cybersecurity, special-purpose information system, cyberspace.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Козуб Н. О. 
Різноманітність та ефекти кластерів проламінових генів Triticum aestivum L. та споріднених видів / Н. О. Козуб. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вивченню різноманітності кластерів проламінових генів (алелів проламінових локусів). За результатами аналізу колекцій генотипів Triticum aestivum L., проведення гібридологічного аналізу, мутагенезу, створення гібридного матеріалу з інтрогресіями, у тому числі від гібридизації з Aegilops. biuncialis Vis., ідентифіковано низку нових алелів проламінових локусів, зокрема тих, що є результатом внутрішньолокусної рекомбінації, мутацій, інтрогресії, які є чинниками мінливості цих локусів. Визначено частоту поперечного розщеплення за центромерою хромосоми 1U у гібридів T. aestivum, моносомних за 1U Ae. biuncialis, та виявлено більшу частоту втрати пліч 1US, ніж 1UL. Доповнено інформацію про генетичний контроль секалінів: картовано новий секаліновий локус Sec-N дистально від Sec-1. Досліджено поширеність та виявлено низку нових ефектів наявності транслокацій з участю плеча 1RS в геномі пшениці м'якої. На основі дослідження різноманітності кластерів проламінових генів тетраплоїдних і гексаплоїдних пшениць та тритикале визначено невипадкові асоціації певних алелів проламінових локусів та ДНК-маркерів генів стійкості до збудників хвороб у T. aestivum та ідентифіковано спільні алелі, зокрема, локусу Gli-B1. Визначено алельний склад і показники різноманітності за проламіновими локусами зразків Dasypyrum villosum (L.) Candargy та Ae. biuncialis з популяцій Кримського півострова. Створено генетичну колекцію Ae. biuncialis за алелями локусів запасних білків Glu-U1, Glu-Mb1, Gli-U1, Gli-Mb1, у якій зафіксовано від 47% до 100% різноманітності алелів за цими локусами українських популяцій Ae. biuncialis.^UThe thesis is devoted to the study of the diversity of prolamin gene clusters (alleles at prolamin loci) in Triticum aestivum L. and its cultivated and wild relatives and the effects of certain prolamin alleles. Based on the analysis of collections of genotypes of T. aestivum, hybridological analysis, mutagenesis, development of hybrid material with introgressions, including from crosses with Aegilops biuncialis Vis., we identified a number of new alleles at prolamin loci, in particular those resulting from intralocus recombination, mutations, and introgression.. А new secalin locus Sec-N was mapped distally from Sec-1. Several new 1BL.1RS translocations were identified and lines with recombinant 1RS arms involved in 1BL.1RS and 1AL.1RS were developed. The allele composition at the prolamin loci and diversity indices were determined in Dasypyrum villosum (L.) Candargy and Ae. biuncialis from the populations of the Crimean Peninsula. In Ae. biuncialis, we identified 11 alleles at the Glu-U1 locus, 19 at Glu-Mb1, 21 at Gli-U1, and 12 at Gli-Mb1. The genetic collection Ae. biuncialis with respect to alleles at the storage protein loci Glu-U1, Glu-Mb1, Gli-U1, Gli-Mb1 was developed and registered in the National Center for Plant Genetic Resources of Ukraine. The collection represents from 47% to 100% diversity of alleles at these loci in the Ukrainian populations of Ae. biuncialis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сідун Л. Ю. 
"Розвиток полікультурної освіти у вищій школі США" / Л. Ю. Сідун. — Б.м., 2021 — укp.

ртація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04. – теорія і методика професійної освіти. – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопіль, 2021. Здійснено аналіз категоріального поля дослідження і першоджерел полікультурної освіти (праці Я.Коменського, Й.Песталоцці, А.Дістервега, Дж.Дьюї). Представлено визначення полікультурної освіти. Виявлено соціально-політичні і культурні детермінанти зародження полікультурної освіти в США (зміна демографічної ситуації й імміграційної політики; зміна соціально-політичної ситуації в країні; трансформація освітнього процесу) й охарактеризовано етапи її розвитку. Проаналізовано основні концепції полікультурної освіти (етнічна, мовна, культурної депривації, антирасизму, радикалізму, генетичного детермінізму). Визначено організаційно-педагогічні засади полікультурної підготовки фахівців у вищій школі США і можливості впровадження прогресивних ідей зарубіжного досвіду в Україні. Ключові слова: етнічні меншини, полікультурне середовище, полікультурна освіта, полікультурна підготовка, білінгвальне навчання, вища школа США.^UThe dissertation presents the analysis of multicultural education development in the US higher school. There is substantiated the categorical field of research (multicultural education, culture, system of cultural values, cultural pluralism, assimilation, cultural identification, interethnic interaction, ethnic stereotype, ethnocultural tolerance, nation, race, ethnicity, racial and ethnic groups, racism, sexism, prejudice, discrimination etc.). The primary sources of multicultural education are the philological and pedagogical heritage of such outstanding teachers of the past as J.A. Comenius, J.H. Pestalozzi, W.A. Diesterweg, J. Dewey. The stages of formation and development of multicultural education in the USA are the following: stage I – from the 20's to the first half of the 50's of the 20 th century; stage II – the mid-50's to the early 80's; stage III – the beginning of the 80's to the present day. At present, multicultural education in the USA has the status of state educational policy, which is enshrined in law. A special professional organization – the National Association for Multicultural Education (NAME) – was established in 1990, and many higher education institutions include multicultural research centers. Leading US scholars (J. Banks, K. Bennett, K. Grant, Y. Garcia, S. Nieto, W. Parker, etc.) substantiated the basic concepts of multicultural education (ethnic; linguistic; cultural deprivation; anti-racism; radicalism; genetic determinism), suggested models for the transformation of the educational space of educational institutions in order to create a multicultural learning environment, as well as developed special programs for multicultural training of specialists for professional activities in a multinational society. Multicultural education is a component of the US higher education. The purpose of multicultural education in higher education is to train a multicultural specialist capable of effective professional interaction in a multicultural society. Multicultural training in the United States is carried out in all institutions of higher education and applies to all specialties. However, more attention is paid to the multicultural training of humanities students, future professionals who will work directly with people in a 22 multicultural environment (teachers, social workers, etc.). The process of multicultural training in higher education includes a variety of learning technologies (problem-based learning, personality-oriented technology, technology of group learning activities, learning technology as research, interactive, information technology, technology of concentrated learning, portfolio technology, etc.), methods (game methods, project method, case method, transition registers, trainings (attributive, intercultural, cultural assimilator), forms (traditional lecture, lecture for two, lecture in the press-conference format, discussion-style seminar, report-format seminar, seminar in the format of extended talk, excursions, tutorials, etc.). Training of specialists for intercultural interaction is carried out not only in the process of classroom studies, but also during practice, independent work, participation in scientific research, various extracurricular professionally-oriented educational activities. The expediency of using in Ukraine certain ideas of American experience of multicultural education in US higher education is substantiated: ensuring equal access of all citizens to higher education, without ethnic, religious, physical, gender differences; improving programs and curricula of multicultural training by including therein multiculture-orientated special courses as well as integrated courses in literature, culture, history, religion, art of ethnic minorities in the region, which helps future professionals to understand the interaction, interpenetration and mutual enrichment of different cultural and historical ethno-national communities, to identify its universal potential; involvement of students in drawing up curricula; taking into account the peculiarities of a multicultural region in the process of training specialists; creation of an appropriate multicultural environment in all institutions of higher education; development of bilingual educational programs; the active application of innovative technologies, forms and methods of teaching in multicultural training of specialists in higher education of Ukraine (information technology, portfolio, lecture for two, lecture in the press-conference format, discussion-style seminar, case method, method of cognitive game, transitional registers, intercultural, attributive trainings, cultural assimilator); increasing the role of practice, independent, research and professionally-oriented extracurricular work in the formation of a multicultural specialist. Key words: ethnic minorities, multicultural environment, multicultural education, multicultural training, bilingual education, US higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського