Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (419)Книжкові видання та компакт-диски (263)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗЯ$<.>+<.>A=ЮРКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Юркова Є. В. 
Адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. В. Юркова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Визначено, що адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності - це напрямок діяльності публічної адміністрації щодо здійснення реєстрації об'єктів інтелектуальної власності, видачі на них охоронних документів та застосування до порушників режиму інтелектуальної власності засобів адміністративного примусу. Обгрунтовано та наведено авторське визначення та розкрито структуру і зміст механізму адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності. Проведено класифікацію суб'єктів адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності за критерієм ступеня охорони на види об'єктів: охорони в широкому (охорона + захист) та у вузькому розумінні; адміністративно-правового захисту; об'єктів, які формально не підпадають під адміністративно-правову охорону, хоча потребують її, та об'єктів, які не потребують адміністративно-правової охорони. Розкрито адміністративно-правовий статус публічної адміністрації в аналізованій сфері. Проаналізовано зарубіжний досвід та висвітлено напрямки удосконалення даної галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)331.1/7
Шифр НБУВ: РА383066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юрко Ю.В. 
Апаратне та програмне забезпечення сплайн-обробки багатовимірних цифрових сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Ю.В. Юрко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Одержано й обгрунтовано способи побудови багатовимірних інтерполяційних сплайнів на прямокутних сітках вузлів як тензорного добутку одновимірних сплайнів. Розроблено способи побудови багатовимірних сплайн-фільтрів за методом найменших квадратів, що дозволяють найбільш затратні операції виразити за допомогою одновимірних процедур. Сформульовано принципи побудови швидких алгоритмів і пристроїв одержання за методом найменших квадратів оцінок багатовимірних сплайнових моделей сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-013 +
Шифр НБУВ: РА339361

Рубрики:

      
3.

Козяревич Л.В. 
Вербальні й невербальні засоби емпатизації діалогічного дискурсу (на матеріалі англомовної прози ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Козяревич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні маркери позначення емпатії, які, корелюючи одне з одним, сприяють емпатизації дискурсу. Розкрито природу емпатії в аспекті емотіології та прагмалінгвістики. Виокремлено емоційний, когнітивний, соціальний, комунікативний і прагматичні параметри емпатії. Обгрунтовано роль даного феномену в контексті гармонізації міжособистісних стосунків комунікантів у мовленнєвій взаємодії. Установлено основні розряди номінативних одиниць, які використовуються для позначення емпатії у сучасній англійській мові. Визначено характер їх семантичної організації. З'ясовано прагматичні різновиди емпатійних висловлювань, а також місце таких висловлень у системі мовленнєвих актів. Виявлено та конкретизовано закономірності функціонування невербальних засобів на позначення емпатії, виведено глобальну та локальні дискурсивні стратегії та тактики вираження емпатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА345976

Рубрики:

      
4.

Юрко К.В. 
Вплив біфі-форму на стан мікробіоценозу товстої кишки та активність металозалежних ферментів у хворих на шигельоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / К.В. Юрко ; АМН України. ДУ Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 22 с. — укp.

За умов гострого періоду шигельозу виявлено зміни якісного та кількісного складу мікробіоценозу товстої кишки, які супроводжуються вірогідним зниженням кількості біфідо- та лактобактерій і збільшенням кількості умовно-патогенних мікроорганізмів (ешерихій з гемолітичними властивостями, стафілококів і грибів роду Candida). На підставі результатів вивчення вмісту мікроелементів у сироватці крові хворих на шигельоз виявлено зниження кількості цинку та заліза та суттєве збільшення рівня міді. У гострому періоді шигельозу спостережено збільшення вмісту церулоплазміну та гаптоглобіну у хворих усіх груп. Установлено високу клінічну ефективність, відновлювальний вплив на стан мікрофлори товстої кишки, вміст мікроелементів і активність металозалежних ферментів пробіотика біфі-форм за легкого ступеня шигельозу та у комбінації з ломадеєм і ентеросгелем за середньотяжкого ступеня хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.13-5 +
Шифр НБУВ: РА352275

Рубрики:

      
5.

Юрковська М. М. 
Дискурс англомовної анімаційної комедії: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. М. Юрковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено основні підходи до вивчення семіотично гетерогенних текстів, обгрунтовано дослідження анімаційної комедії як об'єкта лінгвістики, описано її особливості, комічний потенціал, екстралінгвальні чинники комічного ефекту. Проведено дослідження репрезентації в сучасних анімаційних фільмах особливостей міжгендерного та міжвікового спілкування, а також стереотипних тем і сюжетів, використання яких спрямоване на досягнення гумору. Проаналізовано мовні та стилістичні прийоми вербальної презентації комічного ефекту в текстах анімаційних комедій. Доведено, що основою мовної гри є невідповідність правилам мовного узусу, порушення загальноприйнятих правил відбору та вживання мовних засобів на всіх текстових рівнях - від фонетичного до інтертекстуального. Наведено приклади взаємодії вербальних і невербальних компонентів анімаційної комедії, унаслідок чого виникає гумор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА384804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Козярський Д. П. 
Магнітні, кінетичні, оптичні властивості та зонні параметри кристалів (3HgSe)1-x(Al2Se3)x, легованих марганцем та залізом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Д. П. Козярський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що залежність електропровідності від температури має лінійний характер, що вказує на можливість використання цих матеріалів у приладах електроніки як функціональних елементів. Зазначено, що відпал зразків у парах компонент призводить до зміни їх кінетичних коефіцієнтів. Зонні параметри, одержані із кінетичних і оптичних досліджень, добре узгоджуються і дозволяють визначити склади, під час яких відбувається перехід "безщілинний напівпровідник - звичайний напівпровідник" в досліджуваних твердих розчинах, та побудувати схему їх зонної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА376528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Козяєв Л.Л. 
Методи формалізації і моделі морфологічних структур та їх застосування в системах штучного інтелекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Л.Л. Козяєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено методи формалізації відношень за допомогою апарата логічних мереж (ЛМ), зокрема, природно-мовного відношення відмінювання прикметників з їх подальшою реалізацією у вигляді електронних схем паралельної дії. Досліджено методи декомпозиції морфологічних предикатів, просторів і декартової декомпозиції багатомісних предикатів за допомогою унарних предикатів, що є необхідним етапом побудови формальної моделі у вигляді бінарної ЛМ, а також бінаризації алгебричного формульного запису морфологічних структур, який перетворює будь-яку модель, подану системою логічних рівнянь в алгебрі скінченних предикатів, у систему бінарних предикатів, що дозволяє побудувати ЛМ, яка забезпечує більшу швидкість обробки символьної інформації. Обгрунтовано реальні можливості сучасної комп'ютерної й обчислювальної бази, наведено нові вимоги до інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.66-01 +
Шифр НБУВ: РА342766

Рубрики:

      
8.

Козяр М.М. 
Методичне забезпечення графічної підготовки спеціаліста у вищому закладі освіти (на прикладі немашинобудівних спеціальностей): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.М. Козяр ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи щодо методичного забезпечення викладання інженерної графіки. Розроблено дидактичні основи спецкурсу "Проекції з числовими позначками" для студентів гідромеліоративних спеціальностей, як одного з елементів методичного забезпечення графічної підготовки спеціалістів. Розглянуто систему ефективних форм, методів, засобів та індивідуальних завдань графічної підготовки студентів машинобудівних спеціальностей. Перевірено доступність розробленого змісту спецкурсу та ефективність методичного забезпечення вивчення інженерної графіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА310058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юркович Н.В. 
Моделювання та фізичні властивості модифікованих структур на основі склоподібних халькогенідів германія: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Н.В. Юркович ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 16 с. — укp.

Виявлено, що домішкові атоми Te (1 - 3 ат. %) є електрично неактивними і не призводять до появи домішкової провідності. Встановлено, що зі збільшенням концентрації Te максимуми в спектрах збудження фотолюмінесценції зсуваються в низькоенергетичну область спектра, що свідчить про зв'язок процесу збудження фотолюмінесценції з оптичними переходами за участі локалізованих станів у хвості дозволених зон. Встановлено, що в електронно-дефектній підсистемі проявляються зміни фізичних властивостей об'ємних і тонкоплівкових структур, що є наслідком різних механізмів входження модифікатора в некристалічні матриці та основою керованої зміни параметрів функціональних елементів для мікро- та оптоелектроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В379.224,022 +
Шифр НБУВ: РА334414

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Козятник І.П. 
Перетворення природних органічних речовин в процесах водоочистки та водопідготовки: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / І.П. Козятник ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності перетворення та глибокого вилучення природних органічних речовин з поверхневих вод на біологічно активному вугіллі та можливості підвищення ефективності процесу для забезпечення умов екологічної безпеки людини у разі споживання біологічно стабільної високоякісної питної води. Показано, що ефективність біофільтрування розчинів фульвокислот на біологічно активному вугіллі залежить від частки вуглецю та зміни вільної енергії асорбції. Багатоступеневе озонування розчинів фульвокислот суттєво підвищує вміст біологічно доступного органічного вуглецю, загальну ефективність біофільтрування. Встановлено, що збагачення розчинів фульвокислот розчиненим киснем шляхом додавання до них перексиду водню призводить до підвищення ефективності біофільтрування удвічі. Наведено метод відновлення структурно-сорбційних характеристик біологічно активного вугілля як доповнення до самовільної біорегенерації шляхом проведення теплової обробки з промиванням розчином лугу. Запропоновано раціональну послідовність здійснення технологічних процесів у разі підготовки питної води з поверхневих джерел водопостачання з високим вмістом природних органічних речовин для одержання високоякісної, біологічно стабільної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23 +
Шифр НБУВ: РА362995

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Козяр Н.М. 
Підвищення ефективності застосування водних та водопінних вогнегасних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Н.М. Козяр ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено особливості впливу модифікувальних домішок до водних і водопінних вогнегасних речовин на їх вогнегасну здатність та експлуатаційні показники. Проаналізовано ефективність використання водних і водопінних вогнегасних речовин і модифікувальних домішок до них, досліджено стан нормативної бази щодо їх застосування. Обгрунтовано шляхи підвищення вогнегасної здатності водних вогнегасних речовин у температурному діапазоні їх застосування. Проведено експериментальні дослідження щодо виявлення впливу модифікувальних домішок на вогнегасну здатність і показники якості водних вогнегасних речовин, призначених до застосування у технологіях їх тонкого розпилення. Експериментально досліджено вплив хімічного складу водопінних вогнегасних речовин на формування часового періоду, протягом якого вони зберігають свою придатність для застосування як зарядів технічних засобів пожежогасіння. Визначено сумісність біологічно "жорстких" піноутворювачів загального призначення з біологічно "м'якими". Досліджено сумісність між собою сучасних плівкотвірних піноутворювачів для пожежогасіння. Розроблено технічні вимоги та технічні документи щодо застосування водних і водопінних вогнегасних речовин з запропонованими модифікувальними домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2 +
Шифр НБУВ: РА369132

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Юрко О.О. 
Підвищення ефективності оконтурювання гірничих виїмок вибухом кумулятивними зарядами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / О.О. Юрко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод попереднього натурного вибуху для запобігання руйнуванню законтурного масиву та якісної обробки днища виїмки на проектному рівні завдяки застосуванню зарядів нової конструкції. Для двобічних циліндричних і прямокутних подовжених кумулятивних зарядів одержано залежність для визначення величини активної частини заряду. Це дало змогу виявити оптимальні розміри кумулятивних виїмок різних форм і створити умови для використання найбільшої частини вибухової речовини заряду для виконання корисної роботи. Розроблено й апробовано нові конструкції подовжених двобічних кумулятивних зарядів для заряджання контурних свердловин, які дозволили зменшити діаметр свердловини в 1,5 рази, а також збільшити відстань між ними внаслідок перерозподілу енергії вибухової речовини (ВР) та підвищити коефіцієнт корисної дії заряду. Розроблено й апробовано за полігонних умов нову конструкцію двоступеневого свердловинного кумулятивного заряду для більш ефективного використання ВР завдяки перерозподілу енергії вибуху та зменшення виходу негабариту під час дроблення порід. Визначено основні параметри БВР за умов розташування у донній частині свердловин двоступеневих кумулятивних зарядів у комбінації з двобічними. Це дозволяє зменшити величини перебуру у два рази у порівнянні з нормативними величинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1,022 +
Шифр НБУВ: РА346014

Рубрики:

      
13.

Юрков М. О. 
Правовий статус роботодавця у відносинах з соціального забезпечення працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / М. О. Юрков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу та правові ознаки поняття роботодавця як учасника відносин з соціального забезпечення працівників, визначено правовий статус і форми участі роботодавця як учасника зазначених відносин, проаналізовано правову природу його соціально-правової відповідальності та її форм. На підставі аналізу норм законодавства України зроблено висновок, що роботодавець є суб'єктом як трудових відносин, так і відносин з соціального забезпечення працівників, що має відповідний правовий статус. У цьому випадку роботодавець виступає суб'єктом відносин з соціального забезпечення працівників як під час існування трудових відносин, так і після їх закінчення. Роботодавець може брати участь у відносинах з соціального забезпечення працівників безпосередньо (шляхом встановлення додаткових порівняно із законодавством пільг і компенсацій, різних видів допомог працівникам тощо) або опосередковано (шляхом відрахування внесків до Пенсійного фонду та загальнообов'язкових фондів соціального страхування). Аналізуючи правовий статус роботодавця у відносинах з соціального забезпечення працівників через окремі його елементи (правосуб'єктність, права та обов'язки, гарантії їх реалізації, відповідальність) було встановлено, що фактично існує таке явище, як соціально-правова відповідальність роботодавця. У результаті дослідження соціально-правова відповідальність роботодавця визначена як комплексне, інтегроване явище, що являє собою різновид соціальної відповідальності та набуває ознак юридичної відповідальності за умови нормативного закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)01 + Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА377165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Юркова Г. В. 
Реалізація завдань швидкого і повного розкриття злочину в досудових стадіях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г. В. Юркова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність і значення кримінально-процесуального поняття швидкого та повного розкриття злочину. Визначено, що вирішенню завдання швидкого розкриття злочину на досудових стадіях сприятиме законодавче врегулювання таких основних питань, як негайне порушення кримінальної справи за наявності на те підстав; направлення прокурору разом з постановою про відмову в порушенні справи усього матеріалу; скасування інститутів ознайомлення обвинуваченого та його захисника з матеріалами справи після закінчення розслідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)71 + Х893.9(4УКР)72
Шифр НБУВ: РА313005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Козяр М.М. 
Теоретичні та методичні засади професійної підготовки особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.М. Козяр ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Представлено наукові підходи до підготовки особового складу підрозділів з надзвичайних ситуацій (НС) МНС України, а також теоретико-методологічні засади його діяльності за екстремальних умов природних, екологічних, техногенних і технічних аварій і катастроф. Розкрито професійно-екстремальну підготовку фахівців з НС. Розроблено методичну систему професійно-екстремальної підготовки особового складу підрозділів МНС України. Зазначено, що методична система професійної підготовки до діяльності за екстремальних умов являє собою взаємозумовлене та взаємозалежне послідовно-паралельне поєднання за завданням, змістом і цілями окремих видів підготовки, а також належної підготовки фахівців з НС, умов, організаційних форм, методів, прийомів, педагогічних технологій і засобів з метою формування у них професійно-екстремальної підготовки до діяльності за надзвичайних ситуацій. До цієї системи також належать часткові методики базової професійно-екстремальної, контекстно-екстремальної та постекстремальної видів підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 р + Ч481.203 +
Шифр НБУВ: РА340506

Рубрики:

      
16.

Юрков Д.О. 
Управління організаційною системою на основі поведінкової моделі людини в середовищі виробничого соціуму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.О. Юрков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання актуального наукового завдання підвищення ефективності управління організаційною системою завдяки підсистемі моніторингу ефективності використання часового ресурсу кожного індивіда, що є невід'ємною складовою частиною виробничого процесу, базуючись на нових математичних моделях процесу обробки індивідом потоку виробничих завдань. За результатами дослідження й аналізу числових експериментальних даних виявлено й описано нелінійну залежність швидкості використання операцій індивідом від об'єму завдань. З використанням методики експертних оцінок виконано кількісну оцінку параметрів наведених моделей, що дозволило мінімізувати вплив на результат різноманітних суб'єктивних чинників, що погано формалізуються. Відзначено, що використання моделей дозволяє оцінити наслідки ухвалення певних управлінських рішень на результат функціонування окремого індивіда, а також організаційної системи в цілому. Запропоновано комплексну характеристику індивіда - психофізіологічну матрицю, яка фактично визначає діапазон функціональних можливостей людини для певного виду діяльності і дозволяє не тільки формалізувати підбір персоналу для певного виду виробництва, але і вирішувати завдання оптимізації організаційної структури з урахуванням "людського чинника".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-644.1-210.302 + Ю941.1-6 +
Шифр НБУВ: РА340326

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Юркова 
Формування наноструктури та механічних властивостей в [альфа]-залізі під час інтенсивної пластичної деформації тертям: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / Олександра Іванівна Юркова ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2008. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА355421

Рубрики:

      
18.

Юркова Т.Ф. 
Формування у підлітків ціннісного ставлення до природи в навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Т.Ф. Юркова ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено історико-методологічні аспекти експериментального дослідження формування у підлітків ціннісного ставлення до природи у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи у контексті наукової теорії та виховної практики. Проаналізовано його сучасний стан. Розглянуто суть і значення понять "ставлення", "екологічне ставлення", "ціннісне ставлення підлітків до природи". Визначено основні критерії, показники, умови, зміст і методи діагностики рівня сформованості ціннісного ставлення до природи. Виокремлено, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування у підлітків ціннісного ставлення до природи у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи. Розроблено відповідну організаційно-педагогічну модель, яка дозволяє визначити мету, завдання, етапи дослідженого формування. Запропоновано методику реалізації даної моделі. На підставі кількісних і якісних результатів експериментальної роботи показано ефективність дії запропонованих умов реалізації завдань дослідження і установлено прогрес у формуванні ціннісного ставлення підлітків до природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Ю983.723.1 +
Шифр НБУВ: РА356858

Рубрики:

      
19.

Парфенюк О. В. 
Формування графічної компетентності майбутніх фахівців галузевого машинобудування у закладах вищої освіти засобами чотиривимірної графіки / О. В. Парфенюк. — Б.м., 2021 — укp.

Мета дослідження– теоретично обґрунтувати та експериментальноперевіритипедагогічні умови і структурно-функціональну модель формування ГКМФГМ засобами 4D графіки. Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців галузевого машинобудування у закладах вищої освіти. Предмет дослідження – формування графічної компетентності засобами чотиривимірної графіки як компонент теорії і практики професійної підготовки майбутніх фахівців галузевого машинобудування у закладах вищої освіти. Методи дослідження: теоретичні, емпіричні, педагогічний експеримент. Практичне значення одержаних результатів полягає в: розробленні навчально-методичного комплексу для формування ГК МФГМ, як-то: робоча програма навчальної дисципліни «Інженерна та комп'ютерна графіка», курс за вибором «Моделювання технічних об'єктів засобами 4Dграфіки у SolidWorks» (МТОЗ4DГ у SolidWorks), лабораторний практикум «Моделювання технічних об'єктів засобами 4D графіки», навчальні посібники («Комп'ютерна графіка: SolidWorks», «Чотиривимірне моделювання технічних об'єктів у SolidWorks») для здобувачів вищої освіти, створено вебресурс «Моделювання технічних об'єктів засобами 4D графіки у SolidWorks» та сайт віртуального навчання «Оnlane-круглий стіл»;реалізації в освітньому процесі структурно-функціональної моделі формування ГК МФГМ; удосконаленні діагностичного інструментарію для дослідження стану сформованості ГК МФГМ засобами 4D графіки, визначення нового змісту професійної підготовки, робочих програм навчальних дисциплін «Деталі машин» та «Основи конструювання», електронних технологій тощо.^UThe purpose of the research is to theoretically substantiate and experimentally test the pedagogical conditions and the structural-functional model of the formation of GKMFGM by means of 4D graphics. The object of research is the professional training of future specialists in the field of mechanical engineering in higher education institutions. The subject of research is the formation of graphic competence by means of four-dimensional graphics as a component of the theory and practice of professional training of future specialists in the field of mechanical engineering in higher education institutions. Research methods: theoretical, empirical, pedagogical experiment. The practical significance of the results is: the development of educational and methodological complex for the formation of GF MFGM, such as: working program of the discipline "Engineering and Computer Graphics", elective course "Modeling of technical objects using 4D graphics in Solid Works" ( MTOZ4DG in Solid Works), laboratory workshop "Modeling of technical objects by means of 4D graphics", textbooks("Computer Graphics: Solid Works", "Four-dimensional modeling of technical objects in Solid Works") for graduates, created a web resource "Modeling of technical objects by 4D graphics in Solid Works" and a virtual learning site Online round table "; implementation in the educational process of the structural and functional model of the formation of the GF MFGM; improvement of diagnostic tools for studying the state of formation of GF MFGM by means of 4D graphics, determination of new content of professional training, work programs of disciplines "Machine Parts" and "Fundamentals of Design", electronic technologies, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Козяр Н. О. 
Інвестиційний потенціал аграрного виробництва в умовах глобалізації / Н. О. Козяр. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі систематизовані теоретичні підходи до трактування поняття інвестиційний потенціал як економічної категорії. Розкрито методичні засади оцінки інвестиційного потенціалу аграрного виробництва. Визначено роль і місце держави у стимулюванні інвестиційних процесів в аграрному виробництві.Проаналізовано особливості джерел інвестування, спрямованих на вирішення фінансових проблем з урахуванням галузевої специфіки аграрного виробництва. Визначено причини низьких темпів залучення інвестицій в розвиток аграрного сектору України. Здійснено оцінку напрямів вкладення фінансових ресурсів з урахуванням мікро- та макрочинників функціонування суб'єктів АПК. Обґрунтовано напрями підвищення економічної ефективності використання інвестиційного потенціалу у сільськогосподарські підприємства.Доведено необхідність запровадження заходів державної підтримки інвестиційної діяльності в аграрному виробництві України, зокрема, формування інституційного забезпечення розвитку іпотечного кредитування. Здійснено інтегральне оцінювання інвестиційної діяльності та ефективності використання інвестиційного потенціалу сільськогосподарського виробництва областей України та на їх основі запропоновані пропозиції щодо покращення інвестиційного клімату в аграрному секторі країни.^UThe paper systematizes theoretical approaches to the interpretation of the concept of investment potential as an economic category. The author's interpretation of the concept of "investment potential" of agricultural production, which is a set of interrelated social, economic, production, financial, land, biological and other production factors, as well as state support measures that determine the possibility of reproduction based on the use of own and borrowed capital. The criterion for using the investment potential of agricultural production, in addition to profitability, should be the strategic goals of achieving sustainable development and competitiveness of products, which will ensure their economic, socio-environmental balance.Methodical bases of estimation of investment potential of agricultural production are opened. The role and place of the state in stimulating investment processes in agricultural production is revealed. The directions of support of investment activity in agriculture by the leading countries of the world on the basis of use of tools of direct and indirect influence which main task is expansion of access of commodity producers to long-term credits and other financial services are allocated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського