Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (305)Книжкові видання та компакт-диски (244)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛБ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ЗАХАРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Колб 
Аналітична фототріангуляція при відомих координатах центрів проекцій аерофотознімків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.02 / Ігор Захарович Колб ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.412
Шифр НБУВ: РА310695

Рубрики:

      
2.

Колбасін Є. С. 
Державна підтримка автомобілебудування в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Є. С. Колбасін ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено основні тенденції та проблеми розвитку автомобілебудування в Україні й інших країнах світу, проаналізовано законодавчу базу й існуючі програмні документи розвитку автомобілебудівної галузі з урахуванням світового досвіду, а також існуючий механізм державної підтримки галузі автомобілебудування. Запропоновано організаційну схему державної підтримки галузі автомобілебудування України на основі програмно-цільового підходу. Проведено сегментування продукції автомобілебудування з урахуванням споживчого попиту та стану платоспроможності основних верств населення, яке дозволяє зробити обгрунтований вибір пріоритетів державної підтримки галузі. Здійснено оцінювання технічного рівня продукції галузі в обраних пріоритетних сегментах, а також її позиціонування в просторі "ціна - технічний рівень", що дозволяє обгрунтувати вибір першочергових заходів підтримки галузі автомобілебудування з боку держави. Вдосконалено механізм державної підтримки галузі шляхом поєднання важелів державного регулювання на макро-, мезо-, та мікрорівнях економіки, що дозволяє упорядкувати програмні заходи, які спрямовані на вихід автомобілебудування з кризового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.31-21,01
Шифр НБУВ: РА380402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колбасін 
Методи та інформаційні технології забезпечення достовірності діалогу з користувачем у системах комп'ютерної телефонії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Вячеслав Олександрович Колбасін ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882.1-5
Шифр НБУВ: РА366069

Рубрики:

      
4.

Колбіна І.В. 
Морфометричні властивості еритроцитів, показники гемодинаміки і варіабельності серцевого ритму у хворих на стабільну стенокардію напруги та їх зміни під впливом метаболічної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Колбіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено зміни морфометричних, катехоламін- та інсуліндепонуючих властивостей еритроцитів у хворих на стабільну стенокардію III функціонального класу (ФК) та визначено їх роль у патогенезі ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено кореляційну залежність між показниками, що характеризують функціональні властивості еритроцитів і стан центральної та периферичної гемодинаміки та кардіоінтервалометрії у пацієнтів зі стабільною стенокардією III ФК. У порівняльному аспекті показано вплив базисної терапії ІХС та її комбінації з мілдронатом на частоту ангінозних нападів на добу та визначено добову потребу нітрогліцерину. Встановлено гемодинамічні характеристики варіабельність серцевого ритму, толерантність до фізичних навантажень. Визначено морфометричні параметри еритроцитів і виявлено їх здатність до депонуваня катехоламінів та інсуліну у хворих на стабільну стенокардію III ФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА334116

Рубрики:

      
5.

Колбіна Л.А. 
Підготовка майбутніх учителів початкової школи до формування соціально-ціннісних орієнтацій у молодших школярів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.А. Колбіна ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано компоненти (мотиваційно-настановчий, змістовий, операційно-рефлексивний, оцінний) підготовки майбутніх учителів початкової школи до формування соціально-ціннісних орієнтацій у молодших школярів. Виявлено критерії даної підготовки, а також показники. Охарактеризовано рівні цієї підготовки. Розроблено експериментальну модель підготовки майбутніх учителів початкової школи до формування соціально-ціннісних орієнтацій у молодших школярів, апробовану на практиці у межах спецкурсу "Основи формування соціально-ціннісних орієнтацій особистості". Визначено педагогічні умови її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518-3 + Ч489.518-3 + Ч489.518-3 + Ч489.518-3
Шифр НБУВ: РА361013

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Колб А.А. 
Післяремонтні випробування перевантажувальної здатності методом динамічного навантаження та підвищення швидкодії електропривода постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.А. Колб ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та засоби післяремонтних випробувань комутаційної стійкості, ідентифікації гранично допустимого за умов комутації струму якоря і припустимої швидкості його зміни на базі систем динамічного навантаження. Запропоновано автоматизований комплекс, математичну модель і синтезовано системи динамічного навантаження. На базі математичної моделі комутуючого потоку розроблено комплексну систему автоматичного регулювання МРС додаткових полюсів для усунення неузгодженості в змінах струму якоря і комутуючого потоку в динаміці та корекції положення середньої лінії зони безіскрової роботи під час регулювання частоти обертання та наявності змінної складової струму якоря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.5-08
Шифр НБУВ: РА314297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Колбін М.О. 
Раціональні режими металізації залізорудних окатишів при газовому відновленні в умовах шару: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / М.О. Колбін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-9
Шифр НБУВ: РА372236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колбунов В.Р. 
Синтез і дослідження електрофізичних властивостей кераміки на основі діоксиду ванадію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Р. Колбунов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні засади синтезу нового керамічного матеріалу на основі діоксиду ванадію та ванадієво-фосфатного скла, досліджено його електрофізичні властивості та вплив деградаційних процесів на дані властивості. Запропоновано модель стабільних ізольованих кластерів, що пояснює поводження електричних параметрів діоксиднованадієвої кераміки під час термоциклування. Встановлено, що середній розмір таких кластерів складає близько 0,4 мм. Зразки полімерного композиційного матеріалу на основі діоксиднованадієвої кераміки, що мали товщину майже або менше середнього розміру стабільного ізольованого кластера, виявляли високу стабільність електрофізичних параметрів під час термоциклування. Досліджено вольт-амперні характеристики (ВАХ) синтезованого матеріалу та виконано розрахунок ділянки ВАХ з негативним диференціальним опором, результати якого погоджуються з експериментальними даними. На базі ВАХ діоксиднованадієвої кераміки розраховано ряд її електричних і теплофізичних параметрів. Досліджено вплив циклічного перемикання керамічного зразка електричним полем на дані параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА315725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Колбіна Т. В. 
Теоретико-методологічні та технологічні засади формування міжкультурної комунікації студентів вищих навчальних закладів економічного профілю: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Т. В. Колбіна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено та верифіковано концепцію цілісного педагогічного процесу формування міжкультурної комунікації (МКК) студентів. Розроблено й обгрунтовано модель формування МКК, яка забезпечує єдність теоретичної та практичної підготовки майбутнього фахівця до професійної діяльності. Спроектовано відповідну педагогічну систему. Розроблено та науково обгрунтовано й експериментально перевірено в педагогічній практиці особистісно орієнтовану технологію формування МКК, упроваджено систему дидактичних засобів управління навчальною діяльністю студентів-економістів. Визначено критерії та рівні сформованості МКК. Доведено їх позитивну динаміку як результат застосування даної технології. Одержано експериментальні дані, які доводять, що позитивні зміни у студентів забезпечуються завдяки врахуванню основних векторів багатовимірного педагогічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.16
Шифр НБУВ: РА371232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колб О.Г. 
Установа виконання покарань як суб'єкт запобігання злочинам: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Колб ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Вперше проведено дослідження проблеми запобігання вчинення злочинів засудженими в установах виконання покарань (УВП). Розкрито сутність поняття, види та детермінанти злочинності у місцях позбавлення волі, встановлено їх діалектичний зв'язок з явищами загальної злочинності в Україні. Зроблено висновок, що питання боротьби зі злочинністю в УВП мають вирішувати не лише підрозділи Державної кримінально-виконавчої служби України, а й інші правоохоронні структури, насамперед ОВС. Визначено об'єктивний потенціал сил і засобів впливу на засуджених в УВП. Запропоновано змінити роль і місце УВП у системі суб'єктів профілактики злочинів, для яких за сучасних умов відводяться другорядні функції у протидії злочинності (вирішення питань працевлаштування колишніх засуджених, влаштування їх до будинків-інтернатів та інших патронажних установ, зокрема, медичних, а також їх ресоціалізації). Зроблено висновок про необхідність здійснення лише на законних підставах правообмеження щодо засуджених з метою запобігання вчиненню ними злочинів. Виявлено, що регулювання даних питань на рівні підзаконних нормативних актів за сучасних умов не відповідає вимогам Конституції України, в якій визначено правовий статус засуджених. Обгрунтовано необхідність розширення та впровадження альтернативних покарань і підвищення рівня загальної й індивідуальної профілактики злочинів в УВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)14 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА353708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бєлкіна Д. С. 
Правові колізії та прогалини у сучасному кримінально-виконавчому праві України / Д. С. Бєлкіна. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі сформульовано низку доктринальних положень, висновків і рекомендацій, що мають важливе теоретичне й практичне значення. Зокрема, вперше сформульовано науково обґрунтовані теоретичні, правові та практичні засади, що стосуються шляхів усунення в кримінально-виконавчому законодавстві України прогалин і колізій. Доведено вплив прогалин і колізій, що мають місце у кримінально-виконавчому законодавстві України, на ефективність процесу виконання-відбування покарань, а саме: встановлено, що їх наявність не лише знижує результативність кримінально-виконавчої діяльності, а і є однією з детермінант, що дестабілізує правопорядок у сфері виконання покарань. Крім цього, визначено закономірності виникнення та розвитку прогалин і колізій у кримінально-виконавчому законодавстві України та здійснено періодизацію цього процесу, а саме: 1) 1991–2003 рр. – регулювання кримінально-виконавчих правовідносин ВТК 1971 р., відомчими актами МВС України та ДДУПВП; 2) 2004–2014 рр. – прийняття КВК та внесення в нього змін і доповнень, спрямованих на приведення умов та порядку виконання покарань у відповідність до європейських стандартів; 3) 2014 р. – наш час – активні, але безсистемні реформи у сфері виконання покарань. З'ясовано зміст та сформульовано авторське визначення поняття «правова прогалина» в кримінально-виконавчому законодавстві України як повної або часткової відсутності законодавчої регламентації тих чи інших суспільних відносин, що потребують правового регулювання у сфері виконання покарань, з урахуванням нормотворчої техніки та принципів нормотворчості.^Urecommendations that have important theoretical and practical significance. In particular, for the first time: scientifically substantiated theoretical, legal and practical principles concerning ways of elimination of existing gaps and conflicts in the criminal-executive legislation of Ukraine are formulated. The influence of gaps and conflicts that occur in the criminal-executive legislation of Ukraine on the efficiency of the process of execution-serving of sentences is proved, namely: it is established that their presence not only reduces the effectiveness of criminal-executive activity, but also acts as one of the determinants. destabilizes the rule of law in the field of execution of punishments. In addition, the patterns of occurrence and development of gaps and conflicts in the criminal executive legislation of Ukraine were determined and the periodization of this process was carried out, namely: a) 1991–2003, when criminal executive legal relations were regulated by the VTK 1971 and departmental acts of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine; DDUPVP; b) 2004–2014, which is related to the adoption of the KVN and its amendments and additions aimed at bringing the conditions and procedures for the execution of sentences to European standards; c) 2014 – to date – a period of active but unsystematic reforms in the field of execution of sentences; clarified the content and formulated the author's concept of «gaps in the criminal-executive legislation of Ukraine», which should be understood as complete or partial lack of legislative regulation of certain social relations that require legal regulation in the field of punishment, taking into account rule-making techniques and principles of rule-making.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Колб Р. О. 
Банківська установа як суб'єкт запобігання злочинам / Р. О. Колб. — Б.м., 2021 — укp.

рекомендацій, що мають важливе теоретичне та практичне значення. Зокрема, вперше: на теоретичному рівні з'ясовано сучасний стан (2014–2020 рр.) вчинення кримінальних правопорушень у банківській системі України, а також негативні тенденції, що виникли у зв'язку із цим, та розроблені науково обґрунтовані шляхи їх нейтралізації, блокування, усунення тощо в контексті реалізації банківськими установами як суб'єктами запобіжного спрямування нормативновизначених завдань і принципів такої діяльності. Сформульовано авторськевизначення поняття «банківська установа як суб'єкт запобігання кримінальним правопорушенням», а також інших, що стосуються порушеної проблематики.Доведено необхідність підвищення рівня внутрішньої (міжбанківської) та зовнішньої (між правоохоронними органами)взаємодії банківських установ, а також якісної видозміни у зв'язку із цим координаційної ролі Національного банку України шляхом внесення науково обґрунтованих змін і доповнень у чинне банківське законодавство України; встановлено, що банківські установи потрібно відносити до частково спеціалізованих суб'єктів запобігання кримінальним правопорушенням, тобто поряд з реалізацією своїх статутних повноважень, зумовлених їх соціально-правовою природою, зазначені суб'єкти об'єктивно вимушені виконувати й запобіжну діяльність, позаяк від цього прямо залежать результативність та ефективність функціонування банківської системи в цілому.^UThe paper formulates a number of doctrinal provisions, conclusions and recommendations that have important theoretical and practical significance. In particular, for the first time: at the theoretical level the current state (2014–2020) of committing criminal offenses in the banking system of Ukraine, as well as the negative trends in this regard, and developed scientifically sound ways to neutralize, block, elimination, etc. in the context of the implementation of banking institutions as subjects of preventive direction of regulatory tasks and principles of such activities. In addition, the author's concept of «banking institution as a subject of prevention of criminal offenses» and other concepts related to this issue are formulated.Also, the need to increase the level of internal (interbank) and external (between law enforcement agencies) interaction of banking institutions, as well as qualitative changes in this regard the coordinating role of the National Bank of Ukraine by making scientifically sound changes and additions to current banking legislation; It is established that banking institutions should be classified as partially specialized subjects of criminal offense prevention, ie, along with the implementation of their statutory powers arising from their socio-legal nature, these entities are objectively forced to engage in preventive activities, as This directly affects the effectiveness and efficiency of the banking system as a whole.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Попельнюк Т. В. 
Кримінологічна характеристика злочинів, що вчиняються персоналом колоній у сфері виконання покарань / Т. В. Попельнюк. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі сформульовано низку доктринальних положень, висновків і рекомендацій, що мають важливе теоретичне та практичне значення. Зокрема, вперше розроблено комплекс науково обґрунтованих заходів, які стосуються підвищення рівня ефективності запобігання кримінальним правопорушенням, що вчиняються персоналом колоній у сфері виконання покарань, які у виді порівняльної таблиці та пояснювальної записки спрямовані в Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності для використання в роботі при доопрацюванні проєктів законів, які регулюють порядок і умови виконання та відбування покарання у виді позбавлення волі. Здійснено також усебічний науковий аналіз кількісно-якісних показників кримінальних правопорушень, які були вчинені персоналом колоній у сфері виконання покарань України, що дало можливість визначити тенденції розвитку цього суспільно небезпечного явища, а також причини й умови, які йому сприяють. Крім цього, визначено сучасні (2017–2020 рр.) причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень персоналом колоній у сфері виконання покарань, основу яких становлять правові прогалини й колізії в галузі кримінально-виконавчого законодавства України, а також розбіжності теоретичного та практичного характеру, що стосуються визначення змісту державної політики у сфері виконання покарань України (кримінально-виконавчої чи пенітенціарної) і практики її реалізації в контексті вимог міжнародного права; сформульовано авторське поняття «персонал колоній як об'єкт запобігання кримінальним правопорушенням у сфері виконання покарань», що дасть можливість на практиці змінити систему добору на службу (роботу) цих осіб, а також якісно підвищити рівень ефективності оперативно-розшукового контролю та кримінологічної профілактики недопущення вчинення ними різноманітних правопорушень і злочинів у цій галузі суспільних відносин.^UThe paper formulates a number of doctrinal provisions, conclusions and recommendations that have important theoretical and practical significance. In particular, for the first time: a set of scientifically substantiated measures has been developed to increase the level of effectiveness of crime prevention committed by colony staff in the field of execution of sentences, which are sent to the Verkhovna Rada Committee on Law Enforcement in Ukraine. when finalizing draft laws governing the procedure and conditions of execution and serving a sentence of imprisonment. In addition, modern (2017–2020) causes and conditions that contribute to the commission of criminal offenses by the staff of the colonies in the field of execution of sentences, based on legal gaps and conflicts in the field of criminal executive legislation of Ukraine, as well as differences in theoretical and of a practical nature concerning the determination of the content of the state policy in the field of execution of punishments of Ukraine (criminal-executive or penitentiary) and the practice of its implementation in the context of the requirements of international law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського