Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (104)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛТУН$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Колтун О.В. 
Антропогенна трансформація рельєфу міста Хмельницького: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Колтун ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

На базі теоретичних засад антропогенної геоморфології та суміжних дисциплін, даних фондових, літературних джерел і власних польових досліджень, за допомогою запропонованої методики в історичному, аналітичному, синтетичному та прогностичному аспектах встановлено особливості антропогенної трансформації рельєфу міста Хмельницького. Розкрито значення досліджень антропогенної трансформації рельєфу міст серед напрямів і галузей геоморфологічної науки. Розроблено методику дослідження антропогенної трансформації рельєфу міст. Встановлено історичні закономірності та соціально-економічні передумови появи природно-антропогенних й антропогенних форм рельєфу, розвитку геоморфологічних процесів. З врахуванням рельєфотвірних чинників проаналізовано, типізовано та класифіковано спектр природних, природно-антропогенних, антропогенних форм рельєфу, рельєфотвірних процесів і відкладів, виявлено закономірності їх поширення на території Хмельницького. Визначено ступінь і характер антропогенної трансформації рельєфу Хмельницького на підставі комплекса синтетичних показників. Зроблено прогнозування подальшої антропогенної трансформації рельєфу Хмельницького. Надано рекомендації щодо використання одержаних результатів у дослідженнях інших великих міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3-4ХМЕ).3 + Д821.6(45УКР3-4ХМЕ)
Шифр НБУВ: РА320405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колтунова О. В. 
Вплив тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної функції їх нащадків-самиць: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. В. Колтунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено в експерименті на тваринах віддалені наслідки хронічного тютюнопаління батьків на становлення та розвиток репродуктивної системи нащадків-самиць та їх статеву поведінку. Вперше досліджено віддалені наслідки дії хронічної інтоксикації тютюновим димом на нащадків самиць-щурів, якому підлягали батьки за різного моделювання паління батьківських пар: група М - інгалюванню тютюновим димом підлягали лише майбутні самиці-матері, група Б - інгалювали лише майбутніх самців-батьків і група МБ - інгалювали обох майбутніх батьків. З'ясовано, що хронічна інтоксикація тютюновим димом батьків у всіх експериментальних групах призвела у нащадків-самиць до порушень постнатального розвитку, відхилень у поведінкових реакціях, структурних змін яєчників вже в препубертатному періоді, відхилень в гормональному статусі, тривалості та фазовій структурі естрального циклу та статевій поведінці. Виявлено високу ймовірність розвитку безпліддя зі зміною структур, які продукують статеві гормони, та зміною співвідношення статевих гормонів у бік гормонів протилежної статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19 + Р71-1
Шифр НБУВ: РА384453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Колтун Є.М. 
Інтенсивність обміну речовин і продуктивність великої рогатої худоби за корекції протеїнового та мінерального живлення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13; 06.02.02 / Є.М. Колтун ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться науково-практичні дослідження з технології приготування і використання амідоконцентратної добавки (АКД) та мінерального преміксу (МП) в годівлі тварин, а також впливу даних інгредієнтів на обмін речовин та продуктивність худоби. Технологія приготування АКД грунтується на властивості сечовини, яка при температурі +160 C вступає в комплексне стійке поєднання з крохмалем концентрованого корму і, тим самим, запобігає втратам азоту при зберіганні та забезпечує його постійне звільнення при бродінні в рубці. Амідоконцентратна добавка складається з 75% пшеничної дерті, 20% - сечовини і 5% - бентоніту натрію. При цьому заміна 20% перетравного протеїну корму амідоконцентратною добавкою сприяє кращому засвоєнню азоту сечовини мікрофлорою рубця. АКД в дозі 0,5 г на 1 кг маси тварини в поєднанні з МП (піридоксин - 0,1, сульфат міді - 0,005, сульфат цинку - 0,2, йодистий калій - 0,03 мг) в дозі 0,335 мг/кг маси тварини при довготривалому (протягом двох поколінь) і безперервному їх згодовуванні великій рогатій худобі різних статевих і вікових груп сприяє підвищенню коефіцієнта перетравності поживних речовин корму, кращому засвоєнню їх організмом, що, в свою чергу, призводить до підвищення продуктивності тварин та зниження собівартості продукції. Встановлено, що тривале згодовування АКД та МП позитивно впливає на фізіологічний стан і відтворювальну функцію тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Колтун С. К. 
Підвищення якості виготовлення робочих лопаток компресора ГТД з титанових сплавів на основі комплексної формоутворюючої технології: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / С. К. Колтун ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше одержано нове рішення прикладної науково-технічної задачі технологічного забезпечення високого рівня параметрів витривалості та тривалої міцності робочих лопаток компресора авіаційного газотурбінного двигуна шляхом розробки комплексної формотвірної технології та створення комплексу засобів для раціонального формування технологічного процесу, геометрії та форми профілю пера, а також фізико-механічних і мікрогеометричних характеристик поверхневого шару з урахуванням впливу технологічної спадковості попередніх операцій. Запропоновано математичну модель процесу холодного вальцювання пера, що розглядає у загальному вигляді функцію чотирьох змінних, яка описує процес формоутворення аеродинамічної поверхні в тривимірному просторі з часом, що дозволило встановити аналітичні залежності для визначення поля швидкостей течії часток металу, швидкостей та потужності пластичної деформації, а також напружено-деформований стан матеріалу заготовки у всьому обсязі пластичної зони. Надано класифікацію технологічних факторів, які впливають на точність формоутворення пера робочих лопаток вальцюванням, а також одержано емпіричні математичні моделі, що описують погрішність формоутворення залежно від геометричних факторів заготовки та силових параметрів установки, що дозволило визначити її раціональні геометричні параметри та режими вальцювання. Експериментально підтверджено, що розроблена комплексна формотвірна технологія виготовлення робочих лопаток компресора з титанових сплавів, що включає послідовно виконувані етапи гарячого та холодного деформування, бар'єрні технологічні операції, а також установлену раціональну комплексну обробно-зміцнювальну обробку, забезпечує підвищення опору втомленості їх матеріалу та тривалу міцність, що дозволило визначити раціональну структуру технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-061/069
Шифр НБУВ: РА380939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Колтунов О.Ю. 
Політична коректність: концептуальні основи та технологічні прийоми: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Колтунов ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз феномену політичної коректності, розглянуто технологічні прийоми та сфери її застосування в американському суспільстві. Проаналізовано сучасні наукові підходи щодо вивчення політичної коректності та існуючі визначення даного поняття (зокрема такі, як політична доктрина, громадський рух, сатиричний ефект евфемізації мови, політична технологія). Сформульовано концептуальні засади політичної коректності, що містять двополюсну картину соціального світу (гнобителі та гноблені), ідеальну модель суспільного устрою, принципи взаємин людини та природи, відношення до особистості та соціальних груп, принципи сприйняття соціального світу. Проведено дослідження технології політичної коректності, розглянуто її місію, прийоми та методи реалізації, умови та сфери застосування. Розглянуто можливості використання технології політичної коректності як інструменту збереження соціального миру та пом'якшення політичних конфліктів. Наведено оцінку практичного застосування в США принципу політичної коректності та надано рекомендації щодо його використання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф043.1 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА339424

Рубрики:

      
6.

Колтун В.С. 
Соціально-етичний потенціал державної служби (теоретико-історичний аналіз): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.С. Колтун ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено методологічну модель, що дозволяє екстраполювати на площину етики, які не завжди відкрито виявляють свою етичну природу та пропонувати етичні шляхи вирішення соціальних, економічних та інших проблем. Проаналізовано вплив соціально-етичного потенціалу державної служби на процеси розбудови державності. Визначено роль морального самовдосконалення державних службовців як носіїв державної служби у процесах державотворення. Обгрунтовано значення моральних параметрів державної служби України у підвищенні ефективності її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ю751.3 +
Шифр НБУВ: РА320801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Івженко І. Б. 
Взаємодія органів місцевого самоврядування із суб'єктами волонтерської діяльності у соціальній роботі / І. Б. Івженко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального наукового завдання щодо формування моделі результативної взаємодії ОМС із СВД у СР на основі наукового обґрунтування її структури і складових у теоретичному та методичному аспектах. Установлено, що одним із пріоритетних завдань СОМС для налагодження взаємодії зі СВД вбачається гармонійне поєднання принципів організації та самоорганізації в нелінійному середовищі, а також створення умов для активізації самоорганізованих структур, якими виступають СВД. Виявлено підходи до формування моделі результативної взаємодії ОМС із СВД в нелінійному середовищі, де ключовим критерієм виділення зазначених підходів є час реагування на подію зовнішнього середовища та характер сприйняття СОМС цих подій. Розроблено та обґрунтовано модель взаємодії СОМС із СВД у СР, в якій змістовим наповненням є такі складники: запит, потреби населення; функції та повноваження суб'єктів взаємодії; організаційне, нормативно-правове, ресурсне забезпечення та оцінка результативності діяльності суб'єктів СР, а серцевинною площиною цієї моделі виступає СР.^UScientific study of the problem of interaction between local self-government and volunteer activity in social work in Ukraine and foreign countries is analyzed with the aim of determining the problem field of the dissertation research. The categorical conceptual apparatus of public administration theory and administration has been improved in the context of clarifying a number of concepts, among them: “interaction of local self-government and subjects of volunteer activity”, “a volunteer group formed on a diffuse basis with a collegial function”. The concept of social work is specified, namely, it is determined that, unlike social protection, whose activities are aimed at supporting social security through material support of each member of society, the essence of social work is to assist in self-help in the organization, support of vulnerable population, identifying social initiatives, developing their own resources that are naturally inherent in an individual or group of people. The international experience of local governments interaction and volunteer activities is generalized, which prompts borrowing of best foreign practices and is determined by the active realization of Ukraine's European integration aspirations. Further development of the adaptation direction in Ukraine of foreign experience of interaction between local self-government and volunteers, through the introduction of the organizational and legal form of social agreements between local government and the public.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Колтунович О. С. 
Державне регулювання модернізації водогосподарського комплексу України. / О. С. Колтунович. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню важливої наукової проблеми – формуванню теоретичних та прикладних засад державного регулювання модернізації водогосподарського комплексу України. Актуальність наукового дослідження обумовлена високою зношеністю, а також моральною застарілістю більшості водогосподарських та водоохоронних об'єктів водопровідно-каналізаційного і водогосподарсько-меліоративного підкомплексу, а також індустрії промислового водокористування. Це потребує модернізації і технічного переоснащення зазначених об'єктів на новій технологічній основі. Актуальною проблемою економіки і управління національним господарством є розробка механізмів державного регулювання модернізації водогосподарського комплексу України на основі використання позитивного зарубіжного досвіду та сучасних форм інвестиційного забезпечення структурної перебудови водогосподарської і водоохоронної інфраструктури.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific problem – the formation of theoretical and applied principles of state regulation of modernization of the water management complex of Ukraine. The urgency of scientific research is due to high wear and tear, as well as the moral obsoleteness of most water and water protection objects of the water supply and sewage and water management reclamation subcomplex, as well as the industrial water utilization industry. This requires the modernization and technical re-equipment of these objects on a new technological basis. The current problem of economy and management of the national economy is the development of mechanisms of state regulation of modernization of the water management complex of Ukraine on the basis of the use of positive foreign experience and modern forms of investment support for the structural adjustment of water management and water protection infrastructure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Назаренко Д. Л. 
Формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні / Д. Л. Назаренко. — Б.м., 2021 — укp.

Назаренко Д.Л. Формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії в галузі публічного управління та адміністрування за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». – Національна академія державного управління при Президентові України. Київ, 2021.Завершення процесів децентралізації супроводжується певними ризиками. Суттєвий блок факторів пов'язаний з недостатністю наявного взаємозв'язку між керуючою та керованою підсистемами територіального розвитку, неможливістю повною мірою реалізувати територіальними громадами свого права на місцеве самоврядування. Вказана неповнота можливостей на реалізацію даного конституційного права зумовлена відсутністю належного комплексного механізму представлення та захисту прав та інтересів вразливих елементів соціально-економічних таксонів, просування тих новітніх для певної території цінностей, що мали би стимулювати їх інноваційний розвиток та реалізації функцій інститутів громадянського суспільства. Таким комплексним механізмом має виступати адвокасі у місцевому самоврядуванні. У даному випадку, місцеве самоврядування розуміємо, як право, реальну здатність та спосіб управління територіальною громадою комплексом функцій та повноважень, спрямованих на її життєзабезпечення та розвиток. Англомовний термін «Advocacy» перекладається як рекомендація, підтримка, аргументація, просування певних ідей та цінностей. Але, останнім часом, за поняттям «адвокасі» закріпилося особливе значення, яке трактує його як специфічний вид діяльності, пов'язаної з соціо-гуманітарною проблематикою. Отже, в цьому значенні адвокасі – це представництво і захист інтересів. Позначуване явище ґрунтується на цінностях і переконаннях, що активна участь громадян у суспільному житті формує основи успішної демократії та ринкової економіки. Тому актуальною задачею теорії та практики публічного управління та адміністрування є вироблення комплексного підходу щодо забезпечення формування ефективної системи адвокасі у місцевому самоврядуванні України.Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретичних засад і розробка практичних рекомендацій щодо формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні. Об'єктом дослідження є реалізація права на місцеве самоврядування. Предметом дослідження є формування системи адвокасі в місцевому самоврядуванні.Теоретичні та прикладні результати, що становлять наукову новизну дослідження, полягають у тому, що вперше: - обґрунтовано теоретико-методологічні засади використання потенціалу адвокасі;- встановлено базові, засадничі елементи, що у своїй єдності формують мінімальну систему адвокасі: «Вразливий елемент соціально-просторового утворення» (ВЕСПУ); «Активний елемент територіальної спільноти» (АЕТС); «Нейтральний елемент територіальної спільноти» (НЕТС). - виявлено пріоритетні аспекти взаємоінтеграції систем адвокасі та системи місцевого самоврядування, яка реалізується у процесах досягнення їх цілей. удосконалено:- понятійно-термінологічний апарат шляхом уточнення статусу адвокасі та її еволюції;- засади визначення ефективності адвокасі;набули подальшого розвитку:- положення щодо напрямів сприяння реалізації адвокасі у місцевому самоврядуванні;- тлумачення адвокасі як засобу самореалізації особистості і консолідації суспільства та його саморозвитку шляхом просування інноваційних цінностей. - класичний алгоритм адвокасі на основі застосування методу аналізу силового поля;- підходи щодо створення Інтернет-платформи з адвокасі, яка має передбачати декілька основних функцій: накопичення та трансляції досвіду; майданчику для фахового полілогу з питань адвокасі; інструментом пошуку кваліфікованих експертів для специфічної проблематики; засобом активізації та просвітництва громадськості; інструментом виборів до вищого щабля фахових експертів з адвокасі; технологічним засобом розміщення курсів з дистанційного навчання кількох рівнів, спрямованого як на широкий загал, так і фахівців з адвокасі тощо; засобом реалізації цілей актуальних адвокасі кампаній. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що розроблені й обґрунтовані в дисертації наукові положення, висновки та рекомендації можуть бути використані в практичній роботі органів місцевого самоврядування у процесах сприяння реалізації адвокасі, які спрямовані на поліпшення умов розвитку територіальних громад; під час ініціювання змін до законодавства України у сферах місцевого самоврядування, сприяння розвитку громадянського суспільства; у навчальному процесі закладів вищої освіти та підвищення кваліфікації відповідного кола осіб; у діяльності фахівців та науковців у галузі державного управління та місцевого самоврядування, які працюють над розв'язанням комплексу проблем територіального розвитку.Ключові слова: адвокасі; місцеве самоврядування; публічне управління та адміністрування; територіальна громада; представлення та захист інтересів; просування цінностей.^UNazarenko D. L. Formation of the Advocacy System in Local Self-Government. – Qualifying scientific work, manuscript copyright.The thesis for the degree of Doctor of Philosophy in Public Management and Administration, speciality 281 «Public Management and Administration». – National Academy for Public Administration under the President of Ukraine. – Kyiv, 2021.Completion of decentralization processes is accompanied by certain risks. A significant block of factors is related to the lack of existing relationship between the governing and managed subsystems of territorial development, the inability of territorial communities to fully realize their right to local self-government. This incompleteness of opportunities for the implementation of the constitutional right is promoting those new values for a particular territory, which should stimulate their innovative development and implementation of functions of civil society institutions.Advocacy in local self-government should act as a comprehensive mechanism. In this case, local self-government is understood as a right, the real ability of a territorial community and a way how it manages functions and powers aimed at its livelihood and development.The English term «Advocacy» translates as a recommendation, support, argumentation, promotion of certain ideas and values. But recently, the concept of «advocacy» has taken particular meaning as a specific type of activity related to socio-humanitarian issues. In this sense, advocacy is the representation and protection of interests. The denoted phenomenon is based on values and beliefs that the active participation of citizens in public life, which ensures the representation and protection of interests, forms the basis of a successful democracy and market economy.So the urgent task of the theory and practice of public management and administration is to develop a comprehensive approach to ensure the formation of an effective system of advocacy in the local self-government of Ukraine.The purpose of the dissertation is to substantiate the theoretical foundations and to develop practical recommendations for the formation of the advocacy system in local self-government.The object of the research is the realization of the right to local self-government. The subject of the research is the formation of the advocacy system in local self-government.Theoretical and applied results that constitute the scientific novelty of the study are that:for the first time:- theoretical and methodological principles of using the advocacy potential are substantiated;- the basic, fundamental elements are established which in the unity form the minimum system of advocacy: «Vulnerable Element of Social and Spatial Formation» (VESSF); «Active Element of Territorial Community» (AETC); «Neutral Element of Territorial Community» (NETC). - the priority aspects of mutual integration of the advocacy system and the local self-government system, which is realized in the processes of achieving their goals, are revealed. improved:- conceptual and terminological apparatus;- principles of determining the effectiveness of advocacy.have been further developed:- provisions on the promotion of advocacy in local self-government;- interpretation of advocacy as a means of self-realization of the individual as well as society consolidation and self-development by promoting innovative values;- classical advocacy algorithm;- approaches to creating an Internet platform for advocacy, which should include several main functions: experience accumulation and dissemination; a platform for a professional polylogue on advocacy issues; a tool for finding qualified experts for specific issues; a means of activating and educating the public; the tool of elections to the highest level of professional experts in advocacy; technological means of placing distance learning courses at several levels, aimed at both the general public and advocacy professionals, etc.; a means of achieving the goals of current advocacy campaigns. The practical significance of the obtained results is that the scientific provisions, conclusions and recommendations developed and substantiated in the dissertation can be used in the practical work of local self-government bodies in the processes of promoting advocacy, which is aimed at improving the local communities development; when initiating changes to the local self-government legislation of Ukraine, promoting civil society development; in the educational process of institutions of higher education and advanced training of the relevant persons; in the activities of specialists and scientists in the field of public administration and local self-government, who work on solving a set of territorial development problems.Keywords: advocacy; local government; local self-government; public management and administration; local community; representation and protection of interests; values promotion; promotion of values.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Бузун О. В. 
Забезпечення кооперації у процесах інтегрованого розвитку самоврядних територій / О. В. Бузун. — Б.м., 2021 — укp.

Самоствердження України шляхом модернізації системи управління та реалізації принципів конкурентоздатності, пов'язане з вітчизняними трансформаційними процесами, що реалізуються через успішні реформи децентралізації; актуалізації питань побудови ефективної системи публічного управління, інституцій громадянської активності та самодостатніх громад, наразі потребує запровадження багатьох позитивних практик у різних сферах суспільного розвитку з використанням світового досвіду. Одним із інструментів такого розвитку, детермінантою майбутньої економічної самодостатності, соціальної та екологічної користі є забезпечення кооперації у процесах інтегрованого розвитку самоврядних територій. У контексті галузі знань «Публічне управління та адміністрування», варто розглядати кооперацію як комплексне явище, що трактується значно ширше, домірно до парадигми сталого розвитку. Тому, фактично, є належною відповіддю на сформульовані «Цілі сталого розвитку – 2030». Кооперативний рух сконденсований у його фундаментальній основі щодо особливостей організаційного процесу, дотримання кооперативних принципів і впровадженні дієвих практик, у недалекій перспективі формуватиме майбутнє українських громад. Від стану його розвитку залежатиме продовольча безпека країни, здоров'я населення, якість життя сільського соціуму, екологічна стійкість територіальних соціально-економічних систем, ефективність впровадження інновацій у сільське господарство, агробізнес (особливо фермерський, малий та середній) управлінські технології. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретичних засад для розробки практичних рекомендацій та підходів до застосування інструментарію забезпечення кооперації у процесах інтегрованого розвитку самоврядних територій.Об'єкт дослідження – процеси розвитку територій.Предмет дослідження – забезпечення кооперації у процесі інтегрованого розвитку самоврядних територій. Отримані теоретичні та прикладні результати, що становлять наукову новизну дослідження, полягають у тому, що: уперше: обґрунтовано теоретико-методологічні засади співвідношення процесів кооперації та інтегрованого розвитку самоврядних територій; розроблено комплементарну модель розвитку самоврядних територій на засадах кооперації та інтегрованого узгодження ключових сфер місцевої політики; сформульовано засади удосконалення динамічних зв'язків у комплементарній системі управління розвитком самоврядної території;удосконалено: понятійно-категоріальний апарат дослідження; набули подальшого розвитку: підходи щодо комплексу інструментів забезпечення кооперації у процесах інтегрованого розвитку самоврядних територій; орієнтири формування організаційної основи інтегрованого розвитку на засадах кооперації; на основі аналізу світових трендів, вектори використання потенціалу інтегрованого розвитку самоврядних територій; напрями адаптації в Україні зарубіжного досвіду щодо реалізації принципу інтегрованого розвитку самоврядних територій, що наразі лише частково відповідають європейській моделі кооперації.Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що найважливіші теоретико-методологічні положення, висновки і пропозиції були використані під час розроблення нормативно-правових актів, стратегічних та оперативних документів, методичних рекомендацій у діяльності органів місцевого самоврядування й державних органів виконавчої влади, громадських організацій, закладів вищої освіти та інших стейкхолдерів що сприятиме забезпеченню кооперації у процесах інтегрованого розвитку самоврядних територій на національному, регіональному та місцевому рівнях.Ключові слова: кооперація, кооперативний рух, кооперативні об'єднання, обслуговуюча кооперація, сільськогосподарська кооперація, споживча кооперація, інтеграція, інтегрований розвиток, самоврядні території, інтегрований розвиток самоврядних територій, сільськогосподарське кооперативне об'єднання, сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.^USelf-affirmation of Ukraine by modernization of the management system and implementation of the principles of competitiveness, associated with domestic transformation processes, implemented through successful decentralization reforms; actualization of issues of building an effective system of public administration, institutions of civic engagement and self-sufficient communities, currently requires the introduction of many positive practices in different spheres of social development using world experience. One of the tools of such development, determinant of future economic self-sufficiency, social and environmental benefit is ensuring cooperation in the processes of integrated development of self-governing territories. In the context of the field of knowledge Public administration and administration cooperation should be considered as a complex phenomenon, which is not limited only to economic parameters, but is interpreted much broader, in proportion to the paradigm of sustainable development. Therefore, in fact, it is a proper response to the formulated Sustainable Development Goals – 2030.The cooperative movement condensed in its fundamental basis related to the peculiarities of the organizational process, adherence to cooperative principles and implementation of effective practices, will build the future of Ukrainian communities at the nearest time. The state food security, public health, quality of life of rural society, ecological stability of territorial socio-economic systems, efficiency of innovation in agriculture, agribusiness (especially farming, small and medium) management technologies will depend on its development. The purpose of the dissertation is to substantiate the theoretical foundations for development of practical recommendations andapproaches forimplementation of tools for ensuring cooperation in the processes of integrated development of self-governing territories.Theobject of the research – processes of development of territories. The subject of the research – ensuring cooperation in the process of integrated development of self-governing territories. Due to the obtained theoretical and applied results, which constitute scientific novelty of the study, it was:for the first time: substantiated theoretical and methodological principles of the ratio of cooperation process and the process of integrated development of self-governing territories; developed a complementary model of development of self-governing territories; formulated the principles of improvement of dynamic connections in the complementary system of management of development of the self-governing territory;improved: the conceptual and categorical apparatus of research;got further development: approaches to a set of tools to ensure cooperation in the processes of integrated development of self-governing territories; guidelines of creating the organizational background of integrated development on the basis of cooperation; based on the analysis of world trends, vectors of using the potential of integrated development of self-governing territories that promote: formation and development of self-governing communities; applying  directions of adaptation in Ukraine of foreign experience in realization of the principle of integrated development of self-governing territories, which currently only partially correspond to the European model of cooperation.Practical meaning of received results lies in the fact that the most important theoretical and methodological points, conclusions and suggestions were used in the development of regulations, strategic and operational documents, guidelines in the activity of local governments and state executive bodies, NGOs, higher education institutions and other stakeholders that will promote cooperation in the processes of integrated development of self-governing territories at the national, regional and local levels.Key words: cooperation, cooperative movement, cooperative association, service cooperative, agricultural cooperative, consumer cooperative, integration, integrated development, self-governing territories, integrated development of self-governing territories, agricultural cooperative association, agricultural service cooperative.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського