Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (178)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=КОРОБОВ$<.>+<.>A=НИНЕЛ$<.>+<.>A=ПЕТРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Коробов В.О. 
Атомна будова розплавів чотирикомпонентної системи Bi-Ga-Sn-Ge: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.О. Коробов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Методом дифракції рентгенівського випромінювання досліджена структура чотирикомпонентних розплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge при температурах 960 та 1125 pi C. При інтерпретації даних дифракційного експерименту використовувалася модель мікронеоднорідної будови, що дозволяє отримувати кількісну інформацію про розподіл різносортних атомів по мікрообсягам. Розроблений математичний апарат цієї моделі для розплавів з довільною кількістю компонентів. Встановлено, що структура рідких сплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge всієї області концентрацій (концентраційний тетраедр) є мікронеоднорідною. Визначені концентраційні області (тригранні піраміди), в кожної з яких розплави містять атомні мікроугруповання чотирьох типів. В усіх концентраційних областях мікроугруповання - одно - та двокомпонентні. Склад двокомпонентних мікроугруповань такий же, як у розплавах бінарних систем Bi-Ga та Bi-Sn.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

      
2.

Коробова М.В. 
Динамічні оптимізаційні та балансові моделі взаємодії економіки і довкілля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.В. Коробова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено та досліджено математичні моделі еколого-економічної взаємодії балансового й оптимізаційного типів. Побудовано оптимізаційні моделі еколого-економічних процесів різного ступеня агрегованості, що розвивають і доповнюють неокласичні моделі економічного зростання, статичні економічні моделі балансового типу, а також моделі взаємодії економіки та навколишнього середовища. Проведено дослідження математичних моделей з погляду концепції стійкого розвитку. Розглянуто задачу оптимального керування та визначено достатні умови існування збалансованого експоненційного росту економіки магістрального типу за умов еколого-економічної рівноваги для агрегованої та багатосекторної еколого-економічної системи з відновлюваним ресурсом. Запропоновано динамічний аналог класичної міжгалузевої еколого-економічної моделі Леонтьєва-Форда та відповідну динамічну модель цін. Встановлено існування магістральних зв'язків для даних моделей, а також необхідні та достатні умови існування економічно прийнятних розв'язків. Побудовано нейманівський аналог для динамічної системи Леонтьєва-Форда та одержано умови її збалансованої рівноваги. Досліджено існування двох станів збалансованої рівноваги для заданої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28в611.6
Шифр НБУВ: РА317403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коробов О.І. 
Дискретна динаміка найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагента: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.І. Коробов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 33 с. — укp.

Запропоновано дискретний підхід до опису динаміки найпростіших хімічних реакцій за участю кристалічного реагенту, який дозволяє включити його кристалічну структуру в межі геометрико-імовірнісного формалізму. Зіткнення зародків формалізовано у термінах випадкових мозаїк, кристалічну структуру - у термінах планігонів і комірок Вігнера - Зейца. Детерміністичний опис вільного зростання зародка зв'язаний з геометрією кристалічного простору твердого реагенту в термінах концентричних поясів і клітинних автоматів. Стохастичний опис зіткнень зародків грунтується на використанні поняття типового елемента випадкової мозаїки. Детерміністичний і стохастичний аспекти подано у вигляді суперпозиції трьох різновидів розбиттів Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542
Шифр НБУВ: РА310967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Коробов В.М. 
Механізми адаптації ссавців до гіпоксії за участю дихальних гемопротеїнів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / В.М. Коробов ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2003. — 29 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльне дослідження структурно-функціональних характеристик дихальних гемопротеїнів крові та м'язів вторинноводних амніот, здатних припиняти зовнішнє дихання на тривалий термін, і наземних ссавців. Показано, що у процесі освоєння тваринами нових екологічних ніш у складі міогробіну відбувалося закріплення таких амінокислотних зміщень, які обумовлюють його високу розчинність і можливість нагромадження у міоциті без загрози викристалізації, не порушують структури гідрофобного ядра, що є необхідною умовою збереження просторової організації міоглобіну. Встановлено, що корекція фукнціональних зсувів у киснево-транспортній, киснево-утилізуючій та антиоксидантній системах за умов гіпоксії дипептидом карнозином обумовлена його здатністю нормалізувати прооксидантно-антиоксидантну рівновагу, коригувати окисне форсфорилювання у мітохондріях та усувати функціональні порушення у циклі оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА323922

Рубрики:

      
5.

Коробова Г.О. 
Особливості гіпертензівної дисциркуляторної енцефалопатії у залежності від адренореактивності організму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Коробова ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу гіпертензивної дисциркуляторної енцефалопатії (ГДЕ). Проаналізовано сучасні підходи щодо діагностики та лікування даної патології. Встановлено, що у разі високої бетаадренореактивності (БАР) у хворих на ГДЕ I стадії переважають запаморочення, більш інтенсивний і частий головний біль напруги, неточність виконання пальценосової проби та дисдіадохокінезу, більш виражені прояви синдрому вегетативної дистонії пароксизмального перебігу. Виявлено, що ГДЕ у поєднанні з БАР характеризується більш вираженим підвищенням середньодобового та денного систолічного артеріального тиску, недостатнім зниженням нічного артеріального тиску (АТ), підвищенням добової варіабельності, збільшенням і подовженням ранкового підвищення АТ, а також переважним зниженням кровотоку у вертебрально-базилярному басейні за даними ультразвукової доплерографії. З'ясовано, що лікування бетаблокатором небовололом хворих з високою БАР сприяє зниженню інтенсивності та частоти запаморочення, зменшенню проявів депресії та тривожності, симптомів вегетативної дисфункції. З'ясовано, що у хворих з низькою БАР дані зміни менш виражені. Доведено, що висока БАР обумовлює зниження АТ і його варіабельності, виразності та тривалості ранкового підвищення АТ і сприяє покращенню кровотоку. У хворих з низькою БАР дані зрушення були несуттєвими. Наведено рекомендації щодо застосування бетаблокатора небівололу у процесі лікування хворих на артеріальну гіпертензію з високою БАР з метою корекції дисциркуляторної енцефалопатії. Запропоновано методику визначення цільової групи хворих на ГДЕ, яким доцільно призначати бетаадреноблокатори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА368156

Рубрики:

      
6.

Коробович Л. П. 
Педагогічні умови моніторингу результативності навчального процесу в системі педагогічного менеджменту приватного вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.06 / Л. П. Коробович ; НАПН України ; Ун-т менеджменту освіти. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено, що забезпечення конкурентоздатності випускників і приватного ВНЗ у цілому можливо за умови створення маркетингового регулювання діяльності ВНЗ. Розроблено систему педагогічного менеджменту приватного ВНЗ із маркетингово-моніторинговим супроводом його діяльності, визначено умови для забезпечення успішності моніторингу результативності навчального процесу, розроблено зміст і структуру моніторингу результативності навчального процесу приватних ВНЗ, критерії оцінювання, інструментарій та технологію моніторингу. Доведено доцільність використання моніторингу результативності навчального процесу в системі педагогічного менеджменту приватного ВНЗ і підтверджено позитивний вплив його впровадження на підвищення конкурентоспроможності приватного ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к8 + Ч484(4УКР)70
Шифр НБУВ: РА382097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Коробова І.В. 
Розвиток дивергентного мислення учнів основної школи у навчанні фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.В. Коробова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На основі аналізу результатів психолого-педагогічних досліджень визначено структурні компоненти даного типу мислення та показники їх вимірювання. Порівняно вікові особливості розвитку дивергентного мислення на різних вікових етапах розвитку особистості. Розкрито психолого-педагогічні умови стимулювання дивергентного мислення учнів на уроках фізики. Подано та практично підтверджено науково обгрунтовану методику розвитку дивергентного мислення учнів у навчанні з фізики, що охоплює систему роботи вчителя фізики, систему фізичних завдань для учнів та систему принципів взаємодії учителя й учнів. Запропоновано методику діагностики дивергентного мислення учнів на фізичному матеріалі, за допомогою якої підтверджено ефективність розробленої системи прийомів і завдань з метою розвитку даного типу мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-3,022
Шифр НБУВ: РА310520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Коробов А. Г. 
Моделі і методи інформаційної технології автономного відеомоніторингу місцевості безпілотним літальним апаратом / А. Г. Коробов. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження ‒ процес автономного відеомоніторингу місцевості БПЛА за умов ресурсних та інформаційних обмежень; мета дослідження ‒ підвищення функціональної ефективності бортової системи БПЛА, що здійснює в автономному режимі локальну навігацію і локалізацію об'єктів інтересу на місцевості за умов неповної визначеності та ресурсних обмежень шляхом створення інформаційної технології машинного навчання; методи дослідження ‒ методи згорткових нейронних мереж, методи розрідженого кодування, методи теорії кодування та оптимізації; методи інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології та технології нейронних мереж прямого поширення; результати ‒ моделі та методи інформаційної технології автономного відеомоніторингу місцевості безпілотним літальним апаратом; новизна ‒ уперше розроблено метод синтезу інформаційно-екстремальних класифікаційних вирішувальних правил автономної бортової системи БПЛА, який на відміну від відомих базується на двійковому кодуванні ознакового опису ансамблем дерев рішень із побудовою в радіальному базисі двійкового простору ознак оптимальних в інформаційному розумінні замкнених роздільних гіперповерхонь, що дозволяє підвищити оперативність функціонування та забезпечити достовірність розпізнавання спостережень за умов обмеженого обсягу розміченої вибірки; удосконалено метод машинного навчання екстрактора ознакового опису середовища шляхом застосування принципів конкурентного навчання, розрідженого кодування, переносу знань та метаевристичної оптимізації, що дозволяє сформувати оптимальний в інформаційному і вартісному сенсі ознаковий опис відеоспостережень для класифікаційного й регресійного аналізу за умов обмеженого обсягу розмічених навчальних даних та обчислювальних ресурсів; набули подальшого розвитку моделі обчислень екстрактора ознакового опису середовища шляхом застосування архітектури згорткових мереж, розрідженого кодування та з урахуванням як локальної, так і контекстної інформації, що дозволяє підвищити функціональну ефективність розпізнавання малорозмірних об'єктів інтересу або перешкод за умов ресурсних та інформаційних обмежень; ступінь упровадження ‒ впроваджено у науково-дослідному центрі ракетних військ і артилерії, Сумському державному університеті; галузь ‒ інтелектуальні інформаційні технології^UObject of research ‒ the process of terrain autonomous monitoring by an unmanned vehicle under the limited resources and information restrictions; the aim of research ‒ with increasing a functional efficiency of the onboard system of an unmanned aircraft operating autonomously for visual navigation and recognition of objects of interest on the ground in conditions of incomplete certainty and resource constraints through the creation of information technology of machine learning; research methods ‒ methods of convolutional neural network, sparse coding methods, methods of coding theory and optimization; methods of information-extreme intellectual technology and technology of feedforward neural networks results ‒ models and methods of information technology for autonomous video monitoring of terrain by an unmanned aerial vehicle; novelty ‒ for the first time, a method of synthesis of information-extreme classification decision rules of an autonomous on-board unmanned aerial vehicle system is developed, which, unlike the known ones, is based on binary coding of a characteristic description of ensembles of decision trees with construction in the radial basis of a binary space of features optimal in the informational vertex, that make operative functioning and ensure reliable recognition of observations under the conditions of limited labeled sample; improved methods of machine learning extractor feature describe the environment by applying the principles of competitive learning, sparse coding, transfer learning and metaheuristic optimization that allows you to create the best in information and value terms feature description video surveillance for classification and regression analysis for a limited amount of labeled training data and computing resources; were further developed models calculations of feature extractor describe the environment through the application architecture convolutional networks, sparse coding and considering both local and contextual information that can improve the functional efficiency of detection of small objects of interest or obstacles in terms of resource and information constraints; the degree of implementation ‒ the result were implemented at the Missile troops and artillery research center, Sumy state university; industry ‒ intellectual information technology


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського