Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (127)Книжкові видання та компакт-диски (93)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Костів М.В. 
Адміністративна правосуб'єктність юридичних осіб та особливості її реалізації в адміністративно-деліктних відносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Костів ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних засад і особливостей реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб. З'ясовано суть поняття адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, досліджено елементи правосуб'єктності, визначено їх співвідношення та обгрунтовано визнання деліктоздатності самостійним елементом. Визначено критерії класифікації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб на спеціальну та виключну, розкрито їх зміст і значення, виділено види, визначено їх поняття, виявлено особливості реалізації та встановлено обсяг адміністративної правосуб'єктності державних органів, суб'єктів підприємницької діяльності та об'єднань громадян. Досліджено особливості реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб в адміністративно-деліктних відносинах та проаналізовано тенденції сучасного законодавства щодо встановлення адміністративної відповідальності юридичних осіб. Сформульовано пропозиції для вдосконалення законодавчого врегулювання адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, а також рекомендації щодо ефективного механізму її практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013 + Х819(4УКР)07 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА340786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Костів О.М. 
Динаміка і статика в діалектних просторових конструкціях (на матеріалі ІІ тому АУМ): Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Костів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено вияви динаміки й статики в українському діалектному просторі, розглянуто погляди різних мовознавців на проблему співвідношення статичного і динамічного. Особливу увагу приділено дослідженню теоретичних засад Празької лінгвістичної школи (ПЛШ) у поєднанні з поглядами Ф. де Сосюра на одиниці лінгвогеографічних досліджень та системно-структурним підходам авторів Атласу української мови до висвітлення рис українського діалектного простору. Простежено динаміку змін у фонологічній системі говірок південно-західного наріччя української мови. З метою унаочнення структури діалектної просторової конструкції з її ядром та периферією встановлено особливості окремих рис одного структурного рівня (фонологічного) та одного з виявлених комплексів нашарованих діалектних рис різних рівнів на території південно-західного наріччя. Визначено ареали ядер та периферій найважливіших фонетичних рис обраної групи лексики (зміни артикуляції голосних переднього ряду в ненаголошеній позиції, а також асиміляції приголосних за дзвінкістю/глухістю). На основі комплексного аналізу нашаровуваних на одній території діалектних просторових конструкцій різнорівневих рис виявлено зону вібрації в наддністрянсько-подільському міждіалектному пласті. Розглянуто специфічну зону вібрацій на зіткненні літеральних частин периферійних ареалів наддністрянських та подільських говірок (межиріччя Серету та Збруча), де виявлено ознаки не тільки змішаності, а й перехідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67 +
Шифр НБУВ: РА328216

      
3.

Костів С.Я. 
Корекція реперфузійного синдрому при хірургічному лікуванні атеросклеротичної оклюзії аорто-стегнового сегменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Я. Костів ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено обстеження та хірургічне лікування 159-ти хворих з атеросклеротичною оклюзією термінального відділу черевної аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок. Для запобігання розвитку реперфузійного синдрому під час проведення реконструктивних втручань за умов хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок необхідно проводити комплекс заходів, який передбачає введення 8 % 200 мл озоново-кисневого фізіологічного комплексу й раз на добу протягом 5-ти днів до оперативного лікування, введення препарату "Корвітин" у післяопераційному періоді у дозі 0,5 г (1 флакон) у 150 мл ізотонічного розчину 1 раз на добу за 5 днів до відновлення кровотоку, інтраопераційного 0,5 г препарату на 150 мл ізотонічного розчину натрію хлориду за 10 хв перед зняттям затискача з аорти, наступне введення в аналогічній дозі повторюється через 12 год, введення препарату "Тіатріазолін" 1 % 2 мл 3 рази на добу протягом 5-ти днів до реконструкції та 5-ти днів після реваскуляризації вказаних заходів здійснюється на фоні пролонгованої епідуральної анестезії. Під час проведення відновлення кровотоку на аорто-стегнових сегментах необхідно враховувати гемодинамічні особливості магістрального колатерального кровоплину артерій і здійснити реконструкцію дистального артеріального русла нижньої кінцівки з вищим периферичним опором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035 +
Шифр НБУВ: РА344763

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Костів В.В. 
Методи параметричного діагностування поршневих газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод параметричного діагностування компресорних циліндрів поршневих газоперекачувальних агрегатів, що базується на аналізі тренду перетинів негерметичності, наведено методику його практичної реалізації на базі вимірювань параметрів режиму роботи. Показано, що узагальнюючим діагностичним параметром для оцінки стану циліндра може слугувати температура газу на його виході. На цій підставі розроблено два методи діагностування стану циліндра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА327187

Рубрики:

      
5.

Костів В. Р. 
Морфологічні особливості яєчників і аденогіпофіза щурів за умов післяопераційного гіпотиреозу та його корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / В. Р. Костів ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості яєчників та аденогіпофіза щурів у динаміці післяопераційного гіпотиреозу та після його корекції L-тироксином та L-тироксином у комплексі з кальцитоніном. Встановлено морфологічні засади неповноцінності лютеальної фази оваріального циклу у разі гіпотиреозу: прогресуюче порушення синтезу та виведення стероїдних гормонів жовтого тіла, гіперсекреція лактотропів аденогіпофіза, які не повністю коригуються L-тироксином. Застосування L-тироксину в комплексі з кальцитоніном у разі післяопераційного гіпотиреозі у є доцільним, оскільки запобігає порушенню ультраструктури жовтого тіла, справляє позитивний вплив на морфометричні показники ліпідних включень в лютеоцитах і кальцієвий обмін, запобігає ознакам гіперсекреції та гіперпродукції пролактину в лактотропах аденогіпофіза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2-29 + Р715.52-29
Шифр НБУВ: РА379607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Костів О.І. 
Периопераційне ведення хворих із атеросклеротичним ураженням аорти та її магістральних гілок в поєднанні із ішемічною хворобою серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.І. Костів ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупіка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р457.365.112 +
Шифр НБУВ: РА369885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Костів Л. Я. 
Структура, динаміка та оптимізація ландшафтів Центрального Поділля: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.01 / Л. Я. Костів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фактори ландшафтотворення в межах фізико-географічної підобласті Центрального Поділля. Уточнено її межі та просторову диференціацію на індивідуальні ландшафти, які відзначаються морфоструктурною обумовленістю та своєрідністю внутрішньої морфологічної структури. Розкрито специфіку властивостей природних компонентів кожної місцевості, з'ясовано особливості їх генезису, поширення та закономірності внутрішньої диференціації на урочища. Висвітлено динаміку компонентів природних територіальних комплексів за останній тридцятирічний період і визначено антропогенну модифікованість ландшафтів. Обгрунтовано основні принципи оптимізації ландшафтів Центрального Поділля на підставі вивчення їх структури та динаміки. Запропоновано схему оптимізації природних територіальних комплексів ключової ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР1)08
Шифр НБУВ: РА375998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Костів Б. В. 
Удосконалення безконтактного визначення струмів в стінках підземних трубопроводів для контролю їх ізоляційного покриття: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Б. В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено спосіб автоматичного профілювання горизонтальної складової напруженості магнітного поля за проходження із вимірювальною системою над трубопроводами в перпендикулярному відносно їх осей напрямку. Запропоновано використання тришарової нейронної мережі для безконтактного визначення струму в стінках одного та двох підземних трубопроводів на основі даних профілю напруженостей магнітного поля над даними трубопроводами. Встановлено спосіб, в якому передбачено використання умовних рівнянь та одержання на їх базі нормальних рівнянь для безконтактного визначення струмів в стінках підземних трубопроводів за перпендикулярного проходження над ними. Надано структурну схему та виготовлено систему для безконтактного визначення струму в стінках підземних трубопроводів. Визначено метрологічні показники даної системи під час безконтактного визначення струмів у стінках контрольованих трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-060.7
Шифр НБУВ: РА373423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Костів М.А. 
Управлінські аспекти обліку та контролю операційних доходів і витрат на підприємствах електролампового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.А. Костів ; Укоопспілка. Львів. комерц. акад. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції та перспективи розвитку електролампового виробництва та значущість його організаційно-технологічних особливостей у побудові системи обліку та контролю доходів і витрат. Запропоновано класифікацію та методику аналітичного обліку доходів за сегментами ринку та видами продукції з метою оперативного реагування на зміни у їх структурі. Розглянуто класифікацію та методику обліку витрат, удосконалено розподіл загальновиробничих витрат шляхом розукрупнення комплексних статей і диференціації баз розподілу. Розглянуто управлінські аспекти та методику обліку і контролю доходів і витрат за центрами відповідальності на підставі їх локалізації. Удосконалено методику бюджетування з метою посилення контролю за операційними доходами та витратами підприємства для окремих підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 + У052.9(4УКР)230.585.151.21-148.6 +
Шифр НБУВ: РА342209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костів С. Ф. 
Розвиток психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління у сфері оборони оперативно-тактичного рівня в системі післядипломної освіти / С. Ф. Костів. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-експериментальному вирішенню наукового завдання, що полягає в розвитку психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління у сфері оборони оперативно-тактичного рівня в системі післядипломної освіти.За результатами проведеного аналізу наукової літератури щодо сутності видів витривалості та змісту психологічної і фізичної підготовки військових професіоналів з'ясовано сутність і зміст психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління, а також підтверджено необхідність урахування і поєднання психічної, фізіологічної і фізичної сфер військово-професійної діяльності під час розвитку професійно важливих якостей.На основі визначення сутності і змісту психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління та узагальнення основних підходів науковців до визначення структурних компонентів психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління обґрунтовано основні її компоненти – ціннісно-мотиваційний, когнітивний, емоційно-вольовий, професійно-діяльнісний і суб'єктний. Для діагностування їх розвиненості визначено відповідні критерії і показники: ціннісно-мотиваційний (цінності військово-професійної діяльності та мотивація до розвитку психофізичної витривалості); когнітивний (знання методів і засобів про розвиток психофізичної витривалості, особливості функціонування нервової системи і виникнення психічних станів у стандартних та екстремальних ситуаціях військово-професійної діяльності); емоційно-вольовий (емоційний стан, стресостійкість і соціальна адаптованість); професійно-діяльнісний (фізична витривалість військово-прикладного характеру, сила нервової системи, психічна лабільність); суб'єктний (самооцінка і загальна інтернальність у розвитку психофізичної витривалості).Спроектовано педагогічну модель розвитку психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління, що відтворює системний і контекстний взаємозв'язок між метою, методологічними підходами, принципами, педагогічними умовами, змістом методики, критеріями і показниками оцінювання розвиненості психофізичної витривалості, структурованими у цільово-методологічному, змістовому, суб'єктному, організаційно-процесуальному та діагностувальному блоках. Результатом впровадження авторської методики розвитку психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління є розвиток їх психофізичної витривалості завдяки систематичному виконанню різноманітних психофізичних вправ. Методикою передбачено втілення трьох етапів – мотиваційно-знаннєвого, розвивального та результативного, які логічно взаємопов'язані, взаємозумовлені та мають визначений термін, мету, завдання, основні методи і засоби, форми організації навчання та види навчальних занять, спрямовані на розвиток психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління.За кожним компонентом обчислено середньоарифметичні значення та статистично їх узагальнено, чим підтверджено позитивну тенденцію до розвиненості психофізичної витривалості слухачів експериментальної групи, зокрема високий рівень збільшився з 5,26 % до 26,32 %, достатній – з 21,05 % до 47,37 %, середній – зменшився з 47,37 % до 15,78 %, низький – з 26,32 % до 10,53 %. У контрольній групі спостерігалися незначні зміни у рівнях розвиненості психофізичної витривалості, що неістотно вплинуло на загальний її розвиток. Позитивна тенденція щодо розвиненості психофізичної витривалості у слухачів експериментальної групи підтверджує гіпотезу дослідження та результативність педагогічних умов її розвитку.Розроблені методичні рекомендації для суб'єктів освітнього процесу є підґрунтям для вдосконалення змісту спеціальної фізичної підготовки та розроблення основних напрямів педагогічного впливу на розвиток психофізичної витривалості майбутніх професіоналів військового управління в системі післядипломної освіти.^UThe thesis is devoted to theoretical and experimental solution of scientific task for psychophysical endurance development of future professionals of military administration in the field of defence of operational-tactical level in the postgraduate educational system. The results of scientific resources analysis concerning essence of relevant types of endurance and content of psychological training of military professionals has made it possible to define essence and content of psychophysical endurance development of future professionals of military administration, which directs their training towards development of the most professionally important qualities, which combine psychical, physiological and physical spheres of military-professional activity.There were substantiated he structural components of psychophysical endurance development of future professionals of military administration (value-motivating, cognitive, emotional-and-will, professionally-and-activity and subjective) on the basis of essence and content of psychophysical endurance development of future professionals of military administration definition and generalization of the main approaches to wards it and for the diagnosing of the development of the above-mentioned the correspondent criteria and exponents: value-motivating (values of military and professionals activity and motivation to development of psychophysical endurance), cognitive(knowledge regarding development of psychophysical endurance; knowledge concerning peculiarities of functioning of the nervous system and mental states in standard and extreme situations), emotional-and-will (emotional state, stress management and social adaptability), professionally-and-activity (physical endurance of military applied character, strength of nervous system, psychical lability), subjective(self-evaluation and general internality concerning development of psychophysical endurance) were elaborated.Рedagogical model of psychophysical endurance development of future professionals of military administration, which reflects systemic and contextual interrelation of the aim, methodological approaches, principles, pedagogical conditions, content, technique, criteria and exponents of its development evaluation and are structured in the purpose-and-methodological, content-based, subject-and-professionally-based, organization-and-process-based and diagnostic blocks, was developed.The result of implementation of authorial technique of psychophysical endurance development of future professionals of military administration is development of their psychophysical endurance through systemic performance of different psychophysical exercises. The technique consist of three stages – motivational-and-knowledge-based, development-based, result-based, which are logically related, interdependent and have defined terms, aim, tasks, the main methods and means, forms of education organization and kinds of educational classes, which are aimed at purposeful psychophysical endurance development of future professionals of military administration.The simple average of all scales for each component was calculated and its statistical generalization confirmed positive tendency towards psychophysical endurance development of experimental group students, in particular, the high level increased from 5,26 % to 26,32 %, sufficient – from 21,05 % to 47,37 %, average – decreased from 47,37 % to 15,78 %, low – from 26,32 % to 10,53 %. Changes that occurred in control group are not significant in levels of its development and not influences substantially on its general development. The positive tendency towards students of experimental group's development confirmed hypothesis of research and efficiency of pedagogical conditions of its development.The developed methodological recommendations to subjects of educational process is a basis for improvement of special physical training content and improvement of main directions of pedagogical influence on psychophysical endurance development of future professionals of military administration in the field of defence of operational-tactical level in the postgraduate educational system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Костів О. І. 
Реакція азосполучення в аналізі β-лактамних та тетрациклінових антибіотиків / О. І. Костів. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню спектрофотометричних та вольтамперометричних властивостей азосполук β-лактамних та тетрациклінових антибіотиків, отриманих на основі реакції азосполучення: амоксициліну та окситетрацикліну з діазотованими реагентами, які містять в своїй структурі первинну ароматичну аміногрупу; діазотованих цефалоспоринів з фенольними реагентами з метою розробки методик їхнього визначення. У роботі вивчено можливості використання отриманих азосполук для кількісного визначення амоксициліну, цефтазидиму, цефтріаксону та окситетрацикліну. У результаті дослідження хіміко-аналітичних властивостей антибіотиків вперше запропоновано використання реакції азосполучення амоксициліну з діазотованим сульфатіазолом та сульфаніламідом, окситетрацикліну з 1-діазо-2-нафтол-4-сульфокислотою та діазотованим фуксином, діазотованого цефтазидиму з резорцином, 8-оксихіноліном, 2-метилфенолом та діазотованого цефтріаксону з 8-оксихіноліном, 2-метилфенолом для розробки методик визначення антибіотиків у одно- та багатокомпонентних лікарських засобах. Вперше вивчено оптимальні умови діазотування сульфаніламідних реагентів та фуксину для подальшого азосполучення з амоксициліном та окситетрацикліном відповідно та цефалоспоринових антибіотиків для подальшої взаємодії з резорцином, 8-оксихіноліном і 2-метилфенолом, зокрема: природу та концентрацію кислоти як середовища діазотування, надлишок діазотуючого реагенту натрій нітриту та тривалість діазотування. Вперше вивчено оптимальні умови азосполучення антибіотиків з реагентами, зокрема, кислотність середовища взаємодії, надлишок реагенту, вплив сторонніх електролітів для отримання максимального аналітичного сигналу, що в свою чергу, дало змогу одержати ефективні кольорові аналітичні форми антибіотиків та розробити методики їх кількісного визначення.^UThe thesis is devoted to the research of spectrophotometric and voltammetric properties of azo compounds obtained from β-lactam and tetracycline antibiotics. To develop the methods of investigated antibiotics determination two different ways of azo coupling reaction were used: between amoxicillin, oxytetracycline and diazotized reagents containing in their structure a primary aromatic amino group, as well as between diazotized cephalosporins and phenolic reagents. The possibilities of using the obtained azo compounds for quantitation of amoxicillin, ceftazidime, ceftriaxone and oxytetracycline were studied. Relies on the research of chemical and analytical properties of antibiotics such azo coupling reactions were used for the first time: amoxicillin with diazotized sulphathiazole or with sulphanilamide; oxytetracycline with 1-diazo-2-naphthol-4-sulfonic acid or with diazotized fuchsine; diazotized ceftazidime with resorcinol, or with 8-oxyquinoline, or with 2-methylphenol; diazotized ceftriaxone with 8-oxyquinoline, or with 2-methylphenol. All reactions were used for the development of methods for spectrophotometric determination of antibiotics in single- and multicomponent drugs. For the first time, the optimal conditions for diazotization of reagents for further azo coupling with amoxicillin and oxytetracycline, and for diazotization of cephalosporin antibiotics for further interaction with with resorcinol, 8-oxyquinoline, 2-methylphenol were investigated. Among them were acid nature and concentration (as diazotizing medium), excess of the diazotizing reagent (sodium nitrite) and duration of diazotizing. For the first time, the optimal conditions for azo coupling of 1-diazo-2-naphthol-4-sulfonic acid, fuchsine, sulphathiazole and sulphanilamide diazo salts with antibiotic, and cephalosporin antibiotic diazo salts with phenolic reagents were studied, in particular, acidity of the interaction medium, reagent excess, influence of foreign electrolytes to obtain the maximum analytical signal. That allowed to obtain effective color analytical forms of antibiotics with reagents and develop methods for quantitation of these antibiotic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Костів О. З. 
Правове регулювання відносин колективного управління майновими авторськими та суміжними правами / О. З. Костів. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційному дослідженні визначено особливості та закономірності правового регулювання колективного управління майновими авторськими та суміжними правами та сформульовані пропозиції і рекомендації щодо вдосконалення існуючої системи норм, які регулюють ці правовідносини.Зокрема, у Розділі 1 «Еволюція, сутність та юридична природа колективного управління майновими авторськими та суміжними правами» здійснено історико-правовий аналіз і виявлено закономірності становлення системи колективного управління майновими. Серед міжнародних нормативно-правових актів, які заклали підґрунтя для розвитку колективного управління правами в дослідженні аналізувались: Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів, Міжнародна конвенція про охорону інтересів виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення, Договір ВОІВ про виконання і фонограми, Типовий закон про авторське право і суміжні права.При дослідженні еволюції національного нормативно-правового регулювання інституту колективного управління правами запропоновано періодизацію такого розвитку представити через наявність трьох етапів.У Розділі 2 «Аналіз особливостей управління майновими правами суб'єктів авторського права і суміжних прав на колективній основі» досліджуються три форми колективного управління правами, що запроваджені оновленим спеціальним законом у даній сфері. Йдеться про добровільне, обов'язкове та розширене управління. При розгляді добровільного колективного управління аналізується норма стосовно права вільно обирати організацію колективного управління і кваліфікується її як важливу запоруку для правовласників, оскільки створює здорову конкуренцію в зазначеній сфері відносин і лише ті організації, що найефективніше здійснюватимуть свою діяльність, можуть сподіватись на передання в управління значної кількості майнових прав. Значна увага в дослідженні приділена питанням нормативно-правового забезпечення процесу вилучення майнових прав із управління. Розглядаючи договори про представництво прав, вказується, що вони можуть бути елементом суспільних відносин виключно добровільного колективного управління правами. Вказане обмеження сфери застосування даного роду договорів є, на нашу думку, логічним і вірно врегульованим законодавцем, адже не можна передавати представництво інтересів осіб, які безпосередньо не передали право управління первинним колективним організаціям.При дослідженні обов'язкового колективного управління аналізувались усі передбачені законом сфери. Досліджуючи сфери обов'язкового колективного управління правами, пропонується норму стосовно передання двадцяти п'яти відсотків доходу від прав, зібраних акредитованою організацією за репрографічне відтворення творів, а також за приватне копіювання на розвиток української культури визнати неконституційною. При дослідженні нормативно-правового регулювання обов'язкового колективного управління у сфері ретрансляцій, нами вказувалось на проблему щодо відсутності організацій мовлення в переліку осіб, яким розподілятимуться кошти із зібраної винагороди.У Розділі 3 «Перспективи подальшого розвитку інституту колективного управління майновими авторським та суміжними правами» нами було окреслено аспекти вдосконалення правового регулювання такого управління в контексті здійснення євроінтеграційних процесів, а також через врахування досліджень ВОІВ у цьому напрямі.Вказується, що, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною з одного боку та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами з другого, наша держава взяла на себе зобов'язання з поміж іншого наблизити національне законодавство до законодавства ЄС у сфері інтелектуальної власності. Значна увага в дослідженні була приділена аналізу Директиви 2012/28/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. про окремі випадки дозволеного використання сирітських творів, і у зв'язку з цим обґрунтовується доцільність збільшення сфери розширеного колективного управління правами сферою управління «сирітськими творами», допоки існуватиме на них такий статус.Ключові слова: колективне управління правами, авторське право та суміжні права, організації колективного управління, акредитація організацій, збір та розподіл винагороди, правовласники, каталог, добровільне, обов'язкове та розширене колективне управління.^UThe dissertation research identifies the features and patterns of legal regulation of collective management of property copyright and related rights and formulates proposals and recommendations for improving the existing system of rules governing these relationships.In Section 1 "Evolution, essence and legal nature of collective management of property copyrights and related rights" the historical and legal analysis is carried out and regularities of formation of system of collective management of property are revealed.Among the international regulations that laid the foundation for the development of collective rights management in the study were analyzed: Berne Convention for the Protection of Literary and Artistic Works, International Convention for the Protection of Performers, Producers of Phonograms and Broadcasting Organizations, WIPO Performance and Phonograms Treaty, Model Law on copyright and related rights.In studying the evolution of national legal regulation of the institute of collective rights management, it is proposed to present the periodization of such development through the presence of three stages. Section 2 "Analysis of the peculiarities of the management of property rights of copyright and related rights on a collective basis" examines the three forms of collective management of rights, introduced by the updated special law in this area. It is about voluntary, compulsory and extended management.When considering voluntary collective management, the rule on the right to freely choose a collective management organization is analyzed and qualified as an important guarantee for right holders, as it creates healthy competition in this area of relations and only those organizations that most effectively can hope to transfer a significant amount property rights. Considerable attention in the study is paid to the issues of regulatory and legal support of the institute of withdrawal of property rights from management. Considering the agreements on the representation of rights, it is indicated that they can be an element of public relations exclusively voluntary collective rights management. This restriction on the scope of this type of agreement is, in our opinion, a logical and correctly regulated by the legislator, because it is impossible to transfer the representation of the interests of persons who did not directly transfer the right to manage the primary collective organizations.In the study of compulsory collective management, all areas provided by law were analyzed. Examining the areas of mandatory collective rights management, it is proposed to recognize the provision on the transfer of twenty-five percent of the income from rights collected by an accredited organization for reprographic reproduction of works, as well as for private copying for the development of Ukrainian culture unconstitutional.In the study of the legal regulation of mandatory collective management in the field of retransmission, we pointed out the problem of the absence of broadcasting organizations in the list of persons to whom the funds from the collected remuneration will be distributed.In Section 3, “Prospects for the Further Development of the Institution of Collective Management of Property Copyright and Related Rights,” we outlined aspects of improving the legal regulation of such management in the context of European integration processes, as well as WIPO research in this area.It is pointed out that by ratifying the Association Agreement between Ukraine on the one hand and the European Union, the European Atomic Energy Community and their Member States on the other, our state has undertaken to approximate, inter alia, national legislation to EU legislation in the field of intellectual property. property.Considerable attention in the study was paid to the analysis of Directive 2012/28 / EU of the European Parliament and of the Council of 25 October 2012 on certain cases of permitted use of orphan works, and in this regard the expediency of increasing works ", as long as they have such a status.Keywords: collective rights management, copyright and related rights, collective management organizations, accreditation of organizations, collection and distribution of remuneration, right of owners, catalog, voluntary, mandatory and extended collective management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Костів М. Т. 
Приватноправові відносини з іноземним елементом з надання грантової допомоги: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / М. Т. Костів. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація розкриває зміст цивільних-правових відносин в сфері надання грантів, зокрема в аспекті договірного регулювання надання гранту за участі іноземного елементаУ вступі автором обґрунтовано вибір теми дослідження, визначено зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами, грантами, визначено мету, завдання, предмет та об’єкт дослідження, надано характеристику використаних методів, визначено наукову новизну отриманих результатів, охарактеризовано особистий внесок автора, надано інформацію про апробацію матеріалів дисертації, зазначено структуру та загальний обсяг дисертації.Розділ 1 Приватноправова характеристика гранту та його роль у забезпеченні потреб інститутів громадянського суспільства та держави складається із трьох підрозділів. Підрозділ 1.1 присвячено аналізу визначення терміну грант та його характерних ознак. Для цього в підрозділі проаналізовано закріплені визначення цього терміну та виокремлено їх спільні та відмінні ознаки. Зазначено, що визначення гранту характеризуються наявністю таких спільних рис як безоплатність, безповоротність, цільове спрямування гранту на реалізацію проєкту. Грант визначається як фінансові ресурси, кошти, грошові кошти, майно та інші ресурси, валютні цінності. У свою чергу цільова спрямованість гранту конкретизується в тому, що він спрямовується на реалізацію проєкту, якому притаманна ознака строковості. В підрозділі 1.2 розглянуто правове регулювання благодійної діяльності в Україні. Зазначається, що ефективне протистояння військовому вторгненню росії на територію України не було б можливе без активної діяльності благодійних організацій, зокрема реалізації ними такого виду благодійної діяльності як надання благодійних грантів.У підрозділі проаналізовано нормативно-правове регулювання благодійної діяльності. Обґрунтовується необхідність внесення змін до чинного законодавства.У підрозділі 1.3 розглянуто вплив грантів на спроможність держави Україна та її інститутів протистояти повномасштабному вторгненню. Проаналізовано масштаби допомоги наданої урядами іноземних держав, міжнародними організаціями з початку повномасштабного вторгнення. Саме отримання безоплатного, цільового, безповоротного фінансування на реалізацію проєктів міжнародної технічної допомоги є найбільш сприятливою формою фінансування для України, адже воно не породжує виникнення зустрічних зобов’язань.Крім того, в підрозділі розглянуто основні законодавчі зміни що стосувались діяльності інститутів громадянського суспільства. Розділ 2 Договірні відносини з надання гранту складається із двох підрозділів. У підрозділі 2.1 зазначається, що надання грантів можливо як юридичними особами (в тому числі іноземними), державою, територіальною громадою. В свою чергу участь фізичних осіб в якості надавачів грантів зустрічається вкрай рідко, адже особливі ознаки гранту як предмету відносин потребують значних організаційних ресурсів, зокрема щодо організації контролю за його використанням, контролем за своєчасною реалізацією проєкту. Отримувачами грантів можуть бути як держава Україна, в рамках реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги так і фізичні особи, фізичні особи – підприємці, юридичні особи, територіальна громада. У підрозділі 2.2 досліджено місце договору з надання гранту в системі безоплатних договорів, що регулюються Цивільним кодексом України. В підрозділі аналізуються положення договору дарування та договору пожертви та їх відмінним ознакам. Окрему увагу в підрозділі також приділено визначенню прав та обов’язків сторін в договорі з надання гранту. Розділ 3 Особливості приватноправових відносин з іноземним елементом з надання грантів складається із трьох підрозділів. У підрозділі 3.1 зазначено, що розвиток законодавства про міжнародне приватне право дозволяє зробити висновок, що принцип автономії сторін є загальновизнаним як у національній правовій системі, так і на міжнародному рівні. Українське законодавство поступово удосконалюється та завдяки участі України в міжурядових організаціях дозволяє розширити інструментарій щодо застосування норм міжнародного приватного права. Підрозділ 3.2 розглядає нецільове використання або несвоєчасне подання звітів з використання грантів як порушення таких договірних зобов’язань. Важливим є убезпечення грантодавців від випадків коли грант може використовуватись не за призначенням. У цьому важливу роль відіграють запобіжні заходи у вигляді включення в умови договору спеціальних перевірок використання грошових коштів, наприклад умов про проведення незалежної аудиторської перевірки. У підрозділі 3.3 зазначається, що для стійких відносин з іноземними надавачами грантів (юридичними та фізичними особами) важливу роль відіграють податкові стимули, запроваджені в їх країнах. У підрозділі розглянуто можливі існуючі рішення стосовно надання пільг в рамках іноземним надавачам грантів в рамках транскордонного співробітництва з інститутами громадянського суспільства в Україні.^UThe dissertation reveals the content of private legal relations in the field of granting grants, in particular in the aspect of contractual regulation of provision of grants with the participation of a foreign elementIn the introduction, the author substantiates the choice of the research topic, its purpose, task, subject and object, the methodology used, and scientific novelty. Information on the approbation of the research results, the structure and the scope of the thesis are specified.Chapter 1 Private law characteristics of the grant and its role in meeting the needs of civil society institutions and the state consist of three sub-chapters. Sub-chapter 1.1 analyzes the definition of the term grant. In particular, the legislator defines this term in the legal acts.Such common features characterize the listed definitions of a grant as gratuitousness, irrevocableness, and targeted focus for implementing a project. However, regarding the subject of the grant, the legislator does not give an unambiguous definition. It is stated that gratuitousness and target orientation are the common features of a grant and a donation. The sub-chapter pays particular attention to the concept of a grant and its correlation to international technical assistance.In sub-chapter 1.2. it is stated, that effective resistance to the military invasion of russia on the territory of Ukraine would not have been possible without the activities of charitable organizationsThe subsection also analyzes certain types of charitable activities, among them – the provision of a charitable grant. In sub-сhapter 1.3. the impact of grants on the ability of the state and its institutions to resist a full-scale invasion is considered. The sub-chapter discusses the main legislative changes related to the activities of civil society institutions. Since the beginning of the full-scale invasion, these organizations could not ensure their usual activities, particularly concerning accounting, amending the charter, etcСhapter 2 Contractual relations for provision a grant of two subdivisions. Sub-chapter 2.1 states that grants can be provided by legal entities (including foreign), the state, and a territorial community. In turn, the participation of individuals as grant providers is extremely rare. The special features of a grant as a subject of relations require significant organizational resources, in particular, the organization of control over its use and the timely implementation of the project. Grant recipients can be the state of Ukraine, within the framework of international technical assistance projects, individuals, entrepreneurs, legal entities, and territorial communities.In sub-chapter 2.2 special attention is paid to the analysis of the donation agreement and the grant agreement. It is noted that the grant agreement is a kind of donation agreement, the main provisions of which are enshrined in the Civil Code of Ukraine. Special attention in the the sub-chapter is paid to the definition of the rights and obligations of the parties in the grant agreement.Chapter 3 Peculiarities of private law relations with a foreign grant-making element consists of three subsections. In sub-chapter 3.1 it is stated, that Ukrainian legislation on international private law is gradually being improved. Ukraine’s participation in intergovernmental organizations allows expanding the tools for applying the norms of private international law. Sub-chapter 3.2. is divided to the analyses of cross-border civil liability. The issue of liability and resolution of disputes with a foreign element is complicated by the need to choose the jurisdiction under which the dispute will be considered. This, in turn, can lead to costly litigation, as each party may seek a solution in the most favorable jurisdiction. Sub-chapter 3.3 states that the tax incentives introduced in their countries play an important role in building sustainable relationships with foreign grant providers (legal entities and individuals). The subsection discusses possible existing solutions for the provision of benefits in the framework of cross-border grant-making activities and their possibility of application concerning the provision of foreign grants to civil society institutions in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сельський Б. П. 
Вибір об’єму реконструктивних оперативних втручань в умовах багатоповерхового стенотично-оклюзивного процесу інфраінгвінального артеріального русла: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Б. П. Сельський. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню шляхів покращення результатів відкритої, ендоваскулярної та гібридної реваскуляризації атеросклеротичного стенотично-оклюзивного ураження інфраінгвінального артеріального русла шляхом впровадження в клінічну практику системи прогнозування ризику розвитку ускладнень у післяопераційному періоді, що базується на основі інформаційних методик та встановленню значень поєднання змін досліджуваних параметрів. Одержані результати наукового пошуку дозволили доповнити знання з проблематики хронічної загрозливої ішемії нижніх кінцівок у пацієнтів із стенотично-оклюзивним ураженням магістральних артерій нижніх кінцівок та запропонувати комплексну програму із застосуванням інформаційних методик. Застосовано кореляційний аналіз та нейромережеву кластеризацію на основі програмної надбудови NeuroXL Classifier для прогнозування розвитку ускладнень реконструктивних операцій в умовах стенотично-оклюзивного ураження магістральних артерій нижніх кінцівок з урахуванням мультифакторних клініко-анамнестичних та лабораторно-інструментальних параметрів пацієнта. На основі результатів нейромережевої кластеризації розроблено сукупну бальну систему оцінювання ризику розвитку післяопераційних ускладнень у пацієнтів із стенотично-оклюзивним ураженням магістральних артерій нижніх кінцівок. Розроблено та впроваджено в клінічну практику вебресурс із графічно представленою інтерактивною шкалою ризику розвитку післяопераційних ускладнень у хворих зі стенотично-оклюзивним атеросклеротичним ураженням магістральних артерій нижніх кінцівок.^UThe dissertation is dedicated to the study of ways to improve the results of open, endovascular and hybrid revascularization of atherosclerotic stenotic-occlusive lesions of the infrainguinal arterial segment by introducing into clinical practice a system for predicting the risk of developing complications in the postoperative period, which is based on informational methods and establishing the values of a combination of changes in the studied parameters. The obtained results of the scientific research made it possible to supplement the knowledge on the problems of chronic threatening ischemia of the lower extremities in patients with stenotic-occlusive lesions of the main arteries of the lower extremities and to propose a comprehensive program using informational methods. The correlation analysis and neural network clustering based on the NeuroXL Classifier software add-on were used to predict the development of complications of reconstructive operations in the conditions of stenotic-occlusive lesions of the main arteries of the lower limbs, taking into account the multifactorial clinical, anamnestic and laboratory-instrumental parameters of the patient. Based on the results of neural network clustering, a cumulative scoring system for assessing the risk of postoperative complications in patients with stenotic-occlusive lesions of the main arteries of the lower extremities was developed. A web resource with a graphically presented interactive risk scale for the development of postoperative complications in patients with stenotic-occlusive atherosclerotic lesions of the main arteries of the lower extremities was developed and implemented in clinical practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського