Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТИР$<.>+<.>A=ІННА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Костирко І.Ю. 
Анортитові легковагі вироби з мікропоруватою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.Ю. Костирко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено спосіб одержання анортитової легковаги з мікропоруватою структурою та низькою теплопровідністю. Показано можливість регулювання текучості та строків схоплювання каоліногіпсошамотних мас. Виконано термодинамічний аналіз і вивчено процес фазоутворення у зразках з компонентів оптимальних шихт, що відрізняються за складом від стехіометрії анортиту. Установлено, що утворення анортиту з зазначених природних матеріалів відбувається за більш низьких температур та інтенсивніше, ніж з хімічно чистих речовин. З'ясовано, що характер поруватої структури в одержаних анортитових легковагих виробах впливає на теплопровідність. Найменшу теплопровідність має анортитова легковага з максимальною часткою мікропор 90 % (радіус пор від 1 до 6 мкм). Показано, що розроблені мікропоруваті анортитові вироби можна використовувати у середовищах, які контролюються, замість мулітокремнеземистої та шамотної легковаг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92-3 +
Шифр НБУВ: РА343354

Рубрики:

      
2.

Костирко М.Є. 
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbOsub3/sub та NaBi(MoOsub4/sub)sub2/sub при аксіально-тензорних деформаціях: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.05 / М.Є. Костирко ; Ін-т фіз. оптики. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.4,022
Шифр НБУВ: РА309812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Костиря М.В. 
Електрохімічні властивості діоксидно-марганцевого електрода в лужних джерелах струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / М.В. Костиря ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

З використанням моделі локальних процесів обгрунтовано характер залежності між складом активної маси манган-діоксидного (МД) електрода та величиною його поляризаційного опору. Зроблено висновок про збільшення ефекту вирівнювання концентрації протонів у зерні манган діоксиду в електродах з підвищеним вмістом графіту. Виявлено вплив ступеня розрядженості активної маси на поляризаційний опір. Розроблено математичну модель розрядного процесу у пористому електроді з твердофазним реагентом і на підставі даних моделювання зроблено висновки про характер впливу різних кінетичних і структурних факторів на рівномірність розподілу щільності струму за товщиною електрода. Розроблено емпіричну математичну модель розряду елемента. На підставі експериментальних кінетичних даних і результатів оптимізаційного моделювання надано оцінку питомих характеристик джерел струму з МД-катодом і за умов різних анодних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1,0 + з251.33 +
Шифр НБУВ: РА341754

Рубрики:

      
4.

Костирко О.О. 
Ізохіноліновмісні спірани на основі циклоалкілованих о-бромометилфенілацетонітрилів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Костирко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Одержані сполуки є потенційними синтонами для одержання спіроциклічних ізохінолінів. Досліджено взаємодію циклоалкілованих бромонітрилів з первинними амінами, біофункціональними амінами бензенового та гетероциклічних рядів, з похідними гідразину. Продуктами реакції є відповідні спірани, в яких тетрагідропіранове кільце спіросполучене за 4-ма, а циклопектанові - за 1-м положенням з ядрами ізохоліну та конденсованих ізохолінів з вузловим атомом азоту. Розроблено методи синтезу похідних 14-ти невідомих раніше складних поліядерних гетероциклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.23-4
Шифр НБУВ: РА321732

Рубрики:

      
5.

Костиря М.І. 
Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.І. Костиря ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення ресурсоенергоощадних технологій опоряджувального виробництва текстильної промисловості. Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних із застосуванням поліуретанових гелів як загусток друкарських пігментних сумішей та їх модифікацією на основі побудови моделі зсувної течії з метою підвищення псевдопластичних властивостей. Виявлено ефект зсувного загущення поліуретанових загусток друкарських сумішей, а також запропоновано модель змінної структури гелю. Розроблено математичну модель зсувного загущення поліуретанових гелів. Запропоновано технологічні та результативні способи модифікацій реологічних властивостей загусток у процесі їх приготування. Визначено оптимальні режими виготовлення загусток та апробовано ефективну систему розчинників загусника, яка забезпечує зменшення вмісту органічних розчинників у готовій загустці у 2,2 рази. Встановлено, що використання модифікованої поліуретанової загустки у пігментних композиціях на основі поліуретанових зв'язуючих забезпечує покращання їх псевдо-пластичних властивостей, досягнення високих показників міцності та якості забарвлення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.91
Шифр НБУВ: РА311465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Костира Н. О. 
Нелінійне деформування гнучких оболонкових конструкцій складної форми: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.17 / Н. О. Костира ; Відкрите акціонерне товариство ; Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.56
Шифр НБУВ: РА369492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костиря І. О. 
Політико-ідеологічні пріоритети управління культурою в період розбудови України як незалежної держави: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. О. Костиря ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості поняття управління культурою, виділено чинники, що впливають на даний процес. Політико-ідеологічні пріоритети управління культурою розглянуто як змістовну основу напрямків і механізмів реалізації управління культурою, що обумовлено історичними, соціальними, правовими, духовними чинниками певного соціокультурного середовища. На підставі порівняльного аналізу виокремлено зміст та особливості механізмів управління культурою за умов тоталітарного та демократичного суспільств. Проаналізовано особливості управління культурою в сучасній Україні, визначено його політико-ідеологічні детермінанти, надано оцінку їх реалізації й висвітлено основні стратегічні напрями управління культурою за умов подальшої демократизації українського суспільства. Акцентовано на актуальності налагодження партнерства держави з недержавним сегментом у процесі управління розвитком культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ч114(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Костиря В.Ю. 
Розробка високозносостійкого металокомпозитного матеріалу на базі вуглецевої сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.Ю. Костиря ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено металокомпозитний матеріал, який має одвічну субзеренну структуру аустеніту (по закінченні кристалізації) з використанням у якості часток-зерноподрібнювачів карбідокремнієвих відходів виробництва ВАТ "Запоріж-вогнетрив". Міцність металокомпозиту у 2,3 рази та зносостійкість у 5 разів більше в порівнянні з базовою сталлю Ст.3сп. Обгрунтовано та доведено принципову можливість використування у якості зерноподрібнюючих додатків екзогенних неметалевих хімічних з'єднань, неізоморфних кристалічній штахеті матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

      
9.

Костиренко О.П. 
Розробка та впровадження в практику способу вибілювання емалі при флюорозі зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.П. Костиренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено новий спосіб вибілювання емалі зубів, уражених помірною та тяжкою формами флюорозу. Досліджено структурні зміни та шляхи і глибину проникнення барвника в товщу ураженої емалі. Для підсилення ефекту вибілювання та скорочення терміну лікування хворих на флюороз вперше використано окисник - насичений розчин перманганату калію та відновник - насичений розчин аскорбінової кислоти. Вперше в схемі ремінералізуючої терапії хворих після вибілювання рекомендовано осаджування на поверхні емалі іонів кальцію згідно з розробленою методикою. Показано високу ефективність розроблених способів вибілювання та ремінералізації зубів у разі тяжких проявів флюорозу безпосередньо та у віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.222-52 +
Шифр НБУВ: РА323715

Рубрики:

      
10.

Костирєв А.Г. 
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Г. Костирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розкрито основні підходи щодо розуміння взаємозв'язку ЗМІ та політики. Використано комплекс методів під час дослідження функції ЗМІ у загальній соціальній системі та визначення механізмів їх впливу на розвиток політичної системи. Розкрито особливості функціонування ЗМІ за умов демократії. Охарактеризовано моделі взаємодії політичної та медіа-системи, а також сучасні тенденції розвитку ЗМІ, показано шляхи створення даної моделі, яка забезпечує функціонування ЗМІ як каналу масової комунікації, що сприяє розвитку демократії. Проаналізовано тенденції розвитку ЗМІ в Україні та визначено тип моделі взаємодії українських ЗМІ з політичною системою. Доведено необхідність формування соціально-відповідальної моделі взаємодії політичної та медіа-систем. Наведено практичні рекомендації стосовно створення у нашій державі системи засобів масової комунікації, яка сприятиме демократизації та консолідації суспільства, які включають: запровадження у життя демократичних механізмів регуляції та саморегуляції ЗМІ; здійснення демонополізації ЗМІ, засобів технічного забезпечення їх виробництва, доставки преси, трансляції телерадіопрограм; завершення роздержавлення ЗМІ за допомогою створення суспільного телебачення та радіомовлення; забезпечення суспільної підтримки вільної незалежної преси; сприяння прискореному розвитку національної складової мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА326048

Рубрики:

      
11.

Костирко Т.М. 
Система бібліотечно-інформаційних ресурсів вищих навчальних закладів: концептуалізація регіональних механізмів функціонування: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Т.М. Костирко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження бібліотечно-інформаційних ресурсів (БІР) ВНЗ, концептуалізовано регіональні механізми їх функціонування. Охарактеризовано системноутворювальний механізм формування БІР як єдиного інтеграційного ресурсу освіти регіонального рівня. Розглянуто нові підходи до формування системи науково-освітнього інформаційного ресурсу як складового елементу соціально-інформаційного модуля освіти. Доведено природність і необхідність корпоративних об'єднань ВНЗ зі створення БІР, досліджено їх взаємодію, обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення шляхом впровадження механізму інноваційного менеджменту БІР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.10/12 +
Шифр НБУВ: РА362022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костиря Т.І. 
Функціональний стан нирок у хворих на гіпертонічну хворобу за даними тривалого спостереження і його взаємозв'язок з циркадним ритмом артеріального тиску: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.І. Костиря ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 24 с. — укp.

Установлено, що швидкість погіршення ниркової гемодинаміки та функції нирок у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) вірогідно вища, ніж у практично здорових людей, а саме: зниження швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ) протягом 11-ти років удвічі, а підвищення опору судин нирок - у 1,5 раза більш суттєве, ніж взаємопов'язані з віком зміни у практично здорових людей. Показано, що у хворих з несприятливими показниками добового моніторування артеріального тиску (АТ) (порушення добового ритму, висока варіабельність) погіршення функції нирок за попередні 11 років було більш значним, що мало прояв у суттєвому зниженні ефективності ниркового плазмотоку (ЕНП) та ШКФ у хворих з порушеним добовим ритмом систолічного артеріального тиску (САТ) або високими аболютними значеннями САТ у денний час. Одержано дані щодо наявності факторів, які підвищують сумарний ризик ускладнень - гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), мікроальбумінурії (МА), ожиріння, перенесеного інфаркту міокарда (ІМ) - асоціюються з погіршенням функціонального стану нирок у хворих на ГХ. Зниження ниркового плазмотоку, ШКФ і часу напіввиведення ізотопу у хворих за наявності зазначених факторів вірогідно більше, ніж за їх відсутності. Для чоловіків характерна більш суттєва негативна динаміка ниркового плазмотоку, фільтраційної фракції і опору судин нирок у порівнянні з жінками. Виявлено, що найбільш важливими факторами, які сприяють розвитку хронічної ниркової недостатності, є рівень ШКФ, величина САТ, а також величина опору судин нирок. На підставі результатів дослідження показано, що лікування карведілолом неоднаково впливає на функцію нирок, а саме: воно сприяє нормалізації плазмотоку, клубочкової фільтрації, опору судин нирок у хворих зі зниженою функцією нирок і не впливає на ці параметри у хворих з їх нормальною функцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р414-3 +
Шифр НБУВ: РА355072

Рубрики:

      
13.

Середа О. О. 
Фінансове регулювання розвитку суб'єктів господарювання / О. О. Середа. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розвинуто теоретико-методичні засади і розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення фінансового регулювання розвитку суб'єктів господарювання. Виділено сутнісні характеристики фінансового регулювання розвитку суб'єктів господарювання, на основі яких уточнено його зміст. Уточнено структуру фінансового потенціалу суб'єктів господарювання. Розроблено концептуальну модель фінансового регулювання розвитку суб'єктів господарювання. Здійснено аналіз джерел розвитку фінансового потенціалу суб'єктів господарювання та запропоновано методичний підхід до його оцінки. Визначено тенденції сучасного стану інвестиційної діяльності в Україні та виявлено проблеми, які слід ураховувати в процесі регулювання. Удосконалено методичне забезпечення комплексного аналізу інвестиційної привабливості суб'єктів господарювання. Обґрунтовано формування стратегії фінансового регулювання розвитку суб'єктів господарювання. Обґрунтовано послідовність регулювання структури капіталу суб'єктів господарювання. Запропоновано методичний інструментарій фінансового контролінгу, орієнтованого на фінансове регулювання.^UThe dissertation develops theoretical and methodological principles and develops practical recommendations for improving the financial regulation of economic development. The main characteristics of financial regulation of development of business entities are determined: purposefulness of influence on financial support of enterprise development; dynamics of the system of financial regulation of business entities; ability to adapt and develop the system, on the basis of which its content is specified. The relationship between financial regulation and business development is shown. The structure of the financial potential of business entities by functional orientation is specified: the potential of financial security, the potential of financial flexibility, the potential of value creation.A conceptual model of financial regulation of business development is proposed, which provides for the use of special tools of financial regulation: investment attractiveness analysis, financial regulation strategy, analysis and assessment of financial potential of business entities, financial controlling.An analysis of the sources of development of the financial potential of business entities is performed, which allowed to identify general trends in capital formation in Ukraine at the micro level and to identify potential sources of development.A methodical approach to assessing the financial potential of business entities as an integral characteristic of the level of compliance of the factors of financial potential components (financial security potential, financial flexibility potential, value creation potential), which allows to determine the level of financial potential (critical; low; sufficient, high) ) and to form an information base for the development of a strategy for financial regulation of the development of economic entities. The structural features of capital formation of industrial enterprises as a prerequisite for the selection of indicators for assessing the level of financial potential of economic entities and identify negative trends: low share of equity, risky capital structure and their significant dependence on creditors. The system of indicators that are defined as guiding parameters of the potential of financial security, financial flexibility and value creation is substantiated.The current trends in the state of investment activity in Ukraine are identified and the problems that should be taken into account in the regulatory process are identified. Improved methodological support for comprehensive analysis of investment attractiveness of business entities based on the selection of components of an integrated indicator that takes into account the interests of investors by including an assessment of investment attractiveness based on international indices, region - provides an opportunity to assess the investment attractiveness of the region; business entities – allows you to assess the investment attractiveness based on an assessment of the financial condition of business entities and the results of environmentally oriented activities.The sequence of formation and implementation of the strategy of financial regulation of the development of economic entities is substantiated. Alternatives to the strategy of financial regulation of business development are formed by types of strategies: financial support for accelerated growth of the company, financial support for stable growth, financial support for stabilization, anti-crisis financial strategy and strategic position. The choice of financial regulation strategy based on the criterion of economic added value is substantiated. The sequence of regulation of the capital structure of business entities is proposed.To organize financial controlling focused on financial regulation, it is proposed to use an integrated EVA-ERM model, which provides an opportunity to assess the risks of loss of value at all stages of financial regulation of business development. A key element of financial controlling is the monitoring of the risks of loss of value of economic entities. Considerable attention is paid to the analytical support of monitoring the risks of loss of value of economic entities, which includes the identification of risks, analysis and assessment of the complex of risks, the choice of risk management tools within the acceptable level. In order to develop preventive strategic and tactical measures to mitigate the impact of business loss risks in the future, it is proposed to use the method of stress testing, for financial regulation within the allowable risk, Schuhart cards were used.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Долінська О. М. 
Внутрішній аудит в управлінні діяльністю банків / О. М. Долінська. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних положень та розробленню методичних рекомендацій щодо забезпечення функції внутрішнього аудиту банку. Проведено вивчення основних показниківбанківської діяльності, які сформували недовіру до банківської системи, подолання якої можливо шляхом підвищення якості роботи внутрішніх аудиторів. У дисертації розроблено методику оцінювання якості професійних здібностей та діяльності внутрішніх аудиторів на базі застосування запропонованих тест-анкет. Обґрунтовано та надано рекомендації щодо проведення підвищення кваліфікації та атестації представників даної професії. Уточнено понятійно-категоріальний апарат для вірного трактування внутрішнього аудиту банку та внесення відповідних змін до нормативноправових актів. Удосконалення організаційного забезпечення виконання функції внутрішнього аудиту спрямовано на створення умов підтримки репутації банку. Структуровано та розроблено внутрішньобанківські регламенти діяльності підрозділу внутрішнього аудиту банку. На основні застосування аналітичних процедур внутрішнього аудиту розроблено пакет робочих документів для фіксації отриманих аудиторських доказів. Систематизовано процедуру планування у процесі внутрішнього аудиту, визначено та вирішено найбільш проблемні питання щодо досягнення його цілей.^UThe dissertation is devoted to the research of theoretical provisions and development of methodological recommendations for providing the internal audit function of the bank. The main indicators of banking activity that have formed distrust of the banking system, which can be overcome by improving the quality of work of internal auditors, are conducted. In the dissertation the method of estimation of quality of professional abilities and activity of internal auditors is developed on the basis of application of the offered test questionnaires. Recommendations for conducting advanced training and certification of representatives of this profession are substantiated and provided. The conceptual categorical apparatus for correct interpretation of the internal audit of the bank and for making appropriate changes in this regard to legal acts has been clarified. Improvement of organizational support of performing the function of internal audit is aimed at creating conditions for maintaining the reputation of the bank. The internal banking regulations of the Bank's internal audit unit have been structured and developed. For the main applications of analytical procedures of internal audit, a set of working documents has been developed to capture the audit evidence obtained. The planning procedure in the internal audit process is systematized, the most problematic issues regarding the achievement of its objectives are identified and resolved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Прозоров Д. В. 
Обліково-аналітичне забезпечення формування інтегрованої звітності підприємств / Д. В. Прозоров. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального науково-практичного завдання, щодо розвитку і розробки теоретичних, організаційних та методичних положень і розробці науково-практичних рекомендацій з удосконалення обліково-аналітичного забезпечення формування інтегрованої звітності підприємств в контексті підвищення їх соціальної відповідальності та задоволення потреб стейкхолдерів.Обґрунтовано сутнісні характеристики понять «інтегрована звітність», «обліково-аналітичне забезпечення інтегрованої звітності», що є теоретичним підґрунтям розвитку методичних засад обліково-аналітичного забезпечення формування інтегрованої звітності. Визначено перспективи розвитку інтегрованої звітності вітчизняних аграрних підприємств з метою розкриття обліково-аналітичної інформації щодо результатів соціально відповідальної діяльності та задоволення інформаційних запитів стейкхолдерів.Розкрито послідовність оцінки узгодженості інтересів стейкхолдерів, в основу якої покладені визначені показники, що характеризують їх вплив та інтереси щодо результативності діяльності аграрних підприємств. Обґрунтовано організаційно-методичні засади удосконалення обліково-аналітичного забезпечення формування інтегрованої звітності з урахуванням специфіки аграрних підприємств, визначено його напрямки, склад функцій, завдань у відповідності з функціями та охарактеризовано підсистеми, в межах яких формується фінансова і нефінансова інформація щодо сталого розвитку в економічному, соціальному та екологічному вимірах.Запропоновано класифікацію соціально відповідальних витрат підприємства в контексті їх групування за об'єктами соціально відповідальних витрат, напрямками і джерелами покриття витрат для організації пооб'єктного соціального обліку і формування показників соціальної та інтегрованої звітності.Розкрито особливості організації соціального обліку аграрних підприємств та запропонована модель комбінованого соціального обліку, сфокусована на об'єктах за функціями управління та сферами соціально відповідальної діяльності.Обґрунтовано методичні та організаційні положення бухгалтерського обліку соціальних зобов'язань в контексті соціально відповідальної діяльності аграрних підприємств за такими напрямками: уточнення об'єктів за сегментами обліку соціальних зобов'язань; класифікація соціальних зобов'язань за ознакою соціально-економічних вигід; удосконалення підходів до відображення в обліку дисконтованої вартості відрахувань до недержавних пенсійних фондів та резервів на непередбачені зобов'язання; удосконалення аналітичного обліку господарських операцій соціально відповідальної діяльності.Проведено аналіз стану інтегрованої звітності аграрних корпорацій України та визначено проблемні сфери щодо розкриття інформації про людський капітал і надано пропозиції щодо удосконалення методики ідентифікації, формування показників людського капіталу та оцінки його вартості. Для забезпечення співставності інформації про капітали в інтегрованій звітності обгрунтовано комбінований підхід до формування інтегрованої звітності аграрних підприємств, спрямований на відображення суттєвої та релевантної інформації у розрізі капіталів, сформованої за ознакою співставності з цінністю. Представлено основні розділи інтегрованої звітності підприємств аграрної галузі, в яких розкривається інформація, що цікавить стейкхолдерів та процедура формування інтегрованого звіту.З метою удосконалення обліково-аналітичного базису інтегрованої звітності обґрунтовано науково-методичні рекомендації щодо структури інтегрованої звітності підприємств, системи показників, що характеризують фінансовий, виробничий, людський, інтелектуальний, соціально-репутаційний та природний капітали, методів їх ідентифікації та узагальнення для формування інтегрованої звітності.Розвинуто організаційні положення аудиту людського капіталу на основі систематизації об'єктів та визначення напрямків аудиту згідно з розділами звітності і ключовими точками; розробки програми, визначення методів аудиту витрат на людський капітал, аудиторських доказів, методичних прийомів та аналітичних процедур перевірки витрат на розвиток людського капіталу за критеріями і порядку узагальнення інформації для надання аудиторського висновку.Запропоновано методичний підхід до комплексного аналізу сталого розвитку підприємства як інструменту формування обліково-аналітичного базису підготовки інтегрованої звітності, що охоплює три блоки показників аналізу ефективності економічної, соціальної і екологічної діяльності.^UThe dissertation is dedicated to the solution of actual scientific and practical task for development of theoretical, organizational and methodical foundations and design of scientific and practical recommendations on improvement of accounting and analytical support for formation of integrated reporting of enterprises in the context of improving their social responsibility and meeting needs of users.The essential characteristics of the concepts of «integrated reporting», «accounting and analytical support for integrated reporting» that are theoretical basis of development of methodical foundations of accounting and analytical support for formating integrated reporting are substantiated. The perspectives of development of integrated reporting of domestic agrarian enterprises in order to disclose accounting and analytical information about results of socially responsible activities and meeting informational requests of stakeholders are determined.The sequence of assessing the consistency of stakeholder interests, which is based on certain indicators that characterize their impact and interests for effectiveness of agricultural enterprises is disclosed.The organizational and methodical foundations of improving accounting and analytical support for the formation of integrated reporting taking into account the specifics of agricultural enterprises are substantiated, its directions, composition of functions, tasks in accordance with the functions are determined and it is described the subsystems within which financial and non-financial information on sustainable development in economic, social and environmental dimensions is formed.The classification of socially responsible expenses of the enterprise in the context of their grouping by objects of socially responsible expenses, directions and sources of covering expenses for the organization of object-by-object social accounting and formating indicators of social and integrated reporting is proposed.The features of the organization of social accounting of agricultural enterprises are disclosed and the model of the combined social accounting focused on objects by functions of management and spheres of socially responsible activity is offered.It is substantiated methodical and organizational foundations of accounting of social liabilities in the context of socially responsible activity of agricultural enterprises in the following areas: specification of objects by segments of accounting of social liabilities; classification of social liabilities on the basis of socio-economic benefits; improving approaches to accounting for the discounted value of contributions to non-state pension funds and reserves for unintended liabilities; improvement of analytical accounting of business operations of socially responsible activity.The analysis of the state of integrated reporting of agricultural corporations of Ukraine is carried out and the problem areas for disclosure of information about human capital are identified and proposals for improving the methods of identification, formation of human capital indicators and accessing its value are given.To ensure the comparability of information about capital in integrated reporting it is substantiated combined approach to the formation of integrated reporting of agricultural enterprises, aimed at displaying essential and relevant information in terms of capital, formed on the basis of comparability with value. The main sections of integrated reporting of agricultural enterprises which disclose information that interests stakeholders and the procedure of formating integrated report are presented.In order to improve accounting and analytical basis of integrated reporting it is substantiated scientific and methodical recommendations for the structure of integrated reporting of enterprises, systems of indicators characterizing financial, industrial, human, intellectual, socio-reputational and natural capital, methods of their identification and generalization for formating integrated reporting.Organizational foundations of human capital audit on the basis of systematization of objects and determination of audit directions in accordance with reporting sections and key points are developed; development of the program, determination of methods of expenses audit of human capital, audit evidence, methodical techniques and analytical procedures for verification of human capital development expenses by the criterias and order for summarizing information to provide audit report.The methodical approach to the comprehensive analysis of sustainable development of the enterprise as the tool of formation of the accounting and analytical basis of preparation of integrated reporting including three blocks of indicators of the analysis of efficiency of economic, social and ecological activity is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського