Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (3702)Книжкові видання та компакт-диски (3277)Журнали та продовжувані видання (232)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАВЧЕНК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 254
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кравченко С.А. 
Адаптація економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до умов ринку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / С.А. Кравченко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Сформульовано теоретико-методологічні засади та концептуальні підходи до адаптації економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до конкуренції. Обгрунтовано інтегративну позицію щодо суті цієї адаптації, яка базується на сукупності форм і методів виживання за умов ринку, установленні рівноваги у відносинах та зв'язках (фінансових, податкових, цінових, кредитних). Установлено й обгрунтовано фактори, рівні та основні складові адаптації економічного механізму, методи її діагностики. Визначено параметри адаптації та умови забезпечення конкурентоспроможності з метою організації виробництва сільськогосподарської продукції та використання адаптивного підходу до управління. Розроблено й апробовано модель діагностики процесів адаптації економічного механізму функціонування сільськогосподарських підприємств до умов ринку. Результати дослідження, висновки та рекомендації використовуються у системі державного управління агропромислового розвитку регіональних адміністрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА353336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравченко А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.Г. Кравченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток законодавства про права споживачів (ПС), їх місце у системі прав і свобод громадян. Розкрито міжнародно-правові засади та закордонний досвід правового регулювання в сфері забезпечення (СЗ) ПС і сучасний стан адміністративно-правового регулювання (АПР) в СЗ в Україні. Проаналізовано особливості АПР в сфері забезпечення ПС і визначено шляхи його вдосконалення. Розглянуто питання АПР права громадян на інформацію щодо якості товарів і послуг, забезпечення їх права на одержання якісних товарів та послуг, адміністративної відповідальності в СЗ ПС. Висвітлено проблеми підвищення дієвості гарантій забезпечення ПС. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання в СЗ ПС, оптимізації правового статусу суб'єктів відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА372562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кравченко І. С. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів внутрішніх справ у сфері захисту права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. С. Кравченко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано поняття та особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності органів внутрішніх справ у сфері захисту права інтелектуальної власності. Визначено поняття інтелектуальної власності як об'єкта адміністративно-правового захисту. Розглянуто поняття адміністративної юрисдикції у сфері захисту права інтелектуальної власності та з'ясовано правову основу адміністративної юрисдикції у даній сфері. Проаналізовано роль органів внутрішніх справ у системі суб'єктів адміністративної юрисдикції у сфері охорони права інтелектуальної власності. Охарактеризовано склади адміністративних правопорушень у сфері інтелектуальної власності, що підвідомчі органам внутрішніх справ. Розкрито особливості застосування адміністративного примусу органами внутрішніх справ у сфері захисту права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА373222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кравченко Ю.Ф. 
Актуальні проблеми реформування органів внутрішніх справ України (організаційно- правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Ф. Кравченко ; Університет внутрішніх справ. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Кравченко С.А. 
Алельний поліморфізм мінісателітних та мікросателітних локусів в популяціях з різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / С.А. Кравченко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено алельний поліморфізм гіперваріабельних локусів серед населення різних регіонів України. Одержано дані стосовно частоти та спектру алельних варіантів, генотипів і гаплотипів мінісателітних і мікросателітних локусів геному людини у досліджуваних популяціях. За результатами досліджень не виявлено генетичної диференціації серед населення міст Києва, Львова, Кременчука та Алчевська. Розраховано показники різноманіття алелів і гаплотипів мікросателітних локусів Y-хромосоми у популяціях слов'янського походження з України, Росії, Білорусі та популяції кримських татар. Встановлено, що популяція кримських татар є найбільш гетерогенною серед усіх досліджуваних. Для популяцій з України, Росії, Білорусі було сформовано мережу найрозповсюдженіших гаплотипів і виявлено два мажорних гаплотипи 13/11/11/24/16 та 13/11/10/25/16, які, найбільш імовірно, є "прабатьківськими" у популяціях східних слов'ян. Показники генетичних відстаней розраховані на основі даних алельного поліморфізму локусів Y-хромосоми, демонструють близькість всіх східнослов'янських популяцій та їх генетичну віддаленість від інших популяцій Європи та Азії. Запропоновано інформативну панель ДНК-поліморфних маркерів з метою проведення генотипоскопії у судово-медичній експертизі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.16*725.112.1 + Е70*441.221.3
Шифр НБУВ: РА319282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кравченко О.П. 
Аналіз нелінійних електричних кіл з фотоелектричними та електрохімічними джерелами живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.П. Кравченко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Подається аналіз електричних кіл з нелінійними навантаженнями, залежними від електричних параметрів та температури. Розглядаються варіанти живлення електричних кіл від синусоїдального джерела живлення, фотобатареї та електрохімічних накопичувачів різних термінів використання. Проаналізовано процеси у колах заряду електрохімічного накопичувача від фотобатареї. Одержано оригінальні апроксимаційні залежності для внутрішнього опору фотобатареї від параметрів кола, напруги на накопичувачі від заряду (розряду), які дозволяють розглядати фотобатарею та електрохімічний накопичувач як джерела живлення з нелінійними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.613

Рубрики:

      
7.

Кравченко Т.В. 
Аналіз соціально-економічної ефективності формування та використання оборотного капіталу в управлінні підприємством: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.В. Кравченко ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність оборотного капіталу, його властивості як об'єкта аналізу, з врахованням теоретико-економічного, управлінського та обліково-фінансового аспектів. Встановлено необхідність і розроблено методику аналізу соціально-економічної ефективності формування та використання оборотного капіталу з урахуванням особливостей функціонування підприємств, що забезпечує комплексність аналізу та підвищує раціональність управлінських рішень за його результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.952.1-572-21
Шифр НБУВ: РА371921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кравченко А.П. 
Антропологічний принцип у філософії права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / А.П. Кравченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано суть і зміст антропологічного принципу у філософії права, визначено його статус, специфіку та світоглядно-методологічне значення для становлення актуальних напрямків правової думки її певних періодів. На підставі аналізу різних способів осмислення цього принципу запропоновано загальну концепцію його реалізації у філософсько-правовому пізнанні та практичному перетворенні вітчизняної правової реальності, орієнтованої на розкриття гуманістичного смислу права. Обгрунтовано пріоритетні завдання правової освіти та виховання у контексті антропологічного принципу, а саме: максимальне сприяння наближенню людини до розуміння суті права та спонукання до реалізації нею усвідомленої правової культури й ефективному та постійному відтворенню його гуманістичної природи та призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в +
Шифр НБУВ: РА361417

      
9.

Кравченко В.О. 
Антропонімія надазовських греків у її відношеннях з українською та російською антропоніміями: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / В.О. Кравченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Лінгвістично описано (надано структурно-семантичну характеристику, досліджено етимологію, етіологію) сучасну антропонімію греків Надазов'я, визначено її спільне та відмінне з українською та російською антропоніміями. Виявлено особливості національної антропонімної системи греків Північного Надазов'я й ознаки, які пов'язують її з загальною антропосистемою України. Досліджено сучасні прізвища, родові та особові прізвиська греків-румеїв і греків-урумів. Здійснено семантичну класифікацію антропонімів, визначено продуктивні типи антропонімної номінації, описано основні способи утворення урумських і румейських антропонімів, встановлено найтиповіші для грецької антропонімії словотвірні типи прізвищ, досліджено вплив російської та української антропонімних традицій на формування антропонімікону надазовських греків. Встановлено, що утворення антропонімних одиниць всіх класів відбувалося шляхом антропонімізації апелятивних лексем і трансонімізації пропріальних одиниць. "Грецькі" антропонімні суфікси виявилися малопродуктивними у прізвищевому утворенні, тоді як українськими та російськими патронімічними суфіксами оформлено 37,5 % урумських і 25 % румейських прізвищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.162
Шифр НБУВ: РА318979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кравченко В.М. 
Біохімічні механізми порушень метаболічних процесів при експериментальному гіпертиреозі та їх корекція за допомогою похідних 2-оксо-4-гідроксихіноліну: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.32 / В.М. Кравченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено біохімічні механізми метаболічних порушень в обміні білків, вуглеводів, ліпідів, стану вільно-радикального окиснення ліпідів і обміну тиреоїдних гормонів за патологічних станів, взаємопов'язаних з гіперфункцією щитовидної залози (ЩЗ) в експериментальних тварин. З'ясовано механізми коригувального впливу на зазначені процеси вперше синтезованих похідних 2-оксо-4-гідроксихіноліну у порівнянні з мерказолілом. Здійснено комп'ютерне прогнозування антитиреоїдної активності у сполук з класу 2-оксо-4-гідроксихіноліну та встановлено, що значний специфічний ефект досягається за рахунок поєднання у хімічній структурі сполук двох гетеросистем - 2-оксо-4-гідроксихінолінової та бензімідазольної. За умов модельних патологій гіпертиреозу (тиротропінової, тироксинової, холодової) та досліджень на ЩЗ хворих на тиропатології доведено високу антитиреоїдну ефективність похідного 1H-2-оксо-3-(бензімідазол-2-іл)-4-гідроксиноліну з умовною назвою "Тетракон". Досліджено біохімічні механізми тиреостатичної дії тетракону, взаємопов'язані з блокуванням утворення тироїдних гормонів і гальмуванням елімінації їх з тканини ЩЗ. Установлено екстратиреоїдальні ефекти коригувального впливу тетракону на метаболізм білків, вуглеводів, ліпідів, а також процеси тканинного дихання й енергоутворення та спряжену з зазначеним протекторну дію на функціональний стан печінки у гіпертиреоїдних тварин. На етапі вивчення механізмів антиоксидантної дії доведено, що тетракон гальмує інтенсивність реакцій перекисного окиснення ліпідів та відновлює активність антиоксидних ферментів. Відсутність у тетракону побічного струмоподібного ефекту підтверджено відновленням морфоструктури ЩЗ у тварин з гіпертиреозом. Для похідних 2-оксо-4-гідроксихіноліну як перспективних тиреостатиків визначено переваги перед відомим лікарським засобом "Мерказоліл".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 +
Шифр НБУВ: РА352219

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Кравченко О.В. 
Благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії (1799 - 1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Кравченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення широкого кола джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, комплексно проаналізовано благодійну діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії наприкінці XVIII - поч. ХХ ст. Визначено основні напрямки, форми та масштаби церковної та монастирської доброчинності, виявлено механізм створення, управління та фінансування органів станової, церковно-громадської опіки, парафіяльних та єпархіальних благодійних закладів і товариств Православної Церкви. Встановлено рівні взаємодії духовного відомства та світських установ у здійсненні благодійних ініціатив. Розкрито особистий внесок православного духовенства у підтримку народної освіти, у здійсненні матеріальної допомоги населенню та організації зборів пожертвувань. Висвітлено особливості доброчинної діяльності Церкви під час воєнних дій та стихійних лих. Доведено, що благодійна діяльність Православної Церкви в Харківській єпархії проявлялась у тісному взаємозв'язку із загальними тенденціями розвитку держави та суспільства, але мала власні регіональні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.91 + Т3(4УКР-4ХАР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА324302

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Кравченко М.О. 
Вдосконалення управління кадровим потенціалом інноваційної діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / М.О. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано науково-методичні засади, інструментарій та практичні рекомендації щодо вдосконалення управління кадровим потенціалом інноваційної діяльності (КПІД), впровадження яких сприятиме підвищенню активності й ефективності інноваційної діяльності кадрів підприємств. Наведено методику діагностики КПІД, розроблено підходи до формування та реалізації стратегії підвищення інноваційної активності кадрів, оцінено ефективність інвестицій у систему підготовки кадрів під час впровадження інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-55-640-21
Шифр НБУВ: РА317542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кравченко А.М. 
Вибір методу післяопераційного знеболювання у хворих, оперованих на щитовидній залозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.М. Кравченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження до практики застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) у вигляді монотерапії з метою знеболення у післяопераційному періоді після струмектомії, які мають виражені аналгетичні можливості та більш безпечне застосування, ніж традиційна терапія анальгіном. Проведено комплексний порівняльний аналіз і вивчено закономірності змін соматичного та психофізіологічного статусів, динаміки больового синдрому, біогенних амінів у хворих після струмектомії на тлі застосування для знеболення НПЗП різних груп. Доведено й обгрунтовано перевагу застосування мовалісу та солпадеїну для знеболювання у післяопераційному періоді після струмектомії. Виявлено основні та допоміжні критерії ефективності знеболювання під час застосування НПЗП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2
Шифр НБУВ: РА310281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
15.

Кравченко П. А. 
Використання статистики в митній справі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / П. А. Кравченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено засоби, форми, методи митної статистики зовнішньої торгівлі, зокрема здійснено правове дослідження понять, завдань і сфери охоплення митної статистики (МС) зовнішньої торгівлі, процес і методику формування МС зовнішньої торгівлі. Проаналізовано завдання та технологію спеціальної МС в Україні, зокрема правове забезпечення ведення її декларування, митних платежів, митних правопорушень, а також інфраструктури та технології спеціальної МС. Зазначено, що методологія спеціальної МС в цілісному та завершальному вигляді поки що не існує через недостатність накопиченого досвіду та знань як власне форм звітності, так і методичних вказівок і рекомендацій, що додаються до цих форм. Формування достовірної вихідної статистичної інформації покладено на митниці, спеціалізовані митні установи й організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 я3
Шифр НБУВ: РА377738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
17.

Кравченко Ю.М. 
Відродження патристичної традиції в українській духовно-академічній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Ю.М. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення філософії патристики у розвитку української духовно-академічної філософії XIX ст. Розкрито сутність понять "патристична традиція" та "українська духовно-академічна філософія". Встановлено що творчість філософів-академістів пов'язує з філософією Отців Церкви ідейна спільність, а зверненість до патристичної спадщини обумовлює історико-соціальний контекст. Виявлено, що філософи-академісти розглядали такі питання, як шлях Богопізнання, проблеми особистості та свободи волі, апелюючи до творчості ранньохристиянських авторитетів. З'ясовано, що особливістю прочитання патристичної спадщини філософами-академістами є глибоке зацікавлення апологетичним періодом, в якому вони знаходили аргументи на захист православної віри від нападів сучасних їм філософських учень атеїстичного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5 + Э372.24-677.4 +
Шифр НБУВ: РА357087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Кравченко Г. Б. 
Вплив антиоксидантів рослинного походження на метаболізм нітрогенвмісних сполук за нейрогенного стресу у щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Г. Б. Кравченко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що нейрогенний стрес, викликаний іммобілізацією, і введення високих доз адреналіну, спричиняє зниження рівня аргініну в сироватці крові та тканинах тварин, що корелює зі зростанням активності аргінази. Визначено, що активація сечовиноутворення підтверджується зростанням вмісту сечовини та сечової кислоти в сироватці крові стресованих тварин. З'ясовано, що нейрогенний стрес і введення адреналіну супроводжуються активацією цитолізу в щурів шляхом вільнорадикального пошкодження мембран. Встановлено, що введення екстрактів з насіння винограду стабілізувало клітинні мембрани. Зазначено, що відмінності в дії екстрактів пов'язані з різними напрямами впливу компонентів екстрактів на клітину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641:Г237 + Е50*723.4-604.2 + Е60*730*112.4
Шифр НБУВ: РА371222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського