Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (2772)Книжкові видання та компакт-диски (2103)Журнали та продовжувані видання (150)
Пошуковий запит: (<.>A=КРАВЧЕНК$<.>+<.>A=ТАМІЛА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 207
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кравченко С.С. 
Юридична природа прав учасників господарських товариств: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.С. Кравченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть понять корпоративних прав, права участі та прав учасників господарських товариств. Проведено порівняльний аналіз цих понять, доведено їх однопорядковість. Запропоновано внутрішню диференціацію майнових і немайнових прав учасників господарських товариств. За цього перші поділено на суто майнові (право на дивіденди, право на одержання коштів у разі виходу з господарських товариств, крім акціонерного, та у випадку ліквідації товариства, право на викуп акцій) та переважні, спрямовані на набуття майнових прав. Доведено, що немайнові права учасників мають організаційну природу та не містять риси особистого характеру. Виявлено особливість корпоративних прав, а саме: їх можливість проявляти за певних правовідносин лише одну властивість. Аргументовано, що вони за певних правовідносин мають прояв тільки як майнові, а за відмінних - як немайнові права. Доведено, що у зовнішніх правовідносинах корпоративні права втрачають свою подвійну правову природу та є певною єдністю як об'єкт права. Наведено аргументи для визначення дійсного об'єкта, з яким вчиняються правочини та за яким мають бути корпоративні права, а не частка у статутному капіталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА353361

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравченко О.С. 
Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Кравченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано три групи експертиз: наукову та науково-технічну, експертизу заявок на об'єкти промислової власності, судову експертизу об'єктів інтелектуальної власності, у тому числі контрафактних об'єктів даної власності. Визначено об'єкти, суб'єкти даних експертиз, права та обов'язки сторін, вимоги до експертних організацій, окремих експертів і до їх висновків, відповідальність за науковий рівень експертизи. Виявлено спільні ознаки цих експертиз і відмінності між ними. Доведено, що в Україні ще не створена єдина цілісна система експертизи у сфері інтелектуальної діяльності та власності. Розроблено відповідні наукові положення, оцінки, висновки, пропозиції та рекомендації, спрямовані на удосконалення правового забезпечення зазначених експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА323941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кравченко І.О. 
Церква у суспільно-політичному житті Ісландії X - початку XIII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І.О. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено роль Церкви у суспільно-політичному житті Ісландії X - початку XIII ст. Розкрито характер християнства, проаналізовано місіонерську діяльність в Ісландії напередодні та після офіційного хрещення країни у 999/1000 р. Розглянуто процес формування інституційних засад ісландської Церкви (зокрема, єпископств і монастирів), проаналізовано її зв'язки з архієпископствами. Досліджено особливості формування та функціонування системи християнської освіти у єпископствах, монастирях і багатих церквах. Обгрунтовано гіпотезу динаміки соціального статусу вищих клірників, проаналізовано їх вплив (через письмове право) на світських ватажків Ісландії у контексті соціально-політичних перетворень середини XI - початку XIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІСЛ)4-55 + Э370.9(4ІСЛ)-34-021
Шифр НБУВ: РА372472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кравченко Я.П. 
Художній світ романів С.І.Смирнової-Сазонової: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Я.П. Кравченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Осмислено специфіку художнього світу романів популярної російської письменниці 1870 - 1890 рр. С.І.Смирнової-Сазонової, художню, публіцистичну та мемуарну спадщину якої на сучасний період належно не оцінено науковцями. Художній світ романів С.І.Смирнової ("Вогник", "Сіль землі", "Попечитель навчального округу", "Сила характеру", "Біля пристані") досліджено шляхом послідовного аналізу його складових: художньої характерології, просторово-часового континууму, наративного дискурсу. Показано новаторство С.І.Смирнової щодо розробки традиційних для белетристики 1870-х рр. типів - "нової людини" та емансипованої жінки. Встановлено зв'язок романного хронотопу з авторською концепцією особистості та сучасності, проаналізовано специфіку функціонування суб'єктів нарації (оповідача, розповідача). Визначено функції іронії як стильової домінанти романів письменниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Смирнова-Сазонова, С.І. 534 +
Шифр НБУВ: РА343978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кравченко О.І. 
Характеристика можливостей лазерної кореляційної спектроскопії плазми крові в діагностиці вузлового зобу та раку щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Кравченко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено новий спосіб передопераційної диференційної діагностики вузлового зобу та раку щитовидної залози - лазерну кореляційну спектроскопію (ЛКС) плазми крові. Уперше встановлено, що гістограми плазми крові хворих на вузловий зоб та рак щитоподібної залози відрізняються від гістограм плазми крові здорових донорів за графічними контурами, розподіленням в зонах дисперсії, а також за даними про внесок у світлорозсіювання часток з різними гідродинамічними радіусами, що дає змогу використовувати ЛКС плазми крові для діагностики вузлових уражень щитоподібної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.26-4 + Р569.452-5 +
Шифр НБУВ: РА331152

Рубрики:

      
6.

Кравченко В. І. 
Хірургічне лікування посттравматичних аневризм грудної аорти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / В. І. Кравченко ; НАМН України, ДУ "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено досвід лікування посттравматичного пошкодження грудної аорти з аналізом ефективності методів хірургічної корекції означеної патології. Розроблено алгоритм ранньої діагностики травматичного пошкодження аорти, оцінено залежність наслідків лікування від часу після травми та методу хірургічної корекції, доведено ефективність оперативного лікування цієї патології. На основі аналізу клінічного матеріалу розроблено оптимальний підхід до вибору методики хірургічного лікування посттравматичних аневризм грудної аорти. Визначено показання до використання різних методик захисту органів і систем для корекції означеної патології. На основі вивчення безпосередніх і віддалених результатів операції проведено оцінювання ефективності хірургічного втручання та причин незадовільних результатів, а також розкрито значимість ранньої діагностики та хірургічного лікування хворих з травматичною аневризмою аорти. Доведено ефективність операції з використанням тайгонового шунта у порівнянні з іншими хірургічними методиками, визначено тривалість природного перебігу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112.036
Шифр НБУВ: РА384182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кравченко А. С. 
Функціонування та перспективи розвитку фінансового ринку України в умовах цифровізації суспільства / А. С. Кравченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено наукову проблему, яка полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних засад та прикладних рекомендацій, щодо37функціонування та перспектив розвитку фінансового ринку України в умовах цифровізації суспільства. Визначено передумови становлення, генезис зародження теоретичних аспектів фінансового ринку, функціональне призначення фінансового ринку в умовах цифрових імперативів, уточнено та доповнено понятійно-категорійний апарат, пов'язаний з дослідженням фінансового ринку. Обґрунтовано структуризацію фінансового ринку в умовах цифрової трансформації, розроблено парадигму ефективного функціонування фінансового ринку в умовах цифровізації суспільства. З'ясовано методологічні аспекти дослідження фінансового ринку в умовах цифрових імперативів, сформульовано інституційні засади його функціонування та визначено його інструментальну сегментацію в умовах цифрових імперативів. Обґрунтовано механізм функціонування фінансового ринку в умовах цифрових імперативів, розроблено механізм функціонування ноосферного кіберфінансового смартпростору. З'ясовано етапи та детермінанти становлення фінансового ринку. Визначено тенденції розвитку фінансового ринку України в умовах цифровізації суспільства. Проаналізовано діяльність суб'єктів фінансового ринку. Охарактеризовано та здійснено оцінку ризиків суб'єктів фінансового ринку в умовах цифрової трансформації. Розкрито особливості діяльності та перспективи розвитку банківських, небанківських, біржових і позабіржових інституцій на фінансовому ринку в епоху цифровізації. Визначено проблеми цифрової трансформації фінансових інституцій та запропоновано шляхи їх вирішення. Охарактеризовано новітні цифрові технології інституцій фінансового ринку. Розроблено концептуальні засади розвитку фінансового ринку України в умовах цифровізації суспільства. Визначено новітні стратегічні шляхи імплементації концептуальних засад перспективного розвитку фінансового ринку України в умовах цифрових імперативів. Здійснено визначення новітнього інструментарію інституційного регулювання фінансового ринку України в умовах цифрової трансформації. Проведено прогнозування перспектив розвитку фінансового ринку України в умовах цифровізації суспільства та моделювання розбудови ноосферного кіберфінансового смартпростору.Ключові слова: фінансовий ринок, цифрові імперативи, національний фінансовий мегарегулятор, кіберфінансовий інструмент, технічний аналіз, фундаментальний аналіз, новітні фінансово-цифрові технології, економіко-математичне моделювання, концепція новітніх фінансових відносин, ноосферний кіберфінансовий смартпростір.^UIn the dissertation the scientific problems are solved, which consists in substantiation of theoretical and methodological bases and applied recommendations concerning functioning and prospects of development of the financial market of Ukraine in the conditions of digitalization of society. The preconditions of formation, genesis of origin of theoretical aspects of the financial market, functional purpose of the financial market in the conditions of digital imperatives are defined, the conceptual and categorical device connected with research of the financial market is specified and supplemented. The structuring of the financial market in the conditions of digital transformation is substantiated, the paradigm of effective functioning of the financial market in the conditions of digitalization of society is developed. The methodological aspects of financial market research in the conditions of digital imperatives are clarified, the institutional principles of the financial market functioning are formulated and its instrumental segmentation in the conditions of digital imperatives is determined. The mechanism of functioning of the financial market in the conditions of digital imperatives is substantiated; the mechanism of functioning of noosphere cyberfinancial smart space is developed. The stages and determinants of the formation of the financial market are clarified. The tendencies of development of the financial market of Ukraine in the conditions of digitalization of the society are determined. The activity of financial market entities is analyzed. The risks of financial market participants in the conditions of digital transformation are characterized and assessed. Peculiarities of activity and prospects of development of banking, non - banking, stock exchange and OTC institutions in the financial market in the epoch of digitalization are revealed. The problems of digital transformation of financial institutions are identified and the ways of their solution are offered. The latest digital technologies of financial market institutions have been developed. Conceptual bases of development of the financial market of Ukraine in the conditions of digitalization of a society are developed. The newest strategic ways of implementation of conceptual bases of perspective development of the financial market of Ukraine in the conditions of digital imperatives are defined. The definition of the newest tools of institutional regulation of the financial market of Ukraine in the conditions of digital transformation is carried out. Forecasting of prospects of development of the financial market of Ukraine in the conditions of digitalization of a society and modeling of development of noosphere cyberfinancial smart space is carried out.Keywords: financial market, digital imperatives, national financial megaregulator, cyberfinancial instrument, technical analysis, fundamental analysis, latest financial and digital technologies, economic and mathematical modeling, the concept of the latest financial relations, noosphere cyberfinancial smartspace.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кравченко І.В. 
Формування у підлітків моральних вчинків у позакласній роботі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Кравченко ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Вперше обгрунтовано особистісно орієнтовану технологію формування моральних вчинків у підлітків у позакласній роботі загальноосвітньої школи. Визначено критерії діагностики морального вчинку та рівнів його сформованості. Уточнено сутність понять "моральна дія", "моральна поведінка", "моральний вчинок" стосовно вікових особливостей підлітків. Удосконалено принципи конструювання особистісно орієнтованої технології формування морального вчинку у дітей підліткового віку, визначення кількісних та якісних характеристик морального вчинку у підлітків у позакласній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352
Шифр НБУВ: РА330883

Рубрики:

      
9.

Кравченко М.В. 
Формування та впровадження нової парадигми соціальних цінностей українського суспільства (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / М.В. Кравченко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність формування нової парадигми соціальних цінностей для сучасного українського суспільства та впровадження її органами державного управління. Визначено місце соціальних цінностей у системі духовного розвитку суспільства, механізми їх формування та цикл існування цінностей, взаємозв'язок і взаємовплив соціальних цінностей та суспільного ідеалу. Проаналізовано об'єктивні соціально-економічні чинники та духовні основи формування й утвердження нової парадигми соціальних цінностей українського суспільства. Запропоновано принципово нову парадигму соціальних цінностей, що обгрунтовує необхідність поєднання загальнолюдських та європейських соціальних цінностей, а також соціальних цінностей національного значення. Проаналізовано особливості та розкрито механізм впровадження названої парадигми органами державного управління. Сформульовано засади нової системи цінностей державних службовців за умов реформування вітчизняного державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122.6 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА316467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Кравченко Т.А. 
Формування механізмів державного регулювання розвитку харчової промисловості: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.А. Кравченко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено вплив механізму державного регулювання на стійкий розвиток харчової промисловості. Висвітлено цілі державного регулювання її розвитку. Установлено недоліки у законодавчій базі та діяльності органів державної влади, що гальмують розвиток харчової промисловості. Уточнено суть державного управління продовольчою безпекою. Досліджено дієвість адміністративно-організаційної структури управління у даній сфері. Запропоновоно модель регіональної концепції державного регулювання даної промисловості, удосконалено його механізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122:Л80 +
Шифр НБУВ: РА348681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гнатенко Я. В. 
Формування міжкультурної компетентності майбутніх бакалаврів з міжнародної економіки у процесі професійної підготовки / Я. В. Гнатенко. — Б.м., 2022 — укp.

Визначено наукову сутність міжкультурної компетентності майбутніх бакалаврів із міжнародної економіки, її структуру, зміст компонентів і критерії та рівні сформованості. Розроблено комплекс педагогічних умов формування міжкультурної компетентності майбутніх бакалаврів із міжнародної економіки й експериментально перевірено їх у процесі вивчення дисциплін професійної підготовки і практик.^UThe scientific significance of the intercultural competence of the future bachelors of international economy, its structure, the components and the criteria of formation have been outlined. The complex of pedagogical conditions for the formation of intercultural competence of the future bachelors of international economy has been developed and experimentally tested in the process of studying the disciplines of professional training and practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кравченко Т. В. 
Формування громадянської ідентичності студентів закладів вищої освіти Великої Британії: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Т. В. Кравченко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше представлено наукове осмислення проблеми формування громадянської ідентичності студентів у контексті вищої освіти Великої Британії. Виявлено, що в британському науково-педагогічному дискурсі досліджують історію та сучасний стан феномену громадянської ідентичності як сукупності ідентичностей чотирьох рівновеликих «націй» (англійців, шотландців, ірландців, валлійців). Встановлено, що аналізований науково-педагогічний дискурс сьогодення відображає дві історичні тенденції – становлення цілісної громадянської спільноти у Великій Британії та водночас разом з цим актуалізацію етно-націй на основі етнічних відмінностей за умови негласної заборони на націоналізм «титульної нації» англійців.З’ясовано, що громадянську ідентичність як реалізацію на практиці патернів морально-правової поведінки пов’язують з усвідомленням, осмисленням та емоційно-ціннісним наповненням і переживанням людиною своєї приналежності до спільноти громадян тієї чи іншої держави, а також з її проактивною участю у соціальному та політичному житті держави загалом та громади зокрема.У дослідженні під поняттям «громадянська ідентичність британського студента» розуміється динамічна, інтегративна характеристика особистості, що виявляється в соціально відповідальній поведінці та задоволенні потреб особистості в самоствердженні й самореалізації в суспільно значущій та/або суспільно політичній діяльності на основі ціннісного ставлення до певної громади зокрема та держави проживання загалом, комплексу знань з різних суспільних сфер і здатності до мультиперспективності. Виокремлено та схарактеризовано когнітивний, емоційно-ціннісний і праксеологічний компоненти громадянської ідентичності британського студента.Досліджено науково-педагогічне підґрунтя освітнього процесу з формування громадянської ідентичності британських студентів, яке представлено комплексним поєднанням здобутків: педагогіки громадянської залученості (забезпечує теоретично-методичні засади для організації та виконання студентами суспільно значущої діяльності); концепції дії (розглядає молодих людей як громадян-акторів змін сьогодення, а не лише майбутнього); критичної педагогіки (враховує моральну поведінку, колективну/соціальну діяльність, суб’єктивний/контекстний підхід, рефлексію і праксис).На підставі аналізу нормативних документів у сфері громадянської освіти студентів у вищій школі Великої Британії, осмислення й узагальнення науково-педагогічних здобутків британських педагогів виокремлено та схарактеризовано чотири організаційно-педагогічні умови формування громадянської ідентичності студентів університетів Великої Британії (актуалізація студентоцентрованого підходу до освітнього процесу; громадянська залученість студентської молоді до суспільно значущої діяльності; запровадження соціально-педагогічного співробітництва між університетами та місцевими громадами за посередництвом громадських організацій місцевого і національного рівнів; міждисциплінарне інтегрування англійської мови як державної) та форми і методи (зокрема інтерактивні проблемно-пошукові методи) їх реалізації на практиці. Здійснено порівняльний аналіз стану розробленості проблеми формування громадянської ідентичності студентів закладів вищої освіти Великої Британії й України, критеріями якого було обрано теоретичні засади розроблення досліджуваної проблеми в обох країнах та організаційно-методичне забезпечення формування громадянської ідентичності студентів британських й українських закладів вищої освіти. Окреслено перспективні напрями запозичення прогресивних ідей британського педагогічного досвіду в освітнє середовище України та розроблено рекомендації щодо їхнього конструктивного використання.^UThe thesis is the first attempt to give a scholarly insight into the problem of forming the civic identity of students in the context of higher education in Great Britain.It has been found that the history and current state of the phenomenon of civic identity as a set of identities of four equal “nations” (English, Scottish, Irish, Welsh) are being investigated in the British scholarly and pedagogical discourse. It has been established that the discourse under study reflects two historical trends – the formation of a coherent civil community in Great Britain and, at the same time, the actualization of ethno-nations based on ethnic differences under the condition of an implicit ban on the nationalism of the “title nation” of the English. It has been established that civic identity as the practical implementation of moral and legal behavior patterns is associated with the awareness, understanding and emotional and valuable content and experience of one’s belonging to the community of citizens of a particular state, as well as with its proactive participation in social and the political life of the country in general and the community in particular.In the study, the concept “civic identity of a British student” is viewed as a dynamic, integrative characteristic of an individual, which manifests itself in socially responsible behavior and satisfaction of the individual's needs for self-affirmation and self-realization in socially significant and/or socially political activities based on a valuable attitude to a certain community, in particular, and the state living in general, the complex of knowledge from various fields of society and the ability to multiperspectivity. The cognitive, emotional-value and praxeological components of the British student’s civic identity have been singled out and characterized.The scholarly and pedagogical foundations of the educational process aimed at forming civic identity of British students are researched into, representing a complex of acquisitions of: the pedagogy of civic involvement (provides theoretical and methodological foundations for the organization and performance of socially significant activities by students); the concept of action (considers young people as citizens-actors of changes in the present, not only in the future); critical pedagogy (takes into account moral behavior, collective/social activity, subjective/contextual approach, reflection and praxis).On the basis of the analysis of normative documents in the field of civic education of students in the higher education of Great Britain, the understanding and generalization of the scientific and pedagogical findings of British teachers, four organizational and pedagogical conditions for the formation of the civic identity of students of the universities of Great Britain have been distinguished and characterized (actualization of the student-centered approach to the educational process; civic involvement student youth to socially significant activities; the introduction of socio-pedagogical cooperation between universities and local communities through the mediation of public organizations at the local and national levels; interdisciplinary integration of English as a state language), and forms and methods (in particular, interactive problem-solving methods) of their implementation in practice.In accordance with the defined criteria (the theoretical foundations of the development of the researched problem in both countries, and organizational and methodological support for the formation of the civic identity of students of British and Ukrainian institutions of higher education), a comparative analysis of the state of development of the problem of forming the civic identity of students of higher education institutions of Great Britain and Ukraine has been carried out. Prospective directions for borrowing progressive ideas of British pedagogical experience into the educational environment of Ukraine have been outlined, and recommendations for their constructive use have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Жалій Р. В. 
Формування готовності майбутніх фахівців з комп'ютерної інженерії до застосування здоров'язбережувальних інноваційних технологій у професійній діяльності / Р. В. Жалій. — Б.м., 2022 — укp.

Розкрито сутність, визначено критерії, показники, рівні та розроблено модель формування готовності майбутніх фахівців із комп'ютерної інженерії до застосування здоров'язбережувальних інноваційних технологій у професійній діяльності. Створено й упроваджено в практику навчально-методичний супровід реалізації розробленої моделі, експериментально перевірено їхню ефективність в освітньому процесі вищої технічної школи.^UThe essence, the criteria, indicators, levels, and the model of formation of readiness of future specialists in computer engineering to the usage of health-saving innovative technologies in professional activity have been distinguished and created. The methodical support for implementation of the outlined model was designed and its effectiveness has been experimentally tested in the educational process of the higher technical school.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кравченко Л.В. 
Формування в учнів 5 - 11 класів активної трудової позиції у процесі позаурочної предметно-перетворювальної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.В. Кравченко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "активна трудова позиція", проведено структурно-компонентний аналіз, виявлено показники сформованості цієї якості та визначено її рівні в учнів V - XI класів. Теоретично обгрунтовано умови підвищення ефективності процесу формування активної трудової позиції в учнів. Розроблено й експериментально перевірено особистісно орієнтовану педагогічну модель такого формування у процесі організації позаурочної предметно-перетворювальної діяльності. Установлено, що формування активної трудової позиції в учнів забезпечується за умов застосування проектної технології та технології колективних творчих справ. Виявлено основні чинники, що впливають на формування в учнів активної трудової позиції (потреби, інтереси, переконання, ціннісні орієнтації, нахили, вибір майбутньої професії). Висвітлено провідні мотиви та стимули, що визначають ставлення учнів V - XI класів до позаурочної предметно-перетворювальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351 + Ч421.385 +
Шифр НБУВ: РА338691

Рубрики:

      
15.

Еберле Л. В. 
Фармакологічне обґрунтування терапевтичної активності екстракту Zingiber officinale на моделях запалення та аналгезії / Л. В. Еберле. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню протизапальних та аналгетичних властивостей мазі на основі густого екстракту Zingiber officinale при трансдермальному введенні. Вперше було встановлено оптимальні умови та метод екстрагування свіжого кореневища імбиру. Вперше розроблено м'яку лікарську форму у вигляді мазі, яка містить комплекс біологічно активних речовин густого екстракту імбиру, та доведено високий рівень її протизапальних властивостей на підставі позитивної динаміки зміни морфологічних показників уражених кінцівок тварин порівняно з референс-препаратом – маззю ібупрофену. Вперше проведено вивчення протизапальної активності мазі з екстрактом Zingiber officinale за умов профілактичного нанесення до ін'єкції запального агенту на різних моделях гострого асептичного запалення. Вперше було доведено, що попереднє нанесення (за два дні) дослідного зразку фітопрепарату здатне блокувати розвиток запального процесу (на 15 % порівняно з контролем та препаратом порівняння) викликане ін'єкцією алілізотіоціонатного агенту та сприяти інтенсивному зменшенню осередку запалення при подальшому лікуванні. Вперше на моделях експериментальної болі різної етіології показано, що 0,05 % мазь на основі густого екстракту імбиру проявляє виражений аналгетичний ефект, який не поступається за ефективністю препарату порівняння - анестезину.^UThe thesis was focused on the investigation of the anti-inflammatory and analgesic properties of the ointment based on the dense extract of Zingiberofficinaleby transdermal administration. The optimum conditions and technique of extraction of the fresh ginger rhizome were determined for the first time.The soft dosage form under the form of ointment that contained bioactive complex obtained from the dense ginger extract was developed for the first time. The high level of the anti-inflammatory activity of the ointment was proved based on the positive dynamics of changes in the morphological parameters of affected limbs in animals compared with the reference medicine – ointment with ibuprofen. Also, the study of anti-inflammatory activity of ointment with Zingiberofficinaleextract under the condition of its preventive application before the injection of inflammatory agent by using different models of the acute aseptic inflammation was performed for the first time besides.In addition, it was proved for the first time that pre application of the study sample of the herbal medicine (the two days before) was able to block the progression of the inflammatory process (by 15% compared to control and reference drug) caused by injection of allyl isothiocyanate and it contributedintensive reduction of the focus of inflammation during the aftertreatment. It was demonstrated for the first time that 0.05% ointment based on dense ginger extract demonstrated the prominent analgesic effect which did not concede to the efficacy of the reference medicine – Anesthesin (benzocaine 2%) by using models of experimental pain of different aetiology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кравченко В. О. 
Фазовий і елементний склад та електрофізичні і магніторезистивні властивості плівкових сплавів на основі Co, Fe та Ni: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. О. Кравченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності формування структури, фазового складу, електрофізичних і магніторезистивних властивостей плівкових сплавів CoNi (в інтервалі концентрацій від 0 до 100 мас.%) і FeNi (за концентрації 50 мас.%) в інтервалі товщин 5 - 20 нм і температур 300 - 700 К, та магніторезистивні властивості тришарових плівок на основі цих сплавів. Зазначено, що плівкам з ефективною товщиною до 10 нм властива експоненціальна залежність опору з від'ємними значеннями температурного коефіцієнта опору (ТКО), що вказує на термічно активовану провідність та обумовлене структурною й електричною несуцільністю плівок. Одержано розмірну залежність енергії активації провідності. З'ясовано, що для плівок сплавів CoNi і FeNi з товщинами більше 20 нм характерні додатні значення ТКО та квадратична залежність питомого опору від температури. Визначено параметри електропереносу на базі теоретичних моделей розмірних ефектів електропровідності. Досліджено концентраційні та розмірні залежності магнітоопору даних плівкових сплавів. Максимальна величина магніоопору (3,5 % для поздовжнього та 2,5 % для поперечного ефекту) спостерігається для плівок CoNi у разі вмісту Co 40 мас.%. Встановлено, що для невідпалених тришарових плівок CoNi/Cu(Ag)/FeNi, CoNi/Cu(Ag)/Co, FeNi/Cu(Ag)/Co з товщиною немагнітного шару 3 - 15 нм спостерігається гігантський магнітоопір. Термічна обробка до температури 500 - 700 К призводить до переходу від гігантського до анізотропного магнітоопору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + К202.6
Шифр НБУВ: РА383852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кравченко Т.В. 
Фінансово-економічне регулювання розвитку агропромислового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Т.В. Кравченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Виявлено закономірності та тенденції розвитку підприємств сільського господарства, м'ясної, молочної та борошномельно-круп'яної промисловості, а також визначено, що фінансово-економічний стан більшості підприємств сільського господарства, молочної промисловості досить складний. Встановлено, що поряд із розробкою макроекономічних форм, методів підтримки, посиленної уваги вимагають питання наукового обгрунтування усіх функцій процесу управління на мікрорівні, особливо аналізу та регулювання. Удосконалено методичні підходи щодо формування головних елементів системи забезпечення процесу регулювання, до яких запропоновано віднести оцінку фінансово-економічного стану підприємств, а також групування фінансово-економічної рівноваги між джерелами надходження коштів та їх використанням. Розроблено модель та обгрунтовано напрямки фінансово-економічного регулювання розвитку агропромислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-93-21 +
Шифр НБУВ: РА323550

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кравченко О.В. 
Фінансове забезпечення інноваційної діяльності підприємств хімічної промисловості (на прикладі хімічних підприємств Сумської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Кравченко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 18 с. — укp.

На основі узагальнення зарубіжного та вітчизняного досвіду формування інноваційного процесу поглиблено та конкретизовано визначення категорії "інновація", а також розглянуто її основні функції. Проаналізовано процес взаємодії державних і недержавних органів, установ і фондів з метою управління інноваційними процесами за умов трансформації економіки. Суттєво удосконалено систему показників стосовно оцінки економічної ефективності інновацій щодо детального вивчення ефективності інноваційних проектів. Визначено механізм фінансування інноваційної діяльності підприємств хімічної промисловості на підставі використання фінансового лізингу та кредитів без надання державних гарантій. Оцінено вплив економічних ризиків на ефективність інноваційного проекту з метою зменшення або усунення їх негативного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.0-55-93 + У9(4УКР-4СУМ)306.0-55-93
Шифр НБУВ: РА320793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кравченко 
Учительські інститути в системі підготовки педагогічних кадрів в Україні (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ірина Миколаївна Кравченко ; Інститут вищої освіти АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)52 + Ч489.514(4УКР)711
Шифр НБУВ: РА359822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кравченко В.П. 
Управління якістю праці робочих на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.П. Кравченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання забезпечення якості праці робочих та її системи управління на промислових підприємствах. Визначено особливості формування якості праці робочих з урахуванням специфіки сучасного стану виробництва. Обгрунтовано та систематизовано фактори впливу на процес формування якості праці робочих. Запропоновано методологічний підхід до оцінки та визначення якості праці робочих. Розроблено метод трансформації моделі управління якістю праці робочих для встановлення її прогнозного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21 +
Шифр НБУВ: РА338923

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського